Autor Wątek: Muzyka elektroniczna  (Przeczytany 160934 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Spidey^

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #120 dnia: Stycznia 20, 2009, 20:57:50 pm »
kuzwa ale genialne sa te mixy ptrk-a:



motyw z Requiem for a Dream (DJ Pila and the Scientist - my bitch (josh and wesz remix)) to małe mistrzostwo :D

hardstyle will never die!

jak ja nieraz zazdroszcze ludkom z Holandii - te wszytskie climaxy, sensationy, defqony - tam to chyba zamilowanie do hardstyle wysysa sie z mlekiem matki a u nas w klubach to kroluja glownie jakies szajsy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2009, 21:03:00 pm wysłana przez Spidey^ »

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #121 dnia: Stycznia 31, 2009, 11:23:12 am »
Z całym szacunkiem, ale Hardstyle to mało ambitna muzyka, mi się to kojarzy z Manieczkami :lol:
Jednak jak lubisz klimaty hardcore, hardstyle to w kapeluszu w Chorzowie jest Toxicator dziś ;)
Nie zgodzę się że w klubach jest shit, tylko trzeba wiedzieć gdzie chodzić i na co. Oczywiście dla mnie klub to nie dyskoteka itd. Ja czekam na TimeWarp jak cholera, nie mówiąc że po drodze jest występ Luomo czy SLG w kato. 8)

Spidey^

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #122 dnia: Stycznia 31, 2009, 16:10:47 pm »
Wtf? No offence ale chyba słoń nadepnął Ci na ucho ;), jak w ogóle można porównywać hardstyle do manieczek? Hardstyle wywodzi się od muzyki hard trance i charakteryzuje się tempem 140-150 BPM, motyw basowy jest "odwrócony" a całość ma rytm przeważnie w metrum 4/4, czasami też jest określana jako hardDance. Manieczki to przy tym zwykła rypanka którą może zrobić każdy (wiesz jak dużo DJ przyznaje się otwarcie że nie potrafiłoby zrobić dobrego hardstyle?). I nie wiem co to znaczy mało ambitna, w tej chwili hardstyle to najpopularniejszy podgatunek muzyki elektronicznej w Azji południowo wschodniej, Australii i Europie zachodniej (Holandia, Belgia, Włochy, Niemcy a i w Polsce zaczyna zdobywać coraz większą popularność).

Te mixy co wcześniej dałem nie były dobrym przekrojem gatunku dla ludzi zielonych w temacie, kilka bardziej sztandarowych przykładów (i tylko przy hardstyle można shuffle`ować :D):
(mój numero one)
(kocham tą panienkę :D)




poza tym warto obadać Showtek (, ), DJ Zany, Tatanka.

Generalnie co do muzyki elektronicznej to jestem otwarty na niemal wszystko (prawie). Hardstyle kocham, hard trance i electro house uwielbiam, resztę podgatunków muzyki elektronicznej lubię, jedyny gatunek jakiego nie trawię to schranz - mózgojebka od której tylko boli głowa ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2009, 16:16:10 pm wysłana przez Spidey^ »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #123 dnia: Stycznia 31, 2009, 16:41:34 pm »
Jest to do zniesienia ale i tak SCHRANZ NEVER DIEEEE 8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #124 dnia: Lutego 02, 2009, 11:22:57 am »
Z całym szacunkiem, ale Hardstyle to mało ambitna muzyka, mi się to kojarzy z Manieczkami :lol:

Można się nie zgodzić? Jeśli komuś Hardstyle kojarzy się z Manieczkami to ma znikome pojęcie o Hard Trance czy Hard House. Do tego stwierdzenie że Hardstyle jest mało ambitną muzyką jest o tyle śmieszne gdyż praktycznie każdy rodzaj muzyki Techno/Trance/House można nazwać mało ambitnym. Sam słucham tylko tego typu muzy ale nie mogę powiedzieć o niej że jest ambitna. Tak samo Techno/Minimal/Schranz jest mało ambitny. Ta muzyka ma mieć moc i pompować energię a nie być ambitną. Od tego są inne gatunki muzyki. Jeśli już na siłę szukać w muzyce elektronicznej ambitnych dźwięków to można napisać tutaj o Jean Michelle Jarre.

Wracając do samego Hardstyle to takie kawałki jak:

Dj Act - QT13
Builder - Bad Manners
Analogic Disturbance - Wait a Second
DJ Theo & Louis Brain - Trashin' Madness (Julian DJ & Davide Sonar Vision Mix)

czy bardzo znany Tuneboy - Demolition (Technoboy Remix), to nutki które nie mają sobie równych jeśli chodzi o power. Jeszcze w miksach włoskich gwiazd Hardstyle to już totalny odlot.

Miałem okazję być na Masters of Hardstyle w Chorzowie, gdzie pierwszy raz w Polsce grał Daniele Mondello i  bez dwóch zdań stwierdzam że impreza zamiotła wszystkie na jakich do tej pory miałem okazję być. Na Mayday'u czy Electro Sound Festival po prostu nie było takiej mocy jak na MoH'u. Całą imprezę ludzie bawili się na maksa a Duro (Showtek) i Mondello dali taki popis że nie dało się na chwilkę odsapnąć.

Osobiście nie przepadam za holenderskim Hardstyle. Bardzo sobie za to cenię Italian Hardstyle. Mocny pump bass i szybsze tempo niż u Holendrów zdecydowanie bardziej przypada mi do gustu. Davide Sonar, Super Marco May czy właśnie Daniele Mondello to dla mnie mistrzowie tego gatunku i mimo że bardzo lubię posłuchać czy pobawić się przy Techno/Techtrance/Techouse to uważam że nie ma to jak dobry Italian Hardstyle i zawsze bardzo chętnie odpalam sety wyżej wymienionych wykonawców.

mateo

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #125 dnia: Lutego 02, 2009, 13:56:24 pm »
Hardstyle to kupa shitu, jak i sam Trance (to jest już imo muzyczne dno..)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #126 dnia: Lutego 02, 2009, 13:58:32 pm »
O gustach się nie dyskutuje, ale skoro tak bardzo chcesz to powiedz mi co nie jest według Ciebie kupą shit'u? Zależy też kto jaki Hardstyle miał okazję słyszeć, bo jak wyłapałeś gdzieś parę kawałków to lepiej nic nie pisz na temat tej muzy. No chyba że zaznajomiłeś się z DJ'ami których wyżej wymieniłem.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #127 dnia: Lutego 02, 2009, 14:13:15 pm »
Hardstyle to kupa shitu, jak i sam Trance (to jest już imo muzyczne dno..)


Zioom, odperdol sie od Trance'u :). Powiedz mi dlaczego wedlug ciebie to jest muzyczne dno, jestem ciekaw czy w ogole jestes zaznajomiony z tym gatunkiem czy tylko uslyszales w radiu dziada Tiesto i wszystko wiesz.
Za hardstylem sam osobiscie tez nie przepadam, bo dla mnie to troche wixa zalatuje za bardzo, ale bardziej ze wzgledu na ludzi ktorzy uczeszczaja na hardstylowe imprezy(mowie oczywiscie o Polsce), mimo wszystko jednak niektorzy dje daja rade. Ogolnie to zgadzam sie z Marcepanem.

Marc, w czyms mamy podobne gusta, kto by przypuszczal ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2009, 14:20:39 pm wysłana przez Sora »

Tarniak

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #128 dnia: Lutego 02, 2009, 14:15:34 pm »
Cytuj
o tego stwierdzenie że Hardstyle jest mało ambitną muzyką jest o tyle śmieszne gdyż praktycznie każdy rodzaj muzyki Techno/Trance/House można nazwać mało ambitnym. Sam słucham tylko tego typu muzy ale nie mogę powiedzieć o niej że jest ambitna. Tak samo Techno/Minimal/Schranz jest mało ambitny. Ta muzyka ma mieć moc i pompować energię a nie być ambitną. Od tego są inne gatunki muzyki.
Przyszedł i od razu mądrze pisze. ;) Umieszczę to chyba w pierwszym poście ;).

mateo

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #129 dnia: Lutego 02, 2009, 14:21:55 pm »
Trance'u nie trawię za całokształt. Gdy słyszę tych wszystkich Arminów i tym podobnych Dj to mi wątrobą rusza. Sorry ale ten styl jest gorzej niż kiczowaty (ze spółką z Hardstyle można śmiało grać na vixach:]
ps. Sora nie chciałem cię urazić..

Wychowałem się na mocnej, technicznej, niekomercyjnej muzyce i tego się będę trzymał do końca. schranz na zawsze!
 



Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #130 dnia: Lutego 02, 2009, 14:26:30 pm »
Luz, nawet tak nie pomyslalem ze chciales kogos urazic :) sa gusta i gusciki, po prostu chcialem jakiegos wyjasnienia, gdyz jestem wielkim fanem muzyki trance i uwierz mi juz slyszalem takie kwiatki od "znawcow" metali czy innych subkultur ze Basshunter czy Danzel to trance i to do bani muzyka, dlatego wole dociekac konkretnych argumentow.
Ja osobiscie uwielbiam armina czy ferrego, ale nie pogardze tez progressem Sandera
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2009, 14:29:21 pm wysłana przez Sora »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #131 dnia: Lutego 02, 2009, 14:42:33 pm »
Trance'u nie trawię za całokształt. Gdy słyszę tych wszystkich Arminów i tym podobnych Dj to mi wątrobą rusza. Sorry ale ten styl jest gorzej niż kiczowaty (ze spółką z Hardstyle można śmiało grać na vixach:]
ps. Sora nie chciałem cię urazić..

Wychowałem się na mocnej, technicznej, niekomercyjnej muzyce i tego się będę trzymał do końca. schranz na zawsze!
 




To Cie teraz sprzedam hehehe 8-) wychowałeś sie na kiczowatych kawałkach komercyjnego techno puszczanych w radiu 95.1 teraz Planeta jak leciała śp. audycja Techno Terror to wyłączaliśmy radio, masakra jak człowiek był głupi.Z tego co mnie pamieć nie myli pare razy swego czasu próbowałeś robić dziwke z moich uszu puszczając mi u siebie jakies kawałki hardstyle nie zaprzeczysz bo dobrze to pamiętam  :-) Schranz nas nawrócił na dobrą droge ;) trudno w to uwierzyc ale od schranzu zaczeło sie i teraz słuchamy hard techno, techno, minimali, reeage, dram@bass, ragga jungle :)  W każdym razie może z miesiąc lub 2 słuchałeś hardstylu i miałes w pizdu tego dziadostwa;) na twardym:)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #132 dnia: Lutego 02, 2009, 15:08:05 pm »
Za hardstylem sam osobiscie tez nie przepadam, bo dla mnie to troche wixa zalatuje za bardzo, ale bardziej ze wzgledu na ludzi ktorzy uczeszczaja na hardstylowe imprezy(mowie oczywiscie o Polsce), mimo wszystko jednak niektorzy dje daja rade. Ogolnie to zgadzam sie z Marcepanem.

Powiem Ci że to zależy od klubu. Na Masters of Hardstyle była bardzo zabawna sytuacja. Przed wejściem jak ustawiała się kolejka, wypatrzyliśmy z kuzynami 3 kolesi ubranych w koszulki z napisem Qlimax na przodzie, a z tyłu mieli swoje ksywy. Pomyślałem że jacyś Hardstylowcy. Weszliśmy na salę, po godzinie oczekiwania ściemniają się światła, tzw. głowy świetlne spuszczają na linach tuż nad parkiet, zaczyna się wejście pierwszego DJ'a a te "chamy" zakładają białe rękawiczki i wyjmują gwizdki. :lol: :lol: :lol:
Momentalnie ochrona przybiegła i wywalili ich z sali. Impreza była pod patronatem jakiejś grupy powiązanej z Q-Dance i nad wejściem na salę wisiał wielki znak z przekreślonym prosiakiem trzymającym gwizdek w pysku i ubranym w białe rękawiczki, a pod znakiem pisało "Gwizdasz, przegrywasz". Fajny polew z nich był.
Potem wrócili, ale już grzecznie gdzieś się bujali po sali.

Wracając do muzyki to schranz nawet lubię, ale musi być naprawdę wkręcająca nutka, bo większość setów to dosłownie ta sama siekanka w kółko. Mam parę setów na HDD m.in Waldhaus & Weichentechnik, ViperXXL czy Felix Kröcher'a i są "wpytę".
Bardziej jednak cenię dobre, klasyczne Techno (Detroit Techno), Techouse czy Tekno (Hard Techno). Lubię też od czasu do czasu Acid Trance a szczególnie sety D.A.V.E The Drummer.

Szkoda że taki typowy Pumping grany zazwyczaj przez włoskie gwiazdy Hardstyle, odchodzi w zapomnienie. Coraz mniej jest oldschool'owego Italian Hardstyle i to mnie zdecydowanie nie napawa optymizmem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2009, 15:19:50 pm wysłana przez MarcePan »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #133 dnia: Lutego 02, 2009, 15:13:06 pm »
D.A.V.E The Drummer :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #134 dnia: Lutego 02, 2009, 15:20:01 pm »
Co z nim?

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #135 dnia: Lutego 02, 2009, 15:25:39 pm »
Kozak nad kozaki :smile:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #136 dnia: Lutego 02, 2009, 15:32:27 pm »
Aaa no. True, true. 8)

mateo

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #137 dnia: Lutego 02, 2009, 18:35:21 pm »
Trance'u nie trawię za całokształt. Gdy słyszę tych wszystkich Arminów i tym podobnych Dj to mi wątrobą rusza. Sorry ale ten styl jest gorzej niż kiczowaty (ze spółką z Hardstyle można śmiało grać na vixach:]
ps. Sora nie chciałem cię urazić..

Wychowałem się na mocnej, technicznej, niekomercyjnej muzyce i tego się będę trzymał do końca. schranz na zawsze!
 




To Cie teraz sprzedam hehehe 8-) wychowałeś sie na kiczowatych kawałkach komercyjnego techno puszczanych w radiu 95.1 teraz Planeta jak leciała śp. audycja Techno Terror to wyłączaliśmy radio, masakra jak człowiek był głupi.Z tego co mnie pamieć nie myli pare razy swego czasu próbowałeś robić dziwke z moich uszu puszczając mi u siebie jakies kawałki hardstyle nie zaprzeczysz bo dobrze to pamiętam  :-) Schranz nas nawrócił na dobrą droge ;) trudno w to uwierzyc ale od schranzu zaczeło sie i teraz słuchamy hard techno, techno, minimali, reeage, dram@bass, ragga jungle :)  W każdym razie może z miesiąc lub 2 słuchałeś hardstylu i miałes w pizdu tego dziadostwa;) na twardym:)
ty dziwk@.. :]
ale to już jakieś cztery lata z ostrą rozjebundą :)
Polecam mój ukochany Ownworx - Dj Arcane. Pierwsza próbka, ale za to najlepsza. Dwójka również kultowa i coby nie mówić wyjebist@.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2009, 22:04:32 pm wysłana przez mateo »

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #138 dnia: Lutego 02, 2009, 22:56:56 pm »
Już wypowiadam się, otóż hardstyle, trance, electro-house jak by to powiedział Chris Liebing to gatunki nastawione na pseudo otoczkę dla mas, ogłupiająca papka nastawiona na kasę. Przykro mi to mówić ale taka jest prawda, obecny trance mało ma wspólnego z prawdziwym trancem itd. Electro-house i hardstyle to jedno i to samo, w dodatku te 3 gatunki są najbardziej promowane bo są najbardziej komercyjne, pomijam już teledyski na jedno kopyto z jakąś pół nagą dupą :/

Jeśli chodzi o muzykę elektroniczną to i owszem że są ambitniejsze odmiany, a mianowicie tech-house, mnml, techno, d&b i wiele wiele innych. To nie tylko sama energia, ale i pomysł na numer, wykonanie czy groove, docenienie choćby loop'u itd. Np. utwór Mathew Jonsona-Symphony For The Apocalypse  czy chociażby numery kolektiv turmstrasse, Shapeshifter itd. Jeśli ktoś tego nie potrafi zrozumieć, to znaczy że jeszcze nie dojrzał do tego poziomu muzycznego. Co lepsze mają się bardzo dobrze i na imprezy jeżdżą tłumy.

Jeśli chodzi o imprezy w Polsce, to poziom muzyczny nie zawsze jest wysoki, szczególnie spęd festiwale są ułomne i jest naprawdę niewiele gdzie można usłyszeć coś więcej niż "co roku to samo". Dlatego proszę jeśli ktoś chce coś podważyć to proszę o argumenty.  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #139 dnia: Lutego 02, 2009, 23:03:32 pm »
Electro-house i hardstyle to jedno i to samo, w dodatku te 3 gatunki są najbardziej promowane bo są najbardziej komercyjne, pomijam już teledyski na jedno kopyto z jakąś pół nagą dupą :/

Ooo kurde, pokaż mi jakiś teledysk z muzyką Hardstyle i półnagą dupą.

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #140 dnia: Lutego 02, 2009, 23:12:22 pm »
Proszę bardzo MarcePan
   <--tu klip z imprezy która promuje hardstyle :P

tu masz show live:



BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #141 dnia: Lutego 02, 2009, 23:17:01 pm »
Hola, hola Panie. Po pierwsze to nie są żadne teledyski. To są jakieś reklamy imprez, które składa sobie firma organizująca dany event. Ja tak samo mogę z Mayday znaleźć filmiki gdzie pokazują gołe tyłki i "chamów" z gwizdkami. Po drugie to jakieś Energy 2000, więc z czym do ludzi. Po trzecie Deepack gra holenderski HS a tutaj ja się nie wypowiadam, gdyż tej odmiany Hardstyle nie trawię (po za paroma wyjątkami).
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2009, 23:21:13 pm wysłana przez MarcePan »

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #142 dnia: Lutego 03, 2009, 08:26:06 am »
Hardstyle to hardstyle, bez względów na odmiany, to że go nie trawisz to plus dla Ciebie. Dla mnie to najgorsze co może być, okropny beat, tempo i sample(bardzo podobne właśnie do Manieczek-więc stąd to skojarzenie). Już wyżej cenie sobie taki trance czy electro-house, pomimo mojego stosunku do nich. W muzie elektronicznej siedzę od 14 roku(jako że mam rocznikowo 23 więc już trochę słyszałem) życia więc Wam wyrobiony znacznie gust(zaczynałem tak jak wszyscy od komercji), co do muzyki i imprez na które chodzę. Z Polskich dużych masówek godne polecenia są tylko Creamfields, Heineken, AudioRiver <--to jest ścisła czołówka jeśli chodzi o wartość muzyczną. Dopiero za nią są takie eventy jak choćby MD czy Nature One w Polsce. Dzieli je przede wszystkim inna publika i inny feeling, nie mówiąc o innym poziomie artystycznym. :cool:
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2009, 08:29:17 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #143 dnia: Lutego 03, 2009, 11:43:29 am »
Hardstyle to hardstyle, bez względów na odmiany, to że go nie trawisz to plus dla Ciebie.

Oj tutaj się absolutnie nie zgodzę. Italian Hardstyle mocno różni się od holenderskiej odmiany tej muzyki. Pierwsze uwielbiam a drugiego nie trawię.

Co do reszty Twojego postu to nie wypowiadam się, gdyż to kwestia gustu. Uważasz ze słuchasz ambitnego techno (dla mnie takie coś nie istnieje) to nie zamierzam Ci psuć tego stanu umysłu. Byłem na paru "renomowanych" imprezach gdzie grała światowa czołówka muzyki, którą Ty nazywasz ambitną, byłem też na MoH'u gdzie grał Włoch Daniele Mondello i to co się działo gdy Mondello przy 175 BPM zaczął miksować Italian Hardstyle, dla mnie osobiście jest mistrzostwem świata i nic tego nie przebije.

Spidey^

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #144 dnia: Lutego 03, 2009, 22:02:41 pm »
Hardstyle to kupa shitu, jak i sam Trance (to jest już imo muzyczne dno..)


Rozumiem że komuś może się hardstyle czy trance nie podobać ale nie daje to mu prawa do bycia ignorantem. Co do schranzu, sam słucham od czasu do czasu tylko potrafię powiedzieć co mi w nim nie pasuje. Bo
Cytat: MarcePan
większość setów to dosłownie ta sama siekanka w kółko
to raz a dwa nie da się zaprzeczyć że gdy puści się jakiś schranz na fulla i wyjdzie do drugiego pokoju to słychać jedynie dudnienie.

Już wypowiadam się, otóż hardstyle, trance, electro-house jak by to powiedział Chris Liebing to gatunki nastawione na pseudo otoczkę dla mas, ogłupiająca papka nastawiona na kasę. Przykro mi to mówić ale taka jest prawda, obecny trance mało ma wspólnego z prawdziwym trancem itd. Electro-house i hardstyle to jedno i to samo, w dodatku te 3 gatunki są najbardziej promowane bo są najbardziej komercyjne, pomijam już teledyski na jedno kopyto z jakąś pół nagą dupą :/

Trochę bezsensowne jest twoje podejście że gdy coś jest komercyjne to jest już głupie. Poza tym czy hardstyle jest takie komercyjne? Może w niektórych krajach tak, ale w Polsce znam ludzi którzy niby w elektronice siędzą od lat a gdy im puszczę jakiegoś hardstyle nawet nie wiedzą co to jest.
No i electro-house i hardstyle to nie jest to samo.

Poza tym większość osób skupia się tutaj na muzyce, imprezach i ludziach którzy na nie przychodzą a dla mnie są to kwestie drugorzędne bo mi najwięcej funu daję shuffle do którego hardstyle sprawdza się doskonale. Na koniec czyli Insane's Shuffle Music :D (idealne bity zaczynają się od 1:00)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #145 dnia: Lutego 03, 2009, 22:09:56 pm »
Na koniec czyli Insane's Shuffle Music :D (idealne bity zaczynają się od 1:00)

Wybacz ale oryginał Koenig Cylinders w miksie Selway'a miażdży totalnie. Kawałek stary jak świat. Polecam. Kto mi tą nutkę prześle? To jest genialne.


Spidey^

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #146 dnia: Lutego 03, 2009, 22:18:08 pm »
koenig cylinders w miksie Selway'a świetny ale do shuffle nie nadaje się kompletnie :D

a ktoś mi powie co to za podgatunek:

bo zajebiście mi podpasował konwencją a nawet nie wiem co to jest

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #147 dnia: Lutego 03, 2009, 22:24:24 pm »
koenig cylinders w miksie Selway'a świetny ale do shuffle nie nadaje się kompletnie :D

No kierwa Panie!!! Ta nutka była nawet w oficjalnym filmiku z imprezy gdzie odbywał się mega fight w Melbourne Shuffle.

Ponawiam prośbę o przesłanie tej nutki w dobrej jakości.
: Luty 03, 2009, 22:22:18 pm
Spidey jak lubisz Hardstyle to polecam Ci taki secik M20. Miksował tam Mondello. Nie wiem jak go znajdziesz, ale rozwala cycki doszczętnie.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #148 dnia: Lutego 03, 2009, 22:26:49 pm »
Dobija mnie takie podejscie, ze jak cos jest komercyjne to jest zle, nie tylko odnosnie tego tematu, ale pelno ignorantow chcacych pokazac jakimi sa kozakami rzuca takimi stwierdzeniami na lewo i prawo. Rozumiem ze zeby byc trendy, groove i w ogole tip top, trzeba sluchac jakiegos wypizdowia z podziemi co unlimited ? :) Pozatym komercyjna to jest doda, albo rihanna lecace co 3 min na mtv czy vivie, a nie trance czy hardstyle. Rozumiem ze ktos moze miec innego gusta, ale wku%#ia mnie pokazania jakie to jest chuowe i tylko to co ja lubie,slucham jest dobre itd.

co do imprez w tym roku wybieram sie na godskitchen i mysle nad tranceexplosion i mam w dupie czy sa komercyjne :)

niech ktos zarzuci jakies dobre sety hardstyleowe, bo musze sie troche ogarnac temat.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #149 dnia: Lutego 03, 2009, 22:30:53 pm »
Ten set w całości daje radę.



Ten też mam na HDD i również miecie.



Mondello za swoich najlepszych czasów, słusznie był nazywany królem Itailian Hardstyle.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 03, 2009, 22:37:17 pm »
ok, dzieki ide poszukac calych

Spidey^

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 03, 2009, 22:38:24 pm »
koenig cylinders w miksie Selway'a świetny ale do shuffle nie nadaje się kompletnie :D

No kierwa Panie!!! Ta nutka była nawet w oficjalnym filmiku z imprezy gdzie odbywał się mega fight w Melbourne Shuffle.

Trochę zaskakujące bo styl Melbourne Shuffle preferuje szybsze tempo a to wydawało się trochę za wolne, osobiście nie potrafiłbym do tego zatańczyć... no i ponawiam pytanie odnośnie Sasha: Fundacion.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 03, 2009, 22:43:56 pm »
ok, dzieki ide poszukac calych

Zobacz na głównej stronie Daniele Mondello i pościągaj starsze sety. Nowe są słabe, ale z poprzednich lat dają radę. Zacznij pobierać od najstarszego.
: Luty 03, 2009, 22:38:39 pm
Spidey przesłuchaj ten krótki set, który dałem w pierwszym linku 3 odpowiedzi wcześniej. Cały słuchaj.
: Luty 03, 2009, 22:40:03 pm
Nutka, która zaczyna się w 4:04 zamiata konkretnie.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 03, 2009, 22:54:02 pm »
Dobija mnie takie podejscie, ze jak cos jest komercyjne to jest zle, nie tylko odnosnie tego tematu, ale pelno ignorantow chcacych pokazac jakimi sa kozakami rzuca takimi stwierdzeniami na lewo i prawo. Rozumiem ze zeby byc trendy, groove i w ogole tip top, trzeba sluchac jakiegos wypizdowia z podziemi co unlimited ? :) Pozatym komercyjna to jest doda, albo rihanna lecace co 3 min na mtv czy vivie, a nie trance czy hardstyle. Rozumiem ze ktos moze miec innego gusta, ale wku%#ia mnie pokazania jakie to jest chuowe i tylko to co ja lubie,slucham jest dobre itd.

co do imprez w tym roku wybieram sie na godskitchen i mysle nad tranceexplosion i mam w dupie czy sa komercyjne :)

niech ktos zarzuci jakies dobre sety hardstyleowe, bo musze sie troche ogarnac temat.
wizytówka trance'u czyli Armin van Buuren to akurat ostatnio podupadł z formą . Ostatnie dobre sety słyszałem bodaj w 2006 . Obecnie ogranicza sie wokal , a wiecej wprowadzaja pustej techniawy albo emo plumkania co akurat jest najgorszym możliwym posunieciem .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #154 dnia: Lutego 03, 2009, 22:58:20 pm »
Ajć kurde, jak mogłem zapomnieć o Jimmy The Sound. Jego nuta z Daną to jest dopiero kop.

Jimmy the Sound Vs Lady Dana- L.O.G.I.C.O.

mateo

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #155 dnia: Lutego 03, 2009, 23:02:45 pm »
Zina&Mandy - (decks) @ USB Mix Session
http://www.nightgen.com/mixes.php?id=104
Cieszy, że Dariush Gee robi tak zajebiste wałki. Sami dobrzy napierdalacze. :) Zachęcam do odsłuchu, bądź ściągnięcia. Jeden z lepszych ostrych setów muzyki schranz, hard techno.

01 - Dariush Gee vs - Hexor
02 - Svetec - I Will Be Your Dentist - We Will Destroy You EP
03 - Arkus P - I Need Your Love - Abstract Allstars EP Vol 2
04 - Robert Natus - Don't Cry Like A Baby - Blades 4 Seven
05 - Jason Little - Make Some Noise - Make Some Noise
06 - Andreas Kremer vs - Leo Laker - I Do 2 or More - My Space is Your Space
07 - Dj Troll Impulse - Aggressive Impulses EP
08 - Mario Ranieri - Vodka Rockt - Bummoglzua EP
09 - Dj Bam Bam (Jamie Bissmire Remix) - Base Banging - Base Banging The Remixes
10 - Sandy Warez  Full Impact - Just Kidding
11 - X-Tension - We Are Artillery - Core-Poration EP
12 - Unknown - When I Rock - When I Rock EP
13 - Jason little vs - Major Rush Shitball - Jason's Mask Vol 1
14 - Lexis - Definition of Me - Far from the Beginning
15 - Zina&Mandy & HardtraX - CD-R
16 - Dariush Gee vs - Hexor
17 - Michael Random vs - Dariush Gee - Smoking Kills
18 - Ben Santo - Run Forest Run -

ps. Z polaków Leo Laker oraz Dariush Gee ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2009, 11:21:10 am wysłana przez mateo »

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #156 dnia: Lutego 05, 2009, 09:03:53 am »
Hardstyle to hardstyle, bez względów na odmiany, to że go nie trawisz to plus dla Ciebie.

Oj tutaj się absolutnie nie zgodzę. Italian Hardstyle mocno różni się od holenderskiej odmiany tej muzyki. Pierwsze uwielbiam a drugiego nie trawię.

Co do reszty Twojego postu to nie wypowiadam się, gdyż to kwestia gustu. Uważasz ze słuchasz ambitnego techno (dla mnie takie coś nie istnieje) to nie zamierzam Ci psuć tego stanu umysłu. Byłem na paru "renomowanych" imprezach gdzie grała światowa czołówka muzyki, którą Ty nazywasz ambitną, byłem też na MoH'u gdzie grał Włoch Daniele Mondello i to co się działo gdy Mondello przy 175 BPM zaczął miksować Italian Hardstyle, dla mnie osobiście jest mistrzostwem świata i nic tego nie przebije.
Różnice są takie jak np. tempo czy użyte sample, sama idea muzyki się nie zmienia..dla mnie to muzyka nie do przyjęcia. Wszystko mi w niej nie pasuję..

Co do ambitnego Techno polecam się zapoznać chociażby z filmem dokumentalnym o Richie Hawtinie który się nazywa Pioneers of Electronic Music vol.1 (Richie Hawtin), zrozumiesz co mam na myśli.

Podaj mi proszę te renomowane eventy. Każdy ma swój gust itd.

@ Spidey
Nie widzę w tym nic bezsensownego, prawda jest taka że 60/70% puszczanej muzyki w radio czy tv jest jałowa i nijaka, w dodatku tylko niektóre media się temu przeciwstawiają. Gdzie indziej leci ta sama muzyka przez całą dobę, brak wyczucia gustu, smaku itd. Pomijam już "naspeedowanych" prezenterów. Są wyjątki że komercyjne numery są fajne, ale są to wyjątki w mniejszości więc nie można przypisać ich do reguły.

Na Śląsku wierz mi że króluje właśnie elctro-house, dance, hardstyle na dyskotekach więc tam staram się nie być..preferuję mniejsze kluby gdzie mogę posłuchać electro, electro-clash, techno, mnml, progresiv, drumów itd. Inna muzyka, inni ludzie, inny klimat..dla mnie całościowo lepiej :)

@ Sora
Proszę Cię przemyśl co napisałeś raz jeszcze..po pojechałeś ostro po bandzie, broniąc swój własny system. Dla mnie właśnie groovy, cool itd. są ludzie którzy jeżdżą na imprezy żeby je zaliczać a nie słuchać czy bawić się do muzyki. Ci ludzie przeważają właśnie w klimacie trance czy electro-house.

 8)
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 09:07:33 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #157 dnia: Lutego 05, 2009, 10:04:09 am »
Hardstyle to hardstyle, bez względów na odmiany, to że go nie trawisz to plus dla Ciebie.

Oj tutaj się absolutnie nie zgodzę. Italian Hardstyle mocno różni się od holenderskiej odmiany tej muzyki. Pierwsze uwielbiam a drugiego nie trawię.

Co do reszty Twojego postu to nie wypowiadam się, gdyż to kwestia gustu. Uważasz ze słuchasz ambitnego techno (dla mnie takie coś nie istnieje) to nie zamierzam Ci psuć tego stanu umysłu. Byłem na paru "renomowanych" imprezach gdzie grała światowa czołówka muzyki, którą Ty nazywasz ambitną, byłem też na MoH'u gdzie grał Włoch Daniele Mondello i to co się działo gdy Mondello przy 175 BPM zaczął miksować Italian Hardstyle, dla mnie osobiście jest mistrzostwem świata i nic tego nie przebije.
Różnice są takie jak np. tempo czy użyte sample, sama idea muzyki się nie zmienia..dla mnie to muzyka nie do przyjęcia. Wszystko mi w niej nie pasuję..

Co do ambitnego Techno polecam się zapoznać chociażby z filmem dokumentalnym o Richie Hawtinie który się nazywa Pioneers of Electronic Music vol.1 (Richie Hawtin), zrozumiesz co mam na myśli.


Unlimited doszukujesz się rzeczy, które nie istnieją. Nie wiem gdzie Ty widzisz jakąkolwiek ideę muzyki Hardstyle. Doszukujesz się wielkiej sztuki w muzyce elektronicznej. Jeszcze gdybyś mówił tutaj o Jean Michelle Jarre czy Kraftwerk (aczkolwiek to już mocno naciągany przykład) to można by podyskutować.
Za bardzo wczuwasz się w rolę kolesia, który jako jedyny słuszny fan muzyki elektronicznej słucha ambitnego techno (ku*** jak to głupi brzmi...ambitne techno). Jestem w stanie przymknąć na to oko bo masz taką tendencję że sprzęt grający w domu masz the best i to jedyny słuszny wybór, tv plazma to też jedyny słuszny wybór itd. itp.

PS. Pisząc że różnice między Holand Hardstyle a Italian Hardstyle są w tempie i użytych samplach nie czujesz że piszesz o różnicach w każdym gatunku muzyki elektronicznej? Tak samo ja mogę napisać że różnica między House a Trance jest w tempie i użytych samplach. Różnica między Techno a Terrorcore to tempo i sample. Bla bla bla bla bla...
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 10:07:43 am wysłana przez MarcePan »

Unlimited

  • Gość
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #158 dnia: Lutego 05, 2009, 10:13:09 am »
Widzę że widzisz mnie takim jakim chciałbyś mnie widzieć. Otóż powiem Ci tak, są nagrania gdzie można posłuchać ich w klubach, są takie gdzie sprawdzą się tu i tu, ale są też takie gdzie ta muzyka sprawdza się tylko w domu. Tak było np. z epkami Concept Richiego. Co do hardstyle nie doszukuję się większej głębi bo jej tam nie ma. Jednak w niektórych gatunkach jest, tylko dostrzec to mogą tylko niektórzy bo każdy z Nas ma inny słuch, poczucie muzykalności itd.

Co do określenia the best, nie zgadzam się z tym. Tylko mówię jak jest, wiadomo że stereo jest lepsze od KD w tej samej cenie, wiadomo że plazma oferuję lepszy obraz niż każdy lcd bez podświetlenia LED. Mówię o rzeczach w której obecny marketing nie mówi wprost bo chce sprzedać produkt.

Ps. Co do różnic nie między jak Ty to nazywasz podgatunkami hardstyle mówię o różnicach w produkcji, wiadomo że każdy producent w danym gatunku ma inne "sztuczki" na numer. Jednak ogólnie brzmienie trzyma się pewnych stałych schematów. Przecież wiadomo że nie zrobi się mnml numeru powyżej 135bpm itd.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 10:20:42 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Muzyka elektroniczna
« Odpowiedź #159 dnia: Lutego 05, 2009, 10:39:01 am »
Napiszę Ci tylko tyle że dziwię się iż wybrałeś muzykę elektroniczną skoro tak bardzo szukasz ambitnych kawałków i sztuki w muzyce. Ja od kiedy zacząłem słuchać takiego rodzaju muzyki, zdaję sobie sprawę że nie należy doszukiwać się w niej sztuki i wielkich ambicji twórcy. W muzyce elektronicznej fascynują mnie dźwięki, których nie da się określić, sprecyzować i opisać jednoznacznie. Ja nie szukam w muzyce gitar, flecików czy skrzypek. Lubię dziwnie brzmiące dźwięki, które składają się w przepełnioną energią całość, która wzbudza we mnie mocne odczucia. Od czasu do czasu jakiś Minimal, który z kolei wykorzystuje te dziwne dźwięki aby mnie wyluzować i uspokoić.

« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 10:44:11 am wysłana przez MarcePan »