Autor Wątek: Próba czasu...  (Przeczytany 6149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Próba czasu...
« dnia: Maja 24, 2010, 11:55:59 am »
Temat czysto sentymentalny :) Nie wiem czy sie tez juz gdzies przypadkiem nie powiela ;) w pewnej czesci pewnie tak :) Z uwagi, ze na forum jest wydaje mi sie, ze dosc duzo osob ktore z grami swoja przygode rozpoczynaly "nieco dawniej niz wczoraj" to chce zapytac o odczucia w sprawie poprzednich generacji konsolek i gier... Chodzi mi o to czy nadal choc od czasu do czasu gracie na starszych sprzetach ? Czyms starszym niz generacja ps2,x czy gc ? Czyli dc, psx, n64, saturn ? A moze jeszcze dalej wstecz ? I jak wlasnie oceniacie teraz z perspektywy dzisiejszych konsol grafke oraz gameplay tamtych gier ? Wiadomo, ze 2d wolniej sie starzeje i ma swoje grono zwolennikow, a co z pierwszymi pokracznymi 3d ? :) Macie jeszcze sentyment do pikseli ? :) Bo ja mam :) Tez gatunki gier sie zmienily, pewne niemal calkiem wymarly a gameplay istniejacych ulegal czasem znaczacej przebudowie... No i na koniec oslawiony poziom trudnosci - dzis jest zdecydowanie latwiej (choc to oczywiscie pewna generalizacja :) ) kiedys trzeba bylo miezyc skoki czasem co do piksela  :lol:

Jesli macie jakies swoje zdanie na ten temat to chetnie je poznam :) chetnie dowiem sie do jakich gier tez ewentualnie wracacie :)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2010, 13:19:59 pm »
Jeżeli o mnie chodzi to pogrywam w gry na Pegasusa. Kumpel ma jego emulator na PS2 i łupiemy w stare gierki. Zawsze jest tylko "Pamiętasz to?", "No grałem w to!" :) Ostatnio przeszliśmy Arkanoid. Oczywiście dzięki możliwości save na emulatorze, bo normalnie to wydaje się niemożliwe.
A najmilej wspominam C64, którego dostałem na komunię. To były czasy, pół godziny wgrywania, czarno-czerwone pasy i syntax error :lol:

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2010, 14:12:06 pm »
Gry point'n'click na PC ale te takie dosyc stare z lat 90 :D
I od czasu do czasu jeszcze na pegazusie pogram :P

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2010, 14:12:26 pm »
Crash Team Racing to nadal jedna z lepszych party-game w moim środowisku. Zaskoczyło mnie ostatnio, że nawet brat ją zainstalował i pogrywa z żoną. ;)

Uogólniając, mam sentyment do PSXa i C64, na których grałem jako dzieciak.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 24, 2010, 14:27:17 pm »
Uogólniając, mam sentyment do PSXa i C64, na których grałem jako dzieciak.
Pamiętam kiedyś miałem pożyczone N64 na kilka dni i nie zdążyłem ukończyć Zeldy: OoT, bo się zaciąłem w ostatniej lokacji. Jak później sprawdziłem wystarczyło użyć Lens of Truth (i tak jedną lokację przeszedłem na czuja bez ich użycia :P ).

Ohtar

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2010, 15:25:22 pm »
Jeśli chodzi o konsole, to ja grywam od czasu do czasu w Vagrant Story z PSX-a. Mam zamiar odświeżyć/poznać kilka innych tytułów z tego sprzętu w późniejszym czasie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2010, 15:33:42 pm »
Jeśli chodzi o konsole, to ja grywam od czasu do czasu w Vagrant Story z PSX-a. Mam zamiar odświeżyć/poznać kilka innych tytułów z tego sprzętu w późniejszym czasie.
Jeżeli lubisz eRPeGi to koniecznie obadaj inne pozycje Square. Wtedy to była firma...

Ohtar

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 24, 2010, 15:42:12 pm »
Wstyd przyznać, ale na PSX grałem tylko w FFVII i Vagrant Story właśnie.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 24, 2010, 22:49:15 pm »
W domu moją najstarszą konsolą jest ps1 i powiem szerze, że dalej zdarza mi się na niej grać... Ba za niedługo znowu będę trzaskał w gierki z ps1 (Final 8 na razie poszedł w odstawkę za sprawą SSF4). Ogólnie uważam, że ta generacja nie sięga wcześniejszym do pięt (zarówno ps1, jak i ps2). Jakoś wtedy gry potrafiły zaskakiwać nie tylko za sprawą grafiki, wtedy liczyła się głównie grywalność...

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 24, 2010, 23:30:15 pm »
Dokładnie. Aktualna generacja to jak na razie porażka całkowita jak dla mnie (choc jeszcze trwa, to może się coś ruszy). Najlepszymi gierkami jakie zagrałem na X0 i ps3 były dead space, demon's souls, killzone 2 i dmc4 (aczkolwiek trójeczka i tak była lepsza). Totalne zrównanie jrpg z ziemią, jakaś masa głupich strzelanek za to, plus bezczelna pazernośc w postaci dlc.

Ostatnio poważnie się zastanawiałem, czy nie sprzedac ps3 i nie zainwestowac (po raz 3, lub 4 już) w ps2, no ale dam jeszcze szansę. Na ps2 masa cudownych rpgów na czele z shin megami tensei (zaliczone wszystkie poza devil summoner 2), boskie bijatyki (soul calibur 2, guilty gear- choc tu blazblue też daje radę), horrory (silenty). Wciąż liczę na zapowiedź emulacji tych gierek.

Jeszcze wcześniej, to swego czasu dużo bawiłem się romami na n64, ogrywając japońskie popierdółki, oraz chociażby Evangeliona 64 (który był słaby, ale ile śmiechu). Także na emu snesa dużo miałem rzeczy, samego chrono triggera skończyłem ze 4 razy, a FFVI miało lepszą narrację niż dzisiejsze części.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 24, 2010, 23:37:47 pm »
Zależy od gry. Są takie które nie zestarzaly sie ani troche(te ambitne, sotc, ico, okami, killer 7), a taki np. gun ktorego sprwadzalem ostatnio z ciekawosci to jakas czysta masakra.

lupinator

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 24, 2010, 23:43:19 pm »
Kupiłem jakiś czas temu Oddworlda na PS3 i przyznam szczerze, że bardzo żałuje tej decyzji, bo gra w mojej pamięci wyglądała i grała się dużo lepiej niż jak to miało miejsce w tym roku. Teraz, kiedy myślę o Oddworldzie to mam nieprzyjemny obraz z wersji PSN, a nie stare dobre wspomnienia. Co ciekawe zupełnie inaczej było np. z Crashem 3, który okazał się zupełnie tym samym Crashem, jaki pozostał w mojej pamięci i na PS3 bawiłem się wspaniale.

Tango

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2010, 23:48:23 pm »
Wciaz emulatory NEO-GEO, szklana pulapka z maszyn = DIE HARD ARCADE mozna ja wyrwac na ps2. Z PSX to Mortal Kombat Trilogy + Crash + Soul Blade + Tekken2 (dla mnie najlepszy tekken) Wracajac do ery PSX zroznicowanie gier bylo masakryczne. Teraz moze jest z tego 30%. Z PS2 to zawsze moge zagrac w Tekken TAG. Z gamecube resident 1 remake + resident 0 do dzis niszcza. Mario party tez pogrywam czsami.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 24, 2010, 23:48:52 pm »
Ja lubię sobie od czasu do czasu pociąć w CTR, jak kumpel przyjdzie, albo ja do niego.

el becetol

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2010, 00:05:22 am »
Ja co kilka lat przechodzę sobie Discworld 1 i 2. Moim zdaniem żadna z książek serii nie daje takiego funu jak te gry.

A na ps1 od czasu do czasu pogram w Need4Speed, na 42plazmie wygląda jak japierdolekurwawylaczto ale jest ciągle nie do zajechania. Niech w końcu EA zrobi takiego N4SPD w HD.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 00:25:35 am wysłana przez el becetol »

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 25, 2010, 00:08:19 am »
Wiec jednak jest troche osob ktore tez maja sentymencik do przeszlosci :) ja np ostatnio odkrywam na nowo n64  i gry ktore opuscilem bo mnie poprostu wtedy stac na wszystkie nie bylo :) kieszonkowe tylko a gry byly po 200 -300 zl wiec przechodzilem jedna i wymienialem za doplata :) a teraz poluje na allegro i czasem za marne grosze  idzie dostac perelki :) aktualnie w oczekiwaniu na zelde mm :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 25, 2010, 00:20:49 am »
Cóż w moim przypadku sytuacja jest nieco inna... PS 3 jest moją pierwszą konsolą stacjonarną, ale to nie znaczy, że historii w graniu nie miałem, po prostu wychowywałem się na PC :P

Z mega klasyków jakie odpalałem ostanimi czasy (czytaj ostatnie miesiące) to Mechwarrior 2 który o dziwo uruchomił mi się na Viście bez żadnych patchy :lol: (a gra ma napisane na płytce "Special Edition For Windows 95" :D ) ze względu na ostatnie darmowe wydanie to Mechwarrior 4 polecam się wczytać na www.mektek.net chyba jeden z lepszych symulatorów mechów za darmo...
Homeworld 1 - w to to regularnie gram i wracam, po prostu nie ma lepszego space RTS'a, chyba nawet Homeworld 2 nie jest lepszy...

Z takich mega klasyków, do których niestety już nie wracam, albo z braku czasu, albo braku chęci bawienia się w odpalanie na obecnych kompach to Lotus 3, Car And Driver, MDK czy też Commanche 1 od NovaLogic, ktoś jeszcze kojarzy tą firmę, zanim zaczęli wydawać nisko budżetowe tasiemce? :P Mieli naprawdę świetne "lekkie" symulatory... Taki F-22 Lightning 3 do tej jest świetny, model lotu miał idealnie wypośrodkowany między realizmem a radością z gry.

Jak już przy symulatorach jesteśmy, to w sumie jest moja największa nostalgia z dawnych lat... Nikt już tego nie robi, do tej pory pamiętam najlepsze części Rainbow Six (jedynka i Rogue Spear) które były mega ciężkimi grami, a teraz to zwykła rozpierducha, to samo z Ghost Recon, o symulatorach lotu nie będę wspominał, bo praktycznie przestały istnieć nawet w formie zręcznościowych latadeł jak Ace Combat (chyba tylko na PSP wydają tytuły, nowego tytułu tej marki na konsole stacjonarne kompletnie nie widać :/ )

to chyba tyle ode mnie...

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 101
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 25, 2010, 20:19:12 pm »
Ja gram ostatnio więcej na starych konsolach niż na PS3 czy X360. A jedyną gierą, która nie wytrzymała próby czasu jest Turok :(. Teraz to ten tytuł wygląda bardzo słabo wizualnie na tle innych gier z N64. Musiałem ją przez to sprzedać.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 570
  • Reputacja: 252
Odp: Próba czasu...
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 25, 2010, 20:27:51 pm »
Rzadko, niemniej zdarza się zagrać w coś na GBA.