Autor Wątek: syndrom sequela ;)  (Przeczytany 6624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
syndrom sequela ;)
« dnia: Maja 23, 2005, 17:43:55 pm »
Jak myślicie czy to będzie miało miejsce na nowej konsoli SONY?? czy powstaną nowe lepsze serie od aktualnych, bo narazie zapowiada się na same kontynuacje.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Re: syndrom seqela
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2005, 18:12:31 pm »
Cytat: "lupinator"
Jak myślicie czy to będzie miało miejsce na nowej konsoli SONY?? czy powstaną nowe lepsze serie od aktualnych, bo narazie zapowiada się na same kontynuacje.

Każda gra to ryzyko, że się nie sprzeda, bo to taki sam towar co np.: meble. Sequel, a szczególnie sequel ze znanej serii (co jest jakby przyczyną - poprzednia część musiała się sprzedać) zmniejsza ryzyko porażki i strat na sprzedaży gry. A że PS2, i zapewne PS3 będzie najbardziej popularne, to najwięcej developerów będzie szukać na niej okazji do zarobku. Czyli tak, będzie to kolejne sequelstation. Jak się nie podoba - kupujcie Nintendo. :lol:

Niter

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 30-04-2005
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2005, 18:16:35 pm »
Wiekszosc nowych gier to szajs :?A kontunyacje ciagna dalej swoja popularnosc wezmy np. takiego MGS'a3 jest to kontunyacja serri MGS i zaje**** sie sprzedaje  :D Sam sobie kupuje  8) (uupss ale sie chwale) :oops:




KaKasHi

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-11-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2005, 19:21:00 pm »
Niter ma tu racje , nowe gry to w większosci shit'y . Ale nigdy nic nie wiadomo moze na Ps3 powstanie jakis chytry plan gry która sie szybko sprzeda :D Mam taką nadzieje bo te kontynuacje juz sie sporo czasu ciągną np: MGS , Th , FF( ale ta seria moze sie ciągnąc do mojej śmierci i tak nie będe narzekał ) NFS DMC( to samo co z FF) Itp. :D

Dante MUst Die :P

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2005, 20:10:20 pm »
No tak, bo oczywiście taki DMC, czy MGS, czy też FF nigdy nie miały części pierwszej, prawda? I takie ICO to też crap niesamowity, zgadza się? Ludzie, zastanówcie się co piszecie. A zbytnia moda na sequele prowadzi do odtwórczości i duszenia nowych pomysłów.

Tarniak

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2005, 20:12:06 pm »
Final Fantasy to zły przykłąd - to praktycznie zawsze inna gra. Małe różnice w wersjach 1-4 związane były ze sprzętowymi ograniczeniami, a nie impotencją twórczą programistów/designerów. Więc pisanie o jakimkolwiek syndromie sequela jest nie na miejscu.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2005, 20:14:30 pm »
Chodziło mi bardziej o to, że te znane i popularne teraz serie też kiedyś wychodziły po raz pierwszy, i producenci też kiedyś ryzykowali, przez co mamy teraz doskonałe gry.

Player01

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 23, 2005, 20:28:16 pm »
Z gier ktore zaprezentowala SONY na E3, na pokazie PS3 wynika ze SONY duzo wieksza wage przylozylo do nieznanych studyj developerskich.
Podobno w przypadku PS2 wszyscy poczatkujacy programisci wymiekali bo EE byl jednostka bardzo ciezko w programowaniu. Teraz wg. samych developerow jest bardzo prosto przeniesc swoje mysli do gry wiec i gier bedzie znacznie wiecej.
Dlatego tez na pokazie obok takich pewniakow jak DMC4, TEKKEN, FF i KZ2, pokazano tez bardzo wiele nowych pozycji ktore dopiero wychodza na swiat np. Heveanly Sword, Eyedentify, Fifth Phantom, NiOH i jeszcze kilka gier ktore albo nie maja jeszcze tytulu albo go nie pamietam :D (bardzo fajnie ze SONY pozwala rozwijac sie mniejszym studiom developerskim).
I nawet pomijajac to wszystko to uwazam ze wszystkie gry na PS3, nawet te ktore maja w tytulach 4 i 8, beda czesciami pierwszymi, z racji tego ze developerzy (ci ktorzy sie "licza") beda wykorzystywali nowy sprzet i pokaza nam cos czego jeszcze nie widzielismy.
W sumie ja bym sie poplakal gdyby nowy TEKKEN nazywal sie SklepMietka a glowna postacia bylby kloszard w dresie podobny do niewiadomoczego, ze stylem walki piernicznijolade. Wole zeby gra nazywala sie TEKKEN i pokazywala na co stac moja nowa maszynke.

Duch

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-04-2005
  • Wiadomości: 279
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 23, 2005, 20:39:58 pm »
Można tez spojrzec na to inaczej!Powstawanie nowych gier łączy się z ryzykiem strat finansowych,ale dla malych studiów developerskich jest to sznasa na wybicie sie i pokazanie czeogś orginalnego!NIe można zaprzeczyc,że zakup sequela jest pewniejszy od zakupu `nowej gry`bo jezeli pierwsza czesc zapewniala na rozrywke to z druga bedzie tak samo,a czsem nawet lepiej!

Tarniak

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 23, 2005, 21:46:29 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Chodziło mi bardziej o to, że te znane i popularne teraz serie też kiedyś wychodziły po raz pierwszy, i producenci też kiedyś ryzykowali, przez co mamy teraz doskonałe gry.

W sumie to pierwszy FF to było "być albo nie być" Square...a tak w ogóle to po co ja się rozpisuje, jak to nie było do Ciebie, a jedynie ot tak, ogólnikowo :wink:.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 23, 2005, 22:16:47 pm »
Cytuj
Z gier ktore zaprezentowala SONY na E3, na pokazie PS3 wynika ze SONY duzo wieksza wage przylozylo do nieznanych studyj developerskich.
[...]
 (bardzo fajnie ze SONY pozwala rozwijac sie mniejszym studiom developerskim).

No wiadomo, Sony wspiera mlode talenty  8)

sequele - ok, ale nie co rok i nie w nieskonczonosc. Rozumiem, ze Tekken moze miec duzo czesci, bo to bijatyka i po co ten sam system maja inaczej nazywac, ale w przypadku niektorych gier nalezaloby przystopowac. IMO np. DMC czy SC powinny kierowac sie do zwienczenia serii, bo ile mozna ?

Player01

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 23, 2005, 22:38:25 pm »
Wystarczy ze usmierca Dantego i wstawia nowego bohatera, zaczynajac w ten sposob nowa trylogie :D. Proste. Tytul o czyms swiadczy, masz np. ksiazke Hobbit ktora to jest jedna czescia, jednak masz pozniej Wladce Pierscieni w tym samym swiecie opierajaca sie na tej samej historii jednak z innymi bohaterami co czyni ja odmiennym tytulem.
Tak powinno byc w DMC, tyle ze nie chce sterowac laska, laska bedzie w Heveanly Sword i z tego co widzialem na filmiku to bedzie to laska nie byle jaka (cale oddzialy lataja na boki, ciekawe podejscie do strategii :D).

pan_xxx@o2.pl

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-05-2005
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2005, 10:04:33 am »
Sony miało już dużo reformacji- zbliżają się kolejne i być może lupinatorze, że dotychczasowe kontunuacje będą przekształcane w lepsze... tak myślę  :wink:
Liczą sę tylko konsole!!!
Sony i Nintendo są cool !!
Star Wars podbija E3 i multiplayer Rc-V45 !!!

Frank Jaeger

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-03-2005
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 24, 2005, 14:21:57 pm »
Cytat: "Niter"
Wiekszosc nowych gier to szajs :?

Jaasne.. to popatrzmy na serie, które urodziły się na current-genach.. Burnout, SSX, GTA w 3d(wcześniej to nie bylo to samo), DMC, Halo, Splinter Cell, Ninja Gaiden(niby wcześniej było NG na NESa, ale to odległe czasy), Project Gotham Racing, RalliSport Challenge, Ghost Recon, Viewtiful Joe, Forza Motorsport(bo już wiadomo, że będzie sequel), Fable(tak samo), Jade Empire(to samo), KotOR, Metroid Prime, Onimusha, ICO, SOCOM(multi).. i maasa innych.. a wymienione gry to killery i nie ma wśród nich żadnego shitu.. ja jak najbardziej chce nowych gier i nowych pomysłów.. jasne, chce kolejne Halo, kolejnego PGRa, kolejne RSC, Forze, NG, Metroida, Residenta, Zelde, MGSa, GTA, itd.. ale bez nowych pomysłów to wszystko nie ma sensu.. a potym, co zobaczyliśmy na e3 widze, że nie będzie z tym problemów..

JoJo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-11-2003
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 25, 2005, 13:07:46 pm »
No dokładnie ja bym jeszcze dodał : TimeSpliters , Prince of Persia! , Beyond Good and Evil , God of War , WRC , Jak and Dexter , Ratchet and Clank , Sly i już mamy dużo nowych hitów !!! :P Więc osoby narzekające na sequele nie martwcie się nie zabraknie nowych świężych pomysłów na PS3 ;) A na przykład w produkcji nowego Silent Hilla ma być prawie całkiem nowa ekipa więdz nowych pomysłów nie zabraknie  :wink:
When dreams become truth... Play Station 3

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 25, 2005, 13:27:02 pm »
Pare jeszcze mozna wymienic... Szkoda tylko, ze wiekszosc dobrych, nowych gier tez sie robi tasiemcami ;) IMO powinna sie ukazywac jedna, góra dwie (mocno rozniace sie) części serii w czasie panowania jednej konsoli.

lupinator

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 25, 2005, 13:43:01 pm »
Jak dla mnie blancio moze się ukazywać i z 10 na panującej konsoli ale żeby się różniły (oczywiście nie tak jak JAK 3 i JAK X  :) ) Podstawy takie same ale jednak wiele innych różnic nie zniechęcających fanów poprzedniczek i potwierdzenia w świadomości gracza że ta seria jest fajna i że on ją musi kupować :)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 25, 2005, 14:28:32 pm »
Cytat: "JoJo"
No dokładnie ja bym jeszcze dodał : TimeSpliters , Prince of Persia! , Beyond Good and Evil , God of War , WRC , Jak and Dexter , Ratchet and Clank , Sly i już mamy dużo nowych hitów !!! :P Więc osoby narzekające na sequele nie martwcie się nie zabraknie nowych świężych pomysłów na PS3 ;) A na przykład w produkcji nowego Silent Hilla ma być prawie całkiem nowa ekipa więdz nowych pomysłów nie zabraknie  :wink:


hmmm, wolałbym aby ten "nowy" silent hill był podobny klimatem do SH2...a nie np. do SH4...

JoJo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-11-2003
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 25, 2005, 15:53:07 pm »
ja wierze w to że uda im się zrobić coś na miare  1 albo 2 Silent Hilla , bo 4-ta część SH straciła dużo do tego wyjdzie jeszcze (na 99%) badziewny film a'la RE  :evil:  I wtedy właśnie się przyda genialna (mam nadzieje) 5 część SH ! :evil:
When dreams become truth... Play Station 3

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 25, 2005, 19:36:25 pm »
RE- badziewny film?! czlowieku , to ty chyba  nie widziales NAPRAWDE badziewnych filmów. Re może nie jest ósmym cudem świata  ,ale ogląda sie całkiem przyjemnnie. Fabula jest zjadliwa , bohaterowe  też , potworki dobrze   sie prezntują  . Ogolnie film jest git . A co do  seqeuli - producenci  byli są i beda wydac seqeule  bo im sie to autentycznie oplaca . A co z tego ,że nietóre  gry to gnioty  to juz inna sprawa( TOMB RAIDER   ANGEL OF DARKNESS  , SH,  MARIO PARTY  chociażby).
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

JoJo

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-11-2003
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 0
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 25, 2005, 20:02:33 pm »
Może pierwsza część bo druga to jakieś nie porozumienie  :roll:
Ale chodziło mi o to że film SH raczej nie bedzie tak chory i genialny jak gra , dadzą z milion efektów specialnych , dużo akcji, a o prawdziwym strachu zapomną ( nie jest tak z RE?) raczej zawiedzie fanów ten film. Ale zwykle jak jaram się jakimś filmem i czeka na niego odliczając dni to okazuje się że jest to jedno wielkie G zbierające $$$  :evil: Może teraz będzie odwrotnie...
When dreams become truth... Play Station 3

lupinator

  • Gość
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2005, 18:36:52 pm »
No to mamy GTA 4 heheh ;)

---------------
kolejne GTA 4

art 2
---------------
Jeux-France napisał w wakacje ze to kolejne GTA , a jak sie sprawa potoczyła to nie wiem

--------------
i jeszcze jedno GTA 4

--------------
GTA: Linux

--------------
GTA:Finland
--------------

--------------
GTA: Mexico
--------------
To sie tych sequeli narobiło ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
syndrom sequela ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 05, 2005, 19:24:39 pm »
Cytat: "lupinator"
Jeux-France napisał w wakacje ze to kolejne GTA , a jak sie sprawa potoczyła to nie wiem


oKAZAŁO SIĘ ZE TO FEJK.  :twisted: