Autor Wątek: Zakup gier wysyłkowo za granicą ?  (Przeczytany 7423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« dnia: Sierpnia 29, 2005, 11:02:01 am »
Witam.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem konsoli ps2 slim. Przeglądając forum szukałem informacji o jakichś fajnych grach komputerowych głównie RPG. Znalazłem informacje o grach takich jak Xenosaga, Disagea, Star ocean 3, FFX . Niestety gry takie są stosunkowo trudno dostępne (przynajmniej w kielcach). Na forum spotkałem się z opiniami osób które kupowały takie gry za granicą (za oceanem) i twierdziły że są tam stosunkowo tanie. Ponieważ nie kupowałem nigdy nic poprzez internet (poza allegro) mam parę pytań odnośnie takiej formy sprzedaży.
Moje pytanka są następujące
- czy moglibyście podać jakieś adresy sklepów w których coś kupowaliście poza polską.
- jaki był koszt przesyłki ( ktoś mi powiedział że przy zakupach za granicą trzeba płacić cło)
Dziękuje za uwagę i przepraszam za zawracanie głowy jeżeli ten watek uważacie za niepoważny.
  :)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2005, 11:05:45 am »
Disagea jest na ultimie, za 199zl star ocedan 3 tez chyba jest,a FFX kupisz w kazdym sklepie

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
W zasadzie to pytałem o wysyłkowe sklepy poza granicą.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2005, 12:00:18 pm »
W zasadzie to pytałem o wysyłkowe sklepy poza granicą polski ale w nawiązaniu do.
Cytat: "walker_san"
Disagea jest na ultimie, za 199zl star ocedan 3 tez chyba jest,a FFX kupisz w kazdym sklepie

Byłem chyba we wszystkich sklepach w kielcach (w każdym razie w tych o których wiem + Media Markt + empik) i jakos nie znalazłem FFX.
A co to jest ultimia :?:

selene

  • Gość
Re: W zasadzie to pytałem o wysyłkowe sklepy poza granicą.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 29, 2005, 12:02:53 pm »
Cytat: "fannane"
A co to jest ultimia :?:

www.ultima.pl
Polski sklep wysylkowy. Maja FFX w calkiem fajnej cenie. Disgaea, Star Ocean i pare innych fajnych RPG tez jest  :)

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Re: W zasadzie to pytałem o wysyłkowe sklepy poza granicą.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 29, 2005, 12:08:47 pm »
Wielkie dzięki za informacje.   :D

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 29, 2005, 23:26:29 pm »
Szukaj najpierw w Polsce, w sklepach wysyłkowych i na allegro. Jak nie znajdziesz nic, to polecam eBay- gierkę kupisz i za 20 zł, ale za wysyłkę zapłacisz 80...

Nesser

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-07-2005
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #6 dnia: Września 02, 2005, 11:05:08 am »
Ja tam zawsze za grami jeździlem po marketach, ewentualnie na allegro szukalem. Za granica rzeczywiscie gier mozna dostac sporo i po lepszych cenach, ale za cene przesylki masz ta sama gre w Polsce i jeszcze Ci na druga zostanie.
Miejsce na podrobienie mojego podpisu: _________.

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #7 dnia: Września 02, 2005, 11:10:54 am »
Większość gier można spokojnie dostać w Polsce.
Polecam zakupić Psx Extreme albo Neo + i zapoznać się z ogłaszającymi się tam sklepami.

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Czy kupowaliście gry komputerowe wysyłkowo za granicą?
« Odpowiedź #8 dnia: Września 02, 2005, 13:14:48 pm »

Celem bieżącego wątku była z mojej strony uzyskanie informacji na temat sklepów z poza polski z  którymi przeprowadzaliście jakieś transakcje. Ale skoro już zacząłem ten temat to pociągnę go dalej. Może ktoś kupował już jakieś gry za granicą i umieści w tym wątku informacje gdzie.

Wracając do tematu odnośnie kosztów to mógłbym z nimi polemizować

Porównajmy ceny i dostępność towarów w dwu sklepach prowadzących sprzedaż wysyłkową:
:twisted:
Pierwszy z nich  znajduje się w USA (nic w nim jeszcze nie kupowałem to jedynie fragment oferty z ich www).


Playstation 2    Star Ocean: Till The End Of Time    $19.99
Playstation 2    Front Mission 4              $14.39
Playstation 2    Xenosaga                      $16.99
Playstation 2    Dark Cloud                      $19.99
Playstation 2    Wild Arms 3                      $18.69
                    Subtotal:    $90.05
               Air Mail to Poland Shipping:    $16.99
               
                     Total:    $107.04

Czyli razem :    $107.04 * 3,1609 =    338,35 PLN + (cło ???)


Drugi z nich znajduje się w Polsce. www.ultima.pl
(nic w nim jeszcze nie kupowałem to jedunie oferta z ich www).


   Star Ocean: Till The End Of Time        PLN 189.00 (promocja)
    Front Mission 4              niedostępna
    Xenosaga             niedostępna
    Dark Cloud             niedostępna
   Wild Arms 3             PLN 119.00 (promocja)


   Total:    189.04 + 119.00 + koszt wysyłki  = 308.04 PLN + koszt wysyłki


Nie wiem tylko ile (czy) przy zakupie mam zapłacić cła i podatku. Ponadto przydała by mi się informacja o jakims sprawdzonym sklepie w któryk ktoś dokonywał już zakupów.

Co prawdza ceny niektórych gier są zbliżone (zwłaszcza nowych) np Disgaea: Hour Of Darkness (z wysyłka)  $64.34=199.40   w ultumie 199zł ale nieco starsze gry sie chyba powinno opłacąć zamówić szczególnie biorąc pod uwagę że koszt przesyłki kilku gier w jednej paczce jest niższy niż kilku przesyłek.:wink:

A odnośnie allegro to właśnie „kupiłem” na nim grę Final Fantasy X. Mimo że od wysyłki która miała być priorytetem upłyneło już prawie 2 tygodnie pomimo wpłaty pieniędzy gry jak dotąd nie otrzymałem więc tak super to z tym allegro to nie jest chyba wolę kupować w sklepach.


Pozdrawiam i dziekuje za uwagę oraz odpowiedzi w tym wątku.  :D

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #9 dnia: Września 02, 2005, 13:41:38 pm »
Na zakupy w sklepach amerykańskich lepiej uważaj ,bo jeśli masz nieprzerobioną konsolę PAL to jedynie zapłaczesz.....

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
To chyba ogranicze się do sklepów wysyłkowych z europy.
« Odpowiedź #10 dnia: Września 02, 2005, 14:22:39 pm »
Dzięki za informacje. Muszę przyznać, że jestem lamerem w sprawach konsol ale telewizor mam japońskiej prodykcji i  posiada in obsługę pal secam i ntsc a więc myślałem że gry da się uruchomić.
Cytat: "dcf"
Na zakupy w sklepach amerykańskich lepiej uważaj ,bo jeśli masz nieprzerobioną konsolę PAL to jedynie zapłaczesz.....


- Czy to oznacza, że konsola bez przeróbek nie będzie czytała gier w formacie NTSC?.  
- Wobec tego czy gra zakupiona na terenie francji będzie w polsce działać przecież tam jest system SECAM? (a oferty kilku gier z francji widziałem na allegro)?
- A tak na marginesie to o jakiej przeróbce myślisz (np ripper, modulator, czy innej)?

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 02, 2005, 14:26:41 pm »
na nieprzerobionej konsoli pal odpalisz tylko gierki w sytemie pal.

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #12 dnia: Września 02, 2005, 14:34:55 pm »
Europa = PAL
USA i Japonia = NTSC

Gier PAL nie odpalisz na konsoli NTSC i na odwrót.

I jeszcze jedno - gry NTSC odpalone na konsoli PAL (przerobionej) chodzą czarno białe i trzeba się zaopatrzyć w kabel RGB żeby grać w kolorze.
Ważny jest też telewizor bo niektóre nie obsługują 60 Hz i mimo posiadania kabla nie będzie koloru.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 02, 2005, 14:39:18 pm »
Cytuj
Dzięki za informacje. Muszę przyznać, że jestem lamerem w sprawach konsol ale telewizor mam japońskiej prodykcji i posiada in obsługę pal secam i ntsc a więc myślałem że gry da się uruchomić.


Nie da

Cytuj
Czy to oznacza, że konsola bez przeróbek nie będzie czytała gier w formacie NTSC?.


Tak

Cytuj
Wobec tego czy gra zakupiona na terenie francji będzie w polsce działać przecież tam jest system SECAM? (a oferty kilku gier z francji widziałem na allegro)?


Ale odczep sie od tego secam...
W Europie jest system PAL- i nieważne w którym miejscu na tym kontynencie kupisz gierkę i tak ci będzie działać (choć nie zawsze będziesz miał opcję zmiany języka- zależne od tytułu)

Cytuj
Air Mail to Poland Shipping: $16.99

Total: $107.04


A nie płacisz jeszce za każdą przesyłkę (za każdą grę) dodatkowo ok 2$, 3$  ?
Ubezpieczenie jest wliczone (ok 5$) ?


Cytuj
A odnośnie allegro to właśnie „kupiłem” na nim grę Final Fantasy X. Mimo że od wysyłki która miała być priorytetem upłyneło już prawie 2 tygodnie pomimo wpłaty pieniędzy gry jak dotąd nie otrzymałem więc tak super to z tym allegro to nie jest chyba wolę kupować w sklepach.


Bo na allegro trzeba jeszcze umieć kupować...
Sprawdzaj kontrahenta, żądej nr. telefonu, kupuj za pobranie, a jeśli ma 0, bądź 2 komentarze i sprzedaje nagle gierkę za ponad 100 zł, to lepiej zrezygnuj...
Btw. Dogada się z gościem.
Nie masz kontaktu z nim, bądź nie możesz się dogadać?
Zabierasz dowód wpłaty z banku, drukujesz stronke z aukcją która wygrałeś, ew. maile i idziesz na policję.
Allegro ci zwróci poniesiona koszta- jeśli zostanie wszczęte dochodzenie.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 02, 2005, 15:10:03 pm »
Cytat: "_Music"
Cytuj
Dzięki za informacje. Muszę przyznać, że jestem lamerem w sprawach konsol ale telewizor mam japońskiej prodykcji i posiada in obsługę pal secam i ntsc a więc myślałem że gry da się uruchomić.


Nie da

MOżna ,ale trzeba miec program odpowiedni...

fannane

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-08-2005
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Przekonaliście mnie.
« Odpowiedź #15 dnia: Września 02, 2005, 15:31:26 pm »
Dobra
Przekonaliście mnie. Nie ma sensu przynajmniej jeżeli chodzi o gry komputerowe dokonywać zakupów w USA. Będę polował w polskich sklepach za grami w promocji.  A swoją drogą to ciekawe jak ceny (prawie) takiego samego produktu różnią się w obrębie świata.

A tak na marginesie dowiedziałem się że jeżeli wartość przesyłki podana przez sprzedającego nie przekracza  (zastrzegam się że informacja ta pochodzi 3 ręki) około 100 PLN lub nieco więcen gdy na nalepce jest dopisek "gift" to nie jest oclana, przy wartości wyższej  płaci się cło i 22% VAT, których wartość może wynieść nawet 100% zadeklarowanej kwoty (nie wiem ile konkretnie jakie są stawki cła od płyt cd). Ocleniu nie podlegają jedynie części komputerowe.  Dowiedziałem się o tym z relacji znajomego który kupował aparat na bestbuy.com i otrzymał z biura celnego wezwanie do zapłaty cła.

Cytuj
Air Mail to Poland Shipping: $16.99
Total: $107.04
A nie płacisz jeszce za każdą przesyłkę (za każdą grę) dodatkowo ok 2$, 3$  ?
Ubezpieczenie jest wliczone (ok 5$) ?


Płacę

To była pierwsza firma sprzedająca gry przez internet którą znalazłem. http://www.cduniverse.com . Koszt Przesyłki do polski wyniósł tyle ile podałem (policzyłem kalkulatorem z ich strony podając jako cel Polskę).

W opisie znalazła się informacja że:

Cytuj

Games Universe can ship your order to almost anywhere in the world. Remember that you are responsible for any taxes, duties, or customs fees charged by your local government. We must place a green customs sticker on all international orders. This sticker lists the contents as "Audio Compact Discs". We must fill in the value of the order on this sticker (shipping charges are excluded). We cannot declare an incorrect value on your shipment, and all packages must be declared as merchandise.

Western Europe                 first item   next item
Standard     3-10 Days     6.99     1.50
Priority      4-6 Days       10.95    2.25
Expedited    3-5 Days    24.00    2.50
Express    1-3 Days    27.00    2.50

ale o ubezpieczeniu to nie doczytałem.
Cytuj

Bo na allegro trzeba jeszcze umieć kupować...
Sprawdzaj kontrahenta, żądej nr. telefonu, kupuj za pobranie, a jeśli ma 0, bądź 2 komentarze i sprzedaje nagle gierkę za ponad 100 zł, to lepiej zrezygnuj...
Btw. Dogada się z gościem.
Nie masz kontaktu z nim, bądź nie możesz się dogadać?
Zabierasz dowód wpłaty z banku, drukujesz stronke z aukcją która wygrałeś, ew. maile i idziesz na policję.
Allegro ci zwróci poniesiona koszta- jeśli zostanie wszczęte dochodzenie.


Tak się niestety złożyło, ze ten sprzedający miał 19 komentarzy i wszystkie były pozytywne Nigdy niczego nie można być pewnym. Co do kontaktu to mam z nim kontakt ale wydaje mi się że coś kręci bo twierdzi że wysłał grę (ale nie sam ale dał jakiemuś koledze do wysłania) i poczta ją zgubiła. Zaproponowałem mu by zgłosił reklamacje na poczcie tak jak jest to w instrukcji z allegro.
Swoją droga masz racje musze być bardziej ostrożny w zakupach przez internet.
Pozdrawiam.

 :)

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 02, 2005, 16:21:57 pm »
Cytat: "fannane"
Ocleniu nie podlegają jedynie części komputerowe. Dowiedziałem się o tym z relacji znajomego który kupował aparat na bestbuy.com i otrzymał z biura celnego wezwanie do zapłaty cła.


Da się to ominąć - musisz wysłać maila do sprzedawcy i poprosić o oznaczenie przesyłki jako GIFT. "Prezenty" nie podlegają ocleniu.

Jeśli już kupować za granicą to na angielskim Ebayu albo też w Australii (tam też mają system PAL).

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #17 dnia: Września 02, 2005, 18:11:55 pm »
Cytuj
MOżna ,ale trzeba miec program odpowiedni...


Tak, ale fann mówił o czystej konsoli- bez żadnych programów i przeróbek

Cytuj
A swoją drogą to ciekawe jak ceny (prawie) takiego samego produktu różnią się w obrębie świata.


Znacznie- kupowałem gry na advanca (nowości) za... 10- 15$  U nas nówka- 140 zł na dzień dobry
Zresztą każdy większy sklep ma różne przeceny (mi najbardziej odpowiadał GameStop)- MGS2 na ps2 za 10$? Yeahh....

Cytuj
poczta ją zgubiła. Zaproponowałem mu by zgłosił reklamacje na poczcie tak jak jest to w instrukcji z allegro.


Jak poczta zgubiła, to wysyłający na tym traci (chyba że ubezpieczył przesyłkę- ale tego się przeważnie nie robi)

Cytuj
Da się to ominąć - musisz wysłać maila do sprzedawcy i poprosić o oznaczenie przesyłki jako GIFT. "Prezenty" nie podlegają ocleniu.


Fakt. Możesz też poprościć by zdarł np. folię z gierek, by kontrol się nie przyczepił (czasem otwierają i sprawdzają)

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #18 dnia: Września 02, 2005, 20:51:12 pm »
Cytat: "_Music"
Tak, ale fann mówił o czystej konsoli- bez żadnych programów i przeróbek

Ten program jest w 100% legalny ,sprzedają go normalnie w sklepach ,od firmy Datel (ci od AR)  :roll:

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Zakup gier wysyłkowo za granicą ?
« Odpowiedź #19 dnia: Września 03, 2005, 07:57:01 am »
No są tam jakieś import playery...