Autor Wątek: Właśnie minęło 10 lat...  (Przeczytany 6728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cosmaty

  • Gość
Właśnie minęło 10 lat...
« dnia: Października 02, 2005, 11:23:20 am »
Ten znaczek chyba zna każdy…



Właśnie minęło 10 lat… Od momentu premiery PlayStation na rynku europejskim, dokładnie 29 września 1995 roku Sony zadebiutowało ze swoją konsolą także na starym kontynencie… i z miejsca stała się najpopularniejszym stacjonarnym sprzętem do grania w europie [no troszkę przesadziłem].
Przez tą dekadę sporo się zmieniło. Nie tylko same gry przeszły metamorfozę, ale także zmieniło się podejście do graczy. To dzięki głównie Sony gracze zaczęli być postrzegani już nie jako dzieci, lecz jako ludzie dorośli. Developerzy mogli wreszcie robić gry o jakich wcześniej nikomu się nie śniło.
Sony skomercjalizowało rynek nadając mu takiego przyspieszenia, że już teraz porównuje się go do filmowego… To i jeszcze więcej zawdzięczamy tej japońskiej firmie.
Historii powstania PlayStation chyba nie trzeba nikomu przypominać, więc tego nie robię.

Z tej okazji życzę Sony wszystkiego najlepszego na dalszej drodze rozwoju… chyba wszyscy sobie tego życzymy, aby Sony nadal było jednym z głównych rozgrywających pchającym branże do przodu.

Chciałbym się dowiedzieć co wy na ten tema myślicie.
Czy Sony rzeczywiście tyle znaczy dla rozwoju naszych ukochanych konsolek?
Za co kochacie / nienawidzicie Sony?
Jak długo jeszcze będzie liderem na rynku?
Po prostu co myślicie o obecności tej firmy na rynku i jak zapatrujecie się na jej przyszłość.

A jako że jest to temat urodzinowy to może jakieś życzenia, wspomnienia waszych kontaktów z PSX’em.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2005, 11:43:12 am »
Przezyłem wspaniałe chwile z psx'em, ale go nie kocham :D wiekszy sentyment czuje do DC i N64 chyba, ale psx tez RULA! Ale głównie ze wzgledu na gry, bo wygląd mi sie nie podobał :p

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #2 dnia: Października 02, 2005, 11:44:43 am »
ja tam sentymentem obdarzam tylko gry, nie konsole.

Derek

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-06-2005
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 0
  • Czego nie wiesz?
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #3 dnia: Października 02, 2005, 11:54:00 am »
Cytuj
ja tam sentymentem obdarzam tylko gry, nie konsole.


Tego samego zdania jestem.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #4 dnia: Października 02, 2005, 12:17:04 pm »
:cry:  :cry: Ta konsole wspominam najmilej i bylo to moja pierwsza prawdziwa konsola (nie liczas Pegazusow, Amig, Comodore i innych "sprzetow" tego pokroju).

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #5 dnia: Października 02, 2005, 12:51:15 pm »
Już minęło dziesięć lat istnienia marki PlayStation? Heh, najpierw Mario skończył lat, bodajże, 20, a teraz Sony chwali się tym, że ich konsole przyjmują nazwę PS od lat dziesięciu. Ale w czym to ma pomóc? Czy to zwiększy liczbę sprzedanych konsol? Nie sądzę...

TaiCat

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
  • A11 y0u2 b453
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #6 dnia: Października 02, 2005, 12:54:30 pm »
Ale jubileusz uczcić zawsze można :D!Idziemy na wino:P

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #7 dnia: Października 02, 2005, 13:11:07 pm »
eee a tak z drugiej strony PSX mial premiere w 1994 chyba o ile sie nie myle, wiec jakie znowu 10 lat :shock:  :shock:

Cosmaty

  • Gość
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #8 dnia: Października 02, 2005, 13:16:35 pm »
Cytat: "Cosmaty"
Od momentu premiery PlayStation na rynku europejskim, dokładnie 29 września 1995


 :roll:

Czytać... to nie boli :twisted:

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #9 dnia: Października 02, 2005, 13:19:53 pm »
Cytat: "sambady"
Już minęło dziesięć lat istnienia marki PlayStation? Heh, najpierw Mario skończył lat, bodajże, 20, a teraz Sony chwali się tym, że ich konsole przyjmują nazwę PS od lat dziesięciu. Ale w czym to ma pomóc? Czy to zwiększy liczbę sprzedanych konsol? Nie sądzę...

Aha, czyli Twoim zdaniem obchodzenie jubileuszu, to tylko skok na kasę? No fakt, przecież dla każdego współczesnego dzieciaka, urodziny to okazja do wyciągnięcia pieniędzy od rodziców. A papież obchodząc rocznicę swego pontyfikatu, urządza sobie dobrą i tanią reklamę - genialne.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #10 dnia: Października 02, 2005, 13:24:05 pm »
@Casper: Ja mam na myśli tylko jubileusze związane z grami. Nigdzie nie napisałem, że mam wszystkie takie akcje głęboko w...

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #11 dnia: Października 02, 2005, 13:26:00 pm »
Cytat: "Cosmaty"
Cytat: "Cosmaty"
Od momentu premiery PlayStation na rynku europejskim, dokładnie 29 września 1995


 :roll:

Czytać... to nie boli :twisted:


czytalem, ale z rozpedu :wink:  :wink:  8)

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #12 dnia: Października 02, 2005, 13:27:35 pm »
Cytat: "sambady"
@Casper: Ja mam na myśli tylko jubileusze związane z grami. Nigdzie nie napisałem, że mam wszystkie takie akcje głęboko w...

Ok, spoko. Ale pisząc, że jubileusz Sony, to akcja mająca na celu wyciągnięcie kasy, błądzisz troche w ciasnych czterech ścianach własnych przekonań (tak mi się jakoś dziwnie powiedziało) ;). To normalna rzecz, ale jakoś nie widzę, by firma Kutargiego bardzo reklamowała to wydarzenie ;).

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 02, 2005, 13:34:04 pm »
hepi berzdej tu ju,
hepi berzdej tu ju,
hepi berzdej tu ju Plejstejszym,
hepi berzdej tu ju,  :D
PSX był moją pierwszą konsolą. więc wiadomo że czuje do neigo sentyment
btw.
buehehe(jak ktoś się pyta co to ma do rzeczy to neich zajrzy na uficjalną stronę playststionw UK)

Geba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-02-2004
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 02, 2005, 13:34:15 pm »
Hehe, sambady, przecież jubileusze można obchodzić w praktycznie każdej dziedzinie życia/hobby/or sth, w tym przypadku konsoli :) Przecież to po prostu chęć przypomnienia, stwierdzenia, że dana rzecz/związek/or sth (;)), przetrwała tyle lat i nadal trzyma się niezgorzej. A gdzie tu wyciąganie kasy, to ja nie wieeem ;)

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #15 dnia: Października 02, 2005, 13:40:25 pm »
Cytat: "Hubi"
Ta konsole wspominam najmilej i bylo to moja pierwsza prawdziwa konsola (nie liczas Pegazusow, Amig, Comodore i innych "sprzetow" tego pokroju).
Masz cos do amigi?  :twisted:

Don

  • Gość
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #16 dnia: Października 02, 2005, 13:46:53 pm »
Chciałbym podziękować SONY za propagowanie konsolowej rozrywki nie tylko na świecie, ale także w naszym przepięknym kraju. Oczywiście początki były trudne i przaśne, nie obyło się bez irracjonalnych akcji (2700 PLNów za PS2 - no bo jeszcze by to ktos kupił i trzeba byłoby gry sprowadzać  :lol:  ) ale rokrocznie zmierzamy ku normalności w tym temacie.  Dla wszystkich fanbojów Nintendo i Microsoft: objętnie co by nie powiedzieć o SONY Poland, to jakoś nie widzę oficjalnych filii Nintendo Poland, że  polskim oddziale Microsoft zlewających ich własny sprzęt nie wspomnę...

Don_Pedro

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 16-07-2005
  • Wiadomości: 1 308
  • Reputacja: 1
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #17 dnia: Października 02, 2005, 14:02:49 pm »
Polski odział SONY spisuje sie świetnie! Fakt, początkowa cena PS2 drażniła ale obecnie kupić można PS2 z takim hitem jak Tekken 5 za 699zł!

Co jest godne odnotowania to to że PSP jest u nas tańsze niż w wielu Europejskich krajach!Wszak zarobki są nieporównywalne ale to już olbrzymi plus!

A najlepiej jest z grami! Szybko tanieją, ceny gier SONY nie są wygórowane (159-179)a i w większości są to hity! Ucieszyłem sie że Siren kosztował 159 a 2 miechy później 79...

SONY Polska is good!

TheMichal

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 16-02-2004
  • Wiadomości: 351
  • Reputacja: 0
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #18 dnia: Października 02, 2005, 14:28:24 pm »
ech....to były czasy. Lato 96 roku, moi rodzice kupują mi PSXa (wtedy mówiłem Sony Plejer albo PlejerStejszyn)na urodziny wraz z grą Crash Bandicoot. Chociaż miałem wtedy 6 lat nigdy nie zapomnę czasu spędzonego przy tej konsoli (najlepiej grało się na działce z moim bratem ciotecznym - po jednym meczu np. w Adidas Power Soccer albo po jednym wyścigu w F1). Z resztą z PS2 też mam fajne wspomnienia, ale to już nie był ten klimat co przy szaraku...

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #19 dnia: Października 02, 2005, 17:31:07 pm »
kupilem PSXa wraz z GRAN TURISMO  w 2000 roku za 640PLN. Gralem przez pol roku tylko w orginalki(kupywalem takze OPSM z plyt demo) po czym stwierdzilem ze... nie mam w co grac .Przeobka i sie zaczelo sie prawdziwe granie .Gralem w 80% hitow   na szaraka z czego wiekszosc  ukonczylem( w niektorych przypadkach kilkukrotnie).Nie zaluje zadnej chwili spedzonej z ta konsolka .
 Jednak po pewnym czasie coraz bardziej w oczy wkradalo sie widmo sprzedania sprzetu.Przygoda z  plejakiem zakonczyla sie na poczatku 2003 .Brak konsolki  byl bardzo odczuwalny  dlatego  zdecydowalem sie na GBA .Jedna gra i ...kieezonsolka posszla pod mlotek .Nowy rozdzial w w growym zyciorysie zaczal sie wraz z dniem 27 czerwca 2003 .I tak trwa do dnia dzisiejszego .A konca nadal nie widac ...
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #20 dnia: Października 02, 2005, 17:40:20 pm »
Nawet niezauważyłem że to 10 lat.... SONY poland mam was gdzieś:P

Pozdro dla wszystkich znajomych

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
Właśnie minęło 10 lat...
« Odpowiedź #21 dnia: Października 02, 2005, 17:47:23 pm »
dalej gram na PSXie(ostatn raz grałem godzine temu)! dalszy komentarz jest zbędny...
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem