Autor Wątek: Noże a prawo ...  (Przeczytany 6074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wozek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-09-2005
  • Wiadomości: 155
  • Reputacja: 0
Noże a prawo ...
« dnia: Stycznia 15, 2006, 18:46:23 pm »
Zwracam się do was o pomoc, ponieważ sam nie mogę dokopać się do potrzebnych mi informacji. Powoli tracę wiarę w moje umiejętności korzystania z Google...

Potrzebuję znaleźć przepisy prawne dotyczące posiadania ostrych narzędzi. Jakie noże są legalne w Polsce, a jakie nie? Najbardziej pożądane byłyby linki do konkretnych ustaw regulujących tą sprawę. Z góry dzięki dla wszystkich, którzy zainteresują się tematem.

PS.
Regulacje prawne z krajów innych niż Polska również są mile widziane.

Pozdrawiam.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Noże a prawo ...
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 15, 2006, 18:58:33 pm »
O ile mi się wydaje, to samo posiadanie nawet większej ilości noży w Polsce zabronione nie jest. Myślę, że POSIADAĆ można dowolną ilość dowolnych noży, pod warunkiem, że ich się nie używa zbyt często. ;-). Oczywiście mowa tu o nożach wojskowych, myśliwskich itp.

Zajrzyj na prawo.interia.pl - tam masz kodeksy.;-)

edit by mc: tak teraz patrzę na twoją sygnaturkę i zastanawiam się czy temat ten ma z nią jakikolwiek związek... :mrgreen:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Kyuzoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Noże a prawo ...
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 15, 2006, 19:21:22 pm »
Zasady wydawania pozwoleń na określony rodzaj broni, cofanie pozwoleń na broń oraz wydawania decyzji odmawiających pozwolenia zostały ujęte w Ustawie o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r. (tekst jednolity Dz. U. z 31 marca 2004 r. Nr 52 poz. 525).

W rozumieniu ustawy bronią jest:
-  broń palna, w tym bojowa, myśliwska, sportowa, gazowa, alarmowa i sygnałowa;
-  broń pneumatyczna;
-  miotacze gazu obezwładniającego;
-  narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:

    * broń biała w postaci ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni
    * kastetów i nunczako
    * pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierającego wkładki z takiego materiału
    * pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitującego kij bejsbolowy
    * broń cięciwową w postaci kusz
    * przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej

Możesz chodzić nawet z maczetą,Polskie prawo nie zakazuje i nigdu nie zakazywało posiadania noży.