Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784081 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2040 dnia: Czerwca 05, 2009, 12:50:03 pm »
Ja mam ten CRT Philipsa. Kupiłem go hohoho temu jak wyszedł za 2200 bodajże I był to hit, w momencie zabrakło ich w sklepach :-P
Nadal na nim gram na Ps3 oglądam tv i filmy z kompa. NA PS2 z dobrym kablem RGB można odkryć niektóre gry na nowo ;-) No i zwykły sygnał sd z kablówki z włączonym Pixel Plusem wygląda super. Póki co za rozsądną kasę nic lepszego nie widzę, co by przebiło jego jakość obrazu. Jak by miał z 42 cale a nie 32 to chyba nigdy bym nie myślał o zmianie go  :smile: Minusem też jest to że ma tylko 1 hdmi

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2041 dnia: Czerwca 05, 2009, 12:55:36 pm »
Cytuj
Nie OLED lecz LED. To zasadnicza różnica.
aha myslalem ze juz to weszlo do sprzedaży :shock: ja mam 42LG5000 i tez chwale..;)

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2042 dnia: Czerwca 05, 2009, 14:09:32 pm »
Własnie wróciłem z MM z samsungiem b550 cena smieszna to mi sie niechciało juz czekac na nic innego. Rozpakowałem i podłączyłem i oczywiście znalazłem sub pixela który świeci na fioletowo :sad: moge cos z tym zrobić, napawić , wymienic na gwarancji. Kur*a strasznie mnie to irytuje. :-x

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2043 dnia: Czerwca 05, 2009, 14:24:35 pm »
Hmmm i tutaj zaczyna sie problem...pakuj TV, lec do MM i zagadaj z obsługą. Jeśli trafisz na wyrozumiałego sprzedawcę to wymienia Ci na nową sztukę. W momencie wysyłania takich TV na serwis przed sprzedażowy (czyli obsługa sklepu stwierdza,że jest wada i serwisuje taki sprzęt sklep) nie ma większych problemów z serwisem. Oni wymienia na nowy, a sami bez większych problemów załatwia sobie serwis. Dlatego powinieneś udać się do sklepu i poprosić (nie żądaj, krzycz i td bo w takim wypadku wymiana TV to tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy, a nie licz na nią jeśli będziesz się tak zachowywał - ja bym Ci nie wymienił :) ). Na spokojnie pogadaj z obsługą, a powinni bez problemów Ci wymienić.


PEOPLE = SHIT

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2044 dnia: Czerwca 05, 2009, 14:32:52 pm »
Jestes pewnien, bo niechce na darmo ładować tv do pudła i wieźc go samochodem żeby mi pózniej powiedzieli że nie wymienią  :sad:.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2045 dnia: Czerwca 05, 2009, 14:37:31 pm »
To wpierw zadzwoń do sklepu i zapytaj jak zapytują się na zaistniała sytuację. Jedno jest pewne - wypalony pixel nie jest żadna podstawa do wymiany TV w ramach gwarancji. Dlatego zadzwoń, na spokojnie dogadaj się ze sklepem i będziesz miał jasna sytuację. Wiem, że to może wkurzyć ale nerwami i złością nic nie załatwisz - pamiętaj o tym.


PEOPLE = SHIT

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2046 dnia: Czerwca 05, 2009, 15:06:28 pm »
moim zdaniem wymienia...(jezeli to dobrze widac)...przeciez to nie twoja wina a wina producenta...

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2047 dnia: Czerwca 05, 2009, 15:38:05 pm »
Ale jednocześnie nie wina sprzedawcy i koło się zamyka. Dlatego trzeba na spokojnie sprawę załatwić i powinno być git.


PEOPLE = SHIT

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2048 dnia: Czerwca 05, 2009, 17:34:00 pm »
Kuva zadzwoniłem , gadałem z kolesiem z 10 min, i powiedział że nic sie nieda zrobić , że to tylko 1 pixel jest uszkodzony bla bla bla, juz mi sie niechciało go słuchac i skończyłem rozmowe :x, pewnie to dlatego że kupiłem na promo w MM , zresztą niewiem  :-?.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2049 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:14:26 pm »
Ja mam pytanie o wybór najlepszego - przynajmniej na papierze - telewizora.
Chodzi mi o model przynajmniej 46 calowy.
Mam obecnie na uwadze Panasoniaca TX-P46S10E, LG model PS8000, oraz Samsunga LED.
W tym ostatnim podoba mi się, że jest taki cienki.
I dopóki sygnał HD się nie rozpowszechni, to do filmów z BD i PS3 - no i oczywiście SD...

Co z tej całej trójki będzie się najlepiej nadawać do codziennego użytku?

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2050 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:20:32 pm »
Plazma, ja bym wybrał Panasa, lecz najlepiej sam oceń :)

Diuk

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2051 dnia: Czerwca 05, 2009, 19:21:41 pm »
Własnie wróciłem z MM z samsungiem b550 cena smieszna to mi sie niechciało juz czekac na nic innego. Rozpakowałem i podłączyłem i oczywiście znalazłem sub pixela który świeci na fioletowo :sad: moge cos z tym zrobić, napawić , wymienic na gwarancji. Kur*a strasznie mnie to irytuje. :-x

Jeśli jesteś w stanie wychwycić wadliwy pixel na TV 32' (strzelam, że to 32 właśnie) nie siedząc z  nosem w TV i jeszcze żeby cię irytował, to naprawdę respekt <ok>

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2052 dnia: Czerwca 05, 2009, 21:23:20 pm »
Ja mam pytanie o wybór najlepszego - przynajmniej na papierze - telewizora.
Chodzi mi o model przynajmniej 46 calowy.
Mam obecnie na uwadze Panasoniaca TX-P46S10E, LG model PS8000, oraz Samsunga LED.
W tym ostatnim podoba mi się, że jest taki cienki.
I dopóki sygnał HD się nie rozpowszechni, to do filmów z BD i PS3 - no i oczywiście SD...

Co z tej całej trójki będzie się najlepiej nadawać do codziennego użytku?

Tez bym sie sklanial ku plazmie. Co do tych samusngow cieniutkich na LEdach to czytalem testy i ponoc w sd jest nie najlepiej, wiec jesli duzo sd ogladasz to moze byc pewien klopot. Za to niby z bluray super zagra. Wybor nalezy do Ciebie :)

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2053 dnia: Czerwca 06, 2009, 13:34:22 pm »
No racja może troche przesadzam , z tej odległosci z jakiek go używam niejest znowu tak "bardzo" 8-) widoczny, jednak jest to irytujące kiedy kupujesz cos nowego i odrazu ma jakąs wade.

Wrobel

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 331
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2054 dnia: Czerwca 07, 2009, 02:30:10 am »
To tylko samsung...


PEOPLE = SHIT

nakimushi

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2055 dnia: Czerwca 07, 2009, 03:01:10 am »
moj sasiad kupil sobie 120hz lcd sony i musze powiedziec ze Infamous wyglada zalosnie na nim...

w porownaniu do mojej plazmy panasa to gra wygladala slabo - wiadomo ze moze nie mial dobrze ustawionego tv itd ale kolory kontrast i pikseloza walily po oczach  :lol:

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2056 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:46:50 am »
Jakie to jest dziwne. Niby każdy ma tą sama konsolę, gra w ta samą grę, jednak może cieszyć się lepsza grafiką przez to, że ma inny telewizor. Tyle od tego zależy. Zależnie czy masz plazme czy LCD, czy overscan, czy 1:1 pixel mapping, czy 100hz, czy hd ready, czy full HD, czy szybką rekcje matrycy, czy duże kąty, czy podłączony HDMI czy componentem-  to ta sama gra może wyglądać diametralnie inaczej. Jeszcze dodatkowo teraz szalenie są ważne ostawienia obrazu w telewizorze.

Wcześniej było to ludziom obce. Każdy miał CRT, nie ważne jakiej firmy, jakiej wielkości obraz był baardzo zbliżonej jakości. Ustawienia telewizora wystarczyły domyslne i gierki zawsze wyglądały najlepiej jak mogły.

Teraz to jest paranoja z tą jakością obrazu.

Nie mogę się doczekać jak za dwa lata zaczną się popularyzować OLED-y i wtedy obraz będzie tak zajebisty, że przestanie mieć znaczenie jakiej marki mamy telewizor i z jakimi parametrami.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2057 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:52:11 am »
@ Piter Neo
Zgadzam się z Tobą, CRT(szczególnie te z wyższej półki) pokazują tak piękne kolory, kontrast i naturalność że większość LCD może się schować..Dlatego preferuję Plazmy gdyż mają podobne naleciałości plus swoje nowinki.

Co do OLED to nie był bym taki pewien czy to będzie format domyślny, spójrz parę stron wcześniej i mój artykuł o technologi TMOS, Samsung już w nią inwestuję.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2058 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:09:20 am »
@ Piter Neo
Zgadzam się z Tobą, CRT(szczególnie te z wyższej półki) pokazują tak piękne kolory, kontrast i naturalność że większość LCD może się schować..Dlatego preferuję Plazmy gdyż mają podobne naleciałości plus swoje nowinki.

Co do OLED to nie był bym taki pewien czy to będzie format domyślny, spójrz parę stron wcześniej i mój artykuł o technologi TMOS, Samsung już w nią inwestuję.
Swgo czasu bardzo śledziłem nowe technologie i powiem ci, że TMOS to nie jedyna nowinka. Trwają prace nad "laserowymi" telewizorami, nad SED-ami, FED-ami czy AMOLED-ami

Leser TV: 
SED:  http://www.maxaudio.pl/serwisy/aktualnosc/id/675
FED:  http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1907      http://www.i4u.com/article8480.html
AMOLED:   http://pl.wikipedia.org/wiki/AMOLED

Jak widac nowych technologii, lepszych od plazm czy lcd nie brakuje. Tylko teraz powstaje pytanie, która wygra, a właściwie, która zostanie rozpowszechniona. Ja obstawiam OLED- ponieważ jest cieszy się zajwiększym zainteresowaniem oraz jest najbardziej rozwiniętą i dopracowaną tecjnologią (właściwie to już mozna kupic telewizor OLED).


 :shock: WOW, już można kupić LESER TV: http://www.amazon.com/gp/product/B001IAAD3K?ie=UTF8&tag=oleddispinfow-20&linkCode=as2&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B001IAAD3K

Jest ktoś chętny, tylko 7000$ ? :lol:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2009, 11:16:22 am wysłana przez Piter_neo »

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2059 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:52:27 am »
Z tych technologii na powodzenie mogą wyjść dwie TMOS i OLED, TMOS ma najniższe koszty produkcyjne i najmniej skomplikowaną architekturę. Myślę że te dwie technologię mają największe szansę na pojawienie się na rynku. Zresztą Panasonic też wprowadził jakiś czas temu lepsze panele do swoich LCD, mowa o IPS alpha i wg. mnie są one konkurencją do tych z Sharpa. Gdy ogląda się pod kątem są to najlepsze matryce z wszystkich LCD. 8)

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2060 dnia: Czerwca 07, 2009, 13:17:42 pm »
No wiem wiem że to tylko samsung  8) zresztą i tak go wymienie za jakis rok na jakąs 50 calową plazme  :grin:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2061 dnia: Czerwca 07, 2009, 13:47:34 pm »
Cytuj
Tez bym sie sklanial ku plazmie. Co do tych samusngow cieniutkich na LEdach to czytalem testy i ponoc w sd jest nie najlepiej, wiec jesli duzo sd ogladasz to moze byc pewien klopot.

Na SD to jestem tak czy inaczej skazany, bo w UPC jest tylko kilka kanałów w HD. Nie wiem jak jest z TVP, które oficjalnie nadaje sygnał w wysokiej rozdzielczości, ale nie ma go w ofercie...

Najchętniej to bym kupił panasonica z serii Z1, ale to jest zdecydowanie po za moim zasięgiem. Więc z tego wszystkiego może się skuszę na LG.
Mam nadzieję, że jakby co będą go serwisować u nas.

Mappet

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-09-2008
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2062 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:30:06 pm »
Pytanko,da rade osiągnąć 1080p po componencie na X360?

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2063 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:36:19 pm »
Dzisiaj poraz kolejny robiłem wywiad środowiskowy dotyczący kupna LCD i teraz niewiem ,ponieważ wacham się nad Sony Z4500, a jakimś Samsungiem LED.Niewiem czy któryś wezme no bo troche kapuchy trzeba wywalić .Musze się zastanowić jest jeszcze opcja kupna Sony W5500 46 cali.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

mateo

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2064 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:39:54 pm »
Pytanko,da rade osiągnąć 1080p po componencie na X360?

W ch*j przekłamane, ale niby jest.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2065 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:42:46 pm »
Dzisiaj poraz kolejny robiłem wywiad środowiskowy dotyczący kupna LCD i teraz niewiem ,ponieważ wacham się nad Sony Z4500, a jakimś Samsungiem LED.Niewiem czy któryś wezme no bo troche kapuchy trzeba wywalić .Musze się zastanowić jest jeszcze opcja kupna Sony W5500 46 cali.
Zacytowal bym Ci fragment z relacji redaktorów na zamkniętym teście porównywania Tv i obrazu który jest najostrzejszy, ale zamącę Ci w głowie więc po co..

@ Mappet
Da się, ale component musi być naprawdę dobrej jakości by to docenić..

Mappet

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-09-2008
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2066 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:46:45 pm »
Czyli raczej nie mam co liczyć by ten dodawany standardowo do X-a nadawał się do sygnału 1080p?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2067 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:48:07 pm »
Pytanko. Dziś naparzaliśmy w Everybody Golf na PS3 podpiętym pod LED Samsunga i zauważyłem dziwną rzecz. Obraz momentami dziwnie przerywa. Nie jest płynny. Widać to na kresce mocy uderzenia przesuwającej się u dołu ekranu. U mnie w domu na Soniaczu nic takiego się nie dzieje. Zauważyłem to tylko i wyłącznie jak oglądam TV i np. leci pasek u dołu ekranu. Jednak bardziej wygląda to na jakiś przeplot. W grach nic takiego nie mam. Natomiast na tym LEDzie nie dało się praktycznie grac przez to bo nie szło trafić na tym pasku idealnie w siłę uderzenia. WTF się pytam zatem?

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2068 dnia: Czerwca 08, 2009, 20:53:45 pm »
@ Mappet
Raczej bym go pominął, swoją drogą dlaczego uparłeś się na 1080p i jak duży masz Tv?

@ suli dia
A co tam..masz skany, możesz przeczytać fragment:


: Czerwiec 08, 2009, 19:51:32 pm
Pytanko. Dziś naparzaliśmy w Everybody Golf na PS3 podpiętym pod LED Samsunga i zauważyłem dziwną rzecz. Obraz momentami dziwnie przerywa. Nie jest płynny. Widać to na kresce mocy uderzenia przesuwającej się u dołu ekranu. U mnie w domu na Soniaczu nic takiego się nie dzieje. Zauważyłem to tylko i wyłącznie jak oglądam TV i np. leci pasek u dołu ekranu. Jednak bardziej wygląda to na jakiś przeplot. W grach nic takiego nie mam. Natomiast na tym LEDzie nie dało się praktycznie grac przez to bo nie szło trafić na tym pasku idealnie w siłę uderzenia. WTF się pytam zatem?
Hmm..być może pracują "LED-y". Technologia LED technologi LED nie równa. Postaram się potem wkleić artykuł, na ten temat.

Mappet

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-09-2008
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2069 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:00:17 pm »
Uparłem się z racji tego że posiadam posiadam Tv Full HD i wtedy też można dać skanowenie piksel 1:1.Telewizor nie jest za duży bo 32 cale,ale siedzę stosunkowo blisko 1,5 metra.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2070 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:24:57 pm »
Uparłem się z racji tego że posiadam posiadam Tv Full HD i wtedy też można dać skanowenie piksel 1:1.Telewizor nie jest za duży bo 32 cale,ale siedzę stosunkowo blisko 1,5 metra.
Jak masz 32 cale to i tak tego nie zobaczysz, chyba że siedzisz nosem przy Tv i oglądasz nie za szybkie sceny ;) Nie ma sensu wyrzucać 70-100zł na kabel jeśli nie zobaczysz różnicy z 1,5 metra ;)

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2071 dnia: Czerwca 09, 2009, 15:04:07 pm »
Unlimited ty sie dobrze znasz na tv.Kumpel chce kupić 40 celową full hd bravie!Jaki model byś polecil,bo ja mam w4500 i sprawuje sie świetnie.Za informacjie z góry dzięki ;-).
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2072 dnia: Czerwca 10, 2009, 14:11:06 pm »
Przejrzyj 134/5 stronę. Tam też się ktoś pytał o podobne cenowo Tv. Z LCD Sharp, Panas, Sony. Z Plazm w tej wielkości Panas :)
: Czerwiec 09, 2009, 14:19:27 pm
Obiecane omówienie technik podświetlenia LED. Cytat z HDTV.

"Czy podświetlenie LED jest wszędzie takie samo? NIE! Mamy dwa rodzaje podświetlenia diodami LED: Edge oraz RGB z czego tak naprawdę tylko drugie rozwiązanie daje nam znaczącą poprawę jakości obrazu a dokładnie czerni czy też ogólnie kolorów.

LED RGB w technologi Local Dimming pozwala dynamicznie wygaszać pewne obszary podświetlenia matrycy, dzięki czemu można uzyskać głęboką czerń. Tak podświetlane są np. Samsungi serii A9, B9000 czy Sony 46 i 55X4500. Jak najłatwiej wyobrazić sobie wyższość RGB nad białym LEDem? Wyobraźcie sobie, że trzymam czerwony balonik i świecę w niego białą żarówką. Balonik zrobi się czerwony ale nie tak jakbyśmy mieli czerwony balonik i czerwoną żarówkę. Tam już kolor będzie zdecydowanie lepszy.

LED Edge to podświetlanie krawędziowe które pozwala zredukować grubość telewizora, np. Samsungi serii B6000, B7000 i Sony ZX1

Na pewno w obu przypadkach mamy do czynienia ze znacznym spadkiem prądożerności i to jest duży plus podświetlenia LED. Do tego telewizory z Edge LED wyglądają niebywale atrakcyjnie. Patrząc na Sony ZX1 mamy wrażenia jakbyśmy patrzyli na panel OLED (0,99cm!). Trochę grubszy ale nadal bardzo zgrabny jest też omawiany Samsung B7000 (tutaj aż ; ) 3cm)

Do tego możemy poczytać jak tłumaczy to strona Sony (skorzystałem gdyż jest to fajnie wytłumaczone):

RGB Dynamic LED




Używając miejscowego przyciemniania do tworzenia na ekranie określonych ciemnych obszarów, technologia ta osiąga głębszą czerń oraz znacznie wyższy dynamiczny współczynnik kontrastu, jak również większą głębię na każdym obrazie.

Używając czterech osobnych diod LED (czerwonej, niebieskiej i dwóch zielonych) zamiast jedynie białych żarówek, odwzorowuje więcej kolorów z większą precyzją i zapewnia bardziej płynne przejścia pomiędzy najbardziej nawet delikatnymi odcieniami ? widzisz zatem obrazy tak, jak widziałbyś je w realnym świecie.

Dynamiczny, bardziej naturalny kolor



Delikatne podświetlenie RGB Dynamic LED pozwala osiągnąć doskonałą reprodukcję kolorów, której nie da się porównać z obecnie stosowanym podświetleniem CCFL. Stosowana w telewizorach BRAVIA X4500 46 cali i 55 cali, używa nowej technologii miejscowego przyciemniania, pozwalającą uzyskać bogatszą, czystszą czerń od podświetleń CCFL - a także poszerzyć zakres kolorów tak, by dorównywał zakresowi naturalnemu.

Podświetlanie LED Edge

Dzięki zmyślnemu umieszczeniu podświetlenia z boku ramki, a nie za panelem LCD, jak ma to miejsce w konwencjonalnych, podświetlanych telewizorach LCD, telewizor np. ZX1 mierzy zaledwie 9,9 mm w najcieńszym punkcie. Światło jest następnie rozprowadzane na panelu dzięki użyciu specjalnego procesu wąskiego rozpraszania, co pozwala uzyskać żywą i równomierną gamę kolorów.



I dla przypomnienia WCG-CCFL

Podświetlenie WCG-CCFL (Wide Colour Gamut Cold Cathode Fluorescent Lighting) występujące w wielu telewizorach, odwzorowuje widmo kolorów około 30% szersze od konwencjonalnych podświetleń CCFL. Używając specjalnych materiałów do pokrycia żarówek fluorescencyjnych, tworzy znacznie większą ogólną paletę kolorów. Dzięki temu, jakość kolorów na ekranie jest jeszcze bardziej zdumiewająca."




Z własnego doświadczenia(z tego co widziałem), właśnie wyrósł Nam groźny rywal dla Plazm i choć jeszcze ich nie pobił naturalnością i ostrością odwzorowania obrazu to jest dość blisko, wady ma takie że czasem widać to że technika nie jest idealna-nierównomierna czerń i kontrast czy efekt halo. Mówię jedynie o porównywalnie cenowo modelach(tu Plazmy jednak są trochę tańsze..).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2009, 14:22:40 pm wysłana przez Unlimited »

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2073 dnia: Czerwca 10, 2009, 15:06:10 pm »
Witam, niedawno kupiłem xboxa360 no i teraz noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś 32 calowego telewizora tak +/- za 1700 zł (mało ale cóż począć). Jest cokolwiek godnego uwagi? I czy ceny będą stale rosły przez najbliższy okres?

Diuk

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2074 dnia: Czerwca 10, 2009, 15:15:10 pm »
Witam, niedawno kupiłem xboxa360 no i teraz noszę się z zamiarem kupienia jakiegoś 32 calowego telewizora tak +/- za 1700 zł (mało ale cóż począć). Jest cokolwiek godnego uwagi? I czy ceny będą stale rosły przez najbliższy okres?

http://www.allegro.pl/item651886008_samsung_32b450_hd_dolby_digital_raty_0_sklep_wwa.html

http://www.allegro.pl/item653349648_lcd_tv_sharp_lc_32d44_e_32_olsztyn.html

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2075 dnia: Czerwca 10, 2009, 15:16:02 pm »
Jest..ten Sharp Cię zadowoli nawet podczas oglądania Tv, a gry na X'a będą wyglądały bardzo wporządku.

http://www.ceneo.pl/categories.aspx?search=yes&categoryID=303&searchText=LC~~F32D44E&inDesc=False&minPrice=0&maxPrice=99999999

Do 2000zł best buy, jedynie Panasonic(oczywiście modele z Panelem IPS-alpha) może tu mu w niektórych aspektach zagrozić. Jednak to koszt min. 1800zł.

Jarek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-08-2005
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 0
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2076 dnia: Czerwca 10, 2009, 16:31:49 pm »
Wielkie dzięki! A jaki wtedy kabel najlepiej dokupić do podłączenia xboxa do tego Tv  (mam arcade'a)? I z ciekawości spytam co uważacie o TVikach od LG bo jak patrzę po znajomych to wielu je posiada.

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2077 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:20:27 pm »
Wielkie dzięki! A jaki wtedy kabel najlepiej dokupić do podłączenia xboxa do tego Tv  (mam arcade'a)? I z ciekawości spytam co uważacie o TVikach od LG bo jak patrzę po znajomych to wielu je posiada.
Są niezłe, szczególnie seria "Scarlet", najlepsze odwzorowanie barw w trybie eksperckim po małej kalibracji z LCD do 2,5 tyś zł. Co do kabla to HDMI lub Component(tu lepiej wziąć lepszą jakość bo to nie kabel który przesyła sygnał cyfrowo).

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2078 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:32:44 pm »
Gdzie mogę znaleźć ustawienia do regulacji obrazu w moim Sharpie DH65E??

Unlimited

  • Gość
Odp: telewizor lcd
« Odpowiedź #2079 dnia: Czerwca 10, 2009, 21:37:51 pm »
Najlepiej by było gdyś dorwał jakieś tablice testowe, kiedyś na forum HDTV były do pobrania tablice testowe z Dvd Kissa(bardzo dobre), ale już nie ma. Ew. zarzuć tą płytką na dvd i ustaw sobie po kolei tak jak CI będzie najlepiej pasowało.

link do płytki do wypalenia: http://tvblink.com/index.html   <-wejdź do działu download :cool:

Polecam też tą płytkę do testów przy kupowaniu TV.