Autor Wątek: SBK 08: Superbike World Championship 08  (Przeczytany 2753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
SBK 08: Superbike World Championship 08
« dnia: Czerwca 22, 2008, 23:13:35 pm »
Wszystko o tej grze. Z tego co wyczytalem w gry-online poziom trudnosci stoi na wysokim poziomie, aby opanowac sterowanie trzeba bedzie poswiecic dobre kilka godzin. Jak myslicie czy
ten tytul bedzie hitem, dobra gra ?

pawel_k

  • Gość
Odp: SBK 08: Superbike World Championship 08
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2008, 18:13:14 pm »
ja mam sbk'07, i szczerze nie liczyłbym na coś wyjątkowego, szczególnie że to ten sam developer... do genialnego superbike 2001 dzielą ją lata świetlne :(

jeszcze wkleję moją wypowiedź nt wersji 07 z forum motogp.pl, myślę że wersja 08 będzie różniła się tylko nowymi zawodnikami i motocyklami
Cytuj
bardzo krótki playtest (sprawdzenie czy działa po przyjściu z allegro) wymieszany z porównaniem do sbk2001 (PC) w który ostatnio grałem tydzień:
- grafika PASKUDNA. nawet biorąc poprawkę na mój uszkodzony telewizor wyświetlający białe pionowe pasy to dalej jest paskudztwo. wiem że ps2 to stara era i teraz króluje HD a na kineskopach nie da się uzyskać nawet 640x480 ale twórcy gt4 (i zarazem tourist trophy) pokazali że można zrobić piękną grę. grafika tutaj wygląda jak z psx'a, do sbk2001 (nawet na zmniejszonej do 640x480 rozdziałce i niskich detalach) nawet się nie umywa.
- strasznie ciężko dobrać punkt hamowania bo trasa jest tak pusta jak lodówka studenta, nie ma tam absolutnie niczego!!!
- przeciwnicy wyglądają źle
- ale co trzeba dodać animacja naszego ridera podczas jazdy jest fajna
- model jazdy (od razu włączyłem symulację) jest w stylu sbk2001, czyli bardzo ok. znacznie lepiej wygląda hamowanie, motorek zaczyna jechać w pewnym momencie bokiem jak ciśniemy heble bez opamiętania
- jeśli chodzi o model jazdy to szkoda że nie ma półśrodków - w sbk2001 są 4 możliwości ustawienia realizmu motocykla, tutaj tylko arcade albo simulation. na PC fajnie to się sprawdzało, wybierałm poziom 3 i grało się zajebiście... mam nadzieję że tutaj będzie tak samo...
- jeszcze co do modelu - motorki strasznie szybko składają się w zakręty, troszkę dziwnie to wygląda. wiem że technika poszła do przodu i motorki już tak majestatycznie nie składają się jak w roku 2001 ale chyba za bardzo przegięli w tą stronę
- super że rozdzielili hamulce, chociaż muszę się nauczyć jak ich używać
- może przeoczyłem coś, ale gdzie jest TEN KATE HONDA?!
- dźwięk "taki se", nie czuć tego powera ducati ani nic na wzór przeraźliwego pisku z bimoty z sbk2001 w czwórkach
- linia określająca optymalny tor wygląda jak narysowana sporym walcem, mieszczą się tam 2 motory taka jest szeroka, do tego biała i ciągła a nie przerywana - beznadzieja
- można kręcić bączki, wywijać stoopie i dawać elegancko na gumę

ogólnie lekkie rozczarowanie ale kupiłem ją za 25zł, gdzie gra w Polce nie będzie sprzedawana a za granicą kosztuje w przeliczeniu 150zł podejrzewam że jak zmienię tv na działający i przyzwyczaję się do pada to może być fajnie, bo gra wydaje mi się ma potencjał..
Cytuj
pograłem 30 minut. gra jest mocno przeciętna (i to przeciętniak naciągany tylko dla fanów moto)
kolejne wady to:
- tragiczna kamera. z pierwszej osoby może i jest poprawnie ale z trzeciej (a w gry motocyklowe jakoś nie potrafię grać inaczej) jest bardzo źle. jak motor idzie w poślizg to zamiast kamera trzymać kurs a pokazywać wychylający się motor, to telepie się obraz a motor zostaje na stałym miejscu. w praktyce sprawia to że ciężko wyczuć co się dzieje z motorkiem i gdzie właściwie jesteśmy. jest to chyba najbardziej przeszkadzająca wada tej gry, żadna kamera z perspektywy trzeciej osoby (są w sumie trzy) nie pozwala na przyjemną grę
- robienie "rybki" przy hamowaniu które wczoraj pochwaliłem może i jest ok, ale problem w tym że dzieje się to zawsze bez względu na siłę wciśniętego hamulca!!!
- kompletny brak możliwości wyczucia granicy kiedy motor jeszcze trzyma a kiedy idzie w buraki. poniekąd wynika to ze złej kamery. wchodzimy w kontrolowany poślizg i nagle lecimy na biodro bez jakichkolwiek logicznym przyczyn
- i jeszcze raz BEZNADZIEJNA GRAFIKA!!!!!

dla mnie jest to gra stworzona jako odrzut do powstających wersji na nowe konsole. wypuszczona tylko dlatego że ps2 ma grubo ponad 100mln sprzedanych konsol a takiej potencjalnej grupy graczy nie można odpuścić :/
może mam takie odczucia bo na bieżąco gram w sbk2001 - wersja 07 może jej tylko lizać stopy... wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd że twórcy legendy po 7 latach nie potrafią wypuścić gry chociaż dobrej. kur** jakby nawet przenieśli cały sbk2001 na ps2, zmienili modele motorów na nowe, zmienili nazwiska to byśmy nosili śliniaki :/ a tak jest rozczarowanie niczym Miriam :/