Autor Wątek: The Black Tapes - trasa koncertowa  (Przeczytany 3769 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
The Black Tapes - trasa koncertowa
« dnia: Września 05, 2007, 15:28:00 pm »
The Black Tapes
http://www.myspace.com/theblacktapes


Poniżej rozpiska tegorocznej trasy. Niech wpada, każdy komu pasuje. Będę na koncercie w Krakowie.

Indie rock z Warszawy o niezwykle wysokim współczynniku przebojowości. Niesforne dzieci post nuklearnych wyziewow, albo po prostu doswiadczeni na polu bitwy rokendrolowcy. Offshot legendarnego Warszawskiego zespolu Elvis De Luxe przyprawiony szczypta nowoczesnosci. Innymi slowy oni to "umią".

Dość niecodzienne jak na polskie warunki inspiracje, wśród których pobrzmiewają też echa Amphetamine Reptile, prowadzą przez szerokie grono zasłużonych dla gitarowego grania ekip w rodzaju Mudhoney, Chokebore, Fugazi, Refused a nawet jeszcze dalej – The Clash, Joy Division, The Hives i The International Noise Conspiracy. Osadzone w takich tradycjach granie siłą rzeczy jest zadziorne, surowe i obfitujące w przebojowe kawałki, przy których nie sposób stać w miejscu.

Wieść gminna niesie, że pomysł na zespół zrodził się w hałasie nocnych wypraw do warszawskiego alternatywnego zagłębia klubowego na Dobrej, wśród alkoholowych przygód i nihilistycznych refleksji czwórki przyjaciół, którym brakowało solidnego punkowego zespołu. Związani od lat z undergroundowym rockiem, w październiku 2006 r. postanowili spróbować wyrzucić z siebie kilka prostych garażowych dźwięków. W składzie z tak dużym doświadczeniem muzycznym, scenicznym obyciem i potencjałem twórczym nie mogło to być trudne. The Black Tapes stało się dla nich niejako podróżą do swoich własnych korzeni i odwołaniem do najmniej skrępowanej formy muzycznego buntu.

Na swoim koncie mają wydane własnym sumptem demo. Jeden z utworów z tegoż dema ukazał się na składance radiowej Trójki pod tytułem "Offensywa". Właśnie ukazała się ich EP'ka „Black City” wydana pod szyldem kolektywu Warsaw City Rockers Records . Ich muzyka to indie rock'n'roll zagrany z punkową werwą.

Skład:
Risky Dave - perkusja
Sven - bass
Tolly - gitara
Hubbs – śpiew


Koncerty:

14 Sep 2007     20:00
   Warszawa, Saturator w / KILROY (SE)    Warszawa, PL
25 Oct 2007    20:00
   Gdynia, Anawa w / NUTMEG (SE)    Gdynia, PL
26 Oct 2007    20:00
   Warszawa, Jadlodajnia Filozoficzna w / NUTMEG (SE)    Warszawa, PL
27 Oct 2007    20:00
   Krakow, w / NUTMEG (SE)    Krakow, PL
28 Oct 2007    20:00
   Katowice, Zero Instytut w / NUTMEG (SE), RADIO DEAD ONES (DE)    Katowice, PL
29 Oct 2007    20:00
   Wroclaw, w / NUTMEG (SE)    Wroclaw, PL
30 Oct 2007    20:00
   Poznan, Cafe Miesna w / NUTMEG (SE)    Poznan, PL

PS. Jest temat o Prodigy to może być i o Blacktapes, jeśli ten zostaje zamknięty to proszę o zamknięcie tego o Prodigy.

« Ostatnia zmiana: Września 05, 2007, 15:29:49 pm wysłana przez tarniak »

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: The Black Tapes - trasa koncertowa
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2007, 21:48:08 pm »
Tarny, Ty i indie rock?  ;) No, chyba że to prawdziwy indie, a nie tylko z nazwy  :P

Może będę 26.10, niedaleko mam.

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: The Black Tapes - trasa koncertowa
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2007, 22:10:10 pm »
Tarniak z całym szacunkiem dla tego co robisz, ale jednak ten temat to pasuje bardziej jako samo-reklama niż zwykły temat o jakimś zespole np. Prodigy.  A poza tym (jeżeli się nie mylę) założyłeś topic o własnym zespole, a temat o Prodigy był założony przez ludzi chcących pogadać o tym zespole / powymieniać się opiniami. Ale jak innym userom tego forum to co napisałem nie przeszkadza, to nie będę się czepiał ;)

Tarniak

  • Gość
Odp: The Black Tapes - trasa koncertowa
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2007, 22:34:58 pm »
To nie jest mój zespół.
Opublikowane: Wrzesień 05, 2007, 22:34:07
I co ci przeszkadza, żeby pogadać o Black Tapes? Bo jest mniej znane? :evil:

Cytuj
Będę na koncercie w Krakowie.

To chyba logiczne, ze nie mój> Po prostu po pierwsze to najlepsze indie jakie słyszałem. Po drugie trasę robi mój kumpel i włożył w nią wiele pracy, pewnie więcej niż kasiaści organizatorzy gigu Prodigy, więc jak komuś coś nie pasuje to niech zgłosi do moderacji.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2007, 22:36:34 pm wysłana przez tarniak »

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: The Black Tapes - trasa koncertowa
« Odpowiedź #4 dnia: Września 05, 2007, 22:38:07 pm »
Jeżeli mówisz o tym temacie to wydaję mi się, że nie trafiłeś, bo to nie Look Ahead. (ta?) ;] Poza tym Tarniak chyba nie jest z Warszawy.
Wpadłbym na koncert zobaczyć jak grają, gdyby był u mnie w mieście.

Tarniak

  • Gość
Odp: The Black Tapes - trasa koncertowa
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2007, 22:41:53 pm »
Podpowiadam, że mozna ich posłuchać tutaj

www.myspace.com/theblacktapes