Autor Wątek: Wasze oceny gier  (Przeczytany 297468 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1640 dnia: Marca 04, 2024, 10:21:49 am »
Ten tytuł to zdecydowany top gier.
Mam wrażenie, że ta gra wyprzedziła czasy, w których wyszła.
Grając w to myślałem, że to tytuł z nowszych konsol a nie z psxa.
Jednak paradoksalnie dzisiejsze gaming poza paroma wyjątkami to bieda, wszystko łatwe, podane na tacy a tutaj aby grę ogarnąć potrzebowałem naprawdę wysilić zwoje mózgowe.
Męczyłem się, irytowałem, dostawałem wpie**ol, ale mam ochotę ponownie grę przejść.
Muzyka, budowanie napięcia, dialogi, mimo że nieme to mają w sobie cholerną charyzmę.
System walki opierający się na timingowym łączeniu ataków, ala qte, tylko że grywalny, ciekawy, chyba czegoś takiego nie ma w grach, no za wyjątkiem just frame w bijatykach.


Mam jeszcze trochę oldshoolu do nadrobienia.
Soul Reaver jest na tej liście.
Teraz jednak Vampyr na tapecie.



andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1641 dnia: Marca 06, 2024, 18:07:38 pm »
Final Fantasy VII Remake

Moje pierwsze podejście do tej kultowej gry.

Szukałem Finala, który da mi namiastkę tego, co było kiedyś. Magia, summony, statusy, grind, system który wymaga przynajmniej odrobiny kombinowana zamiast klepania przycisków. Po widowiskowej, ale rozczarowującej XVI, VII R wypada zaskakująco dobrze i w dużej mierze spełnia moje oczekiwania.

Fajnie, że jest tryb „classic”, niefajnie, że ai w nim leży. Działa to podobnie do systemu FFXII , ale tak jak gdyby wykastrowano go z systemu Gambitów i wszystkie komendy poza atakiem musimy wprowadzać sami. Słabe ai kompanów to problem nie tylko tego trybu, bo w Active tak samo musimy  dbać o wszystko sami, kompani poza atakiem i blokiem nie robią nic. Istnieją (na szybko) 2 materie, które potrafią zmusić AI do działania - Synergy i Auto Cure. Pierwsze powoduje że kompan wykona asystę wybranym czarem ofensywnym, drugi uczy AI leczyć siebie i innych członków drużyny. Kluczowe jest tu też używanie specjalnych umiejętności każdej postaci i trzeba się między nimi przełączać podczas walk. FFVII plasuje się więc gdzieś po środku między walką nastawioną na akcję, a bardziej taktycznym zarządzaniem drużyną składającą się z 3 postaci. Wychodzi to tak 6/10, bo co z tego że podczas Staggera przełączę się na Tifę aby podbić mnożnik obrażeń, skoro żadna z 2 pozostałych postaci w tym czasie nie użyje technik bardziej zaawansowanych niż zwykły atak. Cała zabawa ze strategiami zyskałaby dzięki spowolnieniu potyczek ,bo niestety taka walka w czasie rzeczywistym nie daje wystarczająco dużo czasu na efektywne wykorzystanie dostępnych technik.

Co by nie było, jest to najbardziej zaawansowany model walki od czasu FFXIII i to się ceni.

Fabuła jest poprowadzona bardzo dziwnie, po obejrzeniu wyjaśnienia na YT dowiedziałem się, że wygląda to jak wyglada, bo twórcy chcieli rozgraniczyć i zaznaczyć w pewnych momentach, że właśnie mamy doczynienia z nową wersją wydarzeń w kontekście oryginału jak również Crisis Core. Dla osoby , która nie grała w oryginał było to co najmniej mylące.

Liczę, że Rebirth odpowie na większość pytań, które pojawiły się u mnie po przejściu części pierwszej.


8+/10
« Ostatnia zmiana: Marca 06, 2024, 18:47:57 pm wysłana przez andryush »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1642 dnia: Marca 06, 2024, 20:52:16 pm »
Vampyr (XSX)

Grafika: 8-
Dźwięk: 8
Grywalność: 7-

+ oprawa av
+ klimat
+ wybory moralne


- niezbalansowany poziom trudności
- monotone, nudne dialogi z npc
- backtracking
- irytujące respawny przeciwników, blokady bram, drzwi, nasz wampir na murek nie wskoczy metrowy, ale już 10m susa może zrobić jak gra pozwala
- słabe starcia z bossami, system walki też taki sobie

Ogólnie: 7-

Średniak, ale tytułów w tej tematyce brak także można obczaić.
Gra może komuś przypaść do gustu, dla mnie jednak za bardzo powtarzalna i nudna rozgrywka.





Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1643 dnia: Marca 07, 2024, 14:55:51 pm »
Tekken 8 (XSX)

Grafika: 8+

Ten pierwszy trailer co się pojawił to oczywiście ściema, jak kiedyś do Uncharted 4 filmik z muchą. Jednak sama gra prezentuje się bardzo dobrze, ogrom efektów, świetne tekstury, Unreal Engine 5 robi swoje, postacie wykonane fantastycznie z mnóstwem polygonów.
Niestety obraz z masą blur i aberracja chromatyczna mega psuje wrażenie. Na personalizacji postaci gdy mamy natywne 4k bez filtrów można zobaczyć jak szczegółowo wykonane one zostały, oczywiście gorszych tekstur na niektórych ubranich nie zabrakło, jednak i tak ogólnie to wysoka półka.


Dźwięk: 8

Niedoceniony przeze mnie na początku ost daje radę.
Szczególnie kilka wybranych utworów po dłuższym przesłuchaniu.


Grywalność: 9-

Walka nastawiona na totalną ofensywę, przypasuje niemal każdemu.
Gra się kapitalnie, ciężko się od gry oderwać bo jeszcze jedno starcie a później kolejne i kolejne. Tekken zawsze przyciągał do ekranu jak magnez, raz lepiej raz gorzej, ale trzymał przez całą serię godny poziom.

+ wykonanie postaci, tekstur, oświetlenie to top
+ niesamowicie dopracowany system walki, kosmicznie wręcz
+ ogrom ciosów, technik, mechanik
+ motion capture, animacja ciosów to najwyższy poziom, tutaj nawet drewnianie wykonana technika nie jest drewnem jak 80% ruchów w mk
+ w miarę dobrze działający online
+ klimat
+ zawartość
+ tryb arcade, w końcu w miarę normalny a nie 3 walki na krzyż i boss jak w T7



- obraz z masą filtrów, blurów psujący odbiór wizualny gry, na szczęście bez ziarna
- ilość postaci co prawda spora na premierę, niestety za dużo nieciekawych gimików typu Alisa, Claudio, Kuma, Panda, Lili, Zafina, Jack 8 itd.
- brak Bruce, Armor King, Baek, Haichachi, Lei, Eddy (ten zpowiedziany w dlc) a na ich miejscu dwa sloty na miśki, wiadomo trzeba w dlc z nazwisk i nostalgii doić, ubranie do Jina z T4 22 zeta
- nieciekawe areny i ogólna ich ilość, jest fakt 16, ale może z 30% godnych tej serii, reszta to dno i plagiat poprzedniej
- jak na ue5 to znikających kwiatków, gruzu po rozwaleniu murku nie powinno mieć miejsca, deszcz w postaci kresek też za dobrze nie wygląda
- rage artsy trwają za długo o jakieś 2sek i niepotrzebnie wybijają z gry, w T7 trwały odpowiednią ilość czasu
- filmiki w story mode bieda jakość
- synchronizacja danych trwa za długo z chmury, save się niszczy itd.


Ogólnie: 8+

Świetna bijatyka ze sporym potencjałem rozwoju.
Narzekam głównie na grafikę, które jest super, ale ten obraz to dramat. Na tv 1080p z mclassic idzie to zredukować, jednak na dużym tv 4k blur i paćka. Największą wada to jednak areny, normalnie odechciewa się grać bo są takie bez wyrazu i kunsztu. Nie do pomyślenia w czasach TTT czy DOA3. Mimo to jednak to najlepsza mordoklapa od powiedzmy Tekken 5.
W to chce się grać a nie jak w nowego mortala przejść tylko fabułę i włączyć od czasu do czasu.




« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2024, 22:49:55 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1644 dnia: Marca 10, 2024, 19:22:08 pm »
Dino Crisis (XSX)

Grafika: 9-
Dźwięk: 8-
Grywalność: 7

+ dino
+ klimat
+ pomysłowe zagadki, ale


- przytłaczają ponieważ są co 5 minut
- monotonne lokacje
- backtracking
- nieczytelna mapa, błądzenie


Ogólnie retro: 8-

Dobra gra, ale raczej na raz.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1645 dnia: Marca 10, 2024, 20:28:45 pm »
Bardzo bym chciał, żeby zamiast remaku re5 capcom wyciągnął rączki ku tej serii. No ale pewnie nie ma szans na taką sprzedaż jak przy residentach.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1646 dnia: Marca 11, 2024, 11:38:51 am »
Alan Wake 2: 6+/10
Plusy dodatnie
- GRAFIKA
- Klimat
- Muzyka

Plusy ujemne:
- gameplay
- scenariusz
- zakończenie

Ogólnie wymęczyłem się strasznie z tym tytułem, szczególnie levele w Darkplace dosyć mocno mnie irytowały. Gamplay w ogóle nie syci i jest raczej zamulający. Podobnie zabiegi fabularne nie do końca trafiały mi do przekonania. A już końcówka, gdzie zasadniczo
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
poirytowała mnie mocno. Oczywiście klimat i grafika rekompensują nieco te niedostatki, jednak był tu potencjał na znacznie, znacznie więcej.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1647 dnia: Marca 11, 2024, 13:12:08 pm »
No ale pewnie nie ma szans na taką sprzedaż jak przy residentach.

Oj może jednak są. Wiadomo, IP nie jest tak mocne, ale... remake w jakości tej z RE2 (chodzi mi o podejście, wiadomo, że technicznie będzie lepiej, bo i później), śmiem twierdzić, iż fani serii o zombie mogą przerzucić się na dinozaury. Capcom wie, że jest rzesza ludzi, którzy czekają na ten tytuł, ostatnio w ankiecie znowu się pojawił. Myślę, że to jest raczej kwestia czasu - Capcom bardzo roztropnie zarządza zasobami, dlatego gry pokroju Devil May Cry 5 nie dostają od razu kontynuacji (choć gra się sprzedała nieźle). Obstawiam, że w najgorszym razie zaczną nad tym pracować jak już remake'i RE będą się wysycać (w teorii zostały im dwie dalsze gry, ewentualnie kolejny remake pierwszej części, a reszta to takie poboczne tytuły - wiem, herezja bo Code: Veronica ;) ). Poza tym Dino Crisis potrzebuje rozpracowania rozgrywki na nowo, bo dinozaury nie mogą zachowywać się tak jak w oryginale. To nie są postaci humanoidalne, animacje (o ile mają wyglądać dobrze) to będzie spore wyzwanie.

Swoją drogą mogliby zrobić remake Dino Crisis jeden i dwa, a później pójść w bok (w końcu są tam chyba jakieś podróże w czasie, czy teleporty) z czymś nowym.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1648 dnia: Marca 11, 2024, 13:55:31 pm »
Alan Wake 2: 6+/10
Plusy dodatnie
- GRAFIKA
- Klimat
- Muzyka

Plusy ujemne:
- gameplay
- scenariusz
- zakończenie

Ogólnie wymęczyłem się strasznie z tym tytułem, szczególnie levele w Darkplace dosyć mocno mnie irytowały. Gamplay w ogóle nie syci i jest raczej zamulający. Podobnie zabiegi fabularne nie do końca trafiały mi do przekonania. A już końcówka, gdzie zasadniczo
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
poirytowała mnie mocno. Oczywiście klimat i grafika rekompensują nieco te niedostatki, jednak był tu potencjał na znacznie, znacznie więcej.

Potencjał był ogromny.
Chaptery Alana okropne, praktycznie bez gameplayu z totalnie nudną miejscówką.
Czym tam się jarać w jego epizodach? Musicalem? Ok oryginalny pomysł.
Chociaż wydaje mi się, że w jakimś tytule widziałem podobny zabieg.

No ale pewnie nie ma szans na taką sprzedaż jak przy residentach.

Oj może jednak są. Wiadomo, IP nie jest tak mocne, ale... remake w jakości tej z RE2 (chodzi mi o podejście, wiadomo, że technicznie będzie lepiej, bo i później), śmiem twierdzić, iż fani serii o zombie mogą przerzucić się na dinozaury. Capcom wie, że jest rzesza ludzi, którzy czekają na ten tytuł, ostatnio w ankiecie znowu się pojawił. Myślę, że to jest raczej kwestia czasu - Capcom bardzo roztropnie zarządza zasobami, dlatego gry pokroju Devil May Cry 5 nie dostają od razu kontynuacji (choć gra się sprzedała nieźle). Obstawiam, że w najgorszym razie zaczną nad tym pracować jak już remake'i RE będą się wysycać (w teorii zostały im dwie dalsze gry, ewentualnie kolejny remake pierwszej części, a reszta to takie poboczne tytuły - wiem, herezja bo Code: Veronica ;) ). Poza tym Dino Crisis potrzebuje rozpracowania rozgrywki na nowo, bo dinozaury nie mogą zachowywać się tak jak w oryginale. To nie są postaci humanoidalne, animacje (o ile mają wyglądać dobrze) to będzie spore wyzwanie.

Swoją drogą mogliby zrobić remake Dino Crisis jeden i dwa, a później pójść w bok (w końcu są tam chyba jakieś podróże w czasie, czy teleporty) z czymś nowym.

Code Veronica to tak naprawdę 3 część serii.
Trójka to poboczne dzieło niestety z 3 w tytule, dlatego też CV jest najbardziej niedocenioną częścią serii.
Ona zasługuje tak naprawdę na remake i jedynka a później dino podobne stwory.
Jednak raczej na bank wyjdzie RE5.
Tam z wybijaniem murzynów w tych czasach, może być ciekawie.


« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2024, 14:20:14 pm wysłana przez Kyokushinman »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1649 dnia: Marca 11, 2024, 15:50:26 pm »
Code Veronica to tak naprawdę 3 część serii.
Trójka to poboczne dzieło niestety z 3 w tytule, dlatego też CV jest najbardziej niedocenioną częścią serii.
Ona zasługuje tak naprawdę na remake i jedynka a później dino podobne stwory.

Zdaję sobie z tego sprawę, jednak właśnie przez te numerki postrzegana jest jako coś z boku. Z resztą mam wrażenie, że sam Capcom nawet nie próbował tego później jakoś "ratować". Przypuszczam, że ramek w końcu dostanie, ale pewnie dopiero po numerowanych częściach.

Jednak raczej na bank wyjdzie RE5.
Tam z wybijaniem murzynów w tych czasach, może być ciekawie.

Pewnie tak, po RE4 to jest naturalna droga. Ja Piąteczkę lubię, remake może ją jeszcze poprawić, choć nie czuję, że dużo wniesie. Tylko zakładam, że będzie to robił zespół odpowiedzialny za RE2 i 4, a więc trochę im zejdzie (pewnie 2027). Teoretycznie twórcy RE3 Remake mogliby już dłubać nad Veronicą, z premierą przed RE5. Niestety chyba to się nie dzieje i robią oni coś innego (może RE1 ReRemake ;) ). Chyba, że to oni dostali RE5 (oby nie, bo może być trochę podobna sytuacja jak z remake'ami RE2 i 3), a team "główny" bierze się za RE6 (ta gra wymaga wielu zmian, pewnie trzy kampanie zejdą się w jedną albo ewentualnie dwie). Tak czy inaczej, pod koniec generacji mogliby zacząć remake'i Dino Crisis i Code Veronica, a planowanie może już trwać.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1650 dnia: Marca 11, 2024, 15:56:19 pm »
Jest jeszcze RE9 w plotkach z Chrisem na pokładzie.
Ktoś też musi go dłubać.
Może być tak, że wyjdzie wcześniej nie jakiś remake od nich.
Piątka to bardzo dobra gra, też ją lubię.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 674
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1651 dnia: Marca 11, 2024, 16:13:33 pm »
RE9 robi chyba zespół od Village (i chyba RE7). Wydaje mi się, że Capcom ma co najmniej trzy ekipy od RE. Ale tak, RE9 może wyjść (i chyba nawet powinien) przed RE5.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1652 dnia: Marca 17, 2024, 17:21:01 pm »
Final Fantasy 7 Remake (PS5)

Grafika: 8+ (wykonanie postaci nadal first class)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ fabuła
+ epickość
+ postacie
+ klimat
+ voice acting
+ oprawa av
+ dobry system walki
+ rozbudowanie względem oryginału tej części gry
+ płynny tryb jakości


- zbyt dużo powtarzalnych lokacji fabularnych
- zadania poboczne
- sztuczne wydłużenie gry
- namierzanie, blok
- brak możliwości wyłączenia niektórych rzeczy na ekranie


Ogólnie: 8+

Topowy remake pierwszej części jednej z najlepszych gier wszech czasów.
Odświeżyć przed Rebrith wypada, baa nawet oryginał powinno się należycie zaliczyć. Wbrew wszystkiemu jest jeszcze bardziej klimatyczny.



RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 825
  • Reputacja: 81
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1653 dnia: Marca 17, 2024, 20:17:45 pm »
Final Fantasy 7 Remake (PS5)

Grafika: 8+ (wykonanie postaci nadal first class)
Dźwięk: 8+
Grywalność: 8

+ fabuła
+ epickość
+ postacie
+ klimat
+ voice acting
+ oprawa av
+ dobry system walki
+ rozbudowanie względem oryginału tej części gry
+ płynny tryb jakości


- zbyt dużo powtarzalnych lokacji fabularnych
- zadania poboczne
- sztuczne wydłużenie gry
- namierzanie, blok
- brak możliwości wyłączenia niektórych rzeczy na ekranie


Ogólnie: 8+

Topowy remake pierwszej części jednej z najlepszych gier wszech czasów.
Odświeżyć przed Rebrith wypada, baa nawet oryginał powinno się należycie zaliczyć. Wbrew wszystkiemu jest jeszcze bardziej klimatyczny.
Kilka lat temu, jak jeszcze czytałem gazetki o grach, to chyba koso pisał w swoim felietonie, że raz na rok ogrywa FF7.
Każdy ma jakiś swój fetysz.
Co do przejścia Remake przed Rebirth to słuszny ruch. Osobiście nie wiem czy dam radę, ale póki co też tak planuje.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1654 dnia: Marca 23, 2024, 09:35:39 am »
Final Fantasy 7 Rebrith (PS5)

Grafika: 8 (tryb jakości)
Dźwięk: 9-
Grywalność: 8+

+ fabuła
+ klimat
+ postacie i relacje między nimi
+ voice acting
+ naturalność dialogów, gestów itp.
+ rozbudowany system walki
+ zawartość
+ ogrom pomysłów na rozgrywkę
+ wstawki, momenty, epickość
+ muzyka
+ uczestnictwo w prawdziwej przygodzie
+ mapa, widoki
+ czas gry



- namierzanie i blok nadal do poprawy
- kamera czasami nie wie co z sobą zrobić
- ogrom słabych tekstur, szczególnie w Nibelhaim
- dłużyzny, tempo gry czasami za bardzo siada i zamula


Ogólnie: 9-

Lepsza, bardziej rozbudowana od poprzedniczki z masą rzeczy do roboty.
Mega hit.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1655 dnia: Marca 27, 2024, 20:19:49 pm »
Rise of the Ronin (PS5)

Grafika: 7
Dźwięk: 7-
Grywalność: 8+


+ mapy i ogrom zawartości do czyszczenia
+ system walki
+ animacja ciosów
+ przyjemne skradanie
+ klimat
+ wybory moralne mające przyczynę i skutek
+ eksploracja
+ rynsztunek
+ poziom trudności mrok
+ długość gry
+ dubbing jpn


- schematyczne zadania
- zbyt mało normalnych wstawek, większość to gadające głowy na max 4 ujęciach, nawet bossowie nie mają filmiku przed walką, wchodzisz i fight
- frame pacing tragiczny, tylko tryb 60fps nadaje się do gry, ale niestety dropi
- grafika wczesne PS4, ale ma swoje momenty typu deformacja śniegu, wybrane tekstury, ruchoma roślinność, widoki
- muzyka niestety jest kiepska, ale odgłosy oręży dają radę
- praktycznie sami ludzcy przeciwnicy
- nieciekawe starcia z bossami na tle ich poprzednich gier
- nudne dialogi
- 3 poziomy trudności do wyboru, które niestety zbyt mocno kuszą aby z nich korzystać
- dubbing ang to coś okropnego
- bohater praktycznie niemowa


Ogólnie: 8-

Dobra gra ze świetną walką i masą rzeczy do roboty.
Kto czeka na Ducha 2, to ten tytuł z pewnością umili mu oczekiwanie, ponieważ jest to praktycznie kopia tamtej gry. Dużo gorsza graficznie i nie tak filmowa, ale broniącą się rozgrywką.

« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2024, 14:00:52 pm wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1656 dnia: Kwietnia 05, 2024, 09:21:48 am »
Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition  (XSX)

Grafika: 6
Dźwięk: 7
Grywalność: 8+


+ system walki
+ starcia z bossami
+ bronie
+ poziom trudności
+ zawartość
+ 3 dobre dodatki

- zarządzanie lootem
- płynność animacji na wstawkach to 20fps z dropami
- nieciekawe lokacje na tle tych z Nioh
- recykling przeciwników
- zbyt nasycona kolorystyka, poszarpany obraz

Ogólnie: 8-

Dobry tytuł, jednak do Nioh 1 i 2 startu nie ma.
Wciągający i bardzo grywalny, ale ma się wrażenie jakby robił go team B.









-

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1657 dnia: Kwietnia 06, 2024, 16:44:10 pm »
Evil West (XSX)

Grafika: 7+
Dźwięk: 7
Grywalność: 7


+ strzelanie, walka
+ lokacje, przeciwnicy
+ dwóch ostatnich bossów


- zimowe scenerie
- poza walką nuda


Ogólnie: 7-

Dobra korytarzówka z soczytą rozgrywką.
Wyznacznik gry na taką notę.


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2024, 11:58:17 am wysłana przez Kyokushinman »

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1658 dnia: Kwietnia 11, 2024, 09:41:38 am »
Blasphemous 2 (XSX)

Grafika: 3
Dźwięk: 8+
Grywalność: 9-

+ klimat
+ gore
+ eksploracja
+ mobilność postaci
+ walki z bossami
+ muzyka
+ poziom trudności
+ kreacja świata
+ soczysty gameplay


- piksel art


Ogólnie: 8-

Mega grywalny tytuł.



Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwietnia 17, 2024, 11:08:46 am »
Final Fantasy 16 (PS5)

Grafika: 8-
Dźwięk: 8+
Grywalność: 7

+ epickość
+ starcia z bossami
+ reżyseria wstawek
+ postacie
+ muzyka
+ voice acting
+ klimat
+ fabuła

- efekciarski, ale nudny, prosty system walki
- monotonne, tragiczne wręcz zadania które muszą być zaliczone aby pchnąć fabułę do przodu, jest tego za dużo, normalnie można ziewać
- sterylny otwarty świat
- dropy animacji


Ogólnie: 7+

Dobra gra, jednak lepiej aby była dopracowanym klonem dmc a nie udawała jrpg.
Dla epickości i tych plusów co wypisałem warto tytuł ograć.
Takie akcje co tutaj są to powinny być w ragnaroku, niestety typy od Gow nie potrafią już.
Ocena myślę, że w miarę sprawiedliwa. Więcej nie mogę dać.




Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 084
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1660 dnia: Kwietnia 23, 2024, 17:17:13 pm »
Lords of fhe Fallen (2023) (PS5)

Grafika: 8+
Dźwięk: 8
Grywalność: 8+

+ oprawa av
+ niektóre miejscówki, zwłaszcza początkowe to top wizualny
+ depresyjny, horrorowaty klimat
+ pomysłowy świat zmarłych umbral
+ eksploracja
+ masą sekretów
+ system własnych ognisk
+ wciągająca rozgrywka z w miarę dobrym systemem walki
+ długość gry
+ znakomite wykorzystanie dual sense


- dropy animacji, bugi graficzne
- problemy z namierzanie przeciwników, kamera
- śnieżna lokacja to poziom ps3
- różnorodność przeciwników
- najgorszy ostatni boss ever przy normalnym zakończeniu


Ogólnie: 8

Totalne zaskoczenie po słabych opiniach soulsowych youtubusiów.
Typy co zjechały grę na swoich kanałach to do umbralu na jakiś czas aby czerwony żniwiarz pochlastał tam gdzieniegdzie.
Bardzo dobry tytuł.





« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2024, 08:02:47 am wysłana przez Kyokushinman »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1661 dnia: Kwietnia 25, 2024, 09:14:28 am »
Baldurs Gate 3
U mnie ponad 200 h.
Plusy:
+ Rozbudowana, wielowątkowa rozgrywka z niezwykle wyrafinowanym systemem wyborów diametralnie zmieniających sposób gry jak i samą historię.
+ Nieprawdopodobnie wręcz złożony system walki turowej - każdego wroga można pokonać na 100 różnych sposobów i w zasadzie ogranicza nas tylko własna inwencja
+ Fajne postaci i ich historie, szczegółowe rozwiązania fabularne
+ Bardzo dobra oprawa A/V

Minusy
- Level cap ustalony na 12 levelu - osiągnąłem max gdzieś w okolicach 2/3 gry i później nie chciało mi się za bardzo  eksplorować, bo po co? Mogłem w zasadzie przeć na bossa końcowego
- wszechobecna gejoza - postać ma możliwość wchodzenia w interakcje z bohaterami obu płci - od samego początku konsekwentnie wybierałem płeć piękną i tu trzeba było włożyć naprawdę sporo wysiłku by cokolwiek zdziałać. Z kolei wszystkie główne napotkane postacie męskie mimo wybierania ścieżek dialogowych sugerujących by odbili, od razu klękają do dzidy i uparcie kontynuują zaloty przez resztę gry, co u mnie szczerze wywoływało od pewnego momentu irytację. Problem może pojawiać się kiedy BG3 jest ogrywane przez młodzież w wieku 12 lat, podatną na różnego rodzaju wpływy, o nieukształtowanej do końca psychice i seksualności, której autorzy gry serwują takie mało wyrafinowane przekazy podprogowe, że bycie gejem to taka super norma społeczna. Jeżeli ktoś uważa, że Last of Us II przesadzało w tym względzie, do BG3 niech nawet nie podchodzi bo jest 5 razy gorzej
- gra jest przeolbrzymia i w pewnym momencie granie w nią było jak chodzenie do pracy.

Ocena ogólna 8/10. Gdyby nie minus nr 2 pewnie byłoby 9+/10.

Całościowo rozumiem czemu gra wybudziła taki zachwyt, ale nie jest to tytuł bez wad. W moim prywatnym rankingu przegrywa np. mocno z Elden Ring


 

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1662 dnia: Kwietnia 25, 2024, 09:44:42 am »
- Level cap ustalony na 12 levelu - osiągnąłem max gdzieś w okolicach 2/3 gry i później nie chciało mi się za bardzo  eksplorować, bo po co? Mogłem w zasadzie przeć na bossa końcowego
To chyba nie jest problem samej gry a zasad D&D w tej wersji która jest w grze zaimplementowana. I zgadzam się, troche za szybko osiąga się maks, ale z drugiej strony na to patrząc zazwyczaj w gierkach jak wpada level, to wpada co chwilę, dostajesz jakieś 2% wiecej celności i żyćka i mało kiedy poczujesz, że coś się zmieniło. Tutaj natomiast każdy poziom to dość duża zmiana w tym jak można grać, a z kilkoma poziomami nawet zmiana diametralna i to imo na duży plus.

wszechobecna gejoza - postać ma możliwość wchodzenia w interakcje z bohaterami obu płci - od samego początku konsekwentnie wybierałem płeć piękną i tu trzeba było włożyć naprawdę sporo wysiłku by cokolwiek zdziałać. Z kolei wszystkie główne napotkane postacie męskie mimo wybierania ścieżek dialogowych sugerujących by odbili, od razu klękają do dzidy i uparcie kontynuują zaloty przez resztę gry, co u mnie szczerze wywoływało od pewnego momentu irytację. Problem może pojawiać się kiedy BG3 jest ogrywane przez młodzież w wieku 12 lat, podatną na różnego rodzaju wpływy, o nieukształtowanej do końca psychice i seksualności, której autorzy gry serwują takie mało wyrafinowane przekazy podprogowe, że bycie gejem to taka super norma społeczna. Jeżeli ktoś uważa, że Last of Us II przesadzało w tym względzie, do BG3 niech nawet nie podchodzi bo jest 5 razy gorzej

To chyba jednak nie dostatecznie dosadnie kazałeś wypier**lać, bo jak raz powiedziałęm Astarionowi, że no way to juz mi dał spokój do końca gry. Aby Halsin jakaś natarczywość wykazywał, ale to też raczej luźno. No ale też słyszałem, że tu się wszyscy ciągle ruchają, a i się udało przykutasić chyba około 100h, no ale może po prostu źle wybrałem obiekt westchnień (albo hehe słabe gadane hehe). No ale to też pokazuje to o czym pisałeś. Jak ta gra może być diametralnie różna dla każdego gracza.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1663 dnia: Kwietnia 25, 2024, 10:12:36 am »
To chyba jednak nie dostatecznie dosadnie kazałeś wypier**lać, bo jak raz powiedziałęm Astarionowi, że no way to juz mi dał spokój do końca gry. Aby Halsin jakaś natarczywość wykazywał, ale to też raczej luźno.

To może jakieś nieuświadomione sygnały wysyłałem :D

Zarówno Astarion jak i Halsin, Gale, Wyll któego nawet nie przyjąłem do obozu czy nawet kurde
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
całą grę męczyli (nomen omen) "pałę". Każda rozmowa zawierała opcję na tarabanienie. Masakra.

Bohaterki męczyłem równo od samego początku i z 4 udało się złowić jedną po właśnie jakiś 100h...

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wasze oceny gier
« Odpowiedź #1664 dnia: Kwietnia 25, 2024, 10:26:12 am »
Ja się dobrałem do
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ale
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)