Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 183561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #640 dnia: Września 19, 2020, 00:07:36 am »
Ja nadal nie wiem o jakich remasterach na PS5 my piszemy. Serio.
W Sony przechodzą samych siebie od kilku dni. Natomiast od kilku miesięcy chyba zapominają, że w ich konsoli będzie BC i nie wiem kto kupi drugi raz tę samą grę, za którą zapłaci 350 zł, skoro płytę z grą z PS4 będzie mógł włożyć do napędu PS5. Dodatkowo pewnie PS5 coś tam podbije i poprawi. Ci, którzy w coś tam nie grali/nowi posiadacze Playstation będą mogli kupić wersję na PS4 i odpalić na PS5. Naprawdę ludzie nie pamiętają już przejścia z PS1 na PS2, czy korporacja nie chce tego pamiętać? Nie przekonują mnie jakieś dodatki, lepsza grafika, większa płynność skoro to samo jest na PS4, zapewne 50% taniej. No, ale krucjaty nie będę prowadził. Jak ktoś da się doić w taki sposób to już jego pech.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #641 dnia: Września 19, 2020, 09:59:18 am »
Wczoraj chciałem zamówić PS5 w media, niestety wszystko wyprzedane, a że po akcji z galaxy ultra, stwierdziłem, że nie dam żadnemu cwaniakowi pełnej kwoty, do obracania przez dwa miesiące moimi pieniędzmi, to jedyna możliwość zakupu była w media, bo tam można było na zasadzie kaucji gwarancyjnej zamówić sobie sprzęt.

Widzę duże rozgoryczenie wśród was, zwłaszcza cenami gier, więc dlaczego decyduje się na PS5, i dlaczego decyzja tak tutaj niepopularna? A więc zacznę od tego, że kupię wersje Digital to jest prawie 500zł w kieszeni, dlaczego więc kastrat? Ponieważ mam ponad 420 gier na PS4 i wszystkie w wersji cyfrowej, znajomi w znakomitej większości nie interesują się graniem, więc motyw lat 90tych pożyczania sobie gierek odpada, pudełek nie zbieram, a jestem już tak leniwym capem, że nawet nie wyobrażam sobie latania, żeby wymieniać, lub bawić się w allegro, po prostu.

Sony twierdzi, że 99% bibliotek PS4 będzie można odpalić na PS5

Każdy z nas ma swoje oczekiwania po nowej generacji np. Moldar, oczekuje usprawnionego układu chłodzenia, tak aby konsola nie wyła, mi natomiast, to w ogóle nie przeszkadza, wręcz zasypiam przy tym szumie jak mały bobas, a inni jeszcze miliona k/s :grin:

Więc czego ja chce, i czy PS5 może mi to dać? TAK! Wszystko to czego oczekuje, marzyło mi się w PS4 Pro, Sony jednak poszło inną drogą, a więc natywne 4k koniec średniowiecza FHD! Są tacy, którzy będą mówić, że płynne uhd też jest dobre, i że nie zobaczysz różnicy, otóż widać różnice, i chyba wiem co widzę, skoro z jednej strony mam ruchome uhd na ps4 a z drugiej natywne 4k na moim PC  ;) oraz szybkiego uruchamiania, tak jak PC odpalam i jest w gotowości w kilka sekund, tak nowa generacja konsol też powinna mi to gwarantować.

Czy więc gra jest warta świeczki? Dla mnie jak najbardziej, mam jeszcze sporo gier do ogrania z PS4 a dzięki PS5 będzie wiele z nich usprawniona, wiadomo nie wszystkie, i w różnym zakresie, ale na pewno będą uruchamiać się mega szybko, dla mnie to miód na serce!  Ceny gier? Nie bronię, ale też nie mam obaw, w ostatnich latach moja taktyka wygląda tak, że tylko moje mega hity kupuję na premierę, a tego jest garstka, a pozostałe z czasem i to tylko w promo, a że takiego PESa kupiłem za 24zł a niedawno można było kupić Fife20 za 20zł to jestem spokojny o przyszłość promek na sklepie.

