Autor Wątek: Niewidzoczny napęd  (Przeczytany 4176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Niewidzoczny napęd
« dnia: Lipca 26, 2006, 01:21:53 am »
Witam po dłuższej przerwie- mam juz neta (znalazlem hot spot) i jednoczenie takie pytanko:

Zkladalem w kompie nagrywarke dvd w takim jednym kompie i problem w tym ze jest on niewidoczny.
Dysk c: był wogóle ustawiony na slave, a poprzednie napędy ustawione na CS.
Po zamiane nagrywarki cd na nową dvd, komp nie widział żadnych napedów (w biosie także).
Zmieniłem więc ustawienia napedów- nagrywarkę dvd dałem jako master, zwykłe dvd jako slave. Wykrywany jest tylko stary dvd na slave.

Zmieniłem dysk na Master, a napędy zostawiłem jak były- wciąż tylko stary dvd jest wykrywany (w biosie też).
Pytanko- gdzie jest błąd w tym działaniu? Jak zmusic kompa do wykrycia napedu na master?
Z góry dzieki

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 125
  • Reputacja: 6
Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 26, 2006, 09:13:58 am »
A to baardzo dziwne, skoro nawet z poziomu BIOS'a jej nie widac, to bardzo możliwe, że nagrywarka jest uszkodzona. Sprawdzałeś w innym PC?

Morden

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2006
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 1
Re: Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 26, 2006, 09:29:44 am »
Cytat: "_Music"
Zmieniłem więc ustawienia napedów- nagrywarkę dvd dałem jako master, zwykłe dvd jako slave. Wykrywany jest tylko stary dvd na slave.


Najpierw sprawdz czy po zamianie napedow miejscami nagrywarka zostaje wykryta [slave]. Jesli nie, masz problem z napedem. Jesli zostaje, problemem moga byc tasmy.

_invictus

  • Gość
Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 26, 2006, 13:19:20 pm »
ja bym pierwsze sprawdził taśmy, zworki i wtyczki od zasilacza (przekładał), potem w biosie możesz mieć zakładkę (ja mam) oprócz tej, w której zmieniasz boot'owanie (kolejność) to jeszcze mam przydzielanie pierwszeństwa (z poziomu biosu) czyli - P.master , Smaster, Pslave...... ja mogę oprócz zworek, w biosie tak przydzielać.
Na końcu bym polazł do kumpla z napędem i u niego zbadał.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 125
  • Reputacja: 6
Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 27, 2006, 02:45:35 am »
Cytat: "_invictus"
Na końcu bym polazł do kumpla z napędem i u niego zbadał.


Ja bym to zrobił najpierw jak ma możliwosc :wink: W koncu jesli naped jest walniety, to bedzie na darmo kombinował z kablami, zworami i biosem :wink:

_invictus

  • Gość
Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 27, 2006, 11:51:58 am »
no tak, jak ma możliwość - to tak, ja podałem własną drogę do sprawdzenia - lubię kombinować i knuć ;)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Niewidzoczny napęd
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 29, 2006, 03:45:04 am »
Cytuj
Ja bym to zrobił najpierw jak ma możliwosc


Nie mam na daną chwilę.

Już spoko- faktycznie szelka poszła się kochać. Całość działa już cycuś glancuś. Thx za pomoc.