Autor Wątek: Telewizory  (Przeczytany 784209 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3520 dnia: Kwietnia 26, 2012, 22:00:19 pm »
Od 2tyg jestem szczesliwym posiadaczem pana 50gt30, pierwotnie mial byc vt30 ale jednak obnizka cen gt sklonila mnie do nizszego modelu (2,5k roznicy a tv wielce sie miedzy soba nie roznia).Ale do sedna,o ile dobrze kojaze pare osob z forum posiada plasmy pana tak wiec prosze o pomoc,na jakich ustawieniach gracie,ni jak nie moge dziadostwa ustawic zeby to jakos wygladalo.Szukalem na forach specjalistycznych ale niestety wszystko co jest to typowo pod kino.Z gory dzieki za pomoc.

Ja gram na ustawieniach Cinema z Full RGB wlaczonym w konsoli ... ale to kwestja gustu jaki lubisz obraz / ja lubie mocne kontrasty i duzo czerni wiec mi taki obraz najlepiej pasuje /
Game mode omijam z daleka w mojej plazmie - daje jakies dziwne podbite kolory i obraz staje sie jakis taki przepalony _ nawet bez Full RGB

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3521 dnia: Kwietnia 26, 2012, 22:35:14 pm »
Rozumiem ze bez zadnej korekty czy to kontrastu czy jasosci? Szczerze to tryb ten omijalem. Jesli moge sie zapytac jaki model posiadasz  serii 20 czy 30. Zdarza ci sie czasem automatyczne rozjasnianie badz przyciemnianie obrazu mimo wylaczonego trybu eco?

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3522 dnia: Kwietnia 26, 2012, 22:40:03 pm »
Plazmy panasa nie osługują reprodukcji 4:4:4, tak więc w PS3 ustawienia tylko i wyłącznie limited RGB. Inaczej będą niewidoczne odcienie od 0-16 oraz od 235 do 255, czyli w skrócie traci się detale w ciemnych miejscach, oraz detale w jasnych obszarach.

BTW ustawienia RGB w PS3 nie mają absolutnie nic do kontrastu, wszystko poprostu trzeba inaczej ustawić w TV.

Ja gram na ustawieniach (plazma g20):
THX
kontrast: 36
jasnośc: 0
kolor : 36
ostrość 6
wszystkie poprawiacze obrazu wyłączone

ustawienia zaawansowane:
r-wzmocnienie +1
g wzmocnienie -2
b wzmocnienie +1
r cutoff +2
g cutoff -1
b cut off 0
gamma 2.2

ważne też by w 'konfiguracji' -> isfccc ustawić włączony oraz 'inne ustawienia' ifc włączony, super rozdzielczość wyłaczona, tryb oszczędności wyłaczony, 16:9 overscan koniecznie wyłaczony.


Czaaasami w dzień, jak swieci mi mocno słońce i brakuje mi kontrastu to gram na ustawieniach:
Gra
43
0
35
5
normalny 

i reszta tak jak wyżej.





Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3523 dnia: Kwietnia 27, 2012, 16:15:57 pm »
Wielkie dzieki,dzis przetestuje w/w ustawienia i zobaczymy co z tego wyjdzie.Prawdopodobnie bede musial i tak obnizyc jasnosc badz kontrast bo z tego co wiem 30tki swieca troche jasniej niz 20tki. Duze plusy za pomoc.
 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2012, 16:19:28 pm wysłana przez Legrad »

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3524 dnia: Kwietnia 27, 2012, 17:16:08 pm »
ja nie pamietam jaki mam model .... chyba stary jakis bo dawno temu kupilem  :D
daj mi znac jakie ustawienia ci najbardziej podejda ... jestem ciekaw /
w weekend przetestuje ustawienia Pitera

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3525 dnia: Kwietnia 27, 2012, 22:18:34 pm »
Pamiętajcie też, że zawsze na początku jak się zmieni ustawienia to się wydaje, że coś jest nie tak. Trzeba pograć z 15 minut i się przyzwyczaić, po takim momencie jak się wróci do starych ustawień to widać różnice. Oczywiście zawsze każdy ustawia obraz pod siebie.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3526 dnia: Kwietnia 29, 2012, 01:39:12 am »
Niestety czasu zbytnio nie mialem, jutro wyjezdam tak wiec dopiero pod koniec przyszlego tyg przetestuje i napisze jak ustawienia wypadaja u mnie

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3527 dnia: Maja 02, 2012, 20:48:55 pm »

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3528 dnia: Maja 02, 2012, 21:03:10 pm »
Ja mam plazmę i mnie trochę denerwuję. Już mam 96 procent jasności i dalej ciemno O.O

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3529 dnia: Maja 02, 2012, 21:16:47 pm »
nie masz przypadkiem wlaczone black level na > dark ?  normalnie powinno byc na light ....

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3530 dnia: Maja 04, 2012, 00:29:53 am »
Sprawdzę   :>

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3531 dnia: Maja 04, 2012, 02:06:04 am »
ja mam jasnosc na 50 nawet z Full RGB
na limited mam jasnosc kolo 30-40 ..... wiec dziwne ze masz taka ciemnie u siebie

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3532 dnia: Maja 04, 2012, 09:36:26 am »
Ja mam po polsku menu i chodzi Ci o tonację czerni? Jeżeli tak, to mam to wyłączone.

I Ty też masz plazmę? Bo jak LCD to one raczej nie mają takich problemów ;p

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3533 dnia: Maja 10, 2012, 23:15:06 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3534 dnia: Maja 11, 2012, 00:47:01 am »
9000$ za OLED'a 55 cali, kiedy LED'a mogę kupić 80 w tej samej cenie, prawie tak samo cienkiego to jakoś wole sobie kupić większy i do kebaba.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3535 dnia: Maja 11, 2012, 07:04:13 am »
Napisałeś, jakbyś nie wiedział, że wprowadzana na początku nowa technologia dużo kosztuje. Zobacz, po ile chodziły pierwsze lcd'ki, o "srebrnej" plazmie Philipsa nie wspominając (cena oscylowała w granicach 40 tyś. PLN, gdzie dzisiejsze, dziesięciokrotnie tańsze modele Panasa łykają ją w przedbiegach). Poza tym, zwykły użytkownik (pomijając wątek ceny) raczej nie rzuci się na taką "nowość", która może być obarczona wieloma "chorobami wieku dziecięcego". Na upowszechnienie trzeba poczekać.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3536 dnia: Maja 11, 2012, 07:53:12 am »
Dokładnie! Liczy się tylko to, że w końcu wchodzą w masową produkcję tych zajebistych ekranów. Kwestia czasu jak stanieją i staną się ogólnodostępne dla każdego

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3537 dnia: Maja 11, 2012, 09:12:03 am »
Do tego IMO cena nie jest aż tak wysoka, mając w pamięci porównanie do tego małego 11" ekraniku OLED od Sony:



którego cena początkowo oscylowała w wys. ok. 2 700$ w USA.

Sygnałem, jaki ma wskazać ta informacja jest wdrożenie do masowej produkcji OLEDów, co należy przyjąć z entuzjazmem (bo obraz na w/w ekraniku Sony po prostu miażdżył jakością, a grubość samego ekranu nie przekraczała grubości mocniejszej tekturki).


Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3538 dnia: Maja 11, 2012, 09:23:06 am »
W tym newsie jest filmik i można zobaczyć tą jakość

A kto ma telefony z oledem ten wie jaki mega kozak jest ten ekran  :grin:

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3539 dnia: Maja 11, 2012, 09:32:19 am »
W tym newsie jest filmik i można zobaczyć tą jakość


No ja na swoim monitorze LCD widzę jakość LCD...

