Autor Wątek: walka o excluesivy  (Przeczytany 6758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« dnia: Grudnia 11, 2005, 11:28:01 am »
nie chciałem umieszczac tego tematu w konkretnym dziale PS3/360/Revo więc umieszczam go tutaj :P ...

chodzi o walke gigantów o excluesivy... strata której serii byłaby wyjątkowo bolesna dla danego producenta???
oczywiście o ile można być pewnym na jakie konsole wyjdzie kolejna Zelda,Halo i Gran turismo tak co do tekkena nie możemy być tego na 100% pewni... a co z Burnoutem? gdyby był excluesivem na 360? PES był tylko na PS3, a gdyby nowe GTA było tylko na Revo?...

wypisujcie swoje przemyślenia i przeczucia (ja np czuje w moczu że billu straci DoA na wyłączność już bardzo niedługo...)
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Tarniak

  • Gość
walka o excluesivy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2005, 11:33:16 am »
Billu nie straci DoA IMO, gdyż Tekken ma na tyle dużą 'siłę rpzerobową', ze w zupełności Kenowi wystarczy. Równowaga wszechświata zostałaby zachwiana gdyby Nintendo straciło Zeldę, SONY straciło GT, a Billu stracił Halo. Jest to jednak niemożliwe na dzień dzisiejszy. PES powinien być "dla wszystkich" :)

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
walka o excluesivy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2005, 11:33:25 am »
exclusivy sa mniej oplacalne, wiecej kasy zarabia sie na sprzedazy na rozne systemy niz tylko na jeden, dlatego tez exclusiy sa glownie wydawane przez wewnetrzne studia danych firm.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
walka o excluesivy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 11, 2005, 11:42:37 am »
Jeśli MGS i FF powiedziałyby "bye-bye" konsoli Sony, to olałbym PS3. A tak kupię.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
walka o excluesivy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 11, 2005, 11:45:09 am »
Exclusivy to ważna rzecz i to je bierze się pod uwagę przy kupnie konsoli ja dla przykładu kupiłem GCN i z wywieszonym ozorem zbierałem kasę na RE4. Gdy okazało się ,że RE4 wychodzi na ps2 w niezmienionej formie i z dodatkami to tak się wkur**** ,że sprzedałem GC

Don

  • Gość
walka o excluesivy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 11, 2005, 12:07:55 pm »
Chciałbym zwrócić uwagę na celowość takiej "zdrady" macierzystej platformy przez konkretne studia developerskie. Pierwszy przykład z boku: Resident Evil. Polecenia bankowe typu "Przelej gotówkę na inne konto" poszły w ruch, a efekt jakiś taki mizerny. Co prawda remake oryginalnego Residenta wyszedł przepięknie, powstała solidna "zerówka" oraz genialna czwórka, jednak efekt marketingowy (pchający Nintendo do podkupienia serii) praktycznie ŻADEN. Koniec końców doszło do tego, iż Capcom musiał się ratować "ucieczką" na PS2 w przypadku wydania ostatniej odsłony serii...

Druga sprawa to przenoszenie serii z uwagi na brak kontynuatora "macierzystej" platformy. Przykładem będzie SEGA i jej "Virtua Fighter" oraz "Sonic". Z gier wybitnych stały się kolejnymi pozycjami na liście wydawniczej. O ile upadek "szybkonogiego jeża" zrzuciłbym na ogólną słabość firmy, o tyle o VF nie możemy tego powiedzieć. Jak to się stało, że w okresie walki PSX/Saturn ścierali się zwolennicy Tekkena oraz Virtua Fighter [pamiętne dyskusje na linii: Mutti (PSX Extreme) - Adrian Chmielarz (ś.p. Neo)], a teraz ta dyskusja umarła śmiercią naturalną? Niedawne platformowe przenosiny kultowej serii bijatyk przebiegły jakoś tak bez echa...

Mój wniosek?  "Nie przenoście Nam stolicy do Krakowa..." :lol: Utrata exclusiv'ów nie służy producentom sprzetów, wydawcom gier, ani też zdezorietowanym graczom.

PS: Jestem tylko ciekaw co by było gdyby najbardziej kasowa gra świata - GTA miała ukazać się tylko na jedną platformę (a nie na zasadzie time exclusive jak do tej pory). Magia tego tytułu chyba jednak poradziłaby sobie z syndromem opisanym wyżej..

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 11, 2005, 12:14:36 pm »
Cytat: "Tarniak"
Równowaga wszechświata zostałaby zachwiana gdyby Nintendo straciło Zeldę, SONY straciło GT, a Billu stracił Halo. Jest to jednak niemożliwe na dzień dzisiejszy. PES powinien być "dla wszystkich"


ale ja przeierz napisałem:
Cytat: "<Aras>"
można być pewnym na jakie konsole wyjdzie kolejna Zelda,Halo i Gran turismo


@Don: Resident nie pomógł GC to prawda, jednak przykład szaraka na którym właściwie kazda gra (w "złotych latach") byla excluesivem potwierdza jak są ważne... finale,tekkeny,gt,vagrant,crash,spyro... sprzedały tą platforme!!

PS GTA nie ważne na co wyjdzie da sobie rade :D
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Tarniak

  • Gość
walka o excluesivy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 11, 2005, 12:26:36 pm »
Cytat: "<Aras>"
ale ja przeierz napisałem:

Ale ja nie piję do Twojego posta ziomuś :mrgreen:

Don

  • Gość
walka o excluesivy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 11, 2005, 12:29:34 pm »
@<Aras> Właśnie - TE gry SPRZEDAŁY konsole. Nie zrobił to żaden tytuł w pojedynkę. Dlatego imho podkupywanie tylko jednej serii jest bezsensem (wyjątek GTA :D ). Powiedzmy, że tytuł X sprzedaje się na świecie w liczbie 4 milionów egzemplarzy. Druga jej część (załóżmy wielce oryginalny tytuł "X2") wychodzi już tylko na konkurecyjną platformę. Moje pytanie brzmi: ilu osób spośród tych 4 milionów konsumentów "jedynki" jest na tyle zagorzałymi fanami gry, iż są w stanie kupić dla niej nową konsolę? Obecnie większość graczy to ludzie niezorientowani specjalnie w branży, dla których granie jest tylko jedną z kilku rozrywek (takich jak kino, muzyka, internet...). Im wystarczy JEDNA platforma. "Nie będzie X2 (a wyszła kiedykolwiek kontynuacja tego X'a, w którego grałem w zeszłe święta?), a to może kupię sobie ta grę ze Sylwkiem Stalone na okładce - pewnie też dobra jest". Taka postawa cechuje WIĘKSZOŚĆ obecnie grających osób. Naturalie postawa takowa nie odosi sie to do tych graczy (nazwijmy ich "zorientowanymi"), którzy śledzą listy wydawnicze, okupują tematyczne interetowe portale czy fora... A więc Was :D

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 11, 2005, 14:54:23 pm »
Don, jak zakładałem ten temat to własnie miałem na myśli wykupywanie masowo excluesive'ów... widocznie albo to źle wyraziłem, albo Ty źle zrozumiałeś...
 w kazdym razie dzięki temu nabiłem 3 posty i doszlismy do konsensusu :lol:  tak więc na dobre to wszystkim wyszło :D

@Tarniak jak tak to zaszła pomyłeczka :lol:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
walka o excluesivy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 11, 2005, 20:55:22 pm »
GTA nigdy nie bedzie exclusiven na REVO :)
A starych, znanych serii nie sprzedadza, tak wiec:
Halo i DoA zostana przy Xboxie 360
DMC, GT, MGS, Tekken zostana przy PS3
a takie gry jak Mario, Zelda czy Metroid jak zawsze zasila szerego konsol Nintendo.
A co do gier, ktore sa teraz multiplatformowe- IMO bedzie sie toczyc zaciekla walka o to, ktora konsola ma posiasc dany tytul na wlasnosc, lub przynajmniej na jakis czas na wlasnosc (time exclusive).

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2005, 23:01:29 pm »
Hubi wszystko ładnie pięknie, ale w jaki sposób chcialeś zobaczyć np Halo na PS3,GT na  Revo;Mario,Zelde i Metroida na 360?? przecierz teamy je tworzące należą do producentów konsol...
nie wiem jak byś sobie wyobrażał żeby nagle Sony robiło excluesive'a dla MS? przecierz to samo w sobie jest nielogiczne...

Cytat: "<Aras>"
oczywiście o ile można być pewnym na jakie konsole wyjdzie kolejna Zelda,Halo i Gran turismo

czytałeś tak naprawdę o czym jest ten temat?czy tylko dwa ostatnie posty?

Cytat: "<Aras>"
a co z Burnoutem? gdyby był excluesivem na 360? PES był tylko na PS3, a gdyby nowe GTA było tylko na Revo?...
od samego początku chodzilo o przejmowanie (dotychczas) multiplatformowych serii...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
walka o excluesivy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2005, 23:06:39 pm »
Cytat: "<Aras>"
od samego początku chodzilo o przejmowanie (dotychczas) multiplatformowych serii...

O tym rowniez napisalem

Cytuj
A co do gier, ktore sa teraz multiplatformowe- IMO bedzie sie toczyc zaciekla walka o to, ktora konsola ma posiasc dany tytul na wlasnosc, lub przynajmniej na jakis czas na wlasnosc (time exclusive).



Cytat: "<Aras>"
nie wiem jak byś sobie wyobrażał żeby nagle Sony robiło excluesive'a dla MS? przecierz to samo w sobie jest nielogiczne.

Kilka tytulow napisalem z rozpedu, ale przeciez Konami (MGS), Namco (Tekken) lub Capcom (DMC) nie naleza do zadnego konsolowego giganta, ale wydaja exclusivy na PS2.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 11, 2005, 23:14:34 pm »
no bo na tym polega pozyskiwanie developerów... nie "wykupuje" się całego studia,całej firmy tylko daną grę. Taki Capcom wydał przecierz "exkluzywnie" np RE0 na GC i DMC na PS3 więc o co ci chodzi?? (a konami MGSa2 wydało na Xa i PC, 1 na PC,i o ile się nie myle to "nowy" mgs3 też pójdzie na Xa)...
Cytat: "Hubi"


<Aras> napisał:
od samego początku chodzilo o przejmowanie (dotychczas) multiplatformowych serii...

O tym rowniez napisalem


owszem,ale ja pisałem o tym zakladajac temat,więc każdy to wie więc po co się powtarzać??
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
walka o excluesivy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 12, 2005, 09:18:43 am »
Ja myśle, że jest spora szansa na to, że Revo dostanie duzo exclusivow. Jeśli tylko oczywiście developerom bedzie się chciało. Ale tego jakby wymaga specyfika konsoli. Zresztą Nintendo mówi, że programowanie bedzie bajecznie proste, więc mogą się skusić. Albo druga droga to taka, że niskim nakładem bedą minimalnie przerabiać multiplatformy z konkurencji.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
walka o excluesivy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 12, 2005, 11:11:46 am »
FFXI juz ma sie ukazać na konsole Billa , takze kwestią czasu pozostaje kiedy bedą kolejne części .

Klęską dla Sony  napewno by było utracenie takich serii jak Tekken czy Metal Gear solid Chociaz juz przy okazjii dodatku MGS2  byl wydany na Xboxa .

Microsft  zaś to przede wszystkim Halo.Większych excluesivów na iXa nie uświadczysz .

Zreszta mi to jest obojetne ktora konsola najlepiej sie sprzeda, będzie posiadala najwiecej excluesivów bowiem i tak na chocby jedna z nich nie bedzie mnie stac przez najbliższe 2 lata .Więc czym tu sie tak podniecać .

Teraz  to ja czekam z zaprtym tchem na mundial  :twisted:  :twisted:  :twisted:
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 12, 2005, 18:14:45 pm »
czy ja ma co chwile poprawieć ten sam błąd?? Halo (a raczej team bungie) jest własnościa Microsoftu więc niemozliwe jest stracenie go jako excluesivea :!:  
za to takie katamari Damacy moze ukazać się tylko na revo (sterowanie katamari przez wychylenia pilota) i wtedy bym plakał (wiem,wiem to nie jaest oficjalny excluesive konsoli Sony ale tytuł który bardzo chciałbym zobaczyc na Next-genach...) bo bardzo chciałbym je zobaczyć na PS3, które zamierzam (jak dotychczas) kupić...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Don

  • Gość
walka o excluesivy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 12, 2005, 18:21:08 pm »
@<Aras>

Wyluzuj bo zejdziesz na zawał serca w wieku 30 lat :lol: . Temat traktuje o exclusivach i wszyscy w bardziej ścisły bądź luźniejszy sposób się do niego odnoszą. To, że założyłeś ten topic nie sprawia, że musisz występować w roli "moderatora dyskusji" i każdego ganić za małe odstąpienie od Twojego punktu widzenia... Daj się wypowiedzieć innym.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
walka o excluesivy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 12, 2005, 18:31:33 pm »
sorry masz racje,sam nie wiem czemu tymi postami tak się przejąłem,... obiecuje wyluzować i nie wypowiedzieć się przynajmniej aż nie będzie mial 5 stron :D    

what ever :lol:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
walka o excluesivy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 13, 2005, 15:16:38 pm »
i to jest kolo, umie się przyznać do własnych błędów.
on topic:każdy wybierając konsolę decyduje się które exclusivy chce zachować dla siebie a za którymi musi obejść się smakiem.Ja np.miałem wszystkie konsole i to wcale nie naraz, kupuję jedną sprzedaję drugą i dzięki temu nie tracę tak durzo kasy jakbym miał kupić każdą z osobna.Zagrałem w DMC w GoW, Halo, Ninja Gaiden, Zelde Wind Waker w Nintendogs, we wszystkie najgorętsze exklusivy.Aras nie należy się tak tym wszystkim przejmować ,stosując metodę kup jedną sprzedaj drugą  zagrasz we wszystkie hiciorki nie tracąc przy tym dużo kasy.