Autor Wątek: NEW :)  (Przeczytany 20634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« dnia: Lutego 06, 2004, 21:31:59 pm »
ello w wakacje bede posiadaczem mojego materialnego marzenia - PS2.
Chciałbym wiedziec co musze mieć i co mam zrobic zebym mógł zaczac spokojnie grac :)

B4rb

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2004, 21:45:48 pm »
Eee... chodzi Ci o przeróbkę?;)

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2004, 21:47:48 pm »
nieee kce tylko wiedziec co musze posiadac zeby np. zapisywac stany gry itd. :P sory nowy jestem :P

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
NEW :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2004, 23:35:37 pm »
Konsola, okablowanie, pad, karta pamięci, jakaś fajna giera...reszta, to mniej lub bardziej potrzebna bajery i dodatki... Przydałby ci się też telewizor... :wink:
GT: Trusio

B4rb

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2004, 03:45:12 am »
Przejściówka z chinch na euro:], ewentualnie kabel RGB nie zaszkodzi;]

Anonymous

  • Gość
NEW :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2004, 14:07:40 pm »
Fabrycznie PS2 ma joypad'a Dual Shock'a 2 i w tej materii nie jest potrzebne nic. W przypadku multiplayer'a bywa różnie. W większości przypadków (90 % póki co) jako pozostałe pady wystarczają Dual Shock'i z PSX'a. Jeśli gra jest wredna lub obsługuje analogową kontrolę nacisku jak np. Gladius, Def Jam, Medal of Honor: Rising Sun potrzeba już PS2 compatibile, albo samego Dual Shock'a 2. Jeśli chodzi o multitapy nie polecam gów... kiepskiej jakości produktów (niestety jestem właścicielem kilku ich przedmiotów mają mniej więcej 50 % skuteczności działania) od Manty. W tym przypadku polecam oryginalny multitap lub pochodny (kosteczka). MemoryCard to najważniejsza, ale i nie trudna do obmyślenia inwestycja :D Podróbki (PS2'ójkowe) sprawują się jednakowo dobrze jak oryginały, ale ze względu na fakt niewielkiej różnicy cenowej polecam produkt oryginalny lub MadCatz. W przypadku jeśli twój telewizor posiada wejście EURO i obsługuje sygnał RGB to najlepszym rozwiązaniem jest zakup kabla RGB. Niestety w przypadku oglądania filmów DVD zabezpieczenie Microvision powoduje, że ekran robi się zielony. Rady na to są dwie. Zakup Action Replay'a 2 (ok. 170 zł - dodatkowo wybór regionów, kody i kompresja save'ów) lub DVD Region X (regiony) no i alternatywa, której jednak nie sprawdziłem - specjalny kabel RGB RZEKOMO ściągający zabezpieczenie "zielonego obrazu". Jest to najtańsza inwestycja, ale nie mam pojęcia czy działa. W pudełku z konsolą znajdziesz również standardowy kabel z końcówkami chinch. O ile pamiętam w pudełku jest przejściówka na EURO więc nie powinno być problemów. Jeśli nie ma to raczej nie duży wydatek. To wszystko jeśli chodzi o niezbędne peryferia. Radzę jednak wyposażyć się w inny bardzo ważny element - czas :D zdecydowanie dłuższy niż ten, który przeznaczyłem na napisanie tego post'a.

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2004, 21:13:10 pm »
THX za to ze mnie nie zbesztaliscie za to ze jestem zielony :)
Pierwsze gry jakie zakupie to FF od 7 do X-2 :)

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
NEW :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2004, 23:49:29 pm »
Cytuj
THX za to ze mnie nie zbesztaliscie za to ze jestem zielony  
Pierwsze gry jakie zakupie to FF od 7 do X-2


Niegłupi wybór, ale  musisz NAPRAWDĘ polubić się z konsolowymi RPG'ami. Swoją drogą wątpię czy ktokolwiek mógłby przejść tyle Finali pod rząd i nie stracić rozumu... Na wakacje spokojnie styknie Ci X i X-2 dla pewności i pełni obrazu. I radzę zaopatrzyć się w coś zręcznościowego i luźnego jako dodatkowa giera - RPG - naprawdę potrafią męczyć i tam raczej nie odreagujesz i nie dasz upustu emecjom i nerwom  :twisted:  :twisted:  :wink:

Co do kabelka RGB - mam jeden taki Manty i sprawuje się dobrze od dłuższego czasu. I zielonego obrazu nie będzie, nawet jeśli nie przerobisz konsoli - wystarczy, że będziesz oglądał filmy w NASZYM regionie, a nie importy...

Co do dual szoa 2 - jęśli chcesz dwa, to ten drugi kup sony i DS2, w pełni analogowy. Bo większość gier ma opcjękorzystania z jego dobrodziejstw. W takiego MGS'a ciężko by ci było bez niego, albo w ścigałkę jakowąś...
GT: Trusio

Anonymous

  • Gość
NEW :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 08, 2004, 12:26:49 pm »
Cytat: "Grek"
THX za to ze mnie nie zbesztaliscie za to ze jestem zielony :)
Pierwsze gry jakie zakupie to FF od 7 do X-2 :)

Bo wiesz jest pewna skromna różnica między begginerem, a lamerem :D

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 08, 2004, 17:32:42 pm »
FF7 przeszedlem 4 razy na PieCu FF8 tylko raz :) takze jestem obeznany w jRPG :). A jesli chodzi o zrecznosciówki to przydalby sie Devil May Cry i Kingdom Hearts (Square rlz)

Tokar_Sama

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-02-2004
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 08, 2004, 22:53:52 pm »
Zalezy co masz na mysli piszac "zrecznosciowka",bo jesli platformowke,to KH nia w zadnym wypadku nie nie jest,chociaz pewne jej elementy posiada.KH to action rpg,ot co^^
[size=24]A jaki jest Twój współczynnik elo ? o_O[/size]

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
NEW :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2004, 22:20:17 pm »
Zręcznościówka??!!! Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, Kupujcie, ... ZOE2 i czekajcie, tak jak ja na Viewtiful Joe!!
GT: Trusio

cody

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-12-2003
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2004, 22:38:45 pm »
Taaa, zdecydowanie po sprzecie najbardziej potrzebny bedzie Ci wolny czas, zwazywszy ze dobrych gier wychodzi teraz calkiem sporo... Dlaczego doba ma tylko 24h?? :lol:
"If practice makes perfect and nobody's perfect then why practice?" Billy Corgan

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2004, 19:00:42 pm »
czasu bedzie a bedzie bo kupuje na wakacje :)

Latex

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-07-2004
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 27, 2004, 11:21:56 am »
Nie zapomnij takiej gry kupić jak Devil May Cry  :D  oraz Tekkena (najlepiej 4).

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
NEW :)
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 27, 2004, 11:42:48 am »
Teken sie nadaje;)

obowiakowa gra to PES3, 2 pady i ogień mozna grac z 7 godz.  z kumplami, a bijatyka to po pare rund z góra 2 godz. i sie nudzi ;(

Jeeeeeee

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
NEW :)
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 27, 2004, 15:27:35 pm »
Wszystko piknie ale w swoich pierwszych zakupach wymeniłeś totalnego crapa nie wartego funta kłaków - FF X-2. Stanowczo odradzam. Jak już chcesz dobre jRPG na PS2 to łykaj śmiało FFX lub Breath of Fire: Dragon Quarter ale trzymaj się z dala od FF X-2.
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

Grek

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 06-02-2004
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 0
NEW :)
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 30, 2004, 11:10:44 am »
czy ktoś może mi powiedzieć  w którym sklepie internetowym kupić tani i w 100% sprawdzony kabel RGB ??

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
NEW :)
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 30, 2004, 17:37:14 pm »
Kupuj na Allegro u niejakiego "kobragrzegorz" - kupilem u niego kabelek RGB dwa latka temu za 20 zeta i ciągle jak nówka chodzi elgancko...
GT: Trusio