Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2047270 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13480 dnia: Czerwca 25, 2016, 08:35:38 am »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13481 dnia: Czerwca 25, 2016, 10:06:52 am »
Niech PIS zacznie spełniać dalej swoje obietnice, to Polska stanie sie silnym partnerem dla dużych graczy, kolejną dobrą zmianą będzie zmniejszenie podatków dla małych firm od 2017r. A od 2018 zniknie ZUS PIT VAT itp i będzie jedna danina, i będzie teraz sprawiedliwie naliczana. To sie nazywa dobra zmiana lewaki!
Jak na razie nie mają hajsu na jedną obietnicę a gdzie dopiero reszta.
Tvn ci to powiedział?
Rozmawiałem z osobą która ma 500+ ale jeszcze ani złotówki nie dostała a no i widziałem wykresy, że dług publiczny za bardzo rośnie plus kalkulacje "ekonomistów" z pisu wzięły w łeb odnośnie podatku bankowego, około o połowę mniej kasy wpłynęło niż zakładali... TVN to samo mówi? Pytam bo nie oglądam.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13482 dnia: Czerwca 25, 2016, 10:40:52 am »
Rozmawiałem z osobą która ma 500+ ale jeszcze ani złotówki nie dostała

A kto rządzi w mieście tej osoby?  :hihi:

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13483 dnia: Czerwca 25, 2016, 10:49:34 am »
Leszke broni sorosowych banków okradających Polaków :o a to dziś szydło z worka wychodzi :lol:

Ktos oszukal tych ludzi podczas podpisywania kredytow???
Dokładnie.
Nie kapuję całego lamentu związanego z kredytami we frankach. W skrócie jak to wyglądało (autentyczny przykład):
przychodzi Czesiek do oddziału i mówi do Krysi od hipo: chcę kredyt we CHF. Typ dostaje kredyt, ale w każdej umowie jest zapis - o której on doskonale wie - że kredyt w obcej walucie podlega zmianom na rynku walut (tak jak dla MŚP kredyty oparte o zmienny Wibor 3M). Sorry takie ryzyko wkalkulowane. Następnie Czesiek po jakimś czasie przychodzi do oddziału i się chwali Krysi od sprzedaży:
pani Krysiu, ale jestem dobry. Wziąłem hipo we CHF, a do tego kredyt na auto. Płacę taką ratę, jak mój sąsiad frajer, który wziął to samo mieszkanie na innym piętrze/bramie, ale on nie ma auta w cenie raty. Wszyscy, którzy biorą kredyty w PLN to frajerzy.
Mija 5 lat i ten sam Czesiek: oszukali mnie! Skur...złodzieje, banksterzy. Oszukali mnie!

Ludzie. Skończmy ten bełkot o biednych oszukanych cwaniaczkach z kredytami we frankach. Jeszcze niedawno śmiali się z PLN-owiczów, a teraz robią z siebie kretynów. Żadnego żalu do nich mieć nie można, bo doskonale wiedzieli na co się piszą. Szkoda, że nie protestowali jak CHF szedł w dół, a wraz z tym ich rata. Jak ja gram na GPW czy opcjach walutowych i stracę 50% to też mam protestować? Albo jak ludzie tracili w 2008 na funduszach inwestycyjnych grube miliony? Każdy kto zaciąga kredyt w innej walucie, niż zarabia jest debilem. Przykro. :)

Dla mnie frankowicze to taki KOD2. Banda cwaniaczków, którzy chcą coś ugrać. A takiego wała cwaniaki. Płaczcie i płaćcie.
bardzo mądre słowa pisane.
Kim jesteś człowieku, ze Cie nie kojarze forumowo?
Becet przeczytałeś? zrozumiałeś?
sOOsu?


Niech PIS zacznie spełniać dalej swoje obietnice, to Polska stanie sie silnym partnerem dla dużych graczy, kolejną dobrą zmianą będzie zmniejszenie podatków dla małych firm od 2017r. A od 2018 zniknie ZUS PIT VAT itp i będzie jedna danina, i będzie teraz sprawiedliwie naliczana. To sie nazywa dobra zmiana lewaki!
Jak na razie nie mają hajsu na jedną obietnicę a gdzie dopiero reszta.
Tvn ci to powiedział?
Rozmawiałem z osobą która ma 500+ ale jeszcze ani złotówki nie dostała a no i widziałem wykresy, że dług publiczny za bardzo rośnie plus kalkulacje "ekonomistów" z pisu wzięły w łeb odnośnie podatku bankowego, około o połowę mniej kasy wpłynęło niż zakładali... TVN to samo mówi? Pytam bo nie oglądam.

U mnie w ciemnogrodzie wszyscy dostają i sobie chwalą.
Ba co niektórzy przestają gospodarzyć i chcą dawać mi pole w dzierżawe aby brać i na pierwsze dziecko. Tłumacze im, ze to trzeba sprzedać ale nikt nie słucha :lol:

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13484 dnia: Czerwca 25, 2016, 13:37:41 pm »
Rozmawiałem z osobą która ma 500+ ale jeszcze ani złotówki nie dostała

A kto rządzi w mieście tej osoby?  :hihi:
Zapewne ktoś z Po  :)

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13485 dnia: Czerwca 25, 2016, 13:52:29 pm »
Mija 5 lat i ten sam Czesiek: oszukali mnie! Skur...złodzieje, banksterzy. Oszukali mnie!

Nie mówię o ludziach którzy się dali oszukać, bo tu oczywiście mogli być bardziej rozważni i teraz ponoszą konsekwencję swojej naiwności. Mówię o bankach, które z każdej strony atakowały kłamliwymi reklamami mówiącymi jaka to jest super opcja kredyt we frankach, a doradcy wciskający kredyt nawet się słowem nie zająkneli jakie to ryzyko wciskając tę lichwę bo prowizja się musi zgadzać, a nawet jak ktoś doczytał mały druczek wciśnięty gdzieś tajniacko na końcu to uspokajali że nic takiego się nie stanie. Ludzie którzy się nabrali na Amber Gold też się sfrajerzyli, ale przy tym nie ma leszków którzy wrzeszczą że Amber Gold to super uczciwy biznes i brawa dla twórców. Jak babcia się nabierze na oszusta działającego "metodą na wnuczka" to też leszke wpadnie i powie że głupia baba sama sobie winna że dwa razy nie przemyślała, a oszust to super uczciwy gość. Banki starają się nas wybujać przy każdej okazji i śmieszy mnie ta wiara że to jakieś dobre wujki z Izraela które chcą dla nas jak najlepiej.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13486 dnia: Czerwca 25, 2016, 13:57:12 pm »
Ale żeby porównać wzięcie kredytu we frankach do przekazania podszywającemu się pod wnuczka złodziejowi to trzeba mieć już niezłą wyobraźnię.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13487 dnia: Czerwca 25, 2016, 14:23:55 pm »
Bo złodziej w dresie gorszy od złodzieja w garniturze - kradnie w setkach a nie milionach? :lol:
W obu przypadkach utraty pieniędzy można było uniknąć po głębszym przemyśleniu. No niestety, ludzie dają się oszukać na różne sposoby, co nie zmienia faktu że ciężar zbrodni jest po stronie manipulanta, a nie ofiary. I nie ma moralnej różnicy w tym że jedni manipulanci mają miliardy na opłacanie lobbystów i unikanie odpowiedzialności.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 14:28:22 pm wysłana przez el becetol »

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13488 dnia: Czerwca 25, 2016, 14:46:11 pm »
Bo złodziej w dresie gorszy od złodzieja w garniturze - kradnie w setkach a nie milionach? :lol:
W obu przypadkach utraty pieniędzy można było uniknąć po głębszym przemyśleniu. No niestety, ludzie dają się oszukać na różne sposoby, co nie zmienia faktu że ciężar zbrodni jest po stronie manipulanta, a nie ofiary. I nie ma moralnej różnicy w tym że jedni manipulanci mają miliardy na opłacanie lobbystów i unikanie odpowiedzialności.
Nie wiedziałem, że pożyczanie pieniędzy we frankach to przestępstwo. Poza tym z tego co się orientuje to część (większość?) osób mających kredyt we frankach i tak jest na plusie w porównaniu do tych co wzięli taki sam kredyt w PLN.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13489 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:11:41 pm »
Nie wiedziałem, że pożyczanie pieniędzy we frankach to przestępstwo.

1.
nie ma moralnej różnicy

2.
To co robił Amber Gold czy Goldman Sachs to też nie było przestępstwo przez bardzo długi czas. Trzeba umieć odróżniać przepisy ustalone przez być może skorumpowanego urzędnika od tego co jest moralnie uczciwe.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13490 dnia: Czerwca 25, 2016, 15:50:11 pm »
Bo złodziej w dresie gorszy od złodzieja w garniturze - kradnie w setkach a nie milionach? :lol:
W obu przypadkach utraty pieniędzy można było uniknąć po głębszym przemyśleniu. No niestety, ludzie dają się oszukać na różne sposoby, co nie zmienia faktu że ciężar zbrodni jest po stronie manipulanta, a nie ofiary. I nie ma moralnej różnicy w tym że jedni manipulanci mają miliardy na opłacanie lobbystów i unikanie odpowiedzialności.
Z tym, ze podszywanie sie to jawne oszustwo, a w przypadku kredytu wystarczy przeczytac umowe, ktora lezy przed toba.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13491 dnia: Czerwca 25, 2016, 18:05:56 pm »
Bo złodziej w dresie gorszy od złodzieja w garniturze - kradnie w setkach a nie milionach? :lol:
W obu przypadkach utraty pieniędzy można było uniknąć po głębszym przemyśleniu. No niestety, ludzie dają się oszukać na różne sposoby, co nie zmienia faktu że ciężar zbrodni jest po stronie manipulanta, a nie ofiary. I nie ma moralnej różnicy w tym że jedni manipulanci mają miliardy na opłacanie lobbystów i unikanie odpowiedzialności.
Z tym, ze podszywanie sie to jawne oszustwo, a w przypadku kredytu wystarczy przeczytac umowe, ktora lezy przed toba.
Kryzysu bankowego nie byli w stanie przewidzieć największe rekiny finansjery, a właśnie ten kryzys stoi za wzrostem kursu franka. Dziwi zatem taki hejt na frankowiczów i oczekiwanie że w szklanej kuli winni byli przewidzieć bezprecedensowy skok kursu.
Dla porządku - mam kredyt we franku. Jak go brałem to kalkulowalem ryzyko kursowe typu 30 %. Wyszło słabo ale ratę i tak mam niższą niż jak bym kupił mieszkanie za zetki. Nie chcę żadnych programów dla frankowiczów, ogarnę temat sam.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 20:56:13 pm wysłana przez Szymku »

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13492 dnia: Czerwca 25, 2016, 18:10:11 pm »
wystarczy przeczytac umowe, ktora lezy przed toba.

Po raz kolejny powtarzam, bo widzę że umiejętność czytania ze zrozumieniem leży całkowicie - nie piszę że oszukani zachowali się rozważnie nie analizując małego druczku w umowie i nie przechodząc zaawansowanego kursu analizy finansowej żeby wyprzedzić intelektualnie wszystkich analityków branżowych i przewidzieć kryzys finansowy - mówię o tylko o manipulowaniu ze strony banków. Czy uważasz że banki oszukujące w reklamach kredytów we frankach i bankowi przedstawiciele okłamujący klienta na temat ryzyka zachowali się uczciwie i przyzwoicie?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13493 dnia: Czerwca 25, 2016, 19:20:05 pm »
A w bankach to zawsze sa zatrudnieni ludzie rozwazni i odpowiedzialni? Bank musi zarobic, a to ze paru kientow ubedzie nie bedzie stanowilo raczej glebszej straty. Te ofiary losu beda tylko stanowili o statystyce.
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13494 dnia: Czerwca 26, 2016, 13:02:49 pm »
Że jesteś za głupi na ten temat to nic nowego, ale że żaden inny dość odwagi cywilnej nie ma żeby na proste pytanie odpowiedzieć? Poziom forum spada.

