Autor Wątek: PSP.Kupić?Ale ...  (Przeczytany 7094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« dnia: Sierpnia 07, 2005, 12:44:20 pm »
I oto jest pytanie.Kupić wersje Japan,USA,a moze poczekać na europejską :?: Czy ekran w wersji USA (w wersji EUROPE chyba bedzie taki sam) jest naprawde gorszej jakości niz w JAPAN :?: Mam dylemat.Wziąsc konsole Japan z lepszym wyświetlaczem i starszym biosem czy USA z gorszym wyświetlaczem i nowszym biosem :?: Mam jeszcze jedno pytanie.Czy w wersji USA jest bios 2.0 czy 1.5 :?: Gdzieś czytałem ze w wersji EUROPE ma być 2.0.

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 07, 2005, 13:22:03 pm »
Prawda jest taka, że SONY przenosi produkcje do Chin więc Europejskie konsole będą MADE IN CHINA :cry: Ciekawy jestem jakości...Poczekaj na Europejską, masz racje, dobrze czytałeś...Wersja Europejska będzie w wersji 2.0 a więc z przeglądarką internetową!

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 783
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 07, 2005, 13:35:11 pm »
Japońskie konsole są produkowane w Japoni, zaś amerykańskie i europejskie w Chinach co jak wiadomo przemawia za japońską. Martwe piksele to też nie problem. O ile się nie myle przy zakupie japońskiej wersji wrazie występowania takowych Ultima wymienia na nowe. Podobnie niektórzy sprzedawcy na Allegro. Co do biosu- przecież możesz go uaktualnić. Mówi się że europejska wersja ma mieć 2.0. Amerykańska ma  chyba 1.51.
Ekrany Sharpa są lepsze jakościowo od Samsunga. Możesz się o ty przekonać wchodząc do lepszego sklepu z monitorami LCD. W przypadku PSP nie jest to aż tak widoczne ale za to amerykańskie wersje mają częściej martwe piksele od japońskich.

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 07, 2005, 15:07:06 pm »
Męczy mnie ten wyświetlacz.Wolał bym lepszy,a bios moge sobie uaktualnić.Tylko czy nie bedzie z tym uaktualnieniem zadnych problemów :?: Co do martwych pikseli:moze być tak ze przy zakupie ich nie bedzie,a po jakimś czasie sie pojawią :?:

Player01

  • Gość
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 07, 2005, 15:10:13 pm »
Juz to widze jak kupujesz konsole z wyswietlaczem Sharp'a :lol:.
Konsole produkowane w Japonii tez posiadaja ekran Samsunga, wszystkie z ekranem Sharp'a zostaly wyprzedane i mozesz zdobyc taka konsolke tylko kupujac uzywana, a prawdopodobnie nikt nie ma zamiaru pozbywac sie sprawnego PSP, musisz wybierac: albo ekran Samsunga (ktory wcale nie jest gorsz) albo martwe pikselki.

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 07, 2005, 15:16:30 pm »
Sorry,ale używana mnie nie interesuje :!:  :wink:

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 783
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 07, 2005, 16:03:48 pm »
Cytat: "Player01"
Juz to widze jak kupujesz konsole z wyswietlaczem Sharp'a :lol:.
Konsole produkowane w Japonii tez posiadaja ekran Samsunga, wszystkie z ekranem Sharp'a zostaly wyprzedane i mozesz zdobyc taka konsolke tylko kupujac uzywana, a prawdopodobnie nikt nie ma zamiaru pozbywac sie sprawnego PSP, musisz wybierac: albo ekran Samsunga (ktory wcale nie jest gorsz) albo martwe pikselki.


gdzie to wyczytałeś Wudi. Wszyscy mówią\piszą iż japońska wersja ma wyświetlacz Sharpa. Dodatkowo porównywałem obie wersje (swoją i kumpla) i niewielkie różnice w obrazie są widoczne.

Player01

  • Gość
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 07, 2005, 16:46:32 pm »
SONY ma od jakiegos czasu podpisana umowe z Samsungiem, nie jest to umowa dotyczaca jedynie stanow zjednoczonych. Logicznym chyba jest, ze konsole produkowane w Japonii rowniez maja wyswietlacze Samsunga. Jedynie starsze konsole (ktore jak wiemy zostaly wykupione doszczetnie) posiadaja wyswietlacze Sharp'a.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 783
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 07, 2005, 21:57:15 pm »
Na tyle na ile się orjentuje to nikt z Sony nie potwierdził ani nie zaprzeczył.  Po necie chodzi zdjęcie amerykańskiej konsoli, rozkręconej i posiadającej LCD Sharpa. Nikt nie jest na 100% pewien jak jest naprawdę. Najlepiej rozkręcić swoją konsolę. Faktem jednak jest iż większość posiadaczy japońskiej wersji jest zachwycona swoim wyświetlaczem.

Player01

  • Gość
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #9 dnia: Września 03, 2005, 23:19:40 pm »
Podobno wszystkie konsole maja wyswietlacze Sharp'a, a info o samsungu to fake, niedawno sie dowiedzialem :/ .

han_

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-10-2005
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #10 dnia: Października 06, 2005, 20:10:59 pm »
Cytat: "zielarz"
Japońskie konsole są produkowane w Japoni, zaś amerykańskie i europejskie w Chinach co jak wiadomo przemawia za japońską. .


Niestety  się  mylisz  ja  mam Europejską i jest  wyprodukowana w  Japoni. Nie mam problemu  z  martwymi pikselami.

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #11 dnia: Października 06, 2005, 20:47:40 pm »
poki co wszystkie produkowane sa w japonii

btw. ciekawe skad ludzie biora te wszystkie informacje o samsungu, chinach i takie tam

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #12 dnia: Października 06, 2005, 20:49:35 pm »
@Greg: For zagranicznych, mniej znanych serwisów o konsolach, etc. 8)

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 06, 2005, 20:50:51 pm »
pewnie ten kto wymyslil ta plote ma niezly ubaw ze jego informacja jest obecna w calym swiecie  :twisted:

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
PSP.Kupić?Ale ...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 10, 2005, 17:10:02 pm »
Kupiłem PSP, w sobotę do mnie doszła do mnie paczka i tego samego dnia znów pojechała do USA - rozpier*****y czytnik UMD. Ja się chyba zatłukę, jak będę musiał czekać kolejny miesiąc _-_".