Autor Wątek: Championship Manager / Football Manager  (Przeczytany 3758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tarniak

  • Gość
Championship Manager / Football Manager
« dnia: Października 13, 2008, 19:38:28 pm »
Nie znalazłem jak dotąd tematu o tej szpili. Ktoś gra? Ktoś jest uzależniony, ktoś obstawia totomiksy na bazie wyników z gry? ;) Pochwalcie się swoimi osiągnięciami czy ulubionymi odsłonami. Czy podoba wam się obecny Championship Manager czy jednak standardowy Football Manager.

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #1 dnia: Października 13, 2008, 20:21:37 pm »
obecny Cm ssie palke.
Uwielbiam FM-a i chec zagrania w najnowsza odslone jest wieksza niz w pare nadchodzacych konsolowych hitow. Czemu jeszcze tyle czekania ! Specjalnie dla nowej odslony ulepszylem kompa, bo w nic innego na piecu nie gram, wala mnie WOWy czy inne CS-y, na kompie only FM.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #2 dnia: Października 13, 2008, 20:25:52 pm »
Ja zrobiłem sobie dłuższą przerwę od FM-a bo działa on strasznie uzależniająco - w pracy obmyślałem program treningowy, podstawową jedenastkę, itp.
Coś jednak czuję w kościach, że wrócę do tej serii już niedługo...

Ciapkas

  • Gość
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #3 dnia: Października 13, 2008, 20:30:41 pm »
Fm działa jak MMO, jak juz zaczniesz to naprawdę ciężko dać sobie siana. :smile:

Grałem w to przez jakieś 3 lata, Stalówkę wprowadziłem do 1wszej ligi, zdobyłem kilka razy LM i na tym zakończyłem.

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2008, 20:12:03 pm »
nie tykam tego cholerstwa bo mi czasu potem brakuje na wszystko pieprzony uzależniacz i zawsze tylko to ostatnie spotkanie i ide spać :mad: :mad:

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2008, 21:13:11 pm »
21 listopada premiera FM2009 w Polsce...

Ibra

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 19-10-2005
  • Wiadomości: 2 875
  • Reputacja: 0
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #6 dnia: Października 28, 2008, 20:52:34 pm »
Czekam i zacieram rączki. :)

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #7 dnia: Października 29, 2008, 15:47:34 pm »
Ja tam nie wiem czy cieszyć się czy smucić - znowu cały grudzień przeleci w oka mgnieniu.
Zastanawiam się czy mam siłę by grać w tę grę...

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #8 dnia: Października 29, 2008, 20:44:31 pm »
Ja caly czas probuje sie przekonac zeby jej nie kupic, Gears of war 2 + FM = w ch#j godzin w plecy, matury nie zdam przez to

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 03, 2008, 19:08:54 pm »
Ja caly czas probuje sie przekonac zeby jej nie kupic, Gears of war 2 + FM = w ch#j godzin w plecy, matury nie zdam przez to


ja to sie w ogolę boje dotykać tego shitu bo mnie jeszcze przez to wywala z roboty jak zacznę notorycznie sie spóźniać po nocnych maratonach

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2008, 15:37:56 pm »
I jak wrażenia po demie FM09? Tryb 3d mi nie działa, bo karta za słaba więc się nie wypowiadam. Za to skandaliczna jest ilość kontuzji, to musi być bug. Z tego co przeczytałem na forach tematycznych, to jest to mają tak wszyscy grający w to demko (moje reżimy treningowe są modelowe i tak częste kontuzje nie są normą :P). Praktycznie w każdym meczu minimum jeden zawodnik ma kontuzję, ale wierzę że to tylko przypadłość dema. Reszta in plus: konferencje prasowe, bardzo przydatne kropeczki pokazujące czy danemu piłkarzowi pasuje pozycja (jeżeli nie znaliśmy na pamięć składu, poprzednio musieliśmy się przebijać przez profil piłkarza do Positions) w ekranie formacji, przydatne słupki z formą w ostatnich 5ciu meczach, no i oceny z częściami dziesiętnymi - tego brakowało wcześniej, teraz występ mamy jeszcze dokładniej oceniony.
Jest jeszcze sporo pomniejszych smaczków tj. przybliżenie historii drużyny przy dołączeniu do niej czy podsumowania kolejek, a zapewne wielu jeszcze nie odkryłem.

Generalnie jest tak jak powinno być (oprócz tych koszmarnych kontuzji).

Ukr

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-03-2008
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 12, 2008, 15:26:14 pm »
Zmiany w FM 2009
- zmieniony system transferowy
- silnik meczowy 3d
- dodanie konferencji przed i po meczu bo to dodaje realizmu
- możliwość trenowania specjalnych ruchów przez wybranych zawodników
- możliwość motywowania i wpływania na piłkarzy , raport dotyczący sprawdzania się naszej taktyki itd. a wszystko to w trakcie meczu

Czekalem na nie dlugo tym bardziej na silnik meczow, jeszcze nie gralem w demo, ale slyszalem ze jest full of bugs, poczekam rowniez na patcha i nie bede ruszal gry, teraz cokolwiek wyjdzie to ma same bugi. Wyjdzie pierwsza latka to zagram w managerka bo mi sie nie spieszy :))))

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2008, 14:05:34 pm »
Everton skorzysta z bazy Football Manager 2009

Cytuj
Gry o futbolu ze słowem ?manager? w tytule są przeznaczone raczej dla koneserów gatunku niż dla niedzielnych graczy. Football Manager 2009 przedarł się właśnie ze świata rozrywki do profesjonalnego sportu. Twórcy gry z firmy Sports Interactive podpisali kontrakt z Evertonem - angielskim klubem Premier League na możliwość skorzystania z bazy danych gry przez trenera The Toffees - Davida Moyesa. Jej rozmiary są imponujące - autorzy zebrali dane o 350 tys. piłkarzach z 50 krajów, co ma pomóc klubowym wysłannikom w wyszukiwaniu nowych talentów.

Paul i Oliver Collyer, ojcowie sukcesu Football Managera byli już wcześniej nagabywani przez kluby, ale umowę podpisali dopiero z Evertonem. Widać przedstawiciele tego klubu pierwsi potraktowali ich z należytą powagą.

    Baza danych gry zawiera cenną wiedzę i jest zarazem największym źródłem informacji do wyszukiwania nowych talentów, więc Everton zrobił znakomity ruch - powiedział Paul Collyer.

Trener Evertonu zapewne wie co robi, gdyż w świecie piłki nożnej uchodzi za prawdziwego eksperta w wyławianiu pereł. Moyes jest uważany za twórcę sukcesu m.in. Wayne?a Rooneya.

http://polygamia.pl/everton-skorzysta-z-bazy-football-manager-2009

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2008, 15:48:40 pm »
Cała prawda - nigdzie indziej nie ma się tak świetnie przygotowanej bazy danych o piłkarzach z całego świata - moc tej serii.
Heh, już wcześniej wiele klubów robiło takie ruchy transferowe, po których stwierdzałem że wyszukiwacze talentów musieli nieźle naparzać w FMa ;) Choćby HSV, wspomniany Everton, kilka średniaków z Premier League i kilka innych klubów, których zapomniałem :cool:

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 15, 2008, 15:50:32 pm »
A premiera PL za tydzien :/

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 15, 2008, 16:03:53 pm »
No trochę lipa.
Ale bardzo fajny ruch wykonało SI, wydając praktycznie wraz z premierą gry sporego patcha (bodaj około 150mb) poprawiającego bugi w kodzie, których wcześniej nie wykryto, po zamknięciu prac (i po sugestiach graczy nt dema) i oddaniu gry do tłoczni. Taki devteam to marzenie.

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Championship Manager / Football Manager
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 25, 2008, 21:35:49 pm »
Jutro idę do MM i obawiam się, że jak zobaczę tę grę na półce to ją kupię, zasiądę w domu przed kompem i obudzę się w styczniu 2009...