Autor Wątek: Horrory  (Przeczytany 6338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Horrory
« dnia: Lipca 20, 2006, 19:22:15 pm »
Jakie straszne horrory polecacie? Ostatnio mam tak, ze zaden film mnie nie wystraszyl, a chetnie bym podygotal przed ekranem.
Ja osobiscie moge polecic japosnkie Dark Water. I z tych bardzo strasznych to chyba tylko to.

Tarniak

  • Gość
Horrory
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 20, 2006, 19:28:38 pm »
Cytat: "Hubi"
Ja osobiscie moge polecic japosnkie Dark Water.

Choelra mnie to żaden horror nie straszy, a Dark Water to mnie śmieszył w pewnych momentach, cholernie przewidywalny to widać po kadrach. Motywy ze zbiornikiem wodnym czy wanną są bardziej przewidywalne niż sceny z zamykanym lustrem w łazience, w prawie każdym amerykańskim horrorze. Nie wiem, ale od pewnego wieku horrory mnie nie straszą. :/ Jeśli jednak chodzi o filmy, które trzymają w napięciu, polecam 'Głosy' z Michaelem Keatonem, które choć typowym horrorem nie jest, wystraszyć może.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 20, 2006, 21:22:29 pm »
Klasyke, Nosferatu: Symfonia grozy z 1929 r. - raczej nie przestraszy lae warto ;). Sam widzialem jedynie fragmenty, ale mam nadzieje, ze takie TVP Kultura sie skusi na ten przyklad. Inne firmy Murnaua pokazuja.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Anonymous

  • Gość
Horrory
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 20, 2006, 22:10:26 pm »
w sumie spoko były "demony" kto pamięta ten wie!!

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 21, 2006, 13:52:32 pm »
Ja uwielbiam horrory azjatyckie. Niby ciagle sa niemalże identyczne motywy typu dlugowlosa dziewczyna, ale i tak moglbym to wszystko ciagle ogladac! Z dżapanskich horrorów czerpie przede wszystkim napięcie, co sie wiaze ze strachem. Motywy, które sa ukazane są wg mnie genialne. Po prostu azjaci potrafia stworezyc odpowiedni klimat. Najbardziej podobała mi sie Klątwa (1) i Marebito. Szczególnioe to drugike, bo to niemalze dzielo sztuki ;) Swietne motywy z kamerowaniem, przeżyciami bohatera itd. Żadnych efektów nie potrzeba, jakis wymyslonych potworów i innych rzeczy, które kosztują. Po prostu liczy sie klimat i to, ze widz moze sie zajebiscie wczuc.

Tarniak - Może oglądasz film w dzien :lol: i z duza gadadliwa gromada ;) Oczywiscie zartuje, ale najlepiej jest w nocy sobie film wlaczyc i sie w niego wczuc, a nie np. od czasu do czasu z kims gadac. Moze sam obejrzyj, a nie z kims. Poleciłbym Ci Marebito, zasysaj ;)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 29, 2006, 18:42:48 pm »
Niedawno byłam na Wzgórza mają oczy-rzekomy horror- ni to straszne, ni wciągające. Raczej dość zabawne jak większość amerykańskich horrorów :)
Ogólnie nie polecam. Przeplatanie zmutowanych ludzi-potworów z paleniem na stosia a`la Indianie jakoś mi do gustu nie przypadło. Co gorsza, zakończenie może zapowiadać następną część  :o
Anyway, chcesz sie pośmiać z dyszących mutantów, możesz na to spokojnie iść ;)
Natomias przed filmem widziałam trailer (http://www.youtube.com/watch?v=k_gOBdn6cWA&search=stay%20alive%20trailer) do Stay alive , filmu o ofiarach jakiegoś survival-horroru na PS2 (chyba trzymają DS2`i) :) Może być ciekawie

Witos

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-12-2005
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 29, 2006, 21:31:35 pm »
Heh, Wzgórza mają oczy...ostatnio tak się usmiałem na teksańskiej masakrze:P
Matka natura jest suką

Dee Jay

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-08-2006
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 06, 2006, 16:00:05 pm »
Ja byłem ostatnio na Silent Hill. Może nie jest straszny za bardzo ale ma fajny klimat. Straszny jest też Scary Movie 4 ale pod względem wykonania i scenariusza.   :)

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Horrory
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 06, 2006, 16:34:00 pm »
ehh horrory, jak narazie jest to dla mnie njabardziej bezsensowny gatunek filmowy :roll:
W zamierzeniach mają straszyć i wywołac lęk, a ja od kiedy przezyłem 'hartowanie się' przy Silent Hill i Silent Hill 2, to jakiś film z kasetą wideo mi nie straszny.
Poprostu nie należe do tych wybranych na których to działa :wink: i już
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Horrory
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 06, 2006, 16:39:51 pm »
za czesto nie ogladam horrorkow bo mi sie dziewczyna boi to i samemu mi sie nie chce ogladac ale wczoraj akurat obejrzelismy Dog Soldiers ktory mial byc straszny i wogole super hyper no ale taki nie byl od co, niezgorsza rzez wojaki kontra wilkolaki i tak naparzaja do siebie troche byl nawet smieszny co mnie zdenerwowalo bo mialem sie bac a sie smialem i uwazam ze szkoda bylo 10zl na ten niby straszny film

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Horrory
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 10, 2006, 01:52:26 am »
3 godziny temu na TVP2 leciala "Klątwa". I co moge powiedziec- film w kilku momentach mnie przerazli, ale fabula jest beznadziejna. Ogolnie film sredni.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 10, 2006, 09:25:56 am »
Ja nie patrzyłem KLlatwy na TVP2, ale jak zobaczyłem The Ringa, to po prostu szkoda gadac... Jakosc jakby film ze 20 lat mial, no ogladac sie nie dało, o dzwieku nie wspomne. Ja Klatwe na kompie ogladalem i byla zajebista. W ogole mam tak, ze na kompie lepiej mi sie oglada naime i filmy jak na kinie domowym O_O cos w tym jest...

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

MaxuS

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 11-08-2006
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 31, 2006, 23:36:55 pm »
Cytat: "Tarniak"
Choelra mnie to żaden horror nie straszy



no chyba mam podobnie ... kiedys wystraszyl mnie Candy Man ..

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:07:27 am »
Kocham horrory ^^ Kocham się bać. Kocham ciemny pokój w środku nocy, ja sama na kanapie i jakas Klątwa japońska w tv. *_____* Zero Masakry i innych badziewi, tylko klimatyczne horrory. No może poza Silent Hill'em i kilkoma wyjątkami. Oh <3

Ring to nie horror - 1 i 2 to raczej thrillery, a 0 to dramat obyczajowy.

Klątwy Ju-on kocham obie.

I zero amerykańskich remakeów >.< dammit usa
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Horrory
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:10:07 am »
O fajny temat. Mnie jak na razie przestraszył tylko THe Ring ale może dlatego że byłem w kinie, tam człowiek nie ma wybory musie sie patrzeć w ekran. A z takich gore to oczywiście niezastąpiona PIłA

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:20:58 am »
Cytat: "Solid Snake 1989"
A z takich gore to oczywiście niezastąpiona PIłA

Piła to nie horror... to raz. Thriller bardziej. Tyle, ze "ciut" krwawy... "Siedem" to tez nie horror...

Gore? Piła? Tym bardziej nie. Gore to "Hostel" czy  "Wzgórza mają oczy" bez cenzury... przynajmniej tak piszą. Nie wiem, nie oglądam takich "dzieł". żal mi kasy, czasu i obiadu.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Horrory
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:25:29 am »
Cytat: "Solid Snake 1989"
Mnie jak na razie przestraszył tylko THe Ring

Hmm, I agree  :mrgreen:

Cytuj
Ring to nie horror - 1 i 2 to raczej thrillery, a 0 to dramat obyczajowy.


Faktycznie, trudno te filmy jednoznacznie sklasyfikować, to zależy raczej od odbiorcy (dla czesci osob 1 to horror, dla innych to thriller, a dla jeszcze innych komedia  :wink: ) ale 0 to raczej też podchodzi pod thriller, mimo iż większośc filmu to dramat (udany mix, imo najlepsza czesc trylogii)

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:49:08 am »
Za to jedna z lepszych komedi, która zaklasyfikowano jako horror  to "dom woskowych ciał"... nieźle się uśmiałam.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Horrory
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 27, 2006, 15:43:00 pm »
Słyszałem, ale w życiu bym tego nie obejrzał. Choćby ze względu na paris "końska morda" hilton w obsadzie.

A oglądał ktoś "Dom tysiąca ciał" Roba Zombiego? Taki fajny pastisz :)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 27, 2006, 15:50:51 pm »
Ja tam proponuje obejrzeć japoński Neighbour.No.13 i Premonition może nie dokońca "ch"orrory ale trzymają w napięciu jak cholera

qbes

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 30-11-2006
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 27, 2006, 16:47:10 pm »
Cytat: "GGY"
Cytat: "Solid Snake 1989"
A z takich gore to oczywiście niezastąpiona PIłA

Piła to nie horror... to raz. Thriller bardziej. Tyle, ze "ciut" krwawy... "Siedem" to tez nie horror...

Gore? Piła? Tym bardziej nie. Gore to "Hostel" czy  "Wzgórza mają oczy" bez cenzury... przynajmniej tak piszą. Nie wiem, nie oglądam takich "dzieł". żal mi kasy, czasu i obiadu.


Chłopie jak nie ogladales takich filmow to sie nie wypowiadaj na ich temat bo Piła to horror tak samo jak Hostel i Wzgorza mają oczy tu masz dowod tego :P http://pila.filmweb.pl/

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 27, 2006, 16:52:08 pm »
Qbes Hostel to ewidentny film gatunku gore dlatego że flaki latają a ni chu*** straszny jest, bardziej śmieszy w nim dretwa gra aktorów i fabuła. Nawet temu filmowi nie pomaga quentin tarantino (celowo z małej litery).

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Horrory
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 27, 2006, 16:53:55 pm »
Po pierwsze: to jest dziewczyna, a nie chłop.
Po drugie: to już bardziej kwestia gustu. Dla mnie z "Piły" jest taki horror jak z "Listy Schindlera" komedia (i nic nie pomoże, że na film webie napisali inaczej...)


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

qbes

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 30-11-2006
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 27, 2006, 16:58:10 pm »
POmijam Hostela ale wkurzylko mnie to ze powiedzial ze Pila to nie jest Horror :)

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Horrory
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 27, 2006, 17:05:36 pm »
Polecam film ,,Lśnienie" może nie tyle co straszny ale naprawdę warty obejrzenia.

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 27, 2006, 17:50:25 pm »
Cytat: "qbes"
Chłopie

Że co?


Cytat: "qbes"
jak nie ogladales takich filmow to sie nie wypowiadaj

OglądAłam obie cześci, może Ty masz za małe doświadczenie z PRAWDZIWYMI filmami grozy? Piła to klasyczny thriller psychologiczny + krew. Jak "Siedem". Piła 2 natomiast, to głównie sieczka.


Cytat: "qbes"
POmijam Hostela ale wkurzylko mnie to ze powiedzial ze Pila to nie jest Horror

Bo to nie jest horror. Jak dla Ciebie to jest horror, porównywalny do "Teksanskiej Masakry" czy "Klątwy Ju-on" to gratuluję... kiepskiej orientacji w gatunkach filmowych.
A "Wzgóra mają oczy" i "Hostel" to sieczka: krew wszedzie i zero logicznej fabuły. Stworzone, żeby pokazac obrzydliwości i nic więcej. Jak sie ktoś tego boi to fajnie, ja tam boję sie filmów, które budują napięcie samym obrazem (często zbyt spokojnym) i muzyką. Ogólnie: klimat - a nie tony farby z piłą w tle.



Cytat: "Marciin"
Polecam film ,,Lśnienie" może nie tyle co straszny ale naprawdę warty obejrzenia.

Które? Bo są dwa. King jak zobaczył co Kubrick zrobił z jego "dzieckiem" nakręcił własną, trzygodzinną wersję telewizyjną. Jest ona mniej "imponujaca" moim zdaniem, ale bliska oryginałowi. Z drugiej strony Jack Nicholson jest genialny u Kubricka. Warto obejrzeć oba filmy, bo są praktycznie dwoma różnymi dziełami, z kilkoma wspólnymi punktami.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 27, 2006, 21:13:33 pm »
GGY ja polecam Marebito. Jesli chodzi o azjatyckie klimaty. Moge nawet powiedziec, że film jest rownie swietny (jak nie ciut lepszy) jak Ring, czy nawet Klatwa. Polecam raz jeszcze :)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 27, 2006, 21:21:23 pm »
Dla mnie Ringu nie jest jakiś wyjątkowy. Mam w domu trochę made in Asia horrorów i np. wole "The tale of two sisters" niz "Krąg". Ringu to pierwszy horror made in Japan (lub Asia w ogóle), który przychodzi wpierw na myśl, gdy się mówi o azjatyckich horrorach... Na szczescie mamy Raczka <3

Co do Raczka. Polecam serię azjatyckich horrorów. "Czerwone pantofelki" powinny pokazać na czym polega horror...
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Horrory
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 27, 2006, 21:27:05 pm »
Oglądałem "Czerwone pantofelki" ze 2 tygodnie temu, ale w film sie za bardzo nie wczułem :( Troche to z mojej winy, bo zajmowalem sie troszke i czyms innym. A Jesli chodzi o strach, to było go bardzo mało, przynajmniej ja nie czułem "tego" napiecia.
Nie wiem moze to dlatego, ze film ogladałem na TV i kinie domowym? Bo prawde mowiac 10 razy bardziej boje sie ogladajac filmy na zwykłym monitorze od kompa 15' na dobrych glosnikach :/ Kto mi powie czemu tak jest???????? Tez tak macie?

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

mateo

  • Gość
Horrory
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 27, 2006, 21:40:36 pm »
Na Polsacie ostatnio leciał Memento  :!:
Ale ja nie o tym :
Silent Hill - jako fan ja ten film wręcz przeżywałem , lecz o strachu nie ma mowy..
Reżyser cudnie przedstawił chore Silent Hill . Ahh ten Kat....dwójka to najlepszy game/horror ever.
W tym okresie jakichś przełomowych , swietnych horrorów niema.
Ale..maybe ja o czymś nie wiem ?

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Horrory
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 27, 2006, 22:02:01 pm »
GGY oczywiście że Kubricka-film ten jest na IMDB w najlepszych filmach.
Kiedyś leciał film o tytule chyba Król trupia czaszka bardzo stary ale naprawdę niezły. A z takich ,,topowych" Horrorów polecam ,,Duch".
Edit: Już piszę dlaczego.
Duch- dlatego że pomimo swoich lat nadal ma świetne efekty i klimat a i zakończenie niezłe, poza tym niema tego co mają dzisiejsze produkcje-kiczu.
Lśnienie- w tym filmie niema jakiś zjaw czy czegoś podobnego, bez tego film potrafi przestraszyć. Bohater jest wprost fantastycznie zagrany.

GGY

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 27, 2006, 22:08:54 pm »
Marciin fajnie, ze polecasz, ale np. mnie interesuje dlaczego polecasz. O ile "Ducha" znam ofkors, to nie wszyscy muszą... taka mała prośba.
"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway...."

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 27, 2006, 22:38:00 pm »
GGY - z filmem "Duch" wiąże się nawet pewna opowieść że ta mała dziewczynka która grała w tym filmie jedną z głównych ról, umarła po zakończeniu seri filmów. Tzn. pewnie to są pierdoły ale tak słyszałem. Poza tym to niezła opowieść o Nawiedzeniach/Egzorcyzmach/Duchach

CrazyFox

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Horrory
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 05, 2007, 12:46:58 pm »
Ja ostatnio ogladalem "Plytko pod ziemia",ogladal ktos?
Nawet fajne :wink:



_invictus

  • Gość
Horrory
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 05, 2007, 12:55:43 pm »
Cytat: "GGY"
"Hostel" to sieczka: krew wszedzie i zero logicznej fabuły

zgadzam się, z naciskiem na "logicznej fabuły" - jedna rzecz mnie zintrygowała w tym filmie, mianowicie ze Słowacji, nie wiem kiedy zrobiła się Słowenia O_o może ja miałem jakąś "pomroczność-jasną" albo napisy i słuch mnie mylił (choć motyw wojny by wskazywał że rzeczywiście to Słowenia a nie Słowacja), ale ni stąd ni zowąd nastąpiła jakaś teleportacja bohaterów :) chyba ktoś pokpił pewne fakty :) w ogóle to denny film imo