Forum GameOnly.pl

Current Gen => PlayStation 4 => Wątek zaczęty przez: prart w Maj 07, 2015, 23:01:33 pm

Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 07, 2015, 23:01:33 pm
Witam po (kolejnej) dłuższej przerwie, temat sprowokowany premierą Project CARS i drżącymi rękami każdego fana simracingu na PS4 - szczególnie jednego.

Na dziś - sensowny, finansowo racjonalny (bez odpałów przekraczających 4k) i komaptybilny (mniej lub więcej) z PS4 wybór jest prosty. Thrustmaster. Mają dila z Sony i ich modele są wspierane oficjalnie, cała reszta albo działa jako tako (Fanatec, opcja na 4k) albo nie działa w ogóle (cała reszta z Logitech`em na czele). Także co - T500 lub T300?

Tak się składa, że T500 miałem na stanie, zakupioną jeszcze z myślą o GT6 (przed premierą). Objeździłem ją na GT Academy, GT6, Game Stock Car i znałem ją na wylot ale informacje o niepełnym, częściowym, zależnym od producenta gry wsparciu na PS4 dały mi do myślenia. Poza tym, T300 to nowszy model, nowocześniejszy, z lepszymi technologiami. Przygotowując się do premiery PCars, kupiłem T300RS i zrobiłem "pojedynek" pomiędzy nimi, żeby wybrać tą jedną jedyną. Na warsztat poszły: PS3 z GT5, GT6, Ferrari Legends, Shift 2, Absolute Supercars i parę jeszcze crapów; PS4 z DriveClub; PC z Game Stock Car.

Moje zdanie - T500 to prototyp T300.

T500 jest toporna. Jest duża i ma zewnętrzny zasilacz wielkości cegły ale i tak grzeje się mocno. Wiatrak szybko się włącza i długo chłodzi silnik FFB (coś około 40 minut trzeba czekać do wyłączenia wiatraka po graniu, żeby nie smażyć wnętrza kierownicy). Całość jest ciężka a do statycznych łopatek nigdy się nie przyzwyczaiłem. Ma mega pierdolnięcie, ale cóż z tego, skoro to pierdolnięcie jest nierealistyczne i BARDZO rzadko kiedy wykorzystywane w normalnej jeździe. W 99,9% czystych przejazdów po torach oba modele dają taką samą siłę na wieńcu, to 0,1% to uderzenia w bandę. Większa moc silnika FFB ma znaczenie w dwóch przypadkach: prędkość odkręcania kółka na wyjściach z łuku i (związane z pierwszym) w driftach. To pierwsze jest tylko minimalnie szybsze w T500, to drugie mnie całkowicie nie interesuje. Czuć, że w praktyce ta przewaga mocy nie jest wykorzystywana. Żeby zatrudnić silnik FFB T500 do pełnej pracy, trzeba ustawić suwaki w grach do takich wartości, przy których jazda zwykłym Punto przypomina jazdę załadowanym Starem bez wspomagania. Moc jest większa, ale jest nierealistyczna i rzadko kiedy daje o sobie znać.
Zaletą T500 jest wielkość wieńca (kółka) out of the box, bez kupowania dodatkowych.

T300 jest dopracowaną wersją T500. Jest mniejsza i lżejsza. Zasilacz jest wbudowany (nie ma tej cegły), a mimo to całość pracuje chłodniej, znacznie szybciej wiatraki przestają dmuchać (około 5 minut po graniu się wyłączają). Chłodzenie jest tez cichsze. Jadąc normalnie po torze siła FFB jest taka sama, ale "rozdzielczość" FFB jest znacznie lepsza. W uproszczeniu: nie ma 10 reakcji kierownicy, z których 1 wyrywa ręce w łokciach, ale jest 50 reakcji kierownicy a żadna nie wyrywa rąk w łokciach. Masz też do dyspozycji więcej przycisków. Kierownica nie ma praktycznie żadnych oporów (nowy rodzaj silnika), kręci się bardzo szybko. Łopatki przy wieńcu - czuję się jak w domu po mojej dziewiczej DFGT i dojrzałej fazie - G27.
Minusem T300 jest wielkość wieńca, ale można dokupić większy - poza tym ta różnica nie przeszkadza.

Duża różnica jest w pedałach. Nie, za słabo napisane. PRZEPAŚĆ. To co Thrustmaster pakuje z T300 to żenada (w stosunku do ceny), coś około poziomu DFGT. To też pokazuje, jaka jest wartość samej bazy/kierownicy - w tym zestawie 99,9 procent ceny robi własnie ona, nie pedały. Pedały T300 są słabe i tyle. Pedały z zestawu T500 to jakieś 99,99% stal, ciężkie i pancerne. Jeśli nie chcesz wchodzić w kosmosy z load cellem albo FFB na pedale, wolisz stary dobry potencjometr (jak ja), to chyba nie ma nic lepszego na rynku.

Co do pedałów - T3PA, które można dokupić osobno (3 pedały, sprzęgło included), ma jakość lepszą od tych z zestawu fabrycznego T300, ale nie uzasadnioną ceną. Nie polecam. Plastik, plastik. Natomiast T3PA Pro, które można dokupić, to jest dokładnie ten sam sprzęt, niemal identiko, co w zestawie z T500. Jedyna różnica to kolor tła napisu Thrustmaster na nakładkach pedałów (czerwony dla pedałów z zestawu T500, szary dla T3PA Pro). Nawet miałem okazję wyjąć potencjometry z obu modeli pedałów, są identyczne.

Wykończenie obu kierownic jest takie samo, jakość gum na wieńcu, plastików obudowy, gniazd - taka sama. Różnica w cenie? T300 jest tańsze tylko i wyłącznie z powodu pedałów, które serio serio są słabe, zrobione z myślą o obniżeniu ceny zestawu. T500 jest droższe tylko z powodu pedałów, które serio serio są znacznie lepsze.

Generalnie uważam, że lepszą bazą jest T300, ale jeśli komuś zależy na efekciarstwie a nie realizmie, albo nie ściga się tylko driftuje, to lepszym wyborem jest T500 (szybsze odkręcanie kółka na wyjściach o jakieś 1%). Dla całej reszty polecam T300. T500 ma większą silę, która jest tak duża, że aż nie realistyczna i rzadko kiedy wykorzystana. Ma też mniejszą "rozdzielczość" efektów FFB. T300 ma mniejszą silę, ale większą "rozdzielczość". Obrazowo: T500 jest brutalną siekierą drwala, T300 jest precyzyjnym skalpelem chirurga. Co wolisz?

Ja wybrałem T300, bo pomijając jakość wrażeń, gwarantuje pełne wsparcie dla PS4, niezależnie od widzi mi się developera. Mam pewność, że będzie obsługiwana do usranej śmierci PS4. Do tego dołączyłem pedały od T500 a całość zamontowałem na Wheelstand Pro.
 
PS - miło znowu wpaść na forum, często sobie obiecuję, że znowu coś więcej będę pisał, ale czasu wolnego mam tak mało, że wolę wokorzystać go na granie niż pisanie o graniu  :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 07, 2015, 23:10:34 pm
Swietny post. Wpadasz rzadko, ale z pierdolnieciem. W pozytywnym rozumieniu. :)

Teraz tylko czekam az cena spadnie do 200-250 funtow i na jesieni mozna brac T300. Sprzegla nie uzywam w grach, wiec pewnie na pedaly przymkne oko.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 07, 2015, 23:30:43 pm
Siema.

Fajnie, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami na temat tych kółek, bo stałem przed dylematem wyboru jednej z nich. Dobrze wiedzieć, że opowiastki o mitycznej mocy T500RS są prawdziwe. To jeden z elementów na którym mi zależało, bo kilka razy miałem okazję jeździć autem przygotowanym na tor i tam faktycznie trzeba się trochę siłować z kółkiem. Gorzej z cywilnymi furami, które na T500RS mogą wypaść słabiej. Szkoda, że T300 nie wychodzi z lepszymi pedałami i zupełnie nie rozumiem dlaczego TM nie wypluło na rynek T300 z zestawem pedałów od T500. Może za jakiś czas TM wyda kierownicę, która bedzie miała kółko ze średnicą jak w T500 i zaletami T300, obsługę PS4, pedały od T500 albo i lepsze oraz shifter w zestawie. Wtedy sprzedam T500RS i pomyślę nad takim cudem. Tymczasem czekam niecierpliwie do przyszłego tygodnia na paczkę z T500RS.

@Klosz
Wszystko zależy od tego na czym jeździłeś do tej pory. Ja miałem kiedyś DFP, które posiadało strasznie słabe pedały. Po przesiadce na G27 nie chciałbym już nigdy wrócić do gorszych pedałów. Różnica jest tak kolosalna, że naprawdę ciężko potem zasiąść do gorszej wersji. Dlatego u mnie T300 odpada. Pamiętam jak na GT Academy zasiadłem do DFGT (w domu kreciłem czasy na G27) i za każdym razem hamulec wpadał mi w podłogę, bo tak leciutko chodził. Natomiast jeśli nie mialeś nigdy styczności z dobrymi pedałami, to te z T300 powinny Ci wystarczyć.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 08, 2015, 06:26:37 am
Ja mam Fanateca GT2 + pedały z G27 i jeśli tylko uda mi się znaleźć dzisiaj czas na zakup Project Cars to spróbuję wieczorem podzielić się wrażeniami ze współpracy tego kółka z ps4.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 07:48:23 am
Ja mam jeszcze takie pytanie do Prarta. Do jakich pedałów pod względem siły nacisku porównałbyś te z T300? DFGT (minimalny opór), G27 (duży opór), T500 (największy opór).

Szczerze mówiąc to czy pedały są metalowe to akurat nie jest dla mnie najważniejszym argumentem. Ważne jest żeby ciężko chodziły. Z tego co widziałem to np. ISR skrytykował pedały z T300 za kompletny brak progresu przy nacisku, ale nic nie wspomnieli o samej sile nacisku.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 08, 2015, 09:51:41 am
http://www.fanatec.com/eu-en/module/configurator temat do zamknięcia  :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 09:55:53 am
?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 08, 2015, 10:20:43 am
Ja mam jeszcze takie pytanie do Prarta. Do jakich pedałów pod względem siły nacisku porównałbyś te z T300? DFGT (minimalny opór), G27 (duży opór), T500 (największy opór).

Szczerze mówiąc to czy pedały są metalowe to akurat nie jest dla mnie najważniejszym argumentem. Ważne jest żeby ciężko chodziły. Z tego co widziałem to np. ISR skrytykował pedały z T300 za kompletny brak progresu przy nacisku, ale nic nie wspomnieli o samej sile nacisku.
Standardowe pedały T300 to poziom DFGT - niemal zerowy opór.
T3PA to poziom G27.
T3PA PRO/zestaw z T500 to zupełnie inna bajka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 10:59:16 am
W takim razie w Thrustmaster pracują jakieś czopy. Nie mogli zrobić zestawu T300RS + T3PA za np. 1700zł? Wtedy na taki bym się zdecydował (pewnie nie tylko ja, ale i masa innych użytkowników).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 08, 2015, 11:05:35 am
Moim zdaniem chcieli utrzymać stosunkowo niską cenę zestawu T300, co by ludzi nie odstraszyć.
A modułowy system rozbudowy mają dostępny, dla tych co się już wciągną.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 11:12:33 am
Moim zdaniem chcieli utrzymać stosunkowo niską cenę zestawu T300, co by ludzi nie odstraszyć.
A modułowy system rozbudowy mają dostępny, dla tych co się już wciągną.

Odstrasza :P

Brakuje dobrej kierownicy klasy średniej z Force Feedback w cenie mniejszej niż 1000 zł. DFGT idealnie tę lukę wypełniało.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 11:26:19 am
Jak patrzę na ceny kierownic i widzę G27 za 899zł, to naprawdę tęsknie za czasami PS3. Stosunek cena/jakość nie do przebicia. Ja byłem bardzo zadowolony z G27.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 11:30:35 am
Jak patrzę na ceny kierownic i widzę G27 za 899zł, to naprawdę tęsknie za czasami PS3. Stosunek cena/jakość nie do przebicia. Ja byłem bardzo zadowolony z G27.

Tak jak ja z DFGT. Serio nie potrzebuje lepszej kierownicy. Brak jej wsparcia na PS4 to jedna z większych wtop Sony i Logitech (dalej nie wiadomo kto za to odpowiada)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 08, 2015, 11:40:41 am
No. Pewnie gdyby Logitech się nie wycofał i dalej ciągnął zyski ze sprzedaży kierownic, to te kółka magicznie nie zaczęłyby działać z PS4. Swoją drogą ciekaw jestem, kiedy wam się ta żałoba za kawałkiem plastiku znudzi.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 11:44:15 am
Jak patrzę na ceny kierownic i widzę G27 za 899zł, to naprawdę tęsknie za czasami PS3. Stosunek cena/jakość nie do przebicia. Ja byłem bardzo zadowolony z G27.

Tak jak ja z DFGT. Serio nie potrzebuje lepszej kierownicy. Brak jej wsparcia na PS4 to jedna z większych wtop Sony i Logitech (dalej nie wiadomo kto za to odpowiada)

Rozmawiałem z człowiekiem pracującym w Logitechu i ponoć sprawa rozbijała się głównie o niechęć udostępnienia przez Sony devkitu dla Logitecha. Poza tym ponoć Sony nie wykazywała żadnych chęci aby ktokolwiek napisał sterowniki dla ich kółek pod PS4. Skoro więc Sony miało to w dupie, a Logitech zrezygnował z tego rynku, to ani jednym ani drugim nie chciało się w tej sprawie kiwnąć palcem na czym ucierpiało mnóstwo graczy konsolowych posiadających kierownice Logitecha.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 11:47:57 am
No. Pewnie gdyby Logitech się nie wycofał i dalej ciągnął zyski ze sprzedaży kierownic, to te kółka magicznie nie zaczęłyby działać z PS4. Swoją drogą ciekaw jestem, kiedy wam się ta żałoba za kawałkiem plastiku znudzi.

Możliwe, że napisaliby sterowniki.

I Iras zrozum, ból tyłka jest bo nie każdy chce wypierdolić kasę znowu na kierownicę by pograć w symulatory na PS4. Dla mnie ten gatunek gier jest praktycznie skreślony na konsolach, bo w chwili obecnej mam ważniejsze wydatki i nie pozwolę sobie wydać ponad 1000 zł na "zabawkę" jakby nie patrzeć ;) Doprowadziło to do tego, że muszę kombinować z wersją PC by normalnie pograć w symulatory. Pozostaje mi jedynie Pad.

Wyjątek zrobie jedynie dla GT7, ale Gran Turismo jest bardzo dobrze skrojone pod pada więc tutaj nie ma aż takiego bólu (i nie ma wersji PC). Może kiedyś sobie kupię kierownice, ale to dopiero po skończeniu remontu jak będę miał "nadmiar" kasy.

Jak patrzę na ceny kierownic i widzę G27 za 899zł, to naprawdę tęsknie za czasami PS3. Stosunek cena/jakość nie do przebicia. Ja byłem bardzo zadowolony z G27.

Tak jak ja z DFGT. Serio nie potrzebuje lepszej kierownicy. Brak jej wsparcia na PS4 to jedna z większych wtop Sony i Logitech (dalej nie wiadomo kto za to odpowiada)

Rozmawiałem z człowiekiem pracującym w Logitechu i ponoć sprawa rozbijała się głównie o niechęć udostępnienia przez Sony devkitu dla Logitecha. Poza tym ponoć Sony nie wykazywała żadnych chęci aby ktokolwiek napisał sterowniki dla ich kółek pod PS4. Skoro więc Sony miało to w dupie, a Logitech zrezygnował z tego rynku, to ani jednym ani drugim nie chciało się w tej sprawie kiwnąć palcem na czym ucierpiało mnóstwo graczy konsolowych posiadających kierownice Logitecha.

Jeżeli tak to trochę ch**owo :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 08, 2015, 11:55:15 am
T300 mozna miec za juz za 230-240 funtow, mowa o nowce.

Jesli ktos chce sprawdzic czy mu granie na kierownicy sie spodoba - i tak to lepszy wybor niz pad, moze kupic tanio T100 i ma plastik fantastik ale za 80-90 funtow.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 11:59:01 am
T300 mozna miec za juz za 230-240 funtow, mowa o nowce.

Jesli ktos chce sprawdzic czy mu granie na kierownicy sie spodoba - i tak to lepszy wybor niz pad, moze kupic tanio T100 i ma plastik fantastik ale za 80-90 funtow.

Czy jej jakość (wykonania) jest choćby w połowie tak dobra jak DFGT?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 12:00:47 pm
W połowie na pewno. Jest zbliżona do DFGT, ale nie ma 900 stopni obrotu. To obecnie najtańsza alternatywa z FF.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 12:09:42 pm
Ktoś w sumie się orientuje, czy to 900 stopni jest w ogóle do szczęścia potrzebne? Kierownica ten T100 całkiem tanio chodzi. Może udałoby mi się opchnąć DFGT i kupić tę kierę ;)

Rozumiem, że działa z PS4?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 12:14:37 pm
Działa z PS4 i CARS ma ją na liście obsługiwanych kierownic. W większości przypadków 900 stopni nie jest tak ważne, bo przy dużych prędkościach i tak ruchy kierownicą są niewielkie. Gorzej z krętymi i wolniejszymi trasami jak np. tor w Monako lub przy driftach gdzie głębokie kontry i odkręcanie kółka to podstawa. Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko wystawiał DFGT i szukał T100. CARS pod kierownicą jest ponoć świetnie z tego co piszą w necie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 12:17:58 pm
Działa z PS4 i CARS ma ją na liście obsługiwanych kierownic. W większości przypadków 900 stopni nie jest tak ważne, bo przy dużych prędkościach i tak ruchy kierownicą są niewielkie. Gorzej z krętymi i wolniejszymi trasami jak np. tor w Monako lub przy driftach gdzie głębokie kontry i odkręcanie kółka to podstawa. Ja na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał tylko wystawiał DFGT i szukał T100. CARS pod kierownicą jest ponoć świetnie z tego co piszą w necie.

Jeszcze poczekam ;) W Maju i tak nie będę w to grać bo Wiedźmin 3, dodatek do Destiny i dalej Driveclub (który jest mega grywalny na padzie ;) ). Zresztą na Project CARS poczekam sobie aż wyjdzie jakaś kompletna edycja :P Może na E3 Gran Turismo zapowiedzą i wtedy będę kombinował ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 08, 2015, 12:59:25 pm
Ja od siebie powiem, że jakość wykonania G27 jest dużo lepsza od Fanateca GT2.
Kółka logitecha są nie do zajebania. Co najwyżej mogą się zabrudzić potencjometry w pedałach, które można łatwo wyczyścić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 08, 2015, 13:31:20 pm
Ja od siebie powiem, że jakość wykonania G27 jest dużo lepsza od Fanateca GT2.
Kółka logitecha są nie do zajebania. Co najwyżej mogą się zabrudzić potencjometry w pedałach, które można łatwo wyczyścić.

To ciekawe, bo ponoć...

http://www.fanatec.com/eu-en/module/configurator temat do zamknięcia  :lol:

 ;)

Od siebie dodam, że też spotkałem się z opinią o słabym wykonaniu niektórych Fanateców.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 08, 2015, 13:50:04 pm
Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel EU mozna miec za 230 Eurosow, plus adapter do pedalow z Logitech to 8-10 euro, jesli sie ma pedaly z G27 czy G25 to niezly zakup. Opcja z najtanszymi pedalami Fanateca to + 100 euro. Fanatec gwarantuje kompatybilnosc z kazda gra ktora obsuguje FF na PS4. Hmm..alternatywa dla T300.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 08, 2015, 14:06:22 pm
Porsche 911 GT3 RS V2 Wheel EU mozna miec za 230 Eurosow, plus adapter do pedalow z Logitech to 8-10 euro, jesli sie ma pedaly z G27 czy G25 to niezly zakup. Opcja z najtanszymi pedalami Fanateca to + 100 euro. Fanatec gwarantuje kompatybilnosc z kazda gra ktora obsuguje FF na PS4. Hmm..alternatywa dla T300.

A tak z ciekawości, to czy pedały z DF GT (wiem, że są średnie ;) ) pasowałyby z taką przejściówką? Kiedyś słyszałem o kombinacji DFGT z pedałami z G25 więc interfejs chyba mają ten sam.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 09, 2015, 10:25:08 am
To jeszcze mi powiedzcie czy średnica kółka w T300 jest taka sama jak w G25/27?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 09, 2015, 10:27:07 am
28cm, więc taka sama jak w G27. T500RS ma już 30cm (jak kierownice w rajdówkach i autach wyścigowych).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 09, 2015, 10:38:21 am
Wrzucam tutaj, bo tak szybko nie zginie w gąszczu postów jak w temacie CARS. Ustawienia FF według ISR. Dotyczy wszystkich kierownic na wszystkich platformach.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/mlOdRTB4njY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 09, 2015, 12:41:24 pm
Odstrasza :P

Brakuje dobrej kierownicy klasy średniej z Force Feedback w cenie mniejszej niż 1000 zł. DFGT idealnie tę lukę wypełniało.
Pomyśl, ile by kosztowała T300, gdyby w zestawie były lepsze pedały. 2k?

Brak odpowiednika DFGT to ujnia, zgadzam się. Brak wsparcia Logitecha to ujnia jeszcze większa. Cała ta sytuacja ze sprzętem na nowej generacji to farsa i tyle. Typowe korpo sranie w banie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 09, 2015, 12:43:58 pm
Nom. Ta akcja utrudnia mi zagranie pCars. Gdyby kiera działała kupiłbym w ciemno na PS4. A tak to musze kombinować z PC. I co gorsza chyba nie uda mi sie uzyskać 60ciu klatek :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 09, 2015, 12:48:58 pm
Wrzucam tutaj, bo tak szybko nie zginie w gąszczu postów jak w temacie CARS. Ustawienia FF według ISR. Dotyczy wszystkich kierownic na wszystkich platformach.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/mlOdRTB4njY?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Właśnie miałem coś o tym pisać.
W panelu opcji PCars jest możliwość kalibracji kierownicy. Skorzystałem z tego i ustawiłem T300 na max jaki obsługuje, czyli 1080p - pełny zakres. Nie róbcie tego.
Fruwałem po torze od bandy do bandy, nie mogąc się zmieścić na asfalcie. Kręcenia było od cholery, jak w wózku widłowym  :lol: Kręciłem, kręciłem i kręciłem, żeby się zmieścić w łukach. Również ruch kierownicy na ekranie nie był 1:1 taki sam jak T300. Początkowo myślałem, że tak ma być ale wkurwienie narastało.

Problemem było to 1080 stopni. Po przestawieniu na 900, wszystko się zgadza: i jazda i przełożenie ruchu T300 na kierownicę na ekranie. Jest idealnie 1:1 i jazda jest taka jak być powinna.

Podejrzewam, że to dotyczy również T500, także Boban - kalibruj na 900 stopni a nie od oporu do oporu (1080 stopni).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 09, 2015, 13:17:07 pm
Prart a T300 nie ma przypadkiem 900 stopni obrotu? Wydaje mi się, że tylko T500 ma 1080. Nawet na profilu Thrustmastera pojawiła się instrukcja gdzie jest napisane żeby T300 kalibrować na 900 stopni, a T500 na 1080.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 09, 2015, 13:22:44 pm
T300 jest na sto pro 1080, tak jak T500.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 09, 2015, 13:29:36 pm
Dla zainteresowanych parę zdjęć z porównujących oba modele:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 09, 2015, 13:33:31 pm
T300 jest na sto pro 1080, tak jak T500.

Faktycznie, sprawdziłem teraz. Ale patrz na to co napisał Thrustmaster na oficjalnym profilu fb.

Cytuj
Tips: Project CARS-PS4 (CALIBRATE WHEEL)
On the PS4™ version of the game, you can calibrate your wheel in the game’s options in order to improve the gameplay (and match same ratio as the cockpit view).
1) Go to OPTIONS / CONTROLS tab.
2) Press the SQUARE button on your wheel to launch the calibration.
3) Follow the instructions. Steering Lock:
- T300: put your wheel in the 900° position.
- T500: put your wheel in the 1080° position.
- T100: put your wheel in the 240° position.
- T80: put your wheel in the 240° position.
4) Press the X button on your wheel to save your calibration.
Once the process is completed, the Steering Lock will be automatically adjusted to your cars.
YOU ARE READY TO PLAY!

(https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/11174642_679446795518340_2857027465999708868_o.jpg)

(https://scontent-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t31.0-8/11174446_679446792185007_2962850106582606129_o.jpg)

Wygląda na to, że T500 jednak trzeba na 1080 ustawić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 09, 2015, 13:47:48 pm
Kurna, doszedłem do tego sam, eksperymentalnie poprzez wkurwienie. Tak to jest, jak człowiek nie korzysta z mediów społecznościowych  :lol:
Tak, racja - skoro tak napisali to u siebie ustaw 1080.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 09, 2015, 21:15:47 pm
T300 mozna miec za juz za 230-240 funtow, mowa o nowce.

Jesli ktos chce sprawdzic czy mu granie na kierownicy sie spodoba - i tak to lepszy wybor niz pad, moze kupic tanio T100 i ma plastik fantastik ale za 80-90 funtow.

Czy jej jakość (wykonania) jest choćby w połowie tak dobra jak DFGT?

W ogóle ta T100 strasznie słabo wygląda. Gdyby PS4 obsługiwała DFGT to brałbym i kierę i PCARS. T100 może i kosztuje ~350zł, ale odstrasza wykonaniem, no i świadomość gorszych parametrów niż DFGT też nie zachęca do kupna  :-?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 10, 2015, 00:22:35 am
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/BtuQ_ZoSmwc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 10, 2015, 20:14:31 pm
A jeśli gram na słuchawkach, to muszę je podłączyć do pada żeby gadać przez headset'a, czy jest wejście mini jack w T300?


Jak myślicie, ten romans Sony z Thrustmasterem będzie dłużej trwał niż jedną generację, czy może przy premierze PS5 wszyscy będziemy sprzedawać kółka Trustmastera jak teraz Logitechy?


Korci mnie jak ch** ten T300RS, na allegro jest nawet z playseat za 1900zł, ale jak sytuacja się powtórzy to bym się troszkę podkurwił. :mad:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 11, 2015, 14:08:23 pm
Korci mnie jak ch** ten T300RS, na allegro jest nawet z playseat za 1900zł, ale jak sytuacja się powtórzy to bym się troszkę podkurwił. :mad:

kur** też zaczynam się łamać -__-'' Mam w ch** wydatków ważniejszych, więc pewnie wybije sobie z głowy tę kierę, nawet jak sprzedam PS3 i starą kierownice, to pewnie przeznaczę to na szafę do mieszkania -_-' Albo okap do kuchni...

A ta T100 to kupa, widziałem ją... 270 stopni to jednak za mało...

Przynajmniej na PC jest "grywalnie", ale sobie odpuszczę oryginał na Blaszce bo działa za bardzo "na granicy" chyba, że wydadzą magiczny patch + 100 do wydajności -_-'
Na widoku wersja PS4, ale to tylko z porządną kierownicą...

BoBaN jakbyś miał turbo promocje jakimś cudem na T300RS to daj znać :lol: ;)

EDIT:
Taka ciekawostka. Z forum wsparcia technicznego Logitech (oficjalne) oficjalna wypowiedź Wsparcia technicznego z... WCZORAJ!

Cytuj
Hi CJ3,

 

Unfortunately, the Driving Force GT is currently not supported by PlayStation 4. The Playstation 4 requires a security chip that the Driving Force GT does not have and this is the reason why it's not working. We are still trying to contact Sony about this and hopefully, we can have this addressed as soon as possible.

Nie wiem jak bardzo można zaufać tej wypowiedzi, choć pochodzi ona od oficjalnego przedstawiciela firmy na forum, ale wygląda na to, że sprawy nie zakopali pod dywan, tylko kombinują. Nie oszukujmy się, ale kierownice Logitech dalej są reklamowane na stronie i... sprzedawane. Chyba też produkowane. Ogłoszenie, że kiery działają na PS4 mocno podbiłoby sprzedaż. Może nie wszystko stracone?
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 11, 2015, 15:02:51 pm
Widzę, że nadzieja umiera ostatnia. :lol: :troll:

Boban by się pewnie niesamowicie ucieszył gdyby teraz wyszedł jakiś magiczny patch dodający obsługę G27. :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 11, 2015, 15:19:35 pm
Widzę, że nadzieja umiera ostatnia. :lol: :troll:

Boban by się pewnie niesamowicie ucieszył gdyby teraz wyszedł jakiś magiczny patch dodający obsługę G27. :troll:

Myślę, że wiele osób by się wkurwiło (ale więcej by się ucieszyło)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 11, 2015, 15:35:39 pm
Mrocz, to się nazywa spychologia i zapewne nie przekłada się na żadne realne działania. Niszowy Fanatec ogarnął temat, Thrustmaster ogarnął temat, a biednego Logitecha Sony zlewa?  :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 11, 2015, 15:36:40 pm
Mrocz jakie wydatki mogą być ważniejsze niż nowa kierownica do PS4. ;P

Odnośnie obsługi Logitech'a, to teraz jest mi to już obojętne. Gdybym jednak wiedział wcześniej, to zapewne nie sprzedawałbym G27. Tylko teraz pytanie ile trzeba będzie czekać i co z G25/G27, bo tutaj wspominają tylko o DFGT. Ja chcę już grać w CARS na kółku i mam nadzieję, że moja paczuszka z T500RS dotrze do mnie przed weekendem (aczkolwiek w sobotę i tak jadę na cały dzień z kumplem na zawody driftu, więc pograłbym dopiero w niedziele).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 11, 2015, 15:51:48 pm
Zamówiłeś to końcem zeszłego tygodnia i dopiero za tydzień Ci przyjdzie? :surprised: Nie mieli na stanie czy jak?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 11, 2015, 15:55:32 pm
Mrocz jakie wydatki mogą być ważniejsze niż nowa kierownica do PS4. ;P

Odnośnie obsługi Logitech'a, to teraz jest mi to już obojętne. Gdybym jednak wiedział wcześniej, to zapewne nie sprzedawałbym G27. Tylko teraz pytanie ile trzeba będzie czekać i co z G25/G27, bo tutaj wspominają tylko o DFGT. Ja chcę już grać w CARS na kółku i mam nadzieję, że moja paczuszka z T500RS dotrze do mnie przed weekendem (aczkolwiek w sobotę i tak jadę na cały dzień z kumplem na zawody driftu, więc pograłbym dopiero w niedziele).

Hehe ;) na razie mogę się pomęczyć na PC :P Ale sprawę obserwuje i analizuje wiele rozwiązań ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 11, 2015, 16:17:58 pm
Zamówiłeś to końcem zeszłego tygodnia i dopiero za tydzień Ci przyjdzie? :surprised: Nie mieli na stanie czy jak?

Nie mieli. Połączyli mnie z działem zamówień i dopiero zamawiali. Ponoć nie jest łatwo z dostępnością tego sprzętu.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 11, 2015, 16:22:44 pm
t300 ma szczotki a t500 pasek? Gdzieś na zagranicznym  forum wyczytałem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 11, 2015, 16:23:52 pm
T300 ma silnik bezszczotkowy, a T500 jakiś niemiecki, ale szczotkowy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 11, 2015, 16:29:48 pm
t300rs i pedały od fanateca ciekawe czy tak się da
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 11, 2015, 16:31:58 pm
Do konsoli tak się nie da. Pod PC może jeśli pedały będą osobno podpinane pod USB w kompie. A co jest nie tak z kółkiem Fanateca? Przecie mówiłeś, że najlepsze pod słońcem. Co się stało?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 11, 2015, 18:43:57 pm
W DriveClubie fajnie się jeździ na kole? Project CARS mnie nie interesuje, ale w czymś bym sobie pokręcił kierą...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 11, 2015, 19:09:36 pm
Sprawdzę jak dostanę kierownicę i dam znać. Mogę powiedzieć jedynie, że kumpel ma T500RS i grał w Driveclub. Mówi, że spoko się jeździ i czuć jak FF oddaje nierówności drogi, ale ponoć jest to bardziej na zasadzie żeby coś się z kierownicą działo, a nie jak w Gran Turismo gdzie kółko przekłada każdą nierówność z toru. Nie wiem jednak czy jest sens kupować T300 lub T500 pod sam Driveclub. To jest gra skrojona typowo pod pad, więc jeśli zamierzasz kupić jakąś kierownicę to od razu dokupuj CARS do tego.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 11, 2015, 19:53:16 pm
Do konsoli tak się nie da. Pod PC może jeśli pedały będą osobno podpinane pod USB w kompie. A co jest nie tak z kółkiem Fanateca? Przecie mówiłeś, że najlepsze pod słońcem. Co się stało?

A no pewno tylko ta cena. Pewnie gdybym bardziej zainteresował się tym PC to kupiłbym z miejsca gt3rs i pedały cs v2 a z czasem zmienił kółko na csw np przy premierze gt7. Na razie się wstrzymuję, pewnie kupię dlc do DC i na tym się na razie skończy. Niech fanatec zrobi jakieś zestawy bo obecnie sucho na stronie. t300  z tymi  zabawkowymi pedałami w tej cenie to dla mnie troszkę nieporozumienie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 12, 2015, 12:56:16 pm
A jeśli gram na słuchawkach, to muszę je podłączyć do pada żeby gadać przez headset'a, czy jest wejście mini jack w T300?
W ogóle obsługa PCars i PS4 równolegle z kierownicą i padem leży. SMS musi to poprawić.
Jak masz podłączoną T300 do PS4, to pad przestaje działać w grze. Nie możesz go używać do nawigacji po menusach a jeździć na kierownicy. Niestety.
Tak było na PS3 (gdzie padem w GT5/6 wszystko w menusach robiłem, bo szybciej i wygodniej), na PS4 jest inaczej. będąc w grze, na padzie działa tylko przycisk PS, przenosi do dashu i tam już działa normalnie - w grze nie. Dlatego spodziewam się, że dźwięk ze słuchawek podpiętych do pada nie będzie działał, niestety.
Ale jest nadzieja, bo już głos menedżera (radio z pitu) idzie przez ten mały głośnik w padzie, nawet jak kiera jest podpięta.
Sprawdzę i dam znać.

Nie, T300 (i tym bardziej T500) nie mają żadnego wejścia na słuchawki.

Jak myślicie, ten romans Sony z Thrustmasterem będzie dłużej trwał niż jedną generację, czy może przy premierze PS5 wszyscy będziemy sprzedawać kółka Trustmastera jak teraz Logitechy?
Nikt tego nie wie, nawet samo Sony i Thrustmaster  :P Szkoda czasu na gdybanie, lepiej cieszyć się jazdą już teraz.

Korci mnie jak ch** ten T300RS, na allegro jest nawet z playseat za 1900zł, ale jak sytuacja się powtórzy to bym się troszkę podkurwił. :mad:
kur** też zaczynam się łamać -__-'
Brać, brać, brać.
Obaj ogarniacie jazdę lepiej niż dobrze (wyniki w DriveClub mówią same za siebie), także omija Was WIELKA frajda.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 12, 2015, 12:58:31 pm
A ty prart grałeś w Driveclub na kierownicy? Jak już kupię pod PCars to wole jej w większej ilości gier używać ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 12, 2015, 13:06:35 pm
W DriveClubie fajnie się jeździ na kole? Project CARS mnie nie interesuje, ale w czymś bym sobie pokręcił kierą...
Fajnie, nawet bardzo ale... nie warto dla tej gry wydawać kasy na kierownicę. Tak jak kiedyś z Bobanem pisałem.
W DC jeździłem jeszcze przed zmianą, na T500. Gra jest wyraźnie zoptymalizowana pod pada, tutaj to jest główny sposób na zabawę. Gra na kierze jest ZNACZNIE trudniejsza, czasami (w furkach hiper) absurdalnie trudna, głównie chodzi o utrzymywanie pojazdu w kontrolowanym poślizgu/kontrowanie. Sam FFB nastawiony jest na efekciarstwo nie na realizm. Po przejściu z sima trzeba się całkowicie przestawić, żeby w ogóle utrzymać auto na torze.
Dokładnie tak samo było z PS3 i MotorStorm Apo. Trochę się pobawiłem na G27, ale i tak wróciłem do pada.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 12, 2015, 13:11:28 pm
t300  z tymi  zabawkowymi pedałami w tej cenie to dla mnie troszkę nieporozumienie.
Napiszę tak - warto kupić T300 dla PCars (i przyszłego, nieuchronnego GT7) NAWET pomimo tych pedałów. Nie róbmy tragedii, da się na tym jeździć a i opcje na ich ewentualną zmianę są dostępne.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 12, 2015, 13:17:02 pm
t300  z tymi  zabawkowymi pedałami w tej cenie to dla mnie troszkę nieporozumienie.
Napiszę tak - warto kupić T300 dla PCars (i przyszłego, nieuchronnego GT7) NAWET pomimo tych pedałów. Nie róbmy tragedii, da się na tym jeździć a i opcje na ich ewentualną zmianę są dostępne.

Myślę, że jak się przesiadam z pedałow z Driving Force GT i byłem z nich zadowolony to pedały w T300 to będą dla mnie zajebiste ;) Czy są gorsze od DFGT ;) ?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 12, 2015, 13:23:41 pm
Te pedały różnią się czymś od T3PA poza tym, że nie mają sprzęgła?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 12, 2015, 13:36:17 pm
Myślę, że jak się przesiadam z pedałow z Driving Force GT i byłem z nich zadowolony to pedały w T300 to będą dla mnie zajebiste ;) Czy są gorsze od DFGT ;) ?
Będą bardziej zajebiste, bo są od nich lepsze  ;)

Te pedały różnią się czymś od T3PA poza tym, że nie mają sprzęgła?
T3PA mają lepiej zróżnicowany opór pomiędzy poszczególnymi pedałami. W zestawie z T300 pedał hamulca jest za miękki - ale możesz to tanio naprawić podkładając gąbkę/gumę pod pedał i jazda. Serio, to nie są aż takie złe hamulce jak się pisze (sam je zbeształem, ale odnosiłem je do T3PA Pro, czyli do pedałów z zupełnie innej klasy).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 12, 2015, 14:31:12 pm
Prart, nie pisz nic więcej, bo im więcej postów piszesz, to coraz to bardziej czuje jak półtora klocka zdupca mi z konta :mad:

Jeszcze przedwczoraj bodajże na ElectronicDreams T300 była za 1320zł, teraz patrze, cena wyje**na na 1480zł :mad:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 12:19:58 pm
Prart, nie pisz nic więcej, bo im więcej postów piszesz, to coraz to bardziej czuje jak półtora klocka zdupca mi z konta :mad:

Jeszcze przedwczoraj bodajże na ElectronicDreams T300 była za 1320zł, teraz patrze, cena wyje**na na 1480zł :mad:

też to zauważyłem. Niezła chujnia :/

Swoją drogą BoBaN wspominałeś, że zamówiłeś kierę z Ultimy, a mi dzisiaj babeczka powiedziała, że jak nie ma na stronie produktu, to nie ma szans na zamówienie :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 12:45:47 pm
A mnie przełaczyła do handlowca, który robi zamówienia. Ale dało się odczuć, że niechętnie się tym zajęli. Ja u nich zamawiam gierki od czasów PS2, więc może to miało jakiś wpływ. Swoją drogą to kiera jeszcze do mnie nie dotarła. Ponoć dziś albo jutro ma być u mnie paczka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 12:54:36 pm
A mnie przełaczyła do handlowca, który robi zamówienia. Ale dało się odczuć, że niechętnie się tym zajęli. Ja u nich zamawiam gierki od czasów PS2, więc może to miało jakiś wpływ. Swoją drogą to kiera jeszcze do mnie nie dotarła. Ponoć dziś albo jutro ma być u mnie paczka.

Ja mam jeszcze u nich w historii preorder na Half-Life 2 ;)

Może zobaczyli, że jest problem z twoim T500 i postanowili zrezygnować z zamawiania przez innych :lol:

A ktoś już kupował COKOLWIEK. Na Morele.net? Warto kupić u nich?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 12:58:28 pm
Może bo zamówienie złożyłem tydzień temu we wtorek. Trochę to schodzi. :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 14:19:46 pm
Wygraliście :(

T300RS zamówione xD

Dobrze, że konsole opchnąłem i większość gierek. Jeszcze tylko Kierownice puścić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Master_666 w Maj 13, 2015, 14:35:21 pm
Bardzo często kupuję na morele. Polecam sklep, nigdy mnie nie zawiódł. Ceny też jedne z najlepszych w Internecie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 14:37:48 pm
Bardzo często kupuję na morele. Polecam sklep, nigdy mnie nie zawiódł. Ceny też jedne z najlepszych w Internecie.

Zauważyłem, że w ciągu 2 godzin z 10 sztuk na stanie zeszło do 5 i zmiękłem :lol: Kupiłem własnie na Morele.net. Wygodny sklep :) nawet do paczkomatów mi wyślą ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 13, 2015, 14:48:12 pm
Mrocz kupujesz wersje PS4 by z Nami pojezdzic? ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 14:50:23 pm
Mrocz kupujesz wersje PS4 by z Nami pojezdzic? ;)

A czy wyjebałem 1400 zł na kółko by grać w DriveClub? :D ;)

Oczywiście, że będę brał PCars. ;) Nie wiem tylko kiedy będę w to wszystko grał, bo jeszcze Wiedźmin 3 19 maja mi przychodzi :lol: No ale potem przez wakacje i do Star Wars Battlefront raczej nie kupie żadnej gierki ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 13, 2015, 14:51:01 pm
Prart, nie pisz nic więcej, bo im więcej postów piszesz, to coraz to bardziej czuje jak półtora klocka zdupca mi z konta :mad:

Jeszcze przedwczoraj bodajże na ElectronicDreams T300 była za 1320zł, teraz patrze, cena wyje**na na 1480zł :mad:
Ok, ok, nie zachęcam więcej. Wiem, że lubisz się ścigać i jadąc w PCars na T300 wyłbyś z radochy  :angel:

Co do ceny, to za swoją dałem w kwietniu 1 249 zł. Jedna premiera i zaczęło się ssanie na rynku potężne = cena do góry.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 13, 2015, 14:53:52 pm
Wygraliście :(

T300RS zamówione xD
(http://www.gifbin.com/bin/1233928590_citizen kane clapping.gif)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 14:55:16 pm
Mój kumpel (fan wyścigów GT i Endurance) jak usłyszał wieści, to się prawie zesrał z radości, bo od lat planowaliśmy ustawkę na 24 godzinny wspólny wyścig. ;) PCars daje nam tę możliwość.

Chwilowo jeszcze mam wyrzuty sumienia, ale myślę, że zmieni się to jak zagram pierwsze wyścigi i ogłoszą Gran Turismo 7 ;) (wtedy to pewnie cena jebnie w górę)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 13, 2015, 15:04:49 pm
Dokładnie tak samo było z GT6 i T500. Swoją kupiłem na kilka miesięcy przed premierą GT6, jakoś na GT Academy 2013. Przełom 2013/2014 (premiera GT6, kierownice w nowych niebieskie pudłach z logo GT6) i cena wystrzeliła do góry.

Potraktuj to jako inwestycje na lata - to już sprzęt z takiej półki, że nic więcej nie trzeba. Latami będziesz tym kręcił, czy to na PS4 czy na PC (ponoć nowy Dirt Rally wymiata) a jak Sony pozwoli to i na PS5  :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 13, 2015, 15:06:57 pm
Gra na kierze jest ZNACZNIE trudniejsza, czasami (w furkach hiper) absurdalnie trudna, głównie chodzi o utrzymywanie pojazdu w kontrolowanym poślizgu/kontrowanie.

Czyli Hot Lap 2 Venomem nie stanie się łatwiejsze na kierze? A to odpuszczam temat do czasu GT7...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 15:09:45 pm
Dokładnie tak samo było z GT6 i T500. Swoją kupiłem na kilka miesięcy przed premierą GT6, jakoś na GT Academy 2013. Przełom 2013/2014 (premiera GT6, kierownice w nowych niebieskie pudłach z logo GT6) i cena wystrzeliła do góry.

Potraktuj to jako inwestycje na lata - to już sprzęt z takiej półki, że nic więcej nie trzeba. Latami będziesz tym kręcił, czy to na PS4 czy na PC (ponoć nowy Dirt Rally wymiata) a jak Sony pozwoli to i na PS5  :P

Mnie zachęca też ten cały ekosystem. Kiedyś może sobie rozwinę tę kierownice. Wydatek na skrzynię za 600 zł na jakąś okazję mniej boli, niż nowa kierownica :) A widzę, że akcesoriów do tego kółka przybywa cały czas.

no i nie powiem pomimo, że głównym powodem kupna jest Project CARS. To jednak ciekawi mnie jak się jeździ w Driveclub :) a według tego filmu ponoć jednak jest bardzo fajnie:

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/VsU_T3lPLpM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 17:21:22 pm
Wygraliście :(
T300RS zamówione xD

Good job. :) Muszę sobie PS+ kupić w takim razie, ale najpierw potrenuje w singlu.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 13, 2015, 17:32:17 pm
Mrocz, żona/dziewczyna wie, że szafki ani tym bardziej okapu do kuchni nie będzie? :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 17:51:05 pm
Będą :troll: sprzedałem ps3 z grami w końcu oraz nerkę :troll:

Swoją drogą Morele.net już potwierdzili mi wysyłkę. Niestety dopiero na 20 Maja :( Pewnie też sprowadzają :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 13, 2015, 20:58:49 pm
Wooyek mam dobrą wiadomość - przed chwilą sprawdziłem jak to jest ze słuchawkami. Jak masz podpieta i aktywną T300RS i włączonego pada z wpiętymi słuchawkami to cały dźwięk idzie właśnie na nie. Rewelacja.
Śmigasz na kierze a pad robi za "huba" dla twoich słuchawek.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 13, 2015, 21:10:02 pm
Czyli Hot Lap 2 Venomem nie stanie się łatwiejsze na kierze? A to odpuszczam temat do czasu GT7...
Iras, nie będzie łatwiejsze a wręcz przeciwnie - będzie Ci trudniej zapanować nad tym skurwolem. Rzadko kiedy trzymasz w nim kierownicę na wprost  ;)
Kontra, kontra, kontra....
Tak jak pisaliśmy,  jak bardzo Driveclub by nie był zajebisty  (a jest i to bardzo) to nie warto dla niego ładować kasy w kierownicę. To gra na pada.
Więc albo teraz bierzesz kierownicę w komplecie z PCars albo tak jak piszesz - czekasz z tym na GT7.
Tylko znając PD.... skoro Cię temat interesuje to na uj czekać?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 21:12:00 pm
Prart właśnie mi uświadomiłeś, że podczas gry na kierownicy odpada jakakolwiek komunikacja z innymi graczami. Bo niby jak to ma wyglądać? Tu gram kierą, a pad na kolanach z wpiętym headsetem?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Maj 13, 2015, 21:12:58 pm
Naprawdę używacie tego gówna co dają do zestawu?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 21:13:59 pm
A czego mam używać? Wielokrotnie używałem tego hs i sprawdzał się dobrze. Wszystko dobrze słyszałem i byłem słyszany.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 13, 2015, 21:18:16 pm
Pozostaje sluchawka BT, ktora mozesz sparowac z PS4 poprzez bluetooth.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 21:20:27 pm
Dowolna słuchawka BT będzie działać bez problemu?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 13, 2015, 21:23:38 pm
Wooyek mam dobrą wiadomość - przed chwilą sprawdziłem jak to jest ze słuchawkami. Jak masz podpieta i aktywną T300RS i włączonego pada z wpiętymi słuchawkami to cały dźwięk idzie właśnie na nie. Rewelacja.
Śmigasz na kierze a pad robi za "huba" dla twoich słuchawek.
Doskonała wiadomość milordzie, gdyż właśnie dokonałem zapłaty za T300RS :mad:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 22:34:00 pm
Doskonała wiadomość milordzie, gdyż właśnie dokonałem zapłaty za T300RS :mad:

:lol: Też się złamał :D

Gdzie kupiłeś? :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 22:41:36 pm
Thrustmaster chyba nie wierzy w to jak bardzo skoczyła sprzedaż ich kierownic. :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 13, 2015, 22:45:27 pm
Pozostaje sluchawka BT, ktora mozesz sparowac z PS4 poprzez bluetooth.
Tylko po co, skoro sluchawka standardowa dziala bez problemu? Nie wiem co ludzie od tego chca...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 22:51:34 pm
No tak, ale jak sobie to wyobrażasz grając na kierownicy?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 13, 2015, 22:57:04 pm
No tak, ale jak sobie to wyobrażasz grając na kierownicy?
To jest juz inna sytuacja i nic do tego nie ma jakosc sluchaweczki.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 13, 2015, 22:59:43 pm
Jakość nie, ale w tej sytuacji faktycznie trzeba pomyśleć o jakimś zestawie na bt.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 13, 2015, 23:00:21 pm
Ja tylko mowilem o wygodzie, lepiej miec cos takiego w uchu niz przewod ktory moze przeszkadzac.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 13, 2015, 23:04:57 pm
Ja mam sluchawke bt i ta od ps4 i korzystam z niej, bo jest wygodniejsza. Od bt po pol godziny boli mnie ucho.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 13, 2015, 23:06:30 pm
Jak czytam te rozkminy to cieszę się, że mam bezprzewodowy headset z mikrofonem ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 13, 2015, 23:15:07 pm
Doskonała wiadomość milordzie, gdyż właśnie dokonałem zapłaty za T300RS :mad:

Gdzie kupiłeś? :D


Na allegro, jakiś koleżka sprzedawał praktycznie nówkę, bo kupiona 25 kwietnia, więc trzeba było brać, bo za 1300zł nigdzie już nie kupię. Okres gwarancyjny jest cały, więc grzech było nie skorzystać. :angel:

Pisałem też maila do chłopków od Wheel Stand Pro, bo w ofercie na ich stronie jest kilka stojaków, które w sumie są kompatybilne z milionem kółek w tym z największymi szrotami wśród kierownic, ale T300 nie ma :mad: Nie wiem czy WSP z T500 pasuje, bo w opisie tego stojaka nic o tym nie ma. Chyba, że prart coś wie, to niech da cynka :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 14, 2015, 06:36:36 am
http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-t300rs-fotel-playseat-i5343350089.html

Całkiem nienajgorsza cena jak na taki zestawik. Mam podobny model stojaka(kupiłem kiedyś na allegro za 7 stów używkę w świetnym stanie) i jest naprawdę solidny ale i niestety trochę ciężki. A na kiere jest jeszcze półtora roku gwarancji.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 14, 2015, 07:24:05 am
Przymierzałem się wstępnie właśnie do tego zestawu, ale ostatecznie się rozmyśliłem. WSP jest sprawdzony, dobry i przede wszystkim dużo mniej miejsca zajmuje niż taki fotel.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 08:00:44 am
Prart właśnie mi uświadomiłeś, że podczas gry na kierownicy odpada jakakolwiek komunikacja z innymi graczami. Bo niby jak to ma wyglądać? Tu gram kierą, a pad na kolanach z wpiętym headsetem?
A czemu na kolanach, nie masz gdzie go odłożyć?
Wczoraj jeździłem ze słuchawkami, pad leżał obok na kanapie i zupełnie nie przeszkadzał. Bardzo wygodnie, kapitalna sprawa z tym przekierowaniem dźwięku.
Masz trzy opcje: jak wyżej (z padem), mała słuchawka BT (np. od telefonu), albo te duże wypasione Sony Wireless Stereo Headset 2.0.
Osobiście miałem iść w opcję ostatnią (może profil konfiguracyjny pod PCars wydadzą?), ale jest droga i skoro opcja ze słuchawkami w padzie działa to się wstrzymuję. 
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 08:02:39 am
Doskonała wiadomość milordzie, gdyż właśnie dokonałem zapłaty za T300RS :mad:
(http://www.reactiongifs.com/r/jcwd.gif)

Cytuj
Pisałem też maila do chłopków od Wheel Stand Pro, bo w ofercie na ich stronie jest kilka stojaków, które w sumie są kompatybilne z milionem kółek w tym z największymi szrotami wśród kierownic, ale T300 nie ma :mad: Nie wiem czy WSP z T500 pasuje, bo w opisie tego stojaka nic o tym nie ma. Chyba, że prart coś wie, to niech da cynka :angel:
Bo zaglądałeś na ich polską stronę. Na tej międzynarodowej mają już to, czego szukasz i w ofercie też jest normalnie dostępny do kupienia (nie mam pojęcia dlaczego go nie pokazują na obu stronach). Tego potrzebujesz:
http://wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-tx-racing-wheel-deluxe-v2
Wysyłka jest spod Krakowa.

Dokładnie taki sam mam u siebie, jest świetny. Ciężki i stabilny, wygodny i całkowicie konfigurowalny. A jak w przyszłości dokupisz mieszadło (TH8A) czy inne pedały, to też na niego zamontujesz (wszystkie elementy/otwory montażowe są tak pomyślane).
Długo się zastanawiałem czy go brać, wcześniej sprzęt (DFGT, G27, T500) montowałem po prostu do ławy i tyle. Po przeprowadzce nie miałem już takiej możliwości i czaiłem się na ten stojak jak na jeża, bojąc się małej stabilności, bujania, odjeżdżania spod nóg itp itd. W końcu się złamałem, kupiłem i jestem super zadowolony. Tak to w praktyce wygląda:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 14, 2015, 08:34:56 am
Wiem, że WSP jest świetny, bo go używałem do G25 przez kilka lat. :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 14, 2015, 09:04:47 am
Pisałem też maila do chłopków od Wheel Stand Pro, bo w ofercie na ich stronie jest kilka stojaków, które w sumie są kompatybilne z milionem kółek w tym z największymi szrotami wśród kierownic, ale T300 nie ma :mad: Nie wiem czy WSP z T500 pasuje, bo w opisie tego stojaka nic o tym nie ma. Chyba, że prart coś wie, to niech da cynka :angel:

Ja też kiedyś do nich pisałem i odpowiedzieli mi, że T500 montuje się dokładnie tak samo na WSP jak G27 tylko do zamocowania pedałów potrzebuję kilku innych śrub (które zresztą już zakupiłem). Natomiast jeśli chodzi o T300, to samą kierownicę montuje się również bez żadnych problemów, tylko pedały trzeba jakoś inaczej zamontować i potrzebne do tego jest jakieś specjalne mocowanie, które można kupić na ich stronie za około 30-40zł (podali mi nazwę w mailu jak to się dokładnie zwie).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 09:34:05 am
Tja, M6 x 50, łeb imbusowy  :P
Biegłem po takie do OBI, żeby pedały zamontować I W KOŃCU POJEŹDZIĆ  :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 14, 2015, 09:41:51 am
A mi napisali, że M6x40. Będą pasować? :o

Jak czytam te rozkminy to cieszę się, że mam bezprzewodowy headset z mikrofonem ;)

Też chętnie bym zakupił ten oryginalny, ale ja nie mogę nosić słuchawek. Na jednym z wyścigów jak byłem z kumplem, który startował w wyścig na 1/4 to gość obok nas tak przypierdolił autu, które miało ponad 1000 koni, że mi uszkodziło słuch i od tamtej pory zakaz noszenia słuchawek (robili mi rezonans itp. badania i coś mi się popsuło). :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 09:58:30 am
No ale na co ty montujesz pedały, na inny model WSP?
Dla tego Deluxe V2 (pod T300, którego linkowałem) M6x40 są za krótkie, bo ma rurki o większym profilu niż poprzednie modele.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 14, 2015, 10:07:40 am
Na WSP Deluxe. Taki jak kilka lat temu był dedykowany pod G27 (wtedy jeszcze nie było kierownic T500 i T300). Na wszelki wypadek kupię jeszcze Mx50.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 10:20:35 am
Jak masz V2 to potrzebujesz M6 x 50 (grubsze rurki).
Jak masz V1 to potrzebujesz M6 x 40 (cieńsze rurki).

Wychodzi na to, że masz V1 i dobrze Ci napisali. Nie kupuj.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 14, 2015, 10:31:48 am
WSP zamówiony, szkoda tylko że za chu**, nie chcą dziś wysłać żeby na jutro było, bo kierownica będzie jutro. No nic, przebije gwoździem do deski do prasowania na weekend, nie ma innego wyjścia :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 14, 2015, 11:10:34 am
Czy ktoś kto ma T300RS może mi podać jeden wymiar? Chodzi mi o "grubość" imadła którym dokręcamy kierę do stołu ;) W DFGT pasowały idealnie w pewną wnękę między deskami i miałem ją w najlepszym punkcie. Nie wiem czy to od T300RS nie jest nieco "grubsze" :) Mam nadzieje, że dosyć jasno się wyraziłem xD Nie wiem jak to inaczej określić :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 14, 2015, 12:13:04 pm
Doskonała wiadomość milordzie, gdyż właśnie dokonałem zapłaty za T300RS :mad:
(http://www.reactiongifs.com/r/jcwd.gif)

Cytuj
Pisałem też maila do chłopków od Wheel Stand Pro, bo w ofercie na ich stronie jest kilka stojaków, które w sumie są kompatybilne z milionem kółek w tym z największymi szrotami wśród kierownic, ale T300 nie ma :mad: Nie wiem czy WSP z T500 pasuje, bo w opisie tego stojaka nic o tym nie ma. Chyba, że prart coś wie, to niech da cynka :angel:
Bo zaglądałeś na ich polską stronę. Na tej międzynarodowej mają już to, czego szukasz i w ofercie też jest normalnie dostępny do kupienia (nie mam pojęcia dlaczego go nie pokazują na obu stronach). Tego potrzebujesz:
http://wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-thrustmaster-tx-racing-wheel-deluxe-v2
Wysyłka jest spod Krakowa.

Dokładnie taki sam mam u siebie, jest świetny. Ciężki i stabilny, wygodny i całkowicie konfigurowalny. A jak w przyszłości dokupisz mieszadło (TH8A) czy inne pedały, to też na niego zamontujesz (wszystkie elementy/otwory montażowe są tak pomyślane).
Długo się zastanawiałem czy go brać, wcześniej sprzęt (DFGT, G27, T500) montowałem po prostu do ławy i tyle. Po przeprowadzce nie miałem już takiej możliwości i czaiłem się na ten stojak jak na jeża, bojąc się małej stabilności, bujania, odjeżdżania spod nóg itp itd. W końcu się złamałem, kupiłem i jestem super zadowolony. Tak to w praktyce wygląda:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Czym ty te foty robisz? Ładna głębia ostrości :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Lem++ w Maj 14, 2015, 12:29:38 pm
Mam taki sam dywan.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 14, 2015, 12:57:13 pm
Czy ktoś kto ma T300RS może mi podać jeden wymiar? Chodzi mi o "grubość" imadła którym dokręcamy kierę do stołu ;) W DFGT pasowały idealnie w pewną wnękę między deskami i miałem ją w najlepszym punkcie. Nie wiem czy to od T300RS nie jest nieco "grubsze" :) Mam nadzieje, że dosyć jasno się wyraziłem xD Nie wiem jak to inaczej określić :D
Musisz poczekać na Wooyka, swojej już nie będę odkręcał, sry  :roll:
Ale jeśli pytasz o to, na ile mocowanie/uchwyt odstaje w dół od samej kierownicy, to odstaje bardziej niż te klamry DFGT - szczególnie ta metalowa śruba z uchwytem, którą przykręcasz klamrę.

Mam taki sam dywan.
Gratuluję gustu  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 14, 2015, 13:31:23 pm
Mam taki sam dywan.

Jedną rzecz już masz. Wystarczy teraz dokupić tylko kierownicę ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 14, 2015, 14:05:46 pm
Mam taki sam dywan.

Mocny ma ForceFeedback?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 14, 2015, 14:06:40 pm
Mam taki sam dywan.

Mocny ma ForceFeedback?

Po paru kielichach pewnie ma ;)

prart, czy ten Wheelstand pasuje do T300RS na tej stronie nie ma wzmianki o tym? Ale wygląda jak ten twój:

http://www.morele.net/thrustmaster-wheel-stand-for-logitech-driving-force-gt-pro-ex-fx-xbox-360-wireless-wheel-wsp-v2-thr-599186/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 14, 2015, 14:07:28 pm
:lol:

Taki FF, że aż usypia.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 14, 2015, 16:04:01 pm
Ej. Na stronie Thrustmastera znalazłem takie akcesorium:

http://www.thrustmaster.com/en_UK/products/tm-leather-28-gt-wheel-add-0

Według strony pasuje do T300RS i jest kompatybilne z Xboxem. Czy ja dobrze rozumiem, że ktoś kto ma Xboxa i PS4 może sobie wymienić samo koło i kierka pracuje z Xem? o_O
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 14, 2015, 18:26:28 pm
Absolutnie nie. Po prostu to koło pasuje zarówno do T300, jak i do TX Racing do bonera.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 15, 2015, 08:19:29 am
prart, czy ten Wheelstand pasuje do T300RS na tej stronie nie ma wzmianki o tym? Ale wygląda jak ten twój:

http://www.morele.net/thrustmaster-wheel-stand-for-logitech-driving-force-gt-pro-ex-fx-xbox-360-wireless-wheel-wsp-v2-thr-599186/
One wszystkie wyglądają niemal tak samo, ale różnią się otworami montażowymi. Ja bym nie ryzykował tego zakupu, bo możesz mieć problem z przykręceniem T300.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 15, 2015, 11:36:49 am
prart, czy ten Wheelstand pasuje do T300RS na tej stronie nie ma wzmianki o tym? Ale wygląda jak ten twój:

http://www.morele.net/thrustmaster-wheel-stand-for-logitech-driving-force-gt-pro-ex-fx-xbox-360-wireless-wheel-wsp-v2-thr-599186/
One wszystkie wyglądają niemal tak samo, ale różnią się otworami montażowymi. Ja bym nie ryzykował tego zakupu, bo możesz mieć problem z przykręceniem T300.

To może taki stojak?
http://www.agito.pl/wheel-stand-pro-v2-rosso-stojak-pod-kierownice-logitech-thrustmaster-pl-1004967-wsp-v2-thr/pd/D125TMBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=11607176

Cytuj
istnieje możliwość zamocowania kierownicy na dołączonych do zestawu dwóch śrubach M6x16

Pasuje to do Thrustmastera T300RS?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 15, 2015, 11:50:25 am
Chcesz żeby pasowało to musisz kupić ten pod T300, inaczej nikt Ci nie powie czy pasuje, bo nie widać jak rozmieszczone są otwory dzięki którym kółko przykręcisz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 15, 2015, 11:56:01 am
W ogóle to zdziwiony jestem, że do wheelstanda mocowane są te kierki na śruby :) Myślałem, że tam zwyczajnie na imadło jak do biurka się to mocuje. Teraz już wiem czemu niektóre pasują, a niektóre nie ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 15, 2015, 12:52:48 pm
Kup sobie waść dedykowaną i dupy nie zawracaj  :P

http://allegro.pl/wheel-stand-pro-stojak-do-thrustmaster-t300-i-tx-i5327894382.html
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 15, 2015, 13:30:10 pm
Kup sobie waść dedykowaną i dupy nie zawracaj  :P

http://allegro.pl/wheel-stand-pro-stojak-do-thrustmaster-t300-i-tx-i5327894382.html

Przemyśle kupne w przyszłym miechu czy coś ;) I tak spłukały mnie Kierownica, Project CARS i Okap kuchenny :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 15, 2015, 15:53:59 pm
Kierownice już odpaliłem, ale mam problem. Po wejściu do wyścigu skręca mi ją na lewo. Auto chce jechać lekko w lewo po puszczeniu kółka, a nie na wprost. Sprawa dotyczy CARS.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 15, 2015, 16:15:26 pm
Skalibrowałeś ją w ustawieniach w menu?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 15, 2015, 17:31:27 pm
Tak. Już jest ok. Jakiś błąd gry to był.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 15, 2015, 21:24:10 pm
BoBaN co z tym zrobiłeś, bo mam to samo, po wejściu w wyścig kierownica ustawia się delikatnie w lewo.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 15, 2015, 21:28:07 pm
Uruchomiłem grę od nowa i skalibrowałem jeszcze raz. Grałem potem z 5 godzin i było ok. Nie mam pojęcia dlaczego tak się zrobiło na początku.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 15, 2015, 21:35:52 pm
Ja już kalibrowałem pińcet razy i kółko ciągle ustawia się na lewo, jak podczas jazdy dam kierownicę prosto to auto skręca. wkur**a mnie to okrutnie :mad: Żeby jechać prosto muszę mieć kierownicę trochę w lewo. Chyba geometrię mam jebniętą, ahh te symulatory, znacie jakiegoś dobrego majstra od geometrii? :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 15, 2015, 22:16:14 pm
Hehe...Spróbuj zresetować ustawienia kierownicy w opcjach i odpal bez kalibrowania. Sprawdź co wtedy będzie się działo.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 15, 2015, 23:28:55 pm
Dupa, nic nie pomaga, po podłączeniu kierownicy do konsoli i po automatycznym skalibrowaniu, kółko ustawia się trochę w lewo :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 15, 2015, 23:49:13 pm
Dziwne jeśli nawet bez kalibracji i po powrocie do fabrycznych ustawień tak się dzieje. Kombinuj, może Ci się uda jakoś to zrobić. Pamiętaj, że T300 ustawiasz podczas kalibracji na 900 stopni, bo ja np. musiałem T500 ustawić na 1080 żeby wszystko śmigało normalnie.

Łapcie filmik, który nagrałem dzisiaj. Pierwszy raz na Nurbie w CARS, autem z serii GT3, FFB na 100% i zero wspomagaczy. FF świetnie oddaje każdą nierówność toru, ale ręce mają dosyć po czymś takim.

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/Ksie6zQxCtA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 16, 2015, 00:25:08 am
No nie wiem co tu mogę wymyślić. Próbowałem chyba wszystkiego. Oglądałem ten filmik który wrzucałeś na początku tematu z ustawieniami do kierownic od ISR, i od 3:30 gość wchodzi w kalibracje i pierwsze co robi, to kręci kółkiem max w lewo czy tam prawo, i ja, właśnie zaraz po włączeniu kalibracji - tego pierwszego etapu, kierownicę mam na wstępie na 3, to jest jakieś 2cm od środka, on po wejściu widać że ma 0, prosto ustawioną. U mnie jest ten odchył od prostej pozycji. No wkur**a to strasznie jak muszę tak jechać. :mad:

A i zapomniałem jeszcze napisać, że od czasu do czasu, przy jakiejś ostrej kontrze coś strzela w tej kierownicy i to dość głośno. Masakra jakaś normalnie :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Ryo w Maj 16, 2015, 00:50:46 am
Dziwne jeśli nawet bez kalibracji i po powrocie do fabrycznych ustawień tak się dzieje. Kombinuj, może Ci się uda jakoś to zrobić. Pamiętaj, że T300 ustawiasz podczas kalibracji na 900 stopni, bo ja np. musiałem T500 ustawić na 1080 żeby wszystko śmigało normalnie.

Łapcie filmik, który nagrałem dzisiaj. Pierwszy raz na Nurbie w CARS, autem z serii GT3, FFB na 100% i zero wspomagaczy. FF świetnie oddaje każdą nierówność toru, ale ręce mają dosyć po czymś takim.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Wygląda jakbyś na PS3 naginał ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 16, 2015, 01:12:42 am
Poczytałem forum SimRacingPL i jak się okazało kierownica była krzywo skalibrowana, chyba dość znany problem. W każdym bądź razie ustawienie kierownicy prosto wciśnięcie i przytrzymanie Option + Share + Mode resetuje elektronikę i zapamietuje nową prostą pozycję :angel: teraz po kalibracji jest malina :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 16, 2015, 09:12:52 am
Poczytałem forum SimRacingPL i jak się okazało kierownica była krzywo skalibrowana, chyba dość znany problem. W każdym bądź razie ustawienie kierownicy prosto wciśnięcie i przytrzymanie Option + Share + Mode resetuje elektronikę i zapamietuje nową prostą pozycję :angel: teraz po kalibracji jest malina :angel:

Zapamiętam, bo jakbym miał taki problem, bez rozwiązania to bym się wkurwił. ;) A tak to będę spokojny :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 16, 2015, 09:46:08 am
Z T500 też tak miałem, kierownica nie kalibrowała się prosto. Z T300 jest dobrze prosto z pudła.
Tu macie oficjalną instrukcję jak to skorygować (to co Wooyek zrobiłeś):
http://ts.thrustmaster.com/faqs/eng/thr_eng_00158.pdf
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 16, 2015, 10:14:25 am
A wydaje jakieś dźwięki twoja T300, bo tak jak pisałem wcześniej, u mnie przy jakichś kontrach, czy w momencie kiedy kierownica stawia duży opór coś w niej głośno strzela, nie mam pojęcia co to, ale brzmi dość niepokojąco i szczerze wątpię, że tak ma być.
Jeszcze przed zakupem, gdzieś mi coś z tym strzelaniem przemknęło, ale za cholere nie wiem gdzie to było i o co dokładnie chodziło, nie mogę tego znaleźć. Coś tam pisali, że to przez paski, że jak kierownica jest nie używana to paski tak strzelają, ale to się wyrabia z czasem. Niewiele z tego pamiętam, oprócz tego że coś było w tym temacie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 16, 2015, 13:19:01 pm
Ty Wooyek używaną kupiłeś? Za ile?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 16, 2015, 13:36:39 pm
Czy taka T300 jest w 100% kompatybilna z PS4?? Tak na pierwszy rzut oka to brakuje przycisków do konsoli :>

http://mediaarena.pl/pl_PL/p/Thrustmaster-T300-Ferrari-GTE-Wheel-PC-PS3-PS4/2459
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 16, 2015, 13:47:57 pm
Czy taka T300 jest w 100% kompatybilna z PS4?? Tak na pierwszy rzut oka to brakuje przycisków do konsoli :>

http://mediaarena.pl/pl_PL/p/Thrustmaster-T300-Ferrari-GTE-Wheel-PC-PS3-PS4/2459

Jest na liście wspieranych kierownic do DriveClub i PCars więc działa.

baza i pedały są te same co T300RS tylko masz inne kółko.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 16, 2015, 14:12:52 pm
Tak, kolorem przyciskow sie roznia i znaczkami. Reszta jest taka sama.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 16, 2015, 14:14:15 pm
Tak, kolorem przyciskow sie roznia i znaczkami. Reszta jest taka sama.

Tylko nie wiadomo jak z dostępnością. Tą kierą też się interesowałem, ale ogólnie jest cięższa do dostania niż T300RS czy T500

Cenowo też w większości sklepów jest na tym samym poziomie co T300RS
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 16, 2015, 14:55:07 pm
Przecież ta kierownica Ferrari ma w ch** mniej przycisków. Z konsolą działa, ale wątpię, żeby miała taką samą funkcjonalność jak RS.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 16, 2015, 14:56:50 pm
Tak, kolorem przyciskow sie roznia i znaczkami. Reszta jest taka sama.

Aha, czyli przyciski te same, tyle że podpisane inaczej, pod to Ferrari?

Przecież ta kierownica Ferrari ma w ch** mniej przycisków. Z konsolą działa, ale wątpię, żeby miała taką samą funkcjonalność jak RS.

No mnie właśnie też się wydaje, że jakoś mało tych przycisków :>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 16, 2015, 15:39:33 pm
Z logo PS masz 13 przyciskow i dpad. Z logo ferrari masz 8 przyciskow, plus pokretlo - 3 przelozenia plus dpad. Obydwie sa oficjalnie licenzjonowane przez PS4. Ot masz wybor ktora T300 wolisz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 16, 2015, 15:46:20 pm
Ty Wooyek używaną kupiłeś? Za ile?
Teoretycznie była używana, kupiona 25 kwietnia w redcoon, gość mi pisał, że grał na niej może z godzine w sumie w DriveClub, stwierdził że fajnie, ale to nie dla niego więc sprzedaje, kupiłem ją za 1300zł, 2 lata gwarancji jeszcze jest. W poniedziałek będę dzwonił do redcoon to zobaczymy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 16, 2015, 15:51:34 pm
W ogóle z tego co widze na redcoon t300rs znowu jest za 1399 zł o_O
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 11:04:03 am
Próblemow ciąg dalszy :troll: Zauważyłem, że mimo tego, że kierownica jest poprawnie skalibrowana(niebieski pasek jest centralnie na środku) i do wyścigu też z taką pozycją przystępuję, to po kilku zakrętach, muszę ją trzymać delikatnie w lewo, żeby jechać prosto. Niby jest dobrze skalibrowana, ale coś tam nie funka. Kalibracja w grze jest na pewno dobrze zrobiona.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 17, 2015, 11:16:56 am
Czyzbys dostrzegl drugie dno sprzedajacego :lol:

Tak serio, to sprawdz czy masz tez takie problemy w Driveclub? Jesli tak, to chyba skorzystasz z tej opcji gwarancyjnej.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 11:20:51 am
Nie wydaje mi się, że sprzedający w chu** przyciął, dzwonił nawet do mnie wczoraj i mówił, że jak będzie trzeba to pójdzie do redcoon i pomoże coś załatwić jakby ciężko szło przez telefon. Myślę raczej, że chyba trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 17, 2015, 13:01:28 pm
Klosz Ci dobrze radzi. Sprawdź jak wygląda sytuacja podczas gry w Driveclub. Pierwsze co zrobiłem kiedy kierownica była krzywo w CARS, to odpaliłem Driveclub i już wiedziałem, że to nie wina kółka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 13:12:14 pm
Grałem już w DriveClub, było to samo. Na bank problem jest z kierownicą, jeden gość mi pisał, że przerabiali taki problem. Ten trzask jest spowodowany przeskakiwaniem paska i faktycznie tak może być, bo czuję na kierownicy takie szarpnięcie podczas tego trzasku, właśnie jakby coś tam w środku przeskakiwało. I to rozkalibrowuje kierownicę po paru zakrętach.

Tutaj filmik jak to trzaska.

https://youtu.be/uReLItQHN74
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 17, 2015, 16:39:23 pm
Nie wiem jak T300 u innych, ale moja T500 nie wydaje takich dźwięków. Jest cicha, a ponoć T300 powinna być jeszcze cichsza. Raczej coś jest nie tak u Ciebie Wujku.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 16:50:52 pm
No i jest zajebiście cichutka, nie licząc tych trzasków. :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 17, 2015, 17:00:57 pm
Jak tak was czytam, to się zaczynam obawiać o tą T300RS :( obym nie miał problemów :C
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 17:03:47 pm
To, że ja mam chujową, nie znaczy, że też na taką trafisz, BoBaN ma dobrą, prart też, ja mam zyebaną, myślisz że będzie remis? :troll: obstawiam 3:1 dla dobrych :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 17, 2015, 17:07:26 pm
To, że ja mam chu**wątpliwości, nie znaczy że też na taką trafisz, BoBaN ma dobrą, prart też, ja mam zyebaną, myślisz że będzie remis? :troll: obstawiam 3:1 dla dobrych :troll:

Jeżeli się dogadała z tą konsolą co próbowała mnie zabić w nocy strzelając płytami, to może być nie wesoło :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 17, 2015, 17:20:56 pm
Wooyek, a nie da się tej kierownicy rozkręcić? Są jakieś plomby na obudowie?  :>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 17, 2015, 17:25:46 pm
Rozkręcić się da, parę śrubek tam widziałem, plomby chyba mi się nie rzuciły w oczy, choć też nie zwróciłem na to uwagi, ale nie chce mi się tego kolejny raz rozpakowywać i się z tym jebać, wszystko jest już spakowane i czeka na kuriera. :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 17, 2015, 18:58:26 pm
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego podczas kalibracji pedałów w CARS nie widzi w ogóle jak wciaskam sprzęgło? Za pierwszym razem poziom wciśnięcia sprzęgła pojawiał się w słupku, ale teraz tak jakby w ogóle sprzęgło nie działało. Może dopiero po podpięciu skrzyni zacznie działać. Czy ktoś kto ma T500 może to sprawdzić?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 18, 2015, 10:29:27 am
Rozkręcić się da, parę śrubek tam widziałem, plomby chyba mi się nie rzuciły w oczy, choć też nie zwróciłem na to uwagi, ale nie chce mi się tego kolejny raz rozpakowywać i się z tym jebać, wszystko jest już spakowane i czeka na kuriera. :angel:
No i bardzo dobrze zrobiłeś, bo ewidentnie jest coś nie tak z tym egzemplarzem.
Na początku, zanim mechanizm (paski, zębatki, rolki i napinacz) się ułoży, kierownica może pracować głośniej - nawet jakąś oficjalną notkę Thrustmastera o tym czytałem.
Ale u Ciebie to bankowo coś innego, może wyszczerbiony pasek.

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego podczas kalibracji pedałów w CARS nie widzi w ogóle jak wciaskam sprzęgło? Za pierwszym razem poziom wciśnięcia sprzęgła pojawiał się w słupku, ale teraz tak jakby w ogóle sprzęgło nie działało. Może dopiero po podpięciu skrzyni zacznie działać. Czy ktoś kto ma T500 może to sprawdzić?
Podłącz do kompa i sprawdź pedał w panelu konfiguracyjnym Thrustmastera. A podczas jazdy też nie działa?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 18, 2015, 10:42:23 am
Też nie działa. Nawet jak chcę zmienić konfigurację przycisków i pod sprzęgło wciskam sprzęgło kiedy pyta mi co przypisać, to w ogóle nie dzieje się nic. Jakby wcale nie działało.

Btw. Jak podpina się skrzynię H pod T500RS skoro nie ma żadnego dodatkowego wejścia na kolumnie kierownicy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 18, 2015, 11:06:34 am
Też nie działa. Nawet jak chcę zmienić konfigurację przycisków i pod sprzęgło wciskam sprzęgło kiedy pyta mi co przypisać, to w ogóle nie dzieje się nic. Jakby wcale nie działało.

Btw. Jak podpina się skrzynię H pod T500RS skoro nie ma żadnego dodatkowego wejścia na kolumnie kierownicy.
Sprawdź na PC.

Z T500 mieszadło (czy starsze TH8RS czy nowsze TH8A) wpinasz w drugi port USB konsoli, jako osobne urządzenie, i gra musi to obsługiwać.
W T300 mieszadło możesz wpiąć bezpośrednio do kierownicy, konsola wtedy widzi cały zestaw to jako jedno urządzenie ale z większą ilością "guzików" do skonfigurowania.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 18, 2015, 11:15:08 am
A po co jest przycisk MODE w T500RS? Przez przypadek przytrzymałem go dłużej i zmienił kolor na zielony. Potem wróciłem do koloru czerwonego. W instrukcji nic o tym nie znalazłem. :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Maj 18, 2015, 11:23:07 am
A po co jest przycisk MODE w T500RS? Przez przypadek przytrzymałem go dłużej i zmienił kolor na zielony. Potem wróciłem do koloru czerwonego. W instrukcji nic o tym nie znalazłem. :/
Zmieniasz nim ustawienia pedałów.
Jak wiesz możesz je mieć w dwóch ustawieniach: albo wciskane w dół (jak w F1, jak w innych pedałach na rynku) albo zwisające z góry (jak w GT czy w autach cywilnych). Kierownica musi wiedzieć, w jaki trybie ich używasz, bo zamienia wtedy miejscami sprzęgło z gazem (w firmware). Tym przyciskiem dajesz jej o tym znać.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 18, 2015, 11:24:11 am
Aha...dobrze wiedzieć. Plusik. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 18, 2015, 17:42:04 pm
Właśnie WSP przyszedł! :dance:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Swoją drogą, tak sobie myślę, bo przysłali mi maila z całą procedurą reklamacyjną i jest tam napisane m.in. że:

Cytuj
Każdy producent definiuje sytuacje, w których dany produkt jest objęty gwarancją. Jeśli po ekspertyzie technicznej, serwis stwierdzi uszkodzenie mechaniczne, bądź uszkodzenie na skutek złego użytkowania sprzętu przez Klienta, gwarancja nie zostanie uznana przez serwis. W takiej sytuacji przysługująnastępujące możliwości:

- wyrazić zgodę na naprawę i zapłacić kwotę podaną w wycenie przez serwis,

- odrzucić wycenę / sprzęt zostanie odesłany bezpłatnie bez dokonania naprawy


Czyli mogą sobie stwierdzić, że za mocno szarpałem się z kierownicą, co spowodowało ujebanie się czegoś tam w środku i przez to załóżmy pasek przeskakuje. Gwarancji nie uznają i zostaje ze zjebaną kierownicą. Rozkosznie. Nie mogę się doczekać wyników "ekspertyzy" :angel:

Ciekawe też, czy tą ekspertyzę robią faktycznie eksperci, czy może eksperci jakich znajdę pod każdą budką z piwem :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 18, 2015, 23:35:42 pm
Spokojnie. Jeśli nic nie rozkręcałeś i na kierownicy nie ma śladów jakbyś nią rzucał to będzie ok.

Wracając do problemów ze sprzęgłem. Próbowałem sprawdzić to na PC, ale jak zwykle ta platforma udowodniła jak bardzo nadaje się do grania. Ze stronki TM pobrałem najnowszy soft wraz z panelem kontrolnym który pozwala przeprowadzić diagnostykę kierownicy. Miało wszystko śmigać równieź na Win 8.1. Oczywiście nie instaluje mi panelu. Soft chyba wgrało najnowszy bo po podpięciu do konsoli znowu miałem jakieś dziwne akcje typu nie działający FFB i kalibracja kierownicy lekko na lewo od pozycji zero. Musiałem znowu wszystko ustawiać. Sprzęgła jak nie widziało tak dalej nie widzi na konsoli. Na PC nie sprawdzę, bo w Win 8.1 nie ma czegoś takiego jak start/programy itd. a tak właśnie jest pokazana procedura uruchomienia panelu kontrolnego w instrukcji ze stronki TM. Ehhh...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: svonston w Maj 19, 2015, 11:09:54 am
Przecież możesz wyszukać dany program po nazwie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 19, 2015, 11:37:42 am
Wpisuje i dupa. Wyświetla tylko wyniki w necie.

http://ts.thrustmaster.com/eng/index.php?pg=view_files&gid=1&fid=2&pid=316&cid=15

Stąd trzeba pobrać sterowniki i według tej instrukcji powinien mi się zainstalować T500RS Control Panel, a nic takiego się nie dzieje. Nigdzie nie widzę tego programiku.

(http://ts.thrustmaster.com/download/pictures/PCMAC/T500/T500_CPL_FW_V43.jpg)

EDIT.
Zainstalowałem te sterowniki na kompie w pracy z Win7 i tu wszystko działa poprawnie i instaluje mi programik do testów. :lol:

EDIT 2.
Naprawiłem. Pedałów nie widział nawet soft wgrany na PC. Odpiąłem kabel od pedałów, który idzie do kierownicy, podpiąłem od nowa i śmiga. Tylko trzeba było jeszcze raz kalibracje robić, bo działały w systemie 0-1.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 00:18:28 am
Mam już mojego T300 RS :D Pograłem nawet trochę wyścigów w Project CARS i Driveclub :) Nie żałuje, kierownica jest rewelacyjna :) Będę musiał sobie tylko zafundować stojak do niej bo na biurku nie wygodnie mi się przy niej siedzi (zbyt ciasno w mieszkaniu starym i krzesło zbyt blisko kierownicy ;) ) Ale generalnie genialna sprawa.

Trochę też wyszedłem z wprawy w kierowaniu na kółku ;) Już nie umiem tak ładnie wychodzić z poślizgów zarówno w PCars jak i Driveclub :) Trzeba będzie potrenować ;) BTW nawet w Driveclub zajebiście się jeździ moim zdaniem :) Po prostu rewelka. Nic tylko czekać na więcej samochodówek na PS4 ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 22, 2015, 06:44:15 am
https://www.gtplanet.net/logitech-g29-driving-force-wheel-rumored-for-production/

Jeśli to prawda to już wiemy dlaczego nie ma wsparcia dla starych kierownic logitecha...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 22, 2015, 08:16:36 am
Jesli to nie fake, to zobaczcie ze ma ona logo GT i przyciski PS. Czyzby na E3 Trailer GT7 i pokaz kolka z premiera obu na ta zime. :grin: ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 08:22:16 am
Jesli to nie fake, to zobaczcie ze ma ona logo GT i przyciski PS. Czyzby na E3 Trailer GT7 i pokaz kolka z premiera obu na ta zime. :grin: ;)

Na premierę w tym roku GT7 nie wierzę ;)

A co do kółka... Niech się logitech je**e teraz :P Porzucam tę firmę na rzec ThrustMastera ;) Zauroczony jestem tym T300RS :grin:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 22, 2015, 08:48:10 am
W ch** ludzi kupiło Trustmastery, nie wiem kto by im kupił teraz to kółko, jeśli to prawda, to chyba Logitech nie zarobi.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Maj 22, 2015, 08:55:50 am
https://www.gtplanet.net/logitech-g29-driving-force-wheel-rumored-for-production/

Jeśli to prawda to już wiemy dlaczego nie ma wsparcia dla starych kierownic logitecha...

Jeżeli cena nie przekroczy 300 $ to biere tą kiere :lol:-będę miał porównanie do T300/T500 ale podejrzewam że napęd nadal będzie na plastikowych kołach zębatych a nie na pasku jak to jest w Fanatec/Thrustmaster....... :-?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 09:05:39 am
https://www.gtplanet.net/logitech-g29-driving-force-wheel-rumored-for-production/

Jeśli to prawda to już wiemy dlaczego nie ma wsparcia dla starych kierownic logitecha...

Jeżeli cena nie przekroczy 300 $ to biere tą kiere :lol:-będę miał porównanie do T300/T500 ale podejrzewam że napęd nadal będzie na plastikowych kołach zębatych a nie na pasku jak to jest w Fanatec/Thrustmaster....... :-?

No ja mam porównanie względem DFGT i kierki Thrustmastera są praktycznie bezgłośne ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 22, 2015, 09:11:16 amNo ja mam porównanie względem DFGT i kierki Thrustmastera są praktycznie bezgłośne ;)

Nie zgadzam się. :troll:

Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 09:19:48 am
Nie zgadzam się. :troll:

:troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 22, 2015, 09:20:24 am
Może ktoś z posiadających T500RS powiedzieć czy w momencie kiedy kierownica jest wyłączona, to przy kręceniu na maks w prawo w pewnym momencie słychać takie lekkie tarcie (opór się nie zmienia)? Tak to jest cichutko przy kręceniu (tylko trzeba robić to powoli), a w pewnym momencie słychać taki szum tarcia (nie jest to głośne, ale zastanawiam się czy normalne).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 09:29:36 am
Może ktoś z posiadających T500RS powiedzieć czy w momencie kiedy kierownica jest wyłączona, to przy kręceniu na maks w prawo w pewnym momencie słychać takie lekkie tarcie (opór się nie zmienia)? Tak to jest cichutko przy kręceniu (tylko trzeba robić to powoli), a w pewnym momencie słychać taki szum tarcia (nie jest to głośne, ale zastanawiam się czy normalne).

Logika podpowiada mi, że może być normalne jeżeli tam jest pasek ;) Lekkie przesunięcie czy coś różnie bywa :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 22, 2015, 09:33:03 am
Też tak myślę, ale wolę zapytać bo może jak ktoś miał lub ma T500RS to może coś więcej o tym powiedzieć. ;) Trzeba w końcu jakiś online zorganizować.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 09:35:22 am
No trzeba ;) narazie jednak Wiesiek mnie wciągnął ^^. Tak w ogóle ktoś ma jakiś tutorial i porady jak sensownie wyjść z poślizgu? Puszczam gaz, robie kontre i zawsze zaliczam spina ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Michal102 w Maj 22, 2015, 09:39:38 am
Sama kontra i odjęcie gazu powoduje przerzucenie masy i wystrzał w drugą stronę. Musisz jeszcze opanować operowanie gazem podczas tego manewru i zsynchronizować to z kontrą zakładana na kierownicę. W grach tego typu jest to dość trudne ( w końcu to dość zaawansowany sim - mowa o CARS), ale troszkę potrenujesz i wejdzie Ci to w nawyk.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 22, 2015, 09:51:52 am
Jak zawsze, także w realu, zamykam oczy puszczam kierownicę i niech się dzieje co chce. :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 09:55:00 am
Sama kontra i odjęcie gazu powoduje przerzucenie masy i wystrzał w drugą stronę. Musisz jeszcze opanować operowanie gazem podczas tego manewru i zsynchronizować to z kontrą zakładana na kierownicę. W grach tego typu jest to dość trudne ( w końcu to dość zaawansowany sim - mowa o CARS), ale troszkę potrenujesz i wejdzie Ci to w nawyk.

No problem w tym, że w Driveclub nawet miałem z tym problem ;) Dawno nie grałem na kierownicy :) (Ostatni raz Gran Turismo 5 ;) ) Wtedy pamiętam dawałem radę wyjść z poślizgu :D Ale całkowicie wyszedłem z wprawy :)

BTW. Informacja dla Irasa, który pytał się o sens kierownicy w DriveClub. O ile sam nie wydałbym 1400 dla jednej gry, to przyznam mi się gra rewelacyjnie :) A Hennesey Venom w końcu jedzie po linii prostej ;) Wiele aut zwłaszcza tych mocniejszych jest łatwiej opanować, i jazda jest mega przyjemna i dynamiczna. Jedyny problem mam z driftem, ale to w każdej grze jest dla mnie problem ;) Lekki uślizg jestem wstanie zrobić, ale nie takie wyniki jak na Padzie :) A tak to myślę, że w czasówkach ostro pomaga kierownica :) Koenigsegg One: 1 którego na padzie nienawidziłem, na kierownicy ma potencjał na mój ulubiony samochód :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 22, 2015, 10:06:54 am
Pogralbym na kierce, ale ceny zaporowe dla mnie :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Michal102 w Maj 22, 2015, 10:07:34 am
W DC na kierownicy gra się bardzo przyjemnie, ale niestety nie da się robić czasów tak dobrych jak na padzie. To gra typowo skrojona bod pada.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 10:10:51 am
Pogralbym na kierce, ale ceny zaporowe dla mnie :(

Jak się przeprowadzę w końcu Gdyni to zaproszę na piwko i pogranie ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 22, 2015, 10:23:33 am
A to Ty w Gdyni bedziesz mieszkal? Gdzie konkretnie?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 10:24:26 am
A to Ty w Gdyni bedziesz mieszkal? Gdzie konkretnie?

Redłowo na ulicy Kaczewskiej ;) Ale ciągle trwa remont :D Na razie Sopot ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 22, 2015, 10:39:32 am
Nie tak daleko z Lesnej :) Trzeba sie bedzie ustawic ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 10:44:06 am
Nie tak daleko z Lesnej :) Trzeba sie bedzie ustawic ;)

W jakiś luźniejszy weekend w wakacje też można się spotkać :P na jakieś piwko w plenerze/pubie ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Michal102 w Maj 22, 2015, 10:48:24 am
Pogralbym na kierce, ale ceny zaporowe dla mnie :(

Cena Thrustmastera T100 nie jest wielka (350zł), a kierownica ta jest zadziwiająco dobrej jakości. FFB jest tam lepszy niż w DFGT, pedały i łopatki do zmiany biegów także.
Kąt obrotu 270st. do carsów zupełnie wystarcza.
Do gry na padzie nawet nie ma co porównywać - niebo, a ziemia.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 22, 2015, 10:52:13 am
Cena Thrustmastera T100 nie jest wielka (350zł), a kierownica ta jest zadziwiająco dobrej jakości. FFB jest tam lepszy niż w DFGT, pedały i łopatki do zmiany biegów także.
Kąt obrotu 270st. do carsów zupełnie wystarcza.
Do gry na padzie nawet nie ma co porównywać - niebo, a ziemia.

wat? Powaga ;) ? Jak macałem tę kierę to strasznym plastikiem zalatuje :) Znaczy DFGT też jest plastikowe, ale mam wrażenie, że znacznie lepiej wykonana ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Michal102 w Maj 22, 2015, 10:57:32 am
Nie mówię o wyglądzie samego koła kierownicy, bo to rzeczywiście jest "plastyk fantastyk", lecz odnoszę się do samej pracy kierownicy, która zadziwia jakością.
W tej cenie nie spodziewałem się czegoś na takim poziomie. Ostatnio miałem Fanateca GT2, więc byle gównem bym się nie podniecał  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Maj 22, 2015, 11:03:59 am
Nie tak daleko z Lesnej :) Trzeba sie bedzie ustawic ;)

W jakiś luźniejszy weekend w wakacje też można się spotkać :P na jakieś piwko w plenerze/pubie ;)
Jestem za :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 22, 2015, 17:33:48 pm
Czy ja dobrze widzę, że Logitech przyszedł z naszego kibla wodę pić?  :o

Przystawki do smartfonów się nie sprzedają?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Maj 24, 2015, 13:15:42 pm
(http://www.discoazul.com/uploads/media/images/Logitech-g29-wheel.jpg)
http://www.discoazul.com/volante-logitech-g29.html
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Master_666 w Maj 24, 2015, 13:17:09 pm
Czyli niedługo będą działać stare kierownice z ps4?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 24, 2015, 13:28:20 pm
Nie ma to jak sprzedawać wirtualny produkt  :lol:  I ta cena...

Bez sprzęgła i shiftera powyżej tysiąca nie wróżę im sukcesu, ale za 7-8 stówek byłaby dobra alternatywa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 24, 2015, 15:22:42 pm
Jak dla mnie ta kiera może mieć małe szanse na sprzedaż. Jeżeli zostawią taką cenę to lepiej kupić Thrustmastera, na zdjęciach ten g29 jest troche plsastikowy :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 26, 2015, 23:39:15 pm
Chłopaki. Ogromny problem z T300RS mam wrażenie, że kierownica przestaje działać prawidłowo. o_O Wszystko było super do dzisiejszego dnia.
Zauważyłem, że w trakcie wyścigu kierownica zgubiła Force Feedback. Nagle zaczęła mega lekko chodzić, a ja wręcz ledwo co odczuwałem reakcję kierownicy. Zdziwiony wyłączyłem grę i zamiast automatycznej kalibracji zaczęła robić coś takiego:

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/EcNDhoqtFtc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

lub tak

<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/qIe7JNaRM8k?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Znalazłem w komentarzach TIP, że trzeba skalibrować silnik FF. No to zrobiłem wszystko poprawnie zgodnie z instrukcją i fakt. Kierownicy znowu zaczyna poprawnie działać, ale po KRÓTKIEJ SESJI w GRZE znowu traci tak jakby Force Feedback i wszystko zaczyna się od nowa. o_O Wiadomo co z tym fantem zrobić? Wiem, że po tej "utracie Force Feedback" jak podłącze kierę do kompa to też źle się kalibruje :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 27, 2015, 05:59:50 am
Mrocz, masz najnowszy firmware?

Kuchwa, ile problemów z tymi wszystkimi kierownicami... Masakra. Ja wciąż czekam na łatkę umożliwiającą używanie fanateca :roll: Na szczęście jest wiedźmin:)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Maj 27, 2015, 06:13:17 am
Tyle hajsików za plastikową zabawkę i takie problemy.... Bez komentarza.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 27, 2015, 08:14:52 am
To się Mrocz pobawiłeś niewiele dłużej niż ja :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 08:27:56 am
Mrocz, masz najnowszy firmware?

Kuchwa, ile problemów z tymi wszystkimi kierownicami... Masakra. Ja wciąż czekam na łatkę umożliwiającą używanie fanateca :roll: Na szczęście jest wiedźmin:)

Wczoraj update robiłem i było to samo. Najlepsze jest to, że ona działa normalnie tylko tak jakby po pewnym czasie "gubi" program obsługujący FF.

Zaczynam się zastanawiać czy robić po prostu zwrot i wziąć kasę czy czekać, aż naprawią :roll: I fakt w ch** kasy na nią poszło, i co chwila coś się je**e straszny żal.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Maj 27, 2015, 09:33:23 am
Fak:/ Strasznie denerwująca sprawa. Kontaktowałeś się w tej sprawie z robotami z obsługi technicznej? Może na zagranicznych forach ludzie mają podobny problem i rozwiązanie?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 27, 2015, 09:42:35 am
Mrocz napisz na fb do Thrustmastera. Mnie odpowiedzieli na pytania, więc nie olewają swoich klientów. Może jest jakiś prosty sposób żeby to naprawić.

Ja miałem ze 3 razy tak z T500, że albo przestawiała się na 270 stopni (nie podczas gry tylko po ponownym uruchomieniu) albo właśnie FF nie działał (to akurat zdarzyło się raz kiedy podpiąłem pod kompa i wgrałem nowy soft), ale po restarcie gry i ponownym podpięciu kierownicy wszystko wróciło do normy.
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 09:49:48 am
Właśnie napisałem do Pomocy technicznej na stronie Thrustmastera, ale spróbuje na FB.
Co do zagranicznych for to mało widziałem tego typu problemów, a jak już ktoś miał to bez odpowiedzi, albo z podpowiedzią która nie pomaga.

No u mnie po kalibracji silników elektrycznych (jest do tego specjalne narzędzie na kompie) wszystko wraca do normy, ale potem znowu kiera głupieje. I po restarcie konsoli nie umie się skalibrować :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 27, 2015, 09:51:04 am
Wklej im na profil te filmiki co tu wrzucałeś i zobaczymy co napiszą.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 10:10:13 am
Wklej im na profil te filmiki co tu wrzucałeś i zobaczymy co napiszą.

Wysłalem im na priva z większym opisem ;) No zobaczymy. Ciekawe czy mi doradzą tą kalibracje silniczków. Ogólnie podejrzewam, że to raczej problem oprogramowania gdyż kiera momentami działa w pełni normalnie :/

No cóż odesłali mnie do Tech support, więc zobaczymy co dalej. :/ Oby dało radę to naprawić u siebie ;/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 27, 2015, 14:10:49 pm
 :lol:

Nie dość, że w ch** drogie, to jeszcze jak się psuje. Jak można było tak pokpić sprawę z Logitechem, na którego chyba nikt nie narzekał jeśli chodzi o niezawodność? Pięć stówek i była kiera na zawsze., tutaj ponad dwa razy tyle i takie kwiatki  :cry_anim:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 14:14:56 pm
:lol:

Nie dość, że w ch** drogie, to jeszcze jak się psuje. Jak można było tak pokpić sprawę z Logitechem, na którego chyba nikt nie narzekał jeśli chodzi o niezawodność? Pięć stówek i była kiera na zawsze., tutaj ponad dwa razy tyle i takie kwiatki  :cry_anim:

Tu akurat wpis. Z Logitechem nigdy nie miałem problemów -__-'

W domu jeszcze spróbuje kalibrację silnika kierownicy i potem wgrać ponownie firmware. Może to jakoś "Zapisze na stałe" poprawne ustawienia FF. Jak to nie przejdzie to wysyłam na serwis.

Tak sobie myślę, czy ustawienie siły FF na 100 w PCars nie miało na to wpływu o_O ? Gdzieś wyczytałem, że komuś się kierownica grzała od tego. (z drugiej strony problem występował też w DriveClub.)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Maj 27, 2015, 14:27:06 pm
Kumpel chce mi sprzedać g27, a właśnie chodzą plotki, że powstaną sterowniki na ps4 i zastanawiam się czy brać :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 14:46:04 pm
Kumpel chce mi sprzedać g27, a właśnie chodzą plotki, że powstaną sterowniki na ps4 i zastanawiam się czy brać :)

Zależy za ile ;) Bo ponad 1000 opierając się na plotkach wydać to kiepsko ;) Ja czuje, że tylko G29 będzie działać, a na resztę się wypną ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Michal102 w Maj 27, 2015, 15:05:43 pm
:lol:

Nie dość, że w ch** drogie, to jeszcze jak się psuje. Jak można było tak pokpić sprawę z Logitechem, na którego chyba nikt nie narzekał jeśli chodzi o niezawodność? Pięć stówek i była kiera na zawsze., tutaj ponad dwa razy tyle i takie kwiatki  :cry_anim:

Dlatego ja się wyleczyłem z drogich kierownic. Miałem Fanateca na którego wyłożyłem sporo kasy i po dłuższym czasie okazało się to mega gównem.
Po rozebraniu kierownicy okazało się, że kluczowe i najbardziej obciążane elementy są wykonane z tandetnej jakości tworzywa i przez to kierownica dostała luzów.

Do tego wyjący wentylator, nieprecyzyjne pedały (coś się działo z potencjometrami)... no ogólnie straszny szajs.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 15:12:34 pm
Niestety teraz nie ma konkretnej alternatywy w niższej cenie. DFGT bym nawet nie sprzedawał gdyby działało na PS4.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 27, 2015, 18:43:38 pm
No ja mam jednak nadzieję, że Logitech zadziała w kierunku PS4 i wypuści jakąś fajną budżetówkę do tej konsoli, coś na poziomie cenowym i jakościowym zbliżonym do DFGT zupełnie by mi wystarczyło.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 27, 2015, 19:29:26 pm
Jeśli na poważnie myślą o powrocie do produkcji konsolowych akcesoriów, to najpierw muszą zadbać o kompatybilność z PS4 starszych kierownic, bo inaczej zaufania klientów nie odzyskają.
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 20:58:55 pm
Jeszcze pożałuje sprzedaży DFGT ;) w poniedziałek wyjebuje nową kiere do serwisu :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 27, 2015, 21:38:44 pm
Widze ze trzeba obrac droge taniej T100 na poczatek. Ktora jednak ma pasek w odroznieniu od DFGT Logitecha. ;) I jak sie zepsuje to nie bedzie takiej szkody finansowej i wkurzenia. :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 27, 2015, 23:20:02 pm
Widze ze trzeba obrac droge taniej T100 na poczatek. Ktora jednak ma pasek w odroznieniu od DFGT Logitecha. ;) I jak sie zepsuje to nie bedzie takiej szkody finansowej i wkurzenia. :troll:

Ja się zastanawiam czy ten pasek nie jest własnie problemem. Jakoś na zębatkach kiery Logitecha są niezniszczalne, a FF równie dobry ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 28, 2015, 00:48:28 am
Taa, aż dziw bierze, że jeszcze rozrządów w samochodach nie robią na plastikowych trybach...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 28, 2015, 00:57:21 am

Taa, aż dziw bierze, że jeszcze rozrządów w samochodach nie robią na plastikowych trybach...

Nie mówię, że rozwiązanie jest gorsze, ale w kierach thrustmastera jest coś nie tak bo problemów jest od cholery z nimi. No nic zobaczymy co mi w serwisie wyczarują.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 29, 2015, 08:58:46 am
pasek>zębatki  miałem g25 i g27

a ktoś tu mówił że fanatec taki awaryjny :D Przynajmniej jak mi się psuł to już paczkę słali ze świeżym kółkiem, kiedy moja reklamowana nawet jeszcze granicy nie przekroczyła.
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 29, 2015, 10:37:14 am
pasek>zębatki  miałem g25 i g27

a ktoś tu mówił że fanatec taki awaryjny :D Przynajmniej jak mi się psuł to już paczkę słali ze świeżym kółkiem, kiedy moja reklamowana nawet jeszcze granicy nie przekroczyła.


Ja jeszcze Thrustmastera nie wysłałem, ale zrobie w to poniedziałek ;)
Może też sprawnie pójdzie :P
A jak Wooyek twoja kiera? Zwrot, reklamacja czy wymiana?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Maj 29, 2015, 10:45:26 am
Tydzień temu w piątek kierownica do nich doszła, w środę z nimi rozmawiałem to powiedzieli mi że kierownica jest w serwisie, czy w jakimś ich serwisie czy serwisie Trustmastera to nie wiem. W ogóle jest serwis Trustmastera w Polsce? Czy gdzieś za granicę to wysyłają?
Pasowało by mi żeby dali nową, ale kto ich tam wie co wymyślą :mad:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 30, 2015, 10:54:21 am
Takie coś na Fejsie Thrustmastera się pojawiło:

https://www.facebook.com/ThrustmasterOfficial/posts/688641714598848

Cytuj
[ENGLISH]
 TWO IMPORTANT REMARKS ABOUT STEERING WHEELS ON PS4™
 Two important remarks to avoid some Force Feedback or calibration issues in PlayStation®4 games

# REMARK No.1: On your PS4™ system, DISABLE the KEEP APPLICATION SUSPENDED functionality for the REST MODE.
 For this, go to Settings / Power Saving Settings / Set Functions Available in Rest Mode.
 Here we highly recommend to disable the Keep Application Suspended box, mostly if you use the REST MODE to turn off your PS4™.

# REMARK No.2: The steering wheel must ALWAYS be connected to the console before starting the game.
 Furthermore, NEVER disconnect and reconnect the USB plug of the wheel when your game is launched and opened. This can be done only when the game is completely exited!
 For this, press the PS button for 2 seconds and select Close Application then Ok.

ForceFeedback or Calibration issues... Czyżby sprawa dotyczyła mojej kierownicy. o_O ? To możliwe, że to durne zachowanie się kółka mogło spowodować zostawienie włączonej opcji "keep aplication suspended" ?? W sumie się zgadza bo opcję chyba mam włączoną i zawsze trzymam PS4 na "uśpieniu" o_O Chyba wiem co będę robić dzisiaj po pracy xD
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 30, 2015, 11:08:58 am
Piszą żeby pod żadnym pozorem nie odpinać kierownicy kiedy gra jest włączona, a ja wczoraj tak zrobiłem. Nic się na szczęście nie stało. Może ktoś po naszemu napisać jak zwie się ta opcja, którą trzeba wyłączyć i gdzie tego szukać?

Czasem jak długo gram, to przy T500, której PS4 nie rozpoznaje wywala mi info, że konsola przejdzie w tryb spoczynku, bo przez godzinę (na tyle mam ustawiony ten tryb) nikt nic nie ruszał. Wtedy muszę coś wcisnąć na padzie i mogę dalej grać. :P

Btw. Wczoraj odpinałem kółko, bo startowałem w czasówce organizowanej przez SMS i czasem po restarcie zadania FFB nagle zwiększał swój opór (na tyle, że ciężko było kierownicą kręcić). Musiałem odpiąć kiere i po podpięciu wszystko wróciło do normy. Swoją drogą to po około 10 okrążeniach udało mi się wbić do pierwszej 70'tki świata i mam stratę około 2.5sek do lidera. Nie jest źle. :) W Gran Turismo przy pierwszych podejściach miałem nawet słabsze wyniki.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 30, 2015, 11:18:22 am
No ja chyba rozpakjje kierownice i spróbuje po raz ostatni. Zauważyłem, że na PC nie mam tego problemu więc może to jest problem? ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 30, 2015, 11:27:18 am
Napisz, którą opcję trzeba wyłączyć, bo przecie menu w PS4 mamy po polsku.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Maj 30, 2015, 11:35:52 am
Utrzymuj aplikację w stanie wstrzymania.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 30, 2015, 11:48:07 am
Nawet nie wiedziałem, że taka opcja jest i do czego służy. :lol: Thx.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 30, 2015, 13:34:30 pm
Ja jestem Ciekaw czy na serio tak poważnie to mogło wpłynąć na moją kierę

HUJ DUPA I KAMIENI KUPA. Kierownica dalej działa jak gówno. Po 15 minutach mam tryb "Force Feedback Off" je**e to i wysyłam do reklamacji.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 31, 2015, 11:05:25 am
Nawet nie wiedziałem, że taka opcja jest i do czego służy. :lol: Thx.

To jest funkcja, która pozwala wyłączyć konsolę tak jak PSP kiedyś. Czyli wyłączasz, a jak wyłączysz następnym razem, to nadal masz grę odpaloną i możesz kontynuować rozgrywkę.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Maj 31, 2015, 11:07:58 am
Ja to mam odznaczone czyli tak jak sugeruje Thrustmaster.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 31, 2015, 13:53:25 pm
Ja to mam odznaczone czyli tak jak sugeruje Thrustmaster.

No ja też miałem.

Po za tym mocniej potestowałem kółko na PC i mam dokładnie ten sam problem. Coś jest w kierownicy i tyle.

Trochę mnie martwię opinie o morele.net w sprawie reklamacji, ponoć całkiem spory bój trzeba toczyć :?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 06, 2015, 20:53:15 pm
Pedały od G27, brak shiftera (sprzedawany osobno?), ponad 400 euro na szwabskim amazonie. Pojebało.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 06, 2015, 21:06:12 pm
Ponoć to taka hybryda DFGT i G27 oraz cenowo focelowo ma być przystępniejsza od oferty thrustmaster.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 07, 2015, 09:11:34 am
Czytałem, że 189€ ma kosztować.

Cytuj
According to sources from Logitech, GameReactor reports that the Logitech G29 will not come with PC compatibility but instead will only support Sony’s Playstation 3 & 4.

Furthermore, the article claims that there will only be one model of the wheel that is planned to sell for 189 Euros, excluding a shifter which will be sold as a separate addon
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 07, 2015, 10:35:48 am

Czytałem, że 189€ ma kosztować.

Cytuj
According to sources from Logitech, GameReactor reports that the Logitech G29 will not come with PC compatibility but instead will only support Sony’s Playstation 3 & 4.

Furthermore, the article claims that there will only be one model of the wheel that is planned to sell for 189 Euros, excluding a shifter which will be sold as a separate addon


Czyli o wiele mniej od t300rs
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 07, 2015, 10:58:40 am
Jeśli taka będzie cena, to to jest kierownica dla mnie :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 09, 2015, 07:41:25 am
Na Amazonie pojawiły się oficjalne zdjęcia:

(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-7.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-6.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-5.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-4.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-3.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-2.jpg)
(http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Logitech-G29-1.jpg)

Cena - 399 euro. Coś się te białoruskie plotki nie potwierdzają póki co  :/ 
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 09, 2015, 08:18:01 am
Według "plotek" kółko ma działać tylko z PS3 i PS4 (nawet nie z PC) ale to pewnie ostra bzdura ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 09, 2015, 09:45:55 am
Wygląda bardziej zabawkowo niż G27. Przez ten środkowy panel. W G27 był metalowy i może dlatego wyglądało to bardziej poważnie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Czerwiec 09, 2015, 10:06:37 am
Chlopaki, nie chce mi sie wertowac. Od jakiegos czasu mam ochote pojezdzic na kolku, ale zaden ze mnie rajdowiec, wiec jesli juz to bede szukal czegos prostego. Jest cos fajnego w niewysokiej cenie z Force Feedbackiem czy bieda?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 09, 2015, 10:15:17 am
Możesz zaryzykować zakup kierownicy Thrustmaster T100. Ma FF i jest niedroga. Z minusów to kąt obrotu 270 stopni i niezbyt dobre pedały (ale i tak lepsze niż np. w Logitech DFGT).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 09, 2015, 10:16:04 am
Chlopaki, nie chce mi sie wertowac. Od jakiegos czasu mam ochote pojezdzic na kolku, ale zaden ze mnie rajdowiec, wiec jesli juz to bede szukal czegos prostego. Jest cos fajnego w niewysokiej cenie z Force Feedbackiem czy bieda?

Dopóki DFGT nie działa z PS4 to bieda. Najlepsze kółko w cenie do 400zł

Ale Thrustmaster T100 działa na PS4. Ma Force Feedback, ale tylko 270stopni obrotu. Nie mniej i tak będzie tysiąc razy lepiej niż na padzie :)

EDIT: BoBaN mnie uprzedził ;) :P


Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Czerwiec 09, 2015, 10:29:42 am
To i tak nie zakup na teraz, bo nie wiem ile u Angoli bede siedzial a ile w Polszy w najblizszym czasie. Tak czy inaczej zaczynam sie zastanawiac ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 09, 2015, 10:36:14 am
To i tak nie zakup na teraz, bo nie wiem ile u Angoli bede siedzial a ile w Polszy w najblizszym czasie. Tak czy inaczej zaczynam sie zastanawiac ;)

Ja bym jeszcze chwilę poczekał na oficjalne info o nowym kółku Logitecha. Niby teraz na amazonie jest w cenie Thrustmastera T300, ale krążą ploty, że ma być o wiele tańsze. A na bank będzie lepsze od T100.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Czerwiec 09, 2015, 10:37:05 am
Spoko spoko. Mysle, ze najwczesniej na gwiazdke sobie kupie ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Czerwiec 09, 2015, 13:08:12 pm
Jesli to okres zimowy to poczekaj na "boxing day" w UK. Kupisz o polowe taniej.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Czerwiec 09, 2015, 13:27:30 pm
To i tak nie zakup na teraz, bo nie wiem ile u Angoli bede siedzial a ile w Polszy w najblizszym czasie. Tak czy inaczej zaczynam sie zastanawiac ;)


Tylko pamiętaj, że kierownica kupiona na Wyspach będzie przystosowana do ruchu lewostronnego.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Czerwiec 11, 2015, 14:06:56 pm
http://www.ppe.pl/news-36467-logitech_prezentuje_nowe_kierownice_dla_ps4__ps3__xone_i_pc.html

G29 do ps3,ps4 i pc
G920 do xbone i pc
Cena w okolicach 1600.
O wsparciu dla g27 można oficjalnie zapomnieć. Wszak ta nowa kiera to najprawdopodobniej przebrany g27.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 11, 2015, 14:15:32 pm
400 euro za kierownicę i kolejne 60 za shifter  :lol:  Czy tych skur**synów Bóg całkowicie opuścił?  :mad:

Za rok znów będą spierdalać z konsol na komórki, bo nikt tego szajsu nie kupi.

BTW ja to coś na środku za nowe logo GT uznawałem  :lol:

(http://cdn3.dualshockers.com/wp-content/uploads/2015/06/Custom_format_G920_Wheel_BTY_sm.jpg)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Kert w Czerwiec 11, 2015, 14:16:19 pm
Mamy na forum srogich fachowców, więc napiszę tylko, że nie mogę się oprzeć wizualnemu wrażeniu o większym "festynie" w wyglądzie kierownicy przeznaczonej dla PlayStation, powinna być bardziej stonowana :-?

(http://www.ppe.pl/upload/images/news/44/88/43/448843687.jpg)

(http://www.ppe.pl/upload/images/news/92/38/36/923836383.jpg)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 11, 2015, 14:23:42 pm
No jest festyn, ale ma o wiele więcej funkcji. Ja bym się nie przejmował. T300RS jednak ładniejsza ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 11, 2015, 14:25:55 pm
Festyn festynem - niebieski to kolor PlayStation i musiał się pojawić, ale kierownica do kloca jest zwyczajnie wybrakowana. Na tej do PS4 można w locie zmieniać ustawienia samochodu, a na dodatek dzięki wskaźnikowi obrotów da się całkowicie wyłączyć hud.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 11, 2015, 14:29:30 pm
Ciekawe w sumie. Skoro kierownica najpewniej bazuje na tych samych bebechach czy w domowy sposób będzie dało radę przystosować ją do Xboxa i PS4 jednocześnie ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 11, 2015, 14:32:58 pm
Jeden dodatkowy chip na płycie głównej i nic nie zrobisz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 11, 2015, 14:36:05 pm
Jeden dodatkowy chip na płycie głównej i nic nie zrobisz.

Pewnie tak.

Ale dziwi mnie podejście Logitech. Mogliby zrobić takiego switcha jak na T300RS (PS3 i PS4 tryb) tylko dodać tryb Xboxa i PS4 i wiele maniaków by pobiegło po uniwersalną kierownicę. W poprzedniej generacji tylko jeden model Fanateca za gruby hajs oferował współpracę na PC PS3 i Xbox360
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Czerwiec 11, 2015, 14:40:37 pm
Znając życie ani Sony ani m$ nie było skore licencjonować produktu kompatybilnego z konsolą konkurencji...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 11, 2015, 14:43:26 pm
Znając życie ani Sony ani m$ nie było skore licencjonować produktu kompatybilnego z konsolą konkurencji...

Pewnie to była żelazna blokada ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 11, 2015, 15:52:02 pm
Czyli jednak nie kupię sobie kiery :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 11, 2015, 17:00:14 pm
Ja trochę żałuje, że kupiłem to T300RS. Z chęcią wziąłbym tego logitecha bo jakoś tej firmie bardziej ufam (DFGT do tej pory działa u kolegi z pracy ;) ) A moje T300RS po tygodniu użytkowania siedzi w serwisie. Jeżeli z jakiegoś powodu nie naprawią/wymienią mi na nową tylko zwrócą kasę to chyba poczekam na tego Logitecha :P Gorzej jak nie uznają mi reklamacji :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 11, 2015, 19:41:49 pm
Mogliby jakąś budżetówkę do pary zrobić. Do 800zł
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Czerwiec 22, 2015, 19:01:59 pm
Dziś, po prawie miesiącu czekania, dostałem maila z zapytaniem, czy chce zwrot pieniędzy, czy nową kierownicę, wybrałem 2 opcję, mam nadzieje, że będzie wolna od wad. :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 22, 2015, 20:55:59 pm

Dziś, po prawie miesiącu czekania, dostałem maila z zapytaniem, czy chce zwrot pieniędzy, czy nową kierownicę, wybrałem 2 opcję, mam nadzieje, że będzie wolna od wad. :angel:

O to czekam jeszcze tydzień :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Czerwiec 24, 2015, 12:49:02 pm
To co odjebał Logitech z G29 jest dla mnie kompletnie niepojęte.  :o
Jeszcze bym to rozumiał w momencie premiery konsoli, wtedy by korzystali na byciu pierwszym i monopolu.
Jeszcze bym to rozumiał, gdyby zestaw kosztował tyle co G27 (dali wsparcie PS4 ale zabrali szifter), wtedy by racjonalnie pozycjonowali produkt, będąc alternatywą dla konkurencji.

Ale wypuszczać ten technologiczny skansen, bez sziftera, w cenie T300RS?!?!
Po tych wszystkich miesiącach zwodzenia i ściemniania na temat wsparcia PS4, to jest zagranie z kategorii "publiczne zesranie się na ludzi".
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 24, 2015, 13:12:25 pm
To co odjebał Logitech z G29 jest dla mnie kompletnie niepojęte.  :o
Jeszcze bym to rozumiał w momencie premiery konsoli, wtedy by korzystali na byciu pierwszym i monopolu.
Jeszcze bym to rozumiał, gdyby zestaw kosztował tyle co G27 (dali wsparcie PS4 ale zabrali szifter), wtedy by racjonalnie pozycjonowali produkt, będąc alternatywą dla konkurencji.

Ale wypuszczać ten technologiczny skansen, bez sziftera, w cenie T300RS?!?!
Po tych wszystkich miesiącach zwodzenia i ściemniania na temat wsparcia PS4, to jest zagranie z kategorii "publiczne zesranie się na ludzi".

Też trochę to tak odbieram, ale nie ukrywam zawiedziony tylko tygodniowym użytkowaniem T300RS i czekaniem z tym cholernym serwisem jestem lekko zawiedziony Thrustmasterem. Nie powiem przeszło mi przez myśl, czy by nie przyjąć kasy zamiast nowej kierownicy i kupić Logitecha (choć jeszcze nie wiem jak rozwiążą mój problem). Nie ukrywam, Logitech chyba robi solidniejszy sprzęt, przynajmniej z DF GT nie było takich cyrków jak z T300RS.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Czerwiec 24, 2015, 13:25:58 pm
A to Was chłopaki pocieszę (?), bo moja T300RS też zaczęła świrować  :lol: - ale ze względu na turbozajebistą reakcję Thrustmastera to w sumie załapali u mnie plusa.
T500RS - zero jakichkolwiek problemów, T300RS - jeden (odpukać) bardzo sprawnie i szybko rozwiązany.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 24, 2015, 13:28:49 pm
A to Was chłopaki pocieszę (?), bo moja T300RS też zaczęła świrować  :lol: - ale ze względu na turbozajebistą reakcję Thrustmastera to w sumie załapali u mnie plusa.
T500RS - zero jakichkolwiek problemów, T300RS - jeden (odpukać) bardzo sprawnie i szybko rozwiązany.

A co się dokładnie stało?
Ja ciągle mam obawy czy przyjmować nową kierownicę jak wyślą czy gotówkę... Bo co jak za parę lat kiera się znowu zjebie? Lipa w skrócie :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Czerwiec 24, 2015, 13:29:07 pm
Do mnie nowe kółko już jedzie, przed chwilą dostałem nr listu przewozowego. Jak się zjebie drugi raz, to pier**le, biorę kasę i niech zdupcają z tym szrotem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 24, 2015, 13:32:36 pm
Do mnie nowe kółko już jedzie, przed chwilą dostałem nr listu przewozowego. Jak się zjebie drugi raz, to pier**le, biorę kasę i niech zdupcają z tym szrotem.

Jak długo czekałeś? Ja 3 czerwca dostałem info, że producent otrzymał moje kółko i czekamy na podjęcie decyzji. :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Czerwiec 24, 2015, 13:40:01 pm
25 maja kierownica była w Redcoon, oni ją wysyłali do Niemiec do serwisu. W sumie wychodzi miesiąc jak w mordę strzelił.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 24, 2015, 13:40:57 pm
No to poczekam cierpliwie do 2 lipca. 1 czerwca wysłana, drugiego u nich, a trzeciego wysłali do producenta :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Czerwiec 24, 2015, 14:04:53 pm
A co się dokładnie stało?
Chorowała od urodzenia na zły dotyk  ;)
W trakcie jazdy same wciskały się przyciski: w 9 na 10 przypadków był to kursor w górę, w 1 na 10 przycisk share. Także jadę sobie a tu nagle (w Pcars) włączają mi się światła. Raz, drugi, trzeci - kurna, myślę że to wina (zbugowanej) gry, ale wraz z kolejnymi dniami miałem pewność, że to sam sprzęt. Co dziwne, czasami światła migały kilka razy na godzinę a czasami przez 4 dni nic się nie działo; czasami jadąc prosto z bardzo lekkim FFB w danej chwili a czasami w łuku po uderzeniu w krawężnik z bardzo silnym FFB - random total, nie do uchwycenia/nagrania.

Napisałem do nich mejla z problemem; na następny dzień odpisali, że chcą dodatkowo nr seryjny kółka, podstawy i dowód zakupu; trzeciego dnia dostałem przeprosiny i info, że nowe kółko wyrusza do mnie (za free oczywiście) z Francji, bo podejrzewają "electrical issues" w obecnym.
Jak na razie jest dobrze, ale bardzo mało na tym nowym jeździłem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Czerwiec 24, 2015, 14:16:49 pm
Dziwne ze az tyle failow, ale skoro w UK ciezko kupic ta kierownice i trzeba czekac by ja dostac, to pewnie skrecaja na szybko i stad wady produkcyjne. :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 24, 2015, 14:21:46 pm
I jak tutaj nie płakać za starym, dobrym Logitechem? No ale dziady nie dali i chyba nie zamierzają dać obsługi starszych kierownic...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Czerwiec 24, 2015, 22:34:32 pm
Nie bedzie wsparcia, bylo to nawet oficjalnie mowione. Ta mowa stara to proba polaczenia DFGT + G25/G27 za cene T300. Dobre zarty. :lol:

T100 za 250zl jest dobrym wyjsciem jesli ktos nie chce wydawac 1000-1300zl na kierownice.

Kropka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 24, 2015, 23:56:14 pm
Jeśli kupisz, to daj znać co i jak))
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Czerwiec 25, 2015, 11:42:51 am
Pierwsze wrażenia z G29...............
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/OhcW3Rfc6qM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Master_666 w Czerwiec 25, 2015, 11:50:22 am
<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/OhcW3Rfc6qM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Jaki fail  :o
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Czerwiec 25, 2015, 12:43:11 pm
Kółeczko już w domu, wrócę z roboty to zaraz stestuje czy nie zyebane. :mad:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 25, 2015, 12:46:30 pm
Kółeczko już w domu, wrócę z roboty to zaraz stestuje czy nie zyebane. :mad:

Ehh zazdrość :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Czerwiec 26, 2015, 10:38:04 am
Wczoraj trochę pojeździłem i jest malina, wszystko śmiga tip-top, oby już tak do końca. :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Czerwiec 26, 2015, 12:11:03 pm
Wczoraj trochę pojeździłem i jest malina, wszystko śmiga tip-top, oby już tak do końca. :angel:
Trzymam kciuki!

U mnie lipa: wczoraj pojeździłem (PCars) na tym nowym kółku i od razu, w pierwszej minucie przełączyły mi się światła. Parę minut później - znowu.
A najlepiej było w wyścigu online, jak na wejściu w Eau Rouge nagle znalazłem się w dashu PS4... Zamiast random`owego "wciskania" przycisków kursor w górę i "share", jest teraz kursor w górę i "playstation". Samoistne robienie przez T300RS zdjęć to pół biedy, ale wychodzenie z gry to już cała bieda. Zamienił stryjek... Feler siedzi w bazie kierownicy, nie w samym kółku.

Nie wiem kur**, czy wstawić  :evil: czy  :cry: czy  :lol: , chyba każda z nich dobrze oddaje sytuację.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2015, 12:32:25 pm
Wczoraj trochę pojeździłem i jest malina, wszystko śmiga tip-top, oby już tak do końca. :angel:
Trzymam kciuki!

U mnie lipa: wczoraj pojeździłem (PCars) na tym nowym kółku i od razu, w pierwszej minucie przełączyły mi się światła. Parę minut później - znowu.
A najlepiej było w wyścigu online, jak na wejściu w Eau Rouge nagle znalazłem się w dashu PS4... Zamiast random`owego "wciskania" przycisków kursor w górę i "share", jest teraz kursor w górę i "playstation". Samoistne robienie przez T300RS zdjęć to pół biedy, ale wychodzenie z gry to już cała bieda. Zamienił stryjek... Feler siedzi w bazie kierownicy, nie w samym kółku.

Nie wiem kur**, czy wstawić  :evil: czy  :cry: czy  :lol: , chyba każda z nich dobrze oddaje sytuację.

W sumie widziałem, że jest nowy Firmware (czerwcowy) spróbuj go zaktualizować może się przestawi :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Czerwiec 26, 2015, 13:15:47 pm
W sumie widziałem, że jest nowy Firmware (czerwcowy) spróbuj go zaktualizować może się przestawi :)
Kierownica jest już na tym firmware, nawet dla pewności wgrałem je jeszcze raz.
Czekam na odpowiedź od Thrustmastera co dalej.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 02, 2015, 17:00:32 pm
Od 3 czerwca czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji na kierownice i ciągle dostaje tylko odpowiedź "reklamacja czeka na rozpatrzenie" :( Zaczynam się irytować. Wieśka skończyłem, trochę pogrywam w Destiny, a nie ukrywam wróciłbym już do Project CARS. :(
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 03, 2015, 10:38:07 am
Cały miesiąc sprawa wisi w Thrustmastera? Faktycznie dziwna sprawa, może pośrednik (sklep) coś tu ściemnia co? To info "reklamacja czeka na rozpatrzenie" prosto od Thrustmastera czy ze sklepu?

Moja T300RS w drodze do centralnego serwisu we Francji, chcieli oba koła plus bazę. W razie jakby problem się nie pokazał od razu, obiecują testować do skutku bo sami są ciekawi o co kaman. Paczka nadana rano 30 czerwca, po trzech dniach dopiero dotarła do Warszawy - nasza kochana Poczta Polska. Na wydanie patcha 2.0 do PCars pewnie sprzętu mieć nie będę, ale nie ma tego złego - odrabiam zaległości w DriveClub  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 03, 2015, 10:44:54 am
Niestety. Czekam i czekam. Nie wiem co jest grane. Kierownicę kupiłem na Morele.net w necie naczytałem się nieciekawych info o reklamacjach tam, choć prawda jest taka, że zawsze "narzekacze" krzyczą najgłośniej. No ale nie wiem zobaczymy co dalej. W przyszłym tygodni jak nie dostane info to zacznę wkraczać na "bojową" ścieżkę.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 03, 2015, 10:58:58 am
Czy kazda kierownica Thurstmaster sie psuje i idzie na reklamacje? Po waszych wpisach tak to wyglada :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 03, 2015, 10:59:48 am
Czy kazda kierownica Thurstmaster sie psuje i idzie na reklamacje? Po waszych wpisach tak to wyglada :lol:

Niestety też mam takie obawy. I poważnie rozważam odbiór gotówki zamiast kierownicy. O ile w końcu mi zakończą mi tą reklamację :mad:

W ogóle ktoś się orientuje, kiedy jest DOKŁADNA premiera Logitecha G29 ? Wiadomo, że ma być w lipcu, ale kiedy dokładnie? Poważnie rozważam zabrać kasę za Thrustmastera i kupić Logitecha :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 03, 2015, 12:05:05 pm
Mi tam śmiga jak złoto :-D chociaż teraz prawie w ogóle nie gram, w taką pogodę siedzieć przed konsolą to jest dramat.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 03, 2015, 12:12:12 pm
Nie ukrywam, że T300RS mi się bardziej podoba, no i Logitech to chu** i oni doprowadzili do tego, że musiałem kupić nową kierownicę :mad: Ale mam poważne obawy, jak ta nowa T300RS będzie działać, czy znowu będą problemy, czy się będzie pierdoliła :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 03, 2015, 12:20:53 pm
Czy kazda kierownica Thurstmaster sie psuje i idzie na reklamacje? Po waszych wpisach tak to wyglada :lol:
Moja wcześniejsza T500RS działała blisko dwa lata bez najmniejszego problemu, także u mnie jest 50/50.
Jakby Twoje pytanie doprecyzować wyłącznie do T300RS to faktycznie, zajebisty lolz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 03, 2015, 12:23:10 pm
Nie wiem, może jakaś felerna partia wypłynęła ze sklepów? Z drugiej strony widzę, że ta kiera dosyć popularna jest wśród youtubowych sim racerów. Nawet Inside Sim Racing jej używa, i nie widzę narzekań.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 03, 2015, 14:41:08 pm
Stawiam na felerna partie, jak cos sie psuje to zbiorowo.  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 03, 2015, 16:52:58 pm
Dziś koleś do mnie napisał, że moja reklamacja została "zrealizowana" ale w jaki sposób musi poczekać aż paczka wróci do nich. Tam będzie pismo i informacja itp. Coś czuje, że pokusili się o naprawę mojej kierownicy skoro takie kombinacje dają. No nic. Czekam pewnie w przyszłym tygodniu dowiem się więcej.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Lipiec 05, 2015, 18:15:57 pm
Czy ktoś grał na takim stoliku do kierownicy:
(http://www.wheelstandpro.pl/media/products/1319143993IMG_9954%201280%201.jpg)
Sprawdzają się tego typu stojaki?

Jakieś alternatywy? Chciałbym coś co mogę przynieść i podłączyć, najlepiej właśnie składane.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 05, 2015, 18:20:01 pm
Przecież to jest Wheel Stand Pro i prawie każdy tutaj, kto ma lub miał kierownicę, grał na nim. Jesteś na tym forum od wczoraj?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Lipiec 05, 2015, 18:25:35 pm
Przecież to jest Wheel Stand Pro i prawie każdy tutaj, kto ma lub miał kierownicę, grał na nim. Jesteś na tym forum od wczoraj?
Nie, dlatego pytam się o opinie jak coś takiego się sprawdza? Czy nie la ta na boki i czy jest stabline.

Jestem teraz w nowym mieszkaniu i chciałbym sobie coś sklecić do kierownicy i teraz nie mogę pozwolić sobie na solik i szuranie pedałami po podłodze, dlatego się pytam forumowiczów o opinie o takich stojakach.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 05, 2015, 18:32:09 pm
Opinie już były jeśli nie w tym temacie, to w bliźniaczym w dziale PS3.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Lipiec 05, 2015, 18:42:34 pm
WSP jest jedynym słusznym zakupem jeśli chcesz mieć stabilny, mocny stojak który nie zajmuje dużo miejsca. Użytkuje od kilku lat i śmiało polecam.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Lipiec 05, 2015, 20:36:03 pm
WSP jest jedynym słusznym zakupem jeśli chcesz mieć stabilny, mocny stojak który nie zajmuje dużo miejsca. Użytkuje od kilku lat i śmiało polecam.
Dzięki.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 06, 2015, 09:03:53 am
Nie, dlatego pytam się o opinie jak coś takiego się sprawdza? Czy nie la ta na boki i czy jest stabline.
Ten sam temat, strona nr 3 -> http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=14019.msg995243#msg995243
Kupuj, nic lepszego w tej kategorii mocowań nie ma.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 07, 2015, 08:44:11 am
Przecież to jest Wheel Stand Pro i prawie każdy tutaj, kto ma lub miał kierownicę, grał na nim. Jesteś na tym forum od wczoraj?
Nie, dlatego pytam się o opinie jak coś takiego się sprawdza? Czy nie la ta na boki i czy jest stabline.

Jestem teraz w nowym mieszkaniu i chciałbym sobie coś sklecić do kierownicy i teraz nie mogę pozwolić sobie na solik i szuranie pedałami po podłodze, dlatego się pytam forumowiczów o opinie o takich stojakach.

Jest stabilny + delikatnie sprężynuje jeżeli opierasz się na kierownicy lub ciągniesz ją na siebie. dzięki temu osoba która nie umie grać na kierownicy jej tak szybko nie rozjebie. Po zakupie stojaka przestał mi się psuć fanatec. Polecam
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 07, 2015, 08:54:48 am
Po siedmiu dniach podróży, paczka dotarła w końcu do Francji  :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 13:42:08 pm
A do mnie już leci nowa kierownica :P Szkoda, że nie dali mi wyboru i z bomby wymienili na nową ;) No ale jak padnie drugi raz w ciągu gwarancji będę prosił o zwrot kasy :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 14:01:45 pm
Czy wy wszyscy jesteście palcem robieni? Wysyłka do producenta na gwarancję, miesiąc czekania i zdziwienie, że nie zaoferowali zwrotu pieniędzy? Trzeba było składać reklamację u sprzedawcy i żądać odstąpienia od umowy - wtedy albo oddają kasę, albo wymieniają towar NIEZWŁOCZNIE.

https://prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 08, 2015, 14:14:43 pm
cos ty taki nerwowy ostatnio
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 14:20:05 pm
Ja w ogóle nie jestem nerwowy. Raczej zdziwiony brakiem ogarnięcia co niektórych.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 08, 2015, 15:06:43 pm
Mrocz chyba składał u sprzedawcy, prart tylko wysyłał do producenta. Mnie tam się z redcoon pytali czy chce hajs czy nowe kółko.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 08, 2015, 15:20:09 pm
Reklamowałem bezpośrednio u producenta bo mam pomieszany zestaw - kiera T300RS a pedały od T500RS (oryginalne z zestawu sprzedałem).
Także mi tu Iras petting`owego cwaniaka w temacie nie zgrywaj.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 15:27:50 pm
Reklamowałem u sprzedawcy Morele.net ;) Oni już wysłali do producenta :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 15:40:00 pm
Wrzuć wzór tej reklamacji, bo coś mi się zdaje, że najwyżej skorzystałeś z pośrednictwa sprzedawcy w realizacji roszczenia gwarancyjnego  :>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 15:50:25 pm
Wrzuć wzór tej reklamacji, bo coś mi się zdaje, że najwyżej skorzystałeś z pośrednictwa sprzedawcy w realizacji roszczenia gwarancyjnego  :>

Owszem zgłoszenie reklamacji u dystrybutora, i żeby było zabawniej można było zgłosić wymianę sprzętu, ale do 3 dni roboczych od momentu otrzymania ;) Sprzęt rozjebał mi się po tygodniu :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 16:01:47 pm
Czyli miałem rację i jednak gwarancja producenta, a nie rękojmia sprzedawcy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 16:16:47 pm
No ale nie miałem możliwości zgłoszenia rękojmi ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 16:20:28 pm
Też wymieniłeś pedały na inne?  o_O
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 16:27:11 pm
Nie. Rękojmia według morele może być złożona do 3 dni roboczych od daty otrzymania towaru. Ja po dopiero tygodniu zgłosiłem reklamacje bo wtedy wyszła usterka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: s00s w Lipiec 08, 2015, 16:29:03 pm
morele sobie w kulki leci.
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 08, 2015, 16:31:56 pm
No cóż. Ja tam zawsze unikałem kupowania sprzętu przez internet. W saturnie pleja mi z bomby wymienili. Tutaj więcej zabawy, na szczęście sprawa załatwiona
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 16:38:28 pm
Jakbyś znał swoje prawa i wysłał do moreli kierownicę z odpowiednim pismem, to też by ci wymienili "z bomby".
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 08, 2015, 16:40:58 pm
Sobie przeczytają na przyszłość: https://prokonsumencki.pl/blog/reklamacja-towaru-przez-konsumenta-przed-i-po-25-grudnia-2014-roku-czyli-co-zmieni-nowa-ustawa-o-prawach-konsumenta/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 09, 2015, 08:00:51 am
Mrocz, daj znać jak ta nowa sztuka będzie się sprawdzać. Ciekawe jaka partia - na brązowym transportowym pudle będziesz miał naklejkę z datą, sprawdź.
Wooyek - jak twoja, jeszcze działa?  :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 09, 2015, 08:25:25 am
U mnie spoko, przynajmniej jak na chwilę obecną:-P oby tak przez kolejnych 10 lat. :angel:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 10, 2015, 09:53:06 am
Potwierdzam :) Nowa sztuka. Mam nawet wrażenie, że guma na kierownicy jest "ciemniejsza" ;) Nowa partia jakaś może :P Kierownica na razie działa bez zarzutu :) Muszę dalej ją katować by mieć pewność ;) Wiesiek ukończony tylko questy poboczne mi zostały, więc zostawię go na chwilę na boku i będę samochodówki katował ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: prart w Lipiec 10, 2015, 10:08:56 am
JEDZIESZ CHŁOPAKU, JEDZIESZ!
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 10, 2015, 10:11:04 am
JEDZIESZ CHŁOPAKU, JEDZIESZ!

Tylko raz miałem sytuacje mrożącą krew w żyłach ;) jadąc w F430 w DC nagle kierownica przestała reagować na wszystko. Jakby się odłączyła i trzymała FF. Ale mam podejrzenie, że to kabel USB był źle wciśnięty ;) i rozłączyło ją. Bo potem katowałem 2-3 godziny i sytuacja się nie powtórzyła :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 11:35:12 am
Już sporo godzin na kierownicy przegrane i ani razu nie miałem awarii :) W końcu dostałem taki egzemplarz jakiego oczekiwałem ;) Konkret opcja. :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:00:54 pm
Ja sie wlasnie zastanawiam, czy w przyszlym miesiacu nowy tel czy kierownica ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 12:13:18 pm
Ja sie wlasnie zastanawiam, czy w przyszlym miesiacu nowy tel czy kierownica ;)

A nad jaką myślisz? ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:15:26 pm
Thurstmaster T100 plus stojak jakis.

Rozumiem, ze force feedback szmery bajery w tym modelu sa i dla "niedzielnego gracza wyscigowego" spoko opcja?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 12:17:14 pm
Thurstmaster T100 plus stojak jakis.

Rozumiem, ze force feedback szmery bajery w tym modelu sa i dla "niedzielnego gracza wyscigowego" spoko opcja?

Hmmm... FF jest to jest najważniejsze. Mnie by irytował 270 stopni kąt obrotu kierownicy. Ogólnie ktoś tutaj chyba używał T100 i polecał, więc myśle, że warto ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 12:18:20 pm
Za 300 zl spoko opcja. Tylko pod pedaly gabki jakies. Jedna z wiekszym oporem, druga z mniejszym.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:23:31 pm
No wlasnie na razie mysle co pierwsze sobie zapodac, bo tak czy inaczej kierownice ogarne ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 12:32:56 pm
No wlasnie na razie mysle co pierwsze sobie zapodac, bo tak czy inaczej kierownice ogarne ;)

To zależy ile masz gier pod nią :) Jak tylko Driveclub, to myśle że można odpuścić. Jak zamierzasz od razu Project CARS bądź The Crew kupić to bierz kierownicę :) W chwili obecnej i tak tylko te 3 gry wspierają kierę :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:38:05 pm
Driveclub a w przyszlosci pewnie kupie GT7. Na ps3 mam GT5 jeszcze. Raczej juz nie odpuszcze jak sie nastawilem na zakup ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 12:42:36 pm
Masz to co ja :lol: też się zajarałem, ale nie żałuje ;) nawet samo DC zajebistą frajde daje na kierce ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:46:21 pm
Wtedy pewnie tez Season passa kupie i pykne wszystkie wyscigi od nowa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 12:49:18 pm
Wtedy pewnie tez Season passa kupie i pykne wszystkie wyscigi od nowa.

Sam Season Pass doda ci tyle aut i wyścigów (w sumie to drugie tyle co w podstawce), że poczujesz się jakbyś grał w DriveClub 2 :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 17, 2015, 12:50:17 pm
Mozliwe :D No i mam cholera jasna dylemat. Ale Kiere to chyba lepiej na chlodne jesienne wieczory.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 13:04:47 pm
Ja bym bral to co uda Ci sie kupic w lepszej cenie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 13:21:00 pm
Ogólnie ciekawostka taka, że Thrustmaster T100 w najniższej cenie jest w.... Saturnie i MediaMarkt :P 399zł w mniejszych sklepach za ponad 400 chodzi ;) Nie ukrywam dla mnie lipa z tą ceną DF GT który jest o niebo lepszą kierownicą (tylko bez kompatybilności z PS4) jest w tej samej (a w wielu miejscach nawet niższej) cenie :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 13:36:32 pm
Nie ma nic lepszego poza wiekszym katem obrotu. Warto sprawdzic tez ebay i amazon.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 13:56:07 pm
Nie ma nic lepszego poza wiekszym katem obrotu. Warto sprawdzic tez ebay i amazon.

Nie ukrywam, że nie wyobrażam sobie jazdy na 270 stopni. Nie wiem jak to wygląda na T100, ale jak jadę w takim Driveclub na T300RS regularnie na bardzo ostrych szykanach skręcam kierownicą o wiele mocniej. Musiałbym chyba o wiele zwolnić by pokonać niektóre szykany mając blokadę 270 stopni. No ale kto wie :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 14:13:25 pm
Wiadomo ze inaczej sie jezdzi. Jednak ma sie i tak o niebo wieksza kontrole niz na padzie.  8)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Lipiec 17, 2015, 14:22:37 pm
Mnie też korci, żeby kierę kupić. Wii U sprzedałem i pojawiła się u mnie kasa. Starczy nawet na T300 ...  :roll: :puppy-eyes:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 14:28:46 pm
Mnie też korci, żeby kierę kupić. Wii U sprzedałem i pojawiła się u mnie kasa. Starczy nawet na T300 ...  :roll: :puppy-eyes:

Hmmm jak stać cię na T300 to się nawet nie zastanawiaj.

Jedyne obawy to partia na jaką tracisz. Ale jakby coś ci nie grało to idź w zaparte by ci wymienili. Chyba wszystkim historie z T300 skończyły się dobrze :)

Moja kierownica teraz jest ostro katowana i wszystko zajebiście chodzi :) A jestem wręcz zachwycony jakością wykonania i tym jak leży w dłoniach (poziom wykonania prawdziwej kierownicy w F430 ;) )
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Lipiec 17, 2015, 15:03:13 pm
(http://allegro.stati.pl//%21ALLEGRO_IMG/PRODUCENCI/THRUSTMASTER/THR-KIE-T300RS/2m.jpg)

To kółko ma wystarczająco przycisków? Bo nie widzę share i options, i czy to jest to standardowe koło w T300?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 15:10:14 pm
1. Standardowe kółko T300RS
2. Przycisk share i options masz po bokach na dole. Są nawet podpisane.
3. Klawiszy ma +/- tyle co pad. Brakuje tylko dotykowego ekranu ;) generalnie w Project CARS brakuje mi przycisków, ale tam ponoć można podpiąć klawiature USB.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 17, 2015, 15:32:11 pm
Ja bym chyba jednak poczekał na jakąś inną kierę w rozsądnych hajsikach, bo z tego co piszecie kółka od thurtmastera to buble za jakieś kosmiczne pieniążki. Dla mnie cena za plastikowe kółko- zabawkę to maks 1000 zł.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 15:35:08 pm

Ja bym chyba jednak poczekał na jakąś inną kierę w rozsądnych hajsikach, bo z tego co piszecie kółka od thurtmastera to buble za jakieś kosmiczne pieniążki. Dla mnie cena za plastikowe kółko- zabawkę to maks 1000 zł.

Kółko thrustmastera jest w całości z metalu ;) buble fakt, ale nie wiem czy to nie był zwykły pech z partią. Moje działa już świetnie. Jak twoje devilek?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 17, 2015, 15:40:13 pm

Ja bym chyba jednak poczekał na jakąś inną kierę w rozsądnych hajsikach, bo z tego co piszecie kółka od thurtmastera to buble za jakieś kosmiczne pieniążki. Dla mnie cena za plastikowe kółko- zabawkę to maks 1000 zł.

Kółko thrustmastera jest w całości z metalu ;) buble fakt, ale nie wiem czy to nie był zwykły pech z partią. Moje działa już świetnie. Jak twoje devilek?
Chodziło mi bardziej o przeznaczenie tego typu sprzętu, a nie same materiały z jakiego jest wykonany. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Lipiec 17, 2015, 15:42:14 pm
Ja bym chyba jednak poczekał na jakąś inną kierę w rozsądnych hajsikach, bo z tego co piszecie kółka od thurtmastera to buble za jakieś kosmiczne pieniążki. Dla mnie cena za plastikowe kółko- zabawkę to maks 1000 zł.

No ja na razie czekam. Na nowe kółko, albo na obniżkę cen.
Myślę, że poczekam do pojawienia się Assetto Corsa na PS4.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 16:23:36 pm
Na Asseto Corsa to sobie kupię nowe pedały i skrzynie biegów H ;) W końcu porządnie objechać Ferrari F40 :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 16:51:11 pm
Czyli Andryush poczekasz jeszcze z rok. :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 16:54:10 pm
I wtedy wątpię by wydali kółko za 400zł. Prędzej ten T100 zostanie wycofany ze sprzedaży ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Lipiec 17, 2015, 17:42:04 pm
Za 1k moglbym jeszcze kupic. moze jakas uzywka t300 sie trafi.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 17, 2015, 17:49:34 pm
Wersja z kolkiem Ferrari. Jest nowa za 220 funtow na Amazon.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 17, 2015, 19:26:41 pm
Za 1k moglbym jeszcze kupic. moze jakas uzywka t300 sie trafi.

Bym się dziesięć razy zastanowił z tą używką ;) sam widzisz jakie miałem problemy z kierą :P Bez gwarancji to bym nie tykał jej kijem ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 19, 2015, 17:08:39 pm
Teścik G29, no nie dałbym takiej kasy za to kółko, nawet po tych przygodach z Thrustmasterem.

https://youtu.be/_6fJnvNYohQ
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 17:23:04 pm

Teścik G29, no nie dałbym takiej kasy za to kółko, nawet po tych przygodach z Thrustmasterem.

https://youtu.be/_6fJnvNYohQ

No leci trochę plastikiem ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Lipiec 19, 2015, 17:30:37 pm
A tam, pierdolicie. Bardzo fajne kółko i chętnie bym je przygarnął  :)
Za pół ceny  :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 17:34:20 pm

A tam, pierdolicie. Bardzo fajne kółko i chętnie bym je przygarnął  :)

Za pół ceny  :/

Po tym co odjebali w tej generacji to niech się gonią ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 19, 2015, 19:30:53 pm
A powiedzcie mi chlopaki, jaki stojak do tego t100 bedzie spoko?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 19:42:46 pm
Ja nie wiem czy jakiś pod niego zrobili :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 19, 2015, 19:44:41 pm
No ale to ma ten montaz jakos tak jak np t300 czy jakis inny uniwersalny?

Edyta:

http://allegro.pl/wheel-stand-pro-v2-stojak-do-driving-force-gt-t100-i5352002859.html

Cos sie znajdzie widze.

Edyta2:
Mam nadzieje, ze zdaze kupic, bo za duzo tego na allegro to nie ma ;p
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 19:54:28 pm
Każda kiera ma inne wymiary otworów montażowych stąd te same stojaki w różnych wariantach pod inne kierownice ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 19, 2015, 19:55:09 pm
Bez sensu...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 20:00:58 pm
Nom ale co producent to inne ;) trudno, żeby Logitech ustalał to z Thrustmasterem czy fanateciem ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 19, 2015, 21:18:48 pm
No dobra, ale napisales to w ten sposob, ze kazdy Fanatec ma inne wymiary tych otworow. To w koncu jest tak, ze jak mam stojak do zalozmy t300 to zagra i z t100 i z t500 czy kazda z nich ma inaczej?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 21:36:42 pm
Wiem że t500 i t300 mają inne rozstawy. Nie wiem jsk t100
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 19, 2015, 22:38:16 pm
No czyli jedna firma robi rozne. Bez sensu dla mnie :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 19, 2015, 23:13:21 pm
No czyli jedna firma robi rozne. Bez sensu dla mnie :)

No niestety ;) W ogóle to powinien być standard jakiś no ale co zrobić :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Lipiec 20, 2015, 08:54:28 am
Porównując korpus T500 do T300 raczej nie ma szans żeby otwory były w tych samych miejscach. T500 to krowa i ledwo mieści się na WSP (nawet trochę wystaje), a T300 to zgrabne kółko, które wielkością bardziej przypomina G25/27. Nie wiem czemu się tutaj tak dziwicie. Sprawdźcie sobie różnice w gabarytach T100, T300 i T500, to będziecie wiedzieli dlaczego te kierownice mają różne rozstawy pod śruby.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Lipiec 20, 2015, 20:09:03 pm
Teścik G29, no nie dałbym takiej kasy za to kółko, nawet po tych przygodach z Thrustmasterem.

https://youtu.be/_6fJnvNYohQ

Zauważcie że on używa lewarka od G27 i działa z PS4..........to dlaczego do chu.... pana nie dadzą wsparcia dla G25/27 i DFGT tylko zmuszają do kupowania niby nowego/starego kółka.Ten dzwięk klekotania FF nadal ten sam hehehehehehe :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 20, 2015, 20:20:43 pm
Hajsiwo zgadzać się musi, a tak, jakby dali wsparcie dla G25/27 czy DFGT gówno by zarobili.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 20, 2015, 20:29:52 pm
Nie dziala kompletnie, np. w DC nie ma paru biegow. Klekotanie te same. Jak spadnie do 600-700zl to sie bedzie mozna zastanowic. Z T300 jedynie pedalami wygrywa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 21, 2015, 13:22:12 pm
No dobra, ale napisales to w ten sposob, ze kazdy Fanatec ma inne wymiary tych otworow. To w koncu jest tak, ze jak mam stojak do zalozmy t300 to zagra i z t100 i z t500 czy kazda z nich ma inaczej?

Ja przy fanatecu i zwykłym wsp zrobiłem tak że wyciąłem kawałek drewnianego blatu od stołu w którym były odpowiednie otwory na nowe kółko i otwory pod wsp. Na końcu wszystko skręciłem do kupy i elegancko.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 21, 2015, 13:29:39 pm
Nie dziala kompletnie, np. w DC nie ma paru biegow. Klekotanie te same. Jak spadnie do 600-700zl to sie bedzie mozna zastanowic. Z T300 jedynie pedalami wygrywa.

A jak Thrustmasterowa T8PA (skrzynia biegów) ? Działa w DriveClub?

Swoją drogą zwróciłem uwagę w DC na odcinek który koleś pokazuje na G29 że jest duży deadzone i na T300RS nie występuje. Widać, że pod tę kierę gra była optymalizowana ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 21, 2015, 14:30:33 pm
g29 to dla dzieciaka na komunie się nadaje imo
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 21, 2015, 14:34:46 pm
No dobra, ale napisales to w ten sposob, ze kazdy Fanatec ma inne wymiary tych otworow. To w koncu jest tak, ze jak mam stojak do zalozmy t300 to zagra i z t100 i z t500 czy kazda z nich ma inaczej?

Ja przy fanatecu i zwykłym wsp zrobiłem tak że wyciąłem kawałek drewnianego blatu od stołu w którym były odpowiednie otwory na nowe kółko i otwory pod wsp. Na końcu wszystko skręciłem do kupy i elegancko.
No ja srednio mam sprzet pod reka do takich operacji wiec wolalbym zeby od razu bylo wszystko cacy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 28, 2015, 15:53:30 pm
Z dedykacją dla Windy. Przypadkiem znalazłem. Oglądałem bez dźwięku, ale patrząc na odwzorowanie ruchów kierownicy w DC to to kółko w zupełności wystarcza dla Driveclub :) Działa całkiem nieźle, choć tą czerwoną lampkę z bomby bym zakleił :lol:
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/RSCfw_9AXEc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Lipiec 28, 2015, 15:57:02 pm
Jak widzę, że ktoś gra na kierownicy i używa widoku zza auta, to brak mi słów. Jaki w tym kur** jest sens? o_0
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 28, 2015, 15:58:21 pm
Jak widzę, że ktoś gra na kierownicy i używa widoku zza auta, to brak mi słów. Jaki w tym kur** jest sens? o_0

Ja tylko używałem go w The Crew w samochodach typu Raid ;) Bo naprawdę ciężko jechać z widoku z kokpitu nie widząc niczego pod autem ;) A złe lądowanie źle się kończy ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Lipiec 28, 2015, 16:39:09 pm
Z dedykacją dla Windy. Przypadkiem znalazłem. Oglądałem bez dźwięku, ale patrząc na odwzorowanie ruchów kierownicy w DC to to kółko w zupełności wystarcza dla Driveclub :) Działa całkiem nieźle, choć tą czerwoną lampkę z bomby bym zakleił :lol:
<iframe width="853" height="480" src="//www.youtube.com/embed/RSCfw_9AXEc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Ogladalem ten filmik jak zaczalem sie interesowac tematem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 28, 2015, 16:40:12 pm
Jestem w szoku co do kątu obrotu, bo myślałem, że 270 to mniejszy kąt :P
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 28, 2015, 20:01:36 pm
Czy zdarzyło się komuś, oczywiście mowa o posiadaczach Trustmastera, jakże by inaczej, że po włączeniu gry, akurat w moim wypadku jest to sesja treningowa przed wyścigiem, w ogóle nie działa Force Feedback? Po prostu kierownica nie stawia żadnych oporów, kręci się jak we Fiacie po włączeniu opcji wspomagania city, kto jeździł ten wie :P

Tak czy inaczej, czy mam się już martwić? W sumie dawno kierownica nie była w serwisie :lol:

Po wyłączeniu i ponownym włączeniu gry wszystko śmiga normalnie. Ktoś, coś? :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Lipiec 28, 2015, 20:54:08 pm
U mnie w sesji treningowej lub w kwalifikacjach kierownica działa tak samo jak podczas wyścigu.
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Lipiec 28, 2015, 20:59:08 pm
Tak tylko napisałem, bo akurat miałem sesje treningową :P Tak czy siak po włączeniu gry, bez względu czy to wyścig czy kwalifikacje nie włącza się czasem FF, dwa razy mi się tak zdarzyło. Trzeba było wyjść i wejść jeszcze raz do gry i była malina. :P

Przy okazji, po tych wszystkich patch'ach do PC dajcie jakieś ustawienia do kółka. Te na początku co ktoś tam kiedyś wrzucał od ISM są wciąż aktualne?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Lipiec 28, 2015, 23:43:16 pm
I weź tu się człowieku zdecyduj wydać 1,5k na kółko do PS4. . . :)
Może będzie dobrze działać, a może nie będzie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 29, 2015, 00:53:13 am

Tak tylko napisałem, bo akurat miałem sesje treningową :P Tak czy siak po włączeniu gry, bez względu czy to wyścig czy kwalifikacje nie włącza się czasem FF, dwa razy mi się tak zdarzyło. Trzeba było wyjść i wejść jeszcze raz do gry i była malina. :P

Przy okazji, po tych wszystkich patch'ach do PC dajcie jakieś ustawienia do kółka. Te na początku co ktoś tam kiedyś wrzucał od ISM są wciąż aktualne?

Raz mi się zdarzyło. Stawiam, że to wina Project Cars a nie kiery bo w The Crew i Driveclub problem nie występuje ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Wrzesień 04, 2015, 12:16:57 pm
Będzie nowa "tańsza" kierownica. Przewidywany koszt 950zł

Cytat z PSsite.com
Cytuj
Thrustmaster T150 Force Feedback to kierownica, która ma nie mieć najmniejszych problemów z działaniem na PS4 i PS3. 13 przycisków funkcyjnych, zakres obrotu kierownicy wynoszący 1080 stopni z funkcją Force Feedback, dwa pedały. Kierownica kompatybilna jest z kupowanymi osobno skrzynią biegów (TH8A) i bardziej profesjonalnymi podstawkami z pedałami (T3PA, T3PA-PRO).

T150 FF dostępne będzie od października za równowartość £169.99 (~950 zł).

http://www.thrustmaster.com/press/thrustmaster-t150-force-feedback-and-t150-ferrari-wheel-force-feedback-advanced-wheels-all-fun

(http://pssite.com/upload/editor/images/T150ThrustMaster.jpg)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Wrzesień 06, 2015, 01:58:58 am
200$ czyli pewnie 200€ w Europie. Fajna opcja.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Wrzesień 06, 2015, 09:33:36 am
Tylko trzeba polowac na pedaly chocby z T300.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Wrzesień 06, 2015, 09:48:31 am
950 za ten plastik? Pojebało?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Wrzesień 06, 2015, 09:53:12 am
Kiera raczej plastikiem nie jest, pedaly sa na oko, takie same jak w T100 czy T80. Za 700-600 zeta sprzet do wziecia.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Wrzesień 06, 2015, 11:26:19 am
Kiera raczej plastikiem nie jest, pedaly sa na oko, takie same jak w T100 czy T80. Za 700-600 zeta sprzet do wziecia.

Cena w miarę a pedały to samo co w T300 tylko bez metalowych nakładek więc i tak szału nie robią-zobaczymy po pierwszych reckach co to za kółko bo martwi mnie ten mieszany napęd za pomocą kół zębatych i paska :roll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Wrzesień 06, 2015, 11:49:33 am
Warto zwrócić uwagę na fakt, że kiera współpracuje z akcesoriami thrustmastera łącznie z H Shifterem i lepszymi pedałami. Może stanowić dobrą bazę startową do skonfigurowania sobie fajnego sim sprzętu. Nie mniej kiera osobiście mi się nie podoba i wolę mojego T300 ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Październik 20, 2015, 21:02:37 pm
To chyba będzie najlepszy preorder w tym roku https://www.youtube.com/watch?v=swTQqCToRNc  8)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Październik 20, 2015, 22:56:50 pm
Cena pewnie będzie na poziomie:

"kup sobie samochód" ;)

Ale ten force feedback w Pedałach to jest coś czego uważałem, że zawsze brakuje :P W końcu kurde w prawdziwym też czuć w pedałach różne siły :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 21, 2015, 19:29:32 pm
Mam dobrą wiadomość dla osób które szukają przyzwoitej kierownicy za małe pieniążki do pCars.
Otrzymałem wiadomość od jednego z Youtuberów i potwierdzenie że działa z PS4 i pCars kierownica Thrustmaster F430.
Gra ją widzi jako T100 a jest zdecydowanie lepiej wykonana,ma mocniejszy FF i bardzo fajne pedały.
Cena używki w dobrym stanie to max 300 zeta więc myśle że warto zainwestować.......
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Październik 22, 2015, 00:13:32 am
A ta 430 tak samo ma 270 stopni obrotu? Co z innymi grami? W sumie to wygląda sympatycznie ta kiera.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 22, 2015, 20:39:40 pm
A ta 430 tak samo ma 270 stopni obrotu? Co z innymi grami? W sumie to wygląda sympatycznie ta kiera.

Tak Andy ma również 270 obrotu ale jest naprawdę dobrze wykonana,cichutka i ma dobre pedały.Używałem jej jeszcze do GT5/GT6 jak śmigaliśmy razem i byłem bardzo zadowolony.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Październik 22, 2015, 23:11:40 pm
Nowa Thrustmaster T150 kosztuje 150 funtow. 430-tka uzywka 60-100 funtow. I badz tu czlowieku madry.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Październik 23, 2015, 08:07:08 am
To już lepiej T150tke kupić. Profesjonalna kierownica.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Październik 23, 2015, 08:39:42 am
A kiedy premiera i jaka cena?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Październik 23, 2015, 09:24:54 am
Przeciez napisalem ze juz jest, 150 funtow, ale i za 120 mozna kupic jak sie ogarnie temat. ;)

T300 z kolei za 200-230 funtow. Tanieja te kolka i dobrze. :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 23, 2015, 19:05:59 pm
Przeciez napisalem ze juz jest, 150 funtow, ale i za 120 mozna kupic jak sie ogarnie temat. ;)

T300 z kolei za 200-230 funtow. Tanieja te kolka i dobrze. :D

U nas kosztuje 850 zł T150 i już można kupić więc myśle że jak ktoś ma na wydanie 900 zł to warto.......jak masz ok 400 zeta to brać F430.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Październik 23, 2015, 23:32:38 pm
Jakbym miał wydać 900, to jednak wolałbym dołożyć do T300...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Październik 24, 2015, 08:39:22 am

Jakbym miał wydać 900, to jednak wolałbym dołożyć do T300...
T150 to praktycznie to samo. Nie ma tylko wymiennego koła, ale akcesoria jak nowe pedały czy HShifter funkcjonują :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: s00s w Październik 24, 2015, 08:45:59 am
nie różnią się kątem obrotu?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Październik 24, 2015, 08:50:09 am

nie różnią się kątem obrotu?

T150 też ma 1080

T100 ma 270...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Październik 24, 2015, 11:11:17 am
T150 nie ma chyba otworow na twarde mocowanie wzgledem T300. Zas wkladki w T150 w pedalach z plastikowych mozna latwo przelozyc na metalowe. Zas modyfikacja hamulca to groszowe sprawy. Generalnie za 800/850zl nie jest to zly wybor. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Październik 24, 2015, 22:00:22 pm
MrArt, a Ty grasz juz na kierze, czy dalej na padzie? Jeśli kiera, to jaka?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 25, 2015, 00:37:44 am
MrArt, a Ty grasz juz na kierze, czy dalej na padzie? Jeśli kiera, to jaka?
Od dzisiaj już gram na G29 bo udało mi się kupić w Euro z pCars za 1499 zł.Gre sprzedałem od ręki za 130 zeta więc cena w miarę wyszła......
Co do wrażeń to nie ma co porównywać,pCars jest stworzone pod kierę i to odrazu wyczujesz.Co mi się zajebiście podoba w G29 to łatwość podłączenia-wkładasz kabel usb i nie musisz nic konfigurować i ustawiać-gra się dobrze na ustawieniach fabrycznych.To samo z przyciskami na kierze,kółko to z potencjometrem możesz przypisać pod dowolne funkcje-w moim przypadku zapisałem jako balans hamulców który mogę zmieniać w locie w trakcie grania.Brakuje mi teraz tylko dobrego stojaka pod kierę bo granie na stoliku który wystaje pół metra za dużo mija się z celem,chociaż dzisiaj parę wyścigów z Bobanem i spółką walneliśmy heheeheheheh.Pogram trochę dłużej to opiszę szczegółowo G29.
ps.Stukot maszyny do szycia przy FF jest nadal słyszalny chociaż znacznie mniej uciążliwy heheheehehhe
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Październik 25, 2015, 08:27:14 am
Polecam WSP do kierownicy. Tylko nie pisz do nich maili po angielsku. :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 25, 2015, 10:44:24 am
Polecam WSP do kierownicy. Tylko nie pisz do nich maili po angielsku. :P

Nie będe ale jakby co to zwrócę się do ciebie z prośbą o napisanie :lol: :grin:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Październik 25, 2015, 13:17:17 pm
Hehe...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 26, 2015, 19:55:15 pm
Zamówiłem WSP i mam nadzieje że do piątku dojdzie to pośmigamy trochę ostrzej w ten week Boban :lol: :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Październik 26, 2015, 23:12:12 pm
Challenge accepted and bardzo chętnie. :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 28, 2015, 23:30:33 pm
No i sprzęcik skompletowany :lol: Teraz czekamy na week żeby polatać
(https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12193629_936019253147876_2712775015406476312_n.jpg?oh=9b29f0e217f5e1388c9c3e7d223f19da&oe=56B9A2A4)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Październik 29, 2015, 06:49:24 am
https://www.youtube.com/watch?v=cfyTAk-mGFE&feature=youtu.be

Ciekawe czy faktycznie ta przejściówka dobrze działa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Październik 29, 2015, 20:19:57 pm
https://www.youtube.com/watch?v=cfyTAk-mGFE&feature=youtu.be

Ciekawe czy faktycznie ta przejściówka dobrze działa.

Wygląda że działa naprawdę dobrze,poszperałem dalej i podobno obsługuje większość kierownic i FF działa.
Ale teraz cena tej przystawki 130 euro + koszt G27 i średnio to się opłaca ale dla tych co już mają jakąś kierownicę czy to G25/27 lub DFGT to już warto pomyśleć :roll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Październik 29, 2015, 21:58:11 pm
Art przecie w weekend jest 1 listopada. Pewnie rodzinka się do mnie zjedzie, więc nie wiem czy dam radę pośmigać online. Może w piątek wieczorem i trochę w sobotę. Będę patrzył czy gracie jak już się poluźni u mnie z czasem. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: +Centylion+ w Listopad 11, 2015, 19:54:00 pm
Gdzieś tu ostatnio była wiadomość, że
pojawiły się jakieś sterowniki do ps4 dla g25/27, prawda to czy coś mi się przywidziało?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Listopad 11, 2015, 21:22:58 pm
prawda ale drogo
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: +Centylion+ w Listopad 12, 2015, 00:53:47 am
Ok, już nieaktualne :P.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 19, 2015, 23:52:29 pm
http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=191716404558&alt=web

Ktoś może chętny na nową t150 za 720zł?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 23, 2015, 17:08:31 pm
Jak poczekasz do piatku, to oferty moga byc lepsze. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Listopad 24, 2015, 14:47:13 pm
(http://naforum.zapodaj.net/thumbs/93c0ebb94ace.jpg) (http://naforum.zapodaj.net/93c0ebb94ace.jpg.html) 
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Listopad 24, 2015, 18:47:22 pm
7-8k?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Listopad 24, 2015, 21:06:54 pm
Bliżej 6 bo csw V2 i kółko 918rsr są roczne ale z gwarancją, zakupione w starych cenach. Tylko pedały nowe z przedsprzedaży.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Grudzień 21, 2015, 12:16:43 pm
Co kupić?

1. Czy dobrą kierownicę + bardzo dobre pedały za 1274zł czyli g29 logitecha

2. Dobrą kierownicę + średnie pedały za 782zł  czyli T150

3. Bardzo dobrą kierownicę + średnie pedały za 1099zł czyli T300 GTE


T500 nie wchodzi w grę bo za drogi.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 21, 2015, 12:20:03 pm
T150 kupisz nawet do 600zl. Zobacz aukcje na ebay. Sam sie gryze z swoimi oszczednosciami, by cos z nich nie przelac i kupic. Szczegolnie ze same kolko jest na prawde fajnie zrobione. Zas do pedalow, mozna zawsze lekko zmodyfikowac, kupic metalowe nakladki i zrobic nawet najprostsza modyfikacje czyli dac gabke pod hamulec. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Wooyek w Grudzień 21, 2015, 12:22:28 pm
Kupić T300 i odprawić modły żeby się nie zjebała. :troll:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 21, 2015, 12:34:14 pm
https://www.youtube.com/watch?v=J0wouW_XxPI
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 21, 2015, 12:38:09 pm
Też za mną ta kierownica chodzi, ale czekam na wieści o NX i się wstrzymuję z zakupem :D Ale jak już to pewnie t150
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 21, 2015, 12:43:03 pm
Tu tez dobry deal:

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-racing-wheel-black-10135572-pdt.html?gclid=Cj0KEQiA496zBRDoi5OY3p2xmaUBEiQArLNnKzzx8TAEJi22s2Y4fd3UwkwkTlg645UWfsudKOLYkNYaAsv38P8HAQ&srcid=198&cmpid=ppc~gg~~~Exact&mctag=gg_goog_7904&s_kwcid=AL!3391!3!70838768540!!!g!121459290020!&istCompanyId=9a35962d-802d-4e67-9721-0a3328ca1f02&istItemId=lrmpimwqi&istBid=tztx&ef_id=Vm8GmwAABFIGucnX:20151221114239:s

Ja wybiore pewnie T150 lub G29 jesli cena sie utrzyma. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Grudzień 21, 2015, 21:36:34 pm
Mnie razi, że G29 nie jest dobrze zsynchronizowana, w sensie w takim DC na przykład obrót koła nie przekłada się 1:1 na grę. W innych grach może być podobnie...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Grudzień 22, 2015, 09:55:14 am
Cholera, jeszcze stojak pod kiere trzeba kupić, jeszcze słuchawki dobre potrzebuję, może headset. Ile kasy może pochłaniać to "głupie granie" :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 22, 2015, 10:11:00 am
Piter w takim razie bierz najbardziej rozsadna opcje, i w cenie T300 zmiescisz sie z swoja cala lista zakupow przy zakupie T150. Moze poczekaj jeszcze do przyszlego poniedzialku, to bedzie "boxing day" i przeceny wtedy sa nawet wieksze niz przy "black friday". ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 22, 2015, 13:11:28 pm
A to nie da rady tego do biórka przymocować? :P Albo do deski do prasowania :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Grudzień 26, 2015, 10:12:04 am
Wczoraj kalibrowałem koledze t500rs, spoko sprzęcik narowisty ff ale jednak jest różnica w oddaniu sił na rzecz cswv2.
Jeśli g29 ma ten sam trzaskający ff jak g27 to ja bym olał. Wolałbym zaryzykować t300 na gwarancji albo najlepiej dozbierać do t500rs  :-P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Grudzień 26, 2015, 12:56:38 pm

Wczoraj kalibrowałem koledze t500rs, spoko sprzęcik narowisty ff ale jednak jest różnica w oddaniu sił na rzecz cswv2.
Jeśli g29 ma ten sam trzaskający ff jak g27 to ja bym olał. Wolałbym zaryzykować t300 na gwarancji albo najlepiej dozbierać do t500rs  :-P

Ma tak samo do tego w wielu grach nie ma przełożenia ruchów 1:1 co mi jak gram z widokiem z deski rozdzielczej (dalszej) przeszkadza ;)

A t300 obstawiam, że miał wadliwą partię, nowa kiera którą dostałem działa perfect :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Grudzień 26, 2015, 13:07:15 pm
Ja zdecydowałem, ze kupuje jednak t150 bo do tego jeszcze musze dokupić standa czyli całośc wyjdzie ~1100zł

Wcześniej miałem G25, kiere bodajże za 700zł, gdzie były super pedały ze sprzęgłem i oddzielna skrzynia biegów. Dla mnie jakość i przyjemność z gry na niej były rewelacyjne. Dlatego spodziewam się, że teraz jezeli płace 800zł za samą kierownice to jakość kierownicy powinna być kolosalnie lepsza od G25.

Widziałem t500rs za 1700zł ale do tego stojak za 500zł to już przesada.

W razie czego też mam możliwość kupna pedałów z t500rs  za 300zł, ale nie widze sensu wydawać tyle kasy na to, szczególnie, ze nie gram jakoś specjalnie duzo.

Może teraz po świętach jakaś wyprzedaże nieudanych prezentów będą, to coś okazyjnie sie uda kupić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 26, 2015, 15:27:06 pm
Mogłeś kupić do tej G25 przejściówkę, co by ci na konsoli ją wykrywało jako G29. Samemu zrobić taką przejściówkę chyba też można.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Grudzień 26, 2015, 16:36:58 pm

Mogłeś kupić do tej G25 przejściówkę, co by ci na konsoli ją wykrywało jako G29. Samemu zrobić taką przejściówkę chyba też można.

Ta przejściówka jest dosyć droga. A jak samemu ją zrobić to nie wiem :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Grudzień 26, 2015, 18:04:50 pm
Samemu zrobić  :lol:  Przecież to nie jest przejściówka z cinchy na minijacka tylko kawałek elektroniki z jakimś chipem w środku  :lol:

Tu tez dobry deal:

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-racing-wheel-black-10135572-pdt.html?gclid=Cj0KEQiA496zBRDoi5OY3p2xmaUBEiQArLNnKzzx8TAEJi22s2Y4fd3UwkwkTlg645UWfsudKOLYkNYaAsv38P8HAQ&srcid=198&cmpid=ppc~gg~~~Exact&mctag=gg_goog_7904&s_kwcid=AL!3391!3!70838768540!!!g!121459290020!&istCompanyId=9a35962d-802d-4e67-9721-0a3328ca1f02&istItemId=lrmpimwqi&istBid=tztx&ef_id=Vm8GmwAABFIGucnX:20151221114239:s

A z biletami do UK ile to wyjdzie?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Grudzień 26, 2015, 19:12:38 pm

Samemu zrobić  :lol:  Przecież to nie jest przejściówka z cinchy na minijacka tylko kawałek elektroniki z jakimś chipem w środku  :lol:

Tak właśnie myślałem stąd moje zdziwienie :P

A sama przejściówka z tego co wiem jest na tyle droga, że warto rozważyć dopłatę i mieć nową świeżutką kierownice z bezproblemowym działaniem :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 26, 2015, 21:46:47 pm
Gdzieś pisali, że to bardzo prosta rzecz i można samemu zrobić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Grudzień 27, 2015, 15:10:53 pm
A ja czytałem, że ta przejściówka powoduje opóźnienie, niedokładnie przekłada ruchy, problem z emulacją force feedback z deadzon-em
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 27, 2015, 15:45:52 pm
Czytałeś o tej na Gafie? Jak tylko się pojawiła, wszyscy byli mega pidjarani jak niewiele trzeba do szczęścia. Nawet właśnie o lagach pisali tyle, że ich nie ma.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Grudzień 27, 2015, 17:39:34 pm
stojak 350 zł deluxe
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Styczeń 21, 2016, 07:46:20 am
Hint dla ForceFeedback'owych masochistów. Ściągnijcie sobie demo WRC z PStore i nie zmieniając ustawień kierownicy w menu, odpalcie rajd Australii. Powodzenia. Dodam tylko, że aby normalnie się bawić z tym tytułem, musiałem zmmiejszyć FF i wibracje o ponad połowę. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 22, 2016, 11:04:29 am
Boban, wersja na PC ma lepsze demo niz na konsolach i support kierownic.

https://www.youtube.com/watch?v=3FmahKjVoRQ

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Styczeń 22, 2016, 19:45:53 pm
Klosz, ale ja pisałem o nowym WRC, którego demko pojawiło się ostatnio na PSN.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 23, 2016, 09:41:29 am
Tak, wiem. Mowiles wczesniej ze nie mogles ograc SLR na kierze, wiec dalem Ci hint ze w wersji na PC jest taka mozliwosc. ;)

PS. Te WRC 5 to niewypal, jednym slowem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Styczeń 23, 2016, 09:51:56 am
Szkoda, że nie śmiga w 60fps'ach bo tak to byłaby spoko gierka.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 23, 2016, 10:00:33 am
No trochę szkoda. Choć nie ukrywam, z rajdów mi wystarczy Dirt Rally :) Nie ukrywam bardziej mnie jarają wyścigi po torach/drogach utwardzonych niż rajdy :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 23, 2016, 12:12:41 pm
Panowie, mam hajs i korci mnie strasznie, żeby go wydać! Na kierę. Oglądałem wczoraj porównanie dostępnych kierownic na PS4, zastanowiła mnie jedna rzecz - resolution. Dziesięć, 12, 16bit. Dziesięć zazwyczaj jest dla pedałów, co daje 1024stopnie czułości, 12 i 16 dla samego kółka, przy czym 12bit daje 4096 stopni czułości, natomiast 16bit to już 65536 poziomów czułości.

O co kaman? Na logikę 16 bedzie lepsze, ale jak bardzo i czy będzie to odczuwalne?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 23, 2016, 12:18:06 pm
Panowie, mam hajs i korci mnie strasznie, żeby go wydać! Na kierę. Oglądałem wczoraj porównanie dostępnych kierownic na PS4, zastanowiła mnie jedna rzecz - resolution. Dziesięć, 12, 16bit. Dziesięć zazwyczaj jest dla pedałów, co daje 1024stopnie czułości, 12 i 16 dla samego kółka, przy czym 12bit daje 4096 stopni czułości, natomiast 16bit to już 65536 poziomów czułości.

O co kaman? Na logikę 16 bedzie lepsze, ale jak bardzo i czy będzie to odczuwalne?

Myślę, że jest to trochę chwyt marketingowy. O ile czułością pedałów bym się nie przejmował, zarówno 10 bit jak i więcej będzie optymalne, natomiast na kółko najfajniejsze są te 16 bit. Ja poleciłbym T300 RS, ale to kółko jest dosyć drogie, myślę, że na 12 bit też gra dawałaby mega frajdę (z ciekawości która kierownica ma to 12 bit? Bo jeśli T150 to bierz w ciemno :) ). Raczej dla profesjonalistów jest to 16 bit, choć nie odniosę się, bo w T300RS mam właśnie 16 bit. Grałem kiedyś na DF GT i podejrzewam, że to kółko ma 12 bit. Bawiłem się na nim równie dobrze :) gdyby działało na PS4 to pewnie bym go nie wymieniał na T300 :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 23, 2016, 12:21:14 pm
T150 właśnie ma 12bit na kierze i to mnie powstrzymuje. Zaczynam poważnie myśleć nad G29 lub T300 i jakoś bardziej przychylny jestem wydać kasę na Logitecha bo wygląda na prawdę solidnie i ma sprzęgło :0 I w sklepie go można kupić normalnie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 23, 2016, 12:31:33 pm
http://youtu.be/J0wouW_XxPI

T150 lub T300.

W zaleznosci jakie masz fundusze. Ja celuje w T150. Dla mnie najlepszy stosunek cena/jakosc.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Styczeń 23, 2016, 13:10:46 pm
Kupił bym sobie w końcu kierownicę, póki co tylko badam ceny. Główne pytanie, czy jest jakaś kiera, która działa na obu konsolach?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 23, 2016, 13:55:26 pm
Fanatec V2. Jednak ona nie wspiera wszystkich tytulow plus jej cena. Wiec jakby nie ma. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 23, 2016, 14:14:02 pm
T150 właśnie ma 12bit na kierze i to mnie powstrzymuje. Zaczynam poważnie myśleć nad G29 lub T300 i jakoś bardziej przychylny jestem wydać kasę na Logitecha bo wygląda na prawdę solidnie i ma sprzęgło :0 I w sklepie go można kupić normalnie.

Osobiście mnie nie porwało G29 bo też rozważałem opchnięcie T300RS i kupienie Logitecha, ale ogólnie kierownica nie robi takiego wrażenia jak T300. Do tego przyzwyczaiłem się przy zawracaniu do 1080 stopni zamiast 900 ;) Na korzyść G29 przemawiają tylko pedały ze sprzęgłem, ale generalnie jest dosyć odpustowa + ma o wiele gorszy Force Feedback od T150 czy T300 głównie dlatego, że jest oparty na kołach zębatych, a nie systemie pasów jak w T300 :) Jest przez to cichsza i ma mocniejszy FF. Przynajmniej takie są moje odczucia.

Kupił bym sobie w końcu kierownicę, póki co tylko badam ceny. Główne pytanie, czy jest jakaś kiera, która działa na obu konsolach?

Nie ma takich.

Fanatec V2. Jednak ona nie wspiera wszystkich tytulow plus jej cena. Wiec jakby nie ma. ;)

A czy V2 nie był na PS3 i Xbox 360?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 23, 2016, 14:23:58 pm
A to dobrze, że mówisz Mrocz, bo myślałem, że G29 ma 1080 stopni obrotu i FF na pasach ;>
Skoro jest tak jak mówisz, to jednak T300 wydaje się być lepszym wyborem, bo zależy mi na cichej pracy, a i cenowo jest tańsza niż Logitech.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 23, 2016, 14:43:11 pm
Na tym filmiku co dalem powyzej jest wszystko opisane i porownane. W 10 minut wiemy ze tak na prawde sa tylko dwie alternatywy. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 23, 2016, 14:49:40 pm
Oglądałem wczoraj, ale jakoś mi to umknęło :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Styczeń 23, 2016, 14:51:19 pm
Mozna polowac na okazje:

http://www.ebay.co.uk/itm/Thrustmaster-T300-GTE-/281916290440?hash=item41a3853588:g:nlMAAOSwUV9Wog2o

http://www.ebay.co.uk/itm/Thrustmaster-T300-Ferrari-GTE-Wheel-for-PC-PS3-PS4-/262242477103?hash=item3d0edea42f:g:Z28AAOSwIrNWFNcX
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 23, 2016, 14:55:11 pm
Dobra, powiedzcie jeszcze, jak jest z montażem tej zabawki. W sensie moja opcja na granie to biurko jak na razie. Co z pedałami? Będą jeździć po podłodze, czy mają jakieś gumowe nóżki antypoślizgowe?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 23, 2016, 21:25:16 pm
Dobra, powiedzcie jeszcze, jak jest z montażem tej zabawki. W sensie moja opcja na granie to biurko jak na razie. Co z pedałami? Będą jeździć po podłodze, czy mają jakieś gumowe nóżki antypoślizgowe?

Nie wiem jak T150 (pewnie podobnie) ale w T300 oprócz możliwości przykręcenia do WheelStanda/podstawki itp Ma możliwość przykręcenia go do stołu za pomocą imadłowego zacisku :) Wystarczy nie przesadnie gruby blat biurka i spokojnie zamontujesz ;)

Co do pedałów. Zwyczajnie na podłodzemożna je postawić. Mają gumowe końcówki, ale na parkiecie lekko się ślizgają (jak każde) dobrym rozwiązaniem jest. Zablokowanie je jakimś płaskim kartonem (coś wielkości starego kartonowego pudełka z grą PC) o ściane długo tak jeździłem zanim kupiłem Wheel Standa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: scorpion87 w Styczeń 23, 2016, 23:12:44 pm
Także rozglądam się za jakąś kierownicą na tapecie g29+ shifter oryginalny od niego + jakiś stojak lub t300 rs + pedały Thrustmaster T3PA+ shifter THRUSTMASTER TH8A+ stojak. 2 opcja dużo droższa ale czy opłacalna w stosunku do zestawu g29? :roll: Czy jeszcze coś innego:)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 24, 2016, 18:10:03 pm
Tak dzisiaj przeglądałem filmiki na jutubie i ten G29 pracuje jednak ciszej niż T300. Dziewięćset stopni obrotu vs 1080 to również niewielka różnica. Cena taka sama 1400zł, G29 jednak jest lepiej dostępna i co najważniejsze - nie ma występują problemy techniczne znane z często felernej t300. A no i pedały jednak ponoć lepsze w G29.

https://www.youtube.com/watch?v=r5bb-6QhdsI
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 28, 2016, 11:40:09 am
Unli, coś dla ciebie!

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-racing-wheel-black-10135572-pdt.html

Cena masakryczna, dlaczego my w Polsce takich nie mamy?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 28, 2016, 11:49:01 am
Unli, coś dla ciebie!

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-racing-wheel-black-10135572-pdt.html

Cena masakryczna, dlaczego my w Polsce takich nie mamy?

Wow nice.

Ja bym brał ;) A swoją drogą bierzcie te kiery bo Project CARS to mistrzostwo na kółku :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 28, 2016, 12:02:02 pm
No ja się przymierzam. Wezmę raczej G29, bo mogę normalnie w sklepie ją wziąć. Nie chce mi się bawić w wysyłki, szkoda tylko że nie mamy takich promocji, a ten sklep nie wysyła do Polski, gdyby wysyłał to bym się nawet pobawił)) Jak nie patrzeć, 5 stów oszczędności piechotą nie chodzi.

Jak się DC sprawuje na kierze? Da radę ładnie, technicznie pojeździć? Kiedyś na automatach grałem w takiego arcade racera, że generalnie to był nastawiony na fun, drifty, poślizgi, ale kierownice były z FF i można też było każdy zakręt ładnie, bez poślizgu pokonać i śrubować lepsze czasy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 28, 2016, 12:06:47 pm
Jak się DC sprawuje na kierze? Da radę ładnie, technicznie pojeździć? Kiedyś na automatach grałem w takiego arcade racera, że generalnie to był nastawiony na fun, drifty, poślizgi, ale kierownice były z FF i można też było każdy zakręt ładnie, bez poślizgu pokonać i śrubować lepsze czasy.

Zdania są podzielone.

Mi się bardzo podoba DC na kierze. Gra staje się o wiele bardziej precyzyjna, jednak FF jest trochę zbyt delikatny co wielokrotnie zaznaczał BoBaN. Nie jest to taki ręko wyrywacz jak w Project CARS :P Raczej drobne rzeczy odczuwamy, jakaś zmiana nawierzchni czy lekka hopa ;) Zobaczymy jak tryb Hardcore może coś poprawią, ale nie zmienia to faktu, że jeździ się przyjemnie i przy okazji jest to naprawdę fajna sprawa :) Nie mniej głównym celem do kupna kiery był dał... PCars, Asseto Corse i GT Sport :) (ewentualnie Dirt Rally)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 28, 2016, 12:16:09 pm
Ja tak po cichu liczę, że oprócz Project CARS, DC da mi trochę radochy z zakupu kiery ;) Oczywiście na GT też czekam, ale po tak wielkich zakupach to chyba będzie koniec mojego gejmingu poza wyścigami - za dużo kasy na to idzie))
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 28, 2016, 12:19:19 pm
Oczywiście że da ;) mi daje radochę. Przede wszystkim DC mega precyzyjnie odbiera kierownicę. W przypadku T300 najmniejszy ruch jest wykrywany :) naprawdę pozwala to klepać lepsze czasy, ale trzeba przywyknąć do wychodzenia z poślizgów. Na padzie o wiele wygodniejsze to jest :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Styczeń 28, 2016, 12:26:57 pm
Myślałem, że na kierze da się ich w znacznym stopniu uniknąć ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 28, 2016, 12:38:11 pm
Myślałem, że na kierze da się ich w znacznym stopniu uniknąć ;)

Da ;) są one o wiele rzadsze niż na padzie, ale to zależy od twoich umiejętności ;) Przesadzisz z gazem w deszczu jadąc Koenigseggiem to poczujesz ;) No i dobrze jest hamować bez skręconych kół :D

Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 06, 2016, 14:46:26 pm
Kiera kupiona, padło na G29.

Po krótce rzeczy które jako pierwsze przykuły moją uwagę:

- pedały są świetne, dobrze zbalansowane, każdy z trzech ma inną twardość, gaz jest miękki, sprzęgło dość sprężyste, hamulec jak w prawdziwym aucie co raz twardszy, gdy zbliżamy się do końcowego progu skali nacisku
- wskaźnik obrotów to miły dodatek
- łopatki zmiany biegów są dość spore, przez co ułatwiają zmianę biegu nawet w bardziej chaotycznych sytuacjach
- kultura pracy na dość wysokim poziomie, przy normalnej jeździe kierownica chodzi cicho, głośniej się robi w ekstremalnych sytuacjach, jak jakieś dzwony, czy jazda po poboczu czy wysokiej tarce. (nie wiem czy to kiera, czy raczej biurko, jeśli biurko, to możliwe, że można w jakiś sposób wytłumić wibracje kierownicy)
- kierownica obszyta czymś co przypomina skórę, łapy się nie pocą

Z minusów

- choroba wieku dziecięcego, prawa łopatka zmiany biegów czasami nie łapie, czasami przełączy o 2 biegi w górę. Nie wiem co jest grane, usterka mechaniczna to raczej nie jest, przycisk działa sprawnie, może soft samej kiery, ewentualnie elektronika wewnątrz szwankuje. Pod koniec mojej dzisiejszej sesji problem jednak przestał występować. Mam nadzieję , że ustąpi całkowicie, bo nie chce mi się tego pudła targać z powrotem do sklepu.

- ergonomia kierownicy, szwy na kierownicy wbijają się w dłonie, po dłuższych posiedzeniach można dorobić się odcisków na palcach. Liczę jednak, że materiał szybko się wyrobi i będzie bardziej miękki, inaczej przyjdzie się jeździć w rękawiczkach :P

- Force Feedback sprawia wrażenie bardzo stopniowego, wyraźnie da się odczuć skokowość oporu kierownicy. Nie wiem, może tak już mają te kierownice, że nie jest to płynny opór? Jak jest w waszych Thrustmasterach?

Generalnie mimo minusów jestem jednak zadowolony. Precyzja jazdy jest bardzo wysoka i frajda z gry o wiele większa. Realizm oddany w dość wysokim stopniu, po sesji ścigania bolą ręce i nogi, tak jakbym spędził kilka godzin za kółkiem prawdziwego auta :D

Jeśli kiera stanieje do ok 1000zł, myślę że śmiało można inwestować. Przy obecnej cenie to tylko jeśli macie ciśnienie na kierę))
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 06, 2016, 19:24:23 pm
- Force Feedback sprawia wrażenie bardzo stopniowego, wyraźnie da się odczuć skokowość oporu kierownicy. Nie wiem, może tak już mają te kierownice, że nie jest to płynny opór? Jak jest w waszych Thrustmasterach?

W Thrustmasterze jest płynny opór :) Moim zdaniem to kwestia właśnie kół zębatych zamiast paska :) Ogólnie jak grałem na G29 to FF bardzo przypominał mi ten z DFGT. Thrustmaster ma tu moim zdaniem lepsze rozwiązanie.

- ergonomia kierownicy, szwy na kierownicy wbijają się w dłonie, po dłuższych posiedzeniach można dorobić się odcisków na palcach. Liczę jednak, że materiał szybko się wyrobi i będzie bardziej miękki, inaczej przyjdzie się jeździć w rękawiczkach :P

To też mi przeszkadzało. Miejsce zszycia jest kiepskie moim zdaniem.

Nie mniej pedałów ci zazdroszczę ;) I że skrzynia biegów H jest za normalną cenę :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 06, 2016, 19:54:41 pm
Czemuś myślałem, że w G29 też jest na paskach. Jeśli dobrze pamiętam to jest tam połączenie i kół i paska.
Problem z łopatka zmiany biegów chyba już minął.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: scorpion87 w Luty 07, 2016, 02:48:49 am
Andry jak kiera sprawuje się w driverclub i w pc?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 07, 2016, 15:14:34 pm
Andry jak kiera sprawuje się w driverclub i w pc?
O PC napisałem trochę w temacie gry na forum. Generalnie brakowało mi czucia kontaktu kół z asfaltem na kierownicy podczas jazdy prosto ale okazało się że jest to do ustawiania.

DC to szaleństwo. Odpaliłem tylko na chwilę i za bardzo nie mogłem ogarnąć gry w deszczu.  Musiałbym więcej pograć i się przyzwyczaić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: MrArt-PL w Luty 08, 2016, 20:28:25 pm
Czemuś myślałem, że w G29 też jest na paskach. Jeśli dobrze pamiętam to jest tam połączenie i kół i paska.
Problem z łopatka zmiany biegów chyba już minął.
Andy G29 jest na kołach zębatych a hybryda paski+koła to Thrustmaster T150 :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Luty 09, 2016, 17:42:50 pm
Jak ta kiera (G29) sprawuje sie w Project Cars, jakie ustawienia trzeba wprowadzic by sie nia rozsadnie jezdzilo, czy domyslne sa az takie zle?

Pytam bo byc moze trafila sie okaza za 120 funtow i sie mocno zastanawiam.

Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 09, 2016, 18:28:09 pm
Ogólnie spoko. Odkryłem że FF różni się w zależności od samochodu. Jeden będzie mega lekki w kręceniu kierownicą, inny da juz w kość. Klasyczne DTM rządzą))) ile tym Merolem trzeba się namachać żeby to to skręciło! Nadal jednak uważam że niektóre auta są za "miękkie" na kierownicy. Niektóre to się prowadzą tak, jakby miały mega silne elektryczne wspomaganie.

Ustawienia brałem z wątku na oficjalnym forum P CARS.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 13, 2016, 12:06:15 pm
Dobra, G29 objeżdżona i parę spraw się rozjaśniło.

- ergonomia użytkowania, wcześniej narzekałem na szwy uwierające w palce. Materiał jakim jest obszyta kierownica to jednak skóra i ładnie się już wyrobiła w problematycznych miejscach. Na obecną chwilę nic nie uwiera i odcisków jednak nie będzie :D

- choroba wieku dziecięcego minęła, prawa łopatka zmiany biegów działa wzorowo

- stopniowość FF jest sprawą bardzo względną i w dużym stopniu zależną od ustawień gry - w jednej będzie to bardziej, w innej mniej odczuwalne

- 900 stopni obrotu, wcześniej wydawało mi się, że 1080 stopni jednak będzie o wiele lepszym rozwiązaniem, w praktyce wygląda to tak, że nigdy jeszcze nie obróciłem kierownicy na maksa, więc nawet te 900 stopni pozostaje nie wykorzystane w 100%.

- kultura pracy jednak na wysokim poziomie, kierownica jest cichutka przez 95% czasu, bardziej daje o sobie znać kiedy uszkodzimy zawieszenie albo kiedy jeździmy po wybojach.

- jedyna rzecz do jakiej można się przyczepić to średnica kółka, przy większej ilości kręcenia małe wymiary nie pomagają, ale to raczej już dotyczy większości kierownic, bo wszystkie są podobnej wielkości. Wyjątkiem może być tutaj topowa T500 od Thrustmastera, która jest większa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Luty 13, 2016, 13:14:04 pm
Ma ktoś kiere w Warszawie i nie chce mnie zaprosić na parę przejazdów? :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 13, 2016, 14:08:52 pm
Ja niestety nie te strony 8)

BTW,  w MediaMarkt promocja na G29, za 1299 zł można kupić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Luty 13, 2016, 15:46:48 pm
Ja musze sie do Mrocza na jezdzenie wybrac :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 13, 2016, 18:37:05 pm
Ja musze sie do Mrocza na jezdzenie wybrac :D

^^ Jak coś to zapraszam, tylko daj znać wcześniej kiedy :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Luty 10, 2017, 11:58:55 am
Mam prośbę, powiecie albo nawet czy zrobicie zdjęcia jak macie ustawione u siebie kierownice? Szukam pomysłu, jak to u siebie urządzić, aby mnie nie wkurzało.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Luty 10, 2017, 12:35:30 pm
Tzn? Pytasz gdzie w pokoju je trzymamy? Ja mam na WSP i stoi obok kolumn na poddaszu.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 10, 2017, 13:14:40 pm
Mam prośbę, powiecie albo nawet czy zrobicie zdjęcia jak macie ustawione u siebie kierownice? Szukam pomysłu, jak to u siebie urządzić, aby mnie nie wkurzało.

Ja mam takiego WSP:

(http://www.wheelstandpro.pl/media/products/1446728131/-wheelstand-wheel-stand-pro-thrustmaster-T300RS-TX-GTE-V2%201.jpg)

Po graniu składam go i chowam do pomieszczenia gospodarczego ;) Do szafy też wejdzie :D

Tak się składa:
(http://wheelstandpro.com/new/wp-content/uploads/2014/07/wheel_stand_pro_thrustmaster_t300_tx_t150_th8a_t3pa_t3papro_3.jpg)

Praktycznie wejdzie wszędzie tam gdzie wchodzi między innymi ławeczka do brzuszków ćwiczeń itp ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Luty 10, 2017, 13:24:34 pm
No tak, domyślałem się, że na wsp macie wszyscy, ale to kolejny wydatek, a nie wiem nawet czy podejdzie mi granie na kierownicy. No ale chyba bez tego się nie obejdzie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 10, 2017, 13:33:10 pm
No tak, domyślałem się, że na wsp macie wszyscy, ale to kolejny wydatek, a nie wiem nawet czy podejdzie mi granie na kierownicy. No ale chyba bez tego się nie obejdzie.

Powiem tak. Możesz przykręcać kierownicę do biurka itp. Przy każdym graniu. Kiedyś za czasów DFGT i PS3 tak robiłem i czasem odechciewało mi się grać bo trzeba było sprzęt rozstawiać ;) Teraz to przypomina wyciągnięcie z szafy "cięższego" pada i podpięcie ;) 3 minuty i gotowe. Uważam, że WSP do dobrej kierownicy to dosyć ważny zakup. Ewentualnie, jak majsterkowicz jesteś to samemu można zrobić takie coś :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Luty 12, 2017, 08:37:13 am
Dla wszystkich którzy chcieliby kupić graty od fanateca radzę się wstrzymać. Mają problemy z licencją od Sony kto wie czy nie będą musieli zrobić specjalnej bazy pod ps4. W asseto się nie pogra a PC trzeba osobno pedały i osobno baze pod konsole podpinać. Ja sprzedałem graty tylko WSP sobie zostawiłem :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Luty 12, 2017, 08:41:02 am
http://www.eurogamer.pl/articles/2014-11-07-o-co-chodzi-z-kierownicami-na-ps4-i-xbox-one  :oops:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 01, 2017, 09:34:04 am
Do posiadaczy t300 - jak wygląda sprawa z gwarancją na kierownicę u producenta? Są dwa lata czy rok? Czy producent wymaga dowodu zakupu? Czy ktoś z was ma doświadczenie z serwisem kierownicy używanej? Mam na oku kilka ofert z używanymi t300 ale ludzie paragonów nie mają...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 01, 2017, 13:19:50 pm
Do posiadaczy t300 - jak wygląda sprawa z gwarancją na kierownicę u producenta? Są dwa lata czy rok? Czy producent wymaga dowodu zakupu? Czy ktoś z was ma doświadczenie z serwisem kierownicy używanej? Mam na oku kilka ofert z używanymi t300 ale ludzie paragonów nie mają...

2 lata.

Dowód zakupu. Hmmm teoretycznie zawsze jest wymagany. Ja serwisowałem raz nową bo trafiłem na felerny egzemplarz, ale kupowałem internetowo i sklep Morele.net spisał się na medal. Thrustmaster też zachował się mega i wymienili mi na nówkę sztukę :) nie wiem jak z używanymi, ja bym się w to nie bawił, chyba, że naprawdę DUUŻO taniej kupujesz.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Maj 01, 2017, 13:28:53 pm
Bez dowodu zakupu - paragonu, zapomnij o gwarancji. Choc jesli kierownica jest zarejstrowana u producenta + masz wypelniona karte gwarancyjna przez strone gdzie kierownica zostala kupiona (przewaznie jest tez stempel + podpis) to rowniez mozesz starac sie o to by usluga zostala wykonana bez oplaty.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 17, 2017, 09:42:18 am
https://www.gtplanet.net/fanatec-direct-drive-powered-wheel-to-arrive-this-year/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 17, 2017, 09:48:48 am
https://www.gtplanet.net/fanatec-direct-drive-powered-wheel-to-arrive-this-year/

Tylko pewnie dupa ze wsparcia na PS4 i/lub na Xbox One

No i cena z kosmosu znając życie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 17, 2017, 15:20:21 pm
A to nie jest tak, że Fanatec bez problemów śmiga z XO? Cena na bank będzie kosmiczna, T700 od Thrustmastera ma kosztosztować 700eur
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 17, 2017, 15:24:34 pm
A to nie jest tak, że Fanatec bez problemów śmiga z XO? Cena na bank będzie kosmiczna, T700 od Thrustmastera ma kosztosztować 700eur

A nie wiem przyznam. Słyszałem że na Xboxie też średnio trybią.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 19, 2017, 09:41:51 am
Tak fanatec ma wsparcie tylko dla PC i Kloca. Na stronie fanateca pojawił się pewien easteregg https://www.fanatec.com/forum/categories/blog
 Co do t700 700euro za całą kierownicę z pedałami to jeszcze nie taka tragedia o ile będzie direct drive  8)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 19, 2017, 10:54:29 am
Tak fanatec ma wsparcie tylko dla PC i Kloca. Na stronie fanateca pojawił się pewien easteregg https://www.fanatec.com/forum/categories/blog
 Co do t700 700euro za całą kierownicę z pedałami to jeszcze nie taka tragedia o ile będzie direct drive  8)

Wątpię w direct drive ;) Te kiery są dużo droższe :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Maj 20, 2017, 09:25:33 am
Być może Fanatec zrobi specjalną bazę v3 pod ps4 z direct drive. Pozostaje czeka,  zbierać hajcy i modlić się aby to wypluli przed premierą GTS.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 20, 2017, 10:03:54 am
Być może Fanatec zrobi specjalną bazę v3 pod ps4 z direct drive. Pozostaje czeka,  zbierać hajcy i modlić się aby to wypluli przed premierą GTS.

Możliwe. Direct Drive to dla mnie na razie nie osiągalne marzenie :P Płakałbym nocami jakbym miał tyle wydać na granie :D

Nie mniej ostatnio dokupiłem sobie pedały T3PA i TH8A skrzynię. Jazda w Project Cars i Assetto Corsa furkami z klasyczną skrzynią to cudo teraz :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Maj 20, 2017, 10:15:59 am
Jeśli chodzi o T700, to chyba już było potwierdzone, że to Direct Drive? Przy okazji którejś imprezy z GTS, tak mi się wydaje. Cena 700€ to cena z kilku włoskich sklepów, które jakiś czas temu się wybiły i umieściły w ofercie produkt.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 20, 2017, 10:18:53 am
Jak teraz oglądam fotki to przyznaję ci rację Andryush... Faktycznie to Direct Drive. Fajnie może za parę lat stanieją do normalnych kosztów. Inna sprawa, że ponoć do Direct Drive to już warto mieć solidnego Sim Riga... Wheel Stand Pro może być za słaby na te siły ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Maj 20, 2017, 22:20:45 pm
Co to to całe Direct Drive?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Maj 21, 2017, 09:58:36 am
Co to to całe Direct Drive?

Bardzo dobry film który to wyjaśnia:

Generalnie chodzi o sposób przełożenia sił Force Feedback na koło kierownicy. Takie kiery są jednak niestety bardzo drogie. Ceny przyćmiewają nawet najdroższe tradycyjne kierownice.

https://m.youtube.com/watch?v=xdv-2nNwV4Y
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Czerwiec 05, 2017, 08:56:45 am
https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html w końcu! dopakowany csl ze wsparciem dla PS4

https://www.fanatec.com/forum/discussion/552/fanatec-direct-drive garść informacji o kierownicy DD od fanateca. Początkowo ma nie mieć wsparcia dla PS4...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 05, 2017, 10:28:58 am
https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/csl-elite-racing-wheel-ps4.html w końcu! dopakowany csl ze wsparciem dla PS4

https://www.fanatec.com/forum/discussion/552/fanatec-direct-drive garść informacji o kierownicy DD od fanateca. Początkowo ma nie mieć wsparcia dla PS4...

Xboxa też wspiera. Ciekawa propozycja dla osób co mają obie konsole.

Wiadomo czy w ogóle będzie DD wspierany na PS4? Ja coś czuje, że Direct Drive to takie PCtowe rozwiązanie mocno. Ciekawe jak ten Thrustmaster T700 bo ponoć on jest Direct Drive.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Legrad w Czerwiec 24, 2017, 20:45:20 pm
Co do 2tys wybrac? T500 warta tych pieniedzy, czy t300 starczy na dobry poczatek? A moze cos innego?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 24, 2017, 23:12:41 pm
Co do 2tys wybrac? T500 warta tych pieniedzy, czy t300 starczy na dobry poczatek? A moze cos innego?

T500 niby wyższy model, ale kurde oficjalnie wspierana nie jest, wiele gier na niej nie działa, a jak działają to z problemami. T300RS śmiga bez problemów jak na kierownice stworzoną pod PS4 przystało.

Może lepiej niech BoBaN się wypowie on ma T500, ale często w dyskusjach wnioskuje, że on z nią ma więcej problemów na PS4 niż ja z T300RS :C

Za 2 kafle to można mieć T300RS z pedałami ze sprzęgłem i skrzynią H... i taki zestaw bym polecał.

Tu masz T300RS w wersji ze sprzęgłem: http://www.euro.com.pl/kierownice-pc/thrustmaster-t300-rs-gt-edition.bhtml?gclid=CjwKEAjwm7jKBRDE2_H_t8DVxzISJACwS9WbVUbV4r1zG6uQ030XwwbJRxAOoLiWsP10MjegIpwuARoCEjfw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CP2kks6y19QCFZWBsgod_RQDqw
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 25, 2017, 08:11:46 am
Tak jak pisze Mrocz T500 np. W PCars czasem potrafi się rozkalibrować i trzeba resetować grę. W innych grach problemów nie miałem. Z tego co zauważyłem grając w Dirt Rally na T500 i potem T300 u kumpla, to T500 jest bardziej surowa w sensie takim, że chce urwać łapy bo jest bardziej narowista (o ile można tak to nazwać). Np. W Dirt Rally na T500 musiałem znacznie zmniejszać siłę i opór opon, bo po prostu kiera działała bardzo mocno. W T300 na standardowym ustawieniu było znacznie bliżej takich ustawień jak szukałem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 25, 2017, 09:59:31 am
Oprócz tego może się zdarzyć że jakaś gra nie wspiera t500 nie wiem czy The Crew nie ma takiego problemu. Niby giera średnia, ale kto wie czy problem nie wróci?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Legrad w Czerwiec 25, 2017, 18:48:37 pm
Dzieki, zdecyduje sie w takim razie na t300. Ewentualnie cos w tym roku ma wyjsc ciekawego?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Czerwiec 25, 2017, 19:10:41 pm
Dedykowana kiera do GTS, plus zarazem topowy model TM. Minus taki ze cena to 699 funtow. ;)

https://youtu.be/_tSmc28ei38
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 25, 2017, 21:19:24 pm
W końcu jakość na poziomie G29,a nie plastik fantastik-guma jak t300. No ale cena to jednak od razu kończy wszystkie dyskusje.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 25, 2017, 22:16:00 pm
Od kiedy skóra z eko zwierza jest ważniejsza niż o klasę klasę lepsze wnętrze T300?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 25, 2017, 22:19:19 pm
Nie jest wazniejsza, i mimo wszystko też bym poradził kupić t300. Ale to nie zmienia faktu, że ta guma z której jest zrobiona kierownica, to trochę żart za takie pieniądze.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Legrad w Czerwiec 25, 2017, 22:21:47 pm
No wlasnie, jest jeszcze g29. Jak wypada na tle t300?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 25, 2017, 22:33:26 pm
Nie jest wazniejsza, i mimo wszystko też bym poradził kupić t300. Ale to nie zmienia faktu, że ta guma z której jest zrobiona kierownica, to trochę żart za takie pieniądze.
To prawda z tą gumą, ręce się pocą szybko, po dłuższej jeździe otarcia gwarantowane. Proste rozwiązanie to zwykle rękawiczki na rower, ale i tak obcowanie z tą gumą do przyjemnych nie należy, tak samo jak że standardowymi pedałami z hamulcem bez czucia (nie to żeby G29 miało jakiś wybitny hamulec ale i tak przebija ten standardowy od thrudtmastera, ale też nie wiem jak ten akcesoryjny działa, chociaż pewnie do load cell fanateca I tak im wszystkim daleko)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 26, 2017, 00:12:27 am
Nie jest wazniejsza, i mimo wszystko też bym poradził kupić t300. Ale to nie zmienia faktu, że ta guma z której jest zrobiona kierownica, to trochę żart za takie pieniądze.
To prawda z tą gumą, ręce się pocą szybko, po dłuższej jeździe otarcia gwarantowane. Proste rozwiązanie to zwykle rękawiczki na rower, ale i tak obcowanie z tą gumą do przyjemnych nie należy, tak samo jak że standardowymi pedałami z hamulcem bez czucia (nie to żeby G29 miało jakiś wybitny hamulec ale i tak przebija ten standardowy od thrudtmastera, ale też nie wiem jak ten akcesoryjny działa, chociaż pewnie do load cell fanateca I tak im wszystkim daleko)

Pedały z G29 różnią się nie tylko progresywnym oporem, ale również "rozdzielczością". Na korzyść tych od T300 jednak. G29 ma pedały chyba 8bit, czyli rejestrują 256 stopni położenia, t300 ma 12bit czyli 4096 stopni i prawdopodobnie to też robi sporą różnicę. Dla pedałów rekomenduje się minimalną czułość 10bit czyli 1024 poziomów ;>
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 26, 2017, 00:20:55 am
jaką rozdzielczość by nie miały to będzie jednak dalej mierzenie odległości a nie siły nacisku, i progresja dużo tu nie pomoże (aczkolwiek lepiej ją oczywiście mieć)...
niestety po obcowaniu z load cell ciężko traktować te zestawy inaczej niż tylko namiastkę dobrych hamulców, dlatego dla mnie jednak jest fanatec, potem długo nic, potem można dyskutować a reszcie zestawów...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 26, 2017, 00:29:29 am
jaką rozdzielczość by nie miały to będzie jednak dalej mierzenie odległości a nie siły nacisku, i progresja dużo tu nie pomoże (aczkolwiek lepiej ją oczywiście mieć)...
niestety po obcowaniu z load cell ciężko traktować te zestawy inaczej niż tylko namiastkę dobrych hamulców, dlatego dla mnie jednak jest fanatec, potem długo nic, potem można dyskutować a reszcie zestawów...

No tutaj się nie sprzeczam, ten progresywny opór zdaje egzamin i dodaje dużo do realizmu. Nie znam tematu, ale możliwe, że pedały od T300 pozwalają na domowy mod dodający taką funkcjonalność?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 26, 2017, 01:11:44 am
Domowymi sposobami raczej się nie da niestety osiągnąć load cell
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Czerwiec 26, 2017, 08:30:43 am
Domowymi sposobami raczej się nie da niestety osiągnąć load cell

Ale w G29 ten efekt jest osiągnięty również za pomocą kawałka gumy, żadnej wielkiej filozofii tam nie ma.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 26, 2017, 09:17:13 am
wiem, sam podobne rozwiązania stosowałem - np. w DFGT podkładałem gąbkę pod hamulec i do tego naciągałem go grubą gumą żeby ciężej było to wciskać, potem jakieś stożkowe gumki podkładalem które miały dawać progresje i namiastkę load cell. tyle że z load cell z najtańszych pedałów fanateca (ja miałem CSR Elite) miało to niewiele wspólnego ;)
na prawdę polecam każdeku kto ma ok 3k do wydania spróbowania Fanateca, różnica w hamowaniu to przepaść...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2017, 09:17:45 am
Ale wy piszecie o tych T300 bez sprzęgła. Teraz T300 sprzedawany jest z pedałami ze sprzęgłem które mają brake moda i progresywny opór :) Pedały w obecnej T300 GT niczym nie różnią się od tych od G29 na dobrą sprawę :) Wiem bo sam wymieniłem pedały na te, co teraz są w zestawach. Polecam T300GT kupić i tyle :)

PS. Nie wiem gdzie ten plastik w T300 cała obręcz koła jest metalowa + pokrycia gumą (dla mnie bardzo przyjemne), A jeśli chodzi o obudowę, to w prawie każdej kierze jest z plastiku.

T300 ma na pewno bezproblemowe działanie w KAŻDEJ grze na PS4. Nie wiem jak G29, choć doszły mnie słuchy, że są gry które nie obsługują jej.

PS2. Brake mod to też kawałek gumy ;)

O tych starych słabych pedałach z T300RS można już powoli zapomnieć bo teraz tego zestawu nie opłaca się kupować jak jest taki :) :

(http://www.thrustmaster.com/sites/all/modules/imagemanager/files/T300_RS_GT/Front_T300RSGTEdition.jpg)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 26, 2017, 09:18:16 am
W T500 do zestawu dodają sprężnę z gumową podkładką. Ja jej używam od początku. Pedał hamulca dzięki temu działa w sposób zbliżony do hamulca w aucie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Czerwiec 26, 2017, 10:22:44 am
G29 dziala w kazdej grze. Pedaly ma IMO lepiej wykonane niz te z T300 z sprzeglem. Powiem tak, do 1000zl bral bym G29. Powyzej tysiaka T300GTE lub RS. Powyzej 2000zl jakis kompatybilny fanatec lub najnowszy TM do GTS. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2017, 10:40:10 am
G29 dziala w kazdej grze. Pedaly ma IMO lepiej wykonane niz te z T300 z sprzeglem. Powiem tak, do 1000zl bral bym G29. Powyzej tysiaka T300GTE lub RS. Powyzej 2000zl jakis kompatybilny fanatec lub najnowszy TM do GTS. :)

I wpis zgadzam się z twoją wypowiedzią. Choć w Polsce G29 nie kupisz do 1000 (była raz promocja, ale to wyjątek). Do 1000 kupisz T150RS PRO. Plastikowa wersja T300 z pedałami ze sprzęgłęm :)

Ogólnie teraz sytuacja na rynku jest taka czy byś nie kupił G29 czy T300 z obu jest się baaaaardzo zadowolonym :) Dla mnie przesiadka z DFGT na T300 to niebo, a ziemia :) Po prostu zupełnie inna jakość :)

Doszukałem się, i tą grą gdzie G29 nie działa jest THE CREW. Więc strata mała, no ale jest. :) Bo w sumie fajnie się śmiga po stanach ze skrzynią H i sprzęgłem xD Taki symulator lajtowej jazdy :D

The Crew 2 które zapowiada się lepiej pewnie już będzie działało z G29 :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 26, 2017, 11:07:13 am
Czyli to problem The Crew, a nie kierownic bo widzę, że nie tylko G29 nie działa z tą grą.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2017, 11:14:33 am
Czyli to problem The Crew, a nie kierownic bo widzę, że nie tylko G29 nie działa z tą grą.

No po części tak, bo wystarczyłby patch dodający obsługę :) Ale jakby nie patrzeć problem odbija się na posiadaczach G29 i innych kierownic.


Inna sprawa chyba właśnie T150, G29, T300 to najrozsądniejsze propozycje kierownicy pod PS4. W nic innego raczej nie ma co się bawić, chyba że ktoś naprawdę chce majątek wyłożyć na tę zabawę to można poczekać na propozycję Fanateca lub nowego T-GT, ale wtedy nie wiem czy nie lepiej już bawić się w sim racing na PC i kupić jakiś Direct Wheel :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Czerwiec 26, 2017, 13:46:09 pm
Olej t300 za 519 oiro masz fanateca cls pod ps4 xklocka i pc  w cenie pedały które kiedyś sobie wymienisz na clubsporty
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 26, 2017, 14:17:29 pm
W T500 do zestawu dodają sprężnę z gumową podkładką. Ja jej używam od początku. Pedał hamulca dzięki temu działa w sposób zbliżony do hamulca w aucie.
nie działa w zbliźony sposób ;) to dalej jest mierzenie odległości, tyle że z progresywną siłą, w aucie to tak nie działa...

ehh, ale bym pograł znowu....

Olej t300 za 519 oiro masz fanateca cls pod ps4 xklocka i pc  w cenie pedały które kiedyś sobie wymienisz na clubsporty
można jeszcze load cell kit za 140 euro dokupić do tych pedałów CSL
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2017, 14:39:30 pm
Olej t300 za 519 oiro masz fanateca cls pod ps4 xklocka i pc  w cenie pedały które kiedyś sobie wymienisz na clubsporty

No to już trochę ponad 2000 zł ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 26, 2017, 15:58:50 pm
na black friday często (chociaż nie zawsze) mają grube promocje, więc akurat na premierę GTS by było ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Czerwiec 26, 2017, 16:03:24 pm
na black friday często (chociaż nie zawsze) mają grube promocje, więc akurat na premierę GTS by było ;)

Do GTS to i kiera za 700 zł by starczyła ;) Tak jak mówię z takim sprzętem to lepiej chyba jakieś hardcore simy na PC ograć.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Legrad w Czerwiec 26, 2017, 16:56:18 pm
Podoba mi sie ten fanatec tylko cena juz mniej  :-? Ostatecznie bede wybieral wlasnie miedzy nim a t300 i mam nadzieje ze w przyszlym miesiacu uda mi sie zamowic. Dzieki wszystkim za sugestie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: BoBaN w Czerwiec 27, 2017, 18:18:26 pm
W T500 do zestawu dodają sprężnę z gumową podkładką. Ja jej używam od początku. Pedał hamulca dzięki temu działa w sposób zbliżony do hamulca w aucie.
nie działa w zbliźony sposób ;) to dalej jest mierzenie odległości, tyle że z progresywną siłą, w aucie to tak nie działa...

ehh, ale bym pograł znowu....

Olej t300 za 519 oiro masz fanateca cls pod ps4 xklocka i pc  w cenie pedały które kiedyś sobie wymienisz na clubsporty
można jeszcze load cell kit za 140 euro dokupić do tych pedałów CSL

To znaczy? Rozwiń dlaczego ta sprężyna nie daje złudzenia prawdziwego hamulca? Jedyne w czym go nie przypomina to brak wibracji i odbić hamulca kiedy hamujemy na nierównej nawierzchni, ale sposób dozowalności i siła nacisku jak dla mnie przypomina hamulec z prawdziwego auta.

Jestem w stanie zgodzić się, że nie przypomina hamulca kartingowego (nie licząc Sodików), ale ten z auta działa podobnie.

Poza tym 140 ojro za coś takiego? No thanks.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 27, 2017, 22:51:42 pm
W autach wyścigowych praktycznie nie masz skoku hamulca, w normalnym aucie skok od pewne momentu już prawie nie występuje, siła hamowania zależy od siły nacisku, nie od skoku pedału hamulca. Ciężko to opisać ale różnica w pedałach z load cell jest przeogromna, i nie chodzi wcale o wibracje ale o odwzorowanie siły nacisku. Te wszystkie rozwiązania z gumowymi stożkami czy innymi wynalazkami na pewno poprawiają feeling z jazdy, ale to ciągle tylko półśrodek któremu do precyzji i feelingu load cell bardzo daleko... Fakt że 140 euro wydaje się dużo ale moim zdaniem warte jest to swojej ceny...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 03, 2017, 10:16:50 am
Co do g29 to ta kierownica jest bardzo głośna, wydaje z siebie chrupanie i jakieś dziwne strzały. Wieczorem takie dźwięki mogą przeszkadzać innym domownikom.
140e za loadcell do takich sobie pedałów to trochę dużo ja raczej planuje je sprzedać za 50 dorzucic 200 i mieć clubsporty  8)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 03, 2017, 10:28:19 am
Wszystko zależy od ustawień FF, ale faktycznie jest dosyć głośna. O ile w takim Dirt'cie nie ma tragedii to w Project Cars na niektórych ustawieniach FF dawała nieźle popalić. W końcu jednak znalazłem ustawienia które mi odpowiadają i nie jest źle, takie 5/10.Ale i tak jak  dzieciak śpi w pokoju obok to przymykam drzwi w obu pokojach ;-)Oprócz tego wkurza trochę dźwięk przy szybkim opuszczaniu gazu, taki plastikowy klik.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 07:50:35 am
Panowie, to podsumowując lepiej jest kupić T300RS niż G29?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 07:54:21 am
Zalezy w jakiej kwocie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 08:09:58 am
W rozsądnej, tj do 1500-1600?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 11, 2017, 08:17:45 am
Nie miałem do czynienia z t300rs, ale dla mnie G29 jest za droga, powinna kosztować poniżej 1000. Szczególnie, że wypadałoby dokupić do zestawu skrzynię.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 08:24:49 am
No wlasnie to mnie trochę odstrasza - wszak to niemal kopia g27 i g25. Za 8-9 bym brał bez zastanowienia, a tu zestaw z szifterem wychodzi około 1100-1200. Ale nie powiem - g27 jest całkiem soldnie wykonanym kółkiem i trochę się obawiam o jakość thrustmastera.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 11, 2017, 09:52:52 am
to moze weź używaną t500rs z gwarancją takie pokomunijne egzemplarze są jak nowe ;)
zresztą po co Tobie na już ta kierownica? Może poczekać dorzucić trochę i kupić fanatyka https://www.fanatec.com/eu-de/bundle/product/csl-elite-ps4-starter-kit-fuer-pc-und-ps4.html Na pewno będą jeszcze jakieś lepsze promocje.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Soul hunter 16 w Lipiec 11, 2017, 10:40:30 am
Ostatnio było za 212 euro

https://www.amazon.de/gp/product/B00KSXV274/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1&language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

Tutaj chyba nie taka zła cena jak za nówkę, jedynie czas dostawy ch**owy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 10:46:51 am
Najlepszy deal w stosunku cena/jakosc:

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00YUIM2J0/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1499762749&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=logitech+g29&dpPl=1&dpID=41NEEFJRamL&ref=plSrch

Szczegolnie ze kolka nie bedziesz uzywal co dzien. Tak z doswiadczenia podpowiem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 11, 2017, 12:51:11 pm
No wlasnie to mnie trochę odstrasza - wszak to niemal kopia g27 i g25. Za 8-9 bym brał bez zastanowienia, a tu zestaw z szifterem wychodzi około 1100-1200. Ale nie powiem - g27 jest całkiem soldnie wykonanym kółkiem i trochę się obawiam o jakość thrustmastera.

T300 to świetna kiera pod ps4 i osobiście tą bym polecał zwłaszcza że za 1400 spokojnie kupisz z pedałami t3pa. Nie mniej g29 też wydaje się spoko opcją. T500 odradzam do PS4 gdyż kiera oficjalnie nie jest wspierana i często różne problemy wyskakują. Fanatec niby super kiera, ale dla okazyjnego grania to gruba przesada.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 13:00:19 pm
Dzieki, chłopacy. Chyba zdecyduję się na tego g29 bo jest w naprawdę niezłej cenie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Soul hunter 16 w Lipiec 11, 2017, 13:05:52 pm
W amazon prime masz za 174 euro(oferta ważna jeszcze 10g). Z tego co wiem 30 dni masz członkostwo darmowe więc jak weźmiesz to jeszcze lepiej wyjdziesz. Tylko, że chyba musisz z niego zrezygnować żeby z automatu Ci nie przedłużali.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Soul hunter 16 w Lipiec 11, 2017, 13:06:41 pm
https://www.amazon.de/Logitech-Racing-Lenkrad-Driving-Force/dp/B00YUIM2J0/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1499771015&sr=1-1&keywords=logitech+g29+racing+lenkrad+driving+force+f%C3%BCr+ps4+ps3+und+pc
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 11, 2017, 13:38:26 pm
https://www.youtube.com/watch?v=bFCiL7bxcJg jak nie będą te trzaski wkur**ać  :roll: to w tej cenie jeszcze ujdzie
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 11, 2017, 13:40:27 pm
jakby ktoś za nim stał z butelką plastikową i ją miażdżył  :-x
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 11, 2017, 13:46:40 pm
No czasami potrafi niesamowicie hałasować, ale wystarczy zmniejszyć siłę FF i jest przyzwoicie. Dodatkowo IMO  łopatki za mocno klikają i pedały, szczególnie gaz, wydają nieprzyjemny plastikowy stuk przy gwałtownym odpuszczaniu ;-)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 14:06:20 pm
Kuchwa, to mam zagwozdkę czy brać tego logitecha czy t300rs gt... Cenowo na amazonie ten t300rs wychodzi prawie dwa razy drożej. https://www.amazon.de/Thrustmaster-T300-Lenkrad-inkl-3-Pedalset/dp/B01HRYFODO/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1499773603&sr=1-1&keywords=thrustmaster+t300+rs
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 11, 2017, 14:13:38 pm
Ten filmik powyżej to skrajne ustawienia i na pewno na takich nie będziesz jeździł ;-)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 11, 2017, 14:28:57 pm
Kuchwa, to mam zagwozdkę czy brać tego logitecha czy t300rs gt... Cenowo na amazonie ten t300rs wychodzi prawie dwa razy drożej. https://www.amazon.de/Thrustmaster-T300-Lenkrad-inkl-3-Pedalset/dp/B01HRYFODO/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1499773603&sr=1-1&keywords=thrustmaster+t300+rs

Łap ;)

https://www.youtube.com/watch?v=r5bb-6QhdsI

EDIT: Zignoruj tylko moment z pedałami, bo jak wiadomo teraz T300 można kupić z tymi lepszymi które są równo równo z Logitechem jeśli chodzi o jakość :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 11, 2017, 14:48:44 pm
Jeśli t300 ma lepszy ff jak t500rs to chyba niema czego porównywać. Zobaczcie jak g29 się odkręca toć tu się nie zmieniło nic od czasu g25 :X
g29 ma jedną jedyną przewagę jest trwała, gdybym otwierał simracingowy salon gier to wybrałbym logitecha bo ciężko go rozp**rdolić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 11, 2017, 14:52:34 pm
Jeśli t300 ma lepszy ff jak t500rs to chyba niema czego porównywać. Zobaczcie jak g29 się odkręca toć tu się nie zmieniło nic od czasu g25 :X
g29 ma jedną jedyną przewagę jest trwała, gdybym otwierał simracingowy salon gier to wybrałbym logitecha bo ciężko go rozp**rdolić.

T300 też mam parę ładnych lat i śmiga idealnie :)

Nie mniej jeśli chodzi o FF to się zgodzę, w T300 mam wrażenie, że lepiej to się zachowuje niż w G29.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 17:48:15 pm
Stukanie G29 zalezy od gry. W AC praktycznie zadne (chyba ze przywalisz w sciane, lub wyjedziesz na duzej predkosci poza tor). Dirt Rally na szutrze potrafi zastukac, ale bez przesady.

Generalnie z pewnoscia kiera zachowuje sie zdecydowanie lepiej niz G27.

https://youtu.be/r5bb-6QhdsI

W tej cenie to okazja, do T300 trzeba musowo dokupic pedaly, bo te stockowe nie staly kolo tych z G29.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 11, 2017, 17:54:57 pm
W tej cenie to okazja, do T300 trzeba musowo dokupic pedaly, bo te stockowe nie staly kolo tych z G29.

No przecież cały czas mowa o TS300GT z pedałami T3PA... Nikt tu nie pisze o tych podwójnych słabych pedałach. Tych zestawów powoli już nie ma ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 17:58:57 pm
Aaaa, to luzno. :)

Niemniej ponad 300 euro vs 170 euro. Zdecydowanie wybral bym tansza G29. Reszte odlozyl bym na kupke z napisem wakacje/weekendowy wypad. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Lipiec 11, 2017, 18:00:55 pm
Aaaa, to luzno. :)

Niemniej ponad 300 euro vs 170 euro. Zdecydowanie wybral bym tansza G29. Reszte odlozyl bym na kupke z napisem wakacje/weekendowy wypad. :)

No w takim przypadku tak. T300 wydaje się trochę lepsza, ale nie na tyle by wydać 2 razy tyle. W polskich warunkach różnice między kierami to 200 zł więc wtedy warto T300 brać.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 18:10:02 pm
Wpis.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 18:11:17 pm
EDIT: jeszcze lepsza cena.

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/game-controllers-and-joysticks/logitech-driving-force-g29-playstation-pc-racing-wheel-pedals-10135572-pdt.html?istCompanyId=9a35962d-802d-4e67-9721-0a3328ca1f02&istItemId=lrmpimwqi&istBid=tztx&srcid=198&cmpid=ppc~gg~0000+%28PLA%29+All+Products~All+Products~Exact&mctag=gg_goog_7904&kwid=GOOGLE&device=m&ds_kids=92700014254440487&PLA=1&gclid=Cj0KCQjw7pHLBRDqARIsAFyKPa6oE5XrCESU3sWqIU_SAFtpgnf2IiB71xfA8BPJWESVxfRj5Iu0roMaAnswEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CM2Q3PzOgdUCFXcx0wodr6IPCw
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 18:24:54 pm
Zamowilem juz z amazona, dzieki:) Ciekawe ile wysylka z uk?
Edit: chyba w tym pcworld tylko na teren uk sprzedaja...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 18:35:09 pm
Tak. Tylko na terenie UK. Jak masz znajomosci, to przesylka wychodzi z UK do PL, okolo 20 funtow za takie pudlo z tym obciazeniem.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: szafa w Lipiec 11, 2017, 18:39:20 pm
Brałem pod uwagę anulowanie zamówienie na amazonie ale nie chce mi się kombinować dla 50 złotych oszczędności. Tak czy inaczej dzięki, Kloszardzie :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 11, 2017, 18:41:20 pm
Spoko. Oby Ci sluzyla. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Lipiec 15, 2017, 15:52:48 pm
https://www.x-kom.pl/p/249338-kierownica-logitech-g29-driving-force-pc-ps3-ps4.html G29 w dobrej cenie, jakby ktoś szukał
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Lipiec 15, 2017, 16:18:41 pm
Oferta na Amazonie byla lepsza. Choc jak ktos nie chce z Amazona to czemu nie, choc to gorny limit za jaki oplaca sie ja kupic. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Październik 01, 2017, 17:17:10 pm
https://www.euro.com.pl/kierownice-pc/thrustmaster-t300-rs-gt-edition-gra-project-cars-2.bhtml fajna promocja chyba kupię na początek taką t300rs a pc2 od razu sprzedam
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Październik 25, 2017, 15:52:13 pm
ktoś może polecić jakąś bardzo cichą kierownicę pod ps4? mam straszną chcicę na wyścigi ale przy śpiącym dziecku w pokoju obok ciężko mi sobie wyobrazić Logitecha, więc zostaje coś na pasku od Thrustmastera i Fanateca - co polecacie? mogę skręcić FF na mniejszą siłę, ważne żeby nie zgrzytało nic, ani na asfalcie, ani na szutrach w Dirt Rally.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Październik 25, 2017, 20:58:18 pm
ktoś może polecić jakąś bardzo cichą kierownicę pod ps4? mam straszną chcicę na wyścigi ale przy śpiącym dziecku w pokoju obok ciężko mi sobie wyobrazić Logitecha, więc zostaje coś na pasku od Thrustmastera i Fanateca - co polecacie? mogę skręcić FF na mniejszą siłę, ważne żeby nie zgrzytało nic, ani na asfalcie, ani na szutrach w Dirt Rally.
Też mam 1,5 rocznego chłopaka i jeśli masz ustawiony FF z głową, to Logitech wcale nie jest głośny i nie przeszkadza dla śpiącego bąbla.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Październik 25, 2017, 21:00:15 pm
Gdzieś czytałem, że nawet thrustmuster jest głośniejszy, ale nie mam pewności.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Październik 25, 2017, 23:16:49 pm
W dircie wystarczy jeden suwak ustawic na 30-35 procent i G29 jest cichutka. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 02, 2017, 08:59:46 am
prawie się zdecydowałem na to https://www.x-kom.pl/p/379894-kierownica-thrustmaster-t300-rs-gt-edition-project-cars-2.html
tylko powiedzcie czy na 100% to są już poprawione pedały z twardym hamulcem i dodatkowo z gumką do podklejenia?

i jeszcze jedno - czy śruby do mocowania są w pudełku czy trzeba je sobie samemu kupić?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 10, 2017, 08:00:05 am
sorry za post pod postem, ale oczywiście zamiast zamówić od razy poczekałem parę dni i już tych zestawów za 1.5k nie ma, ale jakby ktoś jeszcze wiedział że jakaś sztuka w jakimś sklepie się ostała to bardzo proszę o info...

jak się nie uda kupić tego co wyżej to mam zagwozdkę co kupić:
- Thrustmaster T150 (700zł)
- Thrustmaster T150 Pro (950zł) (z pedałami TP3A)
- Thrustmaster T300 (1250zł) (z podstawowymi pedałami które bym sobie pomodził jakimiś gumkami)

dlatego mam pytanie do osób które miały styczność z T150 i T300 - jaka jest różnica w działaniu i przede wszystkim głośności tych keirownic? i czy ta różnica jest warta dopłaty 550zł?

ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 08:05:30 am
No pewnie zależy od tego stopnia jarania się takim stylem grania w gry wyścigowe.

Ja dzisiaj odbieram g29 ( mam nadzieję że będzie :)), kierownica wyglądem bardziej mi pasuje od thrustmusterów, a i jeszcze te Ledy z obrotami będą przydatną funkcją.

Muszę jeszcze sobie project cars sprawić gdzieś po drodze, ale póki co musi dirt i driveclub wystarczyc
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 10, 2017, 08:09:48 am
jaranie się to jedno a czas na granie to drugie - włączyć konsolę mogę jak dziecko śpi czyli po 22:00, i to przy założeniu że żona mi pozwoli.

jakbym miał więcej czasu na granie to już dawno bym brał Fanatec CSL, a tak to rozważam tanią opcję do kurzenia się w szafie, a główny wyznacznik przy zakupie to niestety głośność pracy :/ dlatego jeszcze raz ponowię prośbę do kogoś z Krakowa o udostępnienie kierownicy na parę minut abym mógł ocenić jak głośno to pracuje :) (do tej pory z T150 i T300 miałem styczność tylko w sklepach lub w firmie więc mało miarodajne to było doświadczenie)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 10, 2017, 08:58:35 am
No pewnie zależy od tego stopnia jarania się takim stylem grania w gry wyścigowe.

Ja dzisiaj odbieram g29 ( mam nadzieję że będzie :)), kierownica wyglądem bardziej mi pasuje od thrustmusterów, a i jeszcze te Ledy z obrotami będą przydatną funkcją.

Muszę jeszcze sobie project cars sprawić gdzieś po drodze, ale póki co musi dirt i driveclub wystarczyc

Driveclub jak dla mnie jest nie do grania na G29. W Dirt przesun jeden suwak na 30-35 procent. Juz nie pamietam jaki, w temacie Dirt o tym pisalem. Wtedy nie masz zadnego klekotania. Tylko czysta frajda z jazdy. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 09:17:05 am
Docelowo jeszcze PC kupię i jakaś F1. Zobaczymy jak wypadnie driveclub, pierwsza kierownica więc i tak będę się jarac.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 10, 2017, 13:20:32 pm
DC na kierze to masakrator :D Nieustanna walka ze sterowaniem odbiera trochę funu, chociaż na swój sposób daje to inny rodzaj przyjemności. No ale na dłużą metę, wyścigu na kierze nie wygrasz.

Też od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu kierownicy. G29 miałem i sprzedałem, ale mogę potwierdzić to co pisze Klosz - g29 jest głośna tylko przy bardzo wysokich ustawieniach FF, normalnie działa stosunkowo cicho, czasami tylko trzaśnie przy jakichś grubszych akcjach. Obniżenie siły FF powinno pozwolić na jeszcze bardziej dyskretną pracę kierownicy.

Jako swój kolejny zakup przewiduję jednak albo T300, albo T150, i bardziej skłaniam się ku tej drugiej, głównie ze względu na cenę i częstotliwość uzywania takiej zabawki. Jeśli chodzi o pedały, to imo nie opłaca się brać droższych wersji tych kierownic z "ulepszonymi" pedałami. Wersje "Pro" czy "GT" posiadają dodatkowy pedał sprzęgła, którego pewnie nigdy nie wykorzystasz, a hamulec to łopatologiczne rozwiązanie zaczerpnięte z forów internetowych i przystosowane do masowej produkcji. Ten "progresywny" hamulec w droższych pedłach, i pedałach G29, to nic innego jak zwykła guma przytwierdzona do nasady pedału, modyfikacja którą równie dobrze możesz wykonać sam i oszczędzić te kilka stówek kupując tańszą wersję T150 lub T300.

Jeśli ktoś ma T150 to również chętnie posłucham opinii głównie na temat kultury pracy jak i działania Force Feedback. Wg InsideSimracing jest to najlepsza, tania kierownica do PS4, i polecają ją nawet pomimo obecności G29 na rynku.


A to jest chyba mój faworyt spośród dostępnych opcji modyfikacji hamulca :lol: Genialne!

https://www.youtube.com/watch?v=UC4XU3FBD24

I po co przepłacać?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Listopad 10, 2017, 13:24:07 pm
ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Ja mam t300, więc zapraszam.

Aha tylko z serwisu musi wrócić :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 13:33:25 pm
Myślałem chwilę o t150, ale po prostu g29 przekonał mnie bardziej. Cicho kierownica być nie musi, więc git :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 10, 2017, 15:17:46 pm
"Turn Suspension down on Force Feedback screen. I have it at 40." Ten jeden suwak. Reszta zostaje bez zmian w dirt przy G29.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 15:31:17 pm
Sprawdzę. Choć dirt może być mega trudny na początku :D

Spoko, że obie gry mam na vr, więc będzie maksymalna wczuwa :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 10, 2017, 17:57:18 pm
Na poczatek w Dirt. Polecam Peugeot 306 Maxi. Od razu ladnie da w kosc. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 10, 2017, 19:10:49 pm
Myślałem chwilę o t150, ale po prostu g29 przekonał mnie bardziej. Cicho kierownica być nie musi, więc git :)
G29 ma niedoścignioną jakość wykonania nawet dla t300. Bardzo solidna i przyjemna konstrukcja, Thrustmastery są zdecydowanie za drogie jak na swoją jakość wykonania.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 19:26:18 pm
No i jest

(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171110/a409c4d502ec6e8d5f6fd5034da09ad4.jpg)

Niestety czekam na wheel stand i nie mam jak aktualnie podłączyć :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 10, 2017, 21:59:19 pm
Jeśli chodzi o pedały, to imo nie opłaca się brać droższych wersji tych kierownic z "ulepszonymi" pedałami. Wersje "Pro" czy "GT" posiadają dodatkowy pedał sprzęgła, którego pewnie nigdy nie wykorzystasz, a hamulec to łopatologiczne rozwiązanie zaczerpnięte z forów internetowych i przystosowane do masowej produkcji. Ten "progresywny" hamulec w droższych pedłach, i pedałach G29, to nic innego jak zwykła guma przytwierdzona do nasady pedału, modyfikacja którą równie dobrze możesz wykonać sam i oszczędzić te kilka stówek kupując tańszą wersję T150 lub T300.
Tutaj się zgadzam - sprzęgło jest mi zbędne, a jego obecność jest dla mnie o tyle niefortunna że aby hamować muszę za bardzo skręcać lewą nogę do środka - przy dwóch pedałach ten problem nie istnieje bo hamulec i gaz są symetrycznie rozstawione.

Dlatego jeszcze brałem pod uwagę Fanateca bo w tych nowych pedałach chyba można zrobić sobie układ bez sprzęgła, za to z hamulcem load cell który przebija wszystkie gumowe stożki o wiele długości... tyle tylko że wsparcie tej kierownicy w grach na ps4 jest marne i nie wiadomo czy coś się w tym względzie zmieni :/

G29 ma niedoścignioną jakość wykonania nawet dla t300. Bardzo solidna i przyjemna konstrukcja, Thrustmastery są zdecydowanie za drogie jak na swoją jakość wykonania.
zapominasz o kilku sprawach:
- w Logitechu płacisz za fajne wykonanie na zewnątrz, za to w środku dostajesz starą technologię, której jedyną zaletą jest pancerność
- podstawowe T300 kosztuje tyle co G29, ma dużo lepsze wnętrzności, ale słabsze pedały (które za parę PLN możesz pomodzić do poziomu G29 lub wymienić na lepsze), i gorsze wykonanie, ale:
- do T300 możesz sobie dokupić inną kierownicę i inne pedały, nie jesteś skazany na gumowe kółko które jest w standardzie. możesz wziąć sobie chociażby wersję Alcantara Edition - za 1800 masz mega wykonanie bijące G29, pedały T3PA, i wnętrze tłumaczące chociaż trochę różnicę w cenie...

nie to żebym hejtował, G29 to super kiera

ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Ja mam t300, więc zapraszam.

Aha tylko z serwisu musi wrócić :)
o proszę - co się stało? i kiedy wraca z serwisu? ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 10, 2017, 22:43:10 pm
Udało mi się podłączyć. W driveclub jeździ się fajnie, ale w dircie to już walka z samochodem na całego :D

No i vr jest obłędne, na padzie było fajnie, ale w goglach jeździ się ekstra, czuć prędkość, czuć zakręty, mega sprawa :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 10, 2017, 22:54:56 pm
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
No tak, ale 1700zł to nie 1150, ani tym bardziej 700zł. Wszystko zależy od tego, jak bardzo chcesz się wkręcić w temat. Jeśli w przyszłości planujesz upgrade systemu o lepsze kółko/pedały, to oczywiście t300 jedynym słusznym wyborem (chociaż T150 też jest częściowo modyfikowalnym zestawem, bo można wymienić pedały). Jeśli natomiast chcesz pograć od święta, to chyba T150 najbardziej się do tego nadaje - porządny ff, za pieniądze, których nie szkoda tak bardzo trzymać przez większość czasu w szafie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 11, 2017, 11:35:54 am
Ja sprzedalem tydzien temu moja G29 za 90 funtow. Sprzedalem, bo nie mam juz konsoli - ona tez poszla w dobre rece. ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 13:01:41 pm
No i dobiła swojego ta Twoja baba? :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Juras w Listopad 11, 2017, 13:34:08 pm
Czy użytkownik Kosz, który jeszcze wczoraj podśmiewywał z pana Gejbena, dziś uroczyście oświadcza, że mu baba kazała sprzedać kółko z kablem i konsole?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 13:55:28 pm
Pragnę podkreślić, iż powyższe to tylko moje domysły, aczkolwiek połączenie kobieta + granie to bardzo ciężkie połączenie i zrozumiałbym :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Listopad 11, 2017, 14:10:48 pm
Cytat: Piter_neo w Wczoraj o 13:24:07
Cytat: pawel_k w Wczoraj o 08:00:05
ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Ja mam t300, więc zapraszam.

Aha tylko z serwisu musi wrócić
o proszę - co się stało? i kiedy wraca z serwisu?
Tydzień uzywałem i wystąpiła usterka. Myslę, ze pasek w środku ślizgał się, bo coś zgrzytało przy mocnych FF i kierownica wracając do punktu neutralnego była przekrzywiona.


Kierownica w przeciągu tygodnia, max dwóch powinjnha przyjść.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Listopad 11, 2017, 19:39:26 pm
Czy użytkownik Kosz, który jeszcze wczoraj podśmiewywał z pana Gejbena, dziś uroczyście oświadcza, że mu baba kazała sprzedać kółko z kablem i konsole?

Jestem na tyle niezalezny ze sam podjemuje decyzje w swoim zyciu.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 20:25:54 pm
Cytat: Piter_neo w Wczoraj o 13:24:07
Cytat: pawel_k w Wczoraj o 08:00:05
ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Ja mam t300, więc zapraszam.

Aha tylko z serwisu musi wrócić
o proszę - co się stało? i kiedy wraca z serwisu?
Tydzień uzywałem i wystąpiła usterka. Myslę, ze pasek w środku ślizgał się, bo coś zgrzytało przy mocnych FF i kierownica wracając do punktu neutralnego była przekrzywiona.


Kierownica w przeciągu tygodnia, max dwóch powinjnha przyjść.
Cytat: Piter_neo w Wczoraj o 13:24:07
Cytat: pawel_k w Wczoraj o 08:00:05
ewentualnie czy jakiś krakus posiadający T150 lub T300 byłby w stanie za butelke trunku wpuścić mnie do domu na 10-15 minut żebym mógł sprawdzić w warunkach domowych jak one działją?
Ja mam t300, więc zapraszam.

Aha tylko z serwisu musi wrócić
o proszę - co się stało? i kiedy wraca z serwisu?
Tydzień uzywałem i wystąpiła usterka. Myslę, ze pasek w środku ślizgał się, bo coś zgrzytało przy mocnych FF i kierownica wracając do punktu neutralnego była przekrzywiona.


Kierownica w przeciągu tygodnia, max dwóch powinjnha przyjść.

No i właśnie to mnie zawsze oddalało od kupna T300 - nawet na samym naszym forum naczytałem się wystarczająco dużo opinii o psujących się od nowości T300. :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 11, 2017, 20:42:10 pm
A słyszał ktoś coś o problemach z T150?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 21:19:01 pm
Wczoraj z ciekawości przeglądałem forum GT Planet, był jeden temat typu - T150 no power.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 11, 2017, 21:29:19 pm
Dzięki, poczytam. Bo siedzę dzisiaj na necie i awarie T300 to niestety plaga więc daruję ją sobie :/
G29 jest pancerna ale trzeba za nią dać teraz min. 1150zl, więc trochę drogo - T150 to koszt 700zl lub 950zl za wersję z lepszymi pedałami...

Decyzja jutro...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 21:33:11 pm
https://www.gtplanet.net/forum/threads/thrustmaster-t150-no-power.361613/

Wygląda na to, że problem jest dość powszechny - GTSport ubił kilka T150 z tamtego forum :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 11, 2017, 21:37:30 pm
Wygląda na to że to problem tylko GTS ;) i chyba chodzi o przegrzanie po paru godzinach grania. podejrzewam że moim przypadku mniejszy force feedback I krótsze sesje z grą rozwiąże problem
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 21:57:15 pm
Możliwe, chociaż przyznam, że po raz kolejny jestem negatywnie zaskoczony jakością wykonania sprzętu Thrustmastera, szczególnie że dotyczy to mechanizmów/elektroniki, a nie materiałów zewnętrznych. A byłem na prawdę pozytywnie nastawiony do tej keiry. :(

Na Ceneo znalazłem taką opinię:

Cytuj
Sportowo wyglądająca kierownica z dużym (900°) i regulowanym programowo promieniem skrętu. Niestety ten obraz psują tandetne pedały z plastiku z odzysku dołączone w zestawie oraz głośne silniczki od Force Feedback. Pedały ślizgają się na twardych powierzchniach, a oparcie ich o coś sprawia że nie można ich wcisnąć do końca.

O ile promień skrętu to 1080 stopni, a o mechanizmie nie widziałem wielu podobnych opinii, to co do pedałów to gość może mieć rację z tym, że oparte o np ścianę mogą się na niej blokować. Widać to po wyglądzie, gdzie same pedały wystają parę cm poza podstawkę. Gumowe nóżki też mogą szybko złapać kurz z podłogi i faktycznie może to jeździć niekontrolowanie. Gwintu do zamocowania na jakimś standzie te pedały też ponoć nie posiadają.

 :-?
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 11, 2017, 22:05:33 pm
Na xkom kupiłem za tysiąc złotych g29, chyba ciągle jest promocja, trzeba wpisać 100x100 i pójdzie rabat.

Osobiście z g29 jestem bardzo zadowolony, choć to tak naprawdę pierwszy dzień. Sporo się dzisiaj nagrałem, driveclub wypada tak średnio trochę, dirt jest z kolei bardzo trudny. Sprawdziłem jeszcze demko f1 2016 i bardzo mi się spodobało, to od razu grę zakupiłem.

Kierownica generalnie jakoś głośna nie jest, czasem jak się właśnie na tarkę czy poza trasę to jest jakieś stukanie, ale nie jest zbyt natrętne.

Póki co jeszcze jestem mocno początkujący, ale gra się super, w końcu można robić czasówki jakoś sensowanie
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 11, 2017, 22:18:32 pm
Dzięki za kod, jeszcze działa, przy cenie 995zl za G29 to teraz mam dylemat :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 11, 2017, 22:26:23 pm
Nooo, cena ładna, nie powiem. Na inne kiery też działa?

Jeśli chodzi o korzystanie z G29, mi w szczególności nie podobał się mocno "skokowy" FF. Czuć dosłownie jak mechanizm przeskakuje z ząbka na ząbek, szczególnie było to odczuwalne przy drobnych ruchach. Temat przerobiłem i następnym razem będę chyba chciał spróbować rozwiązań Thrustmastera, jeśli ich technologia mnie nie usatysfakcjonuje, to znaczy że takie zabawki to jednak nie dla mnie. :P
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Listopad 12, 2017, 09:58:47 am
Ja wiele lat miałem g25 super na niej mi się grało na PS3, teraz zachęcony super opiniami o t300, o ile to nie jest lepsza od logitechów, że paski kontra ząbki to niebo i ziemia, że nie ma co porównywać i w ogóle. Szczerze powiedziawszy ja nie odczuwam praktycznie żadnej różnicy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: windomearl w Listopad 12, 2017, 10:23:19 am
Pragnę podkreślić, iż powyższe to tylko moje domysły, aczkolwiek połączenie kobieta + granie to bardzo ciężkie połączenie i zrozumiałbym :D
Nic tylko wspolczuc doswiadczen.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 12, 2017, 10:25:53 am
Ja wiele lat miałem g25 super na niej mi się grało na PS3, teraz zachęcony super opiniami o t300, o ile to nie jest lepsza od logitechów, że paski kontra ząbki to niebo i ziemia, że nie ma co porównywać i w ogóle. Szczerze powiedziawszy ja nie odczuwam praktycznie żadnej różnicy.
I to mnie mega dziwi bo ja sporą różnicę w jakości działania czułem już nawet na thrustmasterze F430 które chwilę ujeżdżałem w GT5 - co prawda czasy czy feedback przy jeździe są podobne ale płynność i kręcenia i głośność przebijały znacznie DFGT. Nie było tego charakterystycznego zgrzytania jakby w środku plastik się łamał, wszystko było subtelniejsze i sporo cichsze. Ale przyjemność z jazdy była taka sama, kręcone czasy podobne.
Tak na prawdę jedyną sytuacją gdzie czułem poprawę w czasach była sytuacja jazdy bez ABS, wtedy na fanatecu z load cell byłem w stanie jechać z takimi samymi czasami z włączonym i wyłączonym ABS, przy innych kierownicach nie byłem w stanie tego robić, szczególnie jak dochodził czynnik emocji związanej z rywalizacją online...
Tylko w przypadku fanateca strasznie strzelały plastiki obudiwy jak się nagrzała, a wiatrak zagłuszał force feedback ;)

Podglądałem wczoraj recenzje G29 i trochę mnie zniechęciły, dalej ta kierowca strzela :/ ehhh
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Listopad 12, 2017, 10:37:14 am
Jk ludzie mają ustawiony FF z dupy, przez co jest masakryczny clipping, to wiadomo, że będzie strzelać. Przy normalnym użytkowaniu kierownica jest bardzo kulturalna.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 12, 2017, 18:29:20 pm
No ale G29 potrafiła trzasnąć i przy normalnych ustawieniach FF. Po prostu taka technologia.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 14, 2017, 00:47:39 am
Ostatecznie padło na T150. Czekając na wheel stand pro pożyczyłem od syna stolik ;)
https://photos.app.goo.gl/0z1gM78b4K4Uq0p72

Zadzwoniłem do Media Markt, koleś powiedział że jest kiera, ale jak przyjechałem to była tylko wersja z logo Ferrari, droższa o 100zl od wersji niebieskiej (ta miała kosztować 699). Trochę się wkurzyłem ale już nastawiony że wracam z kierą do domu zacisnąłem zęby i dopłaciłem :/ przy okazji kupiłem pierwsze project cars w sklepie z grami.

Na pierwszy ogień poszło Projekt Cars, I niestety spore rozczarowanie. Kierownica zachowuje się jak DFGT z mega gumowym zachowaniem. W samym centrum i minimalnie na lewo i prawo force feedback nie działa (i nie jest to problem z dead zone bo ten jest ustawiony na 0), więc jest sporo szarpnięcie przy przejściu przez środek. Bardzo mnie to irytowało kiedyś, teraz irytuje jeszcze bardziej. Muszę poszuka ustawień tej kierownicy bo ten efekt powinien być do wyeliminowania, a potwierdziło mi to odpalenie F1 2016.

W niej problem z dead zone nie występuje. Gra się nawet spoko.

Potem odpaliłem Dirt Rally. Pierwsze wrażenia były przeciętne, ale po zmianie kąta obrotu na mniejszy jeździ się super :)

Generalnie problem mam taki że w każdej grze trzeba coś pogrzebać, a spory problem mam z kątem obrotu, Dirt Rally potrzebuje szybkiej przekładni więc duży kąt obrotu odpada, za to projekt cars przy 900 stopniach wymaga na nawrotach w Monaco odrywania rąk od kierownicy żeby mocno przekręcić kiere, gdzie 180 stopni w każdą stronę powinno załatwiać sprawę nawrotów.

Ogólnie poziom kierownicy nie zaskoczył mnie, jakość wykonania troskę lepsza niż DFGT, force feedback działa dość cicho, nie ma tego klekotania jak w logitechach. Łopatki super, pedały lepsze niż w DFGT bo mają trochę oporu i ostanie 20% skoku wymaga większej siły, chociaż i tak dużo za małej żeby mówić o progresji.

W tym tygodniu wymienię jeszcze projekt cars na gran turismo, mam nadzieję że w nim nie będzie tego dziwnego braku FF na samym środku.

A jutro wyprawa do Castoramy po podkładki gumowe w celu modyfikacji hamulca...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 14, 2017, 00:59:25 am
No to gratki, czekam na więcej wrażeń z innych gier. W wielu recenzjach jakie oglądałem, mowa była o braku martwej strefy w granicach środka. Project CARS, to niestety ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o FF, mając G29 znienawidziłem tą grę za jej brak odpowiedniej konfiguracji, która pozwoliłaby zacząć zabawę od razu po podłączeniu kiery.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 14, 2017, 09:32:48 am
a czy ktoś się orientuje czy w GTS problem braku FF w zerwym położeniu istnieje w kierownicach Thrustmastera?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 17, 2017, 08:37:02 am
odpowiem sam sobie - problem w GTS niestety istnieje :(

co gorsze nie mamy za dużego pola manewru bo do dyspozycji mamy tylko 2 suwaki - jeden do siły FF, drugi do precyzji, cokolwiek to znaczy.
po godzinie jazdy i szukaniu odpowiadająych mi ustaweń wyszło że siłę FF mam na 2/10, precyzję na 1/10, dzięki temu efekt braku FF w środkowym położeniu i kilku stopni w lewo i w prawo jest bardzo zminimalizowany, ale efektem ubocznym jest dość słaby FF i dużo mniej informacji o kołach trafia na kierownicę. trochę to rozczarowujące niestety, ale da się grać i dobrze kontrolować auto. ale mimo wszystko jak tylko @Piter_neo będziesz miał T300 w domu to chętnie bym sprawdził czy w niej ten problem też istnieje, bo jak nie istnieje to pewnie zrobię upgradę do T300

mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, chociaż pedały aż się proszą o upgradę hamulca... na szczeście kierownica jest dość, cicha, słychać trochę przekładnię, ale jest to poziom G27 więc lata świetlne przed DFGT.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Listopad 17, 2017, 09:29:50 am
Ja ogólnie mało rozumiem te ustawienia w każdej grze i nie wiem za bardzo jak być powinno. Dopiero powoli ogarniam temat :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Listopad 17, 2017, 09:33:51 am
No to mnie rozczarowałeś z tym brakiem ff. Słuchałem recenzji ISR i kilka razy w niej powtórzyli, że dzięki użytym mechanizmom nie ma problemu martwej strefy w okolicach środka jak w kierownicach Logitecha. :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 17, 2017, 09:41:14 am
problem w tym że oni mają rację - sama kierownica nie ma z tym problemu, co potwierdza chociażby F1 2016 czy Dirt Rally, za to na defaultowych ustawieniach w Project Cars czy w Gran Turismo Sport problem jest i to spory, więc wszystko zależy od sposobu implementacji FF w grze.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Listopad 21, 2017, 10:18:10 am
przyszło mi wczoraj nowe Wheel Stand Pro - miałem już kiedyś ten stojak (jakieś 4-5 lat temu) i był ok, ale postęp jaki zrobili jest niesamowity. sama konstrukcja jest dużo cięższa, zaciski zostały zmienione na dużo lepsze, stabilność na boki jest bardzo poprawiona, żeby przerwócić stojak trzeba użyć dużo większej siły, do tego nie ma już takiego chybotania przód-tył na pionowej rurze, generalnie było dobrze, jest super :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 06, 2017, 08:20:13 am
@Paweł, i jak się spisuje ta T150 po dłuższym czasie użytkowania? Mocno przymierzam się do zakupu, w X-Kom stoi po 650 podstawowa wersja.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Grudzień 06, 2017, 22:56:45 pm
Bardzo dużo nie grałem, max 10h, ale jest całkiem ok chociaż cudów nie ma, jakość adekwatna do ceny, coś pomiędzy DFGT a G29, z tym że bliżej tej drugiej. Jest cicha, FF dobry, pedały słabe ale znośne, z niskim ABS da się grać. Na pierwszą kiere albo dla kogoś kto nie wychodził z kierownicami poza Logitecha G27 bardzo polecam, szczególnie za 650zl.

Jedyne co to dead zone w gran turismo denerwuje, ale jest to wina Kaza a nie kierownicy bo w innych grach tego nie ma, a GTS nie daje prawie wcale opcji regulacji. Niski FF i ten drugi suwak na minimum bardzo poprawia jazdę ale kosztem dużo bardziej rozmytych i mnie zróżnicowanych wrażeń FF.

Będę chciał jeszcze porównać z T300 jak Piter_neo pozwoli, jak dead zone w GTS będzie zerowy to może zamienię na T300, bo trochę brakuje mi płynności i lekkości Fanateca, po T150 niestety czuć że w środku jest przekładnia, chociaż na szczęście nie tak toporna jak w logitechu.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 07, 2017, 00:38:10 am
Jednak czuć tą przekładnię? Lipa, bo po G29 tego chciałem uniknąć sprzętu z odczuwalnymi  w użytkowaniu wnętrznościami kierownicy, ale nie wydawać też znowu tysiaka na kierę :/  No nic, czekam na Twoją relację z porównania z wyższym modelem Thrustmastera. W ostateczności mogę wziąć tą T150 i jeśli mi nie podejdzie to sprzedać i czekać na lepsze czasy. Chociaż może i bym zostawił ją sobie mimo wszystko, bo Projekt 2 czeka na konkretne objeżdżenie.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Grudzień 07, 2017, 01:57:37 am
Czuć przekładnię ale jednak to jest inne odczucie niż przy logitechu, nie jest to takie surowe odczuwanie trybów, jednak jest to hybryda paska z przekładnią. Działa to ciszej i subtelniej, nie ma takiego zgrzytania jakby coś się łamało, ale też nie ma co udawać że to poziom fanateca (i szczerze to chyba nawet stary thrustmaster f430 działał bliżej tego co było w fanatecu, ale tam był tylko pasek, ale tez niestety 270 stopni obrotu więc szybko się go pozbyłem, zresztą pamiętam go jak przez mgłę bo miałem go z miesiąc tylko). Najgłośniej w tym wszystkim działają shiftery do biegów i na to moja żona narzekała że głośno chodzi, bo klik jest głośny i wyraźny. Głośniej na początku stukały pedały ale podklejenie filcu w miejscu ich styku z platformą rozwiązuje problem ;)

Generalnie za dość niską cenę dostajemy następcę DFGT, który oferuje super stosunek ceny do jakości, a do tego znacznie bliżej mu do droższych modeli konkurencji. cudów nie ma, wielkiego wow nikt kto jeździł na kierownicach z FF nie zrobi, ale za 650zl na prawdę ciężko oczekiwać więcej. Szczególnie ze niewiele taniej to masz kierownice bez FF za 400zl.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 13, 2017, 22:31:33 pm
Wyrwałem za 800zł używaną T300, po krótce mogę powiedzieć, że spodziewałem się większej różnicy w stosunku do G29, dużo większej. Tymczasem T300 działa tylko odrobinę bardziej płynnie. Mechanizm silnika nadal wyczuwalny przy kręceniu kołem, a największa różnica między tymi dwoma kierownicami to brak klikania w ekstremalnych przypadkach na T300. Wykonanie nie jest ostatecznie tak tragiczne jak mi się wydawało, pedały też nienajgorsze, nawet bez "progresywnego" moda działają fajnie. Wkurza wiatrak, tego w G29 nie ma, no i jako że mam wersję Ferrari GTE, denerwuje też brak podpisanych przycisków, trzeba się domyślać co gdzie jest.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 14, 2017, 08:24:06 am
Dlatego przy cenie 600zl po przeliczeniu za uzywana G29, lub 800/900zl za nowa. Nie widze lepszej alternatywy. W cenie jakosc/cena G29 to najlepsze kolko na PS4.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Moldar w Grudzień 14, 2017, 10:51:17 am
Jest jakiś adapter do g29, aby kiera działała z xboxem?

Chciałbym mocno pograć w obie forzy i zastanawiam się czy kupić one czy adapter i pc :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 15, 2017, 01:26:42 am
Przejściówki jeśli są to pewnie kosztują jakieś 100-150$ albo trzeba je samemu zrobić. W Forze na G29 pograsz i na PC bez przejściówki.

@KLOSZ jeśli chodzi o T300 vs G29, to w przypadku Project Cars zastanawia mnie jedna rzecz - w jedynkę na G29 grało się bardzo średnio, miliard razy się wkurzałem na niezrozumiały FFB który wymagał solidnego grzebania żeby coś z niego wykrzesać. Teraz gram w dwójkę i na T300 prosto z pudełka działa świetnie, od razu mam wrażenie że kontroluję auto i przyciskam je odpowiednio na torze. Pytanie brzmi, czy to kierownica czy gra? Za pierwsza opcją przemawia fakt, że w jedynkę ponoć znacznie łatwiej się grało na t300 niż na G29, może tak zostało? Ewentualnie opcja optymistyczna - SMS w końcu pracowali nalezycie nad tym ficzer.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 15, 2017, 07:54:09 am
PC to beta. W Assetto nie musisz nic regulowac, gra dziala jak nalezy, to samo w Dirt Rally - wystarczy tylko jeden suwak przestawic I kiera robi sie cichutka. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Grudzień 15, 2017, 18:51:55 pm
Co prawda nie grałem w PC2, ale Assetto to król FF i jeśli ktoś szuka gry na której można sprawdzić działanie kierownicy,  to powinien zacząć od tego tytułu. Szczególnie, że można go teraz kupić za śmieszne pieniądze.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 16, 2017, 12:29:09 pm
Wracając do porównania obydwu kierownic, warto jeszcze raz przyjrzeć się kwestii pedałów.

G29 - Sprzęgło, progresywny hamulec, gaz. "Rozdzielczość" 8-bit. Wykonanie kapitalne.

T300 - Hamulec, gaz. Rozdzielczość 10-bit. Wykonanie kiepskie, o ile bieda materiały jeszcze ujdą, to ergonomia tych pedałów jest tragiczna. Pedałów nie można oprzeć o ścianę, bo wciskając je, będą się na niej blokować. Dodatkowo chcąc wcisnąć pedał hamulca do oporu, cała baza unosi się do góry...xd Istna żenada. Ostatni gwóźdź do trumny:

https://www.youtube.com/watch?v=0gYYwfTzBeI

Pedały z mojego zestawu albo są zepsute, albo posiadają fabryczny deadzone o wartości 33% maksymalnego nacisku. Więc 10-bit vs 8-bit rozdzielczości idzie się kochać przy tak słabych pedałach.

Dla mnie argument - G29 ma lepsze pedały nabiera nowego sensu, nie chodzi już tylko o progresywny pedał hamulca i wykonanie, ale najważniejsze, martwa strefa jest tragiczna w standardowych pedałach T300 i pedały G29 zwyczajnie są znacznie lepsze i bardziej precyzyjne w użytkowaniu.

Kalkulując wszystkie za i przeciw dla kierownicy Thrustmastera, uważam że sprzęt powinien kosztować maksymalnie 800zł za nówkę. Absolutnie nie czuć tu żadnej kosmicznej technologii FFB, o której tak wiele się mówi, punktując że konkurencja w postaci G29 ma bebechy jeszcze z G25. Różnice są znikome, a materiały i pedały znacznie obniżają wartość zestawu. Nawet 1100zł to wiele za wiele za podstawowy zestaw i zwyczajnie lepszym wyborem byłaby pachnąca skórą G29.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Grudzień 16, 2017, 12:39:22 pm
Ja trochę podpiszę się pod powyższym.

Wiele lat miałem g25 i sprawowała się świetnie. Teraz mam t300 i nie odczuwam praktycznie różnicy, ze niby jest lepsza. Zauważyłem natomiast różnicę w cenie, to że ponad 2 miesiące w naprawie była tydzień po zakupie, to że wiatrak w kierownicy hałasuje (podczas jazdy nie słychać, ale w menu już tak).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 16, 2017, 12:48:58 pm
Plus cena G29 w UK to polowa ceny w PL. Nic, tylko brac. :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Grudzień 16, 2017, 13:28:58 pm
Plus cena G29 w UK to polowa ceny w PL. Nic, tylko brac. :)

Logitech G29 w polskim sklepie kosztuje 999 złotych. Pokaż mi ją za 500 w UK.

Dla ułatwienia dodam, że funt stoi obecnie 4,80, więc będą to jakieś 104 funty.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 16, 2017, 14:16:25 pm
Obecnie nie ma juz tej promocji, ale smialo mozna bylo ja wyrwac za 119 lub 149 funtow. Oficjalnie za 199 przy czym czesto jest to set z opcjonanym shifterem. Co do pormocji, radze poczekac na boxing day.

G29 w polskim sklepie kosztuje od 999zl, mediana jest duzo wyzej. Wiec nie zaklamuj faktow.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Grudzień 16, 2017, 14:36:49 pm
A więc w Polsce 1000 złotych, a w UK połowę czyli skromne 200 funtów :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Grudzień 16, 2017, 14:41:04 pm
Co za glab! Nie ma pojecia o cenie. Od 999zl, gdzie srednia cena to 1199zl. Teraz minimalne zarobki w UK 1,198.50, a w Polsce to 1530zl. Rzeczywiscie masz sie z czego smiac. :lol:
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Iras w Grudzień 16, 2017, 15:31:14 pm
Co następne? PKB i parytet siły nabywczej? Strzeliłeś gafę i w swej głupocie brniesz dalej.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 16, 2017, 16:04:30 pm
Tak czy siak, nawet 999zł za G29 to chyba lepszy wydatek niż 1100zł za t300. No a promka w UK na G29 za chyba 150 funtów była, ale brak opcji dostawy do PL. Niedawno też była promocja w X-Kom za 800zł jakoś? więc G29 się sprzedaje tanio nawet w PL.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Grudzień 16, 2017, 17:20:50 pm
Promocja w xkom była za 950zl. I nawet przy tej cenie T150 za 650 to całkiem dobra alternatywa. Szczególnie dla takich osób jak ja które bardzo nie chcą kompletnie zbędnego pedału sprzęgła, którego nigdy nie użyję, a przez który muszę nienaturalnie wyginać lewą nogę do hamowania...
A jak ktoś chce trzy pedały to za 900zl jest T150 z T3PHA, moim zdaniem dalej dobra konkurencja dla G29

Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 16, 2017, 23:42:18 pm
A masz może Project CARS 2??
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Grudzień 17, 2017, 10:53:31 am
Tylko demo ;) ale nawet nie grałem, od 2 tygodni kiera w szafie leży niestety...

Wczoraj na zakupach byłem w Media Markt, byl playseat z G29 i gran turismo, ale durna gra bez netu oczywiście nie chciała działać, więc niestety nie sprawdziłem jaki progress zrobili od G27. Samo wykonanie na podobnym poziomie jak G27 (oczywiście lepsze niż T150 ale też czuć w tym plastikową zabawkę), pedały tak na czuja fajnie poprawili, końcówka skoku ma fajną progresję, shiftery słabe ale mega ciche. Sama kierownica na sucho kręci się bardzo lekko i bez dużych zgrzytów. Generalnie fajny sprzęt, szkoda że durne gran turismo nawet time trial nie pozwoliło odpalić :/
Aha, cena to tysiak bez jednego złotego jakby ktoś pytał...
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Grudzień 22, 2017, 01:18:28 am
Rozebrałem pedały i na nowo ustawiłem potencjometry. Trzeba pogratulować Thrustmasterowi jakości złożenia sprzętu... Problem z martwa strefa udało się wyeliminować.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Styczeń 01, 2018, 15:47:52 pm
(https://imagizer.imageshack.com/v2/150x100q90/923/ZsGOMh.jpg) (http://imageshack.com/f/pnZsGOMhj)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Styczeń 01, 2018, 17:46:39 pm
O przechuj ;) nieźle nieźle :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Styczeń 02, 2018, 11:18:40 am
dzięki, kolega blacharz przyniósł t500 i tak juz została :D w sporta minuty w online nie spedzilem tylko split praktyka i za chwile ten single bede gral
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 30, 2018, 13:16:59 pm
Promocja w xkom była za 950zl. I nawet przy tej cenie T150 za 650 to całkiem dobra alternatywa. Szczególnie dla takich osób jak ja które bardzo nie chcą kompletnie zbędnego pedału sprzęgła, którego nigdy nie użyję, a przez który muszę nienaturalnie wyginać lewą nogę do hamowania...
A jak ktoś chce trzy pedały to za 900zl jest T150 z T3PHA, moim zdaniem dalej dobra konkurencja dla G29

Odkopię temat i odpisze na starszego posta ;)

Nie zgodze się ze stwierdzeniem że sprzęgło jest kompletnie zbędne :) odkąd kupiłem pedały t3pa i skrzynie h th8a jazda klasycznymi furkami to zupełnie inny wymiar :) może nie jestem szybszy, ale radocha jest niesamowita z użytkowania sprzęgła i normalnej zmiany biegów ;) Oczywiście do tego warto mieć odpowiednią grę. Takie GT Sport ma skopaną obsługę (0 albo 1), ale w obu Project Cars czy Assetto Corsa jazda na sprzęgle to czysta radocha :) polecam. Tymbardziej dla posiadaczy g29 dokupienie h-shifteta to jakieś 200-300 zł ;) ja musialem się bardziej wykosztować, ale nie żałuje :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Styczeń 30, 2018, 17:30:56 pm
tylko potem przychodzi do ścigania się online i po pierwszym wyścigu przechodzisz na sekwencyjną zmianę biegów ;)

ja miałem G27 i skrzynię ze sprzęgłem użyłem parę razy, i raczej średnio mnie to jarało, ale co kto lubi, dobrze że jest wybór :) szkoda tylko że ani Thrustmaster ani Logitech nie robią dobrej bazy z dwoma pedałami w której hamulec jest należycie dopracowany :/
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Styczeń 30, 2018, 18:02:45 pm
Granie online graniem online. W Project Cars 2 grając na sprzegle też możesz mieć dobre czasy i wygrywać :) w starszych furach jeździ się nawet lepiej. Jeżeli sprzęgło jest skopane jakw GT Sport to utrudnia jazdę :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Luty 07, 2018, 14:35:32 pm
Wiecie może czy da sie jakoś "naprawić" nieliniowy pedał gazu w T300? W sumie nie wiem czy to kwestia kierownicy czy GT Sport
EDIT-----------------------

Z tego co wyczytałem to problem GT Sport.

Tylko po co coś takiego wymyślili?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 07, 2018, 20:30:40 pm
Gaz jest bardziej czuły przy końcówce zakresu? Czy na odwrót?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 08, 2018, 08:27:08 am
Mam T300 mam GTS i czegoś takiego nie stwierdziłem. o_O Muszę przyjrzeć się czy faktycznie to występuje.

Może to być jedna z asyst wbudowanych w grę bez opcji wyłączenia. Powodująca łatwiejszą jazdę. Takie coś wymuszałoby progresywne dodawanie gazu przy wyjściu z zakrętów co uniemożliwia spina.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Luty 08, 2018, 13:05:27 pm
ja już gdzieś to opisywałem - w GTS gaz działa liniowo co można stwierdzić po pasku, ale interpretacja tego przez grę jest taka że przed pierwsze 80% nic się nie dzieje, a ostatnie 20% to praktycznie odpowiednik pełnego wciśnięcia pedału gazu. a niestety jak w większości gier na konsole nie można ustawiać liniowości pedałów żeby naprawić to co twórcy gry zepsuli.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Luty 15, 2018, 13:42:52 pm
jakby ktoś był zainteresowany to sprzedam swojego Thrustmastera T150 w wersji Ferrari - kupiona gdzieś w grudniu, grałem na niej parę godzin (na pewno poniżej 10h), od świąt wyciągnąłem ją raptem raz i w najbliższym czasie nie zanosi się żebym miał możiwość grania, więc nie ma sensu żeby się kurzyła :/

odbiór w Krakowie (mogę osobiście podrzucić), cena - dogadamy się :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Piter_neo w Luty 20, 2018, 13:49:49 pm
Mam T300 mam GTS i czegoś takiego nie stwierdziłem. o_O Muszę przyjrzeć się czy faktycznie to występuje.

Może to być jedna z asyst wbudowanych w grę bez opcji wyłączenia. Powodująca łatwiejszą jazdę. Takie coś wymuszałoby progresywne dodawanie gazu przy wyjściu z zakrętów co uniemożliwia spina.
Zdecydowanie asysta wbudowane w grę.

Tak samo automatyczne sprzęgło. Jak jedzie się bardzo, bardzo powoli, na najniższych obrotach, lub wyleci się z trasy to nie można od razu dać gazu, bo automatyczne sprzęgło blokuje wkręcenie na przeniesienie obrotów na koła.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 22, 2018, 10:27:28 am
Tydzień temu padło mi moje T300 xD mam nieco mieszane uczucia do tej kiery. Z jednejj strony ma chyba najlepszy Force Feedback w tej kategorii cenowej. Z drugiej trzeba przyznać, że jest mocno awaryjna (kiera już raz na gwarancji była...) teraz już gwarancji nie mam to kombinować trzeba. Na szczęście znalazłem na forum simracing.pl osobe co zajmuje się naprawami thrustmasterów. Wysłałem mu i zobaczymy co wyjdzie :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Luty 22, 2018, 12:05:12 pm
No to niezle klęka ten model. W sumie to bym się wkurwił na Twoim miejscu. ;) Jednak Logitech solidniejszy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 22, 2018, 15:00:44 pm
Logitech zdecydowanie solidniejszy. Szkoda tylko że dalej na starej technologii przez co FF jest mocno skokowy. Jak T300 wróci z naprawy to dam jej ostatnią szanse :) jak się kolejny raz rozpierdoli to wymienię na g29.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 22, 2018, 18:44:00 pm
FF nie jest skokowy, samo kręcenie kierownicą przekazuje bardziej wyczuwalne koła zębate niż T300.

W mojej T300 psuje się gniazdo od pedałów, wystarczy ruszyć kablem i już coś nie działa.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 22, 2018, 19:16:47 pm
FF nie jest skokowy, samo kręcenie kierownicą przekazuje bardziej wyczuwalne koła zębate niż T300.

W mojej T300 psuje się gniazdo od pedałów, wystarczy ruszyć kablem i już coś nie działa.

No mam wrażenie że jest właśnie bardziej taki szarpany :) Generalnie grając na G29 miałem podobne odczucia co z moim starym Driving Force GT :) Nie jest to złe odczucie, jak się nie będzie dało naprawić T300 / padnie kolejny raz to najpewniej sam przejdę na nią :) Po prostu jednak jakoś FF w T300 jakoś mi bardziej odpowiada :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Luty 23, 2018, 20:18:33 pm
Ja tego tak nie wspominam. G29 miałem jakoś rok czasu, po przesiadce na T300 byłem rozczarowany, że nie ma efektu WOW związanego z jakością FFB. Dla mnie różnica działania między tymi kierownicami to głównie tak jak wspomniałem - bardziej wyczuwalne mechanizmy zębate w G29. T300 jest lekko bardziej "miękka" pod tym względem, bo mechanizm korzysta z gumowych pasków.

Sam Force Feedback bardzo podobny, i tu i tu potrafi szarpnąć, jeśli już do bym się czepiał wibracji, bo jednak trzeszczące wibracje G29 to największy minus elementów FFB tej kierownicy.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 23, 2018, 21:19:03 pm
Obstawiam że to wtedy subiektywne odczucia i każdy będzie miał inne zdanie :)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 27, 2018, 10:04:47 am
No i już wiadomo co z kierą :) padł silnik. Wymiana 170 i jeszcze gwarancje dostane ;) Koles wspomniał, że w thrustmasterze mają wadliwe te silniki i on je wymienia na produkcje innego producenta mniej wadliwe. Jak kiera sie spisze to będę mógł polecić jakby ktoś miał problem „pogwarancyjny”
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Klosz w Luty 27, 2018, 16:07:13 pm
Dobrze wiedzieć że jak coś to lepiej kupić używkę. ;)

Oby się teraz spisywała.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Luty 27, 2018, 18:04:33 pm
Dobrze wiedzieć że jak coś to lepiej kupić używkę. ;)

Oby się teraz spisywała.

Lepiej chyba kupić z najnowszej partii :) choć też nie ma gwarancji czy taki dostaniesz. Ja mam kierę z czasów jeszcze pierwszych partii kupioną jeszcze przed premierą Project Cars 1 ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Marzec 30, 2018, 08:24:10 am
499euro - nowa cena fanateca csl elite z podstawowymi pedałami i prawie pełne wsparcie dla GTS po ostatnim update  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Czerwiec 12, 2018, 08:43:30 am
https://www.fanatec.com/forum/discussion/577/our-first-stand-alone-ps4-wheel-base-is-now-available-csl-elite-wheel-base

sama baza:
https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bases/csl-elite-wheel-base-officially-licensed-for-ps4-eu.html
lub podstawowy bundle:
https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/csl-elite-ps4-starter-kit-for-pc-and-ps4.html

trochę drogo i trochę nie w czas, ale dobrze że w końcu to wydali
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 14, 2018, 10:12:01 am
https://www.facebook.com/Fanatec/videos/1803680856374569/

Będzie też taka baza DD dla ps4 cena pewnie około 1000euro  8)

Ktoś chcę kupić mojego csl'a?  ;)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Lipiec 14, 2018, 10:45:00 am
https://www.fanatec.com/us-en/wheel-bases/podium-wheel-base-dd1-usa.html  ta lepsza tylko w licytacjach będzie, domyślam się jakie ceny skoro fanatec od niedawna jest oficjalnym dostawcą dla  F1 w esporcie
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: pawel_k w Sierpień 26, 2018, 14:16:30 pm
jakby ktoś był zainteresowany to sprzedam moją kierownicę Thrustmaster T150 Ferrari Edition, do tego Wheel Stand Pro Deluxe V2. kupione w listopadzie 2017 (więc jeszcze półtora roku gwarancji), bardzo mało używane (stąd sprzedaż, nie mam zwyczajnie czasu na granie). do tego dorzucam Dirt Rally i Grant Turismo Sport.

tylko odbiór osobisty w Krakowie, mogę też za darmo podrzucić. cena 750zł za komplet kierownica+stojak+gry, bez gier 700zł
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Luty 10, 2019, 12:55:34 pm
https://www.fanatec.com/eu-en/racing-wheels/podium-racing-wheel-f1-officially-licensed-for-ps4.html
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Luty 10, 2019, 12:56:04 pm
sprzedam csl elite jakby kto chciał
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Marzec 04, 2019, 19:18:09 pm
https://www.facebook.com/Fanatec/videos/2010424669012782/?t=88   :o
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: sieq w Marzec 19, 2019, 15:54:31 pm
https://www.youtube.com/watch?v=4k5INrXPj9E
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: GoDlike w Sierpień 08, 2019, 12:34:06 pm
Ja tylko dodam, że jeśli nie chcecie kupować bardzo drogiej oficjalnie wspierane kierownicy to zainteresujcie się projektem GIMX, który współtworzę. Dzięki niemu możecie grać na każdej kierownicy, każdym padzie na ps4 i nie tylko.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: gnysek w Sierpień 08, 2019, 13:00:33 pm
Chodzi o https://blog.gimx.fr/ ?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: GoDlike w Sierpień 08, 2019, 14:05:52 pm
Tak :-)
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 08, 2019, 15:02:54 pm
Na rynku już jest bardzo sprawdzony Cronusmax DriveHub. Ile to to kosztuje i czy da radę to zastosować na Xboxie?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: GoDlike w Sierpień 08, 2019, 15:21:44 pm
Nic nie kosztuje. Adapter robisz sam za 20-30 zł z powszechnie dostępnych klonów Arduino i wgrywasz darmowe oprogramowanie. Emulacja kierownicy działa na wszystkich konsolach oprócz X360 i Xbox One gdzie ciągle męczymy się z FFB.

Pragnę zauważyć, że projekt oprócz kierownic obsługuje także emulację pada, co pozwala grać z każdą kombinacją (Pad od Xbox One na PS4/Pad od PS3 na X360), a także myszką w każdą produkcję na konsoli.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: +Centylion+ w Sierpień 08, 2019, 21:46:11 pm
Potwierdzam mam i działa(ps4).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: gnysek w Sierpień 09, 2019, 09:45:44 am
Muszę sie zainteresować, mam Logitecha GT z czasów PS3. Przy okazji - ktoś ma tę kierownicę i nawaliło mu to czerwone kółko do zmiany ustawień? Moje niestety szaleje i nie wiem, czy to da sie samemu naprawić, czy spisać na straty.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 09, 2019, 09:51:36 am
Tak żeby nie było. Trzeba jednak przyznać jedno. Nowe kierownice są o wiele bardziej precyzyjne jeśli chodzi o Force Feedback itp. Więc jak ktoś chce porządnie jeździć na kierce, ma na to finanse to lepiej kupić nową kiere pod PS4 niż bawić się w obchodzenie tego ;) Do tego pewne nieprecyzyjne tłumaczenie FFB może wyjść na takich rozwiązaniach.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Sierpień 10, 2019, 20:43:39 pm
Z innej beczki - jaki stojak polecicie do T300 RS? Składany to opcja musowa! Na allegro widziałem wiele pozycji z Wheel stand Pro, ale opisują to jako stojak do G29, więc nie wiem czy do T300 będzie mi pasować :>
Tytuł: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: grzeszczu w Sierpień 11, 2019, 08:41:18 am
Z tego co wiem to do innych modeli kierownic też mają. Podejrzewam, że różnią się tylko dziurami na śruby do podstawy kiery. Na upartego można by je samemu wywiercić, jak by się nie pokrywały i nie były za blisko siebie. Od siebie dodam, że mam Wheel Stand dla G29 i jest to idealne rozwiązanie dla osób które nie mają miejsca na ten cały bajzel. Brakuje mi tylko wygodniejszej pozycji i fotela, no ale niestety warunki są jakie są i krzesełko od stołu musi wystarczyć.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 12, 2019, 08:41:16 am
Z innej beczki - jaki stojak polecicie do T300 RS? Składany to opcja musowa! Na allegro widziałem wiele pozycji z Wheel stand Pro, ale opisują to jako stojak do G29, więc nie wiem czy do T300 będzie mi pasować :>

Ja mam Wheel Stand Pro do T300RS dedykowany, nie pamiętam gdzie kupiłem (nie Allegro). Imho lepszej "praktycznej" opcji nie ma. Trzeba tylko pamiętać by czasem śruby docisnąć co by nie latało za bardzo.

Tu cos znalazłem ale cena kosi.... Kupiłem to znacznie taniej:
https://allegro.pl/oferta/stojak-na-kierownice-wheel-stand-pro-t300-tx-6793232444

Jeszcze jest inne rozwiązanie byś kupił jakikolwiek Wheelstand i dorobił se otwory po prostu xD tam dużej filozofii nie ma.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: gnysek w Sierpień 12, 2019, 10:23:49 am
O, to może podpowiecie. Dawno temu kupiłem sobie taki stojak firmy 4FUNRACE:

(https://proline.pl/pic/4fr-gp3-g2x-2011_0.jpg)

Ale jest z nim taki problem że ten zacisk na dole w ogóle nie trzyma - i to nawet nie jak szarpnę mocniej kierownicą, tylko nawet jak nie dotykam stojaka - zaczyna się sam składać (chodzi o element po lewej):

(https://proline.pl/pic/4fr-gp3-g2x-2011_3.jpg)

Mieliście do czynienia z takim stojakiem? Może da się go jakimiś "domowymi" metodami naprawić?
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 12, 2019, 11:53:47 am
Nie ma tam na dole śrubki do dokręcenia? W moim Wheel Stand Pro zasada działania jest identyczna, ale na dole możesz "docisnąć" ten zatrzask. Wystarczy trochę kluczem pokręcić.
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: gnysek w Sierpień 12, 2019, 12:03:51 pm
No właśnie nawet jak dokręciłem, to dalej się całość ślizga. Tam jest też nawet taka guma, która powinna zapobiegać poślizgowi. Zastanawiałem się też nad zmianą zacisku, może coś już tam w nim puściło (np. gwint za słabo trzyma i jak dokręcam, to za chwilę wraca).
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 12, 2019, 12:06:27 pm
No właśnie nawet jak dokręciłem, to dalej się całość ślizga. Tam jest też nawet taka guma, która powinna zapobiegać poślizgowi. Zastanawiałem się też nad zmianą zacisku, może coś już tam w nim puściło (np. gwint za słabo trzyma i jak dokręcam, to za chwilę wraca).

No to inne rozwiązanie masz. W weel stand pro można dość mocno ją docisnąć, inaczej od 4 lat użytkowania dawno by mi się to rozjechało :D
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: andryush w Sierpień 12, 2019, 18:53:01 pm
Dodaj może jakaś dodatkowa metalową podkładkę od strony śruby.
Co do Wheel Stand Pro , to chyba jest jakiś deficyt wersji t300 na rynku, ceny są zaporowe, pod 500zł, to.lekka przesada .
Tytuł: Odp: Kierownice do PS4 - jakie?
Wiadomość wysłana przez: Mrocz w Sierpień 13, 2019, 12:58:09 pm
Dodaj może jakaś dodatkowa metalową podkładkę od strony śruby.
Co do Wheel Stand Pro , to chyba jest jakiś deficyt wersji t300 na rynku, ceny są zaporowe, pod 500zł, to.lekka przesada .

Ja swoją za około 200 kupiłem. Więc sam jestem w szoku.