Autor Wątek: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360  (Przeczytany 59956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #400 dnia: Listopada 10, 2008, 19:50:38 pm »
Na pewno jest w tej grze co robić, ogromny teren, bardzo dobra grafika, trochę uproszczona względem Morrowinda, ale jeżeli lubisz RPG i nie grałeś w Obliviona to musisz to koniecznie zrobić bo obok tej gry jako fan RPG nie możesz przejść obojętnie ;) Co do fabuły to za bardzo jej nie pamiętam bo robiłem sobie sesje w takich odstępach czasowych że wszystko z poprzedniej sesji zapomniałem :D

Wady:
ubogi system walki
levelowanie się świata razem z Tobą

zalety:
mnóstwo roboty
wiele godzin gry

Ciapkas

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #401 dnia: Listopada 10, 2008, 20:01:35 pm »
Mam taką sprawę.
Naszła mnie ostatnio ochota na dobrego erpega. Z braku funduszy nie moge sobie pozwolić na nowe rpg jak Fallout 3 czy Fable 2(narazie  :cool:). Ze starszych najciekawiej prezentuje sie Oblivion. I tu jest moje pytanie. Czy mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić co i jak z tym oblivionem. Wady, zalety, jak grafa, fabuła, questy rozwój postaci. Taka mini recenzja kogoś kto ma tą gre dobrze opykaną.
Z góry dzięki i będzie plusik :)


Mam calaka z obka więc jestem z grą obeznany. Moja opinia- bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #402 dnia: Listopada 10, 2008, 21:14:45 pm »
Mam taką sprawę.
Naszła mnie ostatnio ochota na dobrego erpega. Z braku funduszy nie moge sobie pozwolić na nowe rpg jak Fallout 3 czy Fable 2(narazie  :cool:). Ze starszych najciekawiej prezentuje sie Oblivion. I tu jest moje pytanie. Czy mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić co i jak z tym oblivionem. Wady, zalety, jak grafa, fabuła, questy rozwój postaci. Taka mini recenzja kogoś kto ma tą gre dobrze opykaną.
Z góry dzięki i będzie plusik :)


Mam calaka z obka więc jestem z grą obeznany. Moja opinia- bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.
Ale 1000Gs, czy 1250? Bo ja np mam 1250 :cool: :P

Ciapkas

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #403 dnia: Listopada 10, 2008, 21:25:49 pm »
Mam taką sprawę.
Naszła mnie ostatnio ochota na dobrego erpega. Z braku funduszy nie moge sobie pozwolić na nowe rpg jak Fallout 3 czy Fable 2(narazie  :cool:). Ze starszych najciekawiej prezentuje sie Oblivion. I tu jest moje pytanie. Czy mógłby mi ktoś w skrócie wyjaśnić co i jak z tym oblivionem. Wady, zalety, jak grafa, fabuła, questy rozwój postaci. Taka mini recenzja kogoś kto ma tą gre dobrze opykaną.
Z góry dzięki i będzie plusik :)


Mam calaka z obka więc jestem z grą obeznany. Moja opinia- bierz w ciemno, nie zawiedziesz się.
Ale 1000Gs, czy 1250? Bo ja np mam 1250 :cool: :P

Nie no tysia, bo dodatku nie posiadam. :P
Zresztą 1250 brzydko by wyglądało :P

ArkejD

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-02-2008
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #404 dnia: Listopada 11, 2008, 13:44:36 pm »
Iras - na nowym dashu grasz z dysku, jak wygląda sprawa loadingów i doczytywania się terenu ? Mógłbyś porównać wersję z płyty do wersji z hdd ?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #405 dnia: Listopada 11, 2008, 16:52:32 pm »
@windomearl - w Obliviona trzeba zagrać. Gra nie jest idealna, ale pod wieloma względami wybitna. Reszta w punktach:

1. Świat gry - ogromny. Kilka sporych miast, duży, otwarty teren, wiele elfickich ruin, fortów i podziemi (nie wszystkie powiązane z questami) - krótko mówiąc jest co zwiedzać. Lokacje zamieszkałe przez różnego rodzaju plugastwo - bandytów, nekromantów, wampiry i potwory. Jeśli je wytłuczemy, po pewnym czasie pojawią się kolejne, więc nudzić się nie będziemy na pewno.

2. System rozwoju postaci - nietypowy - nie lubię go. Grając rozwijamy umiejętności, które są podzielone na główne i pomniejsze. Jeśli główne umiejętności zwiększymy o 10 oczek, awansujemy na kolejny poziom. Przy awansie podnosimy trzy atrybuty - o ile, o tym decyduje liczba punktów umiejętności z danym atrybutem powiązanych. Najbardziej efektywnie rozwijamy postać dodając przy awansie do dwóch albo trzech atrybutów 5 oczek. Nie jest to proste, ponieważ jedno +5 wymaga rozwinięcia powiązanych umiejętności o 10. Trzy razy +5 to już 30 punktów umiejętności na poziom - 10 umiejętności głównych i 20 pomniejszych. Przy normalnej grze to jest chyba niemożliwe. Wykreowanie takiego skurczybyka jak mój to kilkadziesiąt godzin treningu zanim się jeszcze wziąłem za jakiekolwiek zadania  :lol: 

Jeśli nie będziemy przykładać takiej wagi do rozwoju postaci, awansując będziemy zwiększać atrybuty o 1, 2 albo 3 oczka, gra w pewnym momencie może się zrobić trudna... zbyt trudna. Winowajcą jest...

3. Levelscaling - największe dziadostwo. Awansujemy, a świat awansuje razem z nami - przeciwnicy stają się mocniejsi, mają lepszy ekwipunek i rzucają mocniejsze czarny. Na niskim poziomie możemy iść wszędzie i mamy możliwość pokonania (prawie) każdego. Z kolejnymi poziomami stajemy się potężniejsi, ale jeśli spartolimy rozwój postaci, może się okazać, że świat stał się znacznie potężniejszy od nas - dlatego niektórzy zalecają nie awansować zbyt wysoko.

Nie to mnie jednak wkurza najbardziej. Uzależnione od naszego poziomu są również pewne unikatowe itemy, które dostajemy w grze. W ten sposób miecz X za zadanie Y będzie znacznie słabszy jeśli mamy 5 level, niż gdybyśmy mięli 25. Najmocniejsze przedmioty dostajemy od 30 poziomu, a ponieważ cenię sobie zbieractwo wartościowych przedmiotów i nie mogę sobie pozwolić na otrzymywanie złomu, grę zaczynam od dobicia do odpowiedniego levelu.

4. Fabuła - nierówna. Mamy główny wątek, cztery niepowiązane z głównym, niemniej rozbudowane wątki różnych frakcji i sporo zadań pobocznych. Jedne bardzo klimatyczne, inne mniej.

Jeśli szukasz starszego RPG, w tym miejscu muszę Ci również polecić Mass Effect. Oblivion to "więcej", ale Mass Effect "intensywniej". W Oblivionie robisz zadanie w Gildii Wojowników, za moment jesteś arcymagiem w Gildii Magów, by po chwili wrócić do głównego wątku. W Mass Effect bardzo szybko dociera do Ciebie, że masz do uratowania wszechświat i uczucie to nie opuszcza Cie do końca gry.

@ArkejD - loadingi są znacznie krótsze, doczytywanie terenu nadal występuje, ale jest mniej uciążliwe. Dyski 20GB są podobno najwolniejsze. Na nowszych/szybszych może być jeszcze lepiej. Najważniejsze i tak są wrażenia słuchowe  ;)

@POK - weź no skrobnij coś o SI - wątki, gildie, własny dom, wierzchowiec, rozmiar terenu w porównaniu do Cyrodiil?

Tymczasem ja trafiłem na jakiś cholerny bug. Nie mogę oddać/nie oddać Umbry Clavicusovi - każda próba kończy się zwiechą, a przez to nie mam dostępu do ostatniego zadania dla Daedr  :x

No i nie wiem co za kretyn wymyślił, żeby DLC wymagało patcha i nie zawierało go w sobie. W ten sposób nie mając dostępu do Live nie działa mi Knights of the Nine oraz Mehrunes' Razor i The Vile Lair,

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 279
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #406 dnia: Listopada 11, 2008, 17:53:48 pm »
Dzięki Iras. Właśnie o taką mini recke mi chodziło ;) Plusik już leci. Co do Mass Effecta to wiem o czym mówisz bo mam już tą gre za sobą  8)
I tak apropos. Może ktoś chciałby sprzedać Obliviona Na X0?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #407 dnia: Listopada 11, 2008, 18:12:58 pm »
A ile byłbyś skłonny wydać pieniążków? Pytam bo mi w sumie leży i z tego co widzę w nowym Falloucie jeszcze by bardzo długo leżał...   :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2008, 18:14:38 pm wysłana przez Leenk »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #408 dnia: Listopada 11, 2008, 18:14:44 pm »
Cytuj
@POK - weź no skrobnij coś o SI - wątki, gildie, własny dom, wierzchowiec, rozmiar terenu w porównaniu do Cyrodiil?
Grałem już dosyć dawno, ale co nieco jeszcze pamiętam. Po kolei:

- Gildie mamy właściwie jedną (główny quest).
- nie przypominam sobie żeby był jakiś własny dom, a o wierzchowcu możesz zapomnieć
- w porównaniu do Cyrodil SI jest dosyć małe, ale jako dodatek nawet spore. Najgorsze jest jednak to, że mamy jedno fajne miasto i prawie nic poza tym (dzikie tereny, które nie są jakieś specjalne).

SI na pewno nie jest złą grą (starczy na nawet sporo godzin), ale osobiście czułem się trochę zawiedziony, bo oczekiwałem 2-3 miast, a nie jednego z terenem robionym trochę na szybcika. Jakieś zadania poboczne chyba są, ale wszystko toczy się wokół głównego wątku. Gdyby nie postać Sheogoratha i klimat panujący w mieście, to dodatek byłby słabiutki, a tak jest dobry, ale na pewno nie wybitny.
Jeśli jesteś fanem Obka to w SI warto się zaopatrzyć, bo powinno zapewnić Ci rozrywkę na jakieś 30-40 godzin. Cudów jednak nie oczekuj.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 279
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #409 dnia: Listopada 11, 2008, 19:10:48 pm »
A ile byłbyś skłonny wydać pieniążków? Pytam bo mi w sumie leży i z tego co widzę w nowym Falloucie jeszcze by bardzo długo leżał...   :cool:

Jakieś pięć dyszek z wysyłką byłbym w stanie dać.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #410 dnia: Kwietnia 01, 2009, 22:35:01 pm »
Imo najlepszy i najbardziej wyszukany żart dnia:
Cytuj
Dobry żart tynfa wart - zbroja dla konia podrożała
Dla nas Prima Aprilis to dzień potworny. Każdy stara się zrobić jakiś głupi dowcip i musimy z wzmożoną uwagą czytać doniesienia, by nie informować Was o jakichś bzdurach jak o prawdach objawionych. Dlatego też, szczególnie podoba mi się autoironiczny żart Bethesdy, która nie stara się w nic nas wkręcić. Firma uznała, że z okazji 1 kwietnia obniży ceny dodatków do Obliviona. "Knights of the Nine" można teraz pobrać za 400 punktów, a "The Vile Lair" za 75. Co w tym śmiesznego? Ano nic, jednocześnie jednak o 100% wzrosła cena zbroi dla konia - chyba najbardziej obśmianego DLC na Xbox Live. "Promocja" potrwa do końca przyszłego tygodnia. Powiadali dawniej, że dobry żart jest tynfa wart - ten kosztuje nieco więcej, bo 400 punktów.
http://polygamia.pl/Polygamia/1,95336,6454503,Dobry_zart_tynfa_wart___zbroja_dla_konia_podrozala.html#article_comments
 :lol:

BTW: ReD, jak tam Oblivion?

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #411 dnia: Kwietnia 02, 2009, 23:23:55 pm »
Mnie ten patent z ceną za zbroje dla konia na serio rozbawił. Mają poczucie humoru.  :lol:

lupinator

  • Gość
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #412 dnia: Kwietnia 02, 2009, 23:25:24 pm »
Szkoda ze Shivering Isles nie spadło.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #413 dnia: Kwietnia 03, 2009, 01:40:31 am »
Szkoda ze Shivering Isles nie spadło.

Jesteś pewny? U siebie widzę 1200, a było 2400.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #414 dnia: Kwietnia 03, 2009, 02:31:42 am »
Shiver tez spadlo, mysle ze obnizyli te ceny z tego wzgeldu ze w tej chwili to mozna kupic Obliviona, Game of the Year Edition z Knight of the Nine i Shivering Isles za smieszne pieniadze. Co wyjdzie nam taniej niz kupno Obliviona i sciagniecie dodatkow z marketplace.

POK pytales jak Oblivion? Jesli mialbym okreslic jednym slowem to masakra :) Gra juz swoje latka ma a i tak nadal trzyma sie i wyglada swietnie. Wsiaklem w swiat Obliviona niesamowicie, dzis go wlasnie skonczylem, majac na liczniku ponad 120 godzin, a to o czyms juz swiadczy, ostatnia gra z ktora spedzilem tyle czasu to byl Lost Odyssey. Zaczolem Obliviona spokojnie, mysle najpierw zalicze sobie glowny watek a potem bede konczyl reszte. Jak sie okazalo, nim zanim sie zorientowalem, mialem juz za soba kilkanascie godzinek zabawy a glownego watku praktycznie nie liznolem. Gra wciaga niesamowicie, prawdopodobnie nie zrobilem nawet wszystkich side questow, dlatego niedlugo mam zamiar powrocic do Obliviona.

Dodatki uwazam za bardzo udane, Shivering Isles jest dosyc potezny i naprawde wart jest swojej ceny, ale to co mi sie cholernie podobalo to Knights of the Nine. Ten quest to po prostu masakra dla mnie byl, fajna wczuta jest odbywajac ta pielgrzymke i zdobywajac elementy uzbrojenia. Szkoda ze troche krotki byl, ale i tak uwazam go za bardzo udany.

Oblivion jest gra cholernie dobra, ma sporo glitchy i bledow, ale i tak wogole sie o nich nie pamieta gdy juz damy sie wciagnac w swiat Obka. Gra naprawde godna polecenia kazdemu.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #415 dnia: Kwietnia 03, 2009, 15:16:40 pm »
Zarażenie wampiryzmem nie musi występować przy każdym przejściu gry, ani nie jest to rzecz losowa. W walce z wampirem musisz zarazić się Porphyric Hemophilia. Choroba rozwija się przez trzy doby i na tym etapie może być w prosty sposób wyleczona. Dopiero nieleczona przechodzi w wampiryzm. TU masz wszystko na temat bycia krwiopijcą w Oblivionie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #416 dnia: Kwietnia 03, 2009, 16:27:34 pm »
Aha, ale w sumie to nie dostalem zadnego info od gry ze jestem zarazony, dopiero jak poszedlem spac pokazalo mi ze dostalem syfa. Niestety prawdopodobnie bylo to dosyc sporo po zarazeniu bo zwykle modly nie wystarczyly i musialem jechac tego questa z lekiem na wampiryzm.Jak sie dowiedzialem ze musze znalezc 5 Empty Grand Soul Gems to myslalem ze sie zalamie, gdyz wszystkie jakie mialem sprzedalem wczesniej, ale jak sie szczesliwie okazalo wiekszosc mozna bylo podpylic w siedzibach Magow lub sklepach, reszte skladnikow z reszta tez ;) Wampiryzm mial swoje plusy, ale jesli chodzi o interakcje z ludzmi w takiej formie to tragedia.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #417 dnia: Września 12, 2010, 22:47:36 pm »
Placmy dalej za ch**owe DLC, zamiast tylko za rozszerzenia ala Episody do GTA czy Shivering Isles, a nigdy nie zobaczymy juz czegos podobnego.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=407071

A i kolejny argument dlaczego PC jest lepsza platforma dla takich gier :)

Trailer

« Ostatnia zmiana: Września 12, 2010, 23:00:19 pm wysłana przez KKRT »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: The Elder Scrolls IV: Oblivion-Genialny RPG na X360
« Odpowiedź #418 dnia: Września 12, 2010, 22:50:10 pm »
Cytuj
Górnictwo (kopalnictwo) – dziedzina przemysłu obejmująca ogół działalności zmierzającej do wydobycia kopaliny i jej przygotowania w procesie wzbogacania (obniżania zawartości zanieczyszczeń) do zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu (wydobywanie surowców mineralnych lub organicznych, np. torfu, w kopalniach) bądź bezpośredniego wykorzystania w życiu codziennym. W Polsce górnictwo jest najlepiej rozwinięte na Śląsku.