Autor Wątek: RE4 vs. Classic RE  (Przeczytany 6317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Słowik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-10-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« dnia: Stycznia 22, 2006, 21:08:08 pm »
Osz frak, ludzie, sami sie o to prosiliscie. ;)

Chyba nie trzeba tlumaczyc, ale napisze:
Ten temat zalozony jest po to, by fani zarowno RE4, jak i klasycznych czesci mogli sie wypowiedziec, ktory z Residentow najbardziej przypadl im do gustu i dlaczego oraz dlaczego drugi jest gorszy od wspomnianego ulubionego (wtf?).
Sami rozumiecie zreszta,  wypowiedzmy sie ktora czesc jest najlepsza.
Nie bedziemy w koncu czekac na 'zjazdowy' wyklad dcf'a... :twisted:

EDIT: Z racji, ze gry z serii RE ukazaly sie na wielu platformach, nie wiem dlaczego wrzucilem ten temat do PS2, ale chyba nikt sie nie obrazi..:P
klimat jak artysta

JimDeGriz

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2003
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 0
Re: RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2006, 22:14:32 pm »
Cytat: "Słowik"
Osz frak, ludzie, sami sie o to prosiliscie. ;)

Chyba nie trzeba tlumaczyc, ale napisze:
Ten temat zalozony jest po to, by fani zarowno RE4, jak i klasycznych czesci mogli sie wypowiedziec, ktory z Residentow najbardziej przypadl im do gustu i dlaczego oraz dlaczego drugi jest gorszy od wspomnianego ulubionego (wtf?).
Sami rozumiecie zreszta,  wypowiedzmy sie ktora czesc jest najlepsza.
Nie bedziemy w koncu czekac na 'zjazdowy' wyklad dcf'a... :twisted:

EDIT: Z racji, ze gry z serii RE ukazaly sie na wielu platformach, nie wiem dlaczego wrzucilem ten temat do PS2, ale chyba nikt sie nie obrazi..:P


Temat dobry tylko może by go przenieść do działu "Różne"

Casper

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 23-01-2005
  • Wiadomości: 848
  • Reputacja: 0
  • I love secret agents
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2006, 22:41:44 pm »
Temat przeniesiony do "Różnych" na życzenie autora. Owocnej dyskusji ;).

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2006, 22:47:46 pm »
uwielbiam klasyczna serie RE i wszystkie czesci są wspaniałe (ciezko napisac ktora lepsza:). RE4 jedynie mi sie średnio podobało:/

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2006, 22:49:37 pm »
Mi oczywiście bardzo podobały się części remake i 0. Świetnie się w nie grało. Co do 4... Również świetnie się w nią grało, ale naturalnie trzeba do niej podejść inaczej zupełnie - w końcu to zupełnie inna gra. Ale w każdym razie oba rodzaje residentów dają dużo radości.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2006, 23:08:14 pm »
Co złe:
Mi tam nowa droga Capcom przypadła do gustu ale nie w 100%. Akcja klasycznych Residentów działa się w zamkniętych, często ciasnych pomieszczeniach co dawało pewien urok lokacjom i walce z zombiakami. Otwarte przestrzenie jakos do końca mi nie przypadły. Po drugie całkowicie olali zagadki i kombinowanie, poszli całą siłą w akcję. Przy żadnej z zagadek nie siedziałem dłużej niż 2 min. Zombiaki, kolejna sprawa, szczerze mówiąc to wolałem zombiaków niż tych opetańców. Brakuje mi tych podgnitych ciał i buczenia, niż jakieś tam hiszpański bełkoty. Prawie każdy wieśniak wygląda tak samo. Nie raz miałem sytuacje że szło na mnie 3 identycznie wyglądających kolesi. Następną sprawą jest to że niektóre lokacje i przeciwnicy są tak skopani że wołają o pomstę do nieba. Np. te "renagaci" z bazy wojskowej, albo olbrzymy obudowane  w zbroję. To wogóle nie jest klimat RE. Dopiero w laboratorium przypomniał mi się stary poczciwy Rezydenciak którego pamietamy z PSX'a i GC. Owszem, nie wszystkie lokacje są zjechane, zamek, wieś i laboratorium wyglądają świenie ale ta baza... pare razy czwórka mnie rozśmieszyła jak Ashlej jechała buldożerem :D . Skąd on umie to prowadzić :?:  :mrgreen:. Fabuła jest słaba ale nie jest tak trogiczna jak niektórzy głoszą.

A co dobre:
Po raz pierwszy twórcy RE dali nam postrzelać, nie to żeby walić na oślep jak Serius Sam. Owszem trzeba oszczędzac ale nie tak jak w poprzednich edycjach. Ruchoma kamera też poszła seri na dobre, twórcy utrudnili nam trochę zabawę dadając komerę na ramieniu z kąta. Co jest wg. mnie genialne. Motyw z laserkiem na broni też jest świetny. Nowy RE bije poprzedniczki pod względem akcji o mile deklasując ją już w przedbiegach. Wszystko dzieje się szybko i dynamicznie. Walka z przeciwnikami jest emocjoująca i dająca radośc z gry(a zwłaszcza headshooty :mrgreen: ).  MOtyw ochrony Ashley jest fajny, czasami potrafi wkurzyć ale na szczęście autorzy często oddzielają Leona z Ashley więc można odniej odpocząć.

Ogólnie: Gdyby nowe RE miało zombiaków i lepszą fabułę oraz zminienie niektórych lokacji byłby ideał a tak jest bardzo bardz (x10) gra na 9.7( w moim rankingu), nie pytajcie dlaczego owaki prowadze :mrgreen: .

snake2000

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-03-2005
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2006, 23:17:19 pm »
Zdecydowanie,niepodważalnie REmake bo
 
 :arrow: Od tej części wszystko się zaczęło (coprawda od RE na szaraka,ale jakby nie patrzeć to to samo).
 :arrow: ma najlepsza historie ze wszystkich.
 :arrow: ma najlepszy klimat.
 :arrow: ma wspaniała oprawa A/V.

I można by jeszcze wiele wymienić,dla mnie REmake to najpiękniejszy i nawspanialszy Resident ze wszystkich jakie się ukazały.

Co do 4 owszem jest miodna,śliczna i strasznie grywalna,ale nie ma już tego czegoś co cechowało Residenty(i niechodzi mi tu o kamery czy też pełno zagadek) mam na myśli to,że tamte części miały jakąś taką magię,która przyciągała gracza,a atutami jakimi przyciąga RE4 jest jedynie świetna oprawa A/V i nieustanna rozpierducha.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2006, 23:39:16 pm »
RE4 mi się b. podobał- taki stand alone, ale za to fenomenalnie podany. Tak na 9.8, bo ostatnie laboratoria (i cała wyspa) to jednak pasują jak pięść do nosa.

Remake RE1 był również świetny- skończyłem go ze 3 razy, więc to już coś.

Ale chyba Capcom powinien kierować się drogą czwóreczki- robiąc swoisty mix. Na coś takiego zresztą się zapowiada RE5 ;]

Słowik

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-10-2005
  • Wiadomości: 289
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2006, 00:09:48 am »
Cytat: "_Music"
Tak na 9.8, bo ostatnie laboratoria (i cała wyspa) to jednak pasują jak pięść do nosa.

Moim zdaniem to jest raczej uklon w strone poprzednich czesci - ciasne, klaustrofobiczne pomieszczenia ( laboratoria), mrok i pojekiwania regeneratorow...
Co do reszty:
 :arrow: wciaga jak nie powiem co,
 :arrow: akcja 'wylewa sie', ze tak powiem z ekranu,
 :arrow: nie ma ani chwili odpoczynku,
 :arrow: design przeciwnikow, broni i lokacji jest boski
 :arrow: obledna grafika i animacja,
 :arrow: masa bonusow,
 :arrow: Ada :] ...  itede itepe
A jesli chodzi o reszte czesci: mile wspominam RE3, ale REmake rowniez 'daje beret'. Zero takie lekko na sile, ale ujdzie w sumie (swietna oprawa graficzna).
klimat jak artysta

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2006, 00:14:05 am »
Cytuj
Moim zdaniem to jest raczej uklon w strone poprzednich czesci - ciasne, klaustrofobiczne pomieszczenia ( laboratoria), mrok i pojekiwania regeneratorow...


Tak, ale do klimatu czwórki nie pasuje po prostu.
I zapomniałem dodac do minusów- beznadziejny ostatni boss. Śmiech na sali. I takie przewidywalne...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2006, 00:18:58 am »
Ja osobiscie za najlepsza czesc serii uwazam RE remake, naprawde najbardziej fachowy klimacik ze wszystkich czesci, swietne miejscowki, rewelacyjna grafika, no po prostu cudo. Na drugim miejscu uplasowalbym RE4 za fachowe akcje, mase wyplutych lusek z karabinkow, i swietna pierwsza lokacje, mam na mysli wioske, o ile w dzien nie ma wiekszych rewelacji, tak jej nocny odpowiednik z padajacym deszczem i bijacymi piorunkami po prostu mnie zabija, mialem taka fobie na punkcie tej lokacji, ze zrobilem sobie save tuz przed nia i gralem od tego miejsca codziennie po kilka razy, swetny level no i ta akcja na cmentarzu tez daje rade. Dodac do tego jeszcze bieganie po delikatnie zmodyfikowanych sredniej wielkosci lokacjach i zabijanie zombiakow na czas, rewelka! Tak slyszalem za ta bonusowa mini gierka wielu osobom sie nie spodobala ale ja.... no co tu duzo mowic uwielbiam ja :)Na trzecim miejscu bylby RE0 ktory, moze lepszy od Remake'u nie jest ale tez klimacik ma swietny, kilka fajnych motywow, do tego dwojka bohaterow, jak dla mnie zasluzone trzecie miejsce. A pozniej..... bez roznicy ani RE2 ani RE3 nie przypadly mi do gustu, i nie chodzi tu o grafike, bo ona nie ma tu nic wspolnego, w jedyneczke na psx do tej pory zdarza mi sie pocinac, po prostu dla mnie te czesci zostaly wyczyszczone z klimatu, moze ze wzgedu na lokacje, moze byly za bardzo kolorowe, no sam nie wiem, po prostu odstaja pod wzgledem klimatu od pozostalych czesci, bardzo odstaja nalezalo by dodac. Co do RE:CV, nie mam zadnego zdania na ten temat bo osobiscie nie mialem okazji w nia pograc, oczywiscie zaleglosci mam zamiar nadrobic, w swoim czasie, ale widzialem ja w akcji i nie zrobila na mnie wiekszego wrazenia, wedlug opini moich znajomych, z tego co mi opowiadali, twierdze ze gra moze sie podobac, aczkolwiek nie musi, ale dodaje, nigdy w nia nie gralem.
No to chyba tyle, jesli chodzi o Resident'y, w outbreak'i nie gralem wiec tez nie bede sie wypowiadal, to samo tyczy sie serii na pistolet, ale to juz inny odlam serii.
A, zapomnial bym o jednym, jak do tej pory zaden z bohaterow Residenta nie przypadl mi do gustu, wszyscy bohaterowie mescy sa strasznie zniewiesciali, no lipa po prostu, jesli mial bym wybrac postac z wszystkich czesci, ktora najbardziej mi przypasila, chociaz zaznaczam ze wszystkie sa kiepskie, to wybralbym sanitariuszke z RE0, Rebecca bodajze ma na imie, dawno w Zero nie gralem wiec moge walnac gafe. Dlaczego akuratnie ona? Bo jest najbardziej bezbronna, najbardziej przerazona i najbardziej wiarygodna postacia w serii RE, naprawde gdy nia gram, to widze ze ta mloda sanitariuszka, naprawde ma prawo bac sie zaistnialej sytuacji, moze ja wszystko przerazac i naprawde dla niej jest to Survival Horror, a nie jakies oddzialy specjalne ktore z paroma dobermanami nie moga sobie poradzic, no zlewa totalna.
A druga najgorsza wada tej serii sa strasznie bezsensowne zagadki, nie to ze sa trudne bo nie sa, nigdy jeszcze sie nie zaciolem w zadnego residenta, ale sa po prostu glupie, po kiego wala mi maly kluczyk do furtki skoro moglbym ja przeskoczyc, paranoja, nie bede wymienial wszystkich bo za duzo miejsca by to zajelo. Ja wiem ze to tylko gra, ale fajnie by bylo gdyby w tym wszystkim bylo wiecej sensu i logiki. Dlatego cieszy mnie ze w czesci 4 jest znacznie mniej zagadek, bo skoro maja byc takie jak do tej pory to naprawde, lepiej zeby ich nie bylo.
No teraz juz na 100% skonczylem :lol:
A jesli chodzi o czesc 5 to chcialbym zeby podazala sladami 4, zachowujac klimat jedynki :D.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2006, 02:29:05 am »
Cytat: "Red_aka_madfrog5"
po kiego wala mi maly kluczyk do furtki skoro moglbym ja przeskoczyc, paranoja

 :lol:

A ja ze wszystkich bohaterów RE wybrałbym do części 5 kolegę Rebeki, Barry(tak on miał?,z RE0). Ma fachowy tatuaż i jest to koleś z jajem nie to co pipa Leon, takie ciepłe kluchy...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2006, 05:50:07 am »
ehehehe nie Barry a Billy Coen :) ale tez na B, wiec ci darujemy :D. Ok umowmy sie ze koles jest, ok nie jest, bylby spoko, ale ilka rzeczy u niego tez nie zagralo. Ot te pedalskie (nie chce nikogo obrazic) dzinsy, czy ten dretwy t-shirt, wloski tez jakis takie, ale i tak jak powiedziales nie az taka pipa jak nasz kochany Leon.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2006, 08:31:36 am »
Jedynka daje rade najbardziej ze wzystkich, szczególnie na GameCube (hehe, grafika). Troche trzeba pomyśleć, zagadki w miare logiczne. Najlepsza z rentegenem (CELL). Generalnie najlepsza część. Potem 4, bo takiego natłoku akcjie ze świecą szukać na konsolach, chyba że na 8 i 16bitowych, ale nie tym rozmawiamy (Contra zjada wszystko). Do bani wg. jest przeniesienie RE do miasta (2 i Nemesis), Zero rewelacja. Jednak nie lubię dwóch potaci w przygodówkach, chyba że w co-op, a tego zabrakło.

dcf

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2003
  • Wiadomości: 1 056
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2006, 09:57:15 am »
Dlaczego RE4 może mnie pocałować w pompkę?
 :arrow: schematyczność, monotonia, nuda
 :arrow: prostackie zagadki
 :arrow: brak wyzwania
 :arrow: skopany klimat
 :arrow: skopane bronie (np.ostatni shotgun)
 :arrow: cienka fabuła
 :arrow: ashley mogła by być starsza
 :arrow: brak strafeowania ,czy jakiegokolwiek innego evadowania
(trzeba odbiegać)
 :arrow: Większość postaci ma beznadziejny design
Jak mi się coś jeszcze przypomni, to dopiszę

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 23, 2006, 10:07:11 am »
Hmm
RE miał zajebisty klimat i pierwszy RE jaki kiedykolwiek sie pojawił, to oko do dziś wspominam, było fajnie



ale RE4 śni mi sie po nocach


więc chyba wszystko jasne, co mi bardziej odpowiada

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 23, 2006, 12:00:52 pm »
Cytuj
ashley mogła by być starsza


Yep- fachowy argument :]

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 23, 2006, 15:03:34 pm »
Cytat: "dcf"
brak wyzwania

włącz sobie Pro, to jest dopiero hardcore, tylko że jest dostępny po ukończeniu gr na normal, głupota...
Cytat: "dcf"
skopane bronie (np.ostatni shotgun)

 :shock: Poza ostatnim shotgunem bronie są najlepsze ze wszystkich części.
Cytat: "dcf"
Większość postaci ma beznadziejny design

np...
Cytat: "dcf"
schematyczność, monotonia, nuda

niestety te przymiotniki wkradły się do gry, ale podczas gry mi to nie przeszkadza, poprzednie części też były schematyczne ale nikomu to nieprzeszkadzało.

Z resztą twoich argumentów się zgadzam :wink: .

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 23, 2006, 16:04:02 pm »
Cytat: "dcf"

 :arrow: schematyczność, monotonia, nuda
 


tutaj to akurat sie nie zgodze, jesli chodzi o akcje to RE 4 wyprzedza inne resy o kilka długości...

Cytat: "dcf"

 :arrow: prostackie zagadki
 


jakie zagadki?? ja tam żadnej nie spotkałem (no dobra jest jedna z układanką....ale co to za zagadka...)

Cytat: "dcf"

 :arrow: brak wyzwania


mógłbyś to rozwinać???
bo jesli uważasz że przejscie gry to jest łatwzna to spróbuj ja przjśc samym nożem:]

Cytat: "dcf"

 :arrow: skopany klimat
 :


Tu sie zgodze...

Cytat: "dcf"

 :arrow: skopane bronie (np.ostatni shotgun)
 


czy ja wiem....choc faktycznie w tej części mimo że wystepóje sporo rodzajów broni to tylko kilka z nich znajduje praktyczne zastosowanie...

Cytat: "dcf"

 :arrow: cienka fabuła


Zgadzam sie, wogóle to nie wiem czemu sie to nazywa RE....chyba tylko po to by naciągnąc graczy...

Cytat: "dcf"

 :arrow: ashley mogła by być starsza
 


Po co :wink:

Cytat: "dcf"

 :arrow: brak strafeowania ,czy jakiegokolwiek innego evadowania
(trzeba odbiegać)
 :


no niestety ale wymuszone jest to game playem, z reszta w żadnym resie nie można strafeować (w re 3 mozna było robić uniki....)

Cytat: "dcf"

 :arrow: Większość postaci ma beznadziejny design


np?
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 23, 2006, 16:40:35 pm »
Cytat: "Linki"


mógłbyś to rozwinać???
bo jesli uważasz że przejscie gry to jest łatwzna to spróbuj ja przjśc samym nożem:]

Hmmm... mój znajomy na pro prawie ElGigante nożem pokonał [;

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 28, 2006, 22:37:58 pm »
"Prawie" robi różnicę...

Greg

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 30-11-2003
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 1
RE4 vs. Classic RE
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 30, 2006, 09:07:38 am »
strasznie ciezko porownywac klasyczne Residenty z RE4 - wszak te gry laczy jedynie tytul i kilka postaci a dzieli cala reszta... anyway, Residenty to jeden z dwoch powodow dla ktorych przed moim TV stoi kostka, po prostu uwielbiam te gry :) lecimy z klasyfikacja
1. RE1 (Remake) - klimat klimat klimat, za czasow PSXa ta gra wbila mnie totalnie w ziemie (pierwszy horror w ktory gralem, po akcji z psami kilkanascie minut dochodzilem do siebie), po prostu o tej grze powiedziano i napisano chyba wszystko  :twisted:  RE na GCN to glowny powod dla ktorego kupilem Gacka swojego czasu i co by nie mowic, Capcom nie zawiodl! masa dodatkowych smaczkow, R E W E L A C Y J N A oprawa, no i co najwazniejsze - nie mialem uczucia deja vu podczas grania (hi MGS:TTS...), remake idealny
1. RE4 - zupelnie inna gra ale prawie idealna, o tej grze tez napisano i powiedziano wszystko wiec nie ma sensu sie rozpisywac
2. RE0 - stary klimat, nowe pomysly, swietna sprawa z dwiema postaciami, swietna sprawa z usunieciem skrzynek i mozliwoscia wyrzucania przedmiotow, no i fabularnie RE0 tez jest b. dobre, wiele wyjasnia
3. RE:CV - najdluzszy klasyczny Resident, swietna gra, fabularnie najlepsza czesc serii, jezeli ktos lub universium RE musi zagrac w CV, dowie sie wielu fajnych (i niefajnych) rzeczy... czesto wystepuje Wesker - najciekawszy bohater swiata RE  :twisted:
4. RE2 - tez klasyk, ciekawe lokacje, nowi (wtedy) bohaterzy, zero nowych rozwiazan, warto zagrac zwlaszcza ze fabula jest ciekawa, tyle zeby ja odkryc w calosci trzeba gre przejsc obiema postaciami
5. RE3 - w moich oczach kompletny zawod, mimo ze glowna role gra Jill, w sumie niewiem co mi nie spasowalo - moze uniki, moze to ze bylo za duzo strzelania a za malo zagadek... w kazdym razie IMO najslabsza czesc serii