Autor Wątek: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem  (Przeczytany 3387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alibaba

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-02-2007
  • Wiadomości: 205
  • Reputacja: 0
Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« dnia: Maja 21, 2009, 17:55:19 pm »
Chyba każdy pamięta czasy kiedy Nintendo64 walczyło o miano lidera konsol na rynku. Dla tych, którzy nie pamiętają, albo nie interesowali się elektroniczną rozrywką, krókie przypomnienie. Nintendo było
przodownikiem na rynku, walczyło łeb w łeb z Segą do czasu pojawienia się konkurencji ze strony Sony i ich PlayStation. Na Nintendo 64 wyszło wiele interesujących gier, jednak konsola przegrała tę rywalizację głównie z powodu braku gier dla starszych graczy. W 1996 roku świało dzienne ujrzała
pierwsza gra osadzona w świecie 3D. Tą grą było kultowe już Mario 64 wydane na konsolę ze stajni
Nintendo. Tytuł ten szokował zarówno pod względem grywalności, dźwięku jak i grafiki, do tego był
wywarzony poziom trudności. Tak ta gra była genialna. Naprawdę przygoda wąsatego, drobnego Pana
była lekka i przyjemna. Gra oferowała wiele wspaniałych godzin spędzonych przed ekranem telewizora.
Gracze do dzisiaj pamiętają ten świat i te skoki głównego bohatera.

20 lat później na najnowszą przenośną konsolę Nintendo wychodzi remake tej gry. Mając w pamięci
obraz wersji na N64 długo się nie zastanawiając, rozbiłem skarbonkę i zamówiłem nowiutki egzemplarz gry. Gdy tylko włączyłem DS uprzednio wkładając grę do konsoli, byłem nastawiony na zabawę na najwyższym poziomie. Spotkał mnie upragniony najwyższy poziom, lecz zamiast rozrywki to rozczarowania. Grze wyraźnie czegoś brakowało, takiego powera, takiej magii. Sterowanie okazało się być bardzo niewygodne. O grafice i pikselach już nie wspominam. Zawiódł również dźwięk. To nie było to samo co na Nintendo 64. To nie była ta sama gra. Postanowiłem jednak grać dalej, lecz niestety sprawdziło się stare przysłowie "im dalej w las tym gorzej". Z każdą minutą bowiem grało się coraz bardziej na siłę, gra nie bawiła, zamiast relaksować, męczyła. Rzekomo DS ma taką moc jak N64, toteż bez problemu takie Mario powinno trzymać poziom, tym bardziej że jest to remake. Niestety po raz pierwszy remake okazał się być totalną porażką. Mam nadzieję, iż Nintendo wyciągnie wnioski i więcej
takiego gniota już nie zrobi.

Diuk

  • Gość
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2009, 18:08:18 pm »
Stary, ja naprawdę nie kumam twych postów, jeśli to mają być jakieś prowokacje, to iście marne. Przecież Mario 64 DS to kropka w kropkę marian z 64, na dodatek z bonusami, więc WTF?

Swoją drogą jest to jedna z najlepszych gier na DS'a.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2009, 18:09:37 pm »
"im dalej w las tym gorzej"

"im dalej w las tym więcej drzew" :P

A co do tematu, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem: Mario 64 na DS to ta sama gra, co na N64, tylko że po tych kilkunastu latach już nie robi takiego wrażenia, czy też konwersja jest po prostu skopana i dlatego uważasz ją za gniota?
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 21, 2009, 19:30:13 pm »
Niestety, znowu nie weszłeś alibaba.

narkoman

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 01-05-2006
  • Wiadomości: 716
  • Reputacja: 0
  • palenie zabija
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 21, 2009, 19:52:53 pm »
hmm
dziewczyny, nie palcie marihuany ...

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 21, 2009, 20:02:39 pm »
Cytat: alibaba
Na Nintendo 64 wyszło wiele interesujących gier, jednak konsola przegrała tę rywalizację głównie z powodu braku gier dla starszych graczy.
Na N64 nie brakowało gier dla starszych odbiorców elektronicznej rozrywki , a do mniejszego zainteresowania konsolą  przyczynił się prehistoryczny nośnik danych .

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 21, 2009, 20:03:37 pm »
ja wlasnie pierwszy raz zetknąłem się z mario64 na DS i uwazam ze ta gra jest genialna, masa radochy! Oprócz tego czytalem ze gra nie rozni sie prawie niczym od pierwowzoru. Dzieki temu remake'owi przeszedlem klasyk ktorego nie można ominąć :P i jestem happy


jeszcze 5 postow i temat dead  :lol:

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 21, 2009, 21:26:25 pm »
Buhahahaha! SM64 DS to idealny remake SM64 z N64 wzbogacony o masę bonusów. Więc daruj sobie takie farmazony... Gra jest jedną z najlepszych na DS'a.

gidek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-09-2008
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 7
  • Zielony gracz z niebieskim sercem :D
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 21, 2009, 22:45:17 pm »
I jakie "20 lat później" ? Jak sam pisałeś to premierę miało w 1996, nie wiem czy tak szybko mija czas i mamy już 2016 ?

lupinator

  • Gość
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 21, 2009, 22:48:28 pm »
Po co w ogóle tu coś piszecie?
Nie widzicie z kim macie do czynienia?  :lol:

svonston

  • Gość
Odp: Mario 64 - oto jak hit staje się kitem
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 21, 2009, 23:14:50 pm »
Nie widzicie z kim macie do czynienia?  :lol:
Z graczem, z którym wielu redaktorów się konsultuje. Ze znanym i ceniony graczem nawet.