Autor Wątek: Ps2 a LCD  (Przeczytany 4722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

maciek-pow

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-12-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« dnia: Grudnia 24, 2006, 23:15:45 pm »
Witam...dostałem na gwiazke telewizor lcd samsunga 19'' i nie jestem zadowolony z jakości wyswietlanego obrazu w trakcie grania na ps2...jakiego kabla potrzebuje by poprawić jakość tego obrazu...Jest to samsung LE19R71B. zamiast hipotez wolalbym fakty poparte waszym doświadczeniem w tejze materii, z góry dzieki. Pozdrawiam]

EDIT: Rozumiem że są święta i ludziska wyjeżdżacie gdzieś albo nie macie czasu siedzieć przed kompem ale te 50 wyświetleń to ja sam nie wyklikalem więc co jest z wami a i zresztą w innych tematach bylo w miare gwarno...No cóż szkoda bo czas świąt jest takim czasem pomocy również i myślałem ze tą pomoc otrzymam...Pozdrawiam jeszcze raz.

EDIT2: No do cholery co tutaj sie wyrabia...zadam w takim razie inne pytanie czy podłączenie konsoli do telewizora przez wejscie rgb zamiast av poprawi jakość wyswietlanego obrazu...a moze adapter zamieniający wejscie rgb w wejscie component (component nie composite wiele ludzi myli te wejscia) w jeszcze większym stopniu zwiększy jakość obrazu...Albo moze wiecie czy jest jakas mozliwość podłączenia konsoli pod wejscie dvi które obok hdmi zapewnia najlepszą jakość obrazu...przyszedlem na to forum z naprawde pozytywnym nastewieniem nie dajcie mi z niego odejść z zupełnie odwrotnym... :?

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 27, 2006, 17:49:44 pm »
Podłączene przez RGB nic nie da.Obraz będzie taki sam.Sprawe ratuje kabel component ale tez nie do końca.Lekką poprawe zobaczysz w grach które mają opcje "progresiv scan".

maciek-pow

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-12-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 27, 2006, 18:56:35 pm »
z tym kablem rgb to sie dlatego zastanawialem bo w necie jest i cala masa i są opisywane jako kable przywracające kolor w grach ntsc i...poprawiające jakość w grach (wyostrzone krawędzie i takie tam). czy adapter componentowy łączony z telewizorem przez rgb da taką samą jakość jak przy telewizorze ktory wejscie component ma standartowo...?

Jack

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 27, 2006, 19:11:32 pm »
Sprawdzałem kabel RGB i jak dla mnie zadnej rewelacji.Na zwykłym TV kabel RGB sprawdza sie znakomicie.Możesz napisać coś wiecej o tym "adapter componentowy"?Masz w swoim LCD wejscie component?

maciek-pow

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-12-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2006, 12:14:19 pm »
No własnie wejscia component nie mam nad czym ubolewam bo podobno obok cyfrowych wejsc hdmi i dvi zapewnia najlepszą jakosc obrazu. Ale znalazlem w internecie adapter componentowy o ktorym wczesniej wspomnialem. Link poniżej.
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=32&id=492
I sie zastanawiam czy taki adapter zapewni taką samą jakość obrazu jak w telewizorze ktory wejscie component ma standardowo...

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2006, 12:19:11 pm »
Ten adapter nic Ci nie da - telewizor nie obsługuje component, więc przejściówka nie pomoże.

Obraz z PS2 na LCD jest jaki jest i musisz do tego przywyknąć  :mrgreen:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2006, 12:23:50 pm »
Na LCD ggry z PS2 wyglądaja słąbo i nic na to nie poradzisz, zadnymi przejścówkami czy innymi kabelkami.

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2006, 13:18:05 pm »
gry z PS2 na LCD to kaszana - jedynie po componencie gry które mają bardzo dopracowaną grafikę jakoś wyglądają (np. GT4 wygląda przyzwoicie - widać ząbki, ale grafika jest ładna), ale jak odpalisz GTA: SA...ojej - jakość jest tak zła że nie da się grać (brak ostrości, ciężko rozróżnić postacie, widać każdy mankament tekstur) więc lepiej sprzedaj PS2 i pomyśl o zakupie next-gena bo do LCD tylko one pasują...

maciek-pow

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-12-2006
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 28, 2006, 16:19:44 pm »
do tak drastycznych metod jak sprzedaz ps2 to nie dojdzie bo mam pewien sentyment...zresztą u starych w pokoju jest 100Hz panasonic z ktorego sie zresztą przenioslem dlatego tak bardzo odczułem różnice. Aczkolwiek jak wspomnialeś to tez w duzym stopniu zalezy od gry do jednych przywyknąc po jakims czasie sie da i nie razi to nawet zbytnio w oczy ale przy niektorych to az sie nie da grac.

Co do next-gena - bo w przyszlym roku tak okolo wakacji planuje zakupić głownie z myslą o nowym X'ie mam pytanie: mam wejscie dvi nie mam hdmi. Oba są wejsciami cyfrowymi ale czy są to równowazne wejscia i podłączony do nich next-gen wygeneruje tej samej jakosci grafikę (zakladam ze moj telewizor spelnia normy hd, tak mi sie przynajmniej wydaje mam rozdzielczosc 1440x900 format 16:9 i progressive scan). A tak na marginesie czy mimo braku nalepki :D mojemu lcd'kowi brakuje jeszcze czegos by móc powiedziec ze ma hd?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 28, 2006, 16:22:02 pm »
XO chyba się nie da podłaczyć przez HDMI. A nawet gdyby się dało to różnicy nie odczujesz.

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 28, 2006, 18:13:50 pm »
najlepiej pyknij przez component bo dvi oferuje nieco lepszą grafikę, a ponieważ X360 jest tylko kabel VGA albo component to przez przejściówkę jakość będzie taka sama. Dlatego lepszy będzie component bo jest od razu do tego dźwięk i nie trzeba kombinować jak w przypadku DVI

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Ps2 a LCD
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 12, 2007, 19:04:11 pm »
Hmmmm.....może to ci pomoże bo znalazłem takie coś http://gameshop.pl/vga-box-3w1-p-575.html  tyle żę niestety drogie :/