Autor Wątek: Telewizory z HDTV a nowe konsole help  (Przeczytany 6024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Joachim

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« dnia: Czerwca 14, 2005, 14:20:15 pm »
chce kupic telewizor.wiem juz o co chcodzi z trybami hd i czym sie roznia plazmy od lcd i tak dalej.chce pograc w obecne gry hd z xa i z ps2,zwlaszca z xa bo duzo gier obsluguje 480p, a nawet 760p...a z ps2 gt4 ponoc obsluguje nawet 1080i ! chce kupic ten telewizor tez po to by po zakupie x360 i ps3 takze  obslugiwal mi te tryby,wiadomo,ze kazda gra bedzie smigala w hd...ale jakie wejscie jest potrzebne.obecnie podpina sie konsole czym?jakim kablem? by uzyskac te tryby.czy wiadomo jak bedzie z nextgenami? czy chodzi o commponent ( trzy "chinche" red green blue)czy DVI...mi sie wydaje ze componnent ale mam upatrzony super telewizorek lcd ktory ma tylko wejsice DVI i nie ma z tego co wynika z opisu wejscia componnent..czy to znaczy ze nie podepne ani obecnych konsoleg by uzyskac owe tryby,ani next genow..sorry za lame/

piotrek
Starych wyjadaczy gry kreca coraz trudniej..ale warto szukac,by czasem sie zaskoczyc.

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2005, 15:01:51 pm »
Jesteś absolutnie pewien, że dla samych gier warto wydawać kasę na telewizor? Bo nie wiem czy wiesz, ale u nas żadna telewizja nie nadaje sygnału w wysokiej rozdzielczości.

Chyba lepiej by było wydać pieniadze na system dźwięku przestrzennego, niż na telewizor, który będzie osiągał maksimum możliwości przy grach.

lupinator

  • Gość
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2005, 17:54:07 pm »
tylko przy grach! niestety. ale jak masz dużo kasy zaoszczędzonej to połowe daj mi za pomysł  :twisted: a drugą odstaw sobie żebyś mógł mieć wszystkie NG


EDIT: Ja bym chciał mieć taki Telewizor TV:D

Joachim

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2005, 20:17:40 pm »
warto warto...kupujac obecnie tv nie ma co ,jesli ma sie troche kasy trzeba kupowac HD..zobaczysz jak juz niedlugo,po premierach next genow bedziesz chcial taki tv miec...720p..a nawet 480p to duuuuza roznica..nawet blaszakowcy wymiekaja.
Starych wyjadaczy gry kreca coraz trudniej..ale warto szukac,by czasem sie zaskoczyc.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 14, 2005, 20:46:10 pm »
poczekaj, HD-TV powinny szybko taniec

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 14, 2005, 21:52:14 pm »
Cytuj
.zobaczysz jak juz niedlugo,po premierach next genow bedziesz chcial taki tv miec...


Nie. Świetnie wyglądające gry będę miał również na normalnych telewizorach. Po za tym uważam, że ładowanie kilku tysięcy złotych w sprzęt używany okazyjnie to marnotrastwo pieniędzy.

W zapowiedziach jest jeden jedyny film na DVD nagrany w wysokiej rozdzielczości, żadna sieć nie nadaje u nas podobnego sygnału... lepiej się zaopatrzyć w monitor komputerowy z wyjściem, czy czymś w tym stylu.

Player01

  • Gość
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:14:30 pm »
Blue-ray? Ktokolwiek?
HDTV niedlugo bedzie duzo tansze. Nie oplaca sie kupowac telewizora zwyklego za 3 tys. zl, czas na kolejna generacje. Nie masz sie co bac o to, ze TV bedzie ci sluzyl tylko do grania, format blue-ray wspiera juz wiele wytworni, wiec dostaniesz duzo filmow w super wysokiej rozdzielczosci, a pozniej pewnie zacznie sie przekonwertowywanie TV, bardzo prawdopodobne ze MTV w HDTV bedzie juz za rok.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:27:17 pm »
Cytat: "Player01"
Blue-ray? Ktokolwiek?
HDTV niedlugo bedzie duzo tansze. Nie oplaca sie kupowac telewizora zwyklego za 3 tys. zl, czas na kolejna generacje. Nie masz sie co bac o to, ze TV bedzie ci sluzyl tylko do grania, format blue-ray wspiera juz wiele wytworni, wiec dostaniesz duzo filmow w super wysokiej rozdzielczosci, a pozniej pewnie zacznie sie przekonwertowywanie TV, bardzo prawdopodobne ze MTV w HDTV bedzie juz za rok.


Wudi w jakim swiecie ty zyjesz....obudz sie tu Polska i jej wspaniale realia....no chyba ze jestes bogaty( a raczej twoi rodzice...), ale zrozum ze normalnych ludzi nie stac na takie tv i dlugo stac nie bedzie( w Polsce)....

Player01

  • Gość
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:45:21 pm »
Walker, widzisz... czasami zle adresujesz swoje odpowiedzi w tematach.
Jesli HDTV bedzie dostepny za 4 tys. zł to przy wymianie telewizora wlasnie go wezme. Nie trzeba byc bogatym, wystarczy odrobina myslenia.

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:50:49 pm »
no spoko ale zrozum takze ze zanim w Polsce programy beda wyswietlane w HDTV to minie duuuzo czasu...no chyba ze kupujesz tv tylko do gier :?:

Player01

  • Gość
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:55:29 pm »
MTV nie jest polska stacja telewizyjna. Nie napisalem ze TVP bedzie w HD, tylko, ze MTV bedzie w HD.

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:57:54 pm »
Podobno TV Trwam wykorzystuje HDTV...

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 14, 2005, 22:59:29 pm »
Cytat: "Player01"
MTV nie jest polska stacja telewizyjna. Nie napisalem ze TVP bedzie w HD, tylko, ze MTV bedzie w HD.


nie chodzilo mi o to co napisales tylko ogolnie o sytuacji w Polsce...

grom

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-04-2005
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 14, 2005, 23:29:59 pm »
Cytat: "Von Zay"
Podobno TV Trwam wykorzystuje HDTV...



TV trwam w HDTV i Radio maryja w 5.1,nic wiecej do szczescia mi nie potrzeba :wink:

Krzych Ayanami

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2004
  • Wiadomości: 1 261
  • Reputacja: 2
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 14, 2005, 23:35:13 pm »
MTV samo z siebie nie nadaje sygnału - robią to albo kablówki, albo sieci kodowane, a te emitują standardowy sygnał.

Cytuj
Jesli HDTV bedzie dostepny za 4 tys. zł to przy wymianie telewizora wlasnie go wezme. Nie trzeba byc bogatym, wystarczy odrobina myslenia.


Wyjąwszy gry - w które gram od czasu do czasu - spędzam przed telewizorem mniej niż pół godziny dziennie. Nie wydam 4 tysięcy na coś podobnego

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 15, 2005, 16:13:21 pm »
Hmm tak patrzę, że wszyscy myślą jedynie o telewizorach słysząc hasło HDTV. Ja mam tymczasem alternatywne rozwiązanie tej kwestii.

Jak wiemy, ostatnio w Neo Plus był artykuł o trybie 720p uruchomionym na Xboxie w Soul Calibur 2, na monitorze za pomocą Vga Boxa. Osobiście właśnie tutaj widzę moją przyszłość, jeśli chodzi o HDTV.

Na allegro znalazłem, tak na pierwszy rzut oka, bardzo dobre monitory: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54584437 Są one 21-calowe, IBM, "leżaki magazynowe i wystawowe, w stanie idealnym" (Vandariel napisał w swoim artykule, że jeden monitor wyświetla gry przez Vga Boxa lepiej, drugi gorzej, tutaj trzeba by było najlepiej postarać sie o test monitorów pod kątem jakości gier w prasie konsolowej w okresie wyjścia next-geny - myślę jednak, że IBM to IBM jednak i tutaj powinno być OK) i kosztują 499 zł.

Taki monitor można podłączyć teraz do VGA Boxa, który obsługuje tryby HD. NA Xboxa znalazłem bardzo dobry (tak mi sie wydaje) sprzęt: http://www.x2vga.com/ Obsługuje on tryby 480i, 480p, 720p i 1080i (czyli wszystkie gry z Xboxa będą chodzić) i kosztuje 65$. Nie wiadomo, może w przyszłości ukaże się VGA Box tej samej firmy do Xboxa 360, a w najlepszym wypadku ten adapter także zadziała z Xboxem 360 (w co wątpię, chociaż...)

Podsumowując, koszt akurat takiej, konkretnej inwestycji, wyniósłby około 800 zł. Czy tyle nie jest warta możliwość grania na monitorze 21-calowym o dobrej jakości, w wysokiej rozdzielczości??

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Re: Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 15, 2005, 16:49:23 pm »
Cytat: "Joachim"
chce kupic telewizor.wiem juz o co chcodzi z trybami hd i czym sie roznia plazmy od lcd i tak dalej.chce pograc w obecne gry hd z xa i z ps2,zwlaszca z xa bo duzo gier obsluguje 480p, a nawet 760p...a z ps2 gt4 ponoc obsluguje nawet 1080i ! chce kupic ten telewizor tez po to by po zakupie x360 i ps3 takze  obslugiwal mi te tryby,wiadomo,ze kazda gra bedzie smigala w hd...ale jakie wejscie jest potrzebne.obecnie podpina sie konsole czym?jakim kablem? by uzyskac te tryby.czy wiadomo jak bedzie z nextgenami? czy chodzi o commponent ( trzy "chinche" red green blue)czy DVI...mi sie wydaje ze componnent ale mam upatrzony super telewizorek lcd ktory ma tylko wejsice DVI i nie ma z tego co wynika z opisu wejscia componnent..czy to znaczy ze nie podepne ani obecnych konsoleg by uzyskac owe tryby,ani next genow..sorry za lame/

piotrek


Dobrze kombinujesz! Polecam twojej uwadze tv firmy produkującej m.innymi notbooki nazwa Ger**om ( nie chcę uprawiać kryptoreklamy) - ceny 799 euro za 30". Do podłączenia urządzenia w standarcie HDTV potrzeba 2 rzeczy: rozdzielczości przynajmniej XVGA 1280 x 768 oraz wejścia komponent. Trzeba powiedzieć tutaj że tuner tego tv wcale nie musi być przystosowany do odbioru sygnału w standarcie HDTV ( konsola to użądzenie zewnętrzne), toteż nie trzeba kupować sprzętu w cenie powyżej 10000, jak to niektórzy błędnie sądzą. Z tego co wiem to z tym 1080i w GT4 na PS2 to jakiś kit - PS2 nie posiada wyjścia sygnału progressive scan więc nie wiem jak można by uzyskać taki standart obrazu. Co innego w xboxie czy ngc - oba progressive scan posiadają.
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005

Joachim

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 26-04-2005
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 15, 2005, 17:12:00 pm »
A jednak sa gry na ps2 ktore skanowanie progresywne obsluguja.i wlasnie gt4 az 1080i..ale generalnie to 480p,na xie tez w sumie niewiele jest 720p...i powiem tak,z tego co zdazylem wyczaic to componnent to nic innego jak sygnal rozbity na trzy podstawowe kolory R G B ,zatem jesli jest w tv takowym(lcd,plazma) wejscie RGB to przez przejsciowke powinienes podlaczyc wszystko co takowe tryby wyswietla ..ale naprzyklad samsung o ktorym mysle to nie ma componnenta tylko DVI,za to ma RGB..raczej bedzie to wszytsko chodzilo..tak mysle,najwyzej kwestia przejsciowek..a do Prodigasa powiem tak...granie na High definition Tv 32 cale to po prostu nie to samo co na monitorze 21 cali przez jakies adaptery i tyle..rozwiazanie alternatywne..ale na dluzsza mete..nie ,pas.
Starych wyjadaczy gry kreca coraz trudniej..ale warto szukac,by czasem sie zaskoczyc.

aliusz

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-03-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Telewizory z HDTV a nowe konsole help
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 15, 2005, 17:18:33 pm »
Cytat: "Joachim"
A jednak sa gry na ps2 ktore skanowanie progresywne obsluguja.i wlasnie gt4 az 1080i..ale generalnie to 480p,na xie tez w sumie niewiele jest 720p...i powiem tak,z tego co zdazylem wyczaic to componnent to nic innego jak sygnal rozbity na trzy podstawowe kolory R G B ,zatem jesli jest w tv takowym(lcd,plazma) wejscie RGB to przez przejsciowke powinienes podlaczyc wszystko co takowe tryby wyswietla ..ale naprzyklad samsung o ktorym mysle to nie ma componnenta tylko DVI,za to ma RGB..raczej bedzie to wszytsko chodzilo..tak mysle,najwyzej kwestia przejsciowek..a do Prodigasa powiem tak...granie na High definition Tv 32 cale to po prostu nie to samo co na monitorze 21 cali przez jakies adaptery i tyle..rozwiazanie alternatywne..ale na dluzsza mete..nie ,pas.


Uważaj na przejściówki- takie półśrodki potrafią pogorszyć jakość sygnału i obrazu ( a masz przecież polepszyć). Moja rada kupuj z "komponentem" - każdy lepszy model lcd to ma. Samsung też - zobacz sobie na ich stronie - nawet polskiej. Jeśli chodzi o wejście DVI to proponuje na nie nie liczyć - podłancza się pod nie tylko kompa ( sygnał leci z karty graficznej posiadającej wyjście w takim standarcie).
"Sprzedamy miliard konsol xbox360" J. Allard E3 2005