Autor Wątek: Kingdom Come: Deliverance  (Przeczytany 60621 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #120 dnia: Marca 21, 2021, 23:28:46 pm »
Pogralem trochę i kurde, myślałem że to rpg a nie symulator złodzieja. Prawie wszystkie questy to włam się tu, ukradnij to itp itd. Trochę mnie to zaczyna irytować bo nie chce kraść.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #121 dnia: Marca 22, 2021, 13:12:12 pm »
Kurcze, przydałby się jakiś "Janusz mode" :grin:
Poddałem się po ok. 10 godzinach.
Szkoda, bo gra ma jeden z najbardziej klimatycznych światów.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #122 dnia: Marca 22, 2021, 13:16:15 pm »
To taki symulator średniowiecza, nie każdemu podejdzie, ale ma dużo fajnych mechanik, a świat to poezja.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #123 dnia: Marca 22, 2021, 13:26:11 pm »
Tak, jest masa świetnych mechanik, alchemia to jest cudo <3 No ale nie wiem czy przetrwam, głównie ze względu na system zapisu gry, jak strace kiedys 2h postępu to niestety może mnie ch** strzelić :)

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #124 dnia: Marca 22, 2021, 15:11:53 pm »
Tak, jest masa świetnych mechanik, alchemia to jest cudo <3 No ale nie wiem czy przetrwam, głównie ze względu na system zapisu gry, jak strace kiedys 2h postępu to niestety może mnie ch** strzelić :)
Przecież masz zbawienne sznapsy (chyba jeszcze pamiętam nazwę).
Możesz kupić u cyrulika, zrobić samemu albo iść do Teresy, to co jakiś czas cię nimi podratuje.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #125 dnia: Marca 22, 2021, 15:15:59 pm »
No tylko z tego co wiem ich ilość jest mocno limitowana, ale to się zobaczy jak będzie.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #126 dnia: Marca 22, 2021, 15:42:53 pm »
Ja z czasem miałem tyle kasy, że nawet nie chciało mi się tworzyć te sznapsy tylko brałem jak ktoś miał na sprzedaż.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #127 dnia: Marca 22, 2021, 18:27:52 pm »
A na czym najlepiej zarabiać pieniążki?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #128 dnia: Marca 22, 2021, 20:50:53 pm »
To taki symulator średniowiecza, nie każdemu podejdzie, ale ma dużo fajnych mechanik, a świat to poezja.
Zgadzam sie w 100%
I właśnie dlatego jestem tak wkurzony na brak trybu dla casuali.
Czuje ze giera wciagnelaby mnie na amen gdyby miala jakąś minimape i przede wszystkim quick save nie tylko w wybranych momentach.
A tak pozostaje tylko frustracja :(

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #129 dnia: Marca 22, 2021, 21:32:51 pm »
Kładż sie spać gdzie trzeba na godzine to będziesz miał sejwa.Jak konczysz grać i wychodzisz z gry też sie sejwuje,pewnie wiesz.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #130 dnia: Marca 23, 2021, 00:36:40 am »
Magik--> ale co to znaczy tryb dla casuali? Ma się sama przechodzić? Minimapa? Przecież mapę możesz sobie maksymalnie powiększyć, jak wejdziesz w nią. Podczas rozgrywki jest kompas i to wystarczy w zupełności.
Grałem w wiele rpg, ale uważam, że KCD jest jedną z łatwiejszych pozycji. Jak nie możesz czegoś przejść to zawsze istnieje inna możliwość zakończenia zadania. Najgorszy jest początek kiedy zostajemy przytłoczeni ogromem tego tytułu. Jej możliwości czy opcje zawstydzają wiele głośniejszych gier. Osobiście spędziłem w tym świecie ok. 90 h (podstawka i 3 dlc) i byłem zachwycony.

Przedmówca już ci odpowiedział. Kładź się spać na godzinę w wybranych miejscach to będziesz miał save. Ja miałem zawsze przy sobie kilka sznapsów i ani razu mi ich nie brakowało. Tylko raz się zapomniałem, jak poszedłem zwiedzać, nie zapisałem, a miałem pecha i napadli mnie. Godzina poszła się rąbać, a innym razem save mi się wywalił i dwie godziny w plecy.
Sznapsy kupisz u cyrulika w Ratajach albo dostaniesz od Teresy co kilka dni. Ewentualnie jak okradasz skrzynie czy bandziorów to również przy nich można coś znaleźć, od czasu do czasu. Niepotrzebne graty sprzedawaj albo ładuj na konia, a przy sobie miej zawsze jakieś mikstury wzmacniające i sznapsa.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2021, 00:39:53 am wysłana przez RyoHazuki »

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #131 dnia: Marca 23, 2021, 08:29:07 am »
Jestem po 10h, no i dziwna to gra jest. Na pewno jestem pod dużym wrażeniem pracy włożonej w tę grę, tutaj należą się srogie propsy. Bardzo dużo jest tutaj fajnych mechanizmów. Alchemia to czytanie ksiazki i postepowanie wg przepisu z dodawaniem ziolek, grzaniem specyfiku itp itd, rozmowy tez maja rozbudowany system "retoryki", nawet od naszego ubioru zalezy nastawienie rozmowcy. Niestety przez to też na start gra jest mocno nieprzystępna. Świata za dużo jeszcze nie widziałem, ale wygląda to naprawde fajnie, czuć taki swojski klimacik pól i łąk.

Troche gorzej jest z walką. System niby jest oryginalny i pomysłowy, ale ostatecznie wszystko to jest jakies takie chaotyczne i brak w tym ładu.

Do tego z mojej perspektywy niestety zawodzi to co jest najważniejsze w takich grach, czyli fabuła i postacie. Jakoś nie mogę się w to wczuć, większość z rzeczy które widać na ekranie są mi po prostu obojętne, postacie są nieciekawe, dialogi nudne. Po Cyberpunku to niestety mocno kłuje w oczy. To powoduje, że grą niestety bardzo szybko się nudzę.

Dam jeszcze szansę, ale gra jest na tyle długa, że pewnie niestety prędzej się mocno znudzę niż skończę, ale i tak uważam, że warto, bo gra jest mocno unikatowa.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #132 dnia: Marca 23, 2021, 10:49:33 am »
Magik--> ale co to znaczy tryb dla casuali? Ma się sama przechodzić? Minimapa? Przecież mapę możesz sobie maksymalnie powiększyć, jak wejdziesz w nią. Podczas rozgrywki jest kompas i to wystarczy w zupełności.

No właśnie wystarczylaby mi ta minimapa/mapa z zawezonym obszarem poszukiwan i quicksave/autozapis po dotarciu do celu lub przed walką.
I to w sumie by mi wystarczyło.
Sytuacja, kiedy zeby znalezc miejsce docelowe, mapa zaznacza ogromny obszar lesny. Latam po lesie dobre pol godziny zanim znajde...a tam dwoch zbirow, ktorzy mnie zabijaja....efekt? Wczytanie sejwa sprzed godziny i ponowne przeczesywanie lasu szukająć celu....strasznie irytujące.


RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #133 dnia: Marca 23, 2021, 10:58:21 am »
Magik--> ale co to znaczy tryb dla casuali? Ma się sama przechodzić? Minimapa? Przecież mapę możesz sobie maksymalnie powiększyć, jak wejdziesz w nią. Podczas rozgrywki jest kompas i to wystarczy w zupełności.

No właśnie wystarczylaby mi ta minimapa/mapa z zawezonym obszarem poszukiwan i quicksave/autozapis po dotarciu do celu lub przed walką.
I to w sumie by mi wystarczyło.
Sytuacja, kiedy zeby znalezc miejsce docelowe, mapa zaznacza ogromny obszar lesny. Latam po lesie dobre pol godziny zanim znajde...a tam dwoch zbirow, ktorzy mnie zabijaja....efekt? Wczytanie sejwa sprzed godziny i ponowne przeczesywanie lasu szukająć celu....strasznie irytujące.


Jak już znajdziesz interesujące cię miejsce na tym leśnym obszarze (zapewne obóz) to nawet jak zostaniesz zaciukany przez przeciwników, to przy kolejnym podejściu obóz będzie stał w tym samym miejscu. Wrogów warto atakować późno w nocy, bo wówczas śpią jak dzieci, a ty ich załatwiasz na śnie, niczego nieświadomych.

Jak wróg ma przewagę liczebną i cię atakuje to zawsze możesz spróbować się poddać. Sponiewierają cię jedynie, ale nie będziesz musiał zaczynać od miejsca zapisu.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #134 dnia: Marca 23, 2021, 14:29:51 pm »
Można zakraść się w nocy, dolać trutki do garnka i poczekać jeden dzień. Jak już mamy jakieś większe doświadczenie w skradaniu można w nocy podusić śpiących zbirów, a jak jakiś sie obudzi to są jedynie w kalesonach i bronią się pięściami. Oczywiście takie skradanie w nocy trzeba najlepiej wcześniej rozebrać się aby nie pobudzić. W dzień można poobserwować teren bo często jakaś osoba odchodzi daleko od obozowiska i można takiego dorwać bez alarmowania reszty. A save przecież można quick zrobić sznapsem przed taką akcją i nie trzeba nic tracic.

Ja przykładowo nie zatruwałem broni, dopiero po ukończeniu gry doczytałem, że można zatruć strzały/miecz co sporo daje to w walce.

Teraz do głowy wpadła mi możliwa technika na takie obozowiska - zatruć strzały, podjechać konno, strzelić w kogoś i oddalić się. Wrócić ponownie gdy przestaną nas gonić i znowu ustrzelić kogoś zatrutą strzałą. Teoria.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2021, 14:37:37 pm wysłana przez siudym »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #135 dnia: Marca 24, 2021, 08:16:53 am »
Magik--> ale co to znaczy tryb dla casuali? Ma się sama przechodzić? Minimapa? Przecież mapę możesz sobie maksymalnie powiększyć, jak wejdziesz w nią. Podczas rozgrywki jest kompas i to wystarczy w zupełności.

No właśnie wystarczylaby mi ta minimapa/mapa z zawezonym obszarem poszukiwan i quicksave/autozapis po dotarciu do celu lub przed walką.
I to w sumie by mi wystarczyło.
Sytuacja, kiedy zeby znalezc miejsce docelowe, mapa zaznacza ogromny obszar lesny. Latam po lesie dobre pol godziny zanim znajde...a tam dwoch zbirow, ktorzy mnie zabijaja....efekt? Wczytanie sejwa sprzed godziny i ponowne przeczesywanie lasu szukająć celu....strasznie irytujące.



Chyba jest sposób na qucksave, ale jest on męczący. W manu masz opcje wyjdzi i zapisz. Czyli quicksave kosztem wyjścia do menu i zaladowania gry od nowa :D

Wczoraj w końcu dostałem konik, więcej wolności no i jednak zaskoczyło, klimacik wkręcił.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #136 dnia: Marca 24, 2021, 10:33:01 am »
Z tym wyjdź z gry i zapisz to bylbym ostrożny.
Raz tak zrobiłem podczas "klasztornej" misji i musiałem zaczynać od save'a 2 h wcześniej, bo coś się wysypało.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #137 dnia: Marca 24, 2021, 16:21:09 pm »
To nie tak że się wysypuje,jak się w ten sposób sejwujesz i potem zaczniesz następnym razem grać od tego miejsca i np zginiesz to cofnie cię do wcześniejszego normalnego sejwa.Tak że nie można go wczytać 2 razy.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #138 dnia: Marca 24, 2021, 17:21:19 pm »
To nie tak że się wysypuje,jak się w ten sposób sejwujesz i potem zaczniesz następnym razem grać od tego miejsca i np zginiesz to cofnie cię do wcześniejszego normalnego sejwa.Tak że nie można go wczytać 2 razy.
Ja nie zginąłem, a zwyczajnie złapałem jakiegoś buga i mnie cofnęło. Zresztą w tej misji to chyba nawet nie sposób fiknąć. :)

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 24, 2021, 17:54:39 pm »
Ok,to jak nie zginąłeś tylko miałeś jakiś błąd to może pròbowałeś jeszcze raz wczytać,a ten sejw działa tylko raz żeby nie kombinować.Tej misji może nie nie robiłem.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 24, 2021, 20:15:07 pm »
Opcja "Zapisz i Wyjdz" moze byc zdradliwa. To tylko taki ratunek jak gramy sobie nieco przed praca czy snem i musimy zakonczyc. Potem wznawiamy od tej chwili w jakiej zapisalismy - ale tylko raz. Kolejny load bedzie juz z ostatniego, typowego save czy checkpointa. Coś podobnego było kiedyś w Zelda Majora's Mask na N64 - w kazdym dunegonie byla sowa, ktora mozna bylo zapisac gre i wyjsc. Niestety po wczytaniu jak nie zapisalismy gry to zaczynalo sie caly dungeon od poczatku.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #141 dnia: Marca 25, 2021, 09:33:14 am »
ta gra pojdzie na moim macbooku?  https://imgur.com/8xAozAi
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #142 dnia: Marca 25, 2021, 09:35:44 am »
Z tego co widze, to gra w ogole nie wyszla na macOS.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #143 dnia: Marca 25, 2021, 09:48:46 am »
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #144 dnia: Marca 25, 2021, 10:34:47 am »
No ale to przecież tam nawet masz napisane, że gra działa tylko na MS Windows

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #145 dnia: Marca 27, 2021, 13:09:13 pm »
bodajże jedna gra mi poszła na MacBooku ze steama mimo ze na serwisie nie bylo komunikatu o kompatybilności sprzętu
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #146 dnia: Marca 28, 2021, 23:47:58 pm »
Właśnie gra mi się z dupy zgliczowala i przez ten cudowny system zapisu jestem godzinę w plecy. Nie wiem czy będę miał siłę w to grać dalej jak mi tak zrobi raz jeszcze.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 02, 2021, 11:22:55 am »
Około 30h za mną. Świetny szpil, jestem pod wielkim wrażeniem. Świetne side questy, jeszcze lepsze zadania w wątku głównym. Cieszy bardzo duża swoboda w możliwości podejścia do zadań.

Nie jestem do końca pzekonany do systemu walki, jest pomysłowy, ale bywa bardzo chaotyczny.

No i najbardziej wkurwiają mnie podróże na koniu. Czemu pelna predkosc mozna osiagnac tylko jak sie jedzie polem a nie drogą, bo wtedy zwalnia i robi auto trzymanie się trasy to nie mam pojęcia. Chyba, że coś robie źle.

No i noc jest nocą a nie pofarbowanym na granatowo dniem. Wczoraj spierdalałem przed jakimiś bandytami po ciemku przez las, to totalnie na ślepo, gała do przodu i nie wiedziałem gdzie jestem, tylko słyszałem, ze w wodzie bo chlupało xD

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 02, 2021, 12:19:37 pm »
O to jest dziwne, nie pamietam aby na drodze bylo wolniej. Moze konia zmien - kup jakiegos najszybszego. Dodatkowo mozna zmieniac podkowy i inne tuningi konskie (ale pewnie juz wiesz).
Walka niestety jest wymagajaca, ja nie opanowalem jej nawet pod koniec gry. Wiekszosc potyczek raczej wygrywalem dopakowanymi statystykami niz umiejetnosciami. :)
Zreszta jakiekolwiek taktyki w walce mozna stosowac w 1:1, bo jak walka z wieksza iloscia przeciwnikow to wszystko jest wielkim chaosem nawet jak bardzo bedziemy sie starac (w sumie jest to bardzo realistyczne, bo w tamtych czasach takie starcia 1 na kilku, to zapewne bylismy juz z automatu na przegranej pozycji).
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 02, 2021, 12:22:57 pm wysłana przez siudym »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #149 dnia: Kwietnia 02, 2021, 12:36:34 pm »
Dodatkowo mozna zmieniac podkowy i inne tuningi konskie (ale pewnie juz wiesz).
A to tego nie wiedziałem, znaczy widziałem, że siodło można ale nie spotkałem jeszczę nikogo kto by to robił, ale pewnie za mało szukałem.

tNiestety wygląda mi to na ułomność gry a nie coś co naprawią kopytka, bo tak jakby rwane sie robi ta jazda jak wejdzie na drogę, jakby autoprowadzenie było ułomne, szkoda, że się nie da tego w ogóle wyłączyć, bo strasznie mnie to irytuje.

Walka niestety jest wymagajaca, ja nie opanowalem jej nawet pod koniec gry. Wiekszosc potyczek raczej wygrywalem dopakowanymi statystykami niz umiejetnosciami.
Same here. Niby odblokowuje jakies combosy, ale totalnie nie umiem ich zastosować. Po prostu napierdalam zza tarczy ile wlezie i licze ze w koncu cos wejdzie. Jedyne co sie faktycznie nauczyłem robić i działa czasem, to markowanie ciosów.

Zreszta jakiekolwiek taktyki w walce mozna stosowac w 1:1, bo jak walka z wieksza iloscia przeciwnikow to wszystko jest wielkim chaosem nawet jak bardzo bedziemy sie starac (w sumie jest to bardzo realistyczne, bo w tamtych czasach takie starcia 1 na kilku, to zapewne bylismy juz z automatu na przegranej pozycji).
True. 3 na 1 jestem w stanie ogarnąć, ale tylko jak są jakieś wsiury co im po prostu spuszczam wpie**ol. Z kims na porownywalnym poziomie 2 na 1 jest juz duzym wyzwaniem.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 02, 2021, 18:44:53 pm »
Z tym koniem to dodatkowo gałka do przodu jeśli dobrze pamiet.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #151 dnia: Kwietnia 02, 2021, 22:30:17 pm »
Użytkowniku Legard, jesteś debeściak :*

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #152 dnia: Kwietnia 03, 2021, 20:43:57 pm »
Chyba pomyliłem podkowy z ostrogami (im lepsze chyba przyspieszają konia o ile pamietam). Fajna zbroja na głowę konia:

https://guides.gamepressure.com/kingdom_come_deliverance/guide.asp?ID=43562

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #153 dnia: Kwietnia 03, 2021, 21:05:03 pm »
Ja niedawno zacząłem grę. Jest teraz w promocji w sklepie MS. Na razie z 3 godziny za mną. Zapowiada się nieźle, chociaż może być ciężko.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #154 dnia: Kwietnia 21, 2021, 22:34:58 pm »
Gra rzeczywiście jest świetna. Trochę już pograłem i mam w miarę dobrą postać, ale jeszcze pełno zabawy przede mną. Psiak z DLC jest bardzo pomocny, gdy już potrafi gryźć. Najbardziej lubię jak jakiś bandyta zwiewa, wtedy wysyłam psiaka i ten go dopada :D

Czytałem wcześniej, że najłatwiej się robi kasę na alchemii, jednak w sumie nie jest to konieczne, bo za sprzedaż ekwipunku z bandytów itp. można sobie łatwo kabzę nabić.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #155 dnia: Kwietnia 22, 2021, 12:25:57 pm »
Dokladnie. Ja w grze majatek mialem i glownie ze sprzedawania ekwipunku po bandytach. Po czasie to nie mialem na co juz tej kasy wydawac. Ja dalem ciala i gralem w wersje standardowa, a moglem kupic ROYAL edycje z DLC :/ Ale mam zamiar znowu ukonczyc wiec zalicze juz z dodatkami (moze jednak jakas latka na nexgeny wyjdzie, chociaz nie zapowiada sie).

jaca71

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-11-2008
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 2
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #156 dnia: Kwietnia 22, 2021, 16:35:31 pm »
Siudym zagraj na hardcore wtedy drugi raz,to nie jest takie tylko podniesienie stopnia trudności.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #157 dnia: Kwietnia 22, 2021, 19:24:47 pm »
Dokladnie. Ja w grze majatek mialem i glownie ze sprzedawania ekwipunku po bandytach. Po czasie to nie mialem na co juz tej kasy wydawac. Ja dalem ciala i gralem w wersje standardowa, a moglem kupic ROYAL edycje z DLC :/ Ale mam zamiar znowu ukonczyc wiec zalicze juz z dodatkami (moze jednak jakas latka na nexgeny wyjdzie, chociaz nie zapowiada sie).
Nie sądzę, by zdecydowali się na edycję next gen (gra aż takim sukcesem nie była, choć powinna). Raczej skupią się na tworzeniu drugiej części. Mimo to na XSX i tak się super gra. Grafa jest niezła, wszystko chodzi jak ta lala, loadingi są krótkie, a Quick Resume działa bez zarzutu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #158 dnia: Kwietnia 23, 2021, 11:31:31 am »
Na PS5 tez jest bardzo fajnie, problemów nie ma praktycznie żadnych. No, jedynie czasy ładowania, bo sie człowiek szybko przyzwyczaja do tych kilkusekundowych :D

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #159 dnia: Kwietnia 23, 2021, 21:46:34 pm »
Na PS5 tez jest bardzo fajnie, problemów nie ma praktycznie żadnych. No, jedynie czasy ładowania, bo sie człowiek szybko przyzwyczaja do tych kilkusekundowych :D

Wystarczyło grać na PC to by się człowiek już lata temu przyzwyczaił  :troll: