Autor Wątek: Alien Rage  (Przeczytany 10764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #40 dnia: Lipca 13, 2013, 08:19:39 am »


Temat bardzo aktywny, także napisze tylko że niedługo będzie duże preview w jednym z największych polskich pism o grach. I już więcej nie męcze, bo najwyraźniej gra sie wam nie podoba  :angel:

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 21, 2013, 11:00:09 am »
Nie pracuje już co prawda w City, ale niedawno przeszedłem giere na ps3 także skrobne opinie.

Historia jest maksymalnie banalna i w zasadzie opowiedziana jest tylko w audiologach, których i tak sie nie słucha bo nie można ich zabrać ze sobą tylko trzeba czekać przy takim pare minut i stać jak kołek żeby sie nagranie skończyło. Przejście gry zajęło mi jakieś 5h na normalu, ale i tak ginąłem często także polecam zacząć od najniższego poziomu trudności. Bo dla kogoś kto wcześniej nie grał w Alien Rage, na pewno będzie ciężko.

Gameplay mi osobiście sie podoba. Gra jest mocno liniowa, ale zróżnicowane bronie i ciekawe strzały alternatywne pozwalają na radosną rozpierduche. Pomaga w tym przeciętne AI, bo przeciwnicy aż pchają sie pod celownik. Da sie naprawde fajne akcje robić.
Grafika na ps3 jest co najwyżej dobra (na pc wygląda duużo lepiej). Ale po godzinie grania rzygać sie chce od patrzenia na tą gre. Powodem jest jednakowe oświetlenie niemal wszystkich leveli. Każde pomieszczenie i każda broń ma w zasadzie tylko dwa kolory, pomarańczowy i niebieski  :roll:
Udźwiękowienie jest jak z filmu klasy B, także jakaś tam muza leci i pasuje do akcji, ale nic nie zapada w pamięć.

Gra podzielona jest na krótkie levele. Przejście każdego to jakieś 20minut. Taka konstrukcja dobrze oddaje jak powinno się grać w Alien Rage żeby czerpać z gry przyjemność.
Czyli jak skończyło się wszystkie gry AAA i ma się ochote postrzelać, to można przysiąść do Alien Rage na te 20/40minut i wyłączyć.
Mi ta gra dobrze sie sprawdziła jako produkt do ogrywania w przerwie między dużymi tytułami, także za tą cenę moge ją polecić. (Ale pracowałem przy niej, więc pewnie zawyżam ocene)

Największymi wadami są:
- częste bugi (postać patrzy na ciebie i nie wie co robić, kończyny lewitują w powietrzu itd)
- nudne levele (oświetlenie)

Na odchodne z firmy taki zwiastun sobie nagrałem z muzą z trailera ballet of death z kz2. Miał być dla jaj, ale może kogoś zachęci  :P





A tu pare screenów z wersji pc, znalezione na różnych forach (Wrzucam bo ładnie oddają bogatą kolorystykę  :lol:):
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 16, 2013, 13:57:24 pm »
Ja właśnie zamierzam kupić Alien Rage, ogram dopiero w marcu jak wrócę do Polski i swojej PS3 ale cena z ps+ skusiła mnie na tyle, że kupię już teraz ^^ 18,02 zł za fps`a głównie do rozwałki przemawia do mnie, bo już dawno miałem ochotę zagrać w grę nastawioną głównie na rozpierduchę :) a akurat po Bulletstormie nie znalazłem nic ciekawego w tym temacie.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 16, 2013, 21:13:08 pm »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 17, 2013, 12:20:45 pm »
Niezłe, ale osobiście jestem fanem tego materiału :

 :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 17, 2013, 18:12:09 pm »
Hah niezłe... W sumie gra wizualnie wygląda całkiem całkiem.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 18, 2013, 22:12:09 pm »
Sciagnalem demo ze Steam. Fajnie sie zapieprza niczym z motorkiem w dupie i wali do wszystkiego co sie rusza. Wyglada dosyc fajnie i jako tytul, w ktory mozna pograc przez pol godziny sprawdza sie idealnie. Obadam jeszcze na wyzszych poziomach trudnosci, bo na wymagajacym nie zginalem ani razu. Rozpierducha dosyc fajna i morda sie sama w grymas radosci uklada. Tylko przeciwnicy jacys tacy bez wyrazu. Ni to locusty z Gearsow ni malpy na sterydach - takie "chujwieco". 

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Alien Rage
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 10, 2014, 15:18:00 pm »
Przypomniał mi się stary filmik, jeszcze z czasów kiedy za Alien Feara odpowiadał w całości bydgoski team.
A później powstał z tego AAA szuter.  :angel:

EDIT: Jednak okazuje się, że nie mogę takich rzeczy pokazywać  :roll:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2014, 16:46:39 pm wysłana przez Madman »