Tak więc w listopadzie mam zamiar nabyć PS5 Digital, dodatkowy padzik, nie wiem czy będą kompatybilne ze starą ładowarką więc pewnie ładowarka, i ze dwie gry, takie które, będą owszem w dużym rozkroku generacji, ale pozwolą już liznąć tego co na nas czeka wraz z nową generacją konsol, już widzę te widoczki, roślinność w Assassins, czy Far Cry. Będzie git!  8)


Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #642 dnia: Września 19, 2020, 10:58:11 am »
Sam myślałem nad digitalem ale jednak mam coś tam gier na płytach, choć w sumie mógłbym sprzedać. No i konsola służy mi jeszcze jako odtwarzacz do filmów.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #643 dnia: Września 19, 2020, 15:04:25 pm »
Cytuj
Nikt nie powinien być zawiedziony [o Horizon Forbidden West, Marvel's Spider-Man: Miles Morales i Sackboy: A Big Adventure będąc na PS4]. Wersje tych gier na PS5 są budowane od podstaw, aby móc korzystać z możliwości oferowanych przez PS5, a my umożliwimy darmową aktualizację dla użytkowników kupujących wersję na PS4, aby mogli zagrać w tę grę na PS5 za darmo. Chodzi o to, by ludzie mieli wybór. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tej sytuacji.
https://www.ppe.pl/news/149982/wersja-spiderman-miles-morales-i-horizon-2-forbidden-west-na-ps5-bedzie-sie-diametralnie-roznic-od-tej-z-ps4.html

Zapewne to tylko takie gadanie, bo wiadomo że gry muszą być projektowane pod słabszy system i nie wykorzystają np. pełni możliwości jakie daje SSD. Dobrze jednak słyszeć, że posiadacze wersji na PS4 mają dostać darmowe aktualizacje tych gier (tylko w takim razie te gry też będą miały podniesioną cenę na PS4?).



VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #644 dnia: Września 19, 2020, 22:52:14 pm »
Gry Ubisoftu na PS5 w mediamarkt po 239zł

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #645 dnia: Września 20, 2020, 13:26:20 pm »
PS Plus Collection na PS5 za darmo dla każdego posiadacza PS Plus

https://www.ppe.pl/news/150003/ps-plus-collection-na-ps5-za-darmo-dla-kazdego-posiadacza-ps-plus.html

Z cenami dowalili, ale to akurat jest bardzo miłe zagranie i dobra odpowiedź na rosnącą popularność Gamepassa.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #646 dnia: Września 21, 2020, 10:42:43 am »
Zapewne to tylko takie gadanie, bo wiadomo że gry muszą być projektowane pod słabszy system i nie wykorzystają np. pełni możliwości jakie daje SSD. Dobrze jednak słyszeć, że posiadacze wersji na PS4 mają dostać darmowe aktualizacje tych gier (tylko w takim razie te gry też będą miały podniesioną cenę na PS4?).

Od podstaw nie mogą być skoro działają też na PS4. Najprawdopodobniej, w związku z tym, że to studia 1st party i robią gry "pokazowe", to poświęcają dużo więcej czasu wersjom na next geny. W związku z tym nie będzie to tylko większa rozdzielczość/więcej fps'ów, czy szybsze ładowanie. Nie będzie to jednak to samo co gra w pełni przyszykowana pod next-geny, zwłaszcza w kwestii wykorzystania CPU. Choć oczywiście lepsze AI, czy fizyka mogą wciąż być zaimplementowane, to szczególnie nie liczyłbym na to pierwsze.

Patrząc realnie PS5 dostanie pewnie 4k/30fps i wariant pod 60fps'ów (wątpię, aby udało się połączyć oba), RT w jakiejś formie, więcej particli, lepsze cienie, mniej agresywne LOD'owanie, większy zasięg, lepsze tekstury, może nieco bardziej złożone shadery. Generalnie pewnie skupią się na jak najlepszej jakości obrazu, tak aby gra nie odbiegała znacząco od wersji na PS4, ale jednocześnie była odbierana jako coś więcej, niż current-gen. Widać to po pierwszym trailerze - jest lepiej niż w Zero Dawn, ale na zasadzie usprawnienia, a nie nowej jakości (co widać dobrze po Aloy i wciąż widocznych uproszczeniach w geometrii, czy jakości materiałów). Z drugiej strony - do czasu ogłoszenia wersji na PS4 większosć ludzi była zachwycona jakością grafiki, więc skoro nie było problemu wtedy...

