Autor Wątek: Nie przerabiam, nie kradnę.  (Przeczytany 18188 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tninja

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 27-05-2008
  • Wiadomości: 360
  • Reputacja: 11
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 21, 2010, 23:33:59 pm »
http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,7482603,Z_archiwum_GC___kiedy_bedzie_polski_Xbox_Live.html
Stefanem Lampinenem - kierownikiem marketingu Xboksa w krajach rozwijających się. Ten koles twierdzil ze piractwo w Polsce to zaden problem

el becetol

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 23, 2010, 00:13:15 am »


Instynkt wyzyskiwacza  :lol:

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 23, 2010, 00:27:14 am »
Bez kitu genialne!  :lol:
ciekawe co na to MS? PR im leci w dół z prędkością światła (światłowodów).

Mrocz

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #83 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:03:13 pm »

deepthroat

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #84 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:09:44 pm »
Upadek dla mnie lepszy, bo nie muszę ściszać głosów i tak czy inaczej nic nie rozumiem. A tu niestety ja panimaju szto ani gawarjat. :(

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #85 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:42:21 pm »
http://www.gram.pl//news_8QvjGuu0_Microsoft_i_Allegro_pod_wspolna_bandera.html

No zaczyna robić się ciekawie :P
już widzę jak w opisach sprzedawanych Xboxów widnieje napis: produkt wybrakowany w Polsce  :lol:

deepthroat

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #86 dnia: Stycznia 23, 2010, 12:45:55 pm »


Wow. Poziom rzygów i wydzielin z nosa został właśnie wyrównany.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 23, 2010, 13:18:26 pm »


Wow. Poziom rzygów i wydzielin z nosa został właśnie wyrównany.

Zanim doszedłem do końca to już chcialem napisać, że w końcu jakiś filmik, w którym autor podchodzi na serio do problemu i nie robi z siebie idioty. Ale po chwili zrobił. :|

Jestem naprawdę ciekaw, czy to był pomysł Microsoftu, by robić te filmiki "z jajem" (czyt: nie wiadomo, czy autorzy tych filmików chcą, by śmiać się z nimi, czy z nich), czy też to sami autorzy wyszli z taką koncepcją, robiąc z siebie totalnych idiotów.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

deepthroat

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 23, 2010, 13:21:41 pm »
Nie od dziś wiadomo, że poczucie humoru w środowisku graczy to ciężka sprawa. :lol: Marnowanie żarcia to dla mnie głupota, marnowanie żarcia celem demonstracji "chu... wie czego" - to już szczyt.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #89 dnia: Stycznia 23, 2010, 13:27:28 pm »
Kupił jajko za swoje pieniądze, więc zrobił z nim co chciał. Czyli przerobił :angel:

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 133
  • Reputacja: 63
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 23, 2010, 14:39:49 pm »
Żenua kur**. Co za pajace muszą pracować w polskim oddziale MS skoro tak priorytetową dla nich sprawę, jaką jest walka z piractwem, przedstawiają przy pomocy jakichś matołów tłukących sobie sfermentowane kozy z nosa na głowach. Szata graficzna kampanii też w pełni profesjonalna, intro do każdego "wywiadu" z redaktorem przepiękne... Odstraszająca prowizorka.
SW-5606-3156-4802

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 28, 2010, 12:37:08 pm »
Cytuj
Wielka narada Microsoftu. Jak Ballmer potraktuje Polaków?

POLSKI PROBLEM W SERCU KOMPUTEROWEGO GIGANTA

Problem polskich graczy trafia na szczyt drabiny decyzyjnej Microsoftu. Dyrektor generalny polskiego oddziału giganta Jacek Murawski w rozmowie z tvn24.pl zdradził, że w przyszłym tygodniu o usłudze Live w Polsce będzie rozmawiał z samym szefem koncernu Steve'em Ballmerem. Przyznał, że jemu samemu zależy na tej sprawie, bo swoją konsolę łączy z internetem za pośrednictwem zagranicznego konta żony.


W połowie stycznia polski oddział Microsoftu rozpoczął akcję "Nie przerabiam - nie kradnę", która miała pobudzić do dyskusji na temat problemu nielegalnego kopiowania gier flagowej konsoli koncernu Xbox 360. Szybko się jednak okazało, że ton dyskusji nadali sami gracze, którzy domagają się od Microsoftu uruchomienia w Polsce usługi Xbox Live.

Pozwala ona użytkownikom konsoli łączyć się z internetem. Z sieci mogą za darmo i legalnie ściągać dema i zwiastuny gier, materiały filmowe poświęcone elektronicznej rozrywce, rozmawiać ze swoimi znajomymi. Mają też dostęp do serwisów Facebook czy Twitter. Przede wszystkim jednak, mogą wspólnie grać za pośrednictwem internetu.

Nie wszędzie jednak. W Polsce można kupić Xboksa 360, można też nabyć do niego gry. Nie można jednak zarejestrować się w Live na polski adres, a bez tego z grania w internecie nici.

Polacy obchodzą przepis. Twierdzą, że mieszkają w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji... Z komentarzy wynika, że najpopularniejszym miejscem zamieszkania jest ambasada RP w Londynie przy 47 Portland Place. Wybieg ten pozwala mieszkańcom naszego kraju zalogować się w usłudze i zagrać, ale dostęp do części serwisów nadal pozostaje zablokowany, bo niektóre z nich rozpoznają adres IP z którego konsola łączy się z siecią. A ten oszukać jest już znacznie trudniej.

Tvn24.pl: Dlaczego polski oddział Microsoftu oszukuje część swoich klientów?

Jacek Murawski, dyrektor polskiego oddziału Microsoftu: Jestem bardzo zadowolony, że tyle osób interesuje się Xboksem. W Polsce spodziewaliśmy się mniejszej skali kradzieży oprogramowania. Konsola jest zabezpieczona przed kopiowaniem, ale utalentowani inżynierowie poradzili sobie z tym. Mamy problem, bo bardzo mało legalnych gier sprzedaje się na tę platformę.

Nie odpowiada pan na nasze pytanie. Dlaczego Microsoft w Polsce sprzedaje wybrakowany produkt i dlaczego łączycie brak usługi Live z problemem piractwa? W Polsce usługa jest zablokowana, ale można z niej korzystać w Indiach czy Meksyku, gdzie poziom piractwa jest większy niż u nas.

Zgadzam się z większością użytkowników. Już czas, aby Xbox live został uruchomiony w Polsce.

To dlaczego go nie ma?

To skomplikowana sprawa. Wdrażanie takich produktów odbywa się stopniowo. Mamy wiele języków, wiele krajów, wiele systemów podatkowych, płatnościowych. Proszę zwrócić uwagę, że nasz konkurent Apple również nie ma usługi iTunes w Polsce, chociaż ten serwis jest dużo starszy od naszego. Ubolewam, że nie udało nam się tego wcześniej załatwić. Łączę to z problemem nielegalnych gier, bo staramy się załatwiać sprawy po kolei. Walczę o to, żeby uruchomić Live jak najszybciej, także dla mnie, bo sam jestem miłośnikiem gier.

Proszę wymienić trzy rzeczy, które zrobił Pan w tym kierunku.

To jest kwestia priorytetów decyzyjnych naszej centrali w Redmond...

Czyli polski oddział nie ma tu nic do powiedzenia?

Nasza rola jest doradcza. Musimy przedstawić potencjał rynkowy i zainteresowanie klientów. Ono jest dzisiaj duże. Większe niż rok temu. Stąd tak donośny głos użytkowników. Słyszymy go i przekazujemy dalej. Ja będę w przyszłym tygodniu w Redmond i będę ten temat poruszał...

Z kim będzie pan o tym rozmawiał?

Z szefem koncernu Steve'm Ballmerem. W Microsofcie, w połowie roku fiskalnego organizowany jest przegląd biznesu. Odbywają się rozmowy z dyrektorami oddziałów z dużych krajów, w tym z Polski.

Polska: duży kraj rozwinięty, ale bez Live. Jakie jeszcze inne kraje są w tej kategorii?

Włochy, Holandia, Szwajcaria, ale również Australia i Korea Południowa.

W tych krajach jest Xbox Live. W Polsce nie ma pokrewnej do Live usługi Games for Windows Live. To jest przejaw negatywnego stosunku wobec naszego rynku?

Myślę, że oceniają panowie nas niesprawiedliwie.

Pytamy, dlaczego kraje, które są w tej samej kategorii, mają te usługi, a my nie.

Różnie jest z różnymi produktami. Niektóre u nas są wcześniej niż w Korei Południowej, niektóre mamy po nich.

Jakie produkty otrzymaliśmy wcześniej niż Koreańczycy?

Nie mam w tej chwili danych przed sobą, aby odpowiedzieć na to pytanie. Mogę je podesłać. Nie wiem jednak, czy dla Polaków tak interesujące jest, co się dzieje w Korei. Polska nie jest traktowana gorzej. Zrobiliśmy bardzo wiele dla klientów naszych usług typu Windows Live, czyli Hotmail, Windows Messenger. Oferujemy naszym klientom 20 GB space do przechowywania swoich danych. Obsługujemy w języku polskim systemy Windows Mobile, z bardzo ciekawym serwisem MyPhone, który pozwala aktualizować telefon przez internet.

Może problemem jest to, że usługi Live nie ma w innych państwach na wschodzie Europy i gdyby Microsoft wprowadził go w Polsce, to musiałby i tam?

Nie pracujemy blokami. Blok wschodni już od 20 lat w dawnej formie nie istnieje.

Dlaczego inne usługi, które są także zagrożone piractwem mogą się pojawiać w Polsce, a te dotyczące gier na konsole - nie?

Powiedziałem o piractwie dlatego, że od paru tygodni się głowię, jak podczas rozmów w Redmond uzasadnię tak wysoki poziom piractwa w Polsce. Gry są bardzo zagrożone. Badająca tę sprawę firma BSA mówi o poziomie 56 proc w Polsce. Jako uczestnik polskiego rynku od lat miałem nadzieję, że problem będzie szybciej znikał. Ale nadal mamy z tym kłopot. To jest problem bezkarności i braku wiedzy o fatalnym wpływie piractwa na gospodarkę.

Dlaczego akcja "Nie przerabiam - nie kradnę" skierowana jest do graczy konsolowych, a nie pecetowych. Tamten rynek jest jeszcze bardziej zagrożony piractwem, bo dostęp do gier przez internet jest łatwiejszy.

Zdecydowanie większy poziom piractwa jest na rynku konsolowym niż PC. Brałem udział w wielu konferencjach dotyczących kwestii poszanowania własności intelektualnej w Polsce. Zawsze słyszę, że moja rolą może być jedynie edukacyjna. Ja nie jestem policją, nie mogę nikogo ścigać.

Ma pan dostępne potężne narzędzia rynkowe.

Staram się wykorzystać wszystkie narzędzia, jakie daje mi korporacja, aby prowadzić działalność edukacyjną. Podjęliśmy pewne działania, które spowodowały, że przynajmniej rozpoczęła się dyskusja na ten temat. Chcemy, aby wszyscy uświadomili sobie, że kopiowanie gier ma bardzo silny wpływ na ten biznes.

Szczególnie przykre jest to, że wielu młodych ludzi chwali się, że udało im się złamać zabezpieczenia. Nie sądzę, żeby również chwalili się, że udało im się ukraść komputer. A jest to identyczne zjawisko - wpływ na gospodarkę jest bardzo podobny, kodeks karny oceni je również podobnie. Chcemy prowadzić dyskusję, aby przekonać się, dlaczego tak jest.

Ta kampania szybko wymknęła się jednak spod kontroli i przeszła na temat Xbox Live, bo karzecie uczciwych klientów brakiem dostępu do tej usługi. Dlatego wielu użytkowników Xboksa zapowiada, że sprzeda swoją konsolę i kupi konkurencji. Co zrobicie, żeby ich zatrzymać?

Przykro mi to słyszeć. Ja mogę zrobić tylko jedno. Cały czas staram się zaprezentować wagę tego problemu osobom, które mogą podjąć decyzję, o wprowadzeniu usługi.

Ale czynnikiem decyzyjnym nie będą pana działania, a to, czy piractwo w Polsce spadnie.

W biznesie nie czeka się na to, co się już stało, bo wtedy zwykle jest za późno. Staramy się przewidzieć, co powinniśmy zrobić, aby byli zadowoleni klienci większej jeszcze liczby Xboksów. Jestem z nimi, też mam Xboksa. W rozmowach będę musiał jednak wyjaśnić, co się stanie w przyszłości w Polsce. Nie możemy już tłumaczyć się tym, że jesteśmy mniej zamożni. Musimy znaleźć sobie inne wytłumaczenie albo przestać kraść oprogramowanie.

Jakie jest inne wytłumaczenie?

To musi być obciach - kraść oprogramowanie.

Czy to znaczy, że musiałby być jakiś poziom gier sprzedawanych na Xboksa, po którego osiągnięciu powiecie: teraz wprowadzamy Live?

Nie, tego nie ma. Takie rzeczy, jak poziom piractwa nie zmieniają się skokowo. Nie sądzę, abyśmy nagle z prawie najgorszego w Europie miejsca - za nami są tylko Bułgaria, Rumunia i Grecja - awansowali na pierwsze miejsce w Europie.

Nie odpowiedział nam pan na pytanie...

Microsoft inwestuje bardzo dużo w rozwój. Zajmujemy pod tym względem drugie miejsce na świecie, wyprzedziła nas Toyota. Na badania wydajemy ok. 10 mld dol. rocznie. Wydaje się, że za te pieniądze bylibyśmy w stanie wszystko zrobić. Tak nie jest. Nawet przy tak ogromnym budżecie trzeba gdzieś ustawiać priorytety. Steve Ballmer w Polsce mówił, że gdyby Microsoft starał się wprowadzać wszystkie swoje produkty jednocześnie we wszystkich krajach świata, to byłyby one opóźnione, bardziej kosztowne i nie zapewniałyby niezbędnego elementu testowania.

Z Windows 7 tak zrobiliście. Nie musieliśmy w Polsce czekać na niego czterech lat.

Z Windows 7 byliśmy nawet wcześniej niż w Stanach. Mieliśmy 60-tysięczną grupę beta-testerów, zresztą z 8 mln na świecie. Jeśli chodzi o Windows, Polska była w pierwszej fali.

Z Office 2010 też tak będzie?

Tak jest. Jeszcze nawet nie wiem, czy już to wiemy, ale nie wyobrażam sobie, że było inaczej.

Swojego Xboksa ma pan podłączonego do internetu?

Mam, ale zarejestrowany jest na konto żony. Mieszkaliśmy przez wiele lat za granicą i ona wciąż ma konto Hotmail, które nie ma polskiego adresu. Używam jednak tylko usługi darmowej, nie płatnej.

To kiedy legalnie zacznie pan korzystać w Polsce z usługi Live?

Moją aspiracją jest, abyśmy na gwiazdkę mieli konsolę z Xbox Live. Obiecuję, że za dwa tygodnie przekażę więcej szczegółów.

http://www.tvn24.pl/-1,1640365,0,1,wielka-narada-microsoftu-jak-ballmer-potraktuje-polakow,wiadomosc.html

W dużym skrócie: stek bzdur i nadzieja, że Live pojawi się w Polsce na gwizdkę. Dla przypomnienia - mamy styczeń.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 28, 2010, 12:54:19 pm »
Cytat: Jacek Murawski
Zdecydowanie większy poziom piractwa jest na rynku konsolowym niż PC.

:hihi: Kłamczuszek.


Swoją drogą, gdy akcja "nie sprzedaję wybrakowanego sprzętu" ruszyła, wiele osób tutaj mówiło, że po co, że i tak nic nie zdziałają. Ale jednak zdziałali. Ruszyli machinę i nawet media niezwiązane z grami zainteresowały się brakiem tej usługi w Polsce; raczej nie pamiętam, żeby jakikolwiek magazyn czy serwis o grach w Polsce tak agresywnie rozmawiał z Micorosft Polska o tej sprawie.

Czytanie powyższego wywiadu aż mi poprawiło humor. Takiego steku bzdur, wykrętów i wymigiwania się od odpowiedzi to chyba nawet na komisjach śledczych zobaczyć nie można.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2010, 12:56:10 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:10:08 pm »
Cytuj
Wielka narada Microsoftu. Jak Ballmer potraktuje Polaków?
Tvn24.pl: Dlaczego polski oddział Microsoftu oszukuje część swoich klientów?

Jacek Murawski, dyrektor polskiego oddziału Microsoftu: Jestem bardzo zadowolony, że tyle osób interesuje się Xboksem. W Polsce spodziewaliśmy się mniejszej skali kradzieży oprogramowania. Konsola jest zabezpieczona przed kopiowaniem, ale utalentowani inżynierowie poradzili sobie z tym. Mamy problem, bo bardzo mało legalnych gier sprzedaje się na tę platformę.

Nie odpowiada pan na nasze pytanie. Dlaczego Microsoft w Polsce sprzedaje wybrakowany produkt i dlaczego łączycie brak usługi Live z problemem piractwa? W Polsce usługa jest zablokowana, ale można z niej korzystać w Indiach czy Meksyku, gdzie poziom piractwa jest większy niż u nas.

Zgadzam się z większością użytkowników. Już czas, aby Xbox live został uruchomiony w Polsce.

To dlaczego go nie ma?

To skomplikowana sprawa. Wdrażanie takich produktów odbywa się stopniowo. Mamy wiele języków, wiele krajów, wiele systemów podatkowych, płatnościowych. Proszę zwrócić uwagę, że nasz konkurent Apple również nie ma usługi iTunes w Polsce, chociaż ten serwis jest dużo starszy od naszego. Ubolewam, że nie udało nam się tego wcześniej załatwić. Łączę to z problemem nielegalnych gier, bo staramy się załatwiać sprawy po kolei. Walczę o to, żeby uruchomić Live jak najszybciej, także dla mnie, bo sam jestem miłośnikiem gier.

Szkoda, że nie zapytali go, dlaczego Sony nie miało żadnych problemów z uruchomieniem swojej usługi :hihi: :hihi: Ciekawe co by powiedział :P

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 28, 2010, 13:11:52 pm »
Jak napisałem w temacie o X360: TPB, wpisujemy ME2, wersja PC ma 30k leecherów, wersja na X360 - 2.5k. :hihi:

EDIT: Sony powinno zrobić akcję "Solidarni z graczami X360" i na 30 minut odłączyć polski PSN. Po czym dać reklamę "Graczy zapraszamy do świata PSN. W Polsce. Już teraz."
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2010, 13:13:44 pm wysłana przez Castor Krieg »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 28, 2010, 17:20:23 pm »
Jestem w ciężkim szoku, wielkie brawa dla TVN 24  :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 28, 2010, 19:14:33 pm »
Jestem w ciężkim szoku, wielkie brawa dla TVN 24  :)

Generalnie to teraz muszą wprowadzić w Polsce Xbox Live najlepiej do wakacji... Microsoft zrobił sobie ogromną anty reklamę, w najbliższym czasie większość ludzi kupi produkt konkurencji a nie Xbox'a... Ba Nawet jak wykonają Xbox Live w Polsce, to też nie wiadomo na jakim to będzie poziomie... Bo coś czuje, że nie kupimy tam wszystkiego co jest dostępne w USA i UK :wink:

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 28, 2010, 19:32:29 pm »
Potężnie przycisnęli i chwała im za to.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 28, 2010, 20:28:12 pm »
Osobiscie uwazam, ze  wprowadzenie xbox live jest obecnie kompletnie bez sensu. Osoby, ktore juz posiadaja wlasne konta nie beda mogly ich przeniesc do polskiego live. O masowym porzucaniu starych kont, na rzecz polskiego nie ma co nawet marzyc. Znajac zycie i tak na polskim livie nie bedzie  polowy contentu, ktory jest dostepny w us, czy uk. Najwiekszy sens ma uruchomenie live'a podczas premiery kolejnej konsoli MS na naszym rynku.  

PS. Oczywiscie tylko wtedy, gdy posiadajac powiedzmy X720 aktualne konta nie beda z nim kompatybilne. Jesli beda dzialac to powinni uruchomic jak najszybciej.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2010, 20:31:18 pm wysłana przez bebbop »

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 28, 2010, 20:29:58 pm »
Brak możliwości przeniesienia konta to nie problem. Ludzie po prostu założą specjalnie konta na Polskę, żeby móc ściągać dodatki bez tej je/anej blokady, oraz dlc do polskich wersji, jak AC2 na przykład. Dlatego nie mów, że live w Polsce nie ma sensu, bo ma, i to ogromny.

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 28, 2010, 20:42:26 pm »
Brak możliwości przeniesienia konta to nie problem. Ludzie po prostu założą specjalnie konta na Polskę, żeby móc ściągać dodatki bez tej je/anej blokady, oraz dlc do polskich wersji, jak AC2 na przykład. Dlatego nie mów, że live w Polsce nie ma sensu, bo ma, i to ogromny.
Wydaje mi sie, ze blokade mogliby sciagnac bez wprowadzania live'a. Byla chyba taka akcja z GOW2. Ludzie nie mogli sciaganc jakiegos dodatku, opierdzielili Mirskiego i w ciagu kilku h dodatek byl dostepny dla polskich graczy. DLC dla polskich wersji to dobry argument  ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 22, 2010, 11:25:30 am »
Nie miało być jakiegoś info do końca lutego?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 22, 2010, 11:27:26 am »
na stronie jest licznik. aktualnie 9 dni, 3 godziny.

el becetol

  • Gość
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #103 dnia: Marca 03, 2010, 19:59:24 pm »
Licznik dobił do zera i jest odpowiedź Microsoftu:

Cytuj
Microsoft, a szczególnie dział zajmujący się Xbox 360, bardzo docenia pasję i zaangażowanie jaką wykazują polscy użytkownicy naszych produktów , w tym usługi Xbox Live. Chcemy zapewnić, że rok 2010 będzie przełomowym rokiem dla naszej konsoli. Naszym celem jest zapewnienie polskiej społeczności graczy na Xbox 360 jak najlepszych, interaktywnych doświadczeń. W tej chwili finalizujemy plany związane z przyszłymi działaniami na polskim rynku i zamierzamy je ogłosić na najbliższych targach E3, w czerwcu tego roku. Fani Xbox 360 już wktórce mogą się spodziewać informormacji o tym, jak zamierzamy przenieść rozrywkę związaną z Xbox 360 w Polsce na inny, jeszcze lepszy poziom.

Źródło: http://www.wewantlive.com/






Mój komentarz: "..."

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #104 dnia: Marca 04, 2010, 01:13:08 am »
Lepiej czytać na forum poly:

http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,3735.msg91371.html#msg91371

Niezły cyrk - z próbą "przekupienia" organizatorów kontrakcji wyjazdem na E3 włącznie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #105 dnia: Marca 04, 2010, 06:24:09 am »
Lepiej czytać na forum poly:

http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,3735.msg91371.html#msg91371

Niezły cyrk - z próbą "przekupienia" organizatorów kontrakcji wyjazdem na E3 włącznie.

Było do przewidzenia. No cóż, Microsoft, powodzenia z następną konsolą. :lol:

Macie: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=389230 , cholera poczułem się w obowiązku. :lol:
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2010, 07:47:20 am wysłana przez Castor Krieg »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #106 dnia: Marca 04, 2010, 09:52:27 am »
to som jakies joja

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #107 dnia: Marca 04, 2010, 17:38:22 pm »
Cytuj
Robson
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
   
   
Odp: "Nie przerabiam - nie kradnę"
« Odpowiedz #2996 : Marzec 03, 2010, 18:00:52 »
   
Moje propozycje na to co dalej są takie:

1. Jak najbardziej nagłośnić odpowiedź Microsoftu i sposób w jaki nas potraktowano. Postarać się by sprawa znów dotarła do TVNu, postarać się przeprowadzić niewygodne wywiady, rozliczać Microsoft Polska z każdego wypowiedzianego na ten temat słowa.

2. Zebrać ze społeczności graczy jak najwięcej opinii, opublikować je na stronie WWL podobnie jak to miało miejsce na samym początku. Opisać jak najwięcej przypadków przejścia do konkurencji.

3. Skontaktować się z SCEP w sprawie kampanii reklamowej PSN, która w jasny sposób określi niezorientowanym konsumentom, która konsola obejmuje pełne wsparcie usług sieciowych.

4. Skontaktować się bezpośrednio z Redmont, przedstawić im stanowisko polskich graczy na odpowiedź Microsoftu, domagać się odwołania pracowników Microsoft Polska odpowiedzialnych za Live i natychmiastowego zniesienia blokad regionalnych oraz zubażania cen gier.

5. Jak najbardziej nagłaśniać przypadki okrojonych wersji gier i zablokowanych dodatków, tworzyć czarny PR przy okazji takich

6. Skontaktować się z Ubisoftem i jasno określić swoje niezadowolenie z polskich wersji gier oferowanych przez tego wydawcę (gry z EA mają wszystkie kody), postarać się by omijali brak Live w Polsce.

7. Zbojkotować najbliższy Xbox Fun Day (bez względu na to co będzie się działo na E3).

AMEN KUŹWA JEGO MAĆ !!!!  :mad: S U K I N S Y N Y !

Castor - świetna robota :)

http://gry.wp.pl/wiadomosci/uaktualniono-rozmawiamy-z-przedstawicielem-wewantlive-wewantlive-cos-sie-konczy-nic-sie-nie-zaczyna,46702,1.html - polecam
« Ostatnia zmiana: Marca 04, 2010, 17:55:18 pm wysłana przez szmajdzik »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #108 dnia: Marca 04, 2010, 18:16:26 pm »
Jakże waleczni są fani X0. M$ ma w dupie graczy w PL i pogódźcie się z tym. Bez przesady z tymi akcjami pisania do Sony itp. M$ zawsze taki był, jest i będzie. Ta firma od początku swojego istnienia znana jest ze swoich nieczystych zagrywek więc nic tutaj szokującego.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 04, 2010, 18:20:41 pm »
a ja się nie zgodzę, bo to że ma graczy w dupie to racja (każdy ma, liczy się tylko hajs), ale widzę sens w nagłaśnianiu akcji, robieniu czarnego pr itd. jak ktoś cię rucha w dupe to warto o tym powiedzieć. inaczej może być tylko gorzej.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 04, 2010, 18:23:25 pm »
A nie lepiej po prostu kupić PS3?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 04, 2010, 18:39:07 pm »
To też, ale chyba dobrze jest narobić trochę bajzlu komuś, kto ewidentnie nie traktuje Cię poważnie (a powinien).
PSN ID: WojtqGO

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 04, 2010, 21:39:36 pm »


 :lol:

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 04, 2010, 23:15:22 pm »
A nie lepiej po prostu kupić PS3?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

przecież to nie rozwiązuje problemu na linii klient-microsoft o_O

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 07, 2010, 22:42:08 pm »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 09, 2010, 15:59:12 pm »
Widzieliście?

http://kotaku.com/5488926/microsoft-poland-is-pissed-off

Nieźle.

EDIT: Na Destructoid też jest.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2010, 20:09:17 pm wysłana przez Castor Krieg »

Niebieski

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-09-2006
  • Wiadomości: 2 182
  • Reputacja: 1

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nie przerabiam, nie kradnę.
« Odpowiedź #117 dnia: Marca 12, 2010, 21:00:23 pm »
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7656313,Xbox_LIVE_w_Polsce_jeszcze_w_tym_roku_.html

Zobaczymy
Cytuj
AKTUALIZACJA: Otrzymaliśmy odpowiedź: "Microsoft nie komentuje plotek i spekulacji".
choć fajnie jak by się potwierdziło, konkurencja dla SCEP by się przydała :)