Autor Wątek: The Prodigy  (Przeczytany 5475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
The Prodigy
« dnia: Lipca 24, 2006, 12:43:13 pm »
Takie zespol jak Prodigy musi miec swoj temat.
Osobiscie jestem fanem zespolu odkad pamietam. Moja pierwsza plyta (wtedy- kaseta) bylo "The fat of the land".

Aktualnie, uwazam ten krazek za najlepszy. A moja ulubiona piosenka? Ni bede wymienial, bo jest ich wiele, ale najwiecej pochodzi z ww. plyty.
Z calego serca uboleam nad tym, ze nie moglem pojechac 2 maja na koncert. Licze, ze kiedys powtornie pojawia sie w Polsce- wtedy nie przegapie okazji.
Piszcie, jakie sa Wasze ulubione plyty, piosenki i teledyski (moj ulubiony- "Smack my Bitch Up").

Przydatne linki:
Szczegolowe informacje o The Prodigy
Oficjalna strona- niektorym moze nie dzialac, np. mi.
Bardzo dobra, polska strona zespolu.

Radio Prodigy- znalezione na ww. stronie- fajna rzecz.

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2006, 12:57:43 pm »
Moim zdaniem nalepszą płytką The Prodigy był album "Music For The Jilted Generation" z zajebi*****mi kawałkami Poison, Break & Enter i utworami z Narcotic Suite każdy pewnie wie o co lotto.

Drugim moim ulubionym ich albumem jest "Expirience" chcociaż wolę jego rozszerzoną wersje Expanded :)..    FAAAAAJAAAAAAAAAAA ;) :)  :twisted:  :P  :P

Tarniak

  • Gość
The Prodigy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2006, 13:26:10 pm »
Nie przesadzajcie kurma, nie będzie tu topiców o kazdym zespole, bo zaraz was tu zaspamuje. Akurat Prodigy jest wyjątkiem bo tego się nie da sklasyfikować, ale NIE RÓBCIE TAK! To bezsensu, będą setki martwych topiców. A co do samego Prodigy, to przepadam, nawet bardzo :D.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 24, 2006, 13:48:31 pm »
O, no proszę, dopiero teraz zauważyłem ten topic :D

Tak, racja. Prodigy nie da się zaszufladkować. Nie dość, że każda płyta jest inna, to jeszcze każdy utwór jest również inny. To jest w ich muzyce najlepsze.

Co do oficjalnej strony. Trzeba mieć chyba Macromedia Flash Player, czy coś takiego. No i trzeba też kliknąć na ten bębenek z napisem Prodigy, wtedy otworzy się nowe okienko - może Hubi nie wiedziałeś o tym, dlatego piszesz, że stronka Ci nie działa?

Najlepsza płytka Prodigy - Music For The Jilted Generation. Praktycznie każdy utwór z niej jest kultowy. Niech ktoś kiedykolwiek zapoda na imprezie jakiejś No Good - taneczny trans tłumu murowany...

Jeszcze mała dygresja. Byłem na koncercie i zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż byli tam zarówno metalowcy, jak i punki, hip-hopowcy, techno-maniacy, dresiarze, skejci, "normalni" - ta muzyka jest ponad podziałami.

Co do innych zespołów, wartych posłuchania, to polecam Chemical Brothers oraz Orbital. Mimo, że w dużej mierze ich muzyka jest inna, niż Prodigy. Polecam także zapoznanie się z Depeche Mode, zwłaszcza płytami Violator oraz Songs of Faith and Devotion, no i starszymi także. Nowszymi zresztą też.

Poza tym wchodźcie na stronę:

http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

Prodigy znajdziecie w Breakbeat - Big Beat, oraz Jungle - Rave.

W ogóle w Breakbeat`ie znajdziecie sporo muzyki w tych klimatach. Ale nie tylko tam. No i może na tej stronie odnajdziecie kilka kawałków z lat dziecięcych :D

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
The Prodigy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 24, 2006, 14:49:49 pm »
Przez przypadek wpadlem na ten temat, a jestem fanem Prodigy :)
Zaczalem ich sluchac, a raczej szukac plyty jak kiedys dawno temu zobaczylem w Polskiej telewizji<wowczas rzadkosc :p> teledysk Poison. Od razu zakochalem sie w ich muzyce:) I tak szukalem i szukalem ich kasety<bo plyta to luksus wtedy:p> az w koncu zamiast "Music For The Jilted Generation" na ktorej to jest Poison kupilem "Expirience" :p
I tak sie zaczelo. Prodigy dla mnie jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, jestem ze Slaska wiec mialem przyjemnosc byc na wszystkich 3 koncertach :D I jak tylko beda nastepne to tez na nich bede! To co robia na scenie i to co sie dzieje z tlumem ludzi sluchajacych ich muzyki to kosmos :) A nalezy dodac ze na ich koncertach bawili sie i zwolennicy Techno i HardCoru czy tez Rapu.
Tak ze Prodigy to rzeczywiscie <jak z ich najlepszej plyty wedlug mnie>  "Music For The Jilted Generation" :)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 24, 2006, 14:57:08 pm »
ooo uberspamer hubi sie rozpedza z tematami jak widze, ale wiem,w iem, zaloze temat do kazdeko kultowego znanego mi zespolu ooo i do kazdego filmu i w ogole bedzie fajnie sobie posmapowac z lekka, co nie hubi bubi??  :wink:  :lol:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
The Prodigy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 24, 2006, 16:07:50 pm »
Cytat: "Walker"
ooo uberspamer hubi sie rozpedza z tematami jak widze, ale wiem,w iem, zaloze temat do kazdeko kultowego znanego mi zespolu ooo i do kazdego filmu i w ogole bedzie fajnie sobie posmapowac z lekka, co nie hubi bubi??

Narazie to tylko Ty tutaj spamujesz i chyba tylko Ty nabijasz niepotrzebnie posty. Poztym- dla takich tematow zostal stworzony ten dzial. A skoro temat Ci sie nie podoba, to moze wougle nic nie pisz?

Cytat: "djprodigy"
może Hubi nie wiedziałeś o tym, dlatego piszesz, że stronka Ci nie działa?

Poprostu nie mam tego programu.

Musze sobie zalatwic plyty Experience oraz Music For The Jilted Generation. Dotad uwazalem "The Fat of the land" za najlepsza plyte, ale po tym co tu przeczytalem...

BTW
Prosba do modow- moglby ktorys dorobic ankiete "Ktora plyta jest najlepsza?"? Mozna je znalesc w pierwszym, podanym przezemnie linku.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 24, 2006, 16:25:19 pm »
Cytat: "Hubi"
Cytat: "Walker"
ooo uberspamer hubi sie rozpedza z tematami jak widze, ale wiem,w iem, zaloze temat do kazdeko kultowego znanego mi zespolu ooo i do kazdego filmu i w ogole bedzie fajnie sobie posmapowac z lekka, co nie hubi bubi??

Narazie to tylko Ty tutaj spamujesz i chyba tylko Ty nabijasz niepotrzebnie posty. Poztym- dla takich tematow zostal stworzony ten dzial. A skoro temat Ci sie nie podoba, to moze wougle nic nie pisz?

Cytat: "djprodigy"
może Hubi nie wiedziałeś o tym, dlatego piszesz, że stronka Ci nie działa?

Poprostu nie mam tego programu.

Musze sobie zalatwic plyty Experience oraz Music For The Jilted Generation. Dotad uwazalem "The Fat of the land" za najlepsza plyte, ale po tym co tu przeczytalem...

BTW
Prosba do modow- moglby ktorys dorobic ankiete "Ktora plyta jest najlepsza?"? Mozna je znalesc w pierwszym, podanym przezemnie linku.


ja nabijamo posty :shock:  :shock:  :lol:  :lol:  :lol:  boze chyba ci slonce zaszkodzilo  :lol: napisze jednego posta na tydzien i nabijam  :lol:

Tarniak

  • Gość
The Prodigy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 24, 2006, 16:35:52 pm »
Cytat: "Hubi"
BTW
Prosba do modow- moglby ktorys dorobic ankiete "Ktora plyta jest najlepsza?"? Mozna je znalesc w pierwszym, podanym przezemnie linku.

Ja bym to zamknął najchętniej, ale tu nie rządze :mrgreen:
Cytat: "Hubi"
Poztym- dla takich tematow zostal stworzony ten dzial.

Kiedyś wypisywałem sobie na kartce nazwy wszysstkich zespołów jakie znam i są zaj*biste, jeśli miałbym dla każdego stworzyć temat, to byście się nie rpzecisnęli przez gąszcz topiców. :roll:

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
The Prodigy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 24, 2006, 17:48:15 pm »
Cytat: "Walker"
ja nabijamo posty      boze chyba ci slonce zaszkodzilo  napisze jednego posta na tydzien i nabijam

To po co te 2 posty? Ani to smieszne nie bylo, ani nic madrego nie napisales, a juz napewno nie wprowadziles czegos do tematu.

Cytuj
Kiedyś wypisywałem sobie na kartce nazwy wszysstkich zespołów jakie znam i są zaj*biste, jeśli miałbym dla każdego stworzyć temat, to byście się nie rpzecisnęli przez gąszcz topiców.

Sam slusznie przyznales, ze Prodigy nie mozna zakwalifikowac do zadnego rodzaju muzyki. A moim zdaniem jest do zespol godny tematu.

Cytuj
Ja bym to zamknął najchętniej, ale tu nie rządze

Mimo to, jesli ktos ma tu wladze, to bylbym wdzieczny za taka ankiete.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
The Prodigy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 24, 2006, 19:06:59 pm »
Zanim zamkną topic - teledysk "Smack my bitch up" daje rade :), tak samo zresztą Firestarter, Voodoo people... jedna z pierwszych rzeczy jakie kupiłem do Walkmana "Fat of the land". No, i trzeba pamietac ich wpływ na serię Wipeout...

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 24, 2006, 20:18:38 pm »
The Prodigy to jeden z zespołów nie-rockowych, którego muzyka mnie nie odrzuca. Co prawda, nie skompletowałem żadnego ich albumu, ale mam w swoim posiadaniu najlepsze ich kawałki. Najbardziej podoba mi się "Spitfire". IMO, nie ma nic lepszego :).

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 25, 2006, 09:08:43 am »
sambady, jest coś lepszego: Spitfire (05 version) - o wiele lepsza wersja od Spitfire z AONO...

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
The Prodigy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 25, 2006, 14:49:34 pm »
Hehe, kiedy dostałem Xboxa od djprodigy, to wlasnie sluchałem jego plytke podczas jazdy w FORZIE. Muzyczka pod scigałke nawet niezle pasowała, no i polubiłem Prodigiego nawetr ;) Niestety w temat nie bede sie zaglebial, bo trza sie pierw znac na tym zespole :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
The Prodigy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2006, 12:47:08 pm »
Ako, ta muzyka pasowała lepiej do Burnouta... Burnout na wielkim telewizorze z zapodanym Serial Thrilla na dobrym zestawie audio = MASAKRAAAAA!!!!!!!!!! Rzeźnia energetyczna dosłownie!!!!

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: The Prodigy
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 27, 2007, 23:11:19 pm »
Widze że dawno nikt już tu nic nie pisał, wspomnę tylko że utworu The Shadow będzie można posłuchac w nowej odsłonie PGR4. A i nowa płyta już jest w produkcji niby za jakiś czas ma się pojawic :D no chyba że wyjdzie jakiś nowy Tomb Raider, wtedy Liam nie będzie miał czasu na nic innego :lol:

Gorrillaz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-03-2007
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 0
Odp: The Prodigy
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 29, 2007, 20:34:41 pm »
A moim ulubionym kawałkiem Prodigy jest "Spitfire" użyty w Forzie Motorsport i w soundtracku filmu "Dom Woskowych Ciał" :P.

VaaKo

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2007
  • Wiadomości: 1 583
  • Reputacja: 44
Odp: The Prodigy
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2007, 00:59:31 am »
Spitfire - jako ciekawostkę mogę dodac że głosu w utworze użyczyła znana amerykańska aktorka Juliette Lewis, trzeba przyznac całkeim dobry kawałek. Jednak nie jestem w stanie powiedziec która jest moją naj, jest ich zbyt wiele :D

r0ox

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-11-2007
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 0
  • PSN: x-r0oFie
Odp: The Prodigy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 23, 2007, 12:29:12 pm »
Spitfire, Breathe, Firestarter, Minefield, Voodoo People, Out of Space, You'll be Under my Wheels - najlepsze

Za to teledysk do Smack my Bitch up wymiata ;d

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: The Prodigy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 23, 2007, 12:53:00 pm »
A i nowa płyta już jest w produkcji niby za jakiś czas ma się pojawic :D
0o nawet nie wiedziałem to musze pogmerać w necie kiedy premiera :-D
No i mogę się  pochwalić że byłem na wszystkich trzech koncertach w Polcse :cool: