Ankieta

Najlepsze jest:

Jestem hardkorem!
14 (17.3%)
Aleee URWAŁ!
31 (38.3%)
Daj kamjienia!
7 (8.6%)
Nie ma takiego bicia!
25 (30.9%)
Pani Basia
4 (4.9%)

Głosów w sumie: 72

Autor Wątek: Wiór 9: Atak sucharów oraz everlasting dziobak  (Przeczytany 2509437 razy)

0 użytkowników i 33 Gości przegląda ten wątek.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11280 dnia: Grudnia 08, 2010, 18:10:11 pm »
Becetol - święte słowa. Lepiej robić coś i być kimś, niż nie robić nic i być nikim.
Publikując film chyba liczyłeś się z krytyką? I tak masz szczęście, że ta była konstruktywna. A jak nie liczyłeś, to problem nie leży po 'naszej' stronie.

svonston

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11281 dnia: Grudnia 08, 2010, 18:11:36 pm »
O kur** przepraszam. Uważam tego od już paru lat, zapożyczyłem z pisania smsów żeby mniej liter pisać. Wybaczysz ?
jeszcze nie teraz

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11282 dnia: Grudnia 08, 2010, 18:45:27 pm »
Gdzie mogę zobaczyć tego nowego Obywatela Kane'a?

Wiecie, że Odyseja Kosmiczna też zjechana była przez krytyków? Szmajdzik być może wyprzedza epokę, jest wizjonerem i dlatego został niezrozumiany.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:58:59 pm wysłana przez setezer »

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11283 dnia: Grudnia 08, 2010, 19:00:39 pm »
Wróciłem, raz, że kradniemy internet z kafeterii z kamienicy obok
Niezabezpieczony router jest prawnie darmowym hotspotem. Za to w niemczego za niezabezpieczenie routera płaci się 100 euro grzywny a na hotspoty trzeba chyba mieć jakieś licencje.

Wiadomość scalona: Grudnia 08, 2010, 19:09:15 pm
szmajdzik - O lol. Będziesz na WSB tego 16? Wpadłbyś na zajęcia do mnie i byś ogarnął jak wygląda nauka w drimagine.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 19:09:15 pm wysłana przez monio4 »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11284 dnia: Grudnia 08, 2010, 19:17:47 pm »
ps Windomearl mieszkasz w 6? Poznałeś Wiktora i Plastika?
Nie kojarze szczerze powiem. Poza moim pierwszym i czwartym piętrem to wielu znajomych nie mam.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11285 dnia: Grudnia 08, 2010, 20:07:11 pm »
O kur** przepraszam. Uważam tego od już paru lat, zapożyczyłem z pisania smsów żeby mniej liter pisać. Wybaczysz ?
jeszcze nie teraz

Ale na pewno urośniesz w oczach svona jak przestaniesz stawiać spację przed znakiem zapytania.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11286 dnia: Grudnia 08, 2010, 20:23:29 pm »
Lepiej robić coś i być kimś, niż nie robić nic i być nikim.

No nie pierd**.
Jako pasjonat militarii sam powinieneś o tym dobrze wiedzieć...

NO JA TEZ TEGO UWAZAM
O kuźwa, no to miałem polewkę z siebie  :lol: już poprawione :P

blachor ale o co ci chodzi ?  :o Liczyłem i za nią podziękowałem, więc ?

Monio WSB ale wydział w Tarnowie. Czytałem ulotki, były plakaty u nas nawet. Chętnie bym przyszedł choć animacja czy grafika 3d mnie nie interesuje aż tak.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11287 dnia: Grudnia 08, 2010, 21:15:05 pm »
Aaaaa. Ja myślałem że wsb jest tylko w sączu i się zastanawiałem dlaczego u nas nie ma plakatów. Tak czy siak ludziów od aftera i postprod też mamy niezłych.


To dziewcze się spisało, robiła to bez tutków, po prostu umie. (Chociaż przy rysunkach forma przerosła treść. ;) )
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 21:19:32 pm wysłana przez monio4 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11288 dnia: Grudnia 08, 2010, 21:50:07 pm »
Ale PSP to zjebana konsola, analog to gówno, a grając na niej drętwieje mi palec serdeczny i mały. Brakuje czegoś do złapania jak w padzie...matko czy ci japońce trzymali to w ogóle w rękach.....głupie pytanie...pewnie tylko oni trzymali bo normalny człowiek ma większe ręce.

Ohtar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11289 dnia: Grudnia 08, 2010, 21:53:57 pm »
Ale PSP to zjebana konsola, analog to gówno, a grając na niej drętwieje mi palec serdeczny i mały. Brakuje czegoś do złapania jak w padzie...matko czy ci japońce trzymali to w ogóle w rękach.....głupie pytanie...pewnie tylko oni trzymali bo normalny człowiek ma większe ręce.

Po ch** żeś takie długie paluchy wyhodował? Ale spostrzeżenia miałem podobne. :>

1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11290 dnia: Grudnia 08, 2010, 21:59:32 pm »
Ale mnie wkur**a pierdolenie: "nie podoba Ci się, to zrób lepiej, a nie siedź na dupie". Jak ktoś coś publikuje, to musi liczyć się z krytyką. Mogę być nawet nikim, ale ch** to kogo obchodzi jeśli chce pokazać światu swoje dzieło bądź "dzieło". No bonus.

svonston

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11291 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:04:54 am »
Ale na pewno urośniesz w oczach svona jak przestaniesz stawiać spację przed znakiem zapytania.
prawda

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11292 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:14:24 am »
Z jednej strony tak. Nawet często to osoby spoza jakiejś dziedziny wyłapią poważniejsze błędy niż pros który zacznie jarać się jakąś pierdołą techniczną.

Z drugiej strony jebanie czyjejś pracy przez kompletnego laika jest w ch** nieprzyjemne bo:
Laik patrzy na Avatara, ogląda codziennie reklamy robione przez zajebiste agencje, gra w anczarted, słucha Floydów czy Led Zeppelin. No i sobie myśli że to jest jakiś standard. Jest w zalewie zajebistości przyzwyczajony do często wybitnie wyśrubowanego poziomu. Potem ocenia prace ludka który się uczy i je**e go niemiłosiernie choć nie ma pojęcia żeby dotrzeć do takiego poziomu potrzeba np kilka tysięcy godzin poćwiczyć. Ogólnie stwierdzam że osoby które aktywnie interesują się grami i filmami najbardziej niesprawiedliwie jebią cudzą pracę, jak nikt inny. ;)
Trzeba dodać że dziedziny kreatywne to praca w kurwę ciężka bo wymagają logicznego myślenia i abstrakcyjnego na raz, no i czasem trzeba mieć "wenę" jakąś, cokolwiek by to nie było. Ni w ch** nieporównywalnie więcej wymagająca praca niż typowa praca biurowa, o fizycznej nie wspominam.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11293 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:19:53 am »
Dlatego istnieje coś takiego jak 'punkt odniesienia'. Wszystko siłą rzeczy porównuje się do, powszechnie uznawanych jako 'czołówka', dzieł stworzonych za podobne (lub wyższe, jeżeli ktoś chce sobie obrać większe pole do krytyki) środki co oceniany produkt. A jeżeli tworzysz chałturę to zachowaj ją dla siebie i znajomych, a nie publikujesz w necie i się burzysz, że Cię jadą.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11294 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:23:42 am »
A jeżeli tworzysz chałturę to zachowaj ją dla siebie i znajomych, a nie publikujesz w necie i się burzysz, że Cię jadą.
tyle że publikując na necie łatwo też dotrzeć do znajomych, np ten film parkourujących koleżanek z tematu "kobiety".

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11295 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:29:24 am »
Wrzucanie filmu na youtube to dobrowolne upublicznianie swojej twórczości raczej.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11296 dnia: Grudnia 09, 2010, 00:50:16 am »
Dlatego istnieje coś takiego jak 'punkt odniesienia'. Wszystko siłą rzeczy porównuje się do, powszechnie uznawanych jako 'czołówka', dzieł stworzonych za podobne (lub wyższe, jeżeli ktoś chce sobie obrać większe pole do krytyki) środki co oceniany produkt. A jeżeli tworzysz chałturę to zachowaj ją dla siebie i znajomych, a nie publikujesz w necie i się burzysz, że Cię jadą.
No i to własnie jest mega ch**owe podejście laika. Dlatego właśnie ci którzy obcują z najlepszymi grami i filmami a nic nie potrafią (i nie wiedzą ile i jakim kosztem się coś robi) są najgorszymi krytykami. ;)
Żeby dotrzeć do poziomu np modelowania takiego jak w Avatarze trzeba jakiś jebanych 10 lat doświadczenia. Dodaj do tego fakt że modelowanie to tylko część pracy bo masz jeszcze lata doświadczenia animatorów, oświetleniowców, riggerów i całego zastępu wszelkich nolifeów. Jeden człowiek nie jest w stanie nauczyć się tego wszystkiego i zrobić czegoś na takim poziomie jak avatar. No ale właśnie jego praca będzie porównywana do avatara czy anczarted który jest zespołowym projektem ludzi którzy razem mają jakieś 100 lat niepowtarzalnego doświadczenia. ;)


Tak wyglądały modele do avatara bez tekstur, finalnego świetlenia czy pozowania w animacji. Dobremu modelerowi który "czuje bryłe" stanie pała, słaby modeler się troszkę pojara a laik stwierdzi że ten fanart jest jakiś zjebany i te w Avatarze wyglądał lepiej. ;)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11297 dnia: Grudnia 09, 2010, 01:05:59 am »
Nie wypowiadam się o rzeczach, na których się kompletnie nie znam, ale FILM (a nie żadne je**ne efekty specjalne, postprocessing czy chujwieco związane z aspektami technicznymi filmu animowanego) akurat dość łatwo ocenić (szczególnie TREŚĆ mniej-niż-parominutowego filmu amatorskiego bez fajerwerków). I przestań mówić o doświadczeniu, skillsach czy chukwieco, bo takie rzeczy są oczywiste - Amerykę odkryłeś będąc na studiach?. Moim clue jest wkurwianie się na w miarę konstruktywną krytykę zamieszczonego materiału + klasyczne argumenty 'JA PRZYNAJMNIEJ COŚ ROBIE, A TY NIE'.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11298 dnia: Grudnia 09, 2010, 01:17:50 am »
Nie no pewka. To co piszesz to już czysta masturbacja a nie obrona przez niesłuszną krytyką.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11299 dnia: Grudnia 09, 2010, 07:33:14 am »
Cytuj
Ale mnie wkur**a pierdolenie: "nie podoba Ci się, to zrób lepiej, a nie siedź na dupie". Jak ktoś coś publikuje, to musi liczyć się z krytyką. Mogę być nawet nikim, ale ch** to kogo obchodzi jeśli chce pokazać światu swoje dzieło bądź "dzieło". No bonus.
A pamiętasz dyskusję o dziewczynach biegających po mieście i skaczących po barierkach? Kto je zawzięcie bronił i wjeżdżał na mnie, że się z ich "twórczości" śmieję? Też jestem nikim i siedzę na dupie, a ty chciałeś mi odebrać wtedy prawo do anonimowej krytyki internetowej.

Trochę Szmajdzik twoja twórczość wygląda jakby ktoś wziął skrzypce i z tydzień czy dwa sam poćwiczył i potem to wrzucał do internetu i wkurzał się, że się z niego śmieją. Poczytaj sobie biografię Kubricka i dowiedz się ile czasu poświęcał na naukę, on nie nakręcił Mechanicznej pomarańczy z biegu na osiedlu. I nie chodzi o budżet, gdybyś ty miał budżet to też byś nic dobrego nie nakręcił. Niektórzy mają wrażenie, że pisanie książek czy kręcenie filmów to łatwizna, tylko trzeba mieć ochotę, a w przypadku filmów kasę. Gówno prawda. Czytałeś chociaż Płażewskiego? No właśnie... twórcy filmowi XXI w., którzy nie wiedzą czym jest plan amerykański a czym wielki itp.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:55:15 pm wysłana przez setezer »

1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11300 dnia: Grudnia 09, 2010, 07:57:09 am »
A pamiętasz dyskusję o dziewczynach biegających po mieście i skaczących po barierkach? Kto je zawzięcie bronił i wjeżdżał na mnie, że się z ich "twórczości" śmieję? Też jestem nikim i siedzę na dupie, a ty chciałeś mi odebrać wtedy prawo do anonimowej krytyki internetowej.
Bo ty operowałeś na płaszczyźnie mężczyzna lepiej vs kobieta gorzej. A tutaj Szmajdzik to Szmajdzik.

DODAM TYLKO, ŻE ON SAM 'POPROSIŁ'.

Wiadomość scalona: [time]Grudzień 09, 2010, 08:58:56 am[/time]
plan amerykański a czym wielki i

Nawet ja znam różnicę, więc tym bardziej zdupiaj.

Wiadomość scalona: Grudnia 09, 2010, 08:21:18 am
a laik stwierdzi że ten fanart jest jakiś zjebany i te w Avatarze wyglądał lepiej.

Ja, jako laik, twierdzę, że to co jest w Avatarze jest jeszcze gorsze :troll:. Zresztą modelowanie to jedno, a tu nie o modelowanie a banalny design chodzi.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 08:21:18 am wysłana przez 1man1jar »

el becetol

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11301 dnia: Grudnia 09, 2010, 09:32:04 am »
Trochę Szmajdzik twoja twórczość wygląda jakby ktoś wziął skrzypce i z tydzień czy dwa sam poćwiczył i potem to wrzucał do internetu i wkurzał się, że się z niego śmieją. Poczytaj sobie biografię Kubricka i dowiedz się ile czasu poświęcał na naukę, on nie nakręcił Mechanicznej pomarańczy z biegu na osiedlu.

To jest właśnie laicki idiotyzm. Chłopak wrzuca filmik żeby pokazać efekty wystrzałów i dostaje zjebe, że nie nakręcił Mechanicznej Pomarańczy. Nigga, plis.

Kubrick, jak mówi ta jego biografia, zaczynał od latania po ulicy i robieniu zdjęć jako dzieciak, które, jak można śmiało założyć - były turbo ch**owe. Dobrze że jedną z osób które wtedy je oceniały nie był wtedy Tarniak i Setezer, którzy jebneli by mu liścia i sprowadzili do pionu mówiąc jaki jest ch**owy, bo młody Stanley zaszył by się w piwnicy i w życiu nic nie nakręcił, a zamiast reżyserem by został np. księgowym, który zawsze siedzi za kurtyną i nie pcha się na afisz.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11302 dnia: Grudnia 09, 2010, 10:05:14 am »
Dajesz czadu... Jeżeli już chcesz "śmiało zakładać", to nie zakładaj tego w przypadku Kubricka, bo Twoje śmiałe założenie jest błędne. Turbo-ch**owe zdjęcia dałyby pracę 17-latkowi w gazecie? Mniejsza o to, jak ktoś chce kręcić, to niech kręci, ale niech BĘDZIE gotowy na krytykę i nie odpowiada na nią: TO SAM NAKRĘĆ LEPIEJ. To jest dopiero jazda bez trzymanki - oglądamy podnoszenie ciężarów - ale dał ciała, nie podniósł 200kg -> głos z telewizora: TO SAM PODNIEŚ DROGI KRYTYKU TELEWIZYJNY.

Cytuj
Nawet ja znam różnicę, więc tym bardziej zdupiaj.
To już masz lepsze zaplecze teoretyczne niż przeciętny youtube'owy reżyser.

Cytuj
którzy jebneli by mu liścia i sprowadzili do pionu mówiąc jaki jest ch**owy, bo młody Stanley zaszył by się w piwnicy i w życiu nic nie nakręcił, a zamiast reżyserem by został np. księgowym, który zawsze siedzi za kurtyną i nie pcha się na afisz.
Pewne osoby na agresywną krytykę odpowiadają pokorą i zwiększają nakład pracy. Nie można ciągle mówić "ładnie, ładnie", gdy coś nam się nie podoba. Przecież to obłuda. Czy ktoś mu napisał, że jest na maksa ch**owy i powinien zniknąć z planety Ziemia? Z tego co widziałem, to ktoś polecił mu nawet podręczniki do pisania scenariuszy, a ja Płażewskiego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:56:47 pm wysłana przez setezer »

el becetol

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11303 dnia: Grudnia 09, 2010, 10:42:57 am »
Dajesz czadu... Jeżeli już chcesz "śmiało zakładać", to nie zakładaj tego w przypadku Kubricka, bo Twoje śmiałe założenie jest błędne. Turbo-ch**owe zdjęcia dałyby pracę 17-latkowi w gazecie?

Masz chyba problemy z ustawianiem faktów w czasoprzestrzeni. Nie zaczął robić zdjęć jako 17 latek. Wcześniej nauczył się je robić. Mówię o tamtym momencie.

Cytat: setezer
To jest dopiero jazda bez trzymanki - oglądamy podnoszenie ciężarów - ale dał ciała, nie podniósł 200kg -> głos z telewizora: TO SAM PODNIEŚ DROGI KRYTYKU TELEWIZYJNY.

Idealny przykład laickiej krytyki. Dał ciała nie podniósł 200 kg. A w czym, w rwaniu, czy podrzucie? Wiesz że rekord europy z 2006 w rwaniu do 105 kilo wynosi 199 kilo? I należy do Polaka? Odróżniasz w ogóle rwanie od podrzutu? Rozróżniasz klasy wagowe? Nie musisz, bo jesteś laikiem, ale jaką wartość ma taka krytyka? Wracamy do tej transmisji w telewizorze, Marcin Dołęga właśnie poprawił rekord Europy, dźwignął 199 kilo a na kanapie przed telewizorem siedzi leń który biorąc łyk piwa i drapiąc się po jądrach wrzuca "ale lamus, dał ciała, nie podniósł 200kg".

Weź mi teraz powiedz który z tych dwóch ludzi zasługuje na większy szacunek. Ten co robi, czy ten co "krytykuje"?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 10:57:42 am wysłana przez el becetol »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11304 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:55:52 am »
Równie dobrze mogłem napisać 500kg czy milion ton. To był tylko przykład. Nie możesz zabrać prawa krytyki kibicowi jakiegoś sportowca ze względu na to, że kibic nie jest tak dobry jak sportowiec. Przecież to kwintesencja dyskusji o sporcie - krytyka zawodnika za to, że popełnił błąd. Nieważne jest to, że jestem milion razy turbo-chujowszy od niego. To, że jakiś skoczek zabłyśnie i skoczy 50 metrów na skoczni 120 podczas konkursu drużynowego jest chyba niezłym powodem do irytacji kibiców reprezentacji? Nieważne czy mają po 120kg czy są byłymi zawodnikami.

Poza tym podważasz coś znacznie głębszego.

Co do Kubricka - możemy sobie gdybać kiedy zaczął robić dobre zdjęcia - w wieku 10 lat czy 14? Nikt niczego nie osiągnie gdy jego turbo-ch**owe dzieła będą chwalone, bo nie zacznie ewoluować, doskonalić się.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:57:31 pm wysłana przez setezer »

el becetol

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11305 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:28:44 pm »
Równie dobrze mogłem napisać 500kg czy milion ton. To był tylko przykład.

Napisałem przecież że to był przykład, nawet idealny, tylko czegoś innego niż zakładałeś. To był przykład krytykowania bez podstaw do tego. Szmajdzik wrzuca klip na którym chce pokazać efekty strzałów, a Ty mu wyjeżdzasz z Kubrickiem i Mechaniczną Pomarańczą. Przykład, który może dotrze:

Sam piszesz recenzje filmowe, a nagle wbija jakiś, powiedzmy "Rezetes" i w komentarzu pod Twoim tekstem pisze "ja pier**le żal pl po co to wrzucasz, dla jaj? Leszek Kołakowski to potrafił pisać, weź se jego biografie poczytaj bo mu do pięt nie dorastasz przestań to publikować marny pendzlu"

Też uznasz że autor takiego wpisu to wysmakowany krytyk któremu na sercu leży Twoja ewolucja?

Kurica nie ptica, hejt nie krytyka. Do formułowania krytyki też trzeba mieć podstawy, wtedy wiesz co i dlaczego krytykujesz. "Twoj blog jest ch**owy bo Leszek Kołakowski był wielki" albo "Twoje efekty specjalne są ch**owe, bo Kubrick był wielki" to nie krytyka, niestety. 

1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11306 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:32:55 pm »
Dobrze że jedną z osób które wtedy je oceniały nie był wtedy Tarniak i Setezer, którzy jebneli by mu liścia i sprowadzili do pionu mówiąc jaki jest ch**owy, bo młody Stanley zaszył by się w piwnicy i w życiu nic nie nakręcił, a zamiast reżyserem by został np. księgowym, który zawsze siedzi za kurtyną i nie pcha się na afisz.

No ja je**e, becet. Bez wazeliny, jesteś tu jedną z bardziej kumatych osób, więc dziwi mnie jak byłeś w stanie połączyć to co napisałem do szmajdzika z tym co implikujesz wyżej. Jako, że robisz zdjęcia, doskonale powinieneś wiedzieć o co chodzi. Czy pierwszą rzeczą jaką zrobiłeś, kiedy nabyłeś swój pierwszy aparat, było zrobienie galerii na flickr i wrzucanie zdjęć umywalki? Czy raczej podpatrywałeś jak inni robią dobre foty, myślałeś co ująć, żeby kadr nie był przepełniony, albo zbyt pusty? Ewentualnie sięgnąłeś po jakąś literaturę. Ja nie napisałem szmajdzikowi: "weź się chłopie za łopatę, bo w filmie to Ty nic nie osiągniesz", ale raczej - "to nie jest dobre, bo nie znasz podstaw". Nie mówię, że ma kręcić alt. filmiki, z monologiem na temat spermy krążącej w jego jądrach i metaforycznym przekładzie tego procesu na prawidła rządzące światem. Prędzej była to przestroga, bo wiem z autopsji, że jak nauczy się już coś robić, to będzie mu wstyd, że w ogóle zdecydował się na upublicznienie niektórych materiałów. Bo ja osobiście wierzę, że może coś osiągnąć, ale JAK DLA MNIE zabiera się za to od dupy strony. Wydawało mi się, że wydźwięk mojego posta jest oczywisty.

Mógł pobawić się dialogami, albo skupić na emocjach. Rzut na detale itd. A zrobił zamiast tego kopię tego co wszyscy znają. Odtworzył coś, co zrobił już ktoś inny. Tak jak z coverami piosenek. Jasne, można zrobić cover piosenki X, ale jak masz ch**owy wokal w porównaniu do oryginału, albo biedne brzmienie to nikt tego nie doceni nawet jeśli jako muzyk/wokalista robiący swoje "jesteś dobry". A zaaranżuj cover tak, żeby były w nim smaczki, żeby brzmienie było inne, ciekawe - niekończący się fap festival gwarantowany.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2010, 12:37:47 pm wysłana przez 1man1jar »

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11307 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:33:45 pm »
No i znowu, jak ostatnio, tym razem Ty, wtedy Tarniak - wjazd na to, co ja tam sobie skrobię w internecie. Mniejsza o to.

Proszę cię, nie porównuj mnie i Tarniaka do gościa typu: "ja pier**le żal pl po co to wrzucasz, dla jaj? Leszek Kołakowski to potrafił pisać, weź se jego biografie poczytaj bo mu do pięt nie dorastasz przestań to publikować marny pendzlu".

Nie rozumiem co ty tak bronisz ten filmik Szmajdzika, widziałeś go? Tu nie ma co bronić po prostu.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:38:47 pm wysłana przez setezer »

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11308 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:37:26 pm »
hehehe jaka dyskusja w worze:)

1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11309 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:40:34 pm »
wtedy Tarniak
To była inna sytuacja. Już o tym pisałem. Laski uprawiające parkour to jest coś świeżego, czyli film szmajdzika nie jest analogiczny, bo szmajdzik powielił to co wszyscy znamy. Czysta reprodukcja. Natomiast KOBIETA, która zabiera się za coś co było jak dotąd domeną mężczyzn, to jest świeża perspektywa i na pewno nie jest to "kopiowanie".

el becetol

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11310 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:59:22 pm »
Nie rozumiem co ty tak bronisz ten filmik Szmajdzika, widziałeś go? Tu nie ma co bronić po prostu.

Właśnie chodzi o to że to nie był "film" i nie podlega takiej samej ocenie. To był test after effects, co było zaznaczone, a jakoś nikt do samych efektów się nie odniósł. Jak widzisz to to tez stwierdzasz że ch**owe, bo marny scenariusz i rezyseria, gra aktorska słaba i montaż skopany, bo za dużo cięć i operator nieumiejętnie operuje światłem?  
Aha, nie wjeżdżam na Twoj blog i Twoje pisanie. Chyba źle odczytałeś to co napisałem. Wjeżdzam na bezpodstawną krytykę Ciebie/Szmajdzika/cokolwiek

Cytat: 1man1jar
No ja je**e, becet. Bez wazeliny, jesteś tu jedną z bardziej kumatych osób

 :troll:

Filmik Szmajdzika > zdjęcia zlewu. Ja bym to raczej porównał do peirwszych portretów z modelką przy świetle zastanym. A są całe portale poświęcone temu żeby takie rzeczy tam wrzucać i dostać krytykę konkstruktywną i to od osób które wiedza co mówią (ich porfolia tez tam są), a nie "po co to wrzucasz, Steve McCurry to dopiero zrobil portret afgańskiej dziewczyny na okładke National Geographic który przeszedł do historii, a nie to co ty tu psktrykasz, chociaż ja sam nie robie zdjęć ale wiem co mi się podoba".
 
Cytat: 1man1jar
Prędzej była to przestroga, bo wiem z autopsji, że jak nauczy się już coś robić, to będzie mu wstyd, że w ogóle zdecydował się na upublicznienie niektórych materiałów.

Ja z autopsji wiem że praktyka czyni mistrza, a jeśli kiedyś coś osiągnie to nie będzie się wstydził początków które ostatecznie doprowadzą go do miejsca w którym będzie stał.  



1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11311 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:04:01 pm »
Ja jak widzę swoje pierwsze foty, i pretensjonalność wylewającą się z nich wiadrami, to mi wstyd, że w ogóle rodzicom odważyłem się to pokazać hehe.

PS. Troche mi teraz głupio, bo nie widziałem nigdzie że to miał być "test aftereffects". Ale w takim razie publikowanie "testu" jest chyba jeszcze gorszym pomysłem ;).

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11312 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:22:27 pm »
Dajmy sobie spokój może, bo w gruncie rzeczy się zgadzamy, a dyskusja powstała w wyniku niezrozumienia się nawzajem. Pewne żarciki zostały odebrane jako poważne zarzuty etc.

Cytuj
Aha, nie wjeżdżam na Twoj blog i Twoje pisanie. Chyba źle odczytałeś to co napisałem. Wjeżdzam na bezpodstawną krytykę Ciebie/Szmajdzika/cokolwiek
Ja wiem, wtedy też Tarniak nie wjeżdżał, ale chodzi o typową sytuację w dyskusji - rozmawiamy o kimś/Tobie, coś nam nie gra, no to zaczynamy rozmawiać o mnie, by wtedy coś do mnie dotarło.

Poza tym jestem awangardowym artystą i jakakolwiek krytyka mnie nie rusza. Jestem nietykalny.

Cytuj
To była inna sytuacja. Już o tym pisałem. Laski uprawiające parkour to jest coś świeżego, czyli film szmajdzika nie jest analogiczny, bo szmajdzik powielił to co wszyscy znamy. Czysta reprodukcja. Natomiast KOBIETA, która zabiera się za coś co było jak dotąd domeną mężczyzn, to jest świeża perspektywa i na pewno nie jest to "kopiowanie".
O jezuuuuuuu, jak ja tego nie lubię, dopingowanie kogoś, bo robi coś czego nigdy nie próbował i jest to dla niego/jego płci/rasy/kultury/wyznania etc. nietypowe. Czy nie lepiej dać mu spokój i oceniać bez pryzmatu "ON JEST INNY NIŻ WSZYSCY".

Tak, tylko jak Eskimosi zaczną tworzyć symfonie i ktoś ich skrytykuje, to ktoś wyskoczy "KRYTYKUJESZ BO TO ESKIMOSI", lepiej wtedy udawać, że jest ok zdaje mi się.  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:37:41 pm wysłana przez setezer »

1man1jar

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11313 dnia: Grudnia 09, 2010, 15:05:09 pm »
O jezuuuuuuu, jak ja tego nie lubię, dopingowanie kogoś, bo robi coś czego nigdy nie próbował i jest to dla niego/jego płci/rasy/kultury/wyznania etc. nietypowe. Czy nie lepiej dać mu spokój i oceniać bez pryzmatu "ON JEST INNY NIŻ WSZYSCY".
Jasne. Tak samo podejdziesz do obrazu, który ktoś namalował nogami (bo rąk nie ma) jak do tego, który ktoś na malował prawilnie za pomocą dłoni. Nie rozśmieszaj mnie. Inb4 kobiety = niepełnosprawni - nie o to chodzi. Jak jesteś oporny to inny przykład: jeśli jakiś kark spacyfikuje 5 złych, agresywnych chłopa nawet nie drgnie mi powieka, jeśli 5 chłopa zostanie ustawionych przez kobietę - krzyknę "WOW". Czaisz?

Wiadomość scalona: Grudnia 09, 2010, 15:06:15 pm
A o ile mi wiadomo szmajdzik ma wszystko elo z percepcją i kognitywnie też raczej nei ma braków.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11314 dnia: Grudnia 09, 2010, 17:40:25 pm »
To jest właśnie laicki idiotyzm. Chłopak wrzuca filmik żeby pokazać efekty wystrzałów i dostaje zjebe, że nie nakręcił Mechanicznej Pomarańczy. Nigga, plis.
+100

svonston

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11315 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:07:32 pm »
W jakim darmowym programie zrobię wyje**ny efekt rybiego oka? Ale musi być taki konkret, a nie jak w jakiś popierdółkach, czyli lekko zaokrąglone rogi i niby wielki fisheye.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11316 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:15:24 pm »
Rybie oko dla lansu? Trochę żenka, perspektywy to nie poszerzy :D

svonston

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11317 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:17:01 pm »
Potrzebne mi do jednego zdjęcie, a nie mam fisheye, żeby cyknąć taką fotkę. Bloga nie mam, nie polansuje się.

Gdzieś czytałem, że z wizjera-judasza da radę zrobić, ale trochę za dużo jebania się z tym. :roll:

el becetol

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11318 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:23:47 pm »
W jakim darmowym programie zrobię wyje**ny efekt rybiego oka? Ale musi być taki konkret

Nie da rady. Zawsze wyjdzie festyn.

svonston

  • Gość
Odp: Wiór 9: Atak Sucharów, oraz everlasting dziobak
« Odpowiedź #11319 dnia: Grudnia 09, 2010, 23:25:00 pm »
Tak właśnie, kur** mać, myślałem. Trudno.