Autor Wątek: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm  (Przeczytany 8209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« dnia: Czerwca 20, 2011, 23:50:19 pm »
W sumie nie wiem gdzie wrzucić, ale skoro niektórzy z Lulzsec to Anonimowi, to pewnie niektórych tu ucieszy ujawnienie ich tożsamości.

http://www.chip.pl/news/wydarzenia/prawo-i-polityka/2011/06/lulzsec-pada-ofiara-ataku.-znamy-czlonkow-grupy#axzz1PiJfF3py

Cytuj
Na nowym blogu LulzSec Exposed wymieniono kilku członków hakerskiej grupy o pseudonimach Kayla, BarretBrown, Joepie, Nakomis oraz Topiary. Ten ostatni przyznał się do członkostwa w grupie poprzez swój oficjalny kanał twitterowy. Barret Brown jest natomiast dziennikarzem, piszącym między innymi dla Huffington Post oraz The Guardian. Trzy z wymienionych osób pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, po jednej ze Szwecji, Holandii i Kanady.

Temat zakładam, bo ostatnimi czasy nie było dnia bez ataku hakerów, kolejno obrywają wszyscy (hiszpańska policja, amerykański senat, jakaś połowa wydawców gier wideo), a wszystko wskazuje na to, że cyrk się szybko nie skończy i może być jeszcze gorzej.

Cytuj
LulzSec i Anonymous łączą siły! Wzywają hakerów z całego świata do otwartej wojny

Żarty się skończyły? Aktywne w ostatnich miesiącach grupy hakerskie, LulzSec i Anonymous ogłosiły połączenie swoich sił i wypowiedziały wojnę wszystkim rządom, bankom i dużym korporacjom. Jednocześnie wzywają hakerów z całego świata do przyłączenia się i wzięcia udziału w otwartej wojnie. Swoje siły zaoferowała między innymi grupa irańskich hakerów - IranianCyberArmy. Ta półtora roku temu dała pokaz swoich możliwości, atakując m.in. serwis Twitter oraz największą wyszukiwarkę chińską - Baidu. Wsparcie dla działań wojennych zapowiadają kolejne odłamy grupy Anonymous, z różnych zakątków świata.

Kampanię dwie wiodące grupy nazwały Anti-Security (AntiSec). Nie podano jeszcze dokładnego terminu rozpoczęcia ofensywy, ani celów. Obecnie hakerzy prawdopodobnie grupują się i przygotowują plany działań. Trudno stwierdzić, co to może oznaczać dla internetu. Wydaje się, że już niebawem możemy stać się świadkami prawdziwej cyber-rewolucji.

Hakerzy już teraz zapowiadają, że chcą przede wszystkim kraść i wypuszczać do sieci tajne dokumenty rządowe, w tym adresy i komunikację elektroniczną (e-mail). Oprócz instytucji rządowych, ich celami są banki i duże firmy.

To niespodziewany obrót spraw. LulzSec i Anonymous miały prowadzić wojnę między sobą, a ostatecznie wyszło na to, że po pierwszych potyczkach doszło nie tylko do zawieszenia broni, ale wręcz połączenia sił. Ich celem jest ujawnienie korupcji i ośmieszenie tych, którzy m.in. chcą cenzurować internet.

Cóż. Może zrobić się naprawdę gorąco. LulzSec i Anonymous oddzielnie już mocno dawały o sobie znać, a co dopiero mogą zrobić wspólnie i ze wsparciem grup hakerskich z całego świata?

WWIII w internecie?

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 21, 2011, 00:00:14 am »
Nie wiem jak wy, ale mnie cholernie ciekawi co z tego wyniknie. Może w końcu wyjaśnią się niektóre teorie spiskowe  8).

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 21, 2011, 00:08:15 am »
Cytuj
Ich celem jest ujawnienie korupcji
jak zaczną rozpatrywać Polskę, to wsiąkną już na dobre, padną z braku sił, polski rząd wybawcą od hakerów

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 21, 2011, 00:09:39 am »
Może w końcu wyjaśnią się niektóre teorie spiskowe  8).

Prędzej rządzący tym światem wyciągną wtyczkę od internetu.  8)

lupinator

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2011, 01:35:16 am »
Nie wiem jak wy, ale mnie cholernie ciekawi co z tego wyniknie. Może w końcu wyjaśnią się niektóre teorie spiskowe  8).

Na tym forum są ludzie przed którymi świat nie ma żadnych tajemnic. Wystarczy się do nich udać z zapytaniem.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 21, 2011, 08:24:10 am »
cowboye cyberprzestrzeni stali się faktem. będzie ciekawie. trzymam kciuki (dopóki nie zapierdolą mi siana z konta).

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 21, 2011, 14:28:54 pm »
Nie wiem jak wy, ale mnie cholernie ciekawi co z tego wyniknie. Może w końcu wyjaśnią się niektóre teorie spiskowe  8).

Na tym forum są ludzie przed którymi świat nie ma żadnych tajemnic. Wystarczy się do nich udać z zapytaniem.
czekam aż Ciapkas bedzie online :>

Ciapkas

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 21, 2011, 14:37:43 pm »
Odkryję przed Tobą nową prawdę - na forum jestem nawet gdy przy moim nicku jest 'offline'. Zapisz, kiedyś może się przydać.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2011, 14:47:40 pm »
Dzisiejszy mail od BioWare:

Cytuj
Aaryn Flynn GM BioWare Edmonton do mnie
   
pokaż szczegóły 03:04 (11 godz. temu)
   
Obrazy nie są wyświetlane.
Wyświetl obrazy poniżej - Zawsze wyświetlaj obrazy wysłane z adresu bioware@em.ea.com

We recently learned that hackers gained unauthorized access to the decade-old BioWare server system supporting the Neverwinter Nights forums. We immediately took appropriate steps to protect our consumers’ data and launched a thorough ongoing evaluation of the breach. We have determined that no credit card data was compromised from the servers, nor did we ever have or store sensitive data like social security numbers. Our investigation shows that information such as user names, encrypted passwords, email addresses, mailing addresses, names, phone numbers, CD keys and birth dates from these forum accounts on the system may have been compromised, as well as other information (if any) that you may have associated with your EA Account. In an abundance of caution, we have changed your password to ensure account security. Please visit this [link] to reset your password immediately.

If your link has expired, click here to generate a new email.

We take the security of your information very seriously and regret any inconvenience this may have caused you. If your username, email address and/or password on your EA account are similar to those you use on other sites, we recommend changing the password at those sites as well. We advise all of our fans to always be aware of any suspicious emails or account activity and report any suspicious emails and account activity to Customer Support at 1-877-357-6007.

If you have questions, please visit our FAQ at http://support.ea.com/app/answers/detail/a_id/5367/ or contact Customer Support at the phone number above.

Aaryn Flynn
Studio GM, BioWare Edmonton
VP, Electronic Arts

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2011, 21:04:36 pm »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2011, 21:11:40 pm »
Że też się nie uczyłem hackować, teraz był bym sławny :(

Ogur

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 24, 2011, 21:22:23 pm »
Że też się nie uczyłem hackować, teraz był bym sławny :(

Zawsze możesz się w takiego np. luntka pobawić.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 24, 2011, 21:27:54 pm »
Że też się nie uczyłem hackować, teraz był bym sławny :(
No w sumie Dawid, to materiały na klozetowego króla już są  :troll:

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 24, 2011, 21:30:06 pm »
nie rozumiem marcin

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 24, 2011, 23:47:11 pm »
No ja o tym 19-letnim "przywódcy" LulzSeców, co ma lęki przed wychodzeniem z domu, dzisiaj w radiu słyszałem...

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 27, 2011, 13:42:24 pm »
http://www.rp.pl/artykul/5,679614-Haker_George_Hotz_pracuje_dla_Facebooka.html

Rynek daje jasno do zrozumienia że hakerstwo jest dobre, fajne i cool, a najmłodsi powinni się tym zajmować od najmłodszych lat bo to najprostsza droga do kariery.


Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 27, 2011, 13:52:01 pm »
Jednak to są jakby nie patrzeć geniusze, więc dlaczego jakieś firmy nie miałyby ich przygarnąć i mieć z tego zyski ? Nie każdy haker jest tego wart, ale Ci najlepsi myślę, że tak.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2011, 13:54:38 pm wysłana przez Soul hunter 16 »

Jacek84

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:09:30 pm »
Ważne, że Lulzseci sobie (miejmy nadzieję) darowały wojenkę.

http://pastebin.com/1znEGmHa

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:17:29 pm »
http://www.rp.pl/artykul/5,679614-Haker_George_Hotz_pracuje_dla_Facebooka.html

Rynek daje jasno do zrozumienia że hakerstwo jest dobre, fajne i cool, a najmłodsi powinni się tym zajmować od najmłodszych lat bo to najprostsza droga do kariery.

rynek daje do zrozumienia, że opłacalne.
wymienieni w artykule, a także prosi od stuxneta, na brak kasy pewnie już nie będą narzekać

Ważne, że Lulzseci sobie (miejmy nadzieję) darowały wojenkę.

http://pastebin.com/1znEGmHa

wzięli na poważnie pogróżki teampoison.

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:22:29 pm »
Jednak to są jakby nie patrzeć geniusze, więc dlaczego jakieś firmy nie miałyby ich przygarnąć i mieć z tego zyski ? Nie każdy haker jest tego wart, ale Ci najlepsi myślę, że tak.

Nie no ogólnie fajne. Ciekawe czy jakby ktoś zastrzelił Obame celnym strzałem między oczy z 1000 metrów, to czy dostałby automatycznie posadę w US Army, w końcu genialnie oddał strzał.

Trzeba się po pierwsze zastanowić czy hakerstwo i łamanie prawa jest złe czy dobre, bo jak na razie społeczeństwo otrzymuje sprzeczne komunikaty. Najpierw piętnowanie za działania na wszelkich portalach "zły haker", "złodziej" "przestępca", a zaraz potem świetny obywatel i geniusz który za swoje działania otrzymuje bilet do lepszego życia. Coś tu jest nie tak.  


Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:32:06 pm »
Jak zawsze najlepiej postawić najdalej idące porównanie nie zawsze trafne. Bardziej bym to porównał tak, czy jeżeli ktoś włamał by się do pentagonu powinien dostać tam posadę przy zabezpieczeniach ? Myślę, że tak w końcu to pozwoli na jeszcze większe dopracowanie zabezpieczeń. Hakerstwo jest to forma przestępstwa, jednak złamanie ps3 jako taką szkodą dla użytkowników nie było(głupio zrobił, że wrzucił to do sieci to fakt), pokazał, że można, zresztą jakoś MS i inni nie wytaczają procesów hakerom którzy opracowali mody do XO. Co innego jakby włamał się do banku i kradł pieniądze z kont i tym by zasłynął, to powinno zostać napiętnowane.

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 27, 2011, 14:56:15 pm »
Jak zawsze najlepiej postawić najdalej idące porównanie nie zawsze trafne. Bardziej bym to porównał tak, czy jeżeli ktoś włamał by się do pentagonu powinien dostać tam posadę przy zabezpieczeniach ? Myślę, że tak w końcu to pozwoli na jeszcze większe dopracowanie zabezpieczeń.

Ale nie można udawać że działania Geohota to było takie se wejście do pentagonu. Jego działania miały konsekwencje - chociażby start piractwa na PS3, kradzież milionów danych użytkowników i wyłączenie PSN na ponad miesiąc. Porównanie z wejściem do Pentagonu byłoby celne, gdyby ten wchodzący do pentagonu przy okazji "sprawdzania zabezpieczeń" ujawnił dane tajnych agentów amerykańskich, sparaliżował działania armii na miesiąc i jeszcze odpalił głowice nuklearne w losowe cele - potem jeszcze głupio tłumacząc że chciał tylko pokazać że zabezpieczenia są niewystarczające (czy co tam z Pentagonu można zrobić, w końcu atak na Sony wykorzystał praktycznie wszystko co możliwe na od strony internetowej infrastruktury tej firmy). Gdyby GH chciał pokazać błędy w zabezpieczeniach to skontaktował by się z Sony prywatnie a nie robiąc show. 

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:05:14 pm »
Dlatego wspomniałem, że to był błąd, zrobił głupio. Jednak pomimo tego, że to on zaczął, na dalsze problemy(wyłączenie PSN, kradzieże danych) nie miał wpływu. Na pewno to sprowokował jednak jego działania spowodowały jedynie nasilenie się hacków w grach, nic więcej, reszta ataków to już imo była działalność przestępcza z którą on nie miał nic wspólnego. Miał proces i powinien się nauczyć, żeby tak nie robić, a inne działania hakerskie jak wykradanie danych są jak najbardziej do napiętnowania.

el becetol

  • Gość
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:23:59 pm »
Sam czasem sympatyzuje z hakerami, zwłaszcza jak czytam takie newsy http://www.gamezilla.pl/content/nieusuwalny-save-z-resident-evil-the-mercenaries-3d lub inne przykłady oszukiwania graczy przez korporacje, ale wszystko powinno być sprecyzowane dość jasno. Kiedy idzie przekaz "hakerstwo to przestępstwo i jest złe, nie rób tego - a dzień później - hakerstwo jest dobre i zapewnia ci bogatą przyszłość, rób to" to definitywnie coś jest nie tak. Albo legalizujemy hakerstwo i prawnie likwidujemy wszelkie licencyjne zakazy modyfikacji urządzeń lub naruszania innych zabezpieczeń, albo nie rozdajemy zajebistych nagród tym którzy to 'przestępstwo' popełniają.

   

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:37:41 pm »
No właśnie z tym jest problem, bo nie można tego jasno określić. Czy jeżeli ktoś złapię przestępce łamiąc przy tym prawo, to mamy go potępić czy nagrodzić ? Fakt, że geo przestępcy nie złapał, aczkolwiek teoretycznie działał w kwestii użytkowników i oprogramowania homebrew oraz innych możliwości które udostępnia shackowana konsola. Jego celem było umożliwienie wykorzystania w pełni możliwości ps3.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 27, 2011, 15:46:39 pm »
Haker za popełnienie przestępstwa powinien dostać karę (zależną od szkody), a po odbyciu odsiadki (ewentualnie zapłaceniu grzywny itp.) może już robić co chce. Jeśli jakaś firma chce go zatrudnić, to czemu nie? Nie widzę problemu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 27, 2011, 17:47:40 pm »
Ale nie można udawać że działania Geohota to było takie se wejście do pentagonu. Jego działania miały konsekwencje - chociażby start piractwa na PS3, kradzież milionów danych użytkowników i wyłączenie PSN na ponad miesiąc. Porównanie z wejściem do Pentagonu byłoby celne, gdyby ten wchodzący do pentagonu przy okazji "sprawdzania zabezpieczeń" ujawnił dane tajnych agentów amerykańskich, sparaliżował działania armii na miesiąc i jeszcze odpalił głowice nuklearne w losowe cele - potem jeszcze głupio tłumacząc że chciał tylko pokazać że zabezpieczenia są niewystarczające (czy co tam z Pentagonu można zrobić, w końcu atak na Sony wykorzystał praktycznie wszystko co możliwe na od strony internetowej infrastruktury tej firmy). Gdyby GH chciał pokazać błędy w zabezpieczeniach to skontaktował by się z Sony prywatnie a nie robiąc show. 

właśnie, że z GH sprawa nie jest taka jasna. jakby była, to sony nie poszłoby z nim na ugodę. co nie?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 02, 2011, 18:11:47 pm »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 04, 2011, 16:32:50 pm »
Cytuj
Twittera obiegła plotka, której źródłem było Fox News. "Prezydent Obama zamordowany! Dwa strzały zabójcy zakończyły kadencję Demokraty". Jak się okazało, na konto Fox News włamali się hakerzy.

http://tinyurl.com/6gk97qt

i jeszcze dogłębna analiza tld-4

http://tinyurl.com/68smn64

kilka wycinków

Cytuj
Affiliates receive between $20 to $200 for every 1,000 installations of TDL, depending on the location of the victim computer.
Cytuj
The cybercriminals replaced RC4 with their own encryption algorithm using XOR swaps and operations.
Cytuj
TDSS contains code to remove approximately 20 malicious programs, including Gbot, ZeuS, Clishmic, Optima, etc. TDSS scans the registry, searches for specific file names, blacklists the addresses of the command and control centers of other botnets and prevents victim machines from contacting them.

This ‘antivirus’ actually helps TDSS; on the one hand, it fights cybercrime competition, while on the other hand it protects TDSS and associated malware against undesirable interactions that could be caused by other malware on the infected machine.
Cytuj
One of the most outstanding new features of TDL-4 is the kad.dll module, which allows the TDSS botnet to access the Kad network.
Cytuj
A file called Socks.dll has been added to TDSS’s svchost.exe; it is used to establish a proxy server on an infected computer. This module facilitates the anonymous viewing of Internet resources via infected machines.

Having control over such a large number of computers with this function, the cybercriminals have started offering anonymous Internet access as a service, at a cost of roughly $100 per month. For the sake of convenience, the cybercriminals have also developed a Firefox add-on that makes it easy to toggle between proxy servers within the browser.

polecam przeczytać całość.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 05, 2011, 08:42:28 am »
Tld-4 to ten nowy, najbardziej zaawansowany botnet? Spooky.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 07, 2012, 17:26:29 pm »
Podsumowanie minionego roku - PSN dopiero szósty.

http://pclab.pl/pr48271.html

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 22, 2012, 20:25:40 pm »
31 marca Anonimy zamkną internet xD
http://whatshawt.com/technology/anonymous-details-plan-for-march-31st-internet-takedown-566.html

Cytuj
In order to shut the Internet down, one thing is to be done. Down the
13 root DNS servers of the Internet. Those servers are as follow:
A    198.41.0.4
B    192.228.79.201
C    192.33.4.12
D    128.8.10.90
E    192.203.230.10
F    192.5.5.241
G    192.112.36.4
H    128.63.2.53
I    192.36.148.17
J    192.58.128.30
K    193.0.14.129
L    199.7.83.42
M    202.12.27.33
By cutting these off the Internet, nobody will be able to perform a
domain name lookup, thus, disabling the HTTP Internet, which is,
after all, the most widely used function of the Web. Anybody entering
“http://www.google.com” or ANY other url, will get an error page,
thus, they will think the Internet is down, which is, close enough.
Remember, this is a protest, we are not trying to ‘kill’ the Internet,
we are only temporarily shutting it down where it hurts the most.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 22, 2012, 21:40:42 pm »
Oby sie to nie skończyło, jak z wyłączeniem facebooka.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 23, 2012, 02:20:43 am »
Oby sie to nie skończyło, jak z wyłączeniem facebooka.
O tym samym pomyślałem. Wygląda to nieco jak pogróżki gnojków. Najpierw "zrodziliśmy się z internetu i tam zostaniemy i pomożemy" a teraz "rozjebmy ten burdel"??  Eeeeee???
Przypomina mi to nieco sytuację z pseudokibicami. Ze starszymi da się jeszcze dogadać, jak nie kibicujesz to cię zostawią, a gówniarze od razu z pięściami.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 23, 2012, 10:42:36 am »
Oby sie to nie skończyło, jak z wyłączeniem facebooka.
Z tego co pamiętam to z FB było tak że jakaś część Anonymous powiedziała że wyłączą FB, ale reszta (większa część...) powiedziała że nie ma takiej opcji bo oni używają FB do komunikacji.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 23, 2012, 19:55:43 pm »
Rozumiem, że internetu już nie używają do komunikacji.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Hakerzy, kradzieże danych, cyberterroryzm
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 23, 2012, 20:48:44 pm »
Rozumiem, że internetu już nie używają do komunikacji.
hehe Myślę że wyłączenie na chwilę może wchodzić w grę.