Autor Wątek: GCN vs. PS2  (Przeczytany 5071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fallen Angel

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-01-2007
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
GCN vs. PS2
« dnia: Stycznia 18, 2007, 21:47:43 pm »
Witam możliwe że niedługo będę kupował jakąś konsolę telewizyjną. Ale nie mogę się zdecydować co kupić PS2 czy GCN. Z jednej strony PS 2 to Tekken (ulubiona bijatyczka) i dużo części Final Fantasy, dodam także że dużo moich kolegów ma tą konsole. A z drugiej strony GCN Mario, Zelda i inne świetne gry i oczywśćie to NINTENDO :D , posiadam GBA SP a więc wiąże sentyment z big N (na wakacje planuje zakup DS'a ). Ale odbiegłem nieco od tematu co byście wybrali PS 2 czy GCN proszę o wady zalety sugestie oraz dobre rady. Jestem nowy na tym forum a więc Witam wszystkich. Przepraszam za wszelki błedy i proszę o wyrozumiałość.

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 18, 2007, 21:50:16 pm »
Cytuj
jakąś konsolę telewizyjną.


 :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

a temat przenosze do działu "pomoc" ;]

Turrambar

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 317
  • Reputacja: 1
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2007, 21:59:27 pm »
ciezko doradzic, obie konsole sa bardzo dobre, ja wybralem PS2 ze wzg na Tekkena. przejrzyj biblioteke dostepnych gier i zdecyduj ktore Ci lepiej leza. sadzac po tym co piszesz o N, w gust powinne lepiej Ci trafic gry z NGC, ale PS2 to bedzie dla Ciebie cos innego, moze lepiej odetchnac od Mariana. sam musisz zdecydowac, na prawde ciezko mi cos doradzic.

playing girl

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2006
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 0
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 18, 2007, 22:05:13 pm »
Ps2
Zalety:
-duuużo gier.
-jakaś tam obecność Sony w Polsce, więc polonizacje, platyny, lepsza dostępność gier, itd.
-masa świetnych gier z PSX
-online
-tańsze gry
Eee, szczerze mówiąc to żadne wady na ten moment mi nie przychodzą do głowy :]
GCN
Zalety:
-Mario, Zelda i inne gry których nigdzie indziej nie uświadczysz
-ponoć lepszy pad
Wady:
-brak online
-nie odpalisz na nim gier z N64

JA osobiście bym brała PS2 bo bardziej odpowiadają mi gry.
Wybór jest prosty:
-nie możesz żyć bez Zeld, Mario, Metroida? bierz GCN.
-chcesz ogromnej biblioteki gier i masy RPG z PSX? bierz PS2.

Linki

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2005
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
Re: GCN vs. PS2
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 18, 2007, 22:24:20 pm »
Cytat: "Fallen Angel"
Witam możliwe że niedługo będę kupował jakąś konsolę telewizyjną. Ale nie mogę się zdecydować co kupić PS2 czy GCN. Z jednej strony PS 2 to Tekken (ulubiona bijatyczka) i dużo części Final Fantasy, dodam także że dużo moich kolegów ma tą konsole. A z drugiej strony GCN Mario, Zelda i inne świetne gry i oczywśćie to NINTENDO :D , posiadam GBA SP a więc wiąże sentyment z big N (na wakacje planuje zakup DS'a ). Ale odbiegłem nieco od tematu co byście wybrali PS 2 czy GCN proszę o wady zalety sugestie oraz dobre rady. Jestem nowy na tym forum a więc Witam wszystkich. Przepraszam za wszelki błedy i proszę o wyrozumiałość.


Może weś kartke (najlepiej w kratkę) po jednej stronie napisz GC na drugiej PS2 a potem gry w jakie chcesz zagrac a które są dostępne dla poszczególnych konsol...

BTW czy tylko ja mam takie dziwne wrażenie że takie dyskusje (x vs y ) pojawiają sie tutaj co chwila ?
''...Gdy Zabraknie Miejsca W Piekle, Nieumarli Wyjdą na Ziemie..."

mateo

  • Gość
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 18, 2007, 22:36:47 pm »
Wybór jest prosty , PlayStation 2
Czemu ?
Bo tak

GC- swietne gry , ale smiesznie ich mało , w co będziesz dalej ciorać ?
PS2- multum doskonałych gier , kup aby przeżyć MGS3  :D

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 18, 2007, 22:45:21 pm »
Jeśli lubisz gry nintendo do gacek cię nie zawiedzie - z drugiej strony ps2 faktycznie ma znacznie więcej gier 3rd party. Jeśli chcesz grać w GTA czy Burnout to ps2 a jak w Zelde i Metroida to gacek:P

damian

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 15-11-2003
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 0
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 19, 2007, 12:39:28 pm »
Cytat: "mateo"
GC- swietne gry , ale smiesznie ich mało


No tak - polecam zerknąć na gamerankings.com - pierwsze 40 najlepszych tytułów na Cube'a nie schodzi ze średniej ocen 86%.

Więc proszę o nie pisanie słów typu - "śmiesznie mało" :-)
Life's a game
Gaming 24:7

mateo

  • Gość
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 19, 2007, 13:17:14 pm »
Cytat: "damian"
Cytat: "mateo"
GC- swietne gry , ale smiesznie ich mało


No tak - polecam zerknąć na gamerankings.com - pierwsze 40 najlepszych tytułów na Cube'a nie schodzi ze średniej ocen 86%.

Więc proszę o nie pisanie słów typu - "śmiesznie mało" :-)


Damian odpowiedz mi na ''śmieszne'' pytanie , która konsola jest lepsza PS2 czy NGC ?
Jeśli twoja odpowiedz padnie na NGC to tylko i wyłącznie z sentymentu.
Ja nic nie mam do Gacka , ale faktem jest , że Nintendo mogło się lepiej postarać o support tej platformy.
Pięknie pograć w Zelde: WW i Metroid Prime , ale kilkanascie system-sellerów to za mało...ja sie o tym przekonałem  :?
A zapewne połowa tych 40 gier z listy również jest na PS2   :wink:
Reszta exlusivy na NGC.

Ja radze , jeśli ktoś chce kupić jakiegoś current-gena to tylko PS2.Koniec kropka.

Aras

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 03-08-2005
  • Wiadomości: 919
  • Reputacja: 1
  • Hige!
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 19, 2007, 13:56:19 pm »
PS2 ma PESa... jeżeli jeszcze się wachasz to ja już nie wiem jak to jest :mrgreen:
Pokaż mi jak spamisz, a powiem Ci jakim jesteś człowiekiem

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2007, 14:23:15 pm »
Cytat: "damian"
Cytat: "mateo"
GC- swietne gry , ale smiesznie ich mało


No tak - polecam zerknąć na gamerankings.com - pierwsze 40 najlepszych tytułów na Cube'a nie schodzi ze średniej ocen 86%.

Więc proszę o nie pisanie słów typu - "śmiesznie mało" :-)

Na PS2 109 gier nie zchodzi ze średniej 86%, z czego 50 nie zchodzi ponizej 90%.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2007, 15:04:53 pm »
To zależy jakich gier szukasz. Ja nie zastanawiałbym się ani chwili, tylko brał PS2, na które jest pełno interesujących mnie gier, jak: GoW,MGS,Tekken,RE4,DMC,Shadow of..., Hitman4. Wszystko zależy od tego, jakie gry preferujesz. Sam przymierzam się do kupna Czarnuli, i mam nadzieję, że się nie zawiodę :wink:
PSN ID: WojtqGO

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2007, 17:26:51 pm »
Cytat: "mateo"
Wybór jest prosty , PlayStation 2
Czemu ?
Bo tak

GC- swietne gry , ale smiesznie ich mało , w co będziesz dalej ciorać ?
PS2- multum doskonałych gier , kup aby przeżyć MGS3  :D


GCN malo gier? W porownaniu do ps2 tak, ale tya konsola ma duzo swietnych gier wiec nie wyprowadzaj kolegi z tropu :>

Sam jeszcze jeszcze w wiele hitow nie zdazylem zagrac, trza zakupic GC :)

Nie da sie powiedziec ktora konsola bedzie dla Ciebie lepsza, bo obie sa swietne. Ale jesli czujesz klimaty N to mysle ze bardziej miodnie bedzie Ci sie gralo wlasnie na GC, a zabawa liczy sie przede wszystkim.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Grafoman

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-01-2007
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 0
GCN vs. PS2
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 19, 2007, 17:26:53 pm »
Hm, jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem do twojego..;-) W chwili obecnej posiadam oba current/old geny i aktywnie uzupełniam kolekcje gier do nich, więc chyba będę mógł w miarę obiektywnie podejść do tego tematu. A więc oto moje zestawienie wad i zalet obu sprzętów:

PS2(ZALETY):

- ogromna biblioteka gier - sprzęt szczególnie polecany dla fanów bijatyk i RPG'ów, choć szczerze mówiąc trudno mi wymienić jakikolwiek gatunek który na tej platformie nie miałby silnej reprezentacji(oczywiście z wyjątkiem strategii, ale to już PC'towa brożka)

- łatwa dostępność gier(bo co z tego, że jest ich dużo, skoro nie można ich znaleźć) Czy w empiku, allegro, czy w sklepach internetowych - wszędzie znajdziesz godne uwagi pozycje praktycznie od reki

- niskie ceny gier, szczególnie tych platynowych, choć jeśli trafisz na dobry sklep internetowy, możesz wyrwać nawet premierową edycje gry(nowa) na ps2 za dobrą cenę(poniżej 100 zł)

- żywotność konsoli - mimo, że od jej premiery upłynęło tyle lat, wciąż wychodzą na nią nowości, i jak się przewiduje w 2007 roku nie specjalnie sie to zmieni

- obecność SONY nad wislą, co gwarantuję silne wsparcie na rynku, także w takich sprawach jak gwarancja

- możliwość odtwarzania filmów DVD i muzyki w formacie CD-Audio

PS2(WADY)

- wieść gminna niesie, że sprzęt lubi się psuć - legendy o padających laserach do dziś można poczytać na wielu growych forach...;-) Istnieje co prawda hipoteza, że jest to wina grania na piratach, jednakowoż ponoć zdarzają się i ludzie grający wyłącznie na oryginałach których problem też dotyczy. Co do mnie żadnych większych problemów(odpukać) dotychczas nie uświadczyłem(tylko oryginały)

No to teraz czas na Gacka. Jedziemy.
GAMECUBE(ZALETY):

- lepsza grafika, nawet mimo tego, iż obie konsole to ta sama generacja. Szata graficzna  w takim DMC3 czy Tekkenie 5 jest oczywiście bardzo ładna, jednak przyznam szczerze, że dopiero gdy zobaczyłem w akcji gamecubowe residenty na poważnie wgniotło mnie w fotel z wrażenia....;-)

- gamecube to sprzęt na lata - przyznam, że jeszcze nigdy nie spotkałem sie z przypadkiem, aby komuś gacek padł. O specach z nintendo można powiedzieć wiele, ale chyba nikt nie zakwestionuje, że robią oni całkiem przyzwoite sprzęty.

- śmiesznie niska cena konsoli, w porównaniu z konkurencją(nawet bardzo tanią obecnie PS2ką)

- gacek dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych - do wyboru do koloru :D


GAMECUBE(WADY):

- dużo mniejsza dostępność gier w porównaniu do PS2. Nówki sprowadza właściwie tylko kilka ze znanych mi sklepów netowych/konsolowych, poza tym pozostaje allegro

- wyższe ceny gier na Gacka w porównaniu do gier z PS2. Na osłodę pozostają gry z serii PLAYERS CHOICE choć i one są zwykle nieco droższe od platyny na PS2

- konsola jest juz praktycznie martwa - nowa Zelda była prawdopodobnie ostatnim dobrym tytułem na nią

Konsola nie posiada żadnych dodatkowych funkcji multimedialnych – służy wyłącznie do odpalania gier

Jeżeli chodzi o gackowe zalety kusiło mnie, aby dorzucić dużą liczbę exclusivów - nie zrobiłem tego, gdyż przecież PS2 tez ma ich dużo jak nie więcej. Mimo to warto jednak dodać, iż choć gier na gacka faktycznie jest mniej niż na czarnule, to jednak hity na gacława dużo łatwiej wyłapać i są to naprawdę dobre gry. Chyba poniekąd sprawdza się w tym wypadku zasada, że gacek małą ilość gier rekompensuje ich jakością. Poza tym - choć to również opinia jak najbardziej subiektywna - gacek wydaję mi się dużo bardziej "konsolowym" tudzież klimatycznym sprzętem od PS2. Ciężko mi to wyjaśnić, ale tak to odbieram. Nie zgodzę się również z argumentem, że GC to sprzęt przede wszystkim dla dzieci - nie jest to prawdą, bo sam już raczej dzieckiem nie jestem, i przy gacku dobrze się bawię. Przy PS2 zresztą też. W ogóle w moim wypadku te dwie konsole świetnie się uzupełniają, i nie wyobrażam już sobie grania bez którejkolwiek z nich. Jeżeli jednak nie możesz lub nie chcesz sobie pozwolić na dwa sprzęty i musisz się zdecydować na jeden, to wybór jest prosty - PS2ka. Zestawienie wad i zalet mówi samo za siebie.
Your mysterious ice blue eyes...