Autor Wątek: Tomb Raider Legends  (Przeczytany 8626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« dnia: Kwietnia 05, 2006, 17:39:03 pm »
dlugo czekalem na ta gre. nosilem sie z nadzieja, ze przypomni mi ona czasy TR3 (imho najlepszej czesci).
oto moje pierwsze wrazenia:
grafika bardzo ladna, bez szczegolnego przepychu, ale robi pozytywne wrazenie. plynna animacja - zwolnienia zdarzaja sie niezwykle rzadko.
muzyka wydaje sie czasem zupelnie nie pasowac do akcji na ekranie, ale ogolnie kawalki sa dosyc ciekawe.
troche boli ze nie odczuwa sie mocy pistoletow. ma sie wrazenie jakby sie strzelalo z procy  :lol:
co do strzelania to jest go dosyc sporo i momentami gra przypomina typowa strzelanke.
wkurza motyw jazdy na motorze - jest to strasznie nudny i wg mnie niepotrzebny motyw w grze. oby do konca bylo ich jak naj mniej.
warto zwrocic uwage na animacje postaci. ruchy sa bardzo naturalne. dialogi rowniez utrzymuja wysoki poziom.

moja ocena
grafika - 8
gameplay - 8
muzyka - 7

ogolnie: 7.5

raqtimer

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2006, 22:11:13 pm »
Z oceną końcową mogłeś sie powstrzymać aż ukończysz gre bo może sie jeszcze miło zaskoczysz i będzie wstyd:)
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - A. Einstein

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2006, 22:49:34 pm »
to nie jest ocena ostateczna, jedynie ocena z mojego pierwszego wrazenia.
jak moja opinia na temat tej gry sie zmieni, to nie omieszkam o tym wspomniec  :mrgreen:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2006, 23:51:09 pm »
szkoda ze duzo strzelania:/
Ja jestem wielkim fanem poprzednich TR (moze jedynie czesc 5 marnawa i 6 średnia) i wole starą dobrą lare (skakanie, szukanie sekretow, przełączanie wajch, kombinowanie co i jak przesunąc) .  Za jakies 2-3 tygodnie bede miał gre i mam nadzieje ze nie bede rozczarowany.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2006, 17:10:42 pm »
Powiedz mi jedno: czy w grze jest duzo elementow platformowych? Bo wlasnie, bodobnie jak u siudyma, do poprzednich czesci przyciagalo mnie wlasnie skakanie i kombinowanie.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2006, 17:28:13 pm »
Też mnie to interesuje, bo ostatnim Tombem ktory mi sie podobal byla III. Ocena na IGN 8 (PS2), wiec nie moze byc zła ;) Btw. Hubi, czemu wymieniasz Kloca?

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2006, 18:33:56 pm »
uspokoje was i powiem ze elementow platformowych jest bardzo duzo. czesto jest tak ze przeciwnikow spotyka sie dopiero pod koniec levelu.
jedyne co bardzo denerwuje to przeplatanie motywow swiatyn z motywami miast/ baz wojskowych. jest taki schemat: swiatynia-miasto-swiatynia-miasto...
troche niszy klimat radio, przez ktore Lara ciagle nawija z jakims 'ziomalem'.
zdarzylo mi sie pare razy przystanac i powiedziec "ku***, jak to wyglada" - czasem moza zaniemowic na widok przepieknych scenerii (np. wiezowce w japonii, albo spadowody  :lol: gdziestam  :mrgreen: )
ogolnie mysle o nowym TR bardzo pozytywnie, jednakze wyobrazalem sobie ze bedzie lepiej - ale to przez to ze moja wyobraznia jest zbyt bujna  :lol:
bardzo dobra gra, ale zadna z niej rewelacja.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 06, 2006, 23:02:16 pm »
Cytat: "Lesiu13"
Btw. Hubi, czemu wymieniasz Kloca?

Juz wymienilem (dostane na dniach). Ominolem na PS2 za duzo swietnych gier i musze nadrobic straty.

Po zapowiedziach TR: L balem sie, ze stanie sie ona bardziej strzelanina, niz gra przygodowa. I troche szkoda, ze dlugi czas jestesmy w miescie (czy tam sa rowniez elementy platformowe?). W TR na PSX'a urzekly mnie wlasnie gory, swiatynie, Wenecja, itp.

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 07, 2006, 00:01:18 am »
Cytat: "Hubi"
czy tam sa rowniez elementy platformowe?


tak. sa tam rowniez elementy platformowe.

jeszcze nic nie napisalem o korzystnym bajerze jakim sa bardzo czeste checkpointy. a z nimi zwiazane jest saveowanie, bo po ladzie zaczynamy od ostatniego checkpointa.

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 08, 2006, 21:08:23 pm »
Pisze tu, bo nie chce robic kolejnego tematu w dziale XBOX, no i nie mamy dzialu multiplatofrm o co juz tyle razy prosilem.
Gram i jest bosko poprostu :) Jestem teraz w peru, we wspomnieniach Lary. Gra się swietnie cudne sterowanie, mnie motorem tylko z poczatku jechalo dziwnie, ale szybko sie przyzwyczaiłem. Bardzo gra mi sie podoba: grafa jest ok (bosko wykonana główna bohaterka) Zagadek narazie bylo malo, a w sumie chyba 1 i to banalna ;D Gram chyba 1:20 i mam 10% gry. Nie jest źle, oj nie jest! Moja ocena narazie 8+/10. Gra spełniła moje oczekiwania, choć przyznam ze po pierwszych 25 minutach dałbym jej 7/10. Dobrze ze potem się rozkręca...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 10, 2006, 10:39:07 am »
pytanie: ma ktos mozliwosc porownania wersji PS2 i XBOX?
Czy jest jakas roznica? np. textury, animacja, detale, itd?

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 10, 2006, 16:25:43 pm »
wlasnie ukonczylem TR:L.
gra jest strasznie krotka. przejscie zajelo mi 6h i 40min.
trzeba jednak wspomniec o tym, ze raz czy dwa utknalem i spedzilem duzo czasu na kombinowaniu (a rozwiazanie zawsze okazywalo sie banalne).
poziom trudnosci jest zdecydowanie za niski. gralem na normalu i nie bylo elementu ktory sprawilby mi trudnosc (poza wyzej wspomnianymi "martwymi punktami").
sama fabula jest raczej plytka, no i nastawcie sie na kolejna czesc  :wink:

moja ocena koncowa: 7

Pancake99

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-01-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 11, 2006, 12:55:29 pm »
Przygode z tombem zakonczylem na czesci trzeciej ktora miala jeszcze to cos w sobie.Nowe przygody Lary dorwalem wczoraj pogralem jakies 3 godzinki i moge powiedziec ze jest calkiem przyjemnie. Grafika prezentuje przyzwoity poziom, muzyka calkiem klimatyczna (oczywiscie nic nie przebije czesci pierwszej :)) ,intuicyjne sterowanie, cut scenki - no coz tym zawsze bylo kiepsko w tej serii, animacja lubi od czasu do czasu lekko szarpnac. Mam tylko nadzieje ze po ukonczeniu pozostanie w mej pamieci jako godna kontynuacja przygod pani archeolog.

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 11, 2006, 14:06:24 pm »
Śledząc tytuły innych premier gier, wpadały mi w oko pewne informacje co do nowego Tomb Raidera. Chyba nie będzie niespodzianką, jezeli powiem, ze niezbyt przejmowalem sie czy uwaznie traktowalem tresci producentow. Wszak, pozostale czesci (z ktorymi mialem nieszczescie się spotkac) nie zachecaly do nowego sekłela. Ale, wszystko sie zmienilo jak odpalilem demo (na swoje usprawiedliwienie- wialo nudą i sam nie wiem jak ta plytka znalazla sie w PS2 :)), bardzo szybko przeszedlem wersje skroconą i zacieram rece na danie głowne.

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2006, 14:45:17 pm »
Cytat: "wozek"
bardzo szybko przeszedlem wersje skroconą


normalna wersja nie zajmnie Ci wiele wiecej  :mrgreen:

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2006, 09:37:51 am »
Przeszedłem ... no i już sam nie wiem co myśleć. Niby krótko (nie całe 8h) ale za to jak. Jak ujrzałem Nepal, wodospady i wieżowce w Japoni  :shock: No i ogólnie nie było dużo strzelania. Fabuła nie była bardzo wymyślna, ale podobała mi się. Napewno też będzie 2 część. Ogólnie to daje tak:
Grafa : 22/25
Muza : 20/25
Grywalność: 45/50
Ogółem: 8.7/10
I - 3 za czas gierki:
8.4
Kropka xD

*Ale system oceniania wymyslilem :D

i kto tu ma najwiekszego gs ??

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2006, 15:40:02 pm »
Grałem chwile w wersje na XBOX. Grafika wydaje sie nieco lepsza, ale nieznacznie (grałem tylko chwile), jedna wielka roznica to animacja. Na PS2 gra chodzi w 30fps a na XBOX w 60fps.

Cosmaty

  • Gość
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 16, 2006, 12:12:07 pm »
Fakt strzelania jest sporo, to znaczy mniej więcej tyle, co w TR3 [chyba mniej więcej, bo dawno nie grałem ;)]
Na plus zaliczam szukanie sekretów [np. w domu Lary znalezienie wszystkich zajęło mi prawie 2h... chyba, że da rade szybciej a ja po prostu cienki jestem ;)] oraz time-trail i wszystkie bonusy uzyskiwane za zabawę w powyższe.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 19, 2006, 20:56:12 pm »
popykałem w demko na PC(nie wiem czemu w wersji językowej latynowskiej więc nie mogłem rozwiązac zagadki z dema :P) ale ogółem nawet przy rozdzielczosci 800x600 wygląda bardzo ładnie. Jak to wygląda przy next-genowej grafie(takit ryb jest na PC)?  :shock:

Tarniak

  • Gość
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 19, 2006, 21:00:35 pm »
Cytat: "siudym"
Na PS2 gra chodzi w 30fps

Chyba w PALu na 50 Hz :D.

Pancake99

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 25-01-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 1
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 20, 2006, 16:04:28 pm »
No i poszlo Tomb skonczony w 8 godzin, oczywiscie nie mowie tu o wyciagnieciu gry na 100% bo jakos nie mam ochoty.
Grało się całkiem przyjemnie (PS2) i o ile w levelach typu ruiny itp. na brak antyaliasingu nie zwraca się uwagi to misja w japoni az kole po oczach, ludzie co to ma być. Na szczęście jest kilka lokacji godnych zapamietania takich jak choćby swiatynia za wodospadem i końcowy nepal, po prostu klimatycznie jak za starych dobrych czasów Tomba. I jeszcze słówko o muzyce musze przyznać że trzyma poziom i zastanawiam się nad załatwieniem soundtracku.

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 21, 2006, 09:10:27 am »
Pytanko do tych co grę już ukończyli.
Jestem w podziemiach w Anglii, przeskakuje rozpad z lawą, następnie przechodzę przez 2 korytarze z płonącą podłogą i są wielkie drzwi na łańcuchach i jak je otworzyć?

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 21, 2006, 13:27:38 pm »
Cytat: "NHS"
Pytanko do tych co grę już ukończyli.
Jestem w podziemiach w Anglii, przeskakuje rozpad z lawą, następnie przechodzę przez 2 korytarze z płonącą podłogą i są wielkie drzwi na łańcuchach i jak je otworzyć?

musisz wziasc pudelko, ktore jest na 1 pupalce z plomieniami. weź je tym harpunem pod drzwi i przeskocz je ;p

i kto tu ma najwiekszego gs ??

NHS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-02-2006
  • Wiadomości: 255
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 21, 2006, 13:35:20 pm »
Cytat: "Slay"
Cytat: "NHS"
Pytanko do tych co grę już ukończyli.
Jestem w podziemiach w Anglii, przeskakuje rozpad z lawą, następnie przechodzę przez 2 korytarze z płonącą podłogą i są wielkie drzwi na łańcuchach i jak je otworzyć?

musisz wziasc pudelko, ktore jest na 1 pupalce z plomieniami. weź je tym harpunem pod drzwi i przeskocz je ;p


Ano faktycznie jest tam skrzynia, dzięki za pomoc.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 16, 2006, 08:37:16 am »
Grałem w demko na PC [w rozdzielczości ciut wyżej niżeli 800x600] i powiem szczerze, że sie zakochałem! :) Lara powróciła po prostu :). Lecz gra ma zajebiste wymagania co sie wiąże z tym, że nie raz sobie spowalnia ;). I to ona była jednym z powodów dla których zamówiłem PS2 [jednym nie znaczy jednymy jest ich jeszcze pare tysiecy :P] które lada dnia bedzie u mnie pod tv - po prostu od teraz bede konsolowcem i cieszył sie płynną animacja i ładną grafą :) I lare zalicze dopiero na czarnulki bo radość z grania bedzie napewno o niebo większa niz na piecu :).

pozdro

oleśkacroft

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-05-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 24, 2006, 14:47:15 pm »
zgadzam sie....ja wole TR 1-TR5... no i oczywiście goldy..jestem od wielu lat fanką tomb raidera...bardzo podoba mi sie stary tomb a nie jakies pomyłki typu angel of darkness tr6....ja wole stara dobra grafike,fajna muzyke, fabułe no i te ekstra przygody panny croft jakie przeżyłam grajac w "starego"dobrego Tomba..to jest kultowa gra, jedyna w swoim rodzaju ;) TOMB MANIACY ŁĄCZCIE SIĘ!! ;) pozdro 4alll
oleska;)

oleśkacroft

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 20-05-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 24, 2006, 14:48:33 pm »
TOMB RAIDER I-V RULEZZZ ;)
oleska;)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 24, 2006, 16:37:09 pm »
Hm.. :P Grałem we wszystkie i moim zdaniem TR:Legends jest zajebista w prównianiu do AoD to cud ;)

pozdro

Ghost

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-03-2005
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 26, 2006, 12:22:25 pm »
Gra mi się bardzo spodobała ale mam głupi problem...
Otóż jestem na początku gry, w Bolivi i jestem w środku jakiejś świątynii. Są tam 3 kamienne bloki, taka huśtawka (taka jakby dla 2 osób, jak na placach zabaw) i na dole jest jaguar. Nie wiem co tam trzeba zrobić. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

lupinator

  • Gość
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 26, 2006, 12:28:54 pm »
Grałem tylko w demo (cały jeden level) i gra bardzo mi się spodobała.
Trochę dziwny odgłos wydają bronie i zagadki są za proste ale granie sprawiało mi straszną przyjemność. Z pewnością kupie sobie pełną wersje jak stanieje do 89 bo 189 za tak krótką gre to przesada

Tarniak

  • Gość
Tomb Raider Legends
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 26, 2006, 12:50:42 pm »
Cytat: "Ghost"
Gra mi się bardzo spodobała ale mam głupi problem...
Otóż jestem na początku gry, w Bolivi i jestem w środku jakiejś świątynii. Są tam 3 kamienne bloki, taka huśtawka (taka jakby dla 2 osób, jak na placach zabaw) i na dole jest jaguar. Nie wiem co tam trzeba zrobić. Mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Z góry wielkie dzięki.

Zabijasz geparda, wyciągasz blok spod "huśtawki", ustawiasz go na końcu huśtawki od strony wejścia do tej komnaty. Następnie w miejscu gdzie znajduje się mechanizm w podłodze (są 3, chodzi mi o ten najbardziej wysunięty w stronę FINISZU LOKACJI) i przeskakujesz na 2 wystający koniec huśtawki. Czynność powtarzasz z 2 klockiem.