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #647 dnia: Września 21, 2020, 11:56:16 am »
Czyli będzie tak:
- gry z PS4 zadziałają na PS5
- niektóre gry dostaną "upgrade" graficzny na PS5 mimo, że wyszły tylko na PS4 (pierwszą taką będzie Cyberpunk, chociaż w dniu premiery to będzie mikro-update, pełny przyjdzie potem)
- jeśli jakaś gra dostanie nowe wydanie (pudełkowe?) na PS5, to wersja z PS4 może nie dostać patcha do tej wersji, zwłaszcza, jeżeli dodano w grze nowy content

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #648 dnia: Września 21, 2020, 12:10:43 pm »
Teoretycznie może być (według mnie powinna) opcja zakupu samego upgrade'u do wersji PS5. Oczywiście nie jest to rozwiązanie idealne i zależy od tego, jak wiele zmienia ten update. Jeśli sporo, to domaganie się za to pieniędzy jest jakoś usprawiedliwione (choć tak naprawdę, może on być wliczony w wydatki studia, np. "przy okazji nowego projektu"). Jeśli niewiele, to jest to zwyczajne zdzierstwo.

Tak czy inaczej tworzy to problematyczną sytuację. Mamy gry ze PS4 za niższe pieniądze i te z PS5 za wyższe. Jeśli można zrobić upgrade za darmo, to po co brać wersje droższą? Oczywiście to nie nasz problem, ale ma to znacznie w ostatecznym rozrachunku. A przecież większość gier (dajmy na to taki Pająk) są obecnie tańsze, więc i różnica w cenie jest większa.

Mimo wszystko takie upgrade'y powinny być darmowe jako ukłon w stronę graczy. I tak na tym zarobią, bo sporo ludzi kupi wersję na PS5.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #649 dnia: Września 21, 2020, 23:01:00 pm »
Właśnie chyba pająk będzie wymagał aktualizacji do wersji "deluxe", żeby dostać opcje z PS5, inaczej nadal będzie grą z PS4 - tym sobie chcą wyrównać różnicę cen gier.

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #650 dnia: Września 22, 2020, 12:16:59 pm »
Z tymi aktualizacjami gier do Ps5 wyszło niezłe zamieszanie. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to będzie wyglądać? Mam zwykłą Ps4 od premiery. Piątkę chce brać na premierę głównie po to żeby ograć parę gierek z Ps4 ( Ghost, TLOU 2, FF 7, Cyberpunk ) w lepszej jakości. Czy one z automatu będą działać lepiej na nowej konsoli np. więcej klatek ? Rozdzielczość mnie nie interesuje bo i tak mam Tv 1080p. Skoro gry na ps5 maja być droższe to czemu nie brać wersji na Ps4 + patch do Ps5.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #651 dnia: Września 22, 2020, 12:30:00 pm »
Z automatu 99% gier z PS4 (cytując Sony) będzie działało w trybie wstecznej kompatybilności. Czyli w najgorszym razie będą działały podobnie jak na PS4. Jeśli gra ma dynamiczną rozdzielczość, lub odblokowany framerate, wtedy teoretycznie może chodzić lepiej. Wydaje mi się, że Sony testuje gry pod kątem usprawnionej kompatybilności wstecznej (czyli ok top 100 gier z PS4) aby mogły faktycznie korzystać z większych zasobów PS5. Poważniejsze zmiany potrzebują ingerencji dev'ów i patchowania (to może być darmowe - Cyberpunk, lub może być płatne - tak pewnie będzie z Spider-Manem).

