Autor Wątek: Resident Evil 1  (Przeczytany 6504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monwis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2005
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« dnia: Czerwca 06, 2005, 01:05:24 am »
Witam wszystkich poszukuję solucji (opisu przejścia) do gry Resident Evil 1 na NGC. To całkiem inna gra w porównaniu z wersją PSX. Jakiś link do strony z opisem ...  Proszę o pomoc i z góry dzięki.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2005, 06:59:44 am »

monwis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2005
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2005, 08:47:19 am »
Cytat: "sambady"
www.gamefaqs.com


No tak znalazłem ale może coś w ojczystym języku. Przyznam się że nie znam angielskiego - nie te pokolenie ;-) Pozdrawiam i może ma ktoś opis w j. polskim?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Resident Evil 1
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2005, 12:53:07 pm »
Nie podam ci niestety linka, ale informację: Zadawaj pytania na forum, nie wiesz gdzie iść? co zrobić? Pytaj, na pewno Ci pomogę, albo ktoś inny.

snake2000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2005
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 07, 2005, 09:08:35 am »
Na mnie też możesz liczyć,jak jakieś pytanie co,jak i gdzie to pisz. :)

Ewentualnie masz tutaj jeszcze wideo solucje jill http://www.archive.org/download/REmake_SS_jill_15516/REmake_SS_jill_15516.avi

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Resident Evil 1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 07, 2005, 18:19:39 pm »
POLSKA STRONA o RE (REmake na GC tez)
"Muzeum w Raccoon City v. 2.0"

http://www.mwrc.resitez.pl/
http://www.mwrc.resitez.pl/RE_Serie/RE1R/RE1R.php

mapy/opisy przedmiotów/etc do RE1 na GC

 :)

monwis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2005
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 07, 2005, 20:37:15 pm »
OK - latam jak głupi Jill i nie mogę wejść do Pomieszczenia z Plant42 po klucz HELMET KEY. Jak załatwić te "pszczoły"? Co mam zrobić drzwi są czerwone i nie mogę tam wejść? Wszystko chyba już zwiedziłem... rekiny zabite korzenie w akwarium też???

monwis

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-06-2005
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2005, 07:21:40 am »
Cytat: "monwis"
OK - latam jak głupi Jill i nie mogę wejść do Pomieszczenia z Plant42 po klucz HELMET KEY. Jak załatwić te "pszczoły"? Co mam zrobić drzwi są czerwone i nie mogę tam wejść? Wszystko chyba już zwiedziłem... rekiny zabite korzenie w akwarium też???
Już sobie poradziłem POZDRAWIAM

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Resident Evil 1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 08, 2005, 16:10:25 pm »
Ech, szkoda że sobie poradziłeś, bo już miałem się rozpsać co masz zrobić :). Powodzenia na courtside, a potem laboratory... Na bank utkniesz w queście z rentgenem, który swoją drogą jest najlepszy w całej grze, jakby ci passwordy do kompa nie pasowały, to wal na forum.

DaVon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 24, 2005, 18:37:42 pm »
Cześć. Nie mogę sobie poradzić w miejscu gdzie był kolega z tym ,że ja już pszczoły załatwiłem ,ale nie umiem rozszyfrować zagadki z kodem do drzwi ,które znajdują się koło pokoju 003. Bardzo prosze wszystkich o pomoc!!! Jaki to kod i skąd go wziąć??? Wydaje mi się ,że jest to po cześći związane z lampkami świecowymi ,ale nie wiem jak to rozszyfrować. Jeszcze raz prosze o pomoc i z góry za nią dziękuje.Pozdro. :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 24, 2005, 19:27:29 pm »
Cytuj
No tak znalazłem ale może coś w ojczystym języku. Przyznam się że nie znam angielskiego - nie te pokolenie


Jesteś na emeryturze?

Cytuj
Cześć. Nie mogę sobie poradzić w miejscu gdzie był kolega z tym ,że ja już pszczoły załatwiłem ,ale nie umiem rozszyfrować zagadki z kodem do drzwi ,które znajdują się koło pokoju 003. Bardzo prosze wszystkich o pomoc!!! Jaki to kod i skąd go wziąć??? Wydaje mi się ,że jest to po cześći związane z lampkami świecowymi ,ale nie wiem jak to rozszyfrować. Jeszcze raz prosze o pomoc i z góry za nią dziękuje.Pozdro


Tak lampki świecowe- jest ich 3 chyba, jak je zapalisz, zapamiętaj jaki kolor przybrała i jaki symbol się znajduje pod nią- tak ze wszystkimi. Te symbole razem z odpowiadającymi kolorami dopasowywujesz na drzwiach.

snake2000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2005
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 24, 2005, 19:59:09 pm »
E tam nie warto się z tym bawić bo potem jeszcze trzeba będzie zrobić V-jolt a on i tak Ci zbyt dużo niepomoże więc,poprostu weź klucz spod ula,weź granatnik,shota,bądź magnum i idź  rozwalić PLANT 42 po układance z książką
Padnie po 4-5 strzałach z granatnika/magnuma i iluś z shota(nie wiem ile bo zawsze rozwalam ją granatnikiem lub magnum)  8)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 25, 2005, 00:54:12 am »
Eee tam- zrobienie V- jolta jest b. łatwe- proste dodawanie za ścian i samo się robi praktycznie...
Nie warto tracić moim zdaniem granatów, ani tym bardziej kul do magnum- szczególnie że w ostatniej części gry zastępuje nam praktycznie handguna.

DaVon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 25, 2005, 10:53:18 am »
Dziękuje wszystkim za pomoc , już sobie poradziłem ,ale niestety przynam się szczerze ,że użyłem solucji :?  bo za cholere nie mogłem się zorientować o jaki  to kod chodzi!!! Czy ktoś wie z czym są powoiązane te cyfry 3, 5, 6???

Ps. Znowu mam problem :lol:  Mianowicie jestem w momencie gry gdzie Barry zwiał windą na górę i zostawił jill w podziemiach. Wziąłem uszkodzony miotacz ognia i położyłem go na uchwycie.(Wziąłem wszystko co trzeba i utworzył mi się identyczny medalion taki jaki musiałem wsadzić aby się dostać do rezydencji). Wyszedłem drabiną na górę do ,,Cabin" , ide przez las i wchodze do ,,Mansion" i nie wiem co mam dalej zrobić??? Jeszcze raz prosze o pomoc.(wyzabijałem prawie wszystkie huntery i kilka zombie :lol:  i dalej nie mogę sobie z tym poradzić).

Ps. 2) W ,,Mansion" jest równiesz takie pomieszczenie z lustrem na całą szerokość ściany  skąd można było wziąć ,,jewellery box" z którego można było wyciągnąć specjalny klucz (sory za mój nieprofesjonalny język,ale zapomniałem niektóre nazwy). Ale do rzeczy , chodzi mi o to ,że jest tam szpara zrobiona na przeciwko lustra z zasłon. Czy trzeba coś w związku z tym zrobić???

Bardzo prosze o szybką i wyczerpującą pomoc gdyż jestem w trakcie przechodzenia gry i chciałbym brnąć dalej, a sam już główkowałem wiele czasu i sprawdzałem wszystkie możliwe dla mnie sposoby. Help!!!!!!!!

snake2000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2005
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
Resident Evil 1
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 25, 2005, 15:48:14 pm »
Po powrocie musisz wyjąć ten medalion,który włożyłeś idąc pierwszy raz do ogrodu,co sprawi że będziesz miał 2 identyczne,potem wstaw je w hallu pod schodami w bramę(tam jęczy Lisa).