Autor Wątek: Padnięty pad od ps2?  (Przeczytany 4584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wujtas

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-06-2006
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Padnięty pad od ps2?
« dnia: Czerwca 05, 2006, 18:51:26 pm »
Witam. Mój porblem jest nastepujący: kiedy gralem w jakis gry to szalał mi R2 (samoistnie sie wciskał mimo ze klawicz go nie dociskał). Jak wylączyłem konsolke i probowalem pochodzic po menu to zamiast "X" aby wejsc do np. System configuration, trzeba bylo naciskac "analog" :shock: . Pada rozebrałem do częsci pierwszych i wyczyściłem. Ale dalej to samo...moze woda była zaciepła?  :D Macie jakies rozwiązanie? Port jest sprawny bo porzyczylem od kupmla pada od Psone i wszystko chodzi.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Padnięty pad od ps2?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 05, 2006, 19:07:36 pm »
Jak wiadomo w padzie do ps2 są anlogowe przyciski, a co za tym idzie - pad łatwiej się psuje w porównaniu np. do pada od psx'a; ja miałem swego czasu podobny problem z "kółkiem", pada rozkręcałem, skręcałem i nic. Wydaje mi się, że może chodzić o te małe bolce we wtyczce pada; zobacz czy czasem któryś  z nich nie jest poluzowany albo coś. Ja tak miałem, bolec w końcu wypadł i pad przestał działać :?
Trza było kupić nowy, w którym notabene mogę lekko przechylić gałkę analogową w lewo i kierunek zostaje wciśnięt cały czas(nie da się grać w fps'y, bo ucieka celownik); na szczęście dzieje sie to bardzo rzadko.
Tak więc albo pobaw się jeszcze w mechanika albo zakup nowego pada :wink:

Wujtas

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-06-2006
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Padnięty pad od ps2?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 05, 2006, 22:31:37 pm »
Spoko. A jakby mi sie nie udało to jakiego pada polecasz? Słyszczełem że te tanie to palą porty. Skoro od Ps2 sie prędzej psuje to może kupic od psx?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Padnięty pad od ps2?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 06, 2006, 02:21:13 am »
Proponuje po prostu zakupić nowego Dual Shocka do ps2; psucie się nie jest zasadą, jeden wytrzyma 10 lat inny 2 lata; oryginalne Dual Shock'i 2 od Sony są naprawdę solidne i spokojnie wytrzymują liczne upadki i rzucania o ścianę :D lepiej wydać ok 99 zeta na pada Sony niż na innego 50 zeta i zobaczyć, że np. po tygodniu grania starły się przyciski albo pad rozleciał sie na kawałki przy pierwszym lepszym upadku.
Co do padów od psx'a to nawet jak byś chciał takiego zakupić, mogą być problemy z dostępnością; poza tym niektóre gry na ps2 wykorzystują w dobrym stopniu analogowe przyciski (np. MGS 3), więc kupując pada psx'owego pozbawiasz się możliwości ich wykorzystania.

Podsumowując - kupuj Dual Shocka 2 i nie myśl, że on też kiedyś może się popsuć :D

Wujtas

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 04-06-2006
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 0
Padnięty pad od ps2?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2006, 21:03:41 pm »
Ok. Dzieki. Biore kaske i lece do sklepu po Dual Socka 2 8)