Autor Wątek: Snake corner  (Przeczytany 5030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Snake corner
« dnia: Marca 22, 2005, 10:04:52 am »
No dobra...
Czasami wchodzę na serwis growy Wirtualnej Polski i mam problemy z odcedzeniem, czy to co się tam na temat konsol pisze jest prawdą, czy nie bardzo. Co zawdzięczam jakże nieocenionej pracy Snake'a  :wink: . Z tego też względu prosiłbym o wytłumacznie, czy poniższy problem jest prawdziwy:

 

Wadliwe gry trafiające na sklepowe półki, to co prawda rzadkość, ale jednak podobne sytuacje się zdarzają. Na szczęście firmy nie próbują tego zatajać, a osobom, które je kupiły, proponują wymianę.

Parę dni temu w Japonii ukazała się gra Harvest Moon: Poem of Happiness. Okazało się, że tytuł posiada pewne wady. Gra zawiesza się w momencie odwiedzenia domu gracza przez zwierzęta. Ponadto gdy nasz dom będzie na 4 lub 5 poziomie, to nie jest możliwa zmiana podłogi.

Nie jest to zapewne wada wynikła podczas powielania płyt, lecz znajdująca się samej grze. Developer, firma Marvelous już ogłosiła iż pracuje nad rozwiązaniem problemu.


Adres newsa


No i oczywiście w tym temacie umieszczałbym wszystkie korkty do informacji wiadomego seriwsu i autorstwa  :twisted: .

LapTop

  • Gość
Snake corner
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2005, 13:56:15 pm »
Co sie nie chce mi sie wieżyć :?

Termitolog

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 23-02-2005
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 0
Snake corner
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 22, 2005, 16:07:42 pm »
raczej nieeee...Zanim gierke wypuszcza jakos to ja testuja raczej :?
Umcy cypumcy

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Snake corner
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 22, 2005, 16:42:06 pm »
Oczywiście, że tak. Najbardziej znany przykład to Xenosaga Ep. I - jeden z decoderów w grze można wziąść tylko w jednym momencie, po późniejszej wizycie w symulatorze i włożeniu karty w maszynę (zorientowani wiedzą gdzie) gra się zawiesza. O ile wiem ze Star Ocean 3 w Japonii też był problem zwiechy w tym samym momencie za każdym razem. Zazwyczaj jest to wadliwa linijka kodu, a tego tester nie wyłapie (przechodzenie gry na 100%, w każdej walce stosowanie każdej broni, itd. - niemożliwe).

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Snake corner
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 22, 2005, 17:16:38 pm »
Niesamowite!!! Nie można wymienić podłogi  :roll:  :wink: Popełniać błendy to żecz ludzka  :D  a co powiecie gdy kupicie sobie nowy samochud i macie awarie seryjną lakieru w jakieś 5000 tysiącach aut ??? I to dobrych marek .

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Snake corner
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2005, 11:12:45 am »

toel

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Snake corner
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 29, 2005, 11:23:57 am »
Cytat: "kov4"
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,18929

Buhaha




Oj...nie wydaje mi się by Sony tak poprostu przestało je produkować. Możliwe, że np. lekko zmodyfikują działanie force feedbacka w dualu i nazwą to inaczej.

A jeżeli jednak nie będą mieli wyjścia (nie znajdą żadnego kruczka prawnego, itd.) to mają poprostu przejegrane :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Snake corner
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 29, 2005, 15:20:59 pm »
Jest news na main site, Sony załatwiło to zapłaceniem kasy i jednoczesną apelacją. Zapłata wstrzymuje do czasu apelacji dalsze kroki prawne tzn. wycofanie PS2 ze sprzedaży. To samo zrobił wcześniej Microsoft - zapłacili Komisji 500mln i się odwołali, ale płacąc zablokowali przynajmniej nakaz sprzedaży Windy bez WMP.