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #652 dnia: Września 22, 2020, 12:32:06 pm »
Ale już teraz niektóre gry mają więcej klatek na Pro, lepsze tekstury itd. Ciekaw czy ta wsteczna będzie uwzględniała normalne Ps4 czy wersję Pro.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #653 dnia: Września 22, 2020, 12:36:48 pm »
Ale już teraz niektóre gry mają więcej klatek na Pro, lepsze tekstury itd. Ciekaw czy ta wsteczna będzie uwzględniała normalne Ps4 czy wersję Pro.

Będzie działała pewnie podobnie, czyli w jednym i drugim trybie będą mogły działać lepiej.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #654 dnia: Września 22, 2020, 13:45:11 pm »
Jeśli dobrze wszystko zrozumiałem:

- standardowo każda gra (99%) z PS4 zadziała na PS5, zapewne tak jakby odpalić ją na PS4 Pro (chyba, że jakieś opcje w firmware pozwolą na jeszcze więcej). Obstawiam, że ten 1% to gry z trybem online którym skończyło się już wsparcie i nawet na PS4 nie działają.
- deweloper może (ale nie musi) przygotować specjalny patch PS4->PS5, który doda efekty do gry po wsadzeniu płyty/pobraniu jej z PSN, ale może to być wersja pośrednia między PS4 a natywnym PS5 (to właśnie będzie Cyberpunk w dniu premiery)
- deweloper może (ale nie musi) przygotować aktualizację która zastąpi grę z PS4 i dostaniemy ulepszoną wersję natywnej gry z PS5 (np. nowe tryby, zmiany w gameplayu - to będzie bodaj GTA V)

Sejvy z PS4 powinny działać na grach z PS4 które odpalimy na PS5. Ale jeśli gra dostanie wydanie natywne na PS5, to już sejvy nie muszą być kompatybilne (np. Miles Morales Deluxe i dołączony do niego remster Spider-Mana).

Gry na płytach mogą dostać takie aktualizacje dzięki temu, że bez płyty się nie odpalą, więc nie da się oszukać i pożyczyć gry od kolegi, żeby sobie potem grać do woli. Generalnie z PSN jest tutaj łatwiej, bo gra zapewne od razu będzie się pobierać w docelowej wersji, bez osobnego patcha.

Ja bym więc podzielił gry z PS4 na:
- kompatybilne z PS5
- ulepszone dla PS5
- ponownie wydane dla PS5

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #655 dnia: Września 22, 2020, 14:01:02 pm »
Ok dzięki za informacje. Jakby ktoś chciał składać preorder to pojawiłi się nowe sztuki w sklepach

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka


gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #656 dnia: Września 28, 2020, 14:19:40 pm »
Ja się cieszę, że mojego preordera jeszcze nie anulowali. Zapomniałem się najpierw i chociaż złożyłem zamówienie po północy, to nie zaznaczyłem, że na firmę ma być (w ogóle np. Media Expert nie pozwalało na firmę...), i poprosiłem o anulowanie. Zrobili to... po 20 godzinach. Wtedy dopiero kupiłem konsolę ponownie właśnie z tą kaucją 250zł, ale zakładam, że jak do dziś nie anulowali, to jest wszystko git. Chyba, że nagle tydzień przed premierą media powie "no sorry, nie mamy tyle konsol"...

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #657 dnia: Października 04, 2020, 17:25:24 pm »
Pokazały się zdjęcia i tak jak myślałem, na żywo prezentuje się lepiej niż na renderach. Kuje w oczy tylko brak symetrii w wersji bez napędu. No i w pozycji leżącej wygląda dosyć ociężale. Za to w pionie wygląd na plusik, wieczorem z tym ambientowym podświetleniem będzie prezentować się super.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #658 dnia: Października 06, 2020, 17:28:08 pm »
Cytuj
Sony postanowiło dzisiaj wyjaśnić, że technologia Tempest 3D AudioTech będzie dostępna od premiery PlayStation 5 tylko za pomocą słuchawek. Gracze mogą kupić między innymi headset Pulse 3D, który „został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystać możliwości PS5 w zakresie 3D Audio”.

Firma jednocześnie podkreśla, że Tempest 3D AudioTech będzie również działać na innych licencjonowanych słuchawkach, które podłączymy za pomocą wejścia 3,5mm lub USB, jednak od debiutu nie możemy liczyć, że technologia będzie działać z głośnikami telewizorów.

    „Chociaż w dniu premiery PS5 wirtualny dźwięk przestrzenny z głośników telewizyjnych nie będzie dostępny, to jednak jest to funkcja, którą jesteśmy niezwykle podekscytowani, a nasi inżynierowie ciężko pracują nad wprowadzeniem jej na PS5 w przyszłości.”

Poznaliśmy również listę pierwszych gier, które wykorzystają pełen potencjał Tempest 3D AudioTech:

    Marvel’s Spider-Man: Miles Morales,
    Marvel’s Spider-Man Remastered,
    Astro’s Playroom,
    Gran Turismo 7,
    Returnal,
    Destruction AllStars,
    Demon’s Souls,
    Ratchet & Clank: Rift Apart,
    Sackboy: A Big Adventure,
    Horizon Forbidden West,
    Resident Evil Village
https://www.ppe.pl/news/150531/ps5-z-nowymi-szczegolami-wsparcie-tempest-3d-audiotech-na-sluchawkach-od-premiery-a-w-tv-po-debiucie-konsoli.html

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #659 dnia: Października 07, 2020, 14:20:34 pm »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #660 dnia: Października 07, 2020, 15:44:13 pm »
Nice, potwierdzili kilka ploteczek. Fajny patent z kanalikami do zbierania kurzu, zobaczymy jak działa. Wydaje się, iż faktycznie dużo pracy poszło w cały system odprowadzania ciepła.

Wydaje się, iż potwierdzają także teorię o zmiennych panelach obudowy. Niby musisz je zdjąć do zamontowania dysku, czy czyszczenia z kurzu, ale raczej nie tylko dlatego. To może być niezły patent - jak masz już konsolę, to możesz sobie kupić nowy panel tematyczny, jak nie masz, to bierzesz wersję kolekcjonerską (która dodatkowo może mieć inne motywy na czarnym plastiku, oraz oczywiście innego pada).

EDIT: Po materiałach z niedzieli i tym wideo stwierdzam, że prawdziwa konsola prezentuje się lepiej niż na renderkach. Ba, czuć dbałość o detale (tak jak potwierdzona specjalna faktura znaczków Playstation na padzie i samej konsoli) i tym razem chyba użyto lepszych plastików (na czym wydaje się tracić XSX, bo po zdjęciach wygląda tanio - może to tylko wersje pokazowe, ale jakoś wątpię).
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 15:57:34 pm wysłana przez Zielarz »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #661 dnia: Października 07, 2020, 17:05:52 pm »
Ktoś wie może czy kierownica logitech g29 będzie kompatybilna z ps5?

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #662 dnia: Października 07, 2020, 17:40:43 pm »
Będzie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #663 dnia: Października 08, 2020, 20:33:45 pm »
Ale kloc. Konsola jest wielkości torsu tego japońca. Średnio udana miniatura :p

grzeszczu

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 575
  • Reputacja: 19
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #664 dnia: Października 08, 2020, 20:36:26 pm »
Tak na chłopski rozum to dobrze, że duża. Wszyscy chcą cichutko, chłodno i wydajnie. Ale fizyki nie oszukasz


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #665 dnia: Października 08, 2020, 23:21:11 pm »
No wentylator ma konkret. Heatsink też, może coś z tego tym razem będzie

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #666 dnia: Października 09, 2020, 18:10:18 pm »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #667 dnia: Października 09, 2020, 22:39:43 pm »
tym razem chyba użyto lepszych plastików (na czym wydaje się tracić XSX, bo po zdjęciach wygląda tanio - może to tylko wersje pokazowe, ale jakoś wątpię).

Jeśli plastik będzie jak w Xboxie One S, gdzie pad po prostu mi klekocze, a wibracje są słabsze niż na Switchu (bardziej je słyszę niż czuję), to każda konsola Sony wygra z Xboxem, nawet PSX Classic...
Wydaje mi się, że aż tak źle nie będzie, jak widziałem XSX na żywo w MediaMarkt kilka dni temu to nie wyglądał jakoś tandetnie (jak macie MM gdzieś blisko, to podobno w każdym pokazowe XSX stoi). Oczywiście to nie takie przywiązanie do detali jak w Sony, które coraz częściej pakuje swoje słynne guziki geometryczne gdzie się da i uczyniło z tego już fakturę dla sprzętu, ale XSX zdaje sie być na poziomie PS4 Slim.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #668 dnia: Października 10, 2020, 00:07:10 am »
Series X ma z tego co widzę ten sam plastik co one x, więc jakościowo jest bardzo dobrze. PS5 widać na materiałach, że jest raczej lepiej od tego w ps4 gdzie było tak sobie.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #669 dnia: Października 10, 2020, 10:08:20 am »
Ostatnio transportuje swoją PS4 slim z pokoju do pokoju i chyba gorzej być nie może jeśli chodzi o plastik. Trzeszczy to, śpiącego obudzi na bank. Miałem One S I jakościowo było to o wiele lepsze niż sprzęt Sony, więc trochę mnie Twój post Gnysku dziwi :p

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #670 dnia: Października 14, 2020, 14:55:33 pm »
Może są jakieś różne wersje? Ja moją eskę zgarnąłem za 700zł, może to jakaś najbiedniejsza wersja :P

W sumie po tym filmie z rozbierania PS5 który dali, konsola nie wygląda na szczególnie lepszą z zewnątrz, powiedziałbym nawet, że pod białymi obudowami jest solidniejsza :)
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2020, 14:57:16 pm wysłana przez gnysek »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #671 dnia: Października 14, 2020, 15:39:42 pm »
Series X ma z tego co widzę ten sam plastik co one x

Jeśli tak to spoko. Widziałem zdjęcia od influencerów i wydawało mi się, że plastik nie jest jednolity tylko ma delikatne odbarwienia, co sugerowałoby właśnie gorszą jakość. Może być tak, że tak intensywnie go macają  :naughty: ...

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #672 dnia: Października 14, 2020, 16:18:05 pm »
To co widziałem w Media raczej nie wyglądało na złą jakość, w ogóle ten górny wlot/wylot powietrza jest dość gruby, więc wygląda to dość solidnie i ciężko.

To zdjęcie chyba dobrze oddaje wygląd: https://gamespot1.cbsistatic.com/uploads/original/1574/15747411/3732502-img_4135.jpg

Czekam na takie wystawki konsoli od Sony :D

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 659
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #673 dnia: Października 14, 2020, 16:40:55 pm »
w ogóle ten górny wlot/wylot powietrza jest dość gruby

Wygląda na gruby, ale to zabieg designerski, bo sam plastik tak gruby nie jest.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 962
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #674 dnia: Października 14, 2020, 21:48:08 pm »
Pamiętam jak pokazali Slima albo Prosiaka, na sprzęt na zdjęciach wyglądał tragicznie. Oczywiście masa obrońców wtedy nie pozwoliła złego słowa powiedzieć, broń Boże mówić, że zwykła PS4 lepsza. Także tego, ostatnio widziałem XSX w sklepie i wyglądał przyzwoicie. :troll:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 977
  • Reputacja: 132
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #675 dnia: Października 15, 2020, 15:32:26 pm »


Ładnie, schludnie, szybko działa, jestem zadowolony.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #676 dnia: Października 15, 2020, 16:24:09 pm »
Zgrywanie materiału 4k w wysokiej jakości, jest więc to, co mnie bardzo interesowało, generalnie bardzo ok, przejrzyście, łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy, zobaczymy jak będzie w praktyce.

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #677 dnia: Października 15, 2020, 17:05:56 pm »
Przy xboxie który nadal zasłania większość ekranu elementami - bardzo czysto.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 043
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #678 dnia: Października 15, 2020, 18:33:54 pm »
Cały dashboard na xboxie to jest katastrofa. Zajebisty i przejrzysty był na X360 ;)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #679 dnia: Października 15, 2020, 19:06:50 pm »
Wygląda super. Już w PS4 był niezły, ale czasami zamulał.