Autor Wątek: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej  (Przeczytany 7838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schemat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Witam ponownie! :)
 
Niespełna dwa lata temu przeprowadzałem badanie na potrzeby pracy licencjackiej (seminaryjnej ;) ). Dzięki Wam owa praca została obroniona i obecnie mogę przeprowadzić kolejne badanie, tym razem jednak na potrzeby pracy magisterskiej :) Ostatnio udało mi się uzbierać 793 odpowiedzi w niespełna tydzień, za co serdecznie, jeszcze raz, Wam bardzo dziękuję! Wyniki opublikowałem na swoim blogu: graczem-od-dziecka.blogspot.com oraz na forum i w przypadku tego badania postąpię tak samo. Ankieta jest naprawdę krótka i przyjemna ;) Cel badania opisałem na blogu, do którego odsyłam w przypadku gdyby ktoś zechciał się z nim zapoznać lub zgłosić swoje uwagi, sugestie, opinie.
 
Z góry dziękuję za Wasz poświęcony czas!
 
Bezpośredni link do ankiety:
http://www.ebadania.pl/650493b426fbb606
Czas potrzebny na jej wypełnienie: 1-2 minuty
 
Z konsolowym pozdrowieniem,
Schemat
Konsole Rulez!!!


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2012, 22:42:56 pm »
Moja już poleciała. Powodzenia na obronie.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 10, 2012, 22:45:33 pm »
Poszło.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 10, 2012, 22:46:01 pm »
Ankieta zrobiona.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 10, 2012, 22:46:20 pm »
Zrobione, ale uwaga dla reszty - pytania pod koniec robią się bardzo osobiste :oops:

Oby magisterka poszła gładko, a późniejsza rejestracja w Urzędzie Pracy przeszła bezinwazyjnie.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 10, 2012, 22:48:13 pm »
Poszło.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 10, 2012, 22:49:25 pm »
Oby magisterka poszła gładko, a późniejsza rejestracja w Urzędzie Pracy przeszła bezinwazyjnie.
Ja się już zawczasu zarejestrowałem, jakieś dalsze rady ?  :oops:
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 10, 2012, 22:52:59 pm »
Kula w łeb albo ucz się niemieckiego, choć sam nie wiem, co gorsze.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2012, 22:54:47 pm wysłana przez Kert »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 10, 2012, 22:54:00 pm »
Poszła.

svonston

  • Gość
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 10, 2012, 22:57:11 pm »
Wypelnione. Powodzenia.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 10, 2012, 23:16:32 pm »
pozdrawiam

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2012, 23:30:07 pm »
Ten sam uniwerek, więc nie mogłem nie wypełnić :)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2012, 23:39:11 pm »
Poszla w pizdu... bron sie, i niech Ci wyjdzie na zdrowie bo temat masz zacny :)

szafa

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2004
  • Wiadomości: 4 286
  • Reputacja: 64
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2012, 00:07:00 am »
Masz mnie. Powodzenia.
Fryty tyty dotknij pyty

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2012, 02:19:11 am »
poszło.

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 11, 2012, 02:44:41 am »
Done.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 11, 2012, 03:32:26 am »
Pojszło!

tropik79

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 621
  • Reputacja: -7
  • Who's the boss?!
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 11, 2012, 09:06:28 am »
+1
(L)

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 11, 2012, 09:52:08 am »
Poszło, POWODZENIA

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 11, 2012, 12:56:49 pm »
Również poszło i powodzenia.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2012, 13:28:51 pm »
Poszło.
pytania pod koniec robią się bardzo osobiste :oops:
o_O o_O o_O o_O o_O
Wszystko od nowa, od początku...

Schemat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2012, 17:58:01 pm »
Oficjalna wiadomość: ZAPOMNIAŁEM dodać NES i SNES do konsol - WYBACZCIE :(

Niemniej z tego miejsca już teraz bardzo dziękuję za Wasze wypełnienia owej ankiety! Mamy dobry wyniki! :)
Konsole Rulez!!!


sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 14, 2012, 15:41:24 pm »
poszło

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 14, 2012, 16:19:43 pm »
Z przyjemnością poszło. Powodzenia

Schemat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 16, 2012, 12:24:10 pm »
Poniżej zamieszczam treść nowej notki na temat ankiety:

"W formie przypomnienia: dziś o godz. 23:59 mija termin, w którym gracze konsolowi mogą wypełnić ogólnopolską ankietę, będącą częścią pierwszą badania na potrzeby napisania pracy magisterskiej. Chciałbym z tego miejsca poinformować, iż na obecną chwilę, udało nam się otrzymać aż 870 wypełnionych ankiet! Tym samym przekroczyliśmy wspólnie wynik z poprzedniego badania! Co prawda tym razem zastosowałem inną metodę doboru for o tematyce konsolowej, przez co mogła ona trafić do szerszej liczby Graczy, niemniej zdumiewające jest to, że nadal jest tak wielkie zainteresowanie respondentów tego typu badaniami. Z tego też miejsca, chciałbym już teraz podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w badaniu. Jestem niezmiernie wdzięczny, bez Waszej chęci i zaangażowania, to badanie nie miałoby takiego zasięgu.

Informacyjnie, od jutra ruszam z drugim etapem badania, jakim będą wywiady przeprowadzone z graczami konsolowymi. Niemniej o szczegółach i tematyce wywiadów, poinformuję jutro.

Trzymajcie się zdrowo, z uśmiechami na twarzy! Dziś tłusty czwartek, więc liczę, że każdy z nas "pokarmi" się co najmniej jednym, symbolicznym pączkiem ;) Smacznego!"
 
http://graczem-od-dziecka.blogspot.com/2012/02/ostatni-dzien-publikacji-ankiety-w.html
Konsole Rulez!!!


Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 16, 2012, 12:36:56 pm »
O dobrze że podbiłeś, ja też teraz wypełniłem :)

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 16, 2012, 13:00:27 pm »
done.

Schemat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 17, 2012, 14:13:20 pm »
Ankieta została zakończona! :) Od respondentów otrzymałem wiele pytań na temat wywiadów, dlatego pozwólcie, że poraz kolejny przytoczę swoją notkę w tym temacie. Być może ktoś z Was niechciałby zostać pominięty w próbie badawczej:
 
"Brawo! Tym razem dobiliśmy do liczby 946 wypełnionych ankiet! Muszę przyznać, że wynik ten mnie wręcz zdumiewa! Opracowywanie wyników zajmie mi zapewne parę dni, jednak jak tylko otrzymam wykrystalizowaną "kartę z odpowiedziami", od razu się z Wami podzielę! Dla dobra nauki, ale również zgodnie z maksymą "od Gracza dla Gracza" - w formie osobistego podziękowania.

Jednak aby urozmaicić sobie troszkę pracę, w między czasie będę przeprowadzał wywiady z graczami konsolowymi. Pierwsze, co zapewne przychodzi do głowy Tobie, drogi czytelniku, jest odpowiedź na pytanie czego właściwie te wywiady będą dotyczyły? Założenie jest względnie proste, mam zamiar zbadać plusy i minusy wynikające z sięgania po gry konsolowe i poddać je naukowej analizie. Niemniej w przeciwieństwie do niektórych badaczy, którzy lubią wydawać wiele negatywnych opinii na temat gier, ja mam zamiar wyjść z owym badaniem wprost do samych graczy i to dzięki rozmowie z samymi graczami, spróbować ustalić jakie faktycznie mogą wynikać plusy i minusy z sięgania/korzystania z gier konsolowych.

W jaki sposób dobiorę grupę badawczą? Aby uniknąć efektu stronniczości, oddaje moim respondentom pole do działania. Każdy gracz, który zechce wziąć udział w badaniu, zostanie do niego dopuszczony. Jedynym co może stanąć na przeszkodzie do przebadania wszystkich chętnych, jest kwestia czasu. Zakładam sobie przeprowadzanie wywiadów do niedzieli do godz. 20:00. Jeżeli jednak komuś naprawdę będzie zależało aby wziąć udział w badaniu, a dany termin nie będzie odpowiedni, umówimy się na któryś dzień od poniedziałku do środy lub ewentualnie w późniejszym obecnie nieokreślonym czasie. Niemniej wszystkich chętnych muszę na wstępie ostrzec, iż pytania nie będą łatwe. W wywiadach umieściłem trochę "niewygodnych" pytań, a co jednak jest dla mnie ważne, od respondentów oczekiwałbym co najmniej względnej szczerości. Jednak aby dodać też trochę otuchy tym wszystkim odważnym, chciałem oznajmić, że jeden wywiad został już przeprowadzony, trwał on ok. 15 minut i respondent był z poruszonej tematyki naprawdę zadowolony.

W jaki sposób będą się odbywały wywiady? Pierwszą fundamentalną platformą na jakiej przeprowadzę wywiady z graczami konsolowymi jest ogólnodostępny program Skype. Będę na nim dostępny w określonych godzinach pod profilem:schemaciu. Jeżeli mój status będzie oznaczony jako Dostępny oznaczać to będzie, że w każdej chwili można przystąpić do udzielenia wywiadu. Jeżeli status zmienię na Zaraz wracam oznaczać to będzie, że w danym momencie jest przeprowadzany wywiad. Oczywiście może się zdarzyć również i tak, że będę niedostępny. Wiadomo, jesteśmy tylko ludźmi, życie prywatne również i mnie obowiązuję, więc może się zdarzyć, że z jakiś powodów będę musiał np. wyjść z domu. W takim przypadku najlepiej napisać do mnie na e-mail: schemaciu@wp.pl lub ewentualnie poczekać ;) Istnieje również jeszcze jedna możliwość na udzielenie wywiadu, za pomocą konsoli PS3 przy użyciu czatu głosowego. Ale to prosiłbym tylko w przypadku jeżeli z jakiś powodów nie mamy dostępu do komputera. Na końcu muszę poinformować, że wywiady będę przeprowadzał z graczami w godzinach od 11:00 do 18:00 (chyba, że z daną osobą ustalę inny termin lub godziny w danym dniu ulegną z jakiegoś powodu zamianie - ale o tym ostatnim na pewno w tym poście poinformuję).

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na pierwsze zgłoszenia. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę pogawędzić na temat owego badania lub sfery gier konsolowych w Polsce, nie będzie to dla mnie żadnym problemem pod warunkiem, że jakaś osoba nie będzie oczekiwała w kolejce do udzielenia wywiadu :)

Dziś już piątek, zbliża się ostatni weekend karnawału, tak więc czego najlepiej życzyć? Oczywiście, dobrej zabawy!"
http://graczem-od-dziecka.blogspot.com/2012/02/czas-na-wywiady.html
 
Informacyjnie, ponieważ pojawiło również trochę komentarzy odnoszących się do krótkości ostatniej ankiety (niektórych jednak to nieusatysfakcjonowało? :) ), dziś zostanie zamknięta jeszcze jedna ankieta o tematyce gier konsolowych, poruszająca kilka ciekawych kwestii (a co dla niektórych ważniejsze, zawierająca tym razem 21 pytań). Być może ktoś również nie chciałby zostać pominięty dlatego pozwolę sobie także na umieszczenie linku do notki z nią związanej:
http://graczem-od-dziecka.blogspot.com/2012/01/nowa-ankieta-o-tematyce-gier.html
 
Życzę przyjemności i do przeczytania przy okazji wyników!
Konsole Rulez!!!


Schemat

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-03-2010
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - wyniki :)
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 16, 2012, 02:34:09 am »
Z przyjemnością chciałbym powiadomić, iż zakończyłem opracowywyanie wyników owej ankiety :) Chciałbym z tego miejsca wszystkim serdecznie podziękować za poświęcony czas na potrzeby mojego badania. Wszelkie uzyskane dane umieszczam bezpośrednio w tym temacie. Na blogu dodatkowo opublikowałem moje komentarze oraz wykresy. Na samym końcu umieściłem również drobne podziękowanie - ciekawe czy będziecie w stanie siebie odnaleźć ;) Jeszcze raz serdeczne, dzięki!

Próba: 946 graczy konsolowych z Polski
Wyniki ankiety:
1. Posiadana konsola
51% - PlayStation 3
46% - Xbox 360
34% - PlayStation 2
32% - PSP
21% - PSX
20% - DS
17% - "substytuty" konsol - Pegasus itp.
14% - satrsze urządzenia do gier - Amiga, Atari itp.
14% - Wii
13% - GameBoy Advance
13% - GameBoy Classic itd.
12% - GameCube
11% - 3DS
10% - Xbox
9% - N64
8% - inne konsole, niewymienione (pewnie m.in. NES i SNES ;) )
8% - Dreamcast
5% - Sega Mega Drive
4% - Sega Saturn
4% - Sega Master System

2. Ulubiony gatunek gier
66% - gry akcji
61% - strzelaniny
54% - RPG
52% - Przygodowe
39% - Wyścigi
33% - Platformowe
32% - Skradanki
28% - Zręcznościowe
28% - Slashery
27% - Horrory
25% - Sportowe
25% - Strategiczne
23% - Bijatyki
22% - Logiczne
16% - Muzyczne
15% - Symulatory
7% - Inne

3. Czas w tygodniu poświęcany na granie
2,9% - mniej niż godzinę
19% - 1-5
24% - 6-10
18,7% - 11-15
15,3% - 16-20
9,6% - 21-25
3,9% - 26-30
6,6% powyżej 30 godzin

4. Stosunek do konsol
65% - gry konsolowe służą mi do rozrywki
55% - gry konsolowe służą mi do relaksu
45% - to moje życiowe hobby, jestem fanem konsol
29% - gram ze najomymi kiedy mnie odwiedzą
6% - gram bardzo sporadycznie
5% - konsola zalega w kącie (z braku czasu)
3% - konsola zalega w kącie (z braku chęci do gry)
1% - nie przepadam za grami konsolowymi

5. Typ osobowości
60% - pomiędzy introwertykiem, a ekstrawertykiem ( :) )
21% - introwertyk
19% - ekstrawertyk

6. Płeć
95% - mężczyzna
5% - kobieta (pewne wyjaśnienie tej kwestii w komentarzu na blogu :) )

7. Wiek
1% - poniżej 13
13% - 13-17
28% - 18-22
34% - 23-37
14% - 28-32
7% - 33-37
2% - 38-42
poniżej 1% - 43-47
poniżej 1% - powyżej 52 lat

8. Stan cywilny
61% - wolna/wolny
19% - w związku nieformalnym
13% - zamężna/żonaty
7% - zaręczona/zaręczony

9. Wykształcenie
15% - podstawowe
4% - zawodowe
45% - średnie
36% - wyższe

10. Województwa z jakich pochodzą gracze konsolowi
16% - śląskie
14,7% - mazowieckie
8,7% - pomorskie
8,2% - małopolskie
8,2% - wielkopolskie
8,2% - dolnośląskie
6,1% - zachodniopomorskie
6,0% - kujawsko-pomorskie
4,7% - łódzkie
3,5% - lubelskie
3,1% - podkarpackie
3,1% - warmińsko-mazurskie
2,9% - podlaskie
2,5% - opolskie
2,2% - lubuskie
1,9% - świętokrzyskie

Koniec :) Jeżeli macie ochotę zostawić swój komentarz to osobiście jednak preferowałbym w tym temacie, ale równocześnie także i na blogu, aby każdy zainteresowany miał do niego dostęp.

Z konsolowym! :)
Konsole Rulez!!!


s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 16, 2012, 06:10:07 am »
fajnie by było, jakbyś przedstawił różne korelacje. np. procent osób z takim i takim wykształceniem posiadający taką i taką konsolę. okazałoby się czy jedno ma wpływ na drugie. podobnie można zrobić z wiekiem i posiadaną konsolą. dalej, jaki procent osób będących w związku partnerskim poświęca na granie 10h tygodniowo, a jaki 1h tygodniowo. to dobrze byłoby odnieść również do pytania czwartego, np. ci dla których konsole są pasją nawet w związku napier**lają po 30h tygodniowo. jestem też ciekaw rozkładu rodzaju ulubionych gier w odniesieniu do wieku, czy prawdą jest, że gówniarze grają tylko w shootery, a starsze pokolenia to już tylko symulatory/rpg.

wydaje mi się, że takie wyniki znacznie dokładniej przedstawiłyby profil polskiego gracza. wiele odpowiedzi byłoby oczywistych (wątpię aby ktoś z grupy młodszych graczy posiadał snesa;)), ale możliwe, że nie zabrakłoby ciekawych wniosków/obserwacji.

mam świadomość, że wymaga to większego nakładu pracy, ale wydaje mi się, że warto.


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 16, 2012, 08:19:02 am »
Myślę s00s, że takie opracowania pojawią się na pewno, w końcu Schemat z czegoś musi tę pracę mgr napisać ;).

Jacek84

  • Gość
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 16, 2012, 08:43:13 am »
Dla dobra nauki,

>przedmiot humanistyczny
>nauka


Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 16, 2012, 09:18:35 am »
Z tym, że takie dane wejściowe i praca zrobiona na ich podstawie, są zawsze lepsze i mają większą wartość, niż praca mgr copy&paste wikipedii z wymieszaną treścią zdań, aby przez program od plagiatów przeszło.

Jacek84

  • Gość
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 16, 2012, 09:19:21 am »
Nie widzę związku z tym co napisałem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 16, 2012, 15:11:17 pm »
>przedmiot humanistyczny
>nauka
Wyjaśnij? :P

Nauka to nauka (nieważne czy humanistyczna, czy jaka tam). Nauki humanistyczne wiążą się swoimi prawami i ścisłe swoimi. Nauki ścisłe można uznać za obiektywne, a humanistyczne zawsze będą mniej lub bardziej subiektywne. Nie znaczy to jednak, że jedno jest nauką a drugie nie. Sąd, jakoby nauki humanistyczne nie zaliczały się do nauk (w ogóle), jest sądem czysto subiektywnym, wynikającym z preferencji, uprzedzeń, etc.

"Nauka" to według słownika jp:
Cytuj
1. «ogół wiedzy ludzkiej ułożonej w system zagadnień; też: dyscyplina badawcza odnosząca się do pewnej dziedziny rzeczywistości»
2. «zespół poglądów stanowiących usystematyzowaną całość i wchodzących w skład określonej dyscypliny badawczej»
3. «uczenie się lub uczenie kogoś»
4. «pouczenie, wskazówka»
5. «kazanie kościelne»
http://sjp.pwn.pl/szukaj/nauka

:P

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 16, 2012, 15:20:55 pm »
kazanie kościelne = science.

normalnie tytoniowa bomba dymna!

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Nowa ankieta dla konsolowych graczy! - badanie na potrzeby pracy magisterskiej
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 16, 2012, 15:24:10 pm »
kazanie kościelne = science.

normalnie tytoniowa bomba dymna!
W tym wypadku to "nauka" jest utożsamiana z "nauczaniem", a nauczać można różnych rzeczy ;)