Anyway Kosza gnębią a co śmieszniejsze sam to popierał :lol:



http://www.thetimes.co.uk/edition/news/racist-flyers-left-near-school-tell-poles-go-home-hvffr7jd3?CMP=Spklr-_-Editorial-_-FBPAGE-_-TheTimesandTheSundayTimes-timesandsundaytimes-_-20160626-_-News-_-502819870&linkId=25926769

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13495 dnia: Czerwca 26, 2016, 13:05:45 pm »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13496 dnia: Czerwca 26, 2016, 14:13:21 pm »
wystarczy przeczytac umowe, ktora lezy przed toba.

Po raz kolejny powtarzam, bo widzę że umiejętność czytania ze zrozumieniem leży całkowicie - nie piszę że oszukani zachowali się rozważnie nie analizując małego druczku w umowie i nie przechodząc zaawansowanego kursu analizy finansowej żeby wyprzedzić intelektualnie wszystkich analityków branżowych i przewidzieć kryzys finansowy - mówię o tylko o manipulowaniu ze strony banków. Czy uważasz że banki oszukujące w reklamach kredytów we frankach i bankowi przedstawiciele okłamujący klienta na temat ryzyka zachowali się uczciwie i przyzwoicie?
Żaden sprzedawca, nawet w Saturnie nie jest uczciwy i zrobi wszystko abyś kupił to co ci oferuje. I dobrze ktoś napisał, nawet teraz frankowicze mają lepiej od tych co brali w złotówkach, więc zebrać niech idą gdzie indziej.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13497 dnia: Czerwca 26, 2016, 14:27:58 pm »
nawet teraz frankowicze mają lepiej od tych co brali w złotówkach

Ciekawe w jaki sposób  :lol:

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 979
  • Reputacja: 132
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13498 dnia: Czerwca 26, 2016, 14:32:48 pm »
W normalny, znam parę osób, które mają kredyt we frankach i wszyscy mówią, że dalej maja lepiej niż w złotówkach.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13499 dnia: Czerwca 26, 2016, 14:36:26 pm »
To są brednie. Jak ktoś brał kredyt w ~2008, to przez 5 lat płacił niższą ratę, a przez kolejne 25 będzie płacił znacznie wyższą. Oni mogą JESZCZE być do przodu, ale jeśli kurs franka nie poleci na pysk, to ostatecznie oddadzą o wiele więcej kasy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13500 dnia: Czerwca 26, 2016, 15:34:46 pm »
To zależy od wielu rzeczy ale ogólnie frankowicze wychodzą lepiej.
Wiecie dlaczego jest z tym taka afera?
Sławni i bogaci nabrali tych kredytów i jęczą po wszystkich mediach. Swego czasu Max Kolonko ślicznie opisał tą sytuacje. Polecam obejrzeć ten materiał.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13501 dnia: Czerwca 26, 2016, 18:00:03 pm »
ale że żaden inny dość odwagi cywilnej nie ma żeby na proste pytanie odpowiedzieć? Poziom forum spada.
Na jakie pytanie?

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13502 dnia: Czerwca 26, 2016, 21:24:56 pm »
Czy uważasz że banki oszukujące w reklamach kredytów we frankach i bankowi przedstawiciele okłamujący klienta na temat ryzyka zachowali się uczciwie i przyzwoicie?

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13503 dnia: Czerwca 26, 2016, 21:38:21 pm »
W jaki sposób banki oszukiwały w reklamach kredytów we frankach i na jaki temat kłamały udzielając tych kredytów?

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13504 dnia: Czerwca 26, 2016, 21:55:00 pm »
Skoro nie masz podstawowej wiedzy w omawianym temacie to czemu marnujesz mój czas?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13505 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:17:41 pm »
reklamy proszków do prania też oszukują.
I CO Z TEGO?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13506 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:30:59 pm »
Przeciez banki maja takie same targety jak np. Operatorzy komorkowi. Maja w D Kowalskiego po tym jak podpisze kontrakt.

Kowalski nie idzie do JP Morgan, a do ING itd. To jest ogromna roznica w ofercie czy traktowaniu klienta.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 22:33:38 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13507 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:36:43 pm »
też oszukują

Dziękuję, dobranoc. Do tej pory forumowe gremium obrońców Rotschildów i Sorosów upierało się że nie oszukują, ale dobrze że to główny reprezentant ignorantów wreszcie przyznał mi rację i potwierdził to o czym piszę od początku.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13508 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:38:10 pm »
Skoro nie masz podstawowej wiedzy w omawianym temacie to czemu marnujesz mój czas?
Znam osoby, ktore maja kredyty we frankach i nikt nie czuje sie oszukany. Brali kredyty z pelna swiadomoscia ryzyka. Dlatego jestem ciekaw, czy jestes w stanie jakos rozwinac swoja opinie.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13509 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:43:15 pm »
Dogadaj się z leszkiem i ustalcie jakąś wspólną wersję to się do niej odniosę, a nie obaj napierdalacie z dwóch stron na ślepo wybijając sobie nawzajem zęby.


Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13510 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:43:40 pm »
Becet zgadza się z Leszke, do czego to doszło. Czyżby tonacy się Leszke chwytał?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Yeahh, me and hate that's an odd couple

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13511 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:51:07 pm »
Kowalski nie idzie do JP Morgan, a do ING itd. To jest ogromna roznica w ofercie czy traktowaniu klienta.

jp morgan i tym podobne rąbią klientów jeszcze bardziej, ale dostajesz kieliszek szampana na otarcie łez po stracie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 23:09:13 pm wysłana przez s00s »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13512 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:54:04 pm »
Sprawiaja chociaz iluzje. Plus jednak operuja inna klientelom i sumami. Dobrze placa za to pracownikom. ;)

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13513 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:56:19 pm »
Sprawiaja chociaz iluzje. Plus jednak operuja inna klientelom i sumami. Dobrze placa za to pracownikom. ;)



I każdy z nich używa blackberry.



svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13514 dnia: Czerwca 26, 2016, 22:57:47 pm »
Dogadaj się z leszkiem i ustalcie jakąś wspólną wersję to się do niej odniosę, a nie obaj napierdalacie z dwóch stron na ślepo wybijając sobie nawzajem zęby.


Ja wiem, ze ty zawsze taki ton musisz narzucic, ale rozmawiamy we dwojke i ja nie jestem z nikim bark w bark pomimo twoich wyobrazen.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13515 dnia: Czerwca 26, 2016, 23:03:51 pm »
Ja odpowiem tobie, zaraz wskakuje leszke, odpowiem mu, zaraz wskakujesz ty i na zmiane sobie zaprzeczacie. Męczy mnie to. Pogadajcie sobie ze sobą.

Becet zgadza się z Leszke, do czego to doszło.

To leszke zgodził się wreszcie z tym co ja piszę od początku jednocześnie kończąc dyskusję o tym czy banki oszukują, czy są zawsze prawdomównym wzorem cnót.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13516 dnia: Czerwca 26, 2016, 23:05:16 pm »
Chciałem zaznaczyć, ze nigdy sie nie zgadzałem, nie zgadzam i nie bedę sie zgadzał z becetem. Jeżeli coś takiego wyszło to tylko dlatego, ze becet nagle zmienił zdanie na jakiś temat lub coś judzi i kombinuje dla własnych celów. .ewentualnie nie może wymyśleć żadnej bredni aby podważyć moją wiarygodnośc, wiec troluje aby zyskać na czasie i znaleść wyjście z sytuacji.

svonston

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13517 dnia: Czerwca 26, 2016, 23:08:06 pm »
Ja odpowiem tobie, zaraz wskakuje leszke, odpowiem mu, zaraz wskakujesz ty i na zmiane sobie zaprzeczacie. Męczy mnie to. Pogadajcie sobie ze sobą.
Nie umiesz prowadzic dwoch oddzielnych rozmow. Rozumiem i nie wnikam.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13518 dnia: Czerwca 26, 2016, 23:15:21 pm »
Sprawiaja chociaz iluzje. Plus jednak operuja inna klientelom i sumami. Dobrze placa za to pracownikom. ;)
no oczywiste, że dobrze płacą. za darmo nikt do piekła ci nie pójdzie.

ps. klientelą.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #13519 dnia: Czerwca 26, 2016, 23:18:59 pm »
Leszke teraz broni systemu Tuska, no ładnie się porobiło.

http://wpolityce.pl/gospodarka/230452-oszukani-przez-banki-maja-zaakceptowac-fakt-ze-ich-okradziono-a-dlaczego

Cytuj
Trwa absurdalny festiwal nieporozumień wokół kredytów we frankach. Zawistnicy zacierają łapki „a dobrze im tak, lemingom”, ale o nich pisać nie będę, są produktem systemu Tuska – szczucia Polaków na siebie.

Cytuj
A istota sprawy leży w fakcie, że na kredytach frankowych banki oszukały 700.000 Polaków wpisując do umów niedozwoloną klauzulę przeliczania złotówek na franki. Bezprawną.

Cytuj
Stwierdził to oficjalnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kilka lat temu nakazując wykreślenie jej z umów. A to w praktyce oznacza, że umowy w tym kształcie są nieważne w części dotyczącej przelicznika na franki i mogą być traktowane jedynie jako umowy zawarte w złotych.

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=2372

Cytuj
Sąd uznał za niedozwolone klauzule stosowane przez bank Millenium. Dotyczą one m.in. braku zasad ustalania kursu walut (tzw. spreadu) oraz niejednoznacznych przesłanek pozwalających bankowi na żądanie dodatkowego zabezpieczenia pożyczki

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12124

Cytuj
Postępowania przeciwko ING Bankowi Śląskiemu oraz mBankowi zostały wszczęte w czerwcu 2015 roku. W efekcie – Prezes UOKiK wydał dwie pierwsze decyzje dotyczące nieuwzględniania ujemnego oprocentowania.


Cytuj
ING Bank Śląski dobrowolnie zobowiązał się do zmiany praktyk i odda klientom kwotę wynikającą z różnicy między dotychczasowym oprocentowaniem, a tym, które uwzględnia obniżony LIBOR.

Cytuj
mBank nadal nie uwzględnia ujemnego oprocentowania kredytów hipotecznych w CHF, dlatego Prezes UOKiK nakazał zaniechanie stosowania tej praktyki. Ponadto, mBank musi usunąć skutki stwierdzonego naruszenia: kredytobiorcom ma zostać zwrócona kwota wynikająca z przeliczenia oprocentowania przyjmującego wartość ujemną. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości ponad 6,5 mln zł (6 585 493 zł).

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12298

Cytuj
W sierpniu 2015 r. zostało wszczęte postępowanie przeciwko Getin Noble Bank, a w listopadzie 2015 r. przeciwko Credit Agricole Bank Polska. W następstwie działań Urzędu oba banki dobrowolnie zobowiązały się zaniechać stosowania zakwestionowanych praktyk i zrekompensować klientom ich skutki.

Banki takie prawdomówne i uczciwe  :roll: