Autor Wątek: PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???  (Przeczytany 10893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« dnia: Listopada 13, 2004, 15:41:53 pm »
Cholera, dammit czyszczenie czy inny zabieg? Nie chce czytać płytek - nie jest przerobiona, same oryginały. Szlag, pomocy!!!

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 14, 2004, 14:09:23 pm »
Laser padł, możesz spróbować metodą "by PSX Extreme" - w którymś poradniku jest o zabawie zębatką czytnika Cd, czy jakoś tak. Ostatnia deska ratunku - oddaj do serwisu Sony, ale pewnie słono policzą (jak za nowy laser).

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 14, 2004, 14:19:08 pm »
Damn it. Rozumiem, zeby sie zepsula po jakichs excesach, fuck.
A moze to po prostu zakuzona soczewka???

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 14, 2004, 15:10:18 pm »
Niestety - nie potrzeba ekscesów by laser w PS2 zaczął szwankować - przekonałem się o tym na własnej skórze. Więcej - wciąż mam kłopoty z czarnulą. Odmawia czytania gier z PSXa oraz wytłoczonych na płytach CD starszych tytułów na PS2. Nie czyta też niektórych filmów na DVD a wgrywanie gier DVD poprzedza półminutowe cykanie czytnika zanim w końcu "zaskoczy". Oczywiście gram na oryginałach a konsola jest nieprzerobiona. Mam poważne obawy, że nie odczyta mi GTA:SA (specyficzny nośnik - 2-layer DVD). Spróbuj metody z kręceniem zębatki - Castor Crieg słusznie prawi.
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 14, 2004, 17:21:48 pm »
U mnie wasci Humulusie jest identycznie! A na czym trik ów polega???

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 14, 2004, 18:30:44 pm »
To było w którymś numerze PE oraz w jednym z poradników PE. Jeszczem tej metody nie spróbował - trzymam ją jako ostatnią deskę ratunku - kiedy PS2 całkowicie odmówi czytania płyt...Teraz mam niezły burdel w domu ale jak znajdę opis tej operacji to dam znać. Myślę, że to za tę metodę zapłaciłem w serwisie 80 zł kiedy po raz pierwszy wystąpił ten problem (niestety - nastąpił nawrót choroby. Dobrze, że nie ma przerzutów do pada lub memorki :lol: ).
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2004, 18:39:26 pm »
Kun, oddaj konsolke do sobrego serwisu, nie baw sie w przestawianie zebatek!! Mialem taki sam problem jak ty z moim pierwszym ps2(tak, tak przez ta 'zabawe' musialem zmienic konsole na nowa. Dlaczego 'nowa'? Moze wam kiedys opowiem...:)) ) swoja niemal nowa konsole, bowiem szybko potrzebowal gotowki). 'Krecenie' potraktuj tak jak Humulus jako ostatnia deske ratunku.
Fryty tyty dotknij pyty

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 14, 2004, 20:59:35 pm »
OK, wielkie dziki chopaki!!! Tylko czy jest sens naprawia??? Chyba pchne ja i kupi piekniutka PSTwo...

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 14, 2004, 21:00:59 pm »
Cytat: "kun"
OK, wielkie dziki chopaki!!! Tylko czy jest sens naprawia??? Chyba pchne ja i kupi piekniutka PSTwo...


Szczerze powiedziawszy gdybym byl na twoim miejscy tak bym wlasnie zrobil... Czasem nie warto wpompowywac kase w 'trupa':/
Fryty tyty dotknij pyty

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 14, 2004, 21:06:31 pm »
wiesz co? kiedy zastanawialem sie nad PSTwo, kolega powiedzial mi madre zdanie : Sony zrobilo PSTwo w celu obciecia kosztow produkcji... reszte dopowiedz sobie sam...

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 14, 2004, 21:08:52 pm »
Cytat: "Greg"
wiesz co? kiedy zastanawialem sie nad PSTwo, kolega powiedzial mi madre zdanie : Sony zrobilo PSTwo w celu obciecia kosztow produkcji... reszte dopowiedz sobie sam...


Jasne... Przez blisko 5 lat PS2 na rynku koszty jego produkcji nie zmalaly, wiec sony musialo wypuscic pstwo. Racja? -_-'

PS. Pewnie NA tez jest jakis 'obciety z kosztow'. Lol.
Fryty tyty dotknij pyty

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 14, 2004, 21:14:53 pm »
wiesz co? do mnie ten argument trafil, wole sprawdzony sprzet, ale ja sie nie znam, po prostu zacytowalem kolege, ostatecznie i tak kazdy zrobi jak uwaza

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 14, 2004, 21:21:33 pm »
kusi mnie PSTwo, ale kasy brak, a przeca w GTA:SA zagra w koDcu trzeba!!! :D

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2004, 06:20:42 am »
Cytat: "szafa"
Cytat: "kun"
OK, wielkie dziki chopaki!!! Tylko czy jest sens naprawia??? Chyba pchne ja i kupi piekniutka PSTwo...


Szczerze powiedziawszy gdybym byl na twoim miejscy tak bym wlasnie zrobil... Czasem nie warto wpompowywac kase w 'trupa':/

Ehh - sam się nad tym zastanawiam ale czy warto, kiedy mam już prawie pełną kwotę potrzebną na kupno wymarzonego Xboxa? Oczywiście mógłbym sprzedać starą PS2 i dozbierać jeszcze trochę pieniędzy ale kto kupi wadliwą konsolę?
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 15, 2004, 21:45:11 pm »
cóż do kolekcji pozostała mi tylko PSTwo, hmmm myślę myśle, ale nioe wiem czyoddawać PS2 da części za pare groszy ...

Anonymous

  • Gość
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 16, 2004, 07:53:00 am »
Mnie tam zębatka nie raz pomogła. Trik ów polega na tym, że: pod kopułą górną konsoli, tą z napisem PS2 :D, znajduje się osłonka lasera z magnezem, który siedzi na trzonie, na którym osadzana jest płyta. Pod nim znajduje się ogołocony laser, a w górnej jego części biała zębatka. Przekręcać ją trzeba po jednym zabku zgodnie ze wskazówkami zegara. Jest to dobry sposób, ale używamy na własną odpowiedzialność :D:D. To jeśli płyta w ogóle się rozpędza.

I MEGA HARDKOR, który lepiej dać fachowcowi, ja się tak doszczetnie pozbyłem BIOSu i lasera, to kontrola napięcia. Umieszczam to tylko w celu informacji, bo nie polecam tej metody ludziom niewprawionym, no chyba, że w sklepie krzykną 600 zł :D

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 16, 2004, 13:11:34 pm »
2 tygodnie temu mialem ogromny problem konsola nie chciala czytac pesa 4 i tenchu o dziwo nie bylo problemu z reszta gier ktore rowniez byly na nosniku dvd.Majac nowe gta balem sie ze tez beda klopoty i byly jako ze konsolka na gwarancji silver mowie sobie ide do serwisu ,ale pamietajac historie jak to czekalem na naprawe psx dokladnie naprawiali 32 dni :evil: wiec postanowilem sprobowac plytke ktora czysci doslownie i w przenosni:) plytke od kolegi pozyczylem i motyw byl dobry powiedzial ze to i tak nic nie da, ma dvd i tez czyscil i nic  wiec zaniosl do naprawy i tam mu powiedzieli ze plytki czyszczace powoduja "wieksze" osiadanie tego "diabelskiego pylu" na laserze (to po co one sa :?: )ale to byla ostatnia deska ratunku majac pesa4 i gta i czekac czekac czekac.1H i po sprawie wszystko poszlo gladko tylko wkladajac plytke z gra odrazu napis playstation 2 wczesniej pojawialo sie menii :idea: i narzie wszystko jest jak nalezy tylko znowu mi sie meni pojawia co chyba oznacze ,ze za pare tygodni ,miesiecy znowu trzeba uzyc plytki ktora zgarnia? ten diabelski pyl .Konczac juz to moim zdaniem SONY powinno cos zrobic aby ograniczyc dostep DP do czytnika...jeszcze jedno jak gram na orginalach to mnie to nie powinno spotkac sh@# a jednak

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 16, 2004, 15:04:33 pm »
No dokładnie, kurka!!! PSX'a katowałem piratami przez lata, spadał z różnych wysokości, podrużował w niejedno miejsce i nic! Moja dwujeczka siadzi na miejscu, nie rzarła nigdy piratów, a tu takie coś:(

Czappi

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2004
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 16, 2004, 15:30:09 pm »
Ja kupiłem nowe San Andreas, pograłem dwa dni i teraz nie chce mi konsola czytać jej  :? Dziwna sprawa...porysowany płyty czyta a nówki nie

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 16, 2004, 21:09:43 pm »
heh w konsoli Soooony jest wbity specjalny program, który po okresie kilku lat od kupna degeneruje czytniki. SPISEK!!!

matek666

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-04-2004
  • Wiadomości: 168
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 16, 2004, 23:05:12 pm »
U mnie czarnulka siadła bodaj w dzień po skończeniu się gwarancji - wyobrażacie sobie co mogłem wtedy czuć. Na szczęście serwis Sony okazał się wyrozumiałym i wyjątkowo naprawili mi konsolkę za free. Od tej pory kilka razy zamiast natychmiastowego uruchomienia się gry (jak to powinno mieć miejsce), pojawiał się znany wam zapewne 'Browser' :) . Jednak po przejściu płytki czyszczącej dolegliwości ustępują. Czyli na razie jest git. Nie zmienia to jednak faktu że laser w czarnuchu to zwykły syf... Kumplowi przestał czytać płyty, jednak w jego przypadku nic nie dało się już zrobić. Od tamtej chwili używa lasera jako breloczka do kluczy. Shit happens :roll: ...

PS: Jadę tylko na oryginałkach ofkz.
And will you tell all your friends,
You've got your gun to my head?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 27, 2004, 13:40:20 pm »
Z ostatniej chwili - przeczyściłem środek czarnej i wszystko chodzi jak złoto -
KOCHAMY SONY!!!
 :lol:

Piekny Roman

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-11-2004
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 27, 2004, 14:00:12 pm »
w czwarrtek kumpel z uczelni powiedzial mi ze ma zwalona ps2,wiec wzialem srubokrecik,rozkrecilem,pobawilem sie bialym,zebatym koleczkiem i wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegareczku.
Tak poza tym to w srodku byl straszny syf i male sprzatanko tez zrobilem-to podstawa zeby w srodku konsolki nie bylo kurzu.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 27, 2004, 14:26:47 pm »
tak, ten przeklęty kurz ... ja kółeczka nie ruszałem ... najważniejsze, ze działa

Lorek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 19, 2004, 11:25:56 am »
Ja mam takie małe pytanko. Jak zdjąć je**ną obudowe? jakim śrubokrętem?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 19, 2004, 13:39:20 pm »
o ile pamiętam krzyżak, śrubeczki chowają się pod podstawkami na spodzie

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 19, 2004, 17:19:49 pm »
:cry: moje PS2 wlasnie przestalo czytac DVD :cry: Odebrano mi GTA: SA :cry: rozkrecilem ja zdjalem to czarne mialem tam biale koleczko ale nie bylo *pstryk* podczas przekrecania tylko luzem chodzi :cry: 2 miechy po wyczerpaniu gwarancji :cry: co ja mam zrobic? CD czyta.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Lorek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-12-2004
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 19, 2004, 21:37:30 pm »
Dzięki kun. Uratowałeś moją ps2 przed przedwczesną śmiercią albo mój portfel przed serwisantem  :D

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 19, 2004, 22:20:58 pm »
no prob Lorek, zawsze warto przeczyścić soczewkę. ja już też myślałem, że moja wysłużona Dwójeczka padła, a tu taki los!! tylko nie zrywajcie plomby przed upłynięciem gwarancji!!!!!

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 31, 2004, 14:10:09 pm »
Kun mam nadzieje , że na mojej to zadziała  :cry:

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 31, 2004, 15:53:37 pm »
Kun jak byś była kuna to bym cię ucałował bo działa  :lol:

skibson39

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-01-2005
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 30, 2005, 16:51:52 pm »
Witam naczytalem sie ch....ja o problemach z laserem i wynika stad ze przerobiona czy nowa fabrycznie potrafi sie zrabaac na przerobionych  jak gramy na kopiach ktore sa nagrane na plytkach"noname" laser potrafi miec temp. az 100C wiec watpie a taki orginal ino 30-40 C wiec powaga ludzie. A co do czyszenia to mzoe ps2 nie ma az tak wadliwego lasera ino ten je*.......ny kurz psuje wszsytko i jedna rada po kazdym graniu przykryc ps2 wilgatna szmatka calego a co tydzien najpierw dwa razy to plytka czyszczaca przejechac a potem odkurzyc od sroodka czy tam przedmuchac jak to woli i to powinnno pomoc bo jak gramy caly miech bez przerw   :lol:  :twisted:  i jak zaczna sie problemu to jzu za pozno bo laser tyle sie nameczyl podczas  czytania (oczywiscie kurzu mial w ch....ja) tych plyty a byl jzu pokryty kurzem ze moze drobne czyszczenie pomoze ale nei na dlugo poniewaz podczas tego intesywnego czytania czul sie jakby mial jzu 100 na karku wiec co tydzien albo i wczesniej cza zagladac i czyscic wystarczy pare minut spedzic a cieszymy sie dlugim zyciem konsolki !!!!!!!!!!

A SORRKI RADZE TRZY RAZY POD RZAD PRZECZYSCIC bo to to pomaga na 102% jak laser nie chce dzialac!!!
"Only The Snake Is The True Hero" - Hideo Kojima

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 18, 2005, 12:47:08 pm »
Czy ktoś wie co się może dziać z moją konsola?, otóż jedne gry wczytują się za pierwszym razem, a inne albo sie nie wczytują, albo trzeba pare razy poresetowac zeby zaskoczylo. Niestety gram na kopiach zapasowych.
Probowalem uzywac plyty czyszczacej i nawet to pomagalo, ale teraz to jej juz nawet nie wczytuje.
Wie ktos jak temu mozna zaradzic?
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 18, 2005, 14:32:46 pm »
Laser pada. Jeszcze trochę i gry wcale się nie będą ładować. Rozwiązanie: wymiana lasera.

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 22, 2005, 10:09:04 am »
Ej, ale czy to nie powinno byc tak, że jakby pada laser to problemy z nim objawiały by się to na różnych płytyach a nie tylko na paru? No bo nawet esperanzy mi wczytuje bezproblemowo, jest tylko kilka płyt które nie chcą działać, cała reszta chodzi bez zarzutu.
Z tym, ze te płyty które nie chcą działać, raz działają a raz nie.
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 22, 2005, 17:06:09 pm »
powiedz ile latek ma już twoja konsola i od kiedy piracisz. być może jest to tylko kwestią słabej jakości płyt, być może jak mówi Castor pada ci laser, a może po prostu wystarczy przeczyścić (przedmuchać) wnętrze czytnika (soczewka może już jest bardzo zakurzona). polecam najpierw przeczyścić wnętrze czarnulki. u mnie pomogło (z tym, że ja nie jadę na piratach;) ). spróbuj ...

Pif Paf

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 0
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 22, 2005, 20:29:49 pm »
konsola ma około 1.5 roku, a przerobiona jest dopiero z 4 miesiące,
próbowałem już coś przeczyszczać, pomogło na jakiś czas, a teraz jest właśnie tak różnie,
nie bardzo wiem jak mam przeczyścic soczewkę, nie wiem czy mam ja czymś przetrzeć czy tylko przedmuchać?
Myślisz film, mówisz POMPKA
www.pompka.neostrada.pl

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
PS2 mi płyt nie czyta - co zrobić???
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 22, 2005, 20:49:08 pm »
... najlepiej brachu daj ją do wyczyszczenia komuś, kto wie gdzie i jak dmuchnąć (alem napisał :D ) ... w moją chuchał i dmuchał kumpel co się jak nikt inny na tem zna ;)