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3540 dnia: Maja 11, 2012, 09:39:56 am »
Chodzi mi o kąty widzenia i taką samą barwę kolorów z przodu jak i z boku.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3541 dnia: Maja 11, 2012, 11:04:56 am »
Napisałeś, jakbyś nie wiedział, że wprowadzana na początku nowa technologia dużo kosztuje. Zobacz, po ile chodziły pierwsze lcd'ki, o "srebrnej" plazmie Philipsa nie wspominając (cena oscylowała w granicach 40 tyś. PLN, gdzie dzisiejsze, dziesięciokrotnie tańsze modele Panasa łykają ją w przedbiegach). Poza tym, zwykły użytkownik (pomijając wątek ceny) raczej nie rzuci się na taką "nowość", która może być obarczona wieloma "chorobami wieku dziecięcego". Na upowszechnienie trzeba poczekać.


Taaa, tylko że przeskok z grubego TV z mała rozdzielczością, na LCD/Plazmę był BARDZO zauważalny, a tutaj przeskok z LED'a na OLED to dla mnie żadna różnica jakościowa. Cieszę się, że jakość obrazu jest taka sama pod kątem 179,9999999999999(9) stopni, ale i tak jak oglądam TV to patrzę na niego na wprost to za takie bajery mam dopłącać 30tysięcy do LED'a któy jest grubszy o 2mm za to większy o 20cali.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3542 dnia: Maja 11, 2012, 11:39:19 am »
Grube Tv także miały wysoką rozdzielczość. Więc o jakim przeskoku mówimy, no chyba że chodzi Ci o gabaryty. :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3543 dnia: Maja 11, 2012, 11:40:37 am »
przeskok z LED'a na OLED to dla mnie żadna różnica jakościowa.
Na tym zakończmy :lol: Nie jestem testerem sprzętów i nie chodzę z aparaturą mierniczą wokół telewizorów, ale nawet w chujowych warunkach oświetleniowych podczas prezentacji Sony w galerii handlowej, jakość obrazu z OLED zrobiła na mnie grube wrażenie i wątpię, aby jakikolwiek LED mu podskoczył.

Zgadzam się jednak, że Samsung działa marketingowo, pewnie zawyżając cenę (która nie jest stosunkowo tak wysoka, biorąc pod uwagę porównanie z pierwszymi, małymi modelami konkurencji) ze względu na "zapach nowości", innowacyjną technologię, są pierwsi na masową skalę. Brakiem uzasadnienia może też być wiedza w temacie kosztów produkcyjnych, które mają być o wiele niższe, niż dotychczas.
Jeżeli technologia dobrze się przyjmie (co wysoce prawdopodobne, bo eliminuje dotychczasowe wady plazma/lcd), to na bank ceny będą spadać. Kiedyś 60" od Sharpa też mocno trzymało cenę, KURO Pioneera nawet w trakcie zakorzenienia już plazm na rynku stanowiło wysoką półkę cenową, gdzie topowe modele były niewiele tańsze od tego OLEDa Szajsunga.

Unlimited

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3544 dnia: Maja 11, 2012, 11:44:12 am »
Topowe modele ciągle trzymają cenę. Przykład to np. Kuro, ciągle topowa plazma, i ciągle cena oscyluje między 6-12K zł.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3545 dnia: Maja 11, 2012, 11:50:05 am »
Jeden z najwyższych modeli Kuro widziałem niegdyś za cenę sklepową 23 000 PLN, bo wartości przez Ciebie podane to prawie o połowę taniej, niż ten OLED ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3546 dnia: Maja 11, 2012, 11:51:49 am »
Na tym zakończmy  Nie jestem testerem sprzętów i nie chodzę z aparaturą mierniczą wokół telewizorów, ale nawet w chujowych warunkach oświetleniowych podczas prezentacji Sony w galerii handlowej, jakość obrazu z OLED zrobiła na mnie grube wrażenie i wątpię, aby jakikolwiek LED mu podskoczył.

Prócz kontrastu i "prawdziwej czerni i bieli" to nie ma nic co by zmusiło mnie do wymiany LED'a na OLED. Jak w starych TV grubość wynosiłą 50cm, a w nowych 10cm to wiadomo, że lepiej zaoszczędzić miejsce i kupić nowy, a do tego jest super rozdzielczość. Jasne, były też HD, ale Telewizor Projekcyjny każdy by wymienił na plazmę, lcd gdyby tylko miał pieniądze... Szafa wielkości kawalerki wymaga tylko i wyłącznie wymiany...

A tutaj przy całej zajebistości OLEDów to próćz super duper kontrastu to nic nie ma. Jak mi ktoś wmówi, że widzi wielką różnicę, to spoko, niech sobie widzi, ale jak dla mnie to jest tyle co nic. Ten ktoś raczej sobie po prostu wmówił (czy też za dużo sobie reklam i zachwytó naoglądał od producenta OLED) że te nowe telewizory są takie zajebiste i 100 razy lepsze od LEDów. Dla mnie nic innowacyjnego w OLEDach nie ma. Oczywiście gdyby się np. stary ledowy tv zepsuł, to kupując nowy wybrałbym OLED, ale majac już LED'a to nie wymieniłbym go na OLEDowy i nawet nie mam takiej chęci. Gdy wchodziły plazmy i w domu stał dobry tv CRT to od razu chciało się go wyje**ć i kupić plazmę. W przypadku OLEDów i LEDów tak nie ma...

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3547 dnia: Maja 11, 2012, 12:10:07 pm »
W tym newsie jest filmik i można zobaczyć tą jakość

A kto ma telefony z oledem ten wie jaki mega kozak jest ten ekran  :grin:
Kiedys do PS4 kupie sobie taki  :angel:

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3548 dnia: Maja 11, 2012, 12:22:01 pm »
Same.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3549 dnia: Maja 11, 2012, 12:23:44 pm »
@Master_666:

Widziałeś na żywo obraz z tego Soniacza?

Ciężko mi sobie wyobrazić, że na osobie, która widziała ten obraz nie zauważyła w tej technologii dużego potencjału i poprawy jakości oglądania. Usunięcie konieczności podświetlania matrycy (teoretycznie wyeliminowany clouding, mniejsze zużycie energii), jaśniejszy obraz, wyższe współczynniki kontrastu, szersze kąty widzenia, brak przekłamania kolorów, wyraźne zmniejszenie grubości, znakomita płynność (wnoszę po pokazówce meczu, jaki widziałem na w/w ekraniku Sony) = świetne wrażenia i obraz lepszy od LEDa Samsunga (pomijając czynnik gabarytowy, który pełni rolę estetyczną), którego miałem sposobność oglądać. Do tego w przyszłości niższe ceny z powodu niższych kosztów produkcji (czysta teoria, nie mająca czasami przełożenia na wartość sklepową, ale nadzieja pozostaje). Daje to także większe prawdopodobieństwo w perspektywie nacisku na "transparent oled", połączenia tego z ekranem dotykowym przybliża wizję ekranów z "Raportu Mniejszości" ;) Oczywiście ostatnie zdanie, to czyste gdybanie.

Martwię się w przypadku OLED o do końca nierozpatrzony czynnik żywotności.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3550 dnia: Maja 11, 2012, 12:35:34 pm »
Ciężko mi sobie wyobrazić, że na osobie, która widziała ten obraz nie zauważyła w tej technologii dużego potencjału i poprawy jakości oglądania.

Widziałem na standzie SONY w Galerii Krakowskiej. Fajne, ale nie rewolucyjne.



wyraźne zmniejszenie grubości

Faktycznie...



Usunięcie konieczności podświetlania matrycy (teoretycznie wyeliminowany clouding, mniejsze zużycie energii),

Szczerze, jakoś mnie to nie obchodzi, czy matryca jest podświetlana czy nie. Zużycie energii i tak dla kogoś kto kupi sobie takie OLED'a to raczej ma w poważaniu skoro go stać.

Tylko jasność przeważa za TV bo w słońcu są lepsze kolorki.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3551 dnia: Maja 11, 2012, 19:20:30 pm »
wyraźne zmniejszenie grubości

Faktycznie...


Cena tego cacuszka (bo przecież o to się rozbija, że Samsung za pierwszego OLEDa krzyczy drakońskie pieniądze)? Chyba, że nie weszło na rynek, bo to prototyp, a nie masowa produkcja? Najcieńszy do tej pory znany mi i produkowany masowo LG to ok. 20 mm. Ojć...

Usunięcie konieczności podświetlania matrycy (teoretycznie wyeliminowany clouding, mniejsze zużycie energii),

Szczerze, jakoś mnie to nie obchodzi, czy matryca jest podświetlana czy nie. Zużycie energii i tak dla kogoś kto kupi sobie takie OLED'a to raczej ma w poważaniu skoro go stać.

Tylko jasność przeważa za TV bo w słońcu są lepsze kolorki.
Odniosłeś się do zużycia prądu, ale nie do cloudingu, o którym także napisałem, a który w przypadku EdgeLED jest wyraźny (ale tv jest "cieńszy"), a przy pełnym podświetleniu już jest o wiele lepiej (za to odbija się negatywnie na "grubości").

Skoro już tak brniemy w szczegóły, wskaż LED, który posiada wszystkie bez wyjątku wcześniej wymienione cechy wyróżniające OLED, wtedy podpiszę się pod Twoim:
Dla mnie nic innowacyjnego w OLEDach nie ma.

IMO połączenie prawie wszystkich najważniejszych cech lcd/led/plazma w jednej technologii jest mocno innowacyjne i otwiera drogę do dalszej perspektywy miniaturyzacji koniecznych wymiarów ruchomego obrazu. Marzy mi się ukazany przez inżynierów Sony prototyp "giętkiego" OLEDu o fakturze zdjęcia rentgenowskiego. YouTube w gazecie w podróży autobusem, anyone?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2012, 19:27:00 pm wysłana przez Kert »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3552 dnia: Maja 12, 2012, 01:13:40 am »
Cena tego cacuszka (bo przecież o to się rozbija, że Samsung za pierwszego OLEDa krzyczy drakońskie pieniądze)? Chyba, że nie weszło na rynek, bo to prototyp, a nie masowa produkcja? Najcieńszy do tej pory znany mi i produkowany masowo LG to ok. 20 mm. Ojć...

Filmik z tymi oledami to też są z targów CES. Nie mam pojęcia czy są w sprzedaży aż tak cienkie LEDy. Tak czy siak już SMART tv od samsunga są jak dla mnie cieniutkie i o ile w komórce 3mm robią różnicę, tak przy urządzeniu o gabarytach 55cali już nie specjalnie.

Odniosłeś się do zużycia prądu, ale nie do cloudingu, o którym także napisałem, a który w przypadku EdgeLED jest wyraźny (ale tv jest "cieńszy"), a przy pełnym podświetleniu już jest o wiele lepiej (za to odbija się negatywnie na "grubości").

Wybacz, nie jestem maniakiem tv i nawet nie wiem co to jest ten cały clouding  :oops: Na pewno coś ważnego, co większośc zjadaczy chleba zauważa na pierwszy rzut oka.

wskaż LED, który posiada wszystkie bez wyjątku cechy wyróżniające OLED

Nigdzie nie napisałem, że LED jest taki sam super jak OLED. Gdyby tak było ten drugi tv nie miałby racji bytu... Dla mnie po prostu różnica między LEDem a OLED jest jeszcze mniejsza niż między iPhone 4 a 4S.


IMO połączenie prawie wszystkich najważniejszych cech lcd/led/plazma w jednej technologii jest mocno innowacyjne i otwiera drogę do dalszej perspektywy miniaturyzacji koniecznych wymiarów ruchomego obrazu. Marzy mi się ukazany przez inżynierów Sony prototyp "giętkiego" OLEDu o fakturze zdjęcia rentgenowskiego. YouTube w gazecie w podróży autobusem, anyone?

Pewnie już dawno to mają i mogliby produkować, ale muszą najpier zarobić na przestarzałej technologii. Giętkie ekrany byłyby innowacyjne, tak ten zwykły cieńszy OLED to tak nie za bardzo. Już prędzej przełomem będzie dla mnie tv z 3D bez okularów świetnej jakości. Chyba już jakiś tam toshiby ma wyjść/wyszedł. Jeśli 3D bez okularów się spopularyzuje to dla mnie większy przełom niż LED/OLED.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3553 dnia: Maja 12, 2012, 02:12:17 am »
zapłacisz kiedyś master za oleda 3x tyle ile za lcd, do tego wypalą ci się piksele i zobaczysz, że różnica jest znaaaacznie większa niż miedzy ip4 a 4s.

mataman

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-09-2005
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3554 dnia: Maja 12, 2012, 03:16:53 am »
Róznica w jakości obrazu jest ogromna, jeżeli ktos nie widzi żadnej to są dwie mozliwości. Jest ślepy lub jest trollem :P Małe wymagania nie mają tu nic do rzeczy, nawet laik zauważa róznice miedzy Rubinem a nowoczesnym lcd.


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3555 dnia: Maja 12, 2012, 03:56:09 am »
żywotność, słowo klucz. nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje telewizora na 3-4 lata bez możliwości odsprzedaży. no bo kto kupi wypalony panel, z duszkami od tvn/polsat/tvp i scroll barem z tvn24/tvpinfo ??

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3556 dnia: Maja 12, 2012, 11:09:05 am »
żywotność, słowo klucz. nikt przy zdrowych zmysłach nie kupuje telewizora na 3-4 lata bez możliwości odsprzedaży. no bo kto kupi wypalony panel, z duszkami od tvn/polsat/tvp i scroll barem z tvn24/tvpinfo ??

Spoko, założę się, że producenci TV dobrze zdają sobie sprawe z tego faktu, i nie długo w sprzedaży będą tylko OLEDy i każdy, kto będzie chciał korzystać z tv/monitora do kompa będzie musiał go zmieniać po 10000-14000h. Świetny biznes.

KOzeł66

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-12-2008
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3557 dnia: Czerwca 02, 2012, 14:00:57 pm »
Witam Panowie. Mam w planach kupno telewizora, a że się na tym nie znam, to postanowiłem się kogoś doradzić. No a kto pomoże lepiej, niż użytkownicy gameonly, czyli najlepszego forum w całym internecie (i w ogóle najlepsi ludzie też na świecie)?  :troll:

Celuję w 32 cale (więcej póki co nie potrzebuję), do wydania mam 1500-1800 złotych. Podobno przy tak małym ekranie i za taką cenę różnica między telewizorami nie będzie zauważalna, ale jak już kupuję, to chciałbym wybrać najlepszą, najbardziej opłacalną opcję. Telewizorka będę używał do oglądania telewizji (N albo Cyfrowy Polsat albo Cyfra+) i do grania na PS3 (X360 jeszcze kiedyś dokupię - wierzę). Proszę o pomoc.

nakimushi

  • Gość
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3558 dnia: Czerwca 02, 2012, 17:35:08 pm »
ktos tu gra na projektorze ?



Amazon ma u nas ta Optome za 500$ ...  :o

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Telewizory
« Odpowiedź #3559 dnia: Czerwca 06, 2012, 10:10:51 am »
Dostaliśmy masę materiałów promocyjnych 3D i testowaliśmy pod tym aktywne i pasywne 3D, bo materiał wręcz idealny do testów (naprawdę robi wrażenie). Wynik jest druzgocący na korzyść pasywnego 3D. Kolory tracą dużo mniej ze swojego nasycenia względem aktywnego 3D (okulary pasywne tylko lekko przyciemniają obraz w przeciwieństwie do aktywnych) i na pasywnym nie ma migotania. Jeśli ktoś twierdzi, że migotanie jest niewidoczne w aktywnym 3D, to polecam odpalić dwa tv obok siebie i zamieniać sobie okulary co kilka sekund. Niebo, a ziemia jeśli chodzi o wygodę oglądana i sam efekt 3D.