Autor Wątek: Kinect  (Przeczytany 238614 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #800 dnia: Listopada 30, 2010, 18:55:27 pm »
Może dla tych co nie używali nigdy Move, to Kinect bardzo dobrze działa, ale dla pozostałych to po prostu EyEToY za kosmiczne pieniądze.

Polecam najpierw sprawdzic Kinecta. Moze nie jest on tak dokladny jak Move, ale porownywanie go do EyeToy'a jest smieszne :D - polecam poogladac jakie hack'i do tej pory powstaly na PC i z czego zbudowany jest Kinect. Dostepne gry, fakt nie robia wielkiego wrazenia (bo sa b.dobre ale nie ma rewolucji), ale potencjal jest olbrzymi w samej technologii.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kinect
« Odpowiedź #801 dnia: Listopada 30, 2010, 19:07:25 pm »
W jakiś boks przez chwilę dziś pograłem na Kinect w Krakowskiej i zdecydowanie głupie. Jarałbym się, gdybym kiedyś nie miał eye toy'a może.

Robienie z Kinecta wielkiego halo to śmiech na sali, do poważnych gier się nie nadaje, a takie popierdółki jak były prezentowane nudzą po kilku minutach.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #802 dnia: Grudnia 01, 2010, 10:57:25 am »
W jakiś boks przez chwilę dziś pograłem na Kinect w Krakowskiej i zdecydowanie głupie. Jarałbym się, gdybym kiedyś nie miał eye toy'a może.

Boks w Kinect Sports ? Czy ten Fighters Uncaged ?


Cytuj
Robienie z Kinecta wielkiego halo to śmiech na sali, do poważnych gier się nie nadaje, a takie popierdółki jak były prezentowane nudzą po kilku minutach.

Urzadzenie ma potencjal bo jest kawalkiem dobrej technologii za przystepna cene, fakt faktem dostepne gry nie urywaja glowy, choc takie Fitness Evolved naprawde robi wrazenie ( w porownaniu z taki Wii Fit)

Polecam obczaic :

http://www.kinecthacks.net/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #803 dnia: Grudnia 01, 2010, 11:38:06 am »
W jakiś boks przez chwilę dziś pograłem na Kinect w Krakowskiej i zdecydowanie głupie. Jarałbym się, gdybym kiedyś nie miał eye toy'a może.

Robienie z Kinecta wielkiego halo to śmiech na sali, do poważnych gier się nie nadaje, a takie popierdółki jak były prezentowane nudzą po kilku minutach.

No i tyle w temacie. Dziękuję, dobranoc.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #804 dnia: Grudnia 01, 2010, 11:43:21 am »
W jakiś boks przez chwilę dziś pograłem na Kinect w Krakowskiej i zdecydowanie głupie. Jarałbym się, gdybym kiedyś nie miał eye toy'a może.

Robienie z Kinecta wielkiego halo to śmiech na sali, do poważnych gier się nie nadaje, a takie popierdółki jak były prezentowane nudzą po kilku minutach.

No i tyle w temacie. Dziękuję, dobranoc.

Nie ma to jak budowac swoja opinie na temat urzadzenia na podstawie wrazen kogos kto zagral chwile w jedna mini gre :D Moc BBN Moc!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #805 dnia: Grudnia 01, 2010, 11:45:29 am »
Ciebie i Twojego hate'u na GT5, którego nawet nie dotknąłeś i tak nie przebiję, więc WYGRAŁEŚ ziooooooom!

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #806 dnia: Grudnia 01, 2010, 12:01:15 pm »
Ciebie i Twojego hate'u na GT5, którego nawet nie dotknąłeś i tak nie przebiję, więc WYGRAŁEŚ ziooooooom!

hehe jakiego hate'u ja nawet raz nie napisalem, ze ta gra jest slaba/ssie itp. ba, jak patrze na auta premium to uwazam ze PD zrobilo kawal dobrej roboty, a wklejam tylko materialy znalezione w internecie :D.... ale rozwala mnie jak ludzie tacy jak Unlimited ida w zaparte fapujac nawet nad elementami GT5 ktore poprostu PD pokpilo  :troll:

D3LTA_TOM.

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 29-05-2007
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 0
  • Xbox Live: xXI TOMEK IXx
Odp: Kinect
« Odpowiedź #807 dnia: Grudnia 01, 2010, 14:29:48 pm »
 :dance:



KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #808 dnia: Grudnia 01, 2010, 14:52:02 pm »
ale rozwala mnie jak ludzie tacy jak Unlimited ida w zaparte fapujac nawet nad elementami GT5 ktore poprostu PD pokpilo  trollface
Ze wrzucili samochody o jakosci Forzy 2? A to banda patalachow, jak oni mogli?!

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kinect
« Odpowiedź #809 dnia: Grudnia 01, 2010, 15:00:13 pm »
ale rozwala mnie jak ludzie tacy jak Unlimited ida w zaparte fapujac nawet nad elementami GT5 ktore poprostu PD pokpilo  trollface
Ze wrzucili samochody o jakosci Forzy 2? A to banda patalachow, jak oni mogli?!

nikt nie mówi o autach premium :)

el becetol

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #810 dnia: Grudnia 01, 2010, 15:02:53 pm »
ale rozwala mnie jak ludzie tacy jak Unlimited ida w zaparte fapujac nawet nad elementami GT5 ktore poprostu PD pokpilo  trollface
Ze wrzucili samochody o jakosci Forzy 2? A to banda patalachow, jak oni mogli?!



Pokaż mi takie gówno w Forza 2.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Kinect
« Odpowiedź #811 dnia: Grudnia 01, 2010, 15:05:22 pm »
Panowie, chociaz tu nie robcie obory, idzcie z tym do System Wars.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Kinect
« Odpowiedź #812 dnia: Grudnia 02, 2010, 07:03:01 am »
Urzadzenie ma potencjal bo jest kawalkiem dobrej technologii za przystepna cene, fakt faktem dostepne gry nie urywaja glowy, choc takie Fitness Evolved naprawde robi wrazenie ( w porownaniu z taki Wii Fit)
o_O

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #813 dnia: Grudnia 02, 2010, 11:40:23 am »
Urzadzenie ma potencjal bo jest kawalkiem dobrej technologii za przystepna cene, fakt faktem dostepne gry nie urywaja glowy, choc takie Fitness Evolved naprawde robi wrazenie ( w porownaniu z taki Wii Fit)
o_O


No to samo pisze wiekszosc tworzacych roznego rodzaju hack'i/mod'y zgodnie twierdzi, ze to co oferuje w stosunku do ceny to jest naprawde okazja. Kamera 3D , Skaner 3D urzadzenie motion capture itd.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #814 dnia: Grudnia 02, 2010, 13:13:54 pm »
W takim razie EyE ToY jest darmową technologią z kosmosu.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #815 dnia: Grudnia 02, 2010, 13:26:21 pm »
W takim razie EyE ToY jest darmową technologią z kosmosu.

No oczywiscie, przeciez, z kazdym dostepnym web-cam'em robia takie rzeczy jak z Kinectem
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)


Jak sie popatrzy na oba urzadzenia to tez odrazu widac wyzszosc produktu Sony - jak zwykle:



vs.




To ze pierwsza generacja gier nie powala nie znaczy, ze urzadzenie jest zel/slabe itp. wystarczy spojrzec na te wszystkie mody/hacki wypuszczane. MS dal wolna reke wszystkim chcacym "pobawic" sie Kinectem przy urzyciu PC bo dzieki temu o urzadzeniu jest caly czas glosno ( codziennie pojawiaja sie jakies nowe mod'y).

Mrocz

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #816 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:00:01 pm »
Jak sie popatrzy na oba urzadzenia to tez odrazu widac wyzszosc produktu Sony - jak zwykle:

No tak bo ilość części w środku świadczy o wyższości jednego urządzenia nad drugim :troll:

Może i z hackami, i przeróbkami Kinect potrafi więcej... Ale prawda jest taka, że nic z tego nie wykorzystasz... A to co oferuje Kinect OFICJALNIE to śmiech na sali... :troll:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #817 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:14:32 pm »
Londi M$ słynie z tego, że wpycha masę pierdół do środka, a potem to wszystko płonie. :P

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #818 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:17:57 pm »
Jak sie popatrzy na oba urzadzenia to tez odrazu widac wyzszosc produktu Sony - jak zwykle:

No tak bo ilość części w środku świadczy o wyższości jednego urządzenia nad drugim trollface

Może i z hackami, i przeróbkami Kinect potrafi więcej... Ale prawda jest taka, że nic z tego nie wykorzystasz... A to co oferuje Kinect OFICJALNIE to śmiech na sali... trollface

A wiesz to bo ...???
Czekam jak tylko pojawia sie instalki i pierwsze programy  pozwalajace urzywac Kinect'a na PC i odrazu je pobieram... moze juz sa, ale zbyt slabo szukalem ?? Znaczy sie, ze grales we wszystkie gry jakie sie do tej pory Kinect'a pojawily i na tym budujesz swoja opinie ?? - jesli tak to spox, masz prawo do swojej subiektywnej opinii, mi sie osobiscie podobaja tylko 2 mini gierki w Kinect Adventures, dlatego wlasnie max tej grze bym dal 6-7/10, YourShape za to jest swietne - dla mnie gra na 8/10, ale gdybys o ocene zapytal mojej dziewczyny to by pewnie produkt UbiSoftu ocenila na 9/10, dodam jeszcze, ze demo Dance Central zrobilo na mnie spore wrazenie dlatego napewno zakupie pelna wersje. Kinect Sports nie testowalem, ale tez raczej zakupie bo wyglada ciekawie.

Co do Joy Ride - to jest CRAP i to stwierdzam po demie, podobnie zreszta jak Sonic Free Riders - obie bardzo slabe, nie warte zakupu. Kinect slabo w nich sledzi ruchy gracza, lag jest straszny itd. w porownaniu z DC, YourShape czy KA, choc w tym ostatnim zalezy czy gramy na split we 2oje czy single i jeszcze zalezy troche jaka to minigierka.



Wiadomość scalona: Grudnia 02, 2010, 15:18:31 pm
Londi M$ słynie z tego, że wpycha masę pierdół do środka, a potem to wszystko płonie. :P

Tylko z XO byly takie problemy :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #819 dnia: Grudnia 02, 2010, 15:25:06 pm »
Tylko z XO byly takie problemy :P

Windowsowy BSOD też się z pupy nie wziął :P

A wiesz to bo ...???

Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5 :troll:



A skąd to wiem? Tak jest zawsze... Co niby będziesz tym robił? Zdjęcie 3D swojego pokoju? Jakieś zastosowanie praktyczne to ma?

Poruszanie się po Windowsie? Myszka lepiej się będzie sprawdzać...

Lagujący miecz świetlny? No proszę cie...

Sterowanie gier na PC? Już to widzę jak będzie działało...

Może i użyjesz jak się uprzesz... Ale dla mnie to dalej bajer i zabawka nie warta 600zł...

Starasz się usilnie udowodnić przydatność Kinecta. Równie dobrze, można się rozpływać nad bajerami z Homebrew na PSP... Problem w tym, że są to bzdety często nie używane, bądź w dużo gorszej formie niż dedykowanym temu urządzeniom...


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #820 dnia: Grudnia 02, 2010, 17:58:32 pm »



Microsoft Files Several Applications For Kinect-related Patents
http://www.ismashphone.com/2010/12/microsoft-files-several-applications-for-kinect-related-patents.html

Wiadomość scalona: Grudnia 02, 2010, 18:07:20 pm
Tylko z XO byly takie problemy :P

Windowsowy BSOD też się z pupy nie wziął :P


A no zapomnialem :D


Cytuj
A wiesz to bo ...???

Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5 :troll:



A skąd to wiem? Tak jest zawsze... Co niby będziesz tym robił? Zdjęcie 3D swojego pokoju? Jakieś zastosowanie praktyczne to ma?

Poruszanie się po Windowsie? Myszka lepiej się będzie sprawdzać...

Lagujący miecz świetlny? No proszę cie...

Sterowanie gier na PC? Już to widzę jak będzie działało...

Może i użyjesz jak się uprzesz... Ale dla mnie to dalej bajer i zabawka nie warta 600zł...

Starasz się usilnie udowodnić przydatność Kinecta. Równie dobrze, można się rozpływać nad bajerami z Homebrew na PSP... Problem w tym, że są to bzdety często nie używane, bądź w dużo gorszej formie niż dedykowanym temu urządzeniom...


Nic nie staram sie usilnie udowodnic. Uwarzam, ze zabawka ma przyszlosc, co pokazuje aktywnosc homebrew (tak odnosnie tego lagujacego miecza swietlnego - to tez cos zrobionego w kilka dni w garazu) - wez pod uwage, ze jeszcze MS nie wypuscil Kinect SDK dla XNA, a to pewnie bedzie zawierac spora biblioteke przydatnych rzeczy (np. mapowanie i sledzenie calego szkieletu itp.)

Nie mam nic przeciwko sterowaniu PC przy pomocy klawiatury i myszki, wiem ze to najlepsze rozwiazanie, ale Kinect moze byc ciekawym dodatkiem (np. swietnie by sie takie cos sprawdzilo podczas roznych prezentacji).

Sa gry niezle jak KA czy YSFE ale sa i crapy. Poki co nie urywa glowy to co jest dostepne na XO i Kinecta.

Urzadzenie kupilem, nie zaluje.

Co do krytyki GT5 - tak jak na poprzedniej stronie napisalem, gra jest napewno swietna, ale jak ktos idzie w zaparte, ze wszystko jest CACY i PD stworzylo produkt idealny, to nie daje rady i musze sie odezwac. - sorry.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 18:07:20 pm wysłana przez LoNdEk »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Kinect
« Odpowiedź #821 dnia: Grudnia 02, 2010, 18:14:46 pm »
Uwarzam, ze zabawka ma przyszlosc...
Z tym warzeniem to możesz mieć sporo racji, niech no tylko upały nadejdą.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #822 dnia: Grudnia 02, 2010, 18:18:11 pm »
Uwarzam, ze zabawka ma przyszlosc...
Z tym warzeniem to możesz mieć sporo racji, niech no tylko upały nadejdą.

Damn...jezyk polski trudny byc :D:P

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Kinect
« Odpowiedź #823 dnia: Grudnia 02, 2010, 18:22:30 pm »
Przecież dobrze napisałeś. Sam wczoraj warzyłem mikstury w 2W2, "mana potiony"  z serc wilków.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #824 dnia: Grudnia 02, 2010, 18:55:00 pm »
Przecież dobrze napisałeś. Sam wczoraj warzyłem mikstury w 2W2, "mana potiony"  z serc wilków.

Oh ty cwaniaczki :P

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #825 dnia: Grudnia 02, 2010, 18:58:44 pm »
Co do krytyki GT5 - tak jak na poprzedniej stronie napisalem, gra jest napewno swietna, ale jak ktos idzie w zaparte, ze wszystko jest CACY i PD stworzylo produkt idealny, to nie daje rady i musze sie odezwac. - sorry.
A mozesz powiedziec kto tak mowi? Poza tym Ty sie odzywasz wklejac linki, ktorych nie czytasz/ogladasz, rzeczywiscie swietny wklad w rozmowe ...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #826 dnia: Grudnia 02, 2010, 19:08:16 pm »
A wiesz to bo ...???

Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5 :troll:

Touche!

W takim razie ja chciałem napisać, że PS2 jest turbo zajebiste, bo można za pomocą tej konsoli sterować rakietami dalekiego zasięgu.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

1man1jar

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #827 dnia: Grudnia 02, 2010, 19:24:31 pm »
Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5
Tobie nie przeszkadza krytykować F3. :troll:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 19:28:30 pm wysłana przez 1man1jar »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Kinect
« Odpowiedź #828 dnia: Grudnia 02, 2010, 19:26:16 pm »
Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5
Tobei nie przeszkadza krytykować F3. :troll:
Na pewno gra w pracy.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kinect
« Odpowiedź #829 dnia: Grudnia 02, 2010, 20:40:36 pm »
Jak większość na tym forum.

Mrocz

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #830 dnia: Grudnia 02, 2010, 23:09:24 pm »
Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5
Tobei nie przeszkadza krytykować F3. :troll:
Na pewno gra w pracy.

u kumpla... Ale w grę grałem sporo więc znam F3 :troll:

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Kinect
« Odpowiedź #831 dnia: Grudnia 02, 2010, 23:13:46 pm »
Tobie brak wiedzy nie przeszkadza krytykować GT5
Tobei nie przeszkadza krytykować F3. :troll:
Na pewno gra w pracy.

u kumpla... Ale w grę grałem sporo więc znam F3 :troll:

Ale po co grac w takiego crapa ?? :D :D :D

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #832 dnia: Grudnia 02, 2010, 23:32:06 pm »
No oczywiscie, przeciez, z kazdym dostepnym web-cam'em robia takie rzeczy jak z Kinectem
Nic nie wiesz o PS Eye


Plus tekst tego typa
Cytuj
320x240 but I read that it can do 320 x 480 @ 180FPS
Rzeczywiscie typowy web-cam ...

« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2010, 23:45:18 pm wysłana przez KKRT »

Mrocz

  • Gość
Odp: Kinect
« Odpowiedź #833 dnia: Grudnia 03, 2010, 00:17:18 am »

Ale po co grac w takiego crapa ?? :D :D :D

Ale czy ja Forze nazywam crapem? Lubie zręcznościówki... Nie bez powodu zagrywam się w nowego Hot Pursuita :troll:

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Kinect
« Odpowiedź #834 dnia: Grudnia 03, 2010, 07:45:14 am »
No oczywiscie, przeciez, z kazdym dostepnym web-cam'em robia takie rzeczy jak z Kinectem
Nic nie wiesz o PS Eye
(...)

Plus tekst tego typa
Cytuj
320x240 but I read that it can do 320 x 480 @ 180FPS
Rzeczywiscie typowy web-cam ...

(...)

Do tego nie potrzeba PS Eye, wystarczy typowa kamera RGB (którą zresztą PS Eye i Eye Toy są), czyli nadałby się też zwykły web cam. Plusem PS Eye jest to, że chodzi w 120fps w rozdzielczości 320x240px (a przynajmniej tak podaje Wikipedia), przez co w ciągu sekundy system dostaje więcej klatek do obrobienia, co wpływa na płynność animacji oraz zmniejszenie laga. Nie zmienia to jednak tego, że cała detekcja ruchu to nic innego, jak analiza poszczególnych pojedynczych klatek animacji (oczywiście możliwość wsparcia się poprzednią klatką animacji, żeby nie robić całej analizy od początku a jedynie wykryć zmiany w stosunku do poprzedniej klatki, bardzo pomaga). To samo możesz zrobić też za pomocą zwykłej kamerki internetowej (ba, kumpel robił coś takiego jako magisterkę). Sęk w tym, że przy chujowej kamerze animacja będzie gorsza/wolniejsza, ewentualnie jakość nagrywanego materiału będzie słaba.

Co do filmiku, który dałeś (ten drugi), to wciąż dałoby się zrobić na zwykłej kamerze. Ponownie, plusem PS Eye jest szybkość pobierania kolejnych klatek, jednak sama idea to nic innego jak nałożenie na Sixaxis'a (który posiada żyroskopy, można więc badać wychylenie pada) dwóch świecących się kulek i śledzenie ich położenia względem położenia początkowego. Dzięki temu można pobrać informację o tym, gdzie się pad znajduje oraz pod jakim wychyleniem (domyślam się, że zamknięcie/otwieranie ręki zrobione jest przez wciśnięcie guzików). Dokładnie na tej samej zasadzie działa zresztą Move. Jest kulka o określonej niezmiennej wielkości i dzięki temu, że system "wie" jaki rozmiar miała kulka w pozycji wyjściowej (kalibracja urządzenia) może na tej podstawie stwierdzić, gdzie dokładnie względem pozycji wyjściowej kulka znajduje się obecnie.

Czemu mam wrażenie, że niektórzy (większość?) osób, wypowiadająca się w tym temacie nie potrafi rozróżnić czym, w całym tym sterowaniu ruchami (czy to za pomocą Move, czy Kinecta, czy też nawet Eye Toy'a lub Wii), zajmuje się hardware, a czym zajmuje się software. Hardware jedynie dostarcza obraz (w przypadku PS Eye/Eye Toy jest to klatka animacji, w przypadku Kinecta mapa głębi + klata animacji), to, co się zaś z tym obrazem dzieje zależy już od pewnego API, software'u. Dlatego właśnie ludzie potrafią robić dema na Kinecta, nie wykorzystując kompletnie oprogramowania Microsoftu, a jedynie samemu przetwarzając to, co kamera zwraca (co zresztą niektórzy potrafili zignorować stwierdzając, że miecz świetlny na jednym z filmiku laguje, bo to Kinect, a nie dlatego, bo oprogramowanie do tego Kinecta programista-"amator" napisał w ciągu kilku tygodni/dni).

To, co wyróżnia Kinecta od PS Eye/Eye Toy'a, a co jakoś niektórzy nie potrafią zrozumieć, to to, że prócz informacji z kamery RGB dostarczana jest również informacja z kamery IR; prócz płaskiej klatki animacji urządzenie dostarcza również informację o głębi otoczenia. Dzięki temu nie potrzeba żadnych kulek, by stwierdzić, jak daleko od kamery znajduje się obiekt czy też w ogóle jak względem siebie są umieszczone obiekty i dzięki temu właśnie możliwe jest wykrywanie obiektu w przestrzeni XYZ bez wsparcia jakiegokolwiek kontrolera.

Weźmy przykład tego zdjęcia:

Wątpię, by sama kamera RGB, bez żadnych wspomagaczy, potrafiła oddzielić postać człowieka od wieży, która wyrasta mu między nogami; dla takiej kamery obraz jest płaski, a co za tym idzie, owa wieża byłaby częścią człowieka (oczywiście dałoby się to wyeliminować przygotowując odpowiednio algorytm tak, by ignorował wszystko, co nie znajduje się miejscu standardowych kończyn, ale nie o tym teraz mowa). W przypadku obrazu 3D z góry wiadomo, że wieża znajduje się daleko za człowiekiem więc nie ma nawet sensu przetwarzać informacji z nią związanych.

Dodatkowo, mając obraz 3D można przenieść dosłownie postać 3D gracza do gry (tak, jak to robi Your Shape: Fitness Evolved); tutaj ruchy gracza nie są mapowane na jakiś inny obiekt 3D, ale sam gracz staje się obiektem 3D i to on prowadzi interakcję z obiektami w grze. Jest to coś, co za pomocą zwykłej kamery RGB byłoby niemożliwe (albo cholernie trudne) do wykonania. Ludzie porównują np. rozbijanie bloczków z YS:FE do rozbijania bloczków w grach z Eye Toy'a. Różnica jednak polega na tym, że w większości gier na Eye Toy'a wystarczyło pomachać za bloczkiem i gra to uznawała, wykrywała bowiem ruch w danym miejscu więc stwierdzała "ok, coś w ten bloczek trafiło"; często nawet nie musiała to być konkretna kończyna, po prostu "coś" (szczególnie dało się to odczuć na prezentacjach w sklepach, gdzie ludzie przechodzący blisko za plecami przeszkadzali w grze, bo ich ruch był wykrywany i traktowany, jako ruch gracza). W przypadku, gdy gra posiada dokładną informację o położeniu każdej z kończyn na osi XYZ takie coś nie przejdzie - ręka musi trafić w bloczek, musi być wyrzucona w przód, musi się z nim zetknąć nie tylko na osi XY, ale też i na osi Z. I nie jest śledzony tylko jeden punkt na tej ręce (tak jak jest to w przypadku Move/Wiimote, czy też przy prostym mapowaniu animacji na avatary w niektórych grach Kinecta), ale cała ręka stanowi obiekt.

Oczywiście, sam Kinect jest niewystarczający do bardziej złożonych gier. Brak przycisków, brak jakiegokolwiek krzyżaka/gałki do poruszania się całą postacią w przestrzeni 3D (dreptanie w miejscu przed telewizorem, symulując tym samym iście w danym kierunku, nie jest pewnie przyjemne) jest ogromnym minusem. Teoretycznie Microsoft już zapowiada, że powstają gry, które będą korzystały zarówno z Kinecta jak i pada jednocześnie. Fajnie by jednak było, by MS wydał coś w stylu navi controller/gruchy w Wii, czyli mały kontroler z kilkoma przyciskami i gałką, który można wygodnie trzymać w ręku; nie wyobrażam sobie bowiem grać w Kinecta trzymając w jednej ręce pada od X0.

(wyszła ściana tekstu :P)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2010, 07:49:00 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #835 dnia: Grudnia 03, 2010, 08:48:59 am »
Mr Zombie jasne, ze potrzebujesz softu, ktory obrobi obraz, ale fakt, ze Ps Eye potrafi w 180 fps nagrywac oraz to, ze jest bardzo czuly na swiatlo, np do tego hand trackingu koles wykorzystal tylko swiatlo monitora z laptopa oraz zakrywal swiatlo widzialny, by PS Eye widzialo tylko podczerwone, sprawia, ze to nie jest 'zwykly webcam'. Kinect tez niewiele potrafi bez softu, zreszta to samo mozna zrobic co Kinect za pomoca swiatla widzialnego, a nie podczerwieni, czyli faktycznie przy wykorzystaniu dwoch ps eye - kwestia, ze trzeba byloby byc blizej, albo trzeba byloby miec silne zrodlo swiatlo, ktore by sie odbijalo od srodowiska.
A w tym filmiku przewin do 2:00
« Ostatnia zmiana: Grudnia 03, 2010, 09:09:46 am wysłana przez KKRT »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Kinect
« Odpowiedź #836 dnia: Grudnia 03, 2010, 08:57:25 am »
Ok, fakt, na to nie zwróciłem uwagi.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #837 dnia: Grudnia 03, 2010, 09:09:36 am »
Albo mozna zrobic tak jak koles z filmika sugerowal na beyond3D - umiescic emiter swiatla podczerwonego i przeslone na swiatlo widzialne w PS Eye - 3D w 120 fps'ach gotowe. Najwieksza wada Kinecta jest to, ze pracuje tak wolno, no i na X0 ma dodatkowo ograniczona rozdzielczosc do 320x240, a moze dzialac w dwa wiekszej.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Kinect
« Odpowiedź #838 dnia: Grudnia 03, 2010, 09:22:32 am »
Czyli jednak sama kamera działa w 640x480px? Jeżeli tak, to ograniczenie do 320x240 zostało pewnie nałożone dlatego, by odciążyć konsolę.
No i fakt, to, że Kinect działa w zaledwie 30fps bardzo wpływa na rezultaty.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Kinect
« Odpowiedź #839 dnia: Grudnia 03, 2010, 09:31:32 am »
Czyli jednak sama kamera działa w 640x480px? Jeżeli tak, to ograniczenie do 320x240 zostało pewnie nałożone dlatego, by odciążyć konsolę.
No i fakt, to, że Kinect działa w zaledwie 30fps bardzo wpływa na rezultaty.
"We get a full 30fps at 640x480 on both [sensors]... total bandwidth is around 20MB/s."
od tych gosci twitter http://marcansoft.com/blog/