Ankieta

Czy wierzysz w koniec świata?

Jeśli tak, weź czerwoną pigułkę.
7 (43.8%)
Jeśli nie, weź niebieską i spier**laj do wora.
9 (56.3%)

Głosów w sumie: 14

Głosowanie skończone: Września 22, 2012, 23:02:32 pm

Autor Wątek: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców [']  (Przeczytany 509123 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1160 dnia: Czerwca 19, 2010, 00:51:56 am »
A ten, tak na poważnie, to poczytałem sobie z ciekawości co piszą na stronie NASA i chyba nie będzie tak źle. Z tego co wywnioskowałem, to występować będą jedynie zakłócenia w łączności GPS, telefonii komórkowej, kablówce, pewnie Internecie oraz chwilowe 'blackouts'. A i też nie na całym świecie (im bliżej równika, tym bezpieczniej).

Ocieplanie klimatu też się zmniejszy. Pozdro Al Gore!

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1161 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:32:44 pm »
No ja to ostatnio mam jakieś zakłócenia w sieci GSM , połączyć się normalnie nie da z nikim... A no i kablówka mi na ekranie telewizora zaczyna kwadraciki pokazywać... do tego wi fi między PS3 a PC słabo działa , filmiki klatkują strasznie ... a ma być tylko gorzej... xD

Ohtar

  • Gość

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1163 dnia: Czerwca 20, 2010, 22:44:56 pm »
Wyłączyli "brzęczki" , czyli nie będą odpalac rakiet międzykontynentalnych? :D Nastał czas pokoju :D

Ohtar

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1164 dnia: Czerwca 20, 2010, 23:05:18 pm »
Spoko. Jak jakaś neutronowa gwiazda w naszej galaktyce jebnie rozbłyskiem gamma to i tak będzie nam wszystko jedno. Na szczęście szanse są wyjątkowo niskie. :P

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1165 dnia: Czerwca 20, 2010, 23:23:31 pm »
Kosmos... :lol:

el becetol

  • Gość

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1167 dnia: Czerwca 22, 2010, 12:52:23 pm »
I co na to forumowi rusofile?
:lol:
Fajnie jest oglądać świat w czarno-białych barwach, prawda?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1168 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:00:47 pm »
To pilot podejmuje ostateczną decyzję o lądowaniu. Jeśli opierał się tylko i wyłącznie na poleceniach wieży i na ich podstawie podjął próbę lądowania to tylko i wyłącznie jego wina. Tym bardziej, że widział jakie panują warunki.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1169 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:14:54 pm »
Nie było decyzji o lądowaniu. Była próba zejścia do wysokości decyzyjnej, a specyfika terenu uniemożliwiła skuteczne odejście. Skoro kontroler sprowadza samolot do wąwozu przed lotniskiem, jego wkład w spowodowanie katastrofy jest kluczowy. Jeśli w takiej sytuacji jakiś kretyn mówi o wyłącznej winie pilotów, powinno się go pozbawić obywatelstwa i wywalić bez spadochronu za rosyjską granicą. Że też się w Polsce rodzą takie głąby...  :mad:
 Spokojnie i bez wyzwisk.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1170 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:25:33 pm »
To pilot podejmuje ostateczną decyzję o lądowaniu.

Był poniżej wysokości decyzyjnej, nie zareagował na komendę odejścia na drugi krąg i kontynuował obniżanie pułapu. Tyle w temacie. Jak ktoś jest tępym matołem i tego nie rozumie to już nie moja wina.
 Ty również.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1171 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:32:36 pm »
Nie przeczytał stenogramów, nie ma pojęcia o czym mówi, a twardo bełkocze dalej. Minimalna wysokość decyzyjna dla lotniska w Smoleńsku wynosi 70 metrów i na wysokości 70 metrów pada komenda "odchodzimy". Dopiero poniżej 50 metrów z wieży pada komenda "horyzont 101", nakazująca zakończenie zniżania, a polecenie odejścia na drugi krąg już po zderzeniu z drzewami.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1172 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:34:35 pm »
Cytuj
Gazeta wspomina także, że jeden z kontrolerów przyznał podczas przesłuchania, iż załodze prezydenckiego samolotu podawano fałszywe, gorsze dane o poziomie chmur nad lotniskiem, aby skłonić ją do rezygnacji z lądowania.

wyglada na to, ze Ruscy nie chcieli zeby samolot ladowal - moze jakas awaria sprzetu ? a ze nie chcieli ryzykowac incydentu dyplomatycznego ( wiadomo Lechu kochal braci Rosjan tak jak Jaro), probowalic zgonic to na pogode itp. ale trzeba poczekac do konca sledztwa.... Iras jak zwykle bluzgi, chamstwo itp. jakie to typowe dla pewnych kregow, zal mi takich ludzi, powaznie.


BBN ma po czesci racje, przeciez samolot jest wyposazony we wlasnie czujniki wysokosci itp. i to do pilota zalezy decyzja gdzie i kiedy laduje ( no chyba, ze ktos na niego naciskal, bo sie komus spieszylo) nie bylby to pierwszy raz kiedy otoczenie prezydenta naciskalo na pilotow.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1173 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:39:43 pm »
BBN ma po czesci racje, przeciez samolot jest wyposazony we wlasnie czujniki wysokosci itp. i to do pilota zalezy decyzja gdzie i kiedy laduje ( no chyba, ze ktos na niego naciskal, bo sie komus spieszylo) nie bylby to pierwszy raz kiedy otoczenie prezydenta naciskalo na pilotow.

To raz a dwa, że meteominimum dla lotniska było zbyt małe o ponad połowę (wynosiło 400m przy minimum 1000m). Pilot mimo to dalej się zniżał. Naprawdę tu nie trzeba nic więcej dodawać. Nikt poza pilotem nie może decydować o takich manewrach jakie wykonał tego feralnego dnia TU-154.

el becetol

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1174 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:50:20 pm »
kiedy laduje ( no chyba, ze ktos na niego naciskal, bo sie komus spieszylo) nie bylby to pierwszy raz kiedy otoczenie prezydenta naciskalo na pilotow.

 :lol:

Mr. Zombie może teraz wpadnij z ciętym komentarzem. Najlepiej znajdź mi odpowiednie słówko na (...) który cały czas stoi po stronie Rosji pomimo obciążających ją dowodów, plując na Polaków, a głównie zmarłego Kaczyńskiego. Rusofil to zbytnio delikatne stwierdzenie. Zdrajca już bardziej odpowiednie, bo to już mentalność żydowskiego obozowego kapo który swoich rodaków z uśmiechem na ustach do komór wpychał.
 

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1175 dnia: Czerwca 22, 2010, 13:58:16 pm »
Cytuj
W sierpniu 2008, kilka dni po wybuchu walk w Gruzji, prezydent Lech Kaczyński udawał się do tego kraju z prezydentami Litwy i Estonii oraz premierem Łotwy. Samolot poleciał przez Ukrainę do Azerbejdżanu, skąd delegacja udała się do stolicy Gruzji w kolumnie samochodów. Po międzylądowaniu w Symferopolu na Ukrainie, gdzie na pokład wsiadł prezydent Ukrainy, L. Kaczyński chciał, by samolot nie leciał do Gandżi w Azerbejdżanie, lecz od razu do Tbilisi.

Ówczesny rzecznik Sił Powietrznych ppłk Wiesław Grzegorzewski, w rozmowie z PAP podkreślał, że Tu-154 z pułku specjalnego lecąc do Azerbejdżanu wykonywał lot według planu przedstawionego przez Kancelarię Prezydenta. "Nie było zgód dyplomatycznych na lot do Tbilisi, pilot nie miał wiedzy, kto kontroluje przestrzeń powietrzną Gruzji, kto zabezpiecza naziemne środki kontroli ruchu, w jakim stanie jest lotnisko. Po analizie sytuacji pilot podjął decyzję, by lecieć zgodnie z planem" - wyjaśniał.

Przypomne tylko ze PiSiory pozniej zlozyly pozew przeciw temu pilotowi.

Wiadomość scalona: Czerwca 22, 2010, 14:16:15 pm
Mr. Zombie może teraz wpadnij z ciętym komentarzem. Najlepiej znajdź mi odpowiednie słówko na (...) który cały czas stoi po stronie Rosji pomimo obciążających ją dowodów, plując na Polaków, a głównie zmarłego Kaczyńskiego. Rusofil to zbytnio delikatne stwierdzenie. Zdrajca już bardziej odpowiednie, bo to już mentalność żydowskiego obozowego kapo który swoich rodaków z uśmiechem na ustach do komór wpychał.


Moderacji brak... a to ci niespodzianka ? A  moze Windo czeka az tez bluzgami odpowiem ? Bo wiem, ze niektorzy moderatorzy sa bardzo stronniczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 14:16:15 pm wysłana przez LoNdEk »

el becetol

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1176 dnia: Czerwca 22, 2010, 14:36:57 pm »
PiSiory

Moderacji brak... a to ci niespodzianka ? A  moze Windo czeka az tez bluzgami odpowiem ? Bo wiem, ze niektorzy moderatorzy sa bardzo stronniczy.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1177 dnia: Czerwca 22, 2010, 14:40:21 pm »
Przypomne tylko ze PiSiory pozniej zlozyly pozew przeciw temu pilotowi.

Cytuj
Przypomne tylko ze PiSiory pozniej zlozyly pozew przeciw temu pilotowi.

Okreslenie PiSiory nie odnosilo sie do osob tutaj dyskutujacych, ale OK widze ze wybiorczo mnie cytujesz... tak poszukaj wszystkich k*rw itp. jakie napisalem wytnij je z kontekstu i ... walnij barana w sciane. I wg. ciebie becelot czlonek PiS to tak samo obrazliwe okreslenie jak :

Cytuj
Zdrajca już bardziej odpowiednie, bo to już mentalność żydowskiego obozowego kapo który swoich rodaków z uśmiechem na ustach do komór wpychał.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1178 dnia: Czerwca 22, 2010, 14:50:34 pm »
Moderacji brak... a to ci niespodzianka ? A  moze Windo czeka az tez bluzgami odpowiem ? Bo wiem, ze niektorzy moderatorzy sa bardzo stronniczy.
Już pisałem że krope dostał najpierw Iras, potem Boban który wysłał posta po tym jak dałem kropke Irasowi. Jak widać kropka dla becetola też jest. Zapoznaj sie ze sprawą a później rzucaj na prawo i lewo jakimiś głupawymi oskarżeniami, ok?

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1179 dnia: Czerwca 22, 2010, 15:19:43 pm »
Moderacji brak... a to ci niespodzianka ? A  moze Windo czeka az tez bluzgami odpowiem ? Bo wiem, ze niektorzy moderatorzy sa bardzo stronniczy.
Już pisałem że krope dostał najpierw Iras, potem Boban który wysłał posta po tym jak dałem kropke Irasowi. Jak widać kropka dla becetola też jest. Zapoznaj sie ze sprawą a później rzucaj na prawo i lewo jakimiś głupawymi oskarżeniami, ok?


Chodzilo mi o ta wypowiedz Windo wiec widze ze to ty nie czaisz...lol...

Cytuj
Zdrajca już bardziej odpowiednie, bo to już mentalność żydowskiego obozowego kapo który swoich rodaków z uśmiechem na ustach do komór wpychał.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 263
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1180 dnia: Czerwca 22, 2010, 15:21:36 pm »
No ma krope za to przecież. Nie będe palcem pokazywał kto nic nie czai. I nie wiem czemu odniosłeś  sie personalnie do mnie. Nie tylko ja tu jestem moderatorem.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1181 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:09:28 pm »
Zdałem  o_O.
Wszystko od nowa, od początku...


andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1183 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:51:28 am »
A co on zeznał?
I Rzecz Pospolita miała dostęp do akt sprawy ?

A tak w ogóle , to zbrzydł już ten samolot ...

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1184 dnia: Czerwca 25, 2010, 10:55:56 am »
no właśnie tak pozeznawał, że już chyba sam nie wie.

I rzeczpospolita możliwe, że nie ma dostępu do sprawy (choć ch tam wie), ale do prokuratora braskiego ma na pewno.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1186 dnia: Lipca 18, 2010, 00:29:15 am »
Nie wiem czy było:

Tajemnice lotniska Denver


Ogólnie filmik mało profesjonalny, więc ciężko powiedzieć co o tym myśleć. Samą teorię uważam jednak jako jedną z ciekawszych ostatnimi czasy. Malowidła są kozackie :)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1187 dnia: Lipca 18, 2010, 00:53:38 am »
Czemu ta super tajemna organizacja miałaby umieszczac wskazówki odnoszące się do nich na publicznym lotnisku, kiedy zależy im niby by pozostac anonimowi?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1188 dnia: Lipca 18, 2010, 00:58:59 am »
Nie wiem właśnie. Imo jednak ciekawa teoria. Po co w ogóle umieszczać takie malowidła na lotnisku?

To też jest na tym lotnisku:



http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6032
Cytuj
Ten mustang z Denver jest połączony z MONTAUK PROJECT i Projekt Phoenix ???

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1189 dnia: Lipca 18, 2010, 11:39:20 am »
Ciekawe , ciekawe...
"The New World Order"...

Świat bez granic , jeden rząd...
Ekspansja amerykańskich wojsk na wszystkie strony świata... w końcu oni walczą "o pokój" i wszystkie ich działania są usprawiedliwione bo przecież walczą ze złem.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1190 dnia: Lipca 18, 2010, 11:44:13 am »
Nie takie głupie :]

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16

1man1jar

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1192 dnia: Lipca 18, 2010, 12:16:27 pm »
NWO brzmi zdecydowanie bardziej rozsądnie niż zamach na prezydenta wszechpolski.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1193 dnia: Lipca 18, 2010, 13:37:11 pm »
Filmik zamieszczony przez POKa lekko mnie przeraził, wywołując nierozłączną analogię między lotniskiem, a obozem koncentracyjnym. Te rozległe tunele, hale podziemne z natryskami przywodzą na myśl nic innego, jak komory gazowe z Auschwitz. Oczami wyobraźni widzę ludzi ładowanych na pokłady samolotów i niczym pociągami z IIWŚ transportowanych do Denver. Masakracja panowie :D

Artykuł podany przez Ryo też niezmiernie ciekawy, zwłaszcza motyw przemieszczenia się w czasie. Daleki jestem od przyjmowania za pewnik takich teorii i siania dekadenckiej propagandy, ale wrażenie wywiera to na mnie niemałe (choć trudno powiedzieć w jakim stopniu to wszystko jest jedną wielką bzdurą). W związku z tymi przeskokami w czasie zawsze związane były moje dywagacje na temat przeznaczenia - bo jeśli ktoś z lat '40 przeniósł się nagle do lat '80, by później znów powrócić do swych czasów, to czy nie jest to równoznaczne z istnieniem ustalonej już wersji przebiegu wydarzeń, zapisanej gdzieś linii czasu? Rozważania te jednak bardziej pasują do tematu filozofia, więc kończę z tymi rozwodami.

Chciałbym przy okazji podzielić się moją teorią dotyczącą UFO. Uznając przeskoki czasowe za coś możliwego do osiągnięcia, można wysnuć wniosek, że UFO może być niczym innym, jak ludźmi z przyszłości, odwiedzającymi stare dzieje. Wielkie byłoby zdziwienie, gdyby okazało się, że w Roswell wydobyto ze szczątków tego domniemanego obiektu ciała ludzkich pilotów (o ile oczywiście miała tam miejsce taka katastrofa).
Z takiego pomysłu mógłby powstać niezły film, nieprawdaż? :D
PSN ID: WojtqGO

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1194 dnia: Lipca 18, 2010, 13:43:06 pm »
Z takiego pomysłu mógłby powstać niezły film, nieprawdaż?

Powstał serial o ile się nie mylę, i właśnie chyba ci kosmici byli ludźmi, albo tak wyglądali.  :roll:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1195 dnia: Lipca 18, 2010, 15:39:47 pm »
NWO brzmi zdecydowanie bardziej rozsądnie niż zamach na prezydenta wszechpolski.

No i Hulk Hogan należał do NWO, więc to musi byc kozacka organizacja.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1196 dnia: Lipca 18, 2010, 22:22:28 pm »
Cytat podany przez Ryo jest interesujący i napisany wyjątkowo dobrze. Stwierdzenie jego prawdziwości to niestety zupełnie inna bajka. Po pierwsze teleportowanie tak wielkiego obiektu do testu wydaje się dosyć dziwne. Najpierw zrobili by tysiące prób na mniejszych obiektach i mogli by na tej podstawie stwierdzić jakie są tego skutki i czy jest w ogóle sens robienia tego na większą skalę. Już pomijając, że wcielenie tego w życie byłoby niesamowicie trudne. Co do podróży w czasie to jej wcielenie w życie byłoby niesamowicie trudne z punktu technicznego. Mianowicie bierze mnóstwo energii, więcej niż jesteśmy w stanie wytworzyć. Ogólnie jeszcze wszystko wydaje się zbyt dobrze opisane. Pewności nigdy nie można mieć, bo np bomba atomowa też wydaje się niewiarygodnym osiągnięciem techniki. Mimo wszystko i tak pozostaję sceptykiem.

Cytuj
Wielkie byłoby zdziwienie, gdyby okazało się, że w Roswell wydobyto ze szczątków tego domniemanego obiektu ciała ludzkich pilotów (o ile oczywiście miała tam miejsce taka katastrofa).
Katastrofa miała miejsce. Pozostaje jednak problem wiarygodności i tego co faktycznie się tam wydarzyło. Jedni mówią tak, drudzy tak. Oficjalna wersja brzmi, że testowano jakiś prototypowy balon szpiegowski, a zamiast pilota włożono małpę. Znalezione ciała nie przypominały ludzi i miały poniżej 1,5 metra długości, więc argument z małpą byłby całkiem sensowny.

To może być całkiem ciekawe:
http://torrenty.org/torrent/494605
Widział może ktoś?

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 976
  • Reputacja: 120
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1197 dnia: Lipca 18, 2010, 23:24:57 pm »
UFO...
Nie pamiętam dokładnie , ale kiedyś słyszałem , czy oglądałem jakiś program , gdzie mówiło się o tym , że UFO ukrywało się w morskich głębinach...
Historia była o tym , ze Amerykański statek z z czasów zimnej wojny natrafił na obiekt/y pod wodą , który najpierw rozpoznano jak jakaś super szybka radziecka łódź podwodna , jednak w tamtych czasach niemożliwe było zbudowanie tak szybkich lodzi podwodnych.
Mniemane radzieckie statki miały się tez wynurzyć i unosić nad wodą , a wtedy cała elektronika na statku po prostu przestała działać...
Cały film był oparty na relacjach dowódców i marynarzy służących wtedy na tym statku.

Szukałem gdzieś jakiegoś artykułu w google , ale nic nie znajduję, a szkoda , bo historyjka na prawdę ciekawa...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1198 dnia: Lipca 19, 2010, 23:06:37 pm »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #1199 dnia: Lipca 20, 2010, 10:20:16 am »
Cytuj
Największe kontrowersje w Rosji budzi fakt, że orzekając o przyczynach katastrof lotniczych, MAK jest sędzią we własnej sprawie – to Komitet bowiem dopuszcza do użytku sprzęt, którego ewentualne awarie czy wady musi później stwierdzić.

Kontrowersje te pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 1997 r., po katastrofie transportowca An-124 Rusłan, który spadł na mieszkalny kwartał Irkucka. Zginęły 72 osoby. W samolocie przestały pracować silniki. MAK, który wydał na nie certyfikat, mimo licznych głosów krytyki uparł się, że przyczyną katastrofy był błąd pilota.

Kilka lat później, w 2006 r. po katastrofie ormiańskiego A320 (samolot runął do morza podczas podejścia do lądowania, zginęło 113 osób) o spowodowanie wypadku MAK znów oskarżył załogę. Ormiańska prasa ujawniła jednak, że zataił zeznania świadków, którzy mówili o błędach obsługi lotniska i ekspertyzy wskazujące na fatalny stan techniczny portu lotniczego (który Komitet wcześniej sam certyfikował). Sprawa wywołała tak duże kontrowersje, że ormiańskie media zażądały, by Armenia wystąpiła z MAK. W 2007 r. głośna była sprawa pilota linii Azor-Awia Aleksandra Kazancewa, którego MAK obarczył odpowiedzialnością za rozbicie wcześniej na lotnisku w Baku Iła-76.

Kazancew wytoczył proces o zniesławienie liniom lotniczym, do których należał samolot. Tylko tak mógł się bronić i pośrednio oskarżyć objętych dyplomatycznym immunitetem specjalistów MAK. Pilot przedstawił dokumenty, z których wynikało, że silniki feralnej maszyny siedem lat przed katastrofą zostały przez właściciela skreślone ze stanu i zakwalifikowane jako złom. Tuż przed katastrofą zużyte silniki znów zamontowano do samolotu. MAK wydał na nie certyfikat, a przewoźnik, jakby spodziewając się katastrofy, ubezpieczył samolot na 10 milionów dolarów.

Kazancew w swych zeznaniach oskarżył MAK nie tylko o niechlujnie czy błędnie wydany certyfikat, ale zafałszowanie ekspertyzy dotyczącej katastrofy. Według pilota komitet orzekł bowiem jego winę, będąc w posiadaniu pełnej dokumentacji silników z całą ich historią, a fakt ten w orzeczeniu zataił, jakby dokumentów nigdy nie było.

Przeciw praktyce permanentnego zrzucania przez MAK winy za wypadki lotnicze na załogi samolotów kilkakrotnie protestowali rosyjscy piloci. Zarzucili Komitetowi, że będąc sędzią we własnej sprawie, wciąż tendencyjnie pomija wpływ usterek urządzeń lotniskowych i samolotów, które certyfikuje.

http://wiadomosci.onet.pl/1619725,2677,1,wladcy_nieba,kioskart.html