Autor Wątek: Polska muzyka - kicz i tandeta ??  (Przeczytany 10633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« dnia: Listopada 28, 2006, 09:05:29 am »
Słyszy się opinie ,że w polskim radyju to albo Maryja nawija albo Mandaryna fałszuje . W Empiku głownie pop gwiazdki typu Alicja Janosz , Blog 587627 czy Tokio Hutel okupują sklepowe półki. Polskie kanaly tematyczne także morduja nas tandeta z każdego kata , albo hip hop albo  explosiooooooooon przez całe lato  :lol:  :lol:  :lol: .Co to jest ?? Co za cymbał tych szmir słucha i czy stać nas na lepsze, ambitniejsze nuty ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Pako

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 253
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 28, 2006, 09:54:39 am »
No niestety w takich czasach żyjemy. W radio puszczają tandetną muzę, szczególnie już w radiu eska. Całkiem dobre radio, jeżeli nie najlepsze to radio bis. Jay jay- ja też zawsze sie zastanawiam, kto tego słucha? Najgorsze są te przeróbki starych hitów. Ludziom jednak to się podoba, wystarczy posłuchać jakie mają dzwonki w komórkach. A właśnie inna sprawa jest kto kupuje te dzwonki, tapety, wygaszacze z tych serwisów co oferują je za grubą kasę. Świat się komercjalizuje i zaczyna rządzić kicz i tandeta.
Pamiętajcie, na GameOnly są zawsze równi i równiejsi... no nie Lewik?

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 28, 2006, 16:07:37 pm »
Ponad 5 tys na forum a nikt sie nie przynaje do sluchania Mandaryny czy innych trendy kawałków . Może to kosmici manipulują rynkiem ??
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mtau

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-02-2005
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: 0
  • Remember, u're unique. Just like everyone else
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 28, 2006, 16:15:24 pm »
Jest pare polskich, fajnych zespołów, np. Dżem albo Kult. Ale to tylko wyjątki od reguły, polska muzyka jest niestety niskich lotów

kenchi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-09-2006
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 28, 2006, 16:17:01 pm »
Faktycznie porażka na całej linii. Ostatnio wypełnialiśmy ankietę w szkole odnośnie muzyki. Jak mi potem koleżanka pokazała wyniki (robiła projekt z WOKu) to aż mi się niedobrze zrobiło. Jakieś Disco Polo i temu podobne. Wystarczy udać się na pierwszą lepszą imprezę i kalectwo słuchowe gwarantowane. Nic tylko zapuścić coś klasycznego. Ostatnio moi rodzice cały czas katują Złote przeboje radio Warszawa czy coś takiego. Stare dobre kawałki lat 70 i 80.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2006, 16:18:12 pm »
Sranie w banie :]

Osobiście z popularnością Mandarynopodobnych tworów spotykam się tylko na serwisach pokroju onetu - w radiu którego słucham jakoś jej nie puszczają.

Jazz radzi sobie dobrze (genialne Jazz Radio), nasi muzycy nagrywają z emerytami pokroju Gilmoura, podobno nawet jakieś nasze dzikie metalowe twory popularne są na zachodzie.

Zespoły powstają, koncertują, radio gra, jest ciekawie, miło - jak ktoś się ogranicza do TV i jakichś badziewnych stacji - jego wybór :]

A nagonki na Radio Maryja nie rozumiem - Rozmowy Niedokończone są fenomenalne (nawet Woobie Doobie Tok Fm siada przy tym).

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2006, 16:19:36 pm »
Cytat: "Mtau"
Jest pare polskich, fajnych zespołów, np. Dżem albo Kult. Ale to tylko wyjątki od reguły, polska muzyka jest niestety niskich lotów

 nie w tym rzecz .Radia nie lubia stawiac na nowych bo boją ,że moga wtopić kase . Leci tylko uznana marka , klejnoty  i kobity a jak powszechnie wiadomo to fundament polskiego hip hopu . Bez bryki daleko ziomal nie zajedzie

Cytuj
A nagonki na Radio Maryja nie rozumiem - Rozmowy Niedokończone są fenomenalne (nawet Woobie Doobie Tok Fm siada przy tym).

tyle że to radio powstawało z myslą o duchownych a nie o politykach .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2006, 16:27:54 pm »
Radio BIS (IMHO) było najlepsze, dopóki nie przejął go Sobala i nie wyrzucił całej muzyki słuchanej przez "błąd statystyczny" (mocny rock, metal, punk i inne "politycznie niepoprawne" kawałki) i nie podziękował kilku naprawdę świetnym redaktorom (Gzyluś :|). W tej chwili również na szczęście radio to nie stało się siedzibą muzyki pop, ale to już nie to samo...

Nie zgodzę się, że polskie kanały tematyczne (domyślam się, że chodzi o TV) atakują nas samym hip-hopem i popem. Na 4fun TV można dość często usłyszeć rocka, wieczorami (nie wiem dokładnie, bo nie za często oglądam TV) jest nawet cały program, w którym są mocniejsze kawałki (co najlepsze, u góry ekranu, po lewej, widnieje wówczas czerwone kółeczko :D), więc nie jest aż tak źle.

No i sam fakt, o którym tu wspominasz, nie dotyczy tylko polski, lecz całego świata. Wszędzie muzyka popularna, kicz i tandeta dla mas, będzie się lepiej sprzedawała, aniżeli muzyka, której słucha tylko jakaś grupa osób ("błąd statystyczny" :p). Wystarczy spojrzeć na niemiecką VIVA czy amerykańskie MTV - ta sama sytuacja, co u nas.
Zresztą, czy Tokio Hotel to nasze dzieło?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2006, 16:37:29 pm »
Ta , tylko aby odciąc się od tej masówki trzeba wyłączyć TV , Radio i nie wychodzić z domu by nie bombardowaly nas dzwonki innych małolatów , które ledwo co to od ziemi odrosło . Hype jest bardzo upierdliwy nie tylko w muzyce ale ogólem we wszelkich mediach . Spojrzcie na taką Mandarynę -czy ktoś wiedził o jej istnieniu 3 lata temu ?Nie , kobita nagrała 1 przebój ''Here I go'' po czym zapadl o niej sluch aż do nastepengo lata . Fakt ,że udalo się jej podbić Polske jedną piosenką moge jeszcze zrozumieć ale żeby nagminnie w każdy okres wakacyjny ??
Lato 2004 najczesciej grany utwór jest autorstwa chlopakopodobnych rumunow z O - Zone .Rok pozniej zespól nie istnieje w świadomości słuchacza  .Zatem zadam jeszcze raz pytanie - kto wciska nam taką tandete ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Desser

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2004
  • Wiadomości: 1 057
  • Reputacja: 1
  • Demons don't wear white
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2006, 17:08:45 pm »
Radia osobiscie nie slucham (nasza wieza sie zespula i w zasadzie nie dziala), ale ponoc na Antyradiu leca czasami dobre kaski (np stary progresywny rock, a nocami death metal xD), aczkolwiek nie moge tego potwierdzic, bo u mnie w domu nie da sie tego radia odebrac (chyba nadajniki z Politechniki Slaskiej zagluszaja sygnal, czy cos w tym guscie... Kolega mieszka 500m ode mnie i ma to radio idealne), nawet ze zwyklego radia czy nawet mp3playera  :evil: RMF od dawna mnie irytowal malym zasobem utworow (15x dziennie puszczac ta sama rzecz? Nie dla moich nerwow), a radia od 'spokojnej muzyki' szybko zaczynaja mnie mdlic. Wniosek? Chcecie dobrego radia bez reklam, zalogujcie sie na last.fm i wlaczice sobie tamto radio - sama muzyka (w twoich gustach) bez zbednych gadek i temu podobnych otoczek :P

A polska muzyka jak taka wcale zle sobie nie poczyna - mamy bardzo mocna scene death metalowa (wiem, ze to nisza, ale mimo wszystko fakt wart wspomnienia), tak sama z blackowa i progresywna. Jak ktos naprawde chce, to moze znalezc cos dla siebie, nie mozna za to zalac sie ta fala tandety, ktora wyplywa ze stacji radiowych i innych tego typu mediow. Jak Von Zay mowil, polscy jazzowcy tez sa znani i cenieni na calym globie, a to juz cos znaczy ;]

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2006, 17:26:12 pm »
Cytat: "Desser"
RMF od dawna mnie irytowal malym zasobem utworow (15x dziennie puszczac ta sama rzecz? Nie dla moich nerwow


Kolega pracował jako ochroniarz w sklepie, w którym non stop leciało Hit FM. Z jego wyliczeń wynikało, że to radio puszcza dziennie 10 utworów, a potem pętelka i od początku...

Cytuj
a radia od 'spokojnej muzyki' szybko zaczynają mnie mdlic.


Same here.
Lubię stare kawałki, lecz wszelkie radia od 'spokojej muzyki" mają tą samą przypadłość, co reszta: "mamy kilka utworów i puszczamy jej non stop, aż do znudzenia". Nie wspominając już o tym, że oni tam mają tylko po dwa, trzy najpopularniejsze kawałki każdego z tych wykonawców, przez co o bardzo częste powtórki nie trudno.

Kolega, który gustuje w muzyce z dawnych lat, a który obecnie mieszka w Angli, mówił, że tam również są tego typu stacje, ale oni puszczają tam wszystkie utwory dawnych wykonawców; takie, których u nas w radio nawet nie można było usłyszeć :/.

Cytuj
A polska muzyka jak taka wcale zle sobie nie poczyna - mamy bardzo mocna scene death metalowa (wiem, ze to nisza, ale mimo wszystko fakt wart wspomnienia), tak sama z blackowa i progresywna.


Behemoth dobrym przykładem tu jest :P.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

kenchi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-09-2006
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2006, 18:29:38 pm »
Od siebie jeszcze dodam, że w Polsce absolutnie brak dobrych utworów klasycznych. Jako miłośnikowi tejże musyki pozostaje mi słuchać utworów japońskich wykonawców albo Hans'a Zimmer'a  :mrgreen: Swoją drogą muzyka filmowa i growa wiele zawdzięcza utworom klasycznym. Gry i muzyka wzajemnie się wspierają i nawzajem. To samo z filmami.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2006, 19:04:06 pm »
Chopin jak rozumiem pochodził z Mongolii, Lutosławski z Mandżurii, Wieniawski z... Lorenc i Kilar też z dupy goście.

Ignorancja mnie dobija. Rozumiem, że można posądzać takie Lady Panki, Budki Suflera czy Perfecty o ostre rżnięcie z zachodnich formacji, ale mamy też wcale świetnych artystów.

Tak samo radio. Jest naprawdę masa genialnych stacji - Radiowa 1, 2 i kaszaniąca się ostatnio 3 (chociaż idzie ku lepszemu). Manniak po ciemku, Minimax, Noc Muzycznych Pejzaży, Nocne Szlaki w RK, itd. itp. - jest tego w cholerę, więc gadanie że leżymy to mowa tylko i wyłącznie jakichś oceniających książki po okładce egzemplarzy.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2006, 19:23:27 pm »
Artyści są ale tu zasłyszani tylko w undergroundowym środwisku . Sam fakt ,że najbardziej rozpoznawalnym polskim bandem na Zachodzie jest obecnie Blog 27 uważam za bardzo wymowne. Smutne acz prawdziwe .
Dojczlandy mają Korn , Rammstein , Łotysze BrainStorm , a my  tylko klasyke .Ehhh .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 28, 2006, 20:09:51 pm »
Zależy w jakich środowiskach :] Sam przyznaję - z popularnością Blogu 27 nie spotkałem się w ogóle.

Równie dobrze możnaby się śmiać ruskich, że mają Tatu i jechać po ichniej muzie, Okudżawie i reszcie :]

A Korn jest chyba kalifornijski.

kenchi

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-09-2006
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 28, 2006, 23:49:48 pm »
Cytuj
Chopin jak rozumiem pochodził z Mongolii, Lutosławski z Mandżurii, Wieniawski z... Lorenc i Kilar też z dupy goście.


Mówiłem o nowych utworach :roll:

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 29, 2006, 14:00:48 pm »
ja ponieważ radia nie słucham (strach człowieka ogarnia na samo hasło 'imprezka z radiem eska' :shock: ), a w tv jak coś włącze to zawsze lecą hamerykanie to właściwie nic konkretnego nie moge napisać :?

skrobne tylko ze słucham dobrych, fajnych, a czasem nawet badzo dobrych polskich muzyków i nie narzekam... zarzuce sobie Grabaża, jakiegoś starocia albo np z ostatnich rzeczy to nowa Molesta- płyta knockautująca z miejsca... a to ze  wmediach nie słychać  tego co dobre, sorry tego co mi się podoba to cóż... przyzwyczaiłem się...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 29, 2006, 22:23:09 pm »
Eska to najlepsze radio. Moja MP3 odbiera tylko Radio MAryje i RMF. Na RMF lecą takie smuty, że w pracy zasnac mozna :/ Jedynie fajnie jak puszcza jakis starszy przeboj.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 29, 2006, 22:39:35 pm »
Cytat: "Ako"
Eska to najlepsze radio.


jestes przegrany :shock: to zwała ta?
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

oscyp

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 29, 2006, 22:47:43 pm »
Nazywasz polską muzykę kaszanką, ok, tak w większości przypadków jest, rozumiem ze masz na myśli popularną, bo ta mniej popularna jest baaaaaaardzo dobra w niektórych przypadkach. I wszystko ok, ale z wiekszosci postów bije podprogowa wiadomość "kaszaniasta, bo polska". A co powiecie o rynku Brytyjskim, Amerykański, Włoskim, Francuskim, Niemieckim (moim zdaniem ichniejszy pop to dno dna). W Ameryce mamy Paris Hilton, w GB mamy klony bojsbendów, we włoszech jakiegos za przeproszeniem ramazottiego, we Francji muzykę z rmfu, w Niemczech Toki Hotel itd itp. Chodz mję o to, że przed krytyką naszego rynku spojrzeli tez pod tym samym kątem na inne kraje. i co? chyba nie jest gorzej niż gdzie indziej. Poprostu dzisiejszy pop to kaszanka, nie to co za czasów Rolling Stonesów ;)

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 29, 2006, 22:54:57 pm »
Nie bijcie :P
Polska muzyka sux, w szczegolnosci hh i te ich elo elo 350 rymy ;p.
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 29, 2006, 23:32:56 pm »
Cytat: "Dark Templar"
Polska muzyka sux, w szczegolnosci hh i te ich elo elo 350 rymy ;p.

Niby dlaczego?

Dobry przykład podał Aras. Molesta ze swoją nową płytą klepie po bani, że ciężko przestać słuchać. To jest rap z najwyższej półki, którego w mediach nie miałem okazji usłyszeć...


Cytat: "Ako"
Eska to najlepsze radio.

Dobre :lol:

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 29, 2006, 23:48:44 pm »
Ibra nie wymagaj od ignoranta jakim jest widocznie templar by dotarł do rapu który jest dobry (czyt. nie puszczany w mediach).


a co do molesty to.... o panie! moge następne 6 lat czekac na taki krążek, zmassowali scene całkowicie! ja chce czwarty autentyk jeszcze :P
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 29, 2006, 23:55:57 pm »
Cytat: "Dark Templar"
Nie bijcie :P
Polska muzyka sux, w szczegolnosci hh i te ich elo elo 350 rymy ;p.


ignorancja?

polecam przestudiowanie dyskografii ostrego, paktofoniki, hemp gru, kalibra czy starszych plyt wwo.



ale zgodze sie z jednym, nowy hh w stylu 'elo mezo doniu zią!' jest kasztaniasty, wiec jezeli mowiles o tego typu szmirze to zwracam honor, jezeli nie to...


...polecam najpierw zaznajomic sie z tematem.
Fryty tyty dotknij pyty

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 30, 2006, 00:05:43 am »
Osobiscie chyba rozumiem Dark Templar`a. Zaznajomilem sie z dyskografia wielu HH skladow i musze stwierdzic, ze w kolko nawijaja o tym samym. Chyba tylko Eldo trafia w moje gusta.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 30, 2006, 01:19:55 am »
Tak na marginesie, to imo polski "kicz i tandeta" niewiele sie rozni od zachodniego. A polskiej muzyki nie slucham, hh do mnie nie przemawia, w ogole polski jezyk malo melodyjnie brzmi o_O

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 30, 2006, 09:11:43 am »
jesli chodzi o hip hop to istnieje od pewnego czasu podgatunek hip hopolo .Muzyke taką reprezentuje między innymi Mezo . I powiem szczerze ,że to mi bardziej mi odpowiada niż te texty ,że bidno , zimno i roboty ni ma . Takie texty ludzi przegranych , nie wierzacych w swoje umiejetności bardziej mnie wkurzają niż relaksują Wiem , Polacy uwiebiają narzekac , ale ile można ?? .
Ostatnio z poslkich piosenek najbardziej przypadł mi do gustu psalterz Rubika . Nie jest może to jakaś arcy muza ale napewno lepsze niż te szmiry dabidadabijedabidabieeełula  :lol:  .No i fajnie nuci też Ana Dąbrowska .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 30, 2006, 13:17:48 pm »
Cytat: "jay jay"
. I powiem szczerze ,że to mi bardziej mi odpowiada niż te texty ,że bidno , zimno i roboty ni ma . Takie texty ludzi przegranych , nie wierzacych w swoje umiejetności


ty naprawde słuchałes tego o czym piszesz?




Cytat: "jay jay"
to istnieje od pewnego czasu podgatunek hip hopolo

nie istanieje coś takiego zią, to jest samozwańcza akcja, gdzie się wrzuca tandete w stylu werby, to jest pop, albo baaaardzo słaby, ale dalej hip hop (no chyba że w twoim empiku jest dział 'hihopolo')...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 01, 2006, 08:51:47 am »
fragment piosenki 52 Dębiec To My Polacy


Nie ma ładu, nie ma składu
Nie ma po nim nawet śladu
Tu jest chaos, zęby naostrz
Jeśli nie chcesz zlecieć na dół
Polska dla Polaków, dla przekrętów i bydlaków
W centrum kontynentu łaków kraj, bierz, jedz i sraj jedna babce
Patrzcie i mnie złapcie w kajdan zakujcie i wsadźcie
To nie bajda dobrze patrzcie
Jak opuszczam areszt
Kopert parę, mam tam swoją wiarę
Stoją, chronią talent mój
Pospolity cwaniak robi gnój w ch**
Mówiąc po naszemu zapierdalam tu jak Emu po pustyni
Niby czemu nie mam czynić jak chce czynić
Jak chcesz mnie winić weź mi wyliż
To jest moja nora, jestem Polak mam baseballa
Jeśli coś mi nie przypasi
Tam gdzie nasi tej niech nie włazi żaden pedofilu gej
To mnie razi, lepiej wiej
A w mej nienawiści także ateiści, sataniści ,włażę
Możecie pozdychać, jedna wiara krzywa
Do jednych suczek wzdycham, do tych co najsłodsze
Te przy Wiśle, Warcie i przy Odrze
Bóg obdarzył szczodrze je powabem
Hans, Kris, liks jade
Jak pod pubem, schowaj grabę
Zamiast się dogadać lepiej porwać się do szabel


HipHopolo istnieje i ma sie dobrze .A Empiku u mnie w Tybecie bo buddyści jeszcze nie wybudowali  :wink:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 01, 2006, 13:59:23 pm »
Cytat: "<Aras>"
Cytat: "Ako"
Eska to najlepsze radio.


jestes przegrany :shock: to zwała ta?


Co prawda baaaaardzo zadko slucham Eski, bo ogolnie slucham malo radia, ale z tego co pamietam jak juz gdzies ja slyszalem to leciała fajna techniawka. Dlatego pisze, ze to najlepsze radio. Kojarzy mi sie z muzyka techno glownie.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 02, 2006, 16:43:43 pm »
Obecna popkultura (nie tylko w muzyce) mówi że ma być "łatwo, lekko i przyjemnie", więc kulturę tą równa się w dół, by zaspokoić jak największą liczbę ludzi.

Tak- kicz jest obecny we wszystkich krajach i akurat Polska nie stoi jeszcze tak źle pod tym względem- głównie ze względu na wcześniejsze dokonania i sporo naprawdę dobrych muzyków, którzy nie mają jednak jak się przebić.

Hiphop- jak ja nienawidzę tego skamlenia. Szlag mnie trafia jak zaczyna się kolejny "hicior" i już jakiś biały czarnuch sapie i stęka o tym jak mu źle.
Wierzę że są i ambitniejsze teksty hiphopowe- są jednak zaledwie promilem i są nieobecne w radiu czy tv.
Tak więc jeśli taki dzieciak lubi hh, to na 90% nie dlatego że nasłuchał się ambitnego hh i zaczął myśleć o sobie, ale że usłyszał kolejny buntowniczy kawałek ziomali z hemp gru, gdzie wokalista jest tak undergroundowy, że włazi debil na przystanek autobusowy. Czym to się różni od disco polo i hitów w rodzaju "majteczki w kropeczki"? Niczym.

Tarniak

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 02, 2006, 22:50:43 pm »
Może tak. Polska muzyka ma się dobrze, tyle, że zobaczą to ci, którzy powiedzą NIE Kasi Cerekwickiej i jej piosenkom nadającym się dla młodych niespełnionych matek łasących się na becikowe i płaczących po tym jak ginie Ildefons z Pierwszej Miłości. Vader i Behemot (swoją drogą gówno) trzepią ostrą kasę na zachodzie. Powstają, coraz częściej, obecne u nas od lat płyty jako reedycje po angielsku na rynek UE. Polska kalifornia ma się dobrze. Hardcore, punk, metal, reggae, ska - wszystko to jest i to w całkiem niezłej formie. A czy Kasia Cerekwicka jest bardziej kiczowata od Paris Hilton, Britney Spears czy Lindsay Lohan? Nie sądzę. Co do radia - czego się po ogromnych koncernach spodziewacie? To jest biznes. Ludzie lubią gówno. Ludzie lubią posłuchać do śniadania Szymona Wydry czy innej głupiej Brodki, którą pokazują co rusz tu i ówdzie. Zresztą to nie nasza broszka. Np. RMF jest tak polski jak ja niemiecki :D

Thierry

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 03, 2006, 00:37:21 am »
ehhhh większość osób, która się tu wypowiada o polskim HH to ignoranci, którzy zupełnie nie wiedzą o czym mówią..
o Adamie Ostrowskim słyszeli kiedy? moim skromnym zdaniem najlepszy polski raper i jeden z najlepszych polskich(i nie tylko) artystów w ogóle..każdemu, kto ma zamiar wyskakiwać z tekstem, że w polskim hh śpiewają jaka bieda ciągle, że jakies laski, fury, radze najpierw przesłuchac paru jego płyt
Jay-Jay sorry że tak dosadnie, ale albo jesteś troche ograniczony albo coś innego z Tobą nie tak, skoro piszesz o "To my Polacy" hiphopolo..dla Twojej informacji podam, że ta piosenka ma charakter IRONII(znasz takie słowo?) i jako taka spełnia swoje zadanie bardzo dobrze(świetny tekst idelanie pasujący do "teraźniejszej rzeczywistości"; Wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu :D)
PS.ogólnie cały ten topik jest pozbawiony sensu, bo jak juz pare osób słusznie zauważyło, "populizm" dotyczy polskiej muzyki w takim samym stopniu jak muzyki światowej

Batman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-01-2005
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 03, 2006, 01:22:37 am »
Ja zauwazylem ciekawe zjawisko na naszym rynku muzycznym. Tandeta i kicz sie co raz lepiej sprzedaja, to smutny fakt. Ale rownoczesnie jest u nas  tez co raz wieksze zapotrzebowanie na rzeczy dobre, ciekawe i ambitne. Nie przypuszczalem ze uda sie u nas zrobic cos takiego jak Off festiwal, na ktorym zagraja tacy artysci i ze zostanie to tak naglosnione.

Szokiem dla mnie byl Opener, po prostu nie wierzylem w to co zobaczylem. Rewelacyjne miejsce, swietna organizacja, ogromna kampania medialna, no i same koncerty. Jeden z najwazniejszych magazynow muzycznych w Anglii "Q" ocenil slusznie Open'a jako jeden z najlepszych muzycznych letnich festiwali w Europie , co mnie wcale nie dziwi. Robienie takich wydarzen automatycznie powoduje, ze ludzi chca tez lepszej, polskiej muzyki.

Myslovitz juz dawno osiagneli europejski poziom, T.Love tez z powodzeniem gra koncerty za granica. Możdżer jest jednym z najlepszych pianistow jazzowych na swiecie (jestem z tego dumny jako Sopocianin :P). Behemot tez sobie swietnie daje rade na zagraninych rynkach. Ogolnie dalem taki rozrzut gatunkowy aby pokazac ze jesli sie chce to w sumie kazdy rodzaj muzyki mozna skutecznie promowac.
 
Nasza muzyka jazzowa obfituje w rewelacyjnych artystow, a z legend ktore sa ciagle zywe nalezy wymienic Komede i Ścierańskiego. Hip hop ma sie calkiem dobrze np. Ostry lub Eldo ktory ostatnio nagrywa ciekawe rzeczy. Scena elektorniczna to Smolik, Novika, ostatnio Skalpel a takze paru innych, o punku mowic chyba nic nie musze ;). Brakuje mi u nas tylko naprawde dobrego popu (tak pop tez moze byc dobry np. Peter Gabriel), ostatnio zaskoczyla mnie Kasia Stankiewicz robiac naprawde dobry pop na poziomie, ktory oczywiscie nie zostal nalezycie dostrzezony.

Ogolnie jestem w tym momencie niepoprawnym optymista, ale mam do tego naszczescie co raz wiecej powodow. A tandeta niestety bedzie sprzedawac sie zawsze, taka nieprzyjemna prawda

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 03, 2006, 08:54:51 am »
Cytat: "Thierry"
Jay-Jay sorry że tak dosadnie, ale albo jesteś troche ograniczony albo coś innego z Tobą nie tak, skoro piszesz o "To my Polacy" hiphopolo..dla Twojej informacji podam, że ta piosenka ma charakter IRONII(znasz takie słowo?) i jako taka spełnia swoje zadanie bardzo dobrze(świetny tekst idelanie pasujący do "teraźniejszej rzeczywistości"; Wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu )

czy ja mówiłem tu o hiphopolo ? Na przyszłośc radzę uważneij czytać posty .

Wyjasniam też pewną rzecz .Hip Hopem gardzę i pniewieram .Nie ma żadnych odstępstw od Peii , Hemp Gru na Zbyszku spod piątki kończyć . dla mnie jest to jedno wielkie łajno .


A teraz proszę , możecie rzucać kamieniami
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Tarniak

  • Gość
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 03, 2006, 09:56:05 am »
Cytuj
Afro Kolektyw to polska grupa muzyczna wykonująca hip hop z wpływami acid jazzu. Sami muzycy określają wykonywany styl muzyczny jako organiczny hip hop jazz.

Grupa początkowo występowała pod nazwami Shit Lives Forever (1994-1997), Kawiarnia (1997-1998), Funk Dyrekcja oraz Spliff Radio. Nazwa Afro Kolektyw powstała na podstawie wstępu do płyty pt. Negatywne wibracje, gdzie pojawia się cytat: witam Państwa w imieniu kolektywu. Afro dołączono dla odzwierciedlenia muzycznych inspiracji zespołu.

Zespół w umiejętny sposób łączy rapujący wokal podbarwiony chórkami z żywą, rozbudowaną (instrumenty dęte, gitara, instrumenty klawiszowe, bas, perkusja) jazzowo-funkową sekcją instrumentalną.

Inteligentne teksty, ironiczne ("śmieszno-smutne") i z dużą dozą dystansu do świata, samych siebie i własnej muzyki. Często oparte na zaskakujących i absurdalnych skojarzeniach i zabawach słownych.


Cytuj
Łona, właściwie Adam Zieliński (ur. 1982 roku w Szczecinie) - polski muzyk hip hopowy. Jako raper kojarzony z szczecińską grupa muzyczna Wiele C.T. wraz z która wydał album zatytuowany Owoce miasta (1999). Szerszemu gronu znany z produkcji Ośki pt. Kompilacja K2, gdzie wykonał utwór pt. Złota rybka. Następnie w współpracy z Webberem nagrał płytę Koniec żartów (2001). Po wydaniu albumu Łona wystąpił na kompilacji Kodex (Piękny dzień by zadzwonić). W 2004 roku ukazał się drugi album Łony pt. Nic dziwnego.

Łona uznawany jest za przedstawiciela 'intelektualnego' nurtu w polskim rapie. Jego teksty są dowcipnymi komentarzami do bieżących wydarzeń politycznych i społecznych.

...abyś wiedział, że niejednemu psu Burek. :roll:

Swoją drogą ty jako fan Linkin Park, chyba nie możesz przeboleć, że leszczyk Shinoda wykorzystuje rapcore'owy trend. W końcu to elementy rapu (dość pokaźne notabene)... :lol:

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 03, 2006, 14:29:57 pm »
jay jay hiphopolu nie istnieje... to jest taka akcja na wyśmiewanie tych smieszno popowych nastolatko teksów, ale to dalej hiphop! czy tego chcemy czy nie Molesta i Verba to ten sam gatunek, tak samo jak Robbie Williams i Mandaryna, różnica w poziomach większa niż pomiędzy King Crossem a warzywniakiem ale to dalej to samo (czyt. sklep jest sklep).


Cytat: "jay jay"
Wyjasniam też pewną rzecz .Hip Hopem gardzę i pniewieram .Nie ma żadnych odstępstw od Peii , Hemp Gru na Zbyszku spod piątki kończyć . dla mnie jest to jedno wielkie łajno .


kiedyś też zanim posłuchałem patrzyłem jaki gatunek by wyrzucic do kosza gdy nie przypasiło ('nie rap? PHI czyli gówno'). może kiedyś do tego dojdziesz...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 03, 2006, 15:06:22 pm »
Cytuj
kiedyś też zanim posłuchałem patrzyłem jaki gatunek by wyrzucic do kosza gdy nie przypasiło ('nie rap? PHI czyli gówno'). może kiedyś do tego dojdziesz...


Czyli żeby wiedzieć co się naprawdę lubi i "dorosnąć" do muzyki trzeba polubić hiphop? Bo to cały czas chyba starasz się udowodnić...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 03, 2006, 16:05:22 pm »
Linkin Park podoba mi się tylko w starym wydaniu (zacna płytka Live In Texas ) .Obecnie hańbią marke klecąc niezbyt udane remixy z Jay Z czy miaucząc jak to im bidnie smutno , samotnie i wogóle bez perspektyw . Sprawiają wrażenie takich podstarzałych nastolatków co z kasa nie mają co zrobić .Nie oznacza to jednak ,że ich nie lubie .Pop prsotu poszli w zlym nie odpowidający mi kierunku ... ale widać to są wymgania rynku .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Polska muzyka - kicz i tandeta ??
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 03, 2006, 17:33:33 pm »
Cytat: "_Music"
Czyli żeby wiedzieć co się naprawdę lubi i "dorosnąć" do muzyki trzeba polubić hiphop? Bo to cały czas chyba starasz się udowodnić...


ja próbuje coś takiego udowodnić? o_____O a po co mi to?

chodzi mi o to, że wole płyty nie oceniac przez przynalezność gatunkową... muzykę dziele na lubie ten zespł/nie lubie tego zespołu a nie na rock/rap/metal/jazz... mi jakoś nie przeszkadza miec na liście winampa Pono , guano apes, Alicii Keys, pidzamy porno, marka grechuty i apokaliptici naraz o_O widze za to u innych zamykanie się w jednym gatunku ('jedynym słusznym') i wypinanie na inne 'bo kicz' zamiast ruszyć dupe i poszukać perły w błocie
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem