Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Forza 3 vs Gran Turismo 5
« dnia: Września 25, 2009, 23:07:19 pm »
Podobno do dema pojawiła się jakaś aktualizacja z nowymi trybami (poza wyścigiem), prawda to?
Nie jestem w stanie sprawdzić, bo demo mam na płycie i nie mogę niczego ściągnąć.

Sciema jakas, nie bylo zadnej aktualizacji, w demie tak jak byly tak sa tylko dwa tryby.
: Wrzesień 25, 2009, 16:35:06 pm
Prosze, nagralem filmik, co prawda slaba jakosc ale to co trzeba widac. na poczatku jest model autka z menu a pozniej gameplay i sami powiedzcie czy jest tak jak na tym gifie.

« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 23:25:22 pm wysłana przez Lupi »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #1 dnia: Września 25, 2009, 23:12:52 pm »
Prosze, nagralem filmik, co prawda slaba jakosc ale to co trzeba widac. na poczatku jest model autka z menu a pozniej gameplay i sami powiedzcie czy jest tak jak na tym gifie.



Nie skumałeś co jest na gifie. Moment tuż przed startem - prezentacja samochodu w 30 fps i moment tuż po starcie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #2 dnia: Września 25, 2009, 23:15:54 pm »
Nie ma takiego momentu, pozniej nagram ci filmik z cala prezentacja samochodu az do startu i samochod ciagle wyglada tak samo. Ten gif na  pewno nie jest z dema bo w demie nie ma GT3. Moze to byl jakis wczesny build albo cos. W demie samochod od momentu prezentacji az po przez caly wyscig wyglada tak samo. Zobacz ile ciemniejszy jest gorszy gif, jaka czarna plama zamiast tylnej szyby. Moze i filmik jest slabej jakosci ale zobacz ze przez caly wyscig wszystko widac przez tylna szybe a nie jakas czarna papka.

Tango

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #3 dnia: Września 26, 2009, 03:51:15 am »
Screen z dema, tylko, ze w demie nie ma tego auta do wyboru :lol: , ale jak mozna to wiedziec jak sie w demko nie gralo  :lol:

Nie moge sie doczekac tuningu mechanicznego i zylowania silnika  :cool:
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 03:55:41 am wysłana przez Tango »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #4 dnia: Września 26, 2009, 08:32:42 am »
Screen z dema, tylko, ze w demie nie ma tego auta do wyboru :lol: , ale jak mozna to wiedziec jak sie w demko nie gralo  :lol:

W którym miejscu napisałem, że to screen z dema?

No i sorry, nie moja wina, że dla m$ jestem klientem drugiej kategorii, bo nie dość, że wywaliłem kupę siana na samego złoma - powinienem jeszcze bulić za Live, żeby mieć dostęp do dem w normalnym terminie  :?

Nie ma takiego momentu, pozniej nagram ci filmik z cala prezentacja samochodu az do startu i samochod ciagle wyglada tak samo. Ten gif na  pewno nie jest z dema bo w demie nie ma GT3. Moze to byl jakis wczesny build albo cos. W demie samochod od momentu prezentacji az po przez caly wyscig wyglada tak samo.

Trzeba było tak od razu. Nie musisz nic nagrywać - wierzę na słowo.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #5 dnia: Września 26, 2009, 10:51:38 am »
Nie ma takiego momentu, pozniej nagram ci filmik z cala prezentacja samochodu az do startu i samochod ciagle wyglada tak samo. Ten gif na  pewno nie jest z dema bo w demie nie ma GT3. Moze to byl jakis wczesny build albo cos. W demie samochod od momentu prezentacji az po przez caly wyscig wyglada tak samo. Zobacz ile ciemniejszy jest gorszy gif, jaka czarna plama zamiast tylnej szyby. Moze i filmik jest slabej jakosci ale zobacz ze przez caly wyscig wszystko widac przez tylna szybe a nie jakas czarna papka.

Zagraj jeszcze raz w demu i zwróć uwagę że auta podczas wyścigu maja dużo ciemniejsze szyby niż przed samym wyścigiem jak podjeżdżają na pola startowe. To samo pokazuje gif.
: Wrzesień 26, 2009, 10:37:09 am
Ciekawa wypowiedź z forum PE. Autor to posiadacz X0 więc nie posądzajcie go o stronniczość.

Cytuj
Porównywalismy wczoraj z kumplem auta z demka nowej Forzy, a pelna wersja F2.Obiektem porównywań był Mini, bo jest on dostępny w F2.Porównalismy auta podczas wyścigu, menusy nas nie interesowały.Powiem szczerze, że efekt jest po prostu o oszałamiajający, ale nie na plus F3.Gdzie podczas wyścigu 10 razy wiecej poly???Tego nie wiem bo model w demku F3 jest żywcem przeniesiony z F2, wystarczy spojrzeć na światła czy błotniki, pomijając fakt, że opona jest zrobiona z tych samych tekstur co w drugiej części.Nawet bierznik jest taki sam.Do tego jescze wystarczy przewrócić samochód do góry kołami, by ujrzeć ''śliczny'' widok podwozia i kół, które wiszą w powietrzu i nie mają wachaczy.Śmiech na sali.Fury podczas gry wyglądają niby troche lepiej przez to, że są lepsza refleksy na karoserii i oświetlenie jest inne niż w dwójce.
Osobom, które mają możliwośc porównania radzę to obczaić, bo Turn10 się tu nie popisało.Pamiętam jeszcze filmik, na którym jakiś gośc z tej ekipy powiedział, że samochody mają 10 razy węcej poly podczas wyścigu.Dlatego właśnie się do tego przyczepiłem.
Ostatecznie to jest tylko demo, pełnej wersji nie ma, mozliwe, że to jest jakaś wczensna wersja i produkt sklepowy będzie wyglądał lepiej, no ale na tę chwilę wielu ludzi, w tym i ja, czują się oszukani i koniec.Ja grałbym w F3 nawetr gdyby grafa była jak w dwójece bo to po prostu must have, no ale po co te wszystkie ściemy...?

Widocznie te wszystkie ochy i achy są przedwczesne.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #6 dnia: Września 26, 2009, 10:59:21 am »


lalala

ee i to są te zniszczenia ? Po prostu zmiana tekstury :S ?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #7 dnia: Września 26, 2009, 11:39:20 am »
Ściągnąłem demo, zgrałem na płytę, odpaliłem i co? W wyścigu poziom detali na samochodach leci na pysk. Wnętrze jest całkowicie zaciemnione - jakiekolwiek szczegóły ciężko dostrzec nawet przy potłuczonych bocznych szybach (najwyżej sam zarys foteli). Jazda z kamerą z wnętrza również nie zachwyca. Wizualnie bardzo przeciętnie, a kierowca ani nie przekłada rąk na kierownicy - nawet przy całkowitym skręcie kół maksymalnie kręci o 90 stopni w prawo i w lewo, ani nie zmienia biegów. Na razie bardzo mocno poniżej oczekiwań. Bullshoty sobie, rzeczywistość sobie.

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #8 dnia: Września 26, 2009, 12:39:46 pm »
W FM2 też tak było. Waliłeś prawy lub lewy reflektor to maska się wginała na środku i lakier schodził w miejscu gdzie uderzenia nie było. 


Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #9 dnia: Września 26, 2009, 12:44:03 pm »
Te "zaciemnione szyby" a raczej brak tekstur wnętrza i jego wymodelowania widać właśnie też na filmikach od gamersyde. Jest start wyścigu tzn prezentacja to auto wygląda pięknie a gdy już uzyskujemy kontrole to auto wygląda jak wygląda. Taki zabieg z zaciemnionymi wnętrzem stosowali w gt3 ale tam przynajmniej szyby doskonale odbijały otoczenie więc nie wyglądało tak tragicznie. Natomiast tu mamy nową generacje więc po co stosować takie sztuczki, nawet w nfs shifcie tego nie stosują a tam jest przecież 15 aut na torze. Mogli by zrobić tak żeby auto gracza wyglądało tak jak w prezentacji tuż przed wyścigiem a auta openentów potraktować tym mniejszym poziomem detali, tak to od razu było by inaczej.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 12:46:07 pm wysłana przez Entuzjasta »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #10 dnia: Września 26, 2009, 13:11:22 pm »
Kłamczuszki z Turn 10 obiecywały dziesięciokrotnie większą liczbę poligonów na samochód w porównaniu do Forzy 2? Chyba tylko w prezentacji w menu wyboru, bo w wyścigu nie widać wnętrz samochodów - co zostało udowodnione powyżej, nie ma również elementów zawieszenia (udało mi się przewrócić wyścigowe Porsche - tekstura kiepskiej jakości i nic poza tym), a sama karoseria wygląda jak żywcem wyjęta z poprzedniej części.

Żałuję, że nie ma z nami Unlimited, bo swego czasu miał na ten temat wiele do powiedzenia - chętnie bym zobaczył jego konfrontację z rzeczywistością.

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #11 dnia: Września 26, 2009, 13:33:47 pm »
Iras, jeszcze jest trochę czasu do premiery, trzeba byc dobrej myśli. Skoro wszystkie screeny jakie do tej pory pokazali przedstawiały super wymodelowane auto to może faktycznie full będzie tak wyglądał. Tak samo redaktor psx extreme zwrócił uwagę że auta wyglądały dokładnie tak samo w wyścigu jak przy wyborze auta więc to też może budzić nadzieje.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #12 dnia: Września 26, 2009, 13:42:07 pm »
Prace nad FM3 zostały ukończone dwa tygodnie temu i gra trafiła do tłoczni. Demo na 99,9% pochodzi z finalnego buildu. Poza tym podobne głosy pojawiały się przy okazji dema drugiej części, a gra w wersji sklepowej niczym się od niego nie różniła. Teraz również raczej nie ma już miejsca na bycie dobrej myśli.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #13 dnia: Września 26, 2009, 17:03:05 pm »
Porównanie z Destractoid demek Forzy 3 z... konkurencją powiedzmy. Testowane na TGS09.
http://www.destructoid.com/tgs-09-forza-motorsport-3-vs-gran-turismo-5-149770.phtml
Oceniając po demkach Forza 3 jednoznacznym zwycięzcą. 


 Tylko ostrzeżenie, jako, że nie brałeś udziału w poprzedniej wojence. Gran Turismo vs Forza = system wars.

Diuk

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #14 dnia: Września 26, 2009, 17:04:39 pm »
AHAHAHAHAHAHAHA XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #15 dnia: Września 26, 2009, 17:10:10 pm »
OK, tylko Lupi nie usuwaj proszę bo lektura ciekawa i mówi dużo o tej masie trollowania krytyki niektórych tutaj kolegów nt Forzy 3.

Wyciąć wszelkich nawiązań do GT się po prostu nie da. :grin:
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:12:21 pm wysłana przez Leenk »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #16 dnia: Września 26, 2009, 17:15:39 pm »

 Dzieki za link, jak sie okazuje Forza, wedlug autora tekstu, wygrywa z konkurencja pod kazdym
wzgledem ;)

Gameplay: Forza 3  1:0
Sterowanie: Forza 3  2:0
Grafika: Forza 3  3:0 
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:26:39 pm wysłana przez _ReD_ »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #17 dnia: Września 26, 2009, 17:25:22 pm »
Ja widzę że nie mamy tutaj do czynienia z fanami motoryzacji, a z fanbojami Forzy3. Myślałem że ReD potrafi normalnie dyskutować ale jego ostatnia wypowiedzi utwierdza mnie w tym kim jest. Co do linka to spoko, jest to zdanie jakiegoś gracza. Coś jak wypowiedź na forum, tyle że opublikowana na portalu. Ja mogę takich wypowiedzi na korzyść GT5 z samego forum GO wiecej przytoczyć.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:34:09 pm wysłana przez Kaszkietowy »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #18 dnia: Września 26, 2009, 17:28:01 pm »
W tym temacie na nic ponad pozytywne opinie i bullshoty od Turn 10 nie ma miejsca.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #19 dnia: Września 26, 2009, 17:31:18 pm »
Za to w temacie GT5 jest miejsce na konstruktywną krytykę  :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #20 dnia: Września 26, 2009, 17:31:48 pm »
A co ty masz Kaszkietowy do mojej wypowiedzi? Przeciez pisze wyraznie ze wedlug autora tekstu. Jak dla mnie to wszyscy mozecie sie pozjadac. Ja wiem w co chce zagrac i w to bede gral, i wszystkie te proby pokazania Forzy w zlym swietle tego nie zmienia.  
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:33:22 pm wysłana przez _ReD_ »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #21 dnia: Września 26, 2009, 17:36:36 pm »
Cóż dla mnie to głupie do kwadratu jeżeli ktoś pisze że grafiką Forza 3 wygrywa z GT5:P. Samo oświetlenie pokazuje różnice klas między tymi tytulami. Owszem trasy ma ładniejsze Forza, ale cała reszta to przewaga GT5:P. Dlaczego więc autor wydaje taki wredytk? Może jest ślepy, albo głupi.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #22 dnia: Września 26, 2009, 17:37:44 pm »
Tak sie zastanawiam Iras po kiego grzyba kupiles XO? Komu chciales zrobic na zlosc? Wez stary sprzedaj XO i kup sobie Pleja i przestan robic z siebie ofiare i klinenta drugiej kategorii, geeez.

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #23 dnia: Września 26, 2009, 17:40:53 pm »
Fajny stand forzy ale tylko tyle, co do słów tego gościa to jeśli na tgs'e nie było bardziej zaawansowanego buildu niż demko to można sobie wziąć między bajki jego obiektywność, zwłaszcza odnośnie grafiki.


Jeśli to tak będzie wyglądać w pełnej to ja nie mam pytań, wspaniałe rozmazane bitmapowe tło i każdy tu widzi super grafikę o której rozpisywał się autor tego tekstu.  Po ostatnich doniesieniach i udaremnieniu podstawianych ludzi od M$ to wszystkie rewelacje na temat tej gry będę traktował z przymrożeniem oka i zaufam tylko temu co sam na oczy zobaczę. Jak pisałem wcześniej zaufałem turn już wcześniej i wypisywałem nawet że ta gra nie ma się czego wstydzić przy GT,  myślałem że faktycznie nie poleciano w bajki ze screenami, wyglądały wprost fantastycznie. Okazało się co innego.
  
A tu jeszcze zniszczenia, wygląda na to ze gorsze nawet niż w 2 więc tez obiektywność tego tekstu ma się blisko zera.
http://grrr.pl/2009/09/26/forza-3-system-zniszczen/

Jednym słowem chyba jedynym słusznym rozwiązaniem jest poczekać do premiery forzy 3, może finalny build będzie doskonalszy, może nie, dowiemy się jedynie tego po premierze.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:45:42 pm wysłana przez Entuzjasta »

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #24 dnia: Września 26, 2009, 17:43:41 pm »
Po prostu koleżka zagrał w oba demka i jego reakcje są całkowicie różne od tutejszej 'tfurczości'. Wstawiłem link bo jak widać Forza 3 zapowiada się świetnie i o tym pisze kolo, który wie na ten temat znacznie więcej niż paru forumowych  'speców' od screenów i GIFów.  :lol:

Mi się bardzo podoba demko - jest bardzo dobre pod niemal każdym względem. Tekst tylko potwierdza taką opinię.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:49:42 pm wysłana przez Leenk »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #25 dnia: Września 26, 2009, 17:45:19 pm »
Pamietaj Kaszkietowy ze grafika to nie tylko samochody, oswietlenie, tesktury i otoczenie, to takze ogolna presentacja jako caloksztalt. Nikt nie ujmuje nic grze od konkurencji jesli chodzi o grafike, tylko moze tak byc ze te sliczne autka i oswietlenie nie komponuja sie az tak dobrze ze slabszym otoczeniem. Bo nikt tu nie mowi o tym ze gra na platforme Sony jest brzydka.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:48:36 pm wysłana przez _ReD_ »

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #26 dnia: Września 26, 2009, 17:49:31 pm »
Ktokolwiek chce porozmawiać o grafice w gt, porównywać czy coś to jest tu stosowny dział. "Red" ten mit o otoczeniach w gt5 można już włożyć między bajki po ujrzeniu filmików z tgs'u.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 17:52:00 pm wysłana przez Entuzjasta »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #27 dnia: Września 26, 2009, 17:54:36 pm »
Pamietaj Entuzjasta ze na chwile obecna mowimy o tych wersjach, ktore pojawily sie na TGS, bo o tym pisal autor tekstu. Porownywac bedziecie jak obie gry ukaza sie w sprzedazy. To tyle jesli chodzi o mnie. Jak cos to bede kontynuowal dyskusje po powrocie do domu.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #28 dnia: Września 26, 2009, 18:03:27 pm »
Pamietaj Entuzjasta ze na chwile obecna mowimy o tych wersjach, ktore pojawily sie na TGS, bo o tym pisal autor tekstu. Porownywac bedziecie jak obie gry ukaza sie w sprzedazy. To tyle jesli chodzi o mnie. Jak cos to bede kontynuowal dyskusje po powrocie do domu.

Autor tekstu mógł napisać cokolwiek, ja bym tak 100% mu nie wierzył jak to robią niektórzy na tym forum... 
Pograłem trochę dłużej w demko Forzy3 i trzeba przyznać że otoczenie robi wrażenie, bardzo ładne i ostre tekstury. Samochody też ładnie wykonane ale nic ponadto. Niestety kompletnie rozczarował mnie widok z kokpitu- bardzo ubogo i brzydko w porównaniu do nowego NFS, nie wspominając nawet o GT5:P. Jeśli chodzi o zniszczenia to żadnej większej poprawy względem Forzy2 nie zauważyłem(oprócz dachowania które też nie zachwyca). Zawiódł mnie także poziom trudności, który został sporo obniżony(ale to pewnie tylko w demku). Frajda z jazdy wielka, szczególnie na kierownicy(Drive FX) bo na padzie to nie to samo.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #29 dnia: Września 26, 2009, 18:04:47 pm »
Po prostu koleżka zagrał w oba demka i jego reakcje są całkowicie różne od tutejszej 'tfurczości'. Wstawiłem link bo jak widać Forza 3 zapowiada się świetnie i o tym pisze kolo, który wie na ten temat znacznie więcej niż paru forumowych  'speców' od screenów i GIFów.

Ja także GRAM w demo FM3, kilku innych autorów krytycznych opinii również, więc proszę nam z łaski swojej w ten sposób nie umniejszać.

Soczyste faki dla Turn10 za karmienie graczy bullshotami i wciskanie bajek o milionie poligonów na samochód (chyba w menu wyboru lakieru), bo sama gra wygląda niewiele lepiej od poprzedniczki. Jeździ się nieźle, nowości wypadają poniżej oczekiwań (widok z wnętrza, dachowanie) albo są po prostu zbędne (automatyczne hamowanie, cofanie czasu - komunikatu o możliwości rewindu wyłączyć się nie da).

Reszta to tylko stara, dobra Forza 2, a nie kolejny cud świata - jak to niektórzy próbowali przedstawiać.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #30 dnia: Września 26, 2009, 18:08:00 pm »
Piszę o tym, że kolo grał w OBA demka i ma PORÓWNANIE o najładniejszych nadchodzących racerach. Ty sam wcześniej nie grałeś, a nic tylko narzekałeś. To że zagrasz i tym radośniej zaczniesz jeszcze bardziej narzekać było dla mnie oczywiste. No offence.  :cool:

Najmniej istotne jest czy i w którym miejscu dana gra jest ładniejsza. Ważne, że sama Forza 3 jest bardzo ładna i bardzo grywalna nawet w porównaniu z GT. I to się liczy.

No i ma to całe cofanie.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 18:14:38 pm wysłana przez Leenk »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #31 dnia: Września 26, 2009, 18:16:16 pm »
Wybacz Leenk ale naprawdę trzeba być ślepym żeby twierdzić iż FM3 ma lepszą grafikę niż GT5:P. Sam gameplay to kwestia gustu i przyzwyczajeń, więc tutaj nie czepiam się jegomościa. Jednak graficznie to jedynie otoczenie w Forzie 3 gniecie GT5:P. Cała reszta, czyli fury, ich ilość na trasie, HDR, oświetlenie, kokpity i replaye to in plus dla GT5:P.

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #32 dnia: Września 26, 2009, 18:16:54 pm »
Red, mówić możemy o tych ver ale dla mnie liczy się dowód tzn to co sam zobaczę. Nie ważne czy filmik, zdj. Na podstawie tego co ujrzałem a nie dosłyszałem/doczytałem te rewelacje od autora nie są prze zemnie kupione, tym bardziej że konkurencja też ma wiele takich wypowiedzi. (A już te jego zwłaszcza zapewniania jakim maniakiem gt jest to na bank można ten tekst potraktować jako "rzetelny"). Jeszcze raz powtarzam, po tym kabarecie co turn odstawiło ze zdjęciami nie zaufam temu tytułowi puki nie zobaczę na własne oczy tej jakości

jeśli taką jakość, będzie w czasie wyscigu miał finalny produkt to porozmawiamy o tej grze więcej, wrócę do tego. Na razie póki gra jeszcze nie wyszła mam o niej swoje zdanie (tzn forza 2 na sterydach ale nadal graficznie nic ponad standard) ale chciał bym się miło zaskoczyć i uznać tą grą za pełną i doskonałą w każdym tego słowa znaczeniu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #33 dnia: Września 26, 2009, 18:20:21 pm »
Piszę o tym, że kolo grał w OBA demka i ma PORÓWNANIE o najładniejszych nadchodzących racerach.

A ja NIE PORÓWNUJĘ, bo to NIE JEST miejsce do porównywania, tylko OCENIAM to, co wczoraj wypluł Microsoft. Gdybym chciał porównywać - mógłbym, bo w demo dema wiadomojakiegotytułu również grałem, ale za porównania tutaj miały być bany (swoją drogą Lupiemy chyba pała zmiękła).

Wcześniej tylko pytałem czy gra faktycznie wygląda jak na pojawiających się w necie materiałach. Trolowaniem raczej było pisanie, że to fake/ściema/nieprawda (bo w gamersyde pewnie robią fanboje Sony...) - co kompletnie minęło się z prawdą i wyzywanie mnie od dzieci.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #34 dnia: Września 26, 2009, 18:26:08 pm »
Iras sieroto, poszukaj troche a znajdziesz miejsce gdzie wylacza sie komunikat o cofaniu geeez. TAK da sie to wylaczyc.

Diuk

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #35 dnia: Września 26, 2009, 18:27:41 pm »
Iras sieroto, poszukaj troche a znajdziesz miejsce gdzie wylacza sie komunikat o cofaniu geeez. TAK da sie to wylaczyc.

izi brizi kapitanie

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #36 dnia: Września 26, 2009, 18:29:31 pm »
Iras sieroto, poszukaj troche a znajdziesz miejsce gdzie wylacza sie komunikat o cofaniu geeez. TAK da sie to wylaczyc.

FAKTYCZNIE, przepraszam za błąd.

suli dia

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 01-04-2006
  • Wiadomości: 1 267
  • Reputacja: 13
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #37 dnia: Września 26, 2009, 19:17:59 pm »
Panowie mam pytanie nie macie juz czasu co robić tylko porównywać zdjęcia i się kłócić ,gdzie jest lepsza grafika czy w GT5 ,albo Forza 3 .Każdy kupi to co mu się spodoba .Ja osobiście mam wyje**ne na wasze głupie komentarze .Obydwie gry będą wspaniałymi wyścigami i tyle .Pogramy pogadamy i zapomnimy i tyle .Pokój.
Umiesz Liczyć, Licz na Siebie!!!

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #38 dnia: Września 26, 2009, 19:27:36 pm »
Zagrałem wreszcie w demo i muszę przyznać, że mi się podoba. I ch** mnie obchodzi czy gra w ostatecznej wersji będzie mieć lepszą czy słabszą grafikę od GT5, i tak jest z najwyższej półki jakościowej czy to się komuś podoba czy nie.

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #39 dnia: Września 26, 2009, 19:30:05 pm »
Mi również się podoba. Jest nieporównywalnie lepiej niż w dwójce (btw. która mi się kompletnie nie podobała, moim zdaniem wygląda gorzej od jedynki). Otoczenie, samochody, design, soundtrack, feeling, w zasadzie wszystko.