Autor Wątek: POLITYKA  (Przeczytany 2047219 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15520 dnia: Stycznia 16, 2017, 18:49:18 pm »
A tymczasem pro rodzinny (he he) pis po cichu znów atakuje kobiety w ciąży, tym razem zlikwidowali ograniczenie pracy 4h dziennie przy komputerze dla spodziewających się dzieci.

A przeczytałeś to w gówno wartej czy usłyszałeś w tvn?

Cytuj
Za kilka miesięcy zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków pracy dla kobiet w ciąży. Pracodawcy będą musieli m.in. przyznać świadczenia wyrównawcze.

Od 1 maja 2017 roku wejdą nowe przepisy odnośnie do warunków pracy dla kobiet w ciąży. Wynikają one z projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży lub karmiących dziecko piersią. Zmianie ulegnie chociażby czas pracy przy komputerze.

Ze względu na zdrowie kobiet w ciąży oraz bezpieczeństwo dziecka, kodeks pracy przewiduje zaostrzenia dotyczące wykonywania niektórych zawodów, które mogą negatywnie wpłynąć na ciążę.

1 maja 2017 roku wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które zmieni niektóre aktualnie obowiązujące zasady. Spora modyfikacja tyczy się pracy przy ekranie komputera. Obecnie kobieta ciężarna może maksymalnie pracować przy komputerze 4 godziny dziennie.

Przepis ten stanowi przede wszystkim dla pracodawców spory kłopot, gdyż niektóre zawody nieodłącznie związane są z pracą przy komputerze. Muszą oni więc na siłę szukać pracownicom nowych zajęć lub skrócić czas pracy, a jeśli to wpływa na obniżkę wynagrodzenia, to zobowiązani są do przyznania kobiecie świadczenia wyrównawczego.

Według nowych przepisów, kobieta w ciąży może pracować przy komputerze 8 godzin dziennie, jednak w każdej godzinie musi przysługiwać jej obowiązkowa 15-minutowa przerwa. Takie rozwiązanie ma lepiej wpływać na układ mięśniowo-szkieletowy niż skrócony o połowę czas pracy.

Pewnym problemem może okazać się egzekwowanie tego przepisu, ale to już spoczywa na barkach przedsiębiorców.

Praca przy komputerze dla kobiet ciężarnych jest dozwolona przy spełnieniu powyższych warunków, ale można wyróżnić czynności, które są zakazane. Oto kilka z nich:​​​

  • Przewożenie ciężarów na taczkach i wózkach,
  • Przenoszenie materiałów ciekłych – gorących, żrących, szkodliwych da zdrowia,
  • Prace w pozycji stojącej przez ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej, gdzie jednorazowo nie można stać dłużej niż 15 minut,
  • Prace pod ziemią i w kopalniach.

Zmiany z korzyścią dla kobiet w ciąży, ale ponieważ wprowadzone przez PiS, to trzeba je tak przedstawić, żeby wydźwięk był jednoznacznie negatywny. Prawda lemingu?

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15521 dnia: Stycznia 16, 2017, 19:43:17 pm »
 :lol: :lol: japierdole i jak tu można nie mówić o lemingach

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15522 dnia: Stycznia 16, 2017, 19:52:31 pm »
To sojusznicy Leszku. Ćwiczą na wypadek rosyjskiej inwazji.
-PRL nie była wolnym krajem! 
- Bo stacjonowały tu ruskie wojska!
- A teraz mamy wolność. Piknik wolności we wszystkich miastach wojewódzkich.
- Bo stacjonują tu amerykańskie wojska!
Jak się dajemy chędożyć Iwanowi to wtedy jesteśmy gwałceni, a jak Johnnemu to wtedy jesteśmy wolni.
Logiczne.
Ty tak serio? Jak ruski nas rozpierdolili i gwałcili nasze kobiety wtedy było ok?
przecież napisałem, ze teraz bedą im same dawać.
A jak 3 mln Polaków siedzi w USA i ''korzysta'' z amerykanek to też zle? Jak wojska USA chcą sobie dupczyć burdelmamy w POlsce to niech sobie dupczą, mają do tego prawo. Po to powstały burdele
ciekawe ilu przyjedzie na pomoc jak ruski nie bedzie miał wyjscia.
Chcesz powiedzieć ze w Polsce nie ma dzielnych obywateli? lewaki spierdolą za granicę, prawdziwi patrioci będą bronić kraju do ostatniej kropli krwi.

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15523 dnia: Stycznia 16, 2017, 20:10:19 pm »
A tymczasem pro rodzinny (he he) pis po cichu znów atakuje kobiety w ciąży, tym razem zlikwidowali ograniczenie pracy 4h dziennie przy komputerze dla spodziewających się dzieci.

A przeczytałeś to w gówno wartej czy usłyszałeś w tvn?

Cytuj
Za kilka miesięcy zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków pracy dla kobiet w ciąży. Pracodawcy będą musieli m.in. przyznać świadczenia wyrównawcze.

Od 1 maja 2017 roku wejdą nowe przepisy odnośnie do warunków pracy dla kobiet w ciąży. Wynikają one z projektu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży lub karmiących dziecko piersią. Zmianie ulegnie chociażby czas pracy przy komputerze.

Ze względu na zdrowie kobiet w ciąży oraz bezpieczeństwo dziecka, kodeks pracy przewiduje zaostrzenia dotyczące wykonywania niektórych zawodów, które mogą negatywnie wpłynąć na ciążę.

1 maja 2017 roku wejdzie w życie nowe rozporządzenie, które zmieni niektóre aktualnie obowiązujące zasady. Spora modyfikacja tyczy się pracy przy ekranie komputera. Obecnie kobieta ciężarna może maksymalnie pracować przy komputerze 4 godziny dziennie.

Przepis ten stanowi przede wszystkim dla pracodawców spory kłopot, gdyż niektóre zawody nieodłącznie związane są z pracą przy komputerze. Muszą oni więc na siłę szukać pracownicom nowych zajęć lub skrócić czas pracy, a jeśli to wpływa na obniżkę wynagrodzenia, to zobowiązani są do przyznania kobiecie świadczenia wyrównawczego.

Według nowych przepisów, kobieta w ciąży może pracować przy komputerze 8 godzin dziennie, jednak w każdej godzinie musi przysługiwać jej obowiązkowa 15-minutowa przerwa. Takie rozwiązanie ma lepiej wpływać na układ mięśniowo-szkieletowy niż skrócony o połowę czas pracy.

Pewnym problemem może okazać się egzekwowanie tego przepisu, ale to już spoczywa na barkach przedsiębiorców.

Praca przy komputerze dla kobiet ciężarnych jest dozwolona przy spełnieniu powyższych warunków, ale można wyróżnić czynności, które są zakazane. Oto kilka z nich:​​​

  • Przewożenie ciężarów na taczkach i wózkach,
  • Przenoszenie materiałów ciekłych – gorących, żrących, szkodliwych da zdrowia,
  • Prace w pozycji stojącej przez ponad 3 godziny w czasie zmiany roboczej, gdzie jednorazowo nie można stać dłużej niż 15 minut,
  • Prace pod ziemią i w kopalniach.

Zmiany z korzyścią dla kobiet w ciąży, ale ponieważ wprowadzone przez PiS, to trzeba je tak przedstawić, żeby wydźwięk był jednoznacznie negatywny. Prawda lemingu?
"Lemingu", ile znasz kobiet pracujących w kopalniach?
Pracowałeś kiedyś umysłowo przy komputerze i wiesz, jaki stres często się z tym wiąże? :lol:
Tysiące (setki tysięcy?) kobiet dostało po dupie, kobiety w kopalniach i przy taczkach :lol: mają lżej (jakieś lesby 150 kg+?), a głupie cwele znów trąbią dobrą zmianę. Korporacje dały w łapę komu trzeba i tyle. Więcej szkoda pisać, bo na brak myślenia chyba jednak nie ma lekarstwa.

Iras, szukaj chłopaka w onr, bo nic dziwnego że nie masz dziewczyny/żony/podnóżka.
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15524 dnia: Stycznia 16, 2017, 20:28:36 pm »
To sojusznicy Leszku. Ćwiczą na wypadek rosyjskiej inwazji.
-PRL nie była wolnym krajem! 
- Bo stacjonowały tu ruskie wojska!
- A teraz mamy wolność. Piknik wolności we wszystkich miastach wojewódzkich.
- Bo stacjonują tu amerykańskie wojska!
Jak się dajemy chędożyć Iwanowi to wtedy jesteśmy gwałceni, a jak Johnnemu to wtedy jesteśmy wolni.
Logiczne.
Ty tak serio? Jak ruski nas rozpierdolili i gwałcili nasze kobiety wtedy było ok?
przecież napisałem, ze teraz bedą im same dawać.
A jak 3 mln Polaków siedzi w USA i ''korzysta'' z amerykanek to też zle? Jak wojska USA chcą sobie dupczyć burdelmamy w POlsce to niech sobie dupczą, mają do tego prawo. Po to powstały burdele
ciekawe ilu przyjedzie na pomoc jak ruski nie bedzie miał wyjscia.
Chcesz powiedzieć ze w Polsce nie ma dzielnych obywateli? lewaki spierdolą za granicę, prawdziwi patrioci będą bronić kraju do ostatniej kropli krwi.
i wyginą a lewaki beda sie cieszyć bo przyjada i bedą wieszac za zdrade tych co pozostali.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15525 dnia: Stycznia 16, 2017, 21:55:59 pm »
Ale z Leszka KODowiec wyszedł :o

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15526 dnia: Stycznia 16, 2017, 22:18:57 pm »
Ale z Leszka KODowiec wyszedł :o
raczej realista.
Chociaż też bym tak siebie nie nazwał bo nienawidze realu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15527 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:43:45 pm »

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15528 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:54:04 pm »
Uprzedziłeś mnie, dla mnie to zdrada racji stanu, za to powinni wisieć

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15529 dnia: Stycznia 17, 2017, 20:27:09 pm »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15530 dnia: Stycznia 17, 2017, 21:23:32 pm »
Iras chyba znowu zły, jak i przy info o wspieraniu niemieckiej gospodarki zwolnieniami z CITu i 85mln zł dotacji :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15531 dnia: Stycznia 17, 2017, 23:32:53 pm »
Masterek idź do Morawieckiego, powiedz, że wybudujesz fabrykę za 2 miliardy, zatrudnisz 500 osób i przyczynisz się do powstania 3000 miejsc pracy w regionie, to pewnie też dostaniesz dotację i ulgi podatkowe. Na zakup zbioru Czartoryskich nie miałeś szans i poniekąd rozumiem ból dupy, ale w tym przypadku wszystko przed tobą. Powodzenia!

I odjeb się wreszcie ode mnie, bo ktoś pomyśli, że się zakochałeś.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15532 dnia: Stycznia 17, 2017, 23:47:56 pm »
Masterek idź do Morawieckiego, powiedz, że wybudujesz fabrykę za 2 miliardy, zatrudnisz 500 osób i przyczynisz się do powstania 3000 miejsc pracy w regionie, to pewnie też dostaniesz dotację i ulgi podatkowe. Na zakup zbioru Czartoryskich nie miałeś szans i poniekąd rozumiem ból dupy, ale w tym przypadku wszystko przed tobą. Powodzenia!

Śmieciowe płace w amazonie też popierasz? Czemu nie nazwiesz tego wyzyskiwaniem taniej siły roboczej przez niemców?



I odjeb się wreszcie ode mnie, bo ktoś pomyśli, że się zakochałeś.

Zakochałem się w Twojej PISologice i popieranie wszystkiego co robi ten rząd bez cienia krytycyzmu. Ten polityczny fanatyzm jest bardzo interesującym przypadkiem i po prostu ciekawi mnie, w którym momencie pęknie jakas granica i zaczniesz się wkur**ać na PIS.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15533 dnia: Stycznia 18, 2017, 00:36:19 am »
Porównać magazyn Amazona do fabryki silników Mercedesa może tylko geniusz na miarę studenta medycyny :lol:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15534 dnia: Stycznia 18, 2017, 00:44:20 am »
Za to jak odwołano zakup Caracali i:

Cytuj
W naszym kraju ma powstać 50 sztuk śmigłowców. Szacuje się, że w samej łódzkiej fabryce w związku z tym kontraktem powstanie blisko 300 nowych miejsc pracy.

To już dobrze. Ech Ty Iras, Iras. Widzę, że jednak fanatyzm pisowski całkowicie Cię zaślepił.

 W niemieckich fabrykach Mercedesa pewnie płacą z 40euro/h, a u nas będa płacić 5euro/h.  Analogicznie wyzyskuje się pracowników amazonu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15535 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:01:33 am »
Następne porównanie godne geniusza - fabryka mająca produkować do miliona silników rocznie i montownia helikopterów na potrzeby jednorazowego zamówienia na pięćdziesiąt sztuk. Szkoda czasu na dyskusję z tobą masterek, bo co post to większe bzdury.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15536 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:07:17 am »
Następne porównanie godne geniusza - fabryka mająca produkować do miliona silników rocznie i montownia helikopterów na potrzeby jednorazowego zamówienia na pięćdziesiąt sztuk. Szkoda czasu na dyskusję z tobą masterek, bo co post to większe bzdury.

Magazyny amazon rozsyłają miliony towarów rocznie. = wyzysk polaków

Mercedes produkuje miliony silników rocznie = zajebista sprawa, bo PIS dał 85mln dotacji oraz zwolnił niemiecką firmę z podatku CIT.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15537 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:22:28 am »
Dalej porównuje obóz pracy za najniższą krajową do fabryki zatrudniającej wykwalifikowanych pracowników za pensję grubo powyżej średniej :lol:

Tak jak mówiłem - strata czasu.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15538 dnia: Stycznia 18, 2017, 01:52:38 am »
Jak dla mnie to lidl, tesco czy mercedes to jeden ch** i powinni placic takie same jak nie wieksze podatki. Pisałem/pytałem o mercedesa z 2/3 miesiące temu ale nikt nie zareagował. Dzis jak sie nie ma za co do pisiorów przyje**ć to znależli mercedesa. kur** z taką opozycją to jeszcze przed nami 100 lat rzadów pis.

:roll:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15539 dnia: Stycznia 18, 2017, 08:01:25 am »
Pisałem/pytałem o mercedesa z 2/3 miesiące temu ale nikt nie zareagował.

2/3 miesiące temu nie było wiadomi ile dotacji dostanie, jakie zwolnienia podatkowe dostaną. Do tego mówiło się, że maksymalnie 18 mln euro ( ok. 78mln zł dzisiejszy kurs) a tutaj proszę - 83 mln złotych. Do tego jacyś fanatycy PISu pieprzą, że w zakładzie będą produkować miliony silników rocznie, a w dobrych warunkach będzie to max:
Cytuj
Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok.

pytanie czy to bliżej 300tys czy 900tys. No ale dla zwolenników ładniej brzmi "do miliona" niż np. 600tys.


Dalej porównuje obóz pracy za najniższą krajową do fabryki zatrudniającej wykwalifikowanych pracowników za pensję grubo powyżej średniej

Nom, pewnie. Wszyscy z tych 500 pracowników będą zajebistymi inżynierami i zarabiać od 7-12tysięcy/miech :lol: W ogóle obecnie duża część skłądania silników nie odbywa sie zautomatyzowanie i nie wystarcza do tego pracownicy niższego szczebla :lol:

Zresztą nawet jakby płaca była wysoka, to co za różnica - amazon wykorzystuje osoby bez studiów, a mercedes będzie wykorzystywał za śmieszne pieniądze wykwalifikowanych specjalistów, płacąc im 5 razy mniej niż na zachodzie.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15540 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:38:19 am »
a mi się wydaje, że decyzja o dotowaniu mercedesa była słuszna. lepiej dać 300 mln niemiaszkom na 2 mld inwestycji, niż 30 mln rydzykowi na przeyebanie w geotermię.
amazon też dobrze, że jest. ludzie bez kwalifikacji mogą teraz bez żadnej łaski zarobić powyżej minimalnej krajowej z dojazdem i ciepłym posiłkiem za grosze. monopol drobnych polskich cwaniaczków przedsiębiorców się skończył. mówi się o wyzysku zagranicznych korporacji, a o mirkach uskuteczniający znacznie większy wyzysk z płacą pod stołem, jest cicho.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15541 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:43:34 am »
Ostatnio wspomniałem o ujednoliceniu VAT'u.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-vat-hotdog-stawki-podatkowe-prawo,23,0,2236951.html

Śmieszne ogólnie. Nie wiem jaki w tym cel żeby tak komplikować system.

W Amazonie jest taki wyzysk, że moja mama, fakt, ma tylko maturę więc nie może liczyć na nic więcej, ma do wyboru pracę u siebie w mieście za 1500 zł, bądź dojazd 100 km do amazonu(jest podstawiany bus) i wyjście gdzieś koło 2000, a w święta nawet więcej bo premie. Zgadnijcie co wybrała. W amazonie nie jest tak źle, bardziej wyzyskują polskie firmy gdzie jak tu przyszedłem to cyfrowy polsat zrobił outsourcing na call center w Poznaniu, a stawka była na zawrotnym poziomie 7,50. Tam masz umowę o pracę, obiad i inne benefity, przysługuje Ci budżet(socjalny?) 10 000 zł raz na rok(może rzadziej, ale słyszałem ostatnio, że raz na rok) i możesz robić szkolenia(wózki, angielski, prawko), ba nawet studia sobie możesz pizgnąć. Nie wygląda to źle za zapier**lanie i pikanie skanerem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15542 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:50:24 am »
mój ziomek przed świętami też podjął pracę w amazonie i jest zadowolony. mówi, że robota nie jest wcale ciężka, ale nudna (ogarnia czy ludzie pakujący mają wystarczająco kartonów na stanowisku). na pieniądze w ogóle nie narzeka, samej premii coś ponad 1000 zł na święta dostał - całkiem nieźle na 2 miesiące stażu.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15543 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:57:26 am »
No w te święta było spoko bo moja mama głównie też tam poszła ze względu na świąteczne premie. Teraz już tak dobrze nie będzie, ale na razie tam robi. Zawsze lepiej tutaj niż wyzysk za 4 euro u niemca.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15544 dnia: Stycznia 18, 2017, 14:08:41 pm »
U mnie w mieście w magazynie Lidla płaca podobna, praca dużo lżejsza, bo nie zapier**lasz ze stoperem w ręku, a do tego można czasem znaleźć koks w bananach, więc niech się ten Amazon schowa.

Ostatnio wspomniałem o ujednoliceniu VAT'u.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-vat-hotdog-stawki-podatkowe-prawo,23,0,2236951.html

Śmieszne ogólnie. Nie wiem jaki w tym cel żeby tak komplikować system.

I największy problem z systemem ma ten sprzedawca hotdogów, którego wiedza o podatkach ogranicza się do zapłacenia stówki księgowej raz w miesiącu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15545 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:12:01 pm »
http://www.pb.pl/4654149,89526,teraz-k-my-na-calego

Cytuj
Dzisiejsza publikacja „PB”, z 1000 nazwisk nominatów PiS dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką.

Cytuj
W 2012 r. opublikowaliśmy w „PB” dwie listy działaczy PO i PSL, członków ich rodzin i znajomych na państwowym garnuszku. Każda składała się z ponad 400 nazwisk i była świetną ilustracją tego, co zostało z obietnic Donalda Tuska, który w exposé z 2007 r. solennie deklarował zakończenie „politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem skarbu państwa”.

Cytuj
Wojciech Jasiński, kolega ze studiów i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, dekadę temu w rozmowie z „PB” twierdził, że „w spółkach z udziałem skarbu państwa nie ma miejsca dla osób z politycznego nadania”. Zapewniał, że za rządów PiS takimi firmami jak PKN Orlen będą zarządzać „młodzi fachowcy”. W grudniu 2015 r. prezesem Orlenu został… Wojciech Jasiński. Miał ponad 68 lat, a jego doświadczenie menedżerskie ograniczało się do trzyletniego epizodu w zarządzie powiązanej z PiS spółki Srebrna.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

https://www.facebook.com/wideonews/videos/1804693873127046/

 :lol: :lol: :lol:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 18, 2017, 15:17:01 pm wysłana przez s00s »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15546 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:25:42 pm »
U mnie w mieście w magazynie Lidla płaca podobna, praca dużo lżejsza, bo nie zapier**lasz ze stoperem w ręku, a do tego można czasem znaleźć koks w bananach, więc niech się ten Amazon schowa.

Ostatnio wspomniałem o ujednoliceniu VAT'u.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-vat-hotdog-stawki-podatkowe-prawo,23,0,2236951.html

Śmieszne ogólnie. Nie wiem jaki w tym cel żeby tak komplikować system.

I największy problem z systemem ma ten sprzedawca hotdogów, którego wiedza o podatkach ogranicza się do zapłacenia stówki księgowej raz w miesiącu.

Nie chodzi o wiedzę. Czy system nie uprościłby się wraz z ujednoliceniem ? Uważasz, że ujednolicenie zmniejszyłoby wpływy do budżetu bo w sumie tylko taki argument widzę przeciw ? Można wtedy podnieść kwotę wolną od podatku, bo najbiedniejsi by stracili na tym, że zamiast 5 % na niektóre, płaciliby 18 % na wszystko. Nie byłoby przekrętów, wpływy do budżetu byłyby na pewno porównywalne, a tak mamy takie żonglowanie stawkami.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15547 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:39:47 pm »
http://www.pb.pl/4654149,89526,teraz-k-my-na-calego

Cytuj
Dzisiejsza publikacja „PB”, z 1000 nazwisk nominatów PiS dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką.

Cytuj
W 2012 r. opublikowaliśmy w „PB” dwie listy działaczy PO i PSL, członków ich rodzin i znajomych na państwowym garnuszku. Każda składała się z ponad 400 nazwisk i była świetną ilustracją tego, co zostało z obietnic Donalda Tuska, który w exposé z 2007 r. solennie deklarował zakończenie „politycznego procederu zawłaszczania spółek z udziałem skarbu państwa”.

Cytuj
Wojciech Jasiński, kolega ze studiów i jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, dekadę temu w rozmowie z „PB” twierdził, że „w spółkach z udziałem skarbu państwa nie ma miejsca dla osób z politycznego nadania”. Zapewniał, że za rządów PiS takimi firmami jak PKN Orlen będą zarządzać „młodzi fachowcy”. W grudniu 2015 r. prezesem Orlenu został… Wojciech Jasiński. Miał ponad 68 lat, a jego doświadczenie menedżerskie ograniczało się do trzyletniego epizodu w zarządzie powiązanej z PiS spółki Srebrna.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

https://www.facebook.com/wideonews/videos/1804693873127046/

 :lol: :lol: :lol:

Osobiście jest mi znane kilka osób, których nie ma na tej liście, a które objęły posady w ostatnim roku z nadania PiS. No ale to w ramach dobrej zmiany także ok.
 :D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15548 dnia: Stycznia 18, 2017, 15:41:59 pm »
Czy przypadkiem Orlen Jasińskiego nie notuje rekordowych wyników? Po raz pierwszy w historii miliard złotych zysku dwa kwartały z rzędu? Rekordowe EBITDA?

A lista naciągana tak jak swego czasu w lisweeku.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15549 dnia: Stycznia 18, 2017, 17:02:29 pm »
http://www.pb.pl/4654149,89526,teraz-k-my-na-calego



 :lol: :lol: :lol:

Od aptekarza do członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej to jest awans a nie jakaś takm drabinka korporacyjna  :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15550 dnia: Stycznia 18, 2017, 17:34:37 pm »
*rady nadzorczej

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15551 dnia: Stycznia 18, 2017, 18:05:25 pm »
Fakt.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15552 dnia: Stycznia 18, 2017, 18:29:53 pm »
Szambo CNN i TVN.

'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15553 dnia: Stycznia 18, 2017, 19:36:26 pm »
Klosz było to już wklejane

Braveheart1989

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-04-2013
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 14

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15555 dnia: Stycznia 18, 2017, 21:08:01 pm »
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/slawomir-nitras-w-nosie-mam-kary-kaczynskiego/2qfzdrr

Ależ on jest dzielny! Powinni mu jakiś medal dać w Brukseli czy coś :?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15556 dnia: Stycznia 19, 2017, 09:31:01 am »


Chyba znowu jakieś walizki z niemiec na partie przyszły..

Jakie kur** kłamstwa, ale mi cisnienie podniosło :evil:

Xell

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-02-2010
  • Wiadomości: 1 944
  • Reputacja: 40
  • Easy Rider
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15557 dnia: Stycznia 19, 2017, 13:46:37 pm »
Nie koniec "dobrych zmian" w prawie pracy, po kobietach w ciąży pis postanowił dokopać każdemu pracującemu na normalnej umowie. Teraz chory pracownik, na l4, może "sobie zażyczyć" wcześniejszego zakończenia chorobowego, by wrócić do roboty. Chyba nie muszę żadnemu przygłupiemu cwelowi z pis tłumaczyć, jak wielkie pole do nadużyć tutaj powstaje i ile takich powrotów będzie na "delikatną" sugestię pracodawcy?


Głos z budy: Ja rozumiem, ze sie zdenerwowales, ale te wiadomosc mozna ladniej napisac. 1 dzien
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2017, 21:13:35 pm wysłana przez Lem++ »
Lepiej mieć spokój czy jaja? Współczesne dylematy.

el becetol

  • Gość
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15558 dnia: Stycznia 19, 2017, 14:09:43 pm »
Sam miałem taką akcje lekarz mi wypisał L4 na tydzień po dwóch byłem zdrowy ale L4 jeszcze 3 dni mnie blokuje od ogarniania tematów. Bardzo dobra zmiana. A jak ci pracodawca janusz nie pozwala się wyleczyć to jak to mówił Komorowski: "zmień pracę i weź kredyt". Zresztą co za pracodawca chce chorego pracownika w pracy żeby innych zarażał, chyba w lepszej Polsce mieszkam bo ja takiej patologii jeszcze nie widziałem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: POLITYKA
« Odpowiedź #15559 dnia: Stycznia 19, 2017, 14:10:51 pm »
akurat możliwość skrócenia l4 jest dobrą opcją. sam wolałbym, żeby najpierw zrobili jak w holandii albo uk. tam można po prostu nie przyjść do pracy pierwszego dnia choroby i nie potrzebuje się zwolnienia. dopiero po jednym dniu/tygodniu (nie pamiętam w którym kraju było ile) trzeba donieść zwolnienie.
likwiduje to paracetamolowych pracowników - gorączki niby nie ma, w kościach łamie mniej, ale zarażają wszystkich dookoła, samemu w ogóle nie dobrzejąc.