Autor Wątek: Kingdom Come: Deliverance  (Przeczytany 60634 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #160 dnia: Kwietnia 24, 2021, 20:06:04 pm »
Wiem, ze nie ma co liczyc na latke na PS5/XSX. Boli nieco widok okrojonych efektow zwlaszcza w budynkach. Na PC wyglada kozacko, na konsolach surowo:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 12, 2023, 14:40:17 pm »
Przechodzę drugi raz KC ale już wersja Royal. Staram się zrobić wszystko co się da, a zwłaszcza zawalone przy pierwszym przejściu zadania. Pierwsze przejście KC miałem 111h a teraz miałem 80h dopiero przy walce z Bosem w kościele w Przybysławicach. Co ciekawe mam tak dopakowana postać, że zadanie "Gniazdo żmij" czyli sabotaż w Przybysławicach to wykonałem wybijając wszystkich z tego obozu :) Szkoda, że gra nie brała tego pod uwagę gdy miałem zdać relację Radzikowi (np. jakieś osiągnięcie fajne czy coś). A sama walka z Boss'em czyli Konusem trwała chyba 5 sekund... Dostał dwa razy z miecza i walka zakończyła się. :)

Z ciekawostek, które mnie zastanawiają to przy pierwszym przejściu gry, w zadaniu ze starym rycerzem Ulrykiem miałem z nim walkę. Teraz gdy uciekł mi na koniu do karczmy to była zwyczajna rozmowa, a walki nie było. Dziwne. Zadanie oczywiście ukończone, nawet pod koniec w kopalni podczas rozmowy z Ulrykiem na temat "oddania" mi poszukiwanej osoby miałem w opcji dialogowej "już raz Cię pokonałem w walce" :) A walki żadnej nie było.

Piękna gra, pierwsze przejście było wspaniałym doznaniem, a drugi raz gra jeszcze bardziej zaskakuje gdy sobie z nią eksperymentujemy.

Pewnie za jak ukończę to po dłuższej przewie będę chciał zacząć grę na poziomie HARD.

Za pierwszym razem gdy przechodziłem grę miałem spore braki w Skill Book'ach, teraz brakuje mi już tylko dwóch książek:
Who Needs a Key? II - to podobno "fabryczny" BUG i nie da się jej zebrać.
Silence is Golden and Other Myths III - to jest zagadka a internet milczy... Podobno był w skrzyni w pokoju Skryby w Ratajach, ale ja tam nic nie znalazłem... Może BUG bo pierwsze podejście gry niektóre książki także nie były do zdobycia tam gdzie trzeba...

Dodatki w wersji ROYAL robią robotę. Szkoda, że wcześniej jak grałem to nie kupiłem tych DLC. Ale może i dobrze bo drugie przejście jest jeszcze fajniejsze.
Niesamowity jest dodatek "A Woman's Lot" (Dola Kobiety), która zawiera w sobie dwa duże questy - jeden związany z Teresą a drugi z Johanką.
Zadania z Teresą może są nieco nudnawe, ale dzieją się w przed, w trakcie jak i nieco po ataku na Skalicę i jest to zarypiste uzupełnienie tych wydarzeń.
Natomiast zadanie z Johanką czyli "Matka Boska Sazawska" to dla mnie rewelacja i niesamowicie poruszające zadanie.. Niestety miałem po przejściu złe zakończenie, a druga próba neutralne zakończenie - oba są dosyć smutne i chyba zacznę od nowa aby uzyskać dobre.

Wielka szkoda, że nie ma jakiejś łaty na nowa generację - jedynie chyba loadingi są szybsze? Ja kupiłem znowu ONE X specjalnie aby ograć drugi raz KC z DLC.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 12, 2023, 16:23:56 pm »
Nie pamiętam już czy to był Ulryk czy ktoś inny, ale nie mogłem go pokonać w walce. Co zrobiłem?
Wiedząc, że nocuje w karczmie, zakradłem się do jego pokoju, ukradłem mu co się dało i tyle było z moich problemów.  :lol:
Świetna gra, a jeszcze lepsze jest to, że niemal każdego questa z głównej linii fabularnej można zrobić na kilka sposobów.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 12, 2023, 17:07:29 pm »
Ja Quest w kopalni (Nie wszystko złoto) miałem inaczej wykonany za drugim razem. Pierwszy raz wszedłem od strony obozu bandytów, Ulryk zginął w walce wtedy. Drugi raz do kopalni miałem zaznaczone inne wejście, ominięci totalnie bandyci i pojmany w środku Jasiek z Ronowa - tym razem Ulryk przeżył, dogadałem się z nim w sprawie Jaśka i fajnie wszystko się zakończyło. Podobno zadania mają zawsze przynajmniej 3 różne opcje wykonania.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 823
  • Reputacja: 81
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 12, 2023, 17:56:20 pm »
Bardzo możliwe, że trzy.
Misję w klasztorze też mogłem zakończyć na różne sposoby, chociaż już sporo z tego nie pamiętam.

Mogliby wreszcie wydać część drugą. Rpg w klimatach średniowiecza, to jest coś pięknego. Szkoda, że twórcy rpg tak rzadko robią coś w tym okresie historycznym.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwca 11, 2023, 20:47:15 pm »
Ostatnio często wracam do KC:D pobawić się mechanikami i sprawdzać je pod różnymi kątami. Mimo, że ukończyłem grę dwa razy to dopiero teraz pewne mechaniki "zweryfikowałem" - np. strzelenie do strażnika w mieście z łuku gdy on nas nie zauważy to nie będzie automatycznie "zwalone" na gracza, stanie się to dopiero gdy on fizycznie zauważy, że my wykonaliśmy strzał. To samo zamordowanie kogoś na środku ulicy gdy nikt nas nie zauważył nie powoduje złamanie prawa przez nas.



Tu kolejny "test" zachowania się NPC gdy zabijemy kogoś niezauważenie a po chwili przechodzący NPC zauważy ciało - takie osoby biegną po straż, która oczywiście sprawdza teren ale ponieważ nikt nas nie zauważył podczas zabijania NPC to jesteśmy bez winy.



Macie jakieś ciekawe spostrzeżenia dotyczące podobnych mechanik?

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 549
  • Reputacja: 251
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #166 dnia: Grudnia 07, 2023, 10:15:34 am »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 120
  • Reputacja: 6
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #167 dnia: Grudnia 08, 2023, 13:30:51 pm »
Ooo to będzie ciekawie. Myślałem, że gra już jest totalnie olana, a jednak nie - kto wie, może jakaś łata na XS/PS5 się pojawi.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #168 dnia: Grudnia 08, 2023, 13:32:42 pm »
Przydałoby się. U mnie gra leży na kupce wstydu. Dotarłem do imprezy z księdzem i porzuciłem.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 2
Odp: Kingdom Come: Deliverance
« Odpowiedź #169 dnia: Grudnia 09, 2023, 20:20:45 pm »
Idę o zakład, że ten port będzie obok Batmana pokazywany jako skok na kasę po linii najmniejszego oporu. Ta gra się krztusiła na PS4 pro, a co dopiero będzie na Switchu.