Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 783996 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1080 dnia: Stycznia 07, 2008, 18:58:06 pm »
Proszę o pomoc wszystkich dobrych ludzi ;]

Planuję przeznaczyć na nowego HDka 3 tysiące, pierwszy wybór padł na Samsunga LE32R71B (tutaj link)

I w związku z tym mam pytanie - dobry to wybór czy może da się coś do 3 tysięcy kupić lepszego?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1081 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:04:39 pm »
To jest raczej fatalny wybór - złom, który na rynku debiutował grubo ponad rok temu.

Za tą kasę możesz kupić R81. Dołóż 300 złotych to starczy na Bravię V2500.

Jakiegoś Philipsa też kupisz, ale na nich zna się Wrobel.

lupinator

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1082 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:09:36 pm »
Aha, ok dzięki Iras.
Czyli swoją uwagę skupiam na V2500  :]

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1083 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:19:32 pm »
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8486&st=0&p=76221&#entry76221

Zapraszam do zapoznania się z pierwszy w Polsce testem największego telewizora w technologi OLED - SONY OLED TV XEL-1. Ekranik ma 3 milimetry grubości i przekątną, wynoszącą AŻ 11 cali  :grin:

Prezentuje się ślicznie. Ciekawostką jest, że menu ma identyczne jak PSP i PS3  :)

Gmeru pisze, że daje najlepszy obraz jaki w życiu widział, więc jest na co czekać.



Sony to firma, która nigdy się nie starzeje. Ten test wywarł na mnie duże wrażenie. Bardzo chciałbym zobaczyć obraz z PS3 na takim TV tylko o przekątnej przynajmniej 32 cale.
Opublikowane: Styczeń 07, 2008, 19:17:49
Aha, ok dzięki Iras.
Czyli swoją uwagę skupiam na V2500  :]

Sam używam tego TV i uwierz że zanim wybrałem TV do konsoli to trochę zjeździłem sklepów. Ogólnie zastanawiałem się nad Sharp'em i Sony. V2500 wygrała czernią i to zadecydowało o wyborze w ostatecznym rozrachunku.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1084 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:24:17 pm »
Aha, ok dzięki Iras.
Czyli swoją uwagę skupiam na V2500  :]
A dlaczego nie na Philipsie? Bardzo dobry telewizor. Z kablówki obraz jest świetny, solidna konstrukcja i atrakcyjna cena 32". Jeśli tylko do grania, to jak dla mnie whatever. Oby nie Samsung. Jak kupisz Philipsa żałować nie będziesz na bank. ;]


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1085 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:26:50 pm »
Pewnie kupi Philipsa, ale ja nie chcę nic konkretnego polecać.

Pojawi się Wrobel to zobaczymy, czy jest coś godnego w cenie ~ 3000.

lupinator

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1086 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:34:39 pm »
Jeśli mowa o Philipsie to rzuciłem oko na pierwszego który wyskoczył 32"
http://www.ceneo.pl/403784
i na pierwsze oko z tego co może zrozumieć taki śmiertelnik jak ja to Philips ma większy kontrast i jasność. No i cena dla oka przyjemniejsza :]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1087 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:40:34 pm »
7500:1 to dynamiczny współczynnik kontrastu - podświetlenie raz świeci mocniej, a raz słabiej, żeby tylko wynik był jak największy.

Ciężko określić jaki one naprawdę mają kontrast.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1088 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:47:02 pm »
Wróbel już się naprodukował przez te kilkadziesiąt stron na temat Philipsów, więc pewnie taki model jak podał lupinator wziąłby pod uwagę. W salonie moi rodzice mają taki tylko 42" i jakość z kablówki mnie powala (dzięki pixel plus) zawsze jak u nich przesiaduję. Może to też przez to, że sam posiadam samsunga 32r82b i obraz jest kiepski. A z konsoli to zwykły śmiertelnik jakim ja też jestem różnicy nie widzi na tych dwóch.


lupinator

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1089 dnia: Stycznia 07, 2008, 19:59:14 pm »
Ok panowie dzięki za pomoc :] Na dniach pojadę się zorientować w cenach sklepów u siebie w mieście i prawdopodobnie kupię któryś z tych dwóch tv. Przyznam szczerze ze bardziej jestem za Bravią jako że marka Soniaka zawsze działała na mnie przyciągająco :>

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1090 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:25:08 pm »
Ledwo co zamieniam odbiorniki TV na HD (Full HD) a tu już mam odłożyć kasę na OLED? :D
OMG to chore jest...
Tworzenie sztucznych potrzeb, żeby ludzie mieli na co wydawać kasę...
Nie przejmuj się tym.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1091 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:33:01 pm »
Ja ostatnio słyszałem, że najnowsze Philipsy sa najlepszymi LCD-kami. Równiez goście w skalepach tak mi powiedzieli ("znafcy" z media markt). Co o tym sądzicie?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1092 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:34:05 pm »
tia , LCDki przystosowane są narazie tylko do gierek na next genach bowiem polskie stacje telewizyjne nie zwykły udostępniać funkcji HD .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

svonston

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1093 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:35:47 pm »
Czesc kanalow jest nadawana w HD

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1094 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:37:57 pm »
Ok panowie dzięki za pomoc :] Na dniach pojadę się zorientować w cenach sklepów u siebie w mieście i prawdopodobnie kupię któryś z tych dwóch tv. Przyznam szczerze ze bardziej jestem za Bravią jako że marka Soniaka zawsze działała na mnie przyciągająco :>

Kupuj wysyłkowo. Jak Ci w ciągu pierwszych dziesięciu dni wywali martwy pixel, zawsze możesz zwrócić.

W normalnym sklepie nie jest tak różowo.

lupinator

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1095 dnia: Stycznia 07, 2008, 20:58:37 pm »
Ok panowie dzięki za pomoc :] Na dniach pojadę się zorientować w cenach sklepów u siebie w mieście i prawdopodobnie kupię któryś z tych dwóch tv. Przyznam szczerze ze bardziej jestem za Bravią jako że marka Soniaka zawsze działała na mnie przyciągająco :>

Kupuj wysyłkowo. Jak Ci w ciągu pierwszych dziesięciu dni wywali martwy pixel, zawsze możesz zwrócić.

W normalnym sklepie nie jest tak różowo.
Serio mówisz że lepiej wysyłkowo? Jeszcze jakiś czas temu jak chciałem kupować monitor to mi zdecydowanie odradzałeś kupowanie takich rzeczy z neta ;] Zdecydowanie łatwiej byłoby mi kupić w sklepie. Nie ma czegoś takiego jak zwrot w ciągu 14 dni?

Edit : Wrobel - Tobie tez wielkie dzieki :]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2008, 21:16:27 pm wysłana przez lupinator »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1096 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:01:22 pm »
Z tego co wiem, to jest, ale musisz się o to wykłócić. ;)

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1097 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:05:56 pm »
Wrobel się pojawił - tadaaaa...:)

Po pierwsze zobacz, że dokładasz niewiele i masz to:
http://www.ceneo.pl/872112

Bezpośredni następca tego modelu. Sam posiadam PFL7332 i jestem z niego przebardzo zadowolony,a ten model ma dodatkowo Ambilighta i głośnik niskotonowy. Obydwa mają identyczne systemy poprawy jakości obrazu (Pixel Plus 2 HD, Digital Natural Motion)

I jeszcze jedno - ten model nie ma 7500:1 kontrastu. Jest błąd na stronie Philipsa i wszyscy ten błąd kopiują. Ten TV ma 4000:1 kontrastu dynamicznego. 7500:1 ma model, który podałem.

Nie ma czegoś takiego jak zwrot w 14, 10 czy 5 dni. Jedyne co, to można poprosić sprzedawce o prezentację i podłączenie w sklepie ewentualnie wcześniej przed zakupem się z nim umówić, że np. po tygodniu poprawnego działania podbijamy gwarancje (ja zawsze tak robie).

Co do Sony - V2500 to nadal rewelacyjny telewizor jednak w moim odczuciu nie jest on technicznie tak zaawansowany jak np Philipsy czy inne, nowe modele Sharpów, Panasoniców, Philipsów czy Samsungów. Ma bardzo dobry obraz jednak to co świeciło triumfy kilka miesięcy temu ustępuje dzisiejszym TV. Z pewnością będziesz z tej Bravii zadowolony - bo w HD i grach ciężko dojrzeć różnicę w TV w tym przedziale cenowym. Jednak pod względem sygnału SD Philips nie ma konkurencji spośród LCD - i dlatego jest teraz - w moim odczuciu - najlepszym producentem TV LCD - nie kupiłbym żadnego innego. Jest to najbardziej uniwersalny TV i dlatego w moich oczach najbardziej godny polecenia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2008, 21:23:59 pm wysłana przez Wrobel »


PEOPLE = SHIT

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1098 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:14:01 pm »
@Lupinator

Kiedyś mi się wydawało, że zwrot w terminie 10 dni możliwy jest w każdym sklepie. Chyba się myliłem... Stając przed wyborem laptopa trafiłem na strone notebookcheck, a tam na artykuł "Jak ustrzec się martwych pikseli?"

Cytuj
Najprostszym sposobem jest kupno laptopa przez internet. Prawo obowiązujące w Polsce przy zakupach przez internet (u domokrążcy i przez telefon) daje prawo do zrezygnowania z zakupu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Dodatkowo, jeśli sprzedawca nie poinformuje nas o takiej możliwości, okres ten wydłuża się do 3 miesięcy (dodatkowe informacje niżej). W ten oto sposób mamy całe 10 dni na wpatrywanie się w ekran naszego ukochanego notebooka w poszukiwaniu martwych pikseli. Jeśli znajdziemy jakąś wadę, rezygnujemy z laptopa i otrzymujemy zwrot pieniędzy. Jak sprzedawca odmawia nam prawa do zwrotu towaru, łamie on prawo!

i niżej:

Cytuj
Sprawny laptop (czyli tez taki z dopuszczalną liczbą martwych pikseli) kupiony osobiście w sklepie (tj. nie przez internet) NIE podlega zwrotowi.


Tekst co prawda dotyczy laptopów, ale przekłada się również na TV. Oczywiście nie można kupować w pierwszym lepszym sklepie wysyłkowym.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1099 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:21:33 pm »
W wypadku internetu tak jest - "na żywo" nie ma takiej możliwości i to już tylko dobra wola sprzedawcy.


PEOPLE = SHIT

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1100 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:25:38 pm »
@Wrobel

W tym artykule jest jeszcze jeden ciekawy fragment - odnośnie rękojmi:

Cytuj
Co robić, jeśli laptop ma 12-miesięczną gwarancję, a po powiedzmy 14 miesiącach od zakupu mamy liczbę martwych pikseli większą niż ta dopuszczalna w normie ISO? Nic straconego! Sklep, w którym kupiliśmy swój sprzęt, zapewnia przez dwa lata tzw. "rękojmię". Jest ona wymuszona polskim prawem na każdym sprzedawcy. Po zgłoszeniu usterki sprzedawca ma dwa tygodnie na zwrot pieniędzy, zamianę laptopa na nowy lub rozpoczęcie naprawy (maksymalny czas naprawy nie jest przez ustawodawcę konkretnie określony - czas ma być "uzasadniony"). Jeśli po dwóch tygodniach sprzedawca się nie zdeklaruje, mamy prawo samem wybrać typ rozwiązania problemu, jaki nam odpowiada.

Pracujesz w sklepie i masz pewność, że rękojmi już nie ma, czy powinienem się upewnić na jakiejś stronie federacji konsumentów?

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1101 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:45:02 pm »
Jak wyskoczy jakiś gorący piksel, można spróbować wcisnąć dziada na swoje miejsce. W ten sposób pozbyłem się wszystkich gorących pikseli na monitorze, i 2 z 5 na telewizorze. :)

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1102 dnia: Stycznia 07, 2008, 21:52:33 pm »
Pracuje w sklepie i wiem, że nie ma czegoś takiego jak rękojmia. Na stronie UOKiK nie ma już nawet wzmianki o czymś takim jak rękojmia.


PEOPLE = SHIT

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1103 dnia: Stycznia 07, 2008, 23:07:56 pm »
1. Chlopaki, co byscie polecili mi z 26 calowek? :> [mysle o 26', poniewaz mam ograniczenie co do miejsca i naprawde 32' + ps3 nie wchodzi w rachube bez dosc ostrego przemodelowania pokoju].

Zastanawialem sie glownie nad Sony lub Philipsem, poniewaz w segmencie 32' to wlasnie one wypadaja najlepiej, ale ze np Bravii V nie ma w wersji 26', a na forum HDTV znalazlem tylko puste topici bez odpowiedzi na temat 26' tv to jestem otwarty na sugestie. Zalezy mi swietnym odbiorze HD, ale rowniez dosc dobrym odbiorze SD, poniewaz kablowke mam w Asterze i z tego co wyczytalem na HDTV to nawet dekoder niewiele pomaga na jakosc [twarze sa czasem rozmazane itd], fajnie tez jakby mial 100hz badz 24p :P [wiem wiem, wymagajacy jestem].

2. Ewentualnie jak nic ciekawego nie znacie to ostatecznie zdecyduje sie na 32' [wkoncu i tak w przeciagu 1.5-2 lat sie przeprowadzam] i tu biore pod uwage oczywiscie V2500 jak i tego w/w Philipsa z Pixel Plus 2 HD :), tylko nie wiem, ktory lepszy. Z jednej strony super czern i jakosc HD na Bravii z drugiej wspomaganie sygnalu SD na Philipsie - czy ktos kto ma kablowke w Asterze moglby sie wypowiedziec jak u niego zwykly sygnal SD odbiera Bravia? :> Ewentualnie jak w ogole sygnal SD odbiera Bravia [Marcepan help plix :P]

3. Jak wyglada podlaczenie komputera do takiego TV majac TV-Out w grafie? Przez przejsciowke na component or what? ;p Ewentualnie jak rozwinieta jest obsluga kodekow Divx/Xvid na linuxie w ps3?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam ;]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1104 dnia: Stycznia 08, 2008, 00:08:25 am »
Po pierwsze w ogóle nie zawracaj sobie głowy telewizorami 26" - wybór jest mały i nie są specjalnie rozwijane. Mam 32" i grając lub używając go jako monitora siedzę 1-1,5 metra od ekranu - naprawdę nie widzę w tym żadnych negatywów. W czasie gry bardzo mi odpowiada, że telewizor "zasłania" większość pola widzenia.

PC mam podłączony na stałe. Używam kabla VGA d-sub - takiego jak do monitora. Dzięki temu mam ustawioną rozdzielczość 1360x768 i odwzorowanie pikseli 1:1. Sprawdzałem kabel DVI>HDMI, ale wtedy miałem do dyspozycji rozdzielczość 1280x720, a obraz był skalowany. Filmy oglądało się bardzo dobrze, ale praca z Windowsem była uciążliwa - przez upscalling malutka czcionka w Windowsie traciła na ostrości, a na dodatek obraz był lekko ucięty z każdej strony - mniej więcej do połowy wysokości paska startu.

Tak jest w Bravii V2000. Jak sprawa wygląda u Philipsa - niech się wypowie użytkownik Philipsa. Napewno istotne jest, żeby dało się ustawić natywną rozdzielczość matrycy, a krawędzie nie były obcięte.
Opublikowane: Styczeń 07, 2008, 23:25:31
Panasonic dał czadu na CES'ie:



Największa plazma na świecie - 150 cali (dotychczas 103 - również Panasa) o rozdzielczości 8,84 milionów pikseli, czyli cztery razy więcej niż 1080p  :grin:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1105 dnia: Stycznia 08, 2008, 00:13:55 am »
Cytuj
Po pierwsze w ogóle nie zawracaj sobie głowy telewizorami 26" - wybór jest mały i nie są specjalnie rozwijane. Mam 32" i grając lub używając go jako monitora siedzę 1-1,5 metra od ekranu - naprawdę nie widzę w tym żadnych negatywów. W czasie gry bardzo mi odpowiada, że telewizor "zasłania" większość pola widzenia.
Mi chodzi o to, ze nie mam miejsca na scianie, a nie o odleglosc od TV i dlatego jestem "skazany" na 26' ;\

Hmm, co do grafy to normalnie mam ja podlaczona przez DVI do lcd 17' i teraz pytanie, czy moge go podlaczyc dodatkowo tv za pomoca D-Sub? [przez tv-out wiem, ze tak, ale nie jestem pewien czy przez d-sub tez ;p]

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1106 dnia: Stycznia 08, 2008, 00:34:03 am »
Przecież piszę - mam podłączony przez VGA d-sub i w przypadku mojej bravii jest to najlepsze (jedyne słuszne) rozwiązanie  ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1107 dnia: Stycznia 08, 2008, 00:36:00 am »
Ewentualnie jak w ogole sygnal SD odbiera Bravia [Marcepan help plix :P]

Pomogę na ile będę mógł. Otóż sam u siebie w domu nie oglądam na Bravi zwykłego sygnału. Po prostu nie mam takiej potrzeby i TV używam tylko do grania i oglądania filmów na DVD i BD. Natomiast w miejscu pracy porównywałem sobie V2500 do tego Philips'a:
http://www.kupic.pl/kupic/produkt.php/41780/g,s1

Będąc szczerym to po zwykłym sygnale Philips wcale nie śmigał lepiej. Dopiero pobawiłem się ustawieniami i wtedy dopiero zaczął on być porównywalny do V2500.

Natomiast swego czasu miałem możliwość przyglądnięcia się temu 26" Philips'owi:
http://www.kupic.pl/kupic/produkt.php/26285/g,s1

i po zwykłym sygnale zrobił on na mnie nie małe wrażenie. Nie wiem czym to jest spowodowanie ale ta 26 świeciła na prawdę bardzo ładnie na zwykłym sygnale. Niestety nie sprawdzałem go pod PS3 albo X0 więc w kwestii sygnału HD na tym TV wypowiedzieć się nie mogę.

Napiszę Ci tak. Jeśli będziesz używał TV do oglądania kablówki w dużej mierze i również do grania to faktycznie Philips będzie tutaj dobrym wyborem. Ale jeśli zamierzasz znacznie więcej czasu spędzać grając i możesz mieć nieco gorszy (ale nadal wystarczająco ładny IMO) obraz SD to V2500 jest na prawdę warty rozważenia.

EDIT.

Link poprawiony.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 10:54:24 am wysłana przez MarcePan »

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1108 dnia: Stycznia 08, 2008, 00:47:38 am »
Marcepan zmien linka bo dales 2 razy to samo. Od siebie dodam, ze rowniez uwazam, iz obecnie najlepszym wyborem jest Philips 32PFL7862. Niestety LCD jest chyba tylko w wersji 32-u calowej, gdyz 26-cio calowej nigdzie nie widzialem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 00:50:18 am wysłana przez bebbop »

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1109 dnia: Stycznia 08, 2008, 13:50:15 pm »
Nie wiem jakim trzeba być lolem żeby o profesjonalne okablowanie pytać się z zwykłym sklepie RTV. Znowu chciałeś błysnąć i nie wyszło. Współczuję.

PS. Ściany w pokoju też masz korkiem wyłożone? :P

PS2. Jak by taki cwaniaczek przyszedł do zwykłego sklepu RTV i zaczął szpanować i się naśmiewać to powinien wyjść z limem pod okiem albo bez przednich zębów. Miałeś dużo szczęścia że trafiłeś na jakiegoś łagodnego sprzedawcę.

PS3. Ale w sumie w przyrodzie równowaga zawsze zostaje zachowana. Ty się nabijałeś z jakiegoś pracownika a tutaj wszyscy nabijają się z Ciebie i Twoich padów od PS3 bez analogowych spustów. :lol: Pasuje mi tu jedno powiedzenie: "Przyganiał kocioł garnkowi".
PO kolei. Po pierwsze ciesze sie, ze zostalem zbanowany razem z Marcepanem(troche smieszne byly jego tlumaczenia, ale widac biedak nie potrafi sie pogodzic jesli ktos inny ma racje).
Dziwi mnie odpowiedz marcepana co do traktowania klientow w sklepach. Jako ze nikt nie poruszyl tego watku, to zaczne go ja. Zdziwie Cie drogi panie marcepanie, ale obsluga i wiedza personelu w Polskich sklepach jest na niskim poziomie. Nie mowiac juz o kulturze(czego synonimem jest Twoja odp. ktora cytuje). jesli wiec wiedza personelu ogolnie jest niska, to ja sie pytam po co oni sprzedawaja sprzet z roznych gatunkowo polek. No powiedzmy, w salonach rtv agd, avans, satrun czy MM, mozna kupic sprzet max. klasy wyzszej sredniej. Przeciez moga sprzedawac to na czym sie znaja, albo sie doksztalcac. Nie mowie o tym ze powinni byc oblatani w wszystkim, jak sie kalibruje obraz(by uzyskac optymalny dla kazdego z odbiornikow z osobna), ktore kolumny z ich wszystkich zasobow beda pasowac do danego zestawu. Musza miec jako takie pojecie. Za nasza zachodnia granica, czy poludniowa granica, nie mowiac juz o innych krajach czlonkowskich Unii, podejscie do tego tematu stoi na duzo wyzszym poziomie przy nizszych cenach. Wnioski nasuwaja sie same.
Jeszcze odp. co do tv hdtv, w Polsce jeszcze nie ma w 100% tv hdtv, bo programy ktore nadaja w hd maja stosunkowo niski birate, co ma sie nijak do prawdziwego hdtv(polecam zobaczyc jaki obraz ma niemiecka tv "kodowana"). Roznica jest, to niepodlega watpliwosci, ale nie ma sensu kupowac tv full hd, tylko do ogladnaia tv i zobaczenia filmu na nowych nosnikach(ktore pod wieloma wzgledami sa tez paradoksalne, dzwiek w stosunku do dobrego stereo czy obraz do dobrego dvd odtwarzanym na dobrej klasie sprzecie). Nawet w 100% przekaz cyfrowy nie jest osiagniety przez stacje. Oczywiscie kazdy wybierze to na co go stac i jakie ma mozliwosci ogladania. Wg. mnie w lcd najlepszym wyborem jest dobre 720p(zamiast "okazji" full hd).Zreszta ponizej 42 cali i tak nie zobaczymy roznicy, nawet z odleglosci pol metra od tv.Jesli zas chodzi o Plazmy to jesli brac stosunek cena/jakosc to panele samusnga, panasonica z wskazaniem Panasonica. Jesli brac pod uwage jakosc za rozsadna cene to tylko panasonic(pv70p). Jesli brac pod uwage tylko Jakosc to panasonic, pionner z wskazaniem na Pionnera.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 13:52:29 pm wysłana przez DawidM »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1110 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:05:47 pm »
Fajnie. Ale to nie temat o sprzedawcach tylko o TV.

Przeczytaj recenzję pierwszego OLED'a od Sony. Koleś pisze że obrazem miażdży KURO. Zapowiada się rewolucja w obrazie. Szkoda tylko że zanim ujrzymy sensowne 32 calowe wyświetlacze o długiej żywotności to trochę zejdzie.

PS. Zwracam uwagę moderacji na prowokowanie w postaci pisania w moim kierunku o niskiej kulturze itp. Widać ban go niczego nie nauczył. Ehhh.

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1111 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:12:51 pm »
Fajnie. Ale to nie temat o sprzedawcach tylko o TV.

Przeczytaj recenzję pierwszego OLED'a od Sony. Koleś pisze że obrazem miażdży KURO. Zapowiada się rewolucja w obrazie. Szkoda tylko że zanim ujrzymy sensowne 32 calowe wyświetlacze o długiej żywotności to trochę zejdzie.

PS. Zwracam uwagę moderacji na prowokowanie w postaci pisania w moim kierunku o niskiej kulturze itp. Widać ban go niczego nie nauczył. Ehhh.
Nauczyl, ale tez mnie obrazasz, nie mowie juz o Tym co masz w swoim profilu/ lub miales(na to szczegolnie powinna zwrocic uwage moderacja). Zostawmy jednak ta kwestie, bo nie ma sie o co obrazac, nauczka byla itd. Co do recenzji to czytalem, i bedzie revolucja, ja czytalem w prasie o tym ze panasonic i samsung maja pokazac w najblizszych miesiacach wieksze odbiorniki w technologii OLED. Tylko ta cena:/ Pewnie jeszcze tak z 2/3 lata zanim to wprowadza do produkcji masowej. Choc w Japoni mozna sobie juz Sony OLED kupic;)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1112 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:14:07 pm »
Może jeszcze po banikach? Fajnie było przez ten tydzień... :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 14:18:51 pm wysłana przez blancio_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1113 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:30:12 pm »
Tak przypadkiem trafiłem na ten filmik:



Ten ekran jest chyba większy niż 11 cali. Czyli Sony poważnie wzięło się za inwestowanie w ten rodzaj TV. Bardzo jestem ciekawy jak takie cudo świeci pod odpowiednim sygnałem.

PS. WTF is this?

Sony chyba ma za dużo kasy że takie dziwactwa wymyśla. To jest jakiś odtwarzacz muzyki.
http://pclab.pl/news28541.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 14:36:02 pm wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1114 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:31:31 pm »
Na CES pokazali OLED 27 cali. Z czegoś takiego można już normalnie korzystać  :smile:

DawidM

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 30-03-2007
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1115 dnia: Stycznia 08, 2008, 14:35:03 pm »

31 calowy samsung oled tv;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1116 dnia: Stycznia 08, 2008, 15:19:57 pm »
Na CES pokazali OLED 27 cali. Z czegoś takiego można już normalnie korzystać  :smile:

Wiadomo coś o dacie wypuszczenia na rynek takiej 27" piękności? 11" mimo że pierwszy taki TV na rynku to jednak nie jest kuszącą propozycją.

BTW. Znajome menu ma ten OLED od Sony. :P

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1117 dnia: Stycznia 08, 2008, 15:27:09 pm »
Cytuj
Przeczytaj recenzję pierwszego OLED'a od Sony. Koleś pisze że obrazem miażdży KURO. Zapowiada się rewolucja w obrazie. Szkoda tylko że zanim ujrzymy sensowne 32 calowe wyświetlacze o długiej żywotności to trochę zejdzie.

Szkoda? Chyba b.dobrze, ledwo co standardowe kineskopowe TV zostają wypychane przez PLAZMY i LCD HD READY/FULL HD to teraz już każdy ma się przesiąść na nową technologie OLED?
Nie, nie ja dziękuje :D teraz oczekuje długiej pomyślnej kadencji plazm/lcd z HD :-).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1118 dnia: Stycznia 08, 2008, 15:29:54 pm »
Crasch - Ty możesz sobie siedzieć na LCD/plazmie, ale dlaczego ktoś, kto będzie kupował TV w niedalekiej przyszłości, miałby nie kupić wypaśnego OLED?

Marins

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #1119 dnia: Stycznia 08, 2008, 15:33:20 pm »
LCD/Plazma są ok ale trzeba iść do przodu i taki OLED to potwierdza - oby tak dalej.