Autor Wątek: Kolejny abonament?  (Przeczytany 7302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Kolejny abonament?
« dnia: Stycznia 05, 2006, 13:35:29 pm »
Wiecie, że nie byłem specjalnie zadowolony wygraną PiSu w wyborach, ale chyba zacznę zmieniać o nich zdanie. Pojawił się projekt ustawy, wg której aby móc ściągnąć legalnie coś z internetu za pomocą oprogramowania p2p, należy uiścić opłatę abonamentową 4-5 zł co miesiąc.

 I jest to pomysł imho absolutnie genialny. Za te symboliczne 4-5 złotych, można będzie bez obaw ściągać pliki z internetu, a wielkie wytwórnie będą mogły nam nagwizdać. Co prawda pewnie dowalą nam jakieś ograniczenia (np można ściągać tylko 15 gb przez sieć p2p miesięcznie), ale to i tak lepsze niż drżenie, że wejdzie do domu policja;-).

http://muzyka.onet.pl/mr,1224032,wiadomosci.html - link do newsa na onecie.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2006, 13:39:34 pm »
Pomyslk jest francuski. Przemysl rozrywkowy i tak sie bedzie burzyc, chcociaz bylby to krok w dobrym kierunku.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2006, 13:49:40 pm »
Ja wiedziałem co robie głosując na Kaczorów  :mrgreen:

EDIT: Tak się zastanawiam - czy jeśli ta ustawa przejdzie i sieć p2p będzie w Polsce legalna to będzie można wymieniać się na tym forum linkami do gier na torrencie?  :twisted:

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2006, 13:59:56 pm »
Jest to niewykonalna bzdura, a te 4-5 zł to by na utrzymanie kolejnej gromady urzędasów poszły. Nie dziw że to francuski pomysł oni mają w tym wiekowe doświadczenie :lol:

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2006, 14:29:07 pm »
głupota
nie ma czegoś takiego jak "legalne" sciaganie czegokolwiek z sieci p2p
bo sieci p2p to jest piractwo przewaznie, a nadanie mu "legalnego" wymiaru to tylko w polsce moze sie zdarzyc

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2006, 15:31:04 pm »
Do Konstancina to nie dojdzie :lol:

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:12:46 pm »
Dobre ;)... Niebawem zrobią abonament na miesięczne okradanie ludzi, za 100zł będziesz sobie mógł nakraść jakieś 50kg bilionu. ROTFL. Czy posłowie myślą, że przez p2p w Polsce lecą legalne progamy/gry/muzyka - takie freeware? I nic więcej? Blah.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:26:54 pm »
Cytat: "setezer"
Dobre ;)... Niebawem zrobią abonament na miesięczne okradanie ludzi, za 100zł będziesz sobie mógł nakraść jakieś 50kg bilionu. ROTFL. Czy posłowie myślą, że przez p2p w Polsce lecą legalne progamy/gry/muzyka - takie freeware? I nic więcej? Blah.

Właśnie chciałem to napisać, przypomniał mi się "Świat Dysku" - tam skoro nie można było wyplenić kradzieży, zalegalizowano ją - i członkowie Gildii Złodziei wykupywali polisę uprawniającą ich do okradania innych. Jeden wielki LOL.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:27:35 pm »
Dla mnie to nie jest jakiś super świetny pomysł i tak czy  siak jezeli będe miał potrzebe ściągnąć coś z p2p to raczej mało mnie to interesuje czy jest to legalne czy nie. JEżeli komuś leży na sercu  że ściąga nielegalnie z p2p to niech idzie prosić PIS aby ustawa weszła w życie  :wink:

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:34:20 pm »
Po co walczyć z czymś z czym się niewygra? Lepiej to zalegalizować a za te pieniądze załatać chociaż część dziury w budżecie.

Derek ale jak ci policja robi wjazd na chate w poszukiwaniu pirackiego oprogramowania pokazujesz im papier że opłaciłeś abonament i mogą ci naskoczyć  :mrgreen:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:35:57 pm »
Cytat: "Van Dall"
Po co walczyć z czymś z czym się niewygra? Lepiej to zalegalizować a za te pieniądze załatać chociaż część dziury w budżecie.

Genielne, proponuję następny w kolejce wprowadzić abonament na przemyt - pokazujesz i celnik ci może naskoczyć.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:37:23 pm »
Cytuj
Derek ale jak ci policja robi wjazd na chate w poszukiwaniu pirackiego oprogramowania pokazujesz im papier że opłaciłeś abonament i mogą ci naskoczyć Mr. Green


ROTFL
Policja by musiała zrobić najazd ponad połowie społeczeństwa w polsce kozystającego z internetu. :twisted:

Tarniak

  • Gość
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2006, 16:54:26 pm »
Hehe, bzdura niestety. Nie byłoby burzenia gdyby funkcjonowało to na kształt amerykańskiego Napstera, ale tam taką kwotę płaci się za 1 utwór mp3 :). Abonament 5 zł, za ściągnięcie płyt wartych x razy tyle. No super, ale to byłaby 'usprawiedliwiona kradzież' czyli, jakby nie patrzeć, absurd :P.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:00:31 pm »
Gdyby ta ustawa weszła w życie, to byłbym w niebo wzięty ;). Ściąganie załóżmy tych 15gb mp3/filmów/itp. stałoby się przyjemnością :). Bo, jak na razie, większość ludzi boi się, że w każdej chwili policja zrobi im na lot, co będzie powodem tego, że będą musieli zapłacić bardzo wysoką grzywnę (jeden plik mp3 = 3zł :shock:). Well, ja jestem jak najbadziej za. PiS ma, tym razem, moje poparcie.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:20:23 pm »
Cytat: "Castor Krieg"

Właśnie chciałem to napisać, przypomniał mi się "Świat Dysku" - tam skoro nie można było wyplenić kradzieży, zalegalizowano ją - i członkowie Gildii Złodziei wykupywali polisę uprawniającą ich do okradania innych. Jeden wielki LOL.

Ale pamiętaj że jak złodizej popełnił przestępstwo gdy gildia o tym nie wiedziała ponosił karę ;)
To głupota... o prostu legalizacja tego przYniesie nam to, że w końcu inne firmy pójdą śladem Microsoftu.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:23:26 pm »
Pomysl nie jest polski jak juz mowilem i we Francji przeszedl. Oczywiscie jest mozliwosc, ze nie wejdzie w zycie.

Co do gildii zlodziejii - :). Pratchett rzadzi i dzieli.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 05, 2006, 17:44:00 pm »
Dla mnie to dobre:D I tak nie sciagam nic z p2p (cholera wiem jak to sie ustawia..) a przynajmniej ktos nie bedzie "piracił"

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 05, 2006, 18:53:44 pm »
No ale w takim razie Rząd musiałby płacić wtedy tę kasę producentom muzyki, filmów, gier itp. Czy to tak ma funkcjonować? Jeśli tak, to pomysł wydaje mi się spoko. Gorzej, jeśli to miałby być podatek po prostu od kradzieży... Wiem, wiem, sam ściągam mp3 itp... Niestety...

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 06, 2006, 10:02:35 am »
Ale ja się pytam w jaki sposób to rozdzielą. No powiedzcie bo nie pojmuję, w jaki sposób rozdzielą te 5zł na setki wytwórni. No chyba że kase dostaną tylko "gwiazdorzy" pokroju budki suflera ale to trochę nieuczciwe i bezsensu :lol:

mauzuri

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2005
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 06, 2006, 11:27:03 am »
A mnie takie coś martwi. Jestem fanem mangi i anime i cieszę się jak głupi z każdej nowej inicjatywy na polskim rynku, związanej z moim hobby. Ludzie zaczęliby legalnie pobierać z netu całe serie. Pomyślmy o raczkującym Anime Gate - nawet Mr.Jedi ma swoją cierpliwość, nie chcę żeby kolejny jego projekt znów opadł. A wydawnictwa mangowe w Polsce? Do super-potęg to one nie należą. Skanlacje mang są ogólnodostępne, ale legalizacja takiego procederu tylko pogorszyłaby sytuację.

Pomysł pomylony, ale przecież są inne wyjścia. Na przykład utworzenie takiego serwisu (może nawet wspieranego przez rząd), gdzie można pobrać jeden utwór za 1,22zł, a np film za 12zł jest fajną sprawą - robisz to legalnie, producent dostaje kasę, a to oszczędzasz, nie płacą za dystrybucję, opakowanie itp. A jeśli mógłbym tam jeszcze pobierać kawałki artystów z całego świata (np. Japan), to "jestem na tak."

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 06, 2006, 13:15:24 pm »
To chyba będzie takie coś jak z tym haraczem ściąganym od właścicielu zakładów z kserokopiarkami - ktoś tam płaci, ktoś nie, pieniądzy GDZIEŚ tam idą...

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 06, 2006, 19:13:58 pm »
@mauzuri: Takie coś wprowadził Apple, wraz z powstaniem iPODa. Przyjęło się to znakomicie.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 06, 2006, 21:10:35 pm »
Ja swoje zdanie już napisałem, poparł je castor krieg i może ktoś tam jeszcze i chwała im za to :). Sorry, ale jeśli ja wydaję 200zł na "soft" miesięcznie, a ktoś zassa tego za 1000zł płacąc przy tym 5zł i jeszcze BĘDĄĆ legalnym no to ja mam głęboko w dupie prawo. A jutro idę z gunem zabić niewinnych przechodniów... a co nie wolno mi?

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 06, 2006, 22:51:03 pm »
Cytat: "setezer"
zabić niewinnych przechodniów... a co nie wolno mi?

Jeśli psychika ci nie siądzie  :roll:
Tak się zastanawiam.... przecież i tak ludzie znaleźli by sposób na te 5 zł i kradli by ile popadnie...Bo w Polsce to same k**** i złodzieje nie?

mauzuri

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2005
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 06, 2006, 23:15:26 pm »
Cytat: "sambady"
@mauzuri: Takie coś wprowadził Apple, wraz z powstaniem iPODa. Przyjęło się to znakomicie.

Wiem, stąd ten pomysł - myślę, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się i u nas.
setezer>>Heh... To ja idę jutro ukraść autobus - normalnie będzie GTA live.  :wink:  :twisted:

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 06, 2006, 23:21:17 pm »
Cytat: "mauzuri"
Cytat: "sambady"
@mauzuri: Takie coś wprowadził Apple, wraz z powstaniem iPODa. Przyjęło się to znakomicie.

Wiem, stąd ten pomysł - myślę, że takie rozwiązanie sprawdziłoby się i u nas.
setezer>>Heh... To ja idę jutro ukraść autobus - normalnie będzie GTA live.  :wink:  :twisted:


O autobusem to bym sobie pojezdzil.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

van dall

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 174
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 06, 2006, 23:33:15 pm »
Cytat: "lewik"
O autobusem to bym sobie pojezdzil.

Ciekawe co na to przechodznie...  :lol:

Dla mnie pomysł pobierania opłaty od każdego ściągniętego pliku mp3 czy filmu jest pomylony. Abonament za legalizacje piracenia (bo tak to można nazwać) moge płacić ale jeśli miałbym bulić za każdy mp3 czy film nadal ściągałbym nielegalnie.

Jeśli już za coś mam zabulić (nawet więcej) to chce ładnie wydaną, pudełkową wersje płyty/gry/filmu.

Pozatym postawienie, prowadzenie i kontrolowanie takich serwisów to ogromne pieniądze. Przecież film w jakości DVD to około 5-8 giga - skąd serwery?

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 06, 2006, 23:44:04 pm »
Cytat: "setezer"
A jutro idę z gunem zabić niewinnych przechodniów... a co nie wolno mi?

Nie! Tylko nie to! Potem znowu w TV będą gadać, że gry wpływają źle na psychikę... :wink:

Dla mnie ten pomysł jest poprostu nierealny :roll:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 07, 2006, 00:08:02 am »
Kolejny absurdalny pomysł. Kaczorowanie prawa na całego- zostałaby za to utworzona pewnie specjalna agencja, która by dzieliła te 5 zł od każdego internauty (a producentom oprogramowania dopłacała różnicę, w cenie? ). Ściągnąłem Evangeliona- więc 40 gr. należy się Gainaxowi w Japonii, ściągnąłem Warcrafta, wysyłają 80 gr. do Blizzarda, Władcę Pierścionków- 90 gr. do Jacksona, by miał na małpę w King Kongu...

Brzmi to jak scenariusz do Monty Pythona!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Kolejny abonament?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 07, 2006, 09:57:41 am »
Swoją drogą tego abonamentu nikt by nie płacił, bo po co? Lepiej kraść 100% a nie tylko w 99%. I dobrze! Jeśli już mam dawać tym "żądzącym" po piątalu, a okradać producentów, to już wole okradać TYLKO producentów, a nie sponsorować kolejne "letnie" domki panom posłom.

Amen - IMO temt można zamknąć :).