Autor Wątek: Przyszłość current-genów  (Przeczytany 6296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« dnia: Września 01, 2005, 23:19:55 pm »
Wszyscy już myślą o następnej generacji konsol a na obecne maszynki ukaże się przecież jeszcze troche ciekawych gier...ich ilość zależy od danej platformy, najlepsze pod tym względem jest PS2 na które wyjdzie jeszcze cała masa gier multiplatformowych oraz jeszcze potężnych exclusive'ów!Dobrze jest również z X'em na którego ukażą się tytuły multiplatformowe a i kilka exclusiveów się znajdzie...w najgorszej sytuacji są posiadacze GCN...multiplatformówek jak na lekarstwo a i exclusiveów również...Czy zatem warto spieszyć się po next geny czy wysączyć wszystkie możliwe soki z obecnych platform...

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #1 dnia: Września 02, 2005, 07:20:50 am »
Na obecnych platformach jest jeszcze w piz*u gier do pogrania więc next geny nie są mi potrzebne.
Faktem jest jednak że Current geny będą od teraz coraz bardziej lekceważone i wkońcu umrą jak PSX  (choć tym razem ten proces będzie trwał wolniej).

lupinator

  • Gość
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #2 dnia: Września 02, 2005, 19:10:08 pm »
Już to mówiłem i powiem jeszcze raz ;)
Obecna generacja ma się wyśmienicie :) szczególnie PS2 pod względem gier to 9.5 . X dał bym 7.9 a GC 5.9 (jeszcze Zelda :D) Myślę ze 3 konsole "umrą" troszke po ukazaniu się PS3 (GC troche wcześniej)
jednym słowem (a właściwie to znowu paroma ;)) posadacze X mogą czuć się spokojnie jeszcze po dość wczesnej premierze 360, posiadacze GC lepeiej niech kupią X360 lub poczekają na PS3 jeśli chcą mieć jakąś "żywą" kosole w domu. Posiadacze PS2 mogą spokojnie wytrwać ze swoją czarnulą do PS3 lub dłużej (jeśli chcą) a posiadacze wszystkich konsol mają jeszcze duzo czasu zanim będą musieli wybrać się do sklepu po nex geny :)

james

  • Gość
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #3 dnia: Września 02, 2005, 19:17:49 pm »
wg mnie w zakupie next gena nie trzeba sie kierowac grami na current geny bowiem zapewne bedziemy mogli zagrac w gry z xa i ps2 na ich przyszlych odpowiednikach wiec mozemy miec next- geny i giercowac w klasyki bez straty nowych gier

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #4 dnia: Września 02, 2005, 19:39:01 pm »
Cytat: "Arcadio"
Na obecnych platformach jest jeszcze w piz*u gier do pogrania więc next geny nie są mi potrzebne.
Faktem jest jednak że Current geny będą od teraz coraz bardziej lekceważone i wkońcu umrą jak PSX  (choć tym razem ten proces będzie trwał wolniej).

PSX NOT DEAD!! Poznałem kolseia który się mnie pytra czy mam jesze gry na szaraka bo nie ma w co grać na nim!! :D
A ja myślę że CG(zwłaszcza PS2) będą jesze żyły conajmniej ze 4 lata :D

Arcadio

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 31-08-2005
  • Wiadomości: 201
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #5 dnia: Września 02, 2005, 19:47:48 pm »
4? Optymista...

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #6 dnia: Września 03, 2005, 00:13:38 am »
Wg. mnie konsole obecnej generacji rowniez mogly by pozyc spokojnie jeszcze z rok (glownie chodzi tu o X-box'a). Zastanawia mnie tylko, czy po premierze X360 bedzie jeszcze z kim zagrac w Halo 2 na XBC.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #7 dnia: Września 03, 2005, 16:32:16 pm »
Moim zdaniem PS2 żyło będzie jeszcze bardzo długo...2-3 lata SONY jeszcze minimum będzie produkować bardzo dochodowe PS2, pozatym przyszłość potwierdza w tym przypadku ilość zapowiedzianych gier...SONY nie zarżnie kury znoszącej złote jaja a wydawcy nie oleją prawie 100 milionów sprzedanych urządzeń!

Posiadacze X'a mogą się cieszyć z zapowiedzi na ten rok(masa gier multiplatformowych, kilka exclusiveów)natomiast uważam, że MS nie będzie już dłużej produkował tej konsoli. Ba, przypuszczam, że już jej nieprodukuje, zaopatrując sklepy w konsole z magazynów. Nie oszukujmy się, sprzedaż jest marniutka i MS nie będzie już więcej tego urządzenia produkował. Pozatym firma Billa do każdego urządzenia dokłada, więc tym bardziej nie ma to większego sensu. Fabryki już produkują 360 a nie starego klocka.Obecnie uważam, że X'a nie ma sensu kupować(no chyba że dla tych kilkunastu rewelacyjnych gier). Ci co chcą kupić ten sprzęt niech się spieszą bo pewnie już niedługo nie uświadczą go w sklepach.

Co do GCN...Kipnie już niedługo, kilka miechów po premierze Zeldy. Nie wytrzyma konkurencji w postaci 360 i PS2, PS3. Zresztą na ten sprzęt lista zapowiedzi jest bardzo wąska...praktycznie jeszcze tylko jedna ciekawa gra się ukaże(Zelda)a poza nią nic...Lepiej w tej chwili przeżucić się z GCN na PS2 albo na sprzęt nowej generacji...


Podsumowując...PS2 pożyje jeszcze mase czasu natomiast pozostałe systemy mają ostatnie miesiące życia...

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #8 dnia: Września 03, 2005, 18:15:59 pm »
Cytat: "Don_Pedro"
PS2 pożyje jeszcze mase czasu natomiast pozostałe systemy mają ostatnie miesiące życia...

Z tym stwirdzeniem nie zgodze sie wpelni, bo jezeli na PS2 beda wydawac jeszcze gry bardzo dlugo, to bedzie wychodzilo jeszcze duzo produkcji multiplatformowych. A na iXa zapewne rowniez nie zabraknie Xclusivow.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #9 dnia: Września 03, 2005, 18:24:55 pm »
Cytat: "Hubi"
Cytat: "Don_Pedro"
PS2 pożyje jeszcze mase czasu natomiast pozostałe systemy mają ostatnie miesiące życia...

Z tym stwirdzeniem nie zgodze sie wpelni, bo jezeli na PS2 beda wydawac jeszcze gry bardzo dlugo, to bedzie wychodzilo jeszcze duzo produkcji multiplatformowych. A na iXa zapewne rowniez nie zabraknie Xclusivow.

Hubi, widze że jesteś posiadaczem X'a. Owszem na X'a szykuje się kilka fajnych exclusive'ów, ale są to głównie konwersje z PC a nie żadne świerze produkcje. Multiplatformówki zawsze ukazują się do czasu...przypatrz się w przyszłość X'a w 2006 roku...niewiele gier już sie szykuje, poprostu wydawcy zajmą się konsolą która sprzedała się w nakładzie 100 a nie 20 mln. Zobaczysz, ani sie nie obejrzysz a gier na Xowym horyzoncie już nie będzie...

Teddy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-06-2005
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #10 dnia: Września 03, 2005, 19:49:25 pm »
Buahaha
Cytat: "Pedro"
Co do GCN...Kipnie już niedługo, kilka miechów po premierze Zeldy. Nie wytrzyma konkurencji w postaci 360 i PS2, PS3. Zresztą na ten sprzęt lista zapowiedzi jest bardzo wąska...praktycznie jeszcze tylko jedna ciekawa gra się ukaże(Zelda)a poza nią nic...Lepiej w tej chwili przeżucić się z GCN na PS2 albo na sprzęt nowej generacji...

Sorry koleś, ale z jakiej racji Ty porównujesz NGC do next genów? =)
A gc tak szybko nie kojtnie, wybacz za dużo jest fanów Niny żeby go pogrzebać.
Cytuj
Podsumowując...PS2 pożyje jeszcze mase czasu natomiast pozostałe systemy mają ostatnie miesiące życia...

Uh a po czym to wnioskujesz?

Cytuj
Owszem na X'a szykuje się kilka fajnych exclusive'ów, ale są to głównie konwersje z PC a nie żadne świerze produkcje. Multiplatformówki zawsze ukazują się do czasu...przypatrz się w przyszłość X'a w 2006 roku...

No to prosze wymień mi parę świezych exclusivów na ps2 prócz 24?
I powiedz mi co ma znaczyć zdanie 'multiplatformówki zawsze ukazują się do czasu'? Stary 3th party było jest i będzie dopóki jest kasa.
Nostradamusem nie jestem żebym sie przypatrzał w przyszłość 06 roku..
I przydałoby się jakbyś sie obeznał trochę w świecie M$ bo widząc po Twoich wypowiedziach o słabej sprzedaży X'a coś niezbyt po Tobie to widać  :?

Wiem jak pasować do siebie mają części..

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Przyszłość current-genów
« Odpowiedź #11 dnia: Września 03, 2005, 20:12:19 pm »
X sprzedaje się słabo, 6 razy gorzej niż PS2...

Exclusivy na PS2(świerze, żeby nie było)
-Radiata Stories
-Shadow of the Collosus
-Okami
-24
-Devil Kings
-Dirge of Cerberrus
-Genji
-Romancing Saga...
i cała masa innych!Ograniczyłem się tylko do nowych produkcji, pozatym masa kontynuacji no i nowe gry pod znanymi markami(dragon quest 8, FF12, Jak X Comand Racing...)

To, że niedługo kipnie X i GC wnioskuje po tym, że konsole sprzedają się żałośnie, jest na nie mało zapowiedzi - nie chodzi o gry multiplatformowe bo takie zawsze ukazują sie na wielu platformach aby wydoić siano z ich użytkowników. Dlaczego tak mało jest xclusiveów zapowiedzianych na GC czy X'a podczas gdy jest ich masa na PS2...to proste, PS2 sprzedało się w olbrzymim nakładzie i to na nią warto robić gry...

Porównałem GC do next genów ale nie pod względem technicznym. Jasne że NG odbiją się na sprzedaży obecnych platform a więc porównanie było konieczne...

Zresztą przemyśl wszystko jeszcze raz...Teraz już liczą sie Next Geny i ewentualnie konsola na której można nabombać jeszcze troche kaski...a jest nią PS2 ze względu na sprzedaż...reszta odpada.