Autor Wątek: Polska muzyka - kicz i tandeta ??  (Przeczytany 10635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 03, 2006, 19:57:44 pm »
Skończcie to i zapuście sobie PFK.

Tarniak

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 04, 2006, 17:10:38 pm »
Cytat: "jay jay"
inkin Park podoba mi się tylko w starym wydaniu (zacna płytka Live In Texas ) .Obecnie hańbią marke klecąc niezbyt udane remixy z Jay Z czy miaucząc jak to im bidnie smutno , samotnie i wogóle bez perspektyw . Sprawiają wrażenie takich podstarzałych nastolatków co z kasa nie mają co zrobić .Nie oznacza to jednak ,że ich nie lubie .Pop prsotu poszli w zlym nie odpowidający mi kierunku ... ale widać to są wymgania rynku .

No to nie chce nic mówić, ale skrzecze i bycie MC, tudzież tzw. "rapowanie" jest domeną LP. Czyli co, jak rapuje Shinoda to wyłączasz głos? :D

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 29, 2006, 00:48:35 am »
Nieznosze Hip Hopu. A polskiego to już najbardziej chyba. O ile Eminem w radiu czy jakiś tam inny raper mnie nie razi (nie znam sie, nie bić), to polski od razu "won". Może nie rozumiem, ale ja tam wolę Nosowską, T.Love, Przemyk...Perfect czasem. O.

Kicz? Ich Troje. Genialny przykład do "śpiewać każdy może". Idiota, którego 2 razy na Eurowizje puścili i który zmienia żonę co sezon (a raczej co ciążę). Nie znosze tego faceta i jego obu ostatnich żon.
Doda mnie nie razi. O dziwo. Niech śpiewa, byle się nie wypowiadała.
Just5 i te inne badziewia robione pod zachód tylko po to, aby zbierac kasę od napalonych nastolatek bez wyrobionego gustu muzycznego.
Disco Polo pozostawię bez komentarza.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Tarniak

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 29, 2006, 09:18:32 am »
Cytat: "GGY"
Może nie rozumiem, ale ja tam wolę Nosowską, T.Love, Przemyk...Perfect czasem. O.

Moim zdaniem, co powtórzę po raz kolejny, Łona i Afro Kolektyw w niczym nie ustępują lirycznie (Perfect? "Kołysanka dla nieznajomej" i inne słone kawałki? no sorry :/ dno) częstokroć muzycznie (jazzowo - funkowe rytmy). A i tak wszystko jest lepsze od tego co robi ta ci*a Renatka P. Myślę, że "nienawiść" tudzież "nieznoszenie" powinno bazować na wyrobionym zdaniu. Nie znoszę rocka, bo nie lubię Pink Floyd, Comy i Led Zepelin?

Zresztą powtórzę to, mamy masę świetnych zespołów w Polsce każdego gatunku i znajdzie się i oldskulowy hardcore, dobry punk rock, cold wave, reggae, ska, crust, oi, masa innych metali dla brudasów etc. Tylko jest jedno, ale. Ktoś kto słucha radia i na tym poziomie jest w stanie ocenić polską muzykę jest ignorantem. Bo niby jaki obraz polskiej muzyki ma tworzyć Kasia Cerekwicka i inny Łasica i Carpe Diem?

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 29, 2006, 09:47:48 am »
Polska muzyka obecnie jest dla mnie bardzo słaba. Pojawiła się masa raperów, których jakbym spotkał na ulicy obawiałbym się czy mnie nie okradnie a ich "utwory" są monotonne i nie da się ich odróżnić (gdyby zdjąć tekst). Jedyną artystką którą bardzo lubię słuchać to Maryla Rodowicz - ma fajną muzykę i teksty które coś wnoszą, a nie kolejny utwór i niesprawiedliwości społeczeństwa który tylko podkręca dresików siedzących koło sklepu...

_invictus

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 29, 2006, 11:38:24 am »
ej Tarniak, Cerekwicka jest spoko (nie oceniam warstwy wizualnej ani gatunku muz. jaką śpiewa) - jest bardzo dobrą wokalistką, to co pokazała w "szansie na sukces" potwierdza to, a że w taką modną papke sie wmieszala, to tylko jej szkodzi. Ale bardzo dobrze reprezentuje ten niby nurt r'n'b, potrafi bez playback'u zaśpiewać, i nie wstydzić się potem ironicznych żartów na własny temat.

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 29, 2006, 11:51:13 am »
Tarniak, Perfect to nie tylko "Kołysanka dla nieznajomej", a mi osobiście czasem potrzeba takiej muzyki, co nie zmienia faktu, że bardzo sporadycznie. Lubie spokojna muzykę. Lubię wokalistki, które umieją śpiewać , a przy okazji mają coś do powiedzenia. Dlatego uwielbiam Katarzynę Groniec miedzy innymi. Wolę Perfect niż hip hop...jakikolwiek.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Tarniak

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 29, 2006, 11:56:18 am »
Cytat: "TheMichal"
Maryla Rodowicz

Pier*olona komunistka.

Cytat: "_invictus"
Cerekwicka jest spoko (nie oceniam warstwy wizualnej ani gatunku muz. jaką śpiewa)

A ja nie oceniam walorów głosowych, bo śpiewa dobrze, a walory muzyczne i  liryczne. Pewnie Cygan jej teksty pisał...
Cytat: "GGY"
Lubię wokalistki, które umieją śpiewać , a przy okazji mają coś do powiedzenia.

Eye For An Eye, Post Regiment, Nasty Habits... wystarczy się rozglądnąć i w polskiej muzyce również można dostrzec "coś".

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 29, 2006, 11:58:13 am »
Cytat: "TheMichal"
Pojawiła się masa raperów

nie pojawia się więcej niż przez ostatnie lata (ba, chyba nawet mniej!) tylko częściej jakiegoś złegosynka w radiu puszczą... zresztą jeżeli ktoś ocenia muze przez to co puszczają radia to niech chociaz robi to na podstawie autorskich audycji, w których ktoś podjarany danym gatunkiem muzyki przez dwie godzinki, zanim wróci papka dla gawiedzi, puszcza coś co jest interesujące, warte usłyszenia i wykopane z kosza brudów.
Dalej kto pamięta program Bogny Świątkowskiej? rap słaby?
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 29, 2006, 12:26:36 pm »
Cytuj
Bo niby jaki obraz polskiej muzyki ma tworzyć Kasia Cerekwicka i inny Łasica i Carpe Diem?


Najwyraźniejszy. Bo 90% Polaków słucha akurat takiej muzyki.

Mówicie, jaki to rap jest "cacy i wogóle", tylko te złe radiostacje nie chcą tych ambitnych rzeczy grać- a czy słuchacze tego chcą?
Powtórzę się być może- przeciętny Polski fan hh uwielbia ten gatunek za "tru evil" zespoły jak hemp gru (gdzie debil wchodzi na przystanek autobusowy by pokazać jaki to on jest gangsta).
Tego słuchacza nie interesują ambitne teksty kalibra (wierzę na słowo że ambitne), ale chcą słuchać o gangsta klimatach, ziomalach, cip***ch (sorki za wyrażenie, ale określenie "kobieta" dla tych osobników nie istnieje)- dlatego też wiem że nigdy nie polubię tej chały.

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 29, 2006, 12:45:46 pm »
Osobiscie sie rapem i hip-hopem nie interesuje (aczkolwiek z tego co widze, Kaliber jest wart odsluchania - ktora plyta najlepsza?), lecz jesli ktos twierdzi, ze polska muzyka stacza sie na samo dno (+5 km mulu), to niech poslucha na przyklad zespolu Collage (art rock (tudziez progressive) wraz z prawie orkiestrowa aranzacja chwytaja za serce+ swietny wokal Roberta Amiriana), Riverside (tez progresywny rock, najwyzsza swiatowa polka imho, wszystko swietne), Indukti (rowniez rock, tyle ze prawie w calosci instrumentalny i orkiestralny, polecam), a milosnikom ciezszego uderzenia proponuje zapoznac sie z zespolami: Vedonist oraz Esqarial - obydwa pokazuja, jak Polacy potrafia wymiatac (moze to i nawet za male slowo) na gitarach, gwarantuje szczekopad, poza tym imho lepsze sa niz np. Vader czy Decapitated.

Ludzie, nalezy poszerzac swoje horyzonty, jesli ktos mysli, ze rodzima kultura muzyczna konczy sie na 'spalonych ziomkach' oraz na Mandarynach etc, to jest w ogrmnym bledzie! Bez tego na zawsze mozna tkwic w takim zlym przeswiadczeniu i nie zapoznac sie z prawdziwymi perelkami naszej sceny (pomijajac juz scene podziemna, ktora jest wrecz ogromna).

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 29, 2006, 13:59:17 pm »
Cytat: "_Music"
tylko te złe radiostacje nie chcą tych ambitnych rzeczy grać- a czy słuchacze tego chcą?

a skąd my szarzy ludzie mamy to wiedzieć?
ja nie słucham radia bo nie puszcza tego co chcę, co lubię i nie narzekam, jakoś da sie jednak z tym żyć, ty zreszta pewnie tez nie słuchasz...

powtarzasz się z tym włazeniem na przystanek, zresztą faktycznie to wielkie zło i symbol gangsterki XDDD dosuzkiwanie się ideologi w wejściu na przystanek jest śmieszne... (sam kiedys wlazłem bo miałem ochote xD a kolega bo sie o vodke załozył :mrgreen: )
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 05, 2007, 12:55:42 pm »
Nareszcie!Zespol Virgin zszedl ze sceny!! :D
Jednego gow... mniej :wink:



szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 05, 2007, 14:50:30 pm »
Cytat: "Desser"
Osobiscie sie rapem i hip-hopem nie interesuje (aczkolwiek z tego co widze, Kaliber jest wart odsluchania - ktora plyta najlepsza?)


Najlepsza? Wg mnie ksiega tajemnicza, bo ma nigdzie indziej nie spotykany psychodeliczny klimat. Nie kazdemu moze sie spodobac.

Posluchaj obu plyt paktofoniki(kinematografia i archiwum kinematografii) - wg mnie najlepszy polski sklad hh(kaliber bez magika to juz nie to samo).

Przesluchaj jeszcze plytke WWO 'w wyjatkowych okolicznosciach' - kawal dobrego hh.
Fryty tyty dotknij pyty

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 05, 2007, 15:19:41 pm »
Cytuj
Kicz? Ich Troje. Genialny przykład do "śpiewać każdy może". Idiota, którego 2 razy na Eurowizje puścili i który zmienia żonę co sezon (a raczej co ciążę). Nie znosze tego faceta i jego obu ostatnich żon.


Nie nazywałbym idiotą kolesia, który sprzedał chyba najwięcej albumów w Wolsce. Dla mnie geniusz, miły człowiek umiejący grać ludziom na nosie. Pewnie siedzi sobie teraz w domku, śledzi różne fora i uśmiecha pod nosem, widząc jak przeciętny zjadacz ryżu pieni się świadom jego sukcesu i istnienia.

Ja się osobiście z popularnością Ich Troję (jak i reszty rzekomo znanych wykonawców) w ogóle nie spotkałem. W radiach które słucham tego nie grają, nikt ze znajomych tego nie słucha, nie wiem. Dopiero jak zacząłem śledzić taki onet, gdzie co druga informacja dotyczy Ich 3, dowiedziałem się o istnieniu ekipy. Zresztą, jest taka prosta zasada - nie podoba się, nie słuchać ;]



Ogólnie problem tkwi w tym, że ludzie przestali grać i śpiewać, wolą kupić se album w sklepie (czyt. ściągnać z sieci), po czym leniwie odpalić. Skoro nie posiadają własnych osiągnięć muzycznych, zaczynają się identyfikować z twórczością innych. Czasami za bardzo... ;]

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 13, 2007, 23:16:17 pm »
odnośnie polish hip hop jest jeden track , ktory mogę słuchać w nieskończonośc

''Ej mamo ! jedziemy po zioło ?''

 :mrgreen:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl