Autor Wątek: Premiera Visty  (Przeczytany 6410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Premiera Visty
« dnia: Grudnia 01, 2006, 09:33:36 am »
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3765968.html

Narazie firmy ale niedlugo i zwykli userzy beda mogli sie cieszyć z nowego , rewolucyjnego systemu prosto od Microsoftu .Wypas , ni ?
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Premiera Visty
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 01, 2006, 09:59:18 am »
SUUUUUPER! Premiera dzień przed moimi urodzinami  :mrgreen:

Już wiem jaki prezent chce dostać  :lol:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Premiera Visty
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 01, 2006, 12:59:16 pm »
Ktoś chętny na nieprzymusową przesiadkę? :roll:

Osobiście, dopóki nie będę do tego w jakiś sposób zmuszony (potrzebne programy będą obsługiwane tylko przez Vistę) nie zamierzam przesiadać się na przebajerowany graficznie, sprzętożerny system, gdyż WinXP całkowicie mi wystarcza.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 01, 2006, 13:59:16 pm »
Cytat: "bash.org.pl"

<airot> W 1968 wystarczyla moc obliczeniowa 2 C-64 aby poslac rakiete na ksiezyc
<airot> Teraz 2006 potrzeba sily obliczeniowej Pentium IV 3GHz aby odpalic Windows Vista
<airot> ...cos poszlo nie tak.


Za jakis rok, po latkach i poprawkach, mozna bedzie powoli myslec o przesiadce ;)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 01, 2006, 15:23:14 pm »
Wielu zainstaluje gdy Crisis wyjdzie... :)

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Premiera Visty
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 01, 2006, 15:47:20 pm »
Jeżeli ktoś ma sprzęt, który ruszy Crysis, to Vista bezproblemowo również będzie na nim chodziła...

BTW. Crysis ma być tylko pod Vistę? Wiem, że Halo 2 ma być Vista only, ale Crysis?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 01, 2006, 16:26:16 pm »
Z tego co wiem to "only vista"

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 01, 2006, 16:46:39 pm »
Only Vista, bo tylko vista będzie obsługiwać nowe DirectX. DX10 jest już vista-only

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Premiera Visty
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 01, 2006, 17:24:50 pm »
Cytat: "siudym"
Wielu zainstaluje gdy Crisis wyjdzie... :)

Wielu? Raczej w Crysis to zbyt wielu nie zagra  :wink:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 01, 2006, 18:41:12 pm »
Wydaje ci sie ;) Rasowi pecetowcy to swiry, wyjdzie super gra i od razy laduja kupe kasy w nowe bebechy. :)

Von Zay

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2004
  • Wiadomości: 741
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 01, 2006, 20:39:32 pm »
Cytat: "siudym"
Wydaje ci sie ;) Rasowi pecetowcy to swiry, wyjdzie super gra i od razy laduja kupe kasy w nowe bebechy. :)

Przepraszam z góry za oftop, ale przypomniało mi to tekst, który znalazłem wczoraj w komentach na onecie:
Cytuj
pecetowcy to chorzy ludzie - oni podobno po instalacji Flight Symulatora od razu ustawiają sobie Boeinga i szukają World Trade Center

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Premiera Visty
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 01, 2006, 21:42:24 pm »
Cytat: "siudym"
Rasowi pecetowcy to swiry, wyjdzie super gra i od razy laduja kupe kasy w nowe bebechy. :)


(dopisane: ) Rasowi konsolowcy za to to normalni ludzie, którzy w chwili wyjścia nowej konsoli potrafią stać kilka dni w kilkuset metrowych kolejkach do sklepów, nocować w śpiworach i czekać na pierwszy rzut konsol, który zazwyczaj jest wadliwy, konsole drogie, a gier na starcie brakuje :roll:

To tylko takie odgryzienie się :P.

Hmm.. Nie śledziłem ostatnio newsów o Crysis (bo mnie ta gra nie interesuje -- tak wiem, jestem dziwny), ale z tego co ostatnio słyszałem, to gra miała chodzić również pod "zwykłe" windowsy, ale dopiero pod Vistą miała rozwinąć swe prawdziwe skrzydła właśnie za sprawą pełnej obsługi DX10.

EDIT: żeby nie było, że najeżdżam na gawiedź konsolową, poprawiłem :).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 02, 2006, 01:07:49 am »
Napisałem "Rasowi pecetowcy" ;) A ty jedziesz po "konsolowcach", a to inna grupa niż "Rasowi konsolowcy", ktorzy:

"w chwili wyjścia nowej konsoli potrafią stać kilka dni w kilkuset metrowych kolejkach do sklepów, nocować w śpiworach i czekać na pierwszy rzut konsol, który zazwyczaj jest wadliwy, konsole drogie, a gier na starcie brakuje"

i takze sa swirami :P

hehe :)  :D

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Premiera Visty
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 02, 2006, 01:26:45 am »
Vista... No way! I tak nie jestem obecnie zadowolony ze stabilności i zasobożerności XP a co dopiero cukiereczkowa viśta. Nawet jak za ten roczek będe kupował mocarnego kompa na potrzby grafiki to nie zainstaluje tego gówna, jeszcze dodatkowo będe musiał mieć legalny OS, a nie widzi mi się płacić kupe kasy za ładne okienka.

rav04

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 27-01-2006
  • Wiadomości: 635
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 02, 2006, 03:18:14 am »
Zawsze można pozbyć się aero :)

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2006, 10:52:00 am »
Jak zwykle kwestia czasu :)
Pamietam jak dzis: Mialem Amige i mowilem "Nigdy PC nie kupie", gdy mialem W95 to cicho mowilem "Nigdy nie zainstaluje W98..." A gdy mialem W98 mowilem "Nigdy nie zainstaluje XP!", traz mam XP i takze mowie "A po co mi Vista....."  :wink:

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Premiera Visty
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 02, 2006, 14:37:34 pm »
To oczywiste, niestety w pewien sposób jesteśmy skazani na nowe windowsy, po pewnym czesie. Ale do momentu kiedy potrzebny mi soft będzie się ukazywał na XP, to nie musze wogóle mieć visty. Sprawa gier mnie nie dotyczy bo od tego mam konsole a stare gry i tak musze odpalać za pomocą elumatorów DOSa.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Premiera Visty
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 02, 2006, 14:55:57 pm »
Podobno Vista ma pożerać 1Gb ramu ale to chyba plotki. Szczerze to nie wiem po co mi narazie wirujące okienka czy migajaća ramka okna, czy tez poczwórne salto okna winampa przy włączaniu...

Przesiąe sie gdy będę kupował nowego kompa i będzie z nim Viosta=p

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Premiera Visty
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 02, 2006, 16:35:08 pm »
Mimo wszystko się mylicie.

Owszem Vista ma ogromne wymagania sprzętowe ale wzamian za to gry i aplikacje bedą działały znacznie szybciej ponieważ gdy Vista "działa w tle"(np. gdy gramy albo mamy odpalnego PS) jest znacznie mniej pamięciożerna niż XP

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Premiera Visty
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 02, 2006, 17:52:35 pm »
W teorii  :wink:

Ciekawe czy w praktyce też jest tak rooshovo  :lol:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Premiera Visty
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 02, 2006, 20:24:50 pm »
Możliwe, nie sprawdzałem jeszcze Visty w działaniu.
Jednakowoż system, który ma wymagania jak niejedna obecna gra ze świetną grafiką -- to chyba coś jest nie tak :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 02, 2006, 20:38:36 pm »
Ale za to jak ładnie okienka się zmienia! Czym są wysokie wymagania sprzętowe przy takiej atrakcji?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Premiera Visty
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 02, 2006, 20:51:50 pm »
Nie jestem zwolennikim Linuxa, jednak kumpel, który cały czas w nim siedzi mówił, że jest dystrybucja Linuxa, w której również jest trójwymiarowy pulpit, różne bajerki-fajerki: okienka które znikają, rozpadają się, materializują itp itd, a system spokojnie chodzi na starusieńkich komputerach ;).
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 03, 2006, 00:37:24 am »
To nie dystrybucja, a XGL - jedno ze srodowisk graficznych dla systemu operacyjnego GNU/Linux.
W necie jest sporo screenshotow i filmikow dla zainteresowanych (np. )

Swoja droga ciekawe co bedzie z XGL'em po wykupieniu Novell'a przez M$'a ;)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Daisy

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 02-12-2006
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 03, 2006, 06:29:30 am »
Cytat: "monio4"
nie zainstaluje tego gówna
A niektórzy tak się starają, żeby była nie tylko ładna, ale i funkcjonalna... :cry:

Cytat: "Master_666"
Podobno Vista ma pożerać 1Gb ramu ale to chyba plotki. Szczerze to nie wiem po co mi narazie wirujące okienka czy migajaća ramka okna, czy tez poczwórne salto okna winampa przy włączaniu...
Podobno Elvis żyje. :roll: W każdym razie jeśli nie lubisz wirujących okienek - nie instaluj Fedory z XGLem.

Cytat: "Palli"
ciekawe co bedzie z XGL'em po wykupieniu Novell'a przez M$'a
Nikt Novella nie kupił. MS udostępnia patenty SuSE. W zasadzie to świetna sprawa na tym świecie: MS Office ma zamknięty format to źle, bo nie jest otwarty. MS Office ma otwarty format a MS zapewnia, że wykorzystanie technologii opartej o patenty MS w celu wsparcia tego formatu nie będzie ścigane - też jest źle, bo MS wmusza w ludzi format. Tragedia. Nie ważne co, ważne kto.

Cytat: "Mikes"
Owszem Vista ma ogromne wymagania sprzętowe
Z doświadczenia tak piszesz, czy ktoś Ci powiedział? Przed rokiem, przed końcowymi optymalizacjami, wersja instrumentalizowana (do debugowania) chodziła mi poprawnie z wyłączonym Aero na 1Ghz kompie z 512MB RAM. Doświadcznie pokazuje, że na średnim i szybkim sprzęcie Vista (także z Aero Glass) chodzi sprawniej niż XP. Dochodzą do tego setki usprawnień, które doceni się dopiero, kiedy zacznie się Visty używać: UAP, zmniejszona ilość scenariuszy wymagających restartu (czyt: mniej łatek i sterowników wymaga resetu), zunifikowany system indeksowania treści, transakcje w NTFS, nowe BMR, prawdziwie konfigurowalne MUI, WDDM, IE7,...

Mogłabym wymieniać długo, koniec końców wniosek jest jeden: łatwo mówić, że coś jest gówno, jeśli ma się niewielką wiedzę techniczną i zerową wiedzę o Viście.

No ale stara zasada jest w mocy: ja się nie znam to się chętnie wypowiem.

Po co ja się w ogóle produkuję? Co ja wiem... :x
:-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Wyrażane przeze mnie zdanie nie odzwierciedla opinii pracodawcy, może być nawet z nią sprzeczne.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 03, 2006, 10:01:28 am »
Master666, to prawda. O ile większość wymagań da się przeżyć (1GB procesor raczej taki wymagający nie jest), to wtf z ramem? 512 minimalne, a zalecane 1GB ramu?  :shock:

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 124
  • Reputacja: 6
Premiera Visty
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 03, 2006, 13:18:52 pm »
Ja mam teraz 1GB i XP sie czesto zamula.... Wiec moze te 1GB w Viscie bedzie lepiej wykorzystane :/

Palli

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-10-2003
  • Wiadomości: 680
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 03, 2006, 14:21:41 pm »
Cytat: "Daisy"
Nikt Novella nie kupił. MS udostępnia patenty SuSE. W zasadzie to świetna sprawa na tym świecie: MS Office ma zamknięty format to źle, bo nie jest otwarty. MS Office ma otwarty format a MS zapewnia, że wykorzystanie technologii opartej o patenty MS w celu wsparcia tego formatu nie będzie ścigane - też jest źle, bo MS wmusza w ludzi format. Tragedia. Nie ważne co, ważne kto.


Ok, nikt Novella nie kupil, a jedynie M$ przekazal 240 mln$ m.in. na "rozwijanie interoperacyjności w dziedzinie standardów zapisu danych pakietów biurowych (Open Office i Office XML) i technologii .NET/Mono".
Jak zwal, tak zwal. Mozna wierzyc M$'owi, ze to dla dobra uzytkownikow i samego srodowiska OpenSource, ale mozna tez zastanowic sie dlaczego taki "Bill" nagle mialby interesowac sie czymkolwiek innym niz kasa?
Ot kilka rodzynkow:
http://www.linux.pl/index.php?id=news&show=3536
http://7thguard.net/news.php?id=5346 oraz
http://itbiznes.pl/art23326.html z ktorego pochodza ponizsze fragmenty:

Cytat: "http://itbiznes.pl/art23326.html"
Głośne porozumienie między przedsiębiorstwami zakłada, że Novell zapłaci MS 40 milionów dolarów w zamian za obietnicę odstąpienia od dochodzenia na drodze prawnej odszkodowań za ewentualne naruszenie patentów Microsoft.
Ballmer nie zdecydował się podać szczegółów odnośnie swoich podejrzeń. Zasugerował jednak, że użytkownicy Linuksa - z wyłączeniem klientów Novella - prędzej czy później też będą musieli zapłacić za korzystanie z innowacji Microsoftu.


Cytat: "Steve Ballmer"

Novell płaci nam za prawo przekazania swoim klientom, że każdy używający SUSE Linux jest należycie zabezpieczony.
(...)
Tylko klienci używające SUSE zapłacili odpowiednio za własność intelektualną Microsoft. Chcemy zawrzeć podobną umowę z Red Hatem i innymi dystrybucjami. Porozumienie z Novellem nie ma praw wyłączności.


Patrzac na Twoj wpis "skad" w profilu domyslam sie, ze Ty wiesz swoje, ja wiem swoje, a jak bedzie naprawde przekonamy sie niedlugo oraz po 2012 roku :)

Pozdrawiam

PS. Nie mniej jezeli faktycznie wspolpraca MS i Novell'a przyczyni sie do ulatwienia zycia uzytkownikom GNU/Linuksa to hurray for Microsoft :)

"Palli is indeed a highly mathematical language, surpassing even Hebrew and Sanskrit in this aspect."

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Premiera Visty
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 03, 2006, 14:30:59 pm »
Cytat: "Daisy"
No ale stara zasada jest w mocy: ja się nie znam to się chętnie wypowiem.
Przecież to naczelna zasada/ motto/ credo/ hasło czy co tam jeszcze większości użytkowników Internetu... :-)
Poczekamy, zobaczymy. Na razie dla bardzo wielu z udzielających się tutaj Vista to tak czy inaczej dosyć odległa pieśń przyszłości...

FREZER

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-09-2004
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 03, 2006, 15:42:45 pm »
mi tam zwisa Vista czy inne gówienka prawda jest taka że do pracy  wystraczy zwykły komp za 1000zł a Vista bedzie dla graczy a mnie bagno czytaj granie na pc nieinteresuje no ale przynajmniej ATI i NIVIDIA sobie zarobią na nowych układach pod DX10 zawsze sie znajda jelenie co to kupią hehehe

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 03, 2006, 16:33:55 pm »
Uwielbiam takie undergroundowe podejścia- dzięki temu ludzie którzy tak mówią sa bardziej offowi niż na codzień. Najbardziej w niedziele zresztą.

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Premiera Visty
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 04, 2006, 08:24:31 am »
Vista? Wymagania pewnie za duże ale ja i tak zkorzystam.. kiedyś! Na razie starcza mi w 100% xp, ale na viste i tak pewnie zmienie z chęci poznania nowego i aplikacji które będą sie na nią ukazywały. Szkoda, ze Viste wypuyszczaja teraz - gdyby wypuscili za rok z takimi wymaganiami to juz by sporo osób mogło sobie pozwolić. Cóż..

pozdrowienia