Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119189 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #400 dnia: Stycznia 10, 2010, 18:27:06 pm »
Tak się można bawić przed premierą - w offscreeny z targów. Nie wiem jaki ma to sens po premierze, kiedy jest masa materiałów direct feed.

Może materiały lepszej jakości niespecjalnie pasują do forsowanej tezy?  :hihi:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #401 dnia: Stycznia 10, 2010, 18:50:00 pm »
Speszial For Iras:








Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #402 dnia: Stycznia 10, 2010, 19:13:22 pm »


W życiu nie widziałem, by jakikolwiek kierowca tak zarzynał silnik przy zmianie biegów ze sprzęgłem... Coś ta zmiana biegów w Forzie podejrzanie mi wygląda...

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #403 dnia: Stycznia 10, 2010, 19:38:28 pm »
Swoją drogą to jednak nie tylko GT ma zwalone głosy niektórych aut. Ta Corvetta brzmi bardzo nierealistycznie.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #404 dnia: Stycznia 11, 2010, 00:28:25 am »
Proponuję następnym razem wrzucić tak duża liczbę filmów w spojler.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #405 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:11:57 am »
Tak sobie przegladam ten temat i tak sie zastanawiam o co niektórym chodzi? SZukacie takich durnot u konkurencji, ze az juz nie wiem czy sie smiac czy plakać.  :roll:




aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #406 dnia: Stycznia 11, 2010, 01:20:30 am »
Chodzi o czystą złośliwość.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #407 dnia: Stycznia 11, 2010, 13:55:28 pm »
Jakby ktoś nadal twierdził że fizyka z Forzie 3 jest jakaś mega realistyczna, to polecam.


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #408 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:33:41 pm »
Ojej to teraz zapytaj się tych co grają w FM3 ile razy zdarzyła im się taka sytuacja.

 :D

W większości przypadków kończy się to tak:






Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #409 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:40:36 pm »
Ojej to teraz zapytaj się tych co grają w FM3 ile razy zdarzyła im się taka sytuacja.

 :D

W większości przypadków kończy się to tak:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

I na tym filmiku pod koniec, to Audi sunie jak sanki... Nie to, żebym miał coś do tej fizyki Forzy 3, ale dachowania to jakoś wybitnie nie wyglądają... Pod tym względem zręcznościowy GRID dużo lepiej wypada... :/

No i szybka się nie potłukła :/
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 14:42:30 pm wysłana przez Mrocz »

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #410 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:42:13 pm »
Unlimited w Twoich filmikach jest dużo większa prędkość i wypadają na trawę. Tam dotyka tarki i leci na bok gorzej niz jakiś autobus na teście łosia.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #411 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:55:36 pm »
Dachowania może nie wyglądają jak z GRIDA ale tam jest mniej aut, i w większości fikcyjne tzn. nie mają swoich realnych odpowiedników ;)

Chętnie sobie porównam dachowania FM3 kontra Gt5(jak pokażą wreszcie jakiś filmik z dachowań).

Poza tym wątpię że w samochodach STOCK będziemy mieć pełne uszkodzenia w jakiejkolwiek grze na obecną generację, w GT z tego co wiem to tylko w WRC, NASCAR, INDY(czyli Premium cars). ;)

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #412 dnia: Stycznia 11, 2010, 14:58:00 pm »
Jak dachowanie będzie w GT5, to mi kaktus na dłoni urośnie. Nie będzie dachowania w tej grze. Jestem tego pewny.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #413 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:03:16 pm »
Dachowania może nie wyglądają jak z GRIDA ale tam jest mniej aut, i w większości fikcyjne tzn. nie mają swoich realnych odpowiedników ;)

Zdajesz sobie sprawę, że tylko jeden samochód w GRID jest fikcyjny a cała reszta ma realne odpowiedniki?

Po za tym co ma ilość samochodów do obliczeń fizycznych? Przecież nie robią animacji dachowania dla każdego samochodu z osobna, tylko biorą pod uwagę jego masę jej rozkład, prędkość z jaką się przemieszczał itp i na podstawie tych obliczeń SILNIK FIZYCZNY wie jak samochód zachowuje się w trakcie dachowania... Taki jest CEL SILNIKA FIZYCZNEGO... A nie by każde auto miało "zaprogramowane" dachowanie... W ogóle wiesz o czym ty mówisz?

Tak więc ilość samochodów ma żaden wpływ na to jak auto się zachowuje...

BTW. Też mam wrażenie, że dachowania w GT 5 nie będzie...Choć niby potwierdzali ich obecność...

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #414 dnia: Stycznia 11, 2010, 15:16:39 pm »
A ja mysle, ze bedzie, ale tylko w Premium Cars, pewnie glownie w WRC.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 11, 2010, 17:01:40 pm[/time]
Oto przyklad dlaczego w Gran Turismo nie ma jeszcze 3D drzew

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 16:03:12 pm wysłana przez KKRT »

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #415 dnia: Stycznia 11, 2010, 16:16:58 pm »
wiem ze wymodelowanie każdego listka jest nierealne nawet na następnej generacji, ale chociaż kilka(naście) bitmap mogliby zrobić  ;). gdyby drzewa wyglądały tak jak np w dircie byłoby ok. może i nie starczyło już mocy tylko w takim razie po co robić 1080p. wolałbym 720p ale za to z  lepszym otoczeniem i  przyzwoicie wykonanymi drzewami.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 11, 2010, 17:39:40 pm[/time]
To wygląda niemal jak "kocie łby".

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Asfalt na Nurburgring tak nie wygląda. Zresztą na mało której drodze tak wygląda. To przypomina jakiś żwir. Tym się właśnie różni Turn10 od Polyphony. Ci pierwsi próbują na siłę upiększyć swoją grę, a Polyphony odwzorowuje tory jak najbardziej realistycznie. Koniec, kropka. Nie ma o czym dyskutować w tej kwestii.
eee tam polyphony tez upiększa na sile niektóre rzeczy np rozpixelowuje drzewa rozmywa trawę, która jest trochę dalej drogi, rozpixelowuje cienie, albo robi płaskich kibiców.
sory ale musiałem to napisać. nie moglem się powstrzymać jak widzę takie głupoty
« Ostatnia zmiana: Stycznia 11, 2010, 16:41:20 pm wysłana przez Wulfen »

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #416 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:12:58 am »
eee tam polyphony tez upiększa na sile niektóre rzeczy np rozpixelowuje drzewa rozmywa trawę, która jest trochę dalej drogi, rozpixelowuje cienie, albo robi płaskich kibiców.
sory ale musiałem to napisać. nie moglem się powstrzymać jak widzę takie głupoty

Bo Turn 10 tego nie robi:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Od razu dodam, że znalazłem te foty w komentarzu na GameTrailers, ale wyglądają realnie, bo wierzyć mi się nie chce, że każdy widz na trybunach i każde pojedyńcze drzewko w Forzie 3 jest w 3D :P To by nie poszło na PS 3 i Xboxie razem wziętych wtedy...

I nie sugeruje, że Forza 3 jest brzydka... Po prostu skończcie z tymi obiektami 2D bo takowe znajdą się w KAŻDEJ grze...

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #417 dnia: Stycznia 12, 2010, 00:57:36 am »
To jest jakiś żart, że nie można eksportować zdjęć z photo mode w Forza 3 bez Golda? Ładna chujnia ze strony Turn10 i MS.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 727
  • Reputacja: 74
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #418 dnia: Stycznia 12, 2010, 10:55:55 am »
Drzewa 3d za trybunami w Forza - mistrz

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #419 dnia: Stycznia 12, 2010, 21:27:02 pm »
Tu bardzo fajne porównanie obu gier. Zacytuję osobę która to porównanie robiła:

"Ponad miesiąc temu bawiłem się w robienie zdjęć, tej samej trasy w fm3 i gt5  :D
Trasa Suzuka Circuit, takie same ustawienia obrazu w TV i w konsolach, nie zwracać uwagi na rozmazanie bo przy niektórych zdjęciach mocniej aparatem machnąłem



















"

Myślę że to da do myślenia odnośnie różnic w Enginach w obu grach. :)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #420 dnia: Stycznia 12, 2010, 21:32:33 pm »
Obiektywnie stwierdzam, że GT5P wygląda lepiej. Temat do zamknięcia.

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #421 dnia: Stycznia 12, 2010, 21:49:29 pm »
Świetne porównanie. Doskonale widać detale. Również pozwoliłem sobie zrobić rzetelne i obiektywne porównanie:



Forza miejscami nieostra i doczytuje tekstury tuż przed nosem. Na plus - stałe 60 klatek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #422 dnia: Stycznia 12, 2010, 21:52:59 pm »
UUuu ostro :grin: :lol:

Po pierwsze to nie ja robiłem, po drugie takie same warunki ma jedna i druga gra, więc o co kaman :P

Mam radę Pissoff <jeśli wiesz o co kaman> :lol:

Ps. Tytacz można zamknąć temat do wyjścia pełnej wersji Gt5. Jestem za. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 21:56:09 pm wysłana przez Unlimited »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #423 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:03:31 pm »
po drugie takie same warunki ma jedna i druga gra, więc o co kaman :P

nie zwracać uwagi na rozmazanie bo przy niektórych zdjęciach mocniej aparatem machnąłem

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #424 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:06:13 pm »
Czemu na tym screenie z GT5 wszystko jest takie ciemne? Nie ma czegoś takiego podczas gry. Ktoś się bardzo starał żeby tak zepsuć ten obrazek. :P

deepthroat

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #425 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:06:48 pm »
UUuu ostro :grin: :lol:

Po pierwsze to nie ja robiłem, po drugie takie same warunki ma jedna i druga gra, więc o co kaman :P

Mam radę Pissoff <jeśli wiesz o co kaman> :lol:

Ps. Tytacz można zamknąć temat do wyjścia pełnej wersji Gt5. Jestem za. :)
Dlaczego się irytujesz. Na pocieszenie powiem Ci, że zrobiłem jeszcze jedno i na tym FORZA wygląda o klasę lepiej.



Musiałem robić zdjęcia Zenitem, bo przeszukałem wszystkie Internety i nigdzie nie było screenshotów direct-feed.

PS.
Cytuj
Mam radę Pissoff <jeśli wiesz o co kaman>
Zagiąłeś mnie trochę tym engliszem, ale spojrzałem do słownika i wiem, że chciałeś żebym sobie poszedł. No niedoczekanie Twoje!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 22:12:25 pm wysłana przez deepthroat »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #426 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:22:27 pm »
Po kolei, nikt się nie irytuję :P To raz. Dwa, te "Pissoff" to pół żartem pół serio odpowiedź dla Twojego nicka, jeśli wiesz o co kaman ;) Tri, świetny screenshot<zaiste dużo widać>. Four, jasne że Gt5 tak nie wygląda, tak samo jak Fm3 tak nie wygląda, ale na tych zdjęciach obie gry mają takie same warunki, czyli te same kolory itd. Te zdjęcia miały na celu przedstawienie różnic odnośnie Enginów obu gier, i która gra na czym się skupia. Wcześniej było takie porównanie
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
, ale wg. niektórych zbyt słaba jakość.

Ciężko dogodzić  :P

Ale może te będzie dobre:







 :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 22:24:44 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #427 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:29:20 pm »
Nie chce nic mówić, ale np. ja mam całkowicie inne ustawienia obrazu pod PS3 i pod XO.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #428 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:29:55 pm »
Dla tego nie rozumiem czepiania się kolorów, jasności, kontrastu, gammy itd. :P

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #429 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:35:25 pm »
Bo ty kur** debil jesteś. Mało masz w sieci direct feed? Na ch*j wrzucać offscreeny i filmy z kamery?
 Trochę za ostro.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #430 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:38:10 pm »
Bo ty kur** debil jesteś. Mało masz w sieci direct feed? Na ch*j wrzucać offscreeny i filmy z kamery?

OOo dzięki :D Zaszczytny tytuł to teraz powiedz mi cyniczku mój drogi, gdzie masz direct feed z tym samych tras i samochodów jednocześnie, chętnie zobaczę :grin: No dawaj, dawaj, czekamy wszyscy :o Zobacz jakie mamy gały :P No chyba że zabolał Cię ten test:







Jednak nie jest mi przykro z tego powodu, wybacz, taki ze mnie zimny drań :grin:

Ps. Poproszę o moderację o utemperowanie języka Irasa. Dziękuję.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #431 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:39:02 pm »
Ale może te będzie dobre:







 :)


Nie dość ze noob okrutny, to jeszcze bezmózgi fanboy a w dodatku każdego kto pochwali GT5:A jedzie od Sony fanboys. Spoko koleś, naprawdę. Współczuć uber głupoty. Najbardziej podobało mi się jak stwierdził że GT5:A jest za trudne w sterowaniu. Hłe hłe, jak się jest pipką to proste że za trudne. Super by było jakby dali mu automatyczne skręcanie i cofanie czasu, najlepiej do okresu średniowiecza.

PS. Unlimited ja myślałem że Ty żartujesz z tymi filmikami, ale po tym jak odpisałeś Irasowi to widzę że uważasz że za w jakikolwiek sposób miarodajne. No cóż mam napisać...koniec imprezy. Dziękuję dobranoc.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 22:41:12 pm wysłana przez MarcePan »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #432 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:40:53 pm »
Fakt Marcepan, kolesie to trochę nobby ale jak ten test:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ma za mało detali, to dałem coś z jajem, dla rozluźnienia atmosfery.

Edit: Żartowałem, taki test pół żartem, pół serio, a tak odpisałem Irasowi, bo przegiął pałę, kolokwialnie mówiąc.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 22:43:15 pm wysłana przez Unlimited »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #433 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:43:57 pm »
Dla tego nie rozumiem czepiania się kolorów, jasności, kontrastu, gammy itd. :P
No właśnie, a w tym porównaniu screenów co dałeś napisałeś: "takie same ustawienia obrazu w TV i w konsolach" - co jest błędem. Screeny z PS3 są za żólte i za ciemne.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #434 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:45:01 pm »
Unlimited już myślałem że Ty tak na serio. Tak naprawdę na filmikach nigdy nie porównasz obu gier. To tak jak jarałem się PGR4, po wspaniałej trzeciej części i odpaliłem sobie w pracy na 46" LED Samsunga. Tyle zachwytów słyszałem nad oprawą tej gry. Wszystko pękło w parę minut. Pomijając wszelakie oczywiste mankamenty graficzne tej odsłony, szokiem dla mnie było jak dennie to wygląda przez HDMI. Obraz było nieostry. Już w menu było to doskonale widać. Widocznie gra chodzi w niższej rozdzielczości niż 720p i wyszło to potem na dużym ekranie. Naprawdę to był jeden z większych zawodów jakie doznałem po napaleniu się na jakąś grę. Mowa o grafice bo sam gameplay w PGR nadal wciągał.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #435 dnia: Stycznia 12, 2010, 22:46:14 pm »
Dla tego nie rozumiem czepiania się kolorów, jasności, kontrastu, gammy itd. :P
No właśnie, a w tym porównaniu screenów co dałeś napisałeś: "takie same ustawienia obrazu w TV i w konsolach" - co jest błędem. Screeny z PS3 są za żólte i za ciemne.

Wina aparatu, w dodatku nie mojego. No i dałem cytat. To nie JA robiłem ten test. Niestety w necie jest mało testów które daję tą samą trasę i chociaż podobne samochody.

Wiadomość scalona: [time]Styczeń 12, 2010, 23:49:37 pm[/time]
Unlimited już myślałem że Ty tak na serio. Tak naprawdę na filmikach nigdy nie porównasz obu gier. To tak jak jarałem się PGR4, po wspaniałej trzeciej części i odpaliłem sobie w pracy na 46" LED Samsunga. Tyle zachwytów słyszałem nad oprawą tej gry. Wszystko pękło w parę minut. Pomijając wszelakie oczywiste mankamenty graficzne tej odsłony, szokiem dla mnie było jak dennie to wygląda przez HDMI. Obraz było nieostry. Już w menu było to doskonale widać. Widocznie gra chodzi w niższej rozdzielczości niż 720p i wyszło to potem na dużym ekranie. Naprawdę to był jeden z większych zawodów jakie doznałem po napaleniu się na jakąś grę. Mowa o grafice bo sam gameplay w PGR nadal wciągał.

Nie "zawiodły" przypadkiem LED'y. Wypaczają trochę kolory, ostrość itd. Oczywiście sam duży ekran też trochę "upiększa" grafikę, czyli działa albo na plus jeśli jest przynajmniej 720p, albo na minus, jeśli gra chodzi w niższej oprawie. Do tego warto sprawdzić ustawienia HDMI w menu Xbox, jeśli masz na auto, to często Tv błędnie dobiera wartości i obraz jest do dupy(zwalona ostrość, odświeżanie itd.), najprościej mówiąc, trzeba to samemu ustawić, czyli dać na 720P i ew. wartości czerni i kolorów na auto. ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2010, 22:58:58 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #436 dnia: Stycznia 12, 2010, 23:01:41 pm »
Fakt Marcepan, kolesie to trochę nobby ale jak ten test:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ma za mało detali, to dałem coś z jajem, dla rozluźnienia atmosfery.

Fajnie, fajnie, ale jakby tak jeszcze bez czarnych pasów ze wszystkich stron, które powierzchnię wyświetlania zmniejszają o połowę...

Robisz postępy, starasz się, ale wciąż wychodzi ci nieudolnie.




Oczywiście oglądamy w HD na pełnym ekranie. Różnicę widzi każdy.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #437 dnia: Stycznia 13, 2010, 01:46:38 am »
Unlimited już myślałem że Ty tak na serio. Tak naprawdę na filmikach nigdy nie porównasz obu gier. To tak jak jarałem się PGR4, po wspaniałej trzeciej części i odpaliłem sobie w pracy na 46" LED Samsunga. Tyle zachwytów słyszałem nad oprawą tej gry. Wszystko pękło w parę minut. Pomijając wszelakie oczywiste mankamenty graficzne tej odsłony, szokiem dla mnie było jak dennie to wygląda przez HDMI. Obraz było nieostry. Już w menu było to doskonale widać. Widocznie gra chodzi w niższej rozdzielczości niż 720p i wyszło to potem na dużym ekranie. Naprawdę to był jeden z większych zawodów jakie doznałem po napaleniu się na jakąś grę. Mowa o grafice bo sam gameplay w PGR nadal wciągał.
moze  miales 480p wlaczone :P u mnie pgr4 byl bardzo ostry. no moze tylko poza niebem... a tak to jak na razie to pgr4 wyglada duzo lepiej niz gt5(porownuje do dema)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 02:02:16 am wysłana przez Wulfen »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #438 dnia: Stycznia 13, 2010, 08:45:37 am »
Fakt Marcepan, kolesie to trochę nobby ale jak ten test:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ma za mało detali, to dałem coś z jajem, dla rozluźnienia atmosfery.

Fajnie, fajnie, ale jakby tak jeszcze bez czarnych pasów ze wszystkich stron, które powierzchnię wyświetlania zmniejszają o połowę...

Robisz postępy, starasz się, ale wciąż wychodzi ci nieudolnie.




Oczywiście oglądamy w HD na pełnym ekranie. Różnicę widzi każdy.

Ok, widzę że dałeś fachowy przykład, jak dla mnie widać różnicę, wnętrze lepsze w GT(poza postrzępionymi cieniami), otoczenie bardziej plastyczne i mające textury w wyższej rozdzielczości w FM(nie mówię że bardziej realniej oddane tylko że lepiej wyglądające jak dla mnie).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2010, 08:47:21 am wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #439 dnia: Stycznia 13, 2010, 09:24:28 am »
Unlimited już myślałem że Ty tak na serio. Tak naprawdę na filmikach nigdy nie porównasz obu gier. To tak jak jarałem się PGR4, po wspaniałej trzeciej części i odpaliłem sobie w pracy na 46" LED Samsunga. Tyle zachwytów słyszałem nad oprawą tej gry. Wszystko pękło w parę minut. Pomijając wszelakie oczywiste mankamenty graficzne tej odsłony, szokiem dla mnie było jak dennie to wygląda przez HDMI. Obraz było nieostry. Już w menu było to doskonale widać. Widocznie gra chodzi w niższej rozdzielczości niż 720p i wyszło to potem na dużym ekranie. Naprawdę to był jeden z większych zawodów jakie doznałem po napaleniu się na jakąś grę. Mowa o grafice bo sam gameplay w PGR nadal wciągał.
moze  miales 480p wlaczone :P u mnie pgr4 byl bardzo ostry. no moze tylko poza niebem... a tak to jak na razie to pgr4 wyglada duzo lepiej niz gt5(porownuje do dema)

TV podawał info że jest 720p. W konsoli nic nie ruszałem. Po prostu odpaliłem PGR4 na X0 podłączonym przez HDMI. Gra wyglądała sporo słabiej niż GT5:Prologue. Porównałem do trasy miejskiej czyli Londynu i naprawdę PGR4 wypada przy produkcji Polyphony